UIT ZEEL A HD. eene onrechtmatige daad aan een ander schade toebrengt is jegens hem tot scha devergoeding gehouden. Onder onrechtmatige daad wordt ver staan eene door de schuld des daders ver oorzaakte handeling of nalatigheid, in strijd met de openbare orde, met de goede zeden of met de zorg van een goed huis vader. De verschuldigd© schadevergoeding wordt, ook indien en voorzoover de ge leden schade' niet oip geld waardeerbaar is, door den rechter in billijkheid naar de omstandigheden bepaald. De beschadiging van de „Nachtwacht" De schade aan de „.Nachtwacht" is in zooverre hersteld, dat Zondag j.l. het doek w'eer voor liet publiek ter bezichti ging werd gesteld. Is contante betaling mogelijk? Men leest in do bladen Do kleermaker Fleiselmuui, de huur der van het huis, dat te Houndsditoh werd beschoten en verbrand, heeft naar wij lezen een klant, die zijn rekening weigerde te betalen, er op re kenende dat Fleischman's boeken ver brand iwaren, voor den rechter gedaagd. Deze veroordeelde den man tot 10 da gen gevangenisstraf. De beschieting te Houndsditoh had plaats Dinsdag 3 Januari en Woensdag 11 Januari, juist acht volle dagen daar na, is Fleischman's zaak reeds beklon ken. Hoe lang zou het nu in Nederland wel duren, eer een kleermaker zijn vor dering in handen van den deurwaarder gat' eer een deurwaarder dagvaardde eer de zaak behandeld werd eer de uitspraak kwam eer hel vonnis werd beteekend eer het vonnis uit voerbaar wasen eer oen weigerach tig schuldenaar 10 dagen gevangenisstraf kreeg Zouden onze rechters dat kunstje van de Engelse hen niet kunnen afloeren? (Centrum.) Dr. Nouwen's arbeid in Italë gewaardeerd. In het Italiaansche dagblad Liguria te Genua verschijnend, lezen wij ©en hoofd artikel, gewijd aan hetgeen dr. Nouwens voor den Ned. Middenstandsbond gedaan heeft. Wat ons in dil artikel, gschreven door signor B. Sienne, voornamelijk bekoorde, was de uiteenzetting van de ontwikkeling van liet handelsonderwijs in Nederland. En. ontegenzeggelijk is het oen feit, dat het handelsonderwijs, voornamelijk in de zuidelijke provincies, aan dr. Nouwens veel dank verschuldigd is. Het is of wij nog zijn machtig woord hooren, hoe liij in wetenschappelijken kring, zoowel als in vergaderingen van middenstanders, zijn denkbeelden verde digde, om het. handelsonderwijs te bren gen onder het bereik van allen die het noodig hadden. Het belangwekkend Italiaansche arti kel, waarin o.a. op zoo breede wijze bet handelsonderwijs wordt behandeld, ein digt met het uitspreken der hoop, dat deze mooie voorbeelden van werkkracht van dr. Nouwens en hetgeen hij in Ne derland bereikt heeft, navolging zal vin den in Italië. (Middenstandsb.) Levende strijdkrachten. Naar het Centr. verneemt, zal de re geling (ter levende strijdkrachten hij de behandeling der defensie-aangelegenhe den den voorrang hebben. De „Prins Willem V" Men seinde ons Zaterdag Do stoomboot „Prins Willem V" van de Kon. Ned. West-Indische Mail, op reis van Amsterdam naar Paramaribo, arriveerde den lOen Januari j.l. goed on wel te Paramaribo'. Zooals onze lezers weten, had men zich over het uitblijven van dat schip ongerust gemaakt. Nieuw reglement Staats Spoorwegen. Zondag 15 Januari is in werking getre den het nieuwe reglement der dienstvoor waarden voor het personeel der Staats spoorwegen. Behalve de wachteressen, die met 10 cent verhoogd zijn, bevat dit regle ment voor wat den dienst van Weg en Wierken betreft baast geen enkele ver- hooging of verbetering, zoodat liet door velen met groote teleurstelling ontvangen is, vooral voor die personen, welke op die dagen, wanneer zij geen inspanneai- den arbeid verrichten, geen toelage meer ontvangen, wat vroeger wel geschiedde. Goes. De Waterleiding. Het schijnt wel zeker te zijn, dat de waterleiding op Z.