BINNENLAND Dr. Fordham Van 78 Mile End-road was de eerste, die den gewonden sergeant medische hulp verleende. Hij moest eerst over een muur klimmen, toen langs een ladder en over daken van lage gebouwtjes. De twee mannen