-Beveland er komen zal. De verwachtingen omtrent de resultaten van haar aanleg zijn, gelijk van zelf spreekt, nog al wisselend. Er zijn er, die zich er gouden bergen van belooven, an deren zijn vrij sceptisch gestemd, en een derde categorie heeft er heel weinig fi ducie op. Intusschen, de toekomst zal moeten lee- ren wie van deze drie soorten beoor deelaars gelijk heeft: de blijmoedige, de onverschillige of de zwartgallige. Wat echter niet minder interesseert op dit oogenblik dan de vraag naar de ge volgen, is de vraag: wie zal haar aan leggen. Zullen dat vreemdelingen of Ne derlanders zijn. Nu heeft men twee uit gewerkte plannen: het plan Francke en het plan Kuipers. Het plan Francke heeft ongetwijfeld voor, dat het het eerste is geweest. De baanbreker voor een goede zaak heeft als zoodanig reeds onze sympathie. Het plan Kuipers echter trekt aan omdat het goedkooper en op grooter waterle vering berekend schijnt. Als niet-deskun. digen op het technisch gebied van het aanleggen van waterleidingen, durven wij niet een oordeel vellen over de verkie selijkheid van een van beide plannen. Toch meeneu wij, dat de mannen, die hier ie kiezen hebben, bij het doen van hun keuze zich door een objectief on derzoek en objectieve gegevens zuilen moeten laten leiden. Is inderdaad liet plan-Francke beter, dan zul dat moeten gekozen worden, ook al is Francke een vreemdeling. Wint liet daarentegen het plan Kuip rs in voortref felijkheid, dan zal dit de voorkeur moe ten hebben, ook al was Francke nummer één. Wij willen wel zeggen, dat wij dan voorts hopen, dat hier blijken moge, dat het werk .door Nederlanders ontworpen het èn in den prijs èn in de wijze van uitvoering van dat van den Duitscher wint. Dat zou liet nationaal gevoel goied doen. [De Bevelander.) -Loop der bevolking over 1910: Op 31 Dec. 1909 3584 m. en 4036 v. tot. 7620. Geboren in 1910 118 rn. en 95 v., gevestigd 183 m. en 240 v„ tot. 301 m en 335 v. Overleden in 1910 56 m. en 57 v., vertrokken 241 rn. en 307 v., tot 297 m. en 364 v. Vermindering in 1910 29 v. vermeerdering 4 m„ totale ver mindering 25. Dus bestond de bevolking op 31 Dec. 1910 uit 3588 m. en 4007 v. Totaal 7595. Aantal huwelijken 56. Aan tal echtscheidingen 3. Levenloos aange geven 7 m. en 3 v. (Dit bericht reeds voor ons vorig num mer gereed gemaakt, kon door onvoorziene omstandigheden eerst heden geplaatst worden. R e d.) Zaterdag werd alhier een bijeen komst gehouden ter bespreking en rege ling van de actie in Zeeland voor de door den Vrijzinnig-Democratischen Bond en het Algemeen Nederlandsch Werklie denverbond op touw gezette adresbewe ging inzake algemeen kiesrecht. Aanwezig waren afgevaardigden van kiesvereenigingen, van afdeelingen van liet Werkliedenverbond en van andere werkliedenvereenigingen, alsmede afzon derlijke personen, uit de volgende plaat sen: Middelburg, Vlissingen, Goes, Nieuw en St. Joosland, Oostburg, Kapelle, Krui- ningen, Krabbendijke, 's Heer Arends- Arendskerke en Wolfaartsdijk. Wegens moeilijke reisgelegenheid en andere ver hindering waren uit Zierikzee, Ierseke, Hoedekenskerke en Yeere geen afgevaar digden gekomen, doch had men bericht gegeven, alreeds met de actie begonnen te zijn. De voorzitter der vergadering, de heer Herman Snijders, hield eene rede, waarin hij de aanwezigen welkom heette, en met vreugde constateerde de zeer bevredigen de opkomst. Spr. zette de aanleiding tot deze adresbeweging uiteen, deze is ten eerste de noodzakelijkheid om de zaak van het algemeen kiesrecht te bevorderen en vor der de wensch om naast het sociaal-de mocratische petitionnement, in het be lang van de zaak van het algemeen kies recht zelf, een algemeen democratische actie te stellen, niet uitgaande van het standpunt van den klassenstrijd. Na de wordingsgeschiedenis van de adresbeweging en de inhoud van het adres nader besproken te hebben, waarschuwde de heer Snijders legen de misleidend© en onware voorstelling, van sociaal-de mocratische zijde alsof ten opzichte van vrouwenkiesrecht, bij de Vrijzinnig-demo craten eenige sprake zou kunnen zijn van dit kiesrecht te .willen vastkoppelen aan geldbezit of belasting. Na deze rede werd besloten het Zeeuwsch sub-comité van liet reeds op geheven propaganda-comité om te zetten in een Zeeuwsch comité voor de adresbeweging voor algemeen kiesrecht, liet bestuur van het sub comité, bestaande uit Herman Snijders, ..lac. Welleman, M. Kole en .1. Schipper, respectievelijk te Middelburg, Krabbendij ke, Kruiningen 'en 'slieer Arendskerke, werd gecontinueerd en kreeg het recht nog een paar personen uit andere dee- len der provincie te assumeeren. Het bleek dat op verschillende plaatsen reeds comité's van actie gevormd of in voor bereiding waren. Vervolgens werd de wijze van werken uitvoerig besproken en geregeld. Propa- ganda-lectuur zal worden verspreid, spreekbeurten vervuld en huisbezoek ge daan worden. - - Hier ter stede is verschenen het „Christelijk Volksblad", redacteur de heer L. Penning, Arnhem, uitgever de heer Y. J. Talsma, Goes. Het blad is van ge- loovig P'rotestantsche strekking. Middelburg. Zaterdagmiddag te 2 uur werd in het Schuttershof alhier een© algemeen vergadering gehouden van de vereeniging voor pluimvee- en tamme konijnenteelt Walcheren, afdeeling van de „V. P. N." Na goedkeuring der notulen der vo rige vergadering deelde de penningmees ter, de heer J. M. Urchard, mede, dat de vereeniging thans gelukkig zonder schuld is, waaraan de voorzitter, de heer 1'. J. Boogaert, toevoegde, dat de schuld was ontstaan door liet nadeelig saldo der laatstgehouden tentoonstelling. De rekening en verantwoording van den penningmeester wordt door tijee le den nagezien en vastgesteld, in ontvang op f332.975 en uitgaaf op f320.54, dus met een goed slot'van f 12.435. De begroeting voor 1911 werd in ont vang en uitgaaf vastgesteld op I' 272.73* "niet een goed slot van f 56.435. Voor dat goed slot zullen worden aan gekocht twee toornen hoenders. Twintig slel broedeieren worden staan de de vergadering onder de leden ver deeld. Onder de uitgaven komt nog voor f 15 aan bijdragen in de kosten van de Pro vinciale Landbouw Tentoonstelling. Hierna werd overgegaan tot het ver kiezen van 3 bestuursleden in de vaca turen, ontstaan door het vertrek van den lieer H. J. Worst en de periodieke af treding van de hoeren J. W. Kramer en K. Meertens Kz. De voorzitter wijdde eenige waard eerende woorden aan den heer Worst, die altijd met ijver voor de vereeniging werkzaam was geweest. Herkozen worden do hoeren Kramer en .Meertens en gekozen de heer J. L. van der Harst, jmet resp. 19. 17 en 17 stemmen. Naar aanleiding van een vraag van een der leden wordt nog medegedeeld, dat de pluimveeconsulent op Walcheren een lezing zal houden. Vlissingen Het lichtschip „Noord Hin der" is gelogd bij het wrak van de „Bal- tiqe", die eersten Kerstnacht op de reed© zonk. De groene lichtboei is inge haald. De sleepboot „Edison", die met een heimachine van Neuzen kwam, benevens een lastdrager, bestemd voor de haven werken te Vlissingen, heeft bij de Schoon© Waardin een schroef op de steenon stuk geslagen. Zaterdagmorgen werd een werkman, bezig bij den bouw a.a,n de li. K. kerk, door een balk in de zijde getroffen. Hij werd naar de li. K. Weesscliooi ge bracht. Ongelukken door g 1 a d h e i d. Voor den gaswinkel is Zaterdagmorgen de glazenwasscher P. B. met zijn lad der uitgegleden. Hij heeft een enkel ont wricht. Dienzelfden middag is de heer B. van buig op den Badhuisweg gevallen. Hij brak een knieschijf en werd per rijtuig huiswaarts gebracht. Dit is reeds de derde maal dat die heer een been brak. Al. Ct. Tengevolge van den mist zijn op de Schelde de stoomschepen „Alchymisl" en „President Ludwig" aan detn grond geva ren. Het eerste schip bij de Buitenhaven alhier en het andere schip onder Bors- selen. De „Alchymist" kwam zonder as sistentie vlot, doch <le „President Luid- wig" moest met assistentie van een paar sleepbooten worden vlotgesleept. Gisterenavond is een machinist van een Engelsch stoomschip hier aan wal gebracht om verbonden te worden. De man had met zijn handen tusschen de machine gezeten en was hierdoor ern stig gekwetst. Do machinist werd later weer naar boord gebracht, waarna het stoomschip de reis voortzette. M i s t. Tengevolge van den dikken mist kwam de dagmailboot „Koningin Wil- helmina" Zaterdagavond eerst om half tien op de haven te Vlissingen. Vooral omdat het wrak van de „Baltique" in het vaarwater ligt, moest met de grootste voorzichtigheid worden gevaren. Zondagmorgen had de nachtmailboot „Oranje Nassau" eveneens door den mist groote vertraging en was om 8 uur op do haven. De prov. stoomboot-dienst had ook zeer groote vertraging. De onlangs hier opgerichte Toyn- bee-verceniging zal pogingen aanwenden om een leeszaal te openen. Zierikzeo Vrijdagavond j.l. had eene vergadering plaats van de II. K. MidL de-nstandsvereeniging lalhier, waarloe ieder vrijen toegang had. In deze ver gadering, geopend door den Voorzitter, den heer v. d. Ven, zou eene bespre king gehouden worden over eene cur sus boekhouden, op te richten voor alle middenstanders. Nadat de voorzitter den aanwezigen, bijzonder den voorzitter der neutrale vereeniging, het welkom had toe geroepen, ontvouwde hij de plannen van liet bestuur. Men zou samenwerken met de zustervereeniging te dezer stede, maar mocht men voor een eventueel tekort komen te staan, dan zou do Kath. ver eeniging dal dragen. De onkosten voor het deelnemen aan den cursus werden gesteld op f 2.50 voor leden dei' II. K. vereeniging, op f 3 voor leden der neu trale vereeniging en op f 3.50 voor nie't- leden, gerekend voor een cursus van 3 maanden. Over den tijd, waarop die cur sus zou gehouden worden, ontspon zich een levendige gedaehtenwisseling en het slot was, dat men den cursus zou hou den in het R. K. schoolgebouw op Don derdag- en Vrijdagavond van 810 uur. Een besluit Lot toetreding behoefde niet dadelijk genomen te worden; men kon dat aanhouden tot 25 Januari, terwijl de cursus dan zou aanvangen op Donder dag 2 Februari. Alsnu kreeg de heer A. Yerhage, leeraar aan de 11. 11. B. S. .alhier het woord. Spr. bracht dank aan het bestuur voor het in hem gestelde vertrouwen en bracht dan .onder het oog, dat hij het nut der middenstandsvereeniging niet uiteen ging zetten; dat hadden anderen vóór hem op afdoende wijze gedaan. Maar wel wees hij op het doel, dat hij de oprichting voorzit n.l. opleiding van de middenstanders tot menschen met een ruimeren blik. Dit doel bereiken we door liet Handelsonderwijs een juisteren naam dan de tegenwoordig meer en meer ge bruikte van Boekhouden; de cursus toch omvat meer dan boekhouden alleen. Als nu volgde eene uiteenzetting van de te behandelen stof voor den cursus, die we hier in 't kort weergeven. Behandeld zuilen worden: 1. Boekhouden: a. het bespreken van dagboek-posten, hoofd- en hulpboeken en het voeren van eene afgeronde boekhouding. b. opmaken v,an Inventaris en Balans met berekening van winst en verlies. 2. Handelsrekenen het oplossen van eenvoudige vraag stukken over munt en metaal, verdiscon- teeren van binnen- en buitenlaindsche wis sels, effecten en interestrekeningen bij Rekening-courant. 3. Handelskennis het schrijven van facturen, kwitantiën, cheques, wissels en cognossementen. 4. Handelsrecht: do voornaamste bepalingen uit hel wetboek van Koophandel 'ten opzichte van vennootschappen, wissels, reclame, assurantie, zeerecht enz. Spr. voegde er nog aan toe, dat men niet alleen de lessen moest volgen,- maar ook thuis nog ©enig werk moest verrich ten om goede resultaten te bereiken. Daarvoor was dan noodzakelijk het aan schaffen van eenige boeken, die echter in liet latere leven ook nog dienst kun nen doen. Het geld, daaraan besteed, zou dus niet nutteloos uitgegeven zijn. Ook zou de lieer Verhage zich beperken tot een enkel boek met de daarbij bchooremde opgaven. In verband met het bovenstaan de moesten voor de toelating eenige eischen gesteld worden, terwijl als laag ste leeftijdsgrens 14 jaar werd gesteld. Applaus dankte spr. voor zijne uiteen zetting. Van de gelegenheid tot vragen stellen maakte een der aanwezigen gebruik Hij vroeg of er verschillende klassen zouden zijn, daar de deelnemers op verschillen den traji van ontwikkeling stonden. Ge wezen werd echter op de bezwaren hier aan verbonden en op het nut van her haling van het geleerde. De voorzitter dankte den heer Verhage voor zijne uiteenzetting en de aanwezi gen voor hunne opkomst, waarna hij de vergadering sloot met de kennisgeving, dat men zich nu reeds voor den cur sus kon laten inschrijven. Een 20-tal per sonen, waaronder ook ;een dame, gaven zich reeds daarvoor op. We hopen, dat dit aan lal vóór 25 Jan. verdubbeld moge wezen, daar hier gewerkt wordt in liet, belang van den middenstand. Tot tijdelijk ingenieur van den Water staat in Ned. Indie is benoemd de ci- viel-ingenieur C. 1'. Vijverberg. Tot predikant bij de Neet. Herv. Gemeente alhier is beroepen ds. AYaar- denburg van Bruinisse. Nisse O]) den alhier gehouden twee- 'daagscben schietwedstrijd waren de vol geed© personen prijswinmers Personeel© baan, max. punten 120, prij zen 11 kunstvoorwerpen. 1ste prijs G. Rottier, 's Heer Abtskerke met 118 punten 2de pr. A. de Blaeij, Nisse, met 113 p.; 3de pr. I'. Drijgers, 's Heer Abtskerke, roet 113 p.; 4de pr. P. de Jonge, idem, met 112 p.; 5e pr. C. van Slap, 's.Hee- renhoek, met 110 p.; 6de pr. Al. Drijgers, 's Heer Abtskerke, met 110 p.; 7de pr .1. Kloosterman, Nisse, met 109 p.; 8ste pr. N. Moerman, idem, met 108 p.; 9de pr. M. Jansen, idem, met 108 p.; 10de pr. Braam, 's Heer Abtskerke, met 106 p.; 11de pr. Joh. Moerman, Nisse, met 106 p. Op de vrije baan, max. punten 72, 10 geldprijzen, iste prijs A. de Blaeij, Nisse, '70 p., 2 X 35; 2de pr. A. Jansen, idem. 70 p., 1 X 35; 3d© pr. Izak Ja.n.sei:i(, idem, 70 p., 2 x344de pr. K. Jansen, Niouwdorp, 70 p!„ 1 X 34, 3 X 33; 5de pr., Joh. Slabbekoorn, Nisse, 70 p., lx 34, 2X 33; Ode pr. P. de Jonge, 's Heer Abts kerke, 70 p'., 3 X 33; 7de pr. C'. J. Bos, Nisse, 70 p!„ 5 X 318ste pr. N. Moer man, idem, 70 p., 2 X 319de pr. J. Jansen, idem, 70 p., 1 X 31; 10de pr. J. Kloosterman, idem, 69 p. 3X 34. 'S Heereilhoek. In de gemeenteraadsver gadering, gehouden den 14 Jan. waren alle leden tegenwoordig. De voorzitter opende de vergadering en sprak den leden bij de eerste vergadering des jaars, een woord van zegen maar ook van dank toe Dat het hun moge gegeven zijn over een jaar nog alle aan dezelfde tafel te tnogen plaats nemen, dat dezelfde harmonie, welke thans onder de leden heersebt, moge voortduren, en dat zij met hem, de belangen der gemeente, zooveel mogelijk moge behartigen. Na het lezen der notulen, welke onver anderd w erden goedgekeurd en de ingekomen stukken die voor kennisgeving werden aan_ genuineu, werd het suppletoir kohier hoofd, omslag in besloten vergadering tespreken, en na heropening vastgesteld op i 12.66. Met alge t eene stemmen werd besloten, eenige af- en overschrijving te doen op de begrooting voor 1910. Niets meer voor te stellen zijnde, sloot de voorzitter na rondvraag de vergadering, Heinkenszaild. De ziekte onder de paarden is nog steeds in vollen gang en eischtej.l. Vrijdag alhier weder twee offers, en wel een jong paard van den landbouwer J. op 't Hof (ter waarde van f 400 a f 450) dat niet in de verzekering was opgenomen, en een kachelmerrie van den landbouwer A. van den Dries. Dit dier was iu de veever zekering opgenomen. Sehore. Zaterdag werd alhier een vergade ring gehouden van de „Dorpsvereeniging tot aankoop van kunstmest- en voedings artikelen Schore en Vlake". Uit het jaar verslag bleek dat het ledental was gestegen van 23 tot 30 Aangekocht werden 1243 balen kunstmeststoffen en 7100 K G. voeder- stoffen tot een bedrag van f 5544,251/2. Zaterdagnamiddag hield de heer Zwa german, zuivelconsulent voor Zeeland een lezing over de verbetering van het rundvee en het oprichten eener stierenvereeniging. Hij wist zijn zeer klein gehoor gedurende een uur te boeien en toonde met cijfers aan het groote nut van een stierenvereeni ging. Men mag zich met recht wel afvragen hoe kan een landfouwer na zulk een duide- delijke uiteenzetting nog weigeren lid te worden van zulk een vereeniging. Hoedekenskerke. Dit jaar zijn de volgende raadsleden aan de beurt van aftreding de heeren W. G. Groenewege te Hoedekens kerke en J. Jaspers© en A. Walraven te Kwadendamme. Ovezand. Vrijdagmorgen was eon zoon van den klompenmaker S. aan het werk in de klompenmakerij. Doordien het hakmes uil schoot kapte hij zich een stnk van den duim at. Benoemd met 1 Maart a s. tot brieven gaarder alhier dhr. F. J. Schuerman. De heer L. Goense is benoemd tot wethouder en tot lid van het burgerlijk armbestuur. Hansweerd. Gisteren Hiel i de heer Vieniugs uit Goes voor de Kath. Kies- vereeniging op de bovenzaal bij den heer Luijk de 4e confeientie over „De Katholieke Kerk in Nederland" en schetste bet tijdperk der stille vervolging en verdrukking inde 16e, 17e en 18e eeuw. Ook behandelde hij vrij uitvoerig de geschiedenis van het Jansenisme, van diens ontstaan af tot op onzen tijd. De eere-voorzitter der kiesvereeniging, de Zeereerw. heer Waterreus dankte den spre ker en waarschuwde de aanwezigen voor de propaganda die de huidige Jansenisten maken in Limburg en, zooals uit een pas verschenen brockuurtje blijkt, wellicht ook zullen ondernemen in Zeeuwsch-Vlaanderen. 's Heer Arendskerke. Zaterdag had de knecht van den landb uwer, de Kater alhier, toen hij met een wagen geladf n met steen kolen, huiswaarts reed het ongeluk, met paarden en wagen iu een diepe sloot te recht te kooien, met het ongelukkig gevolg, dat hij twee diepe wonden aan zijn hoofd bekwam, die door Dr. van Iwaarden zijn dicht genaaidaan wagen en harnas was nog al eenige materieele schade. De Zeeuwscbe zangersbond „Zang Veredelt" heeft besloten, om op 21 Juni a s. alhier, haar festival te houden, waaraan door ruim driehonderd zangers en zanger essen wordt deelgenomen. Tholen. Door den heer N. v. Steenbergen, notaris alhier, is als zoodanig ontslag gevraagd. Dat die standplaats door velen begeerd wordt, bleek wel bij een vorige vacature, toeu er ruim zeventig sollicitanten waren. „M. Ct" De sehardgnvisfcberij gaat in de laatste weken zeer slecht. Maandag voeren de visschers van hier uit, doch Woensdag middag waren zij reeds thuis, terwijl de meesten niet en de overigen zeer weinig gevangen hadden. „M. Ct." Terneuzen. Tot lid der gezondheidscom missie, zetel Terneuzen, is door dem Com missaris der Koningin benoemd de heer J. C. Bom, arts te Axel. Kloosterzandc Naspel van den brand te Walsoorden. Naar wij vernemen heeft men de twee landloopers, die in de schuur van de afgebrande hofstede van Jen heer Van de Voorde nachtverblijf hadden den nacht van den brand, aange houden te Lillo, België. Het zijn twee ontvluchten vaD de inrichting te Hoog straten, het Belgische Veenhuizen Er rusten op hen vermoedens den brand veroorzaakt te hebben. St. Jansteen. Zondag had bij En. Steijacrt oen biljartwedstrijd plaats, waaraan 28 spelers deelnamen. De prijzen waren als volgt' C. Inghels en J. Eggermont te Hulst, eerste prijs: H. Vergauwen en A. Bouwens, tweede prijs; A Lokkefeer en M van der Bliek, derde prijs; P. Pluijm en A. BggermoDt te Hulst, vierde prijs De personen achter wier naam geen woonplaats vermeld is, zijn te St. Jansteen woonachtig. In de Zaterdag gehouden raadsver gadering werd als hulptelefoonist benoemd de heer L. Ivens alhier.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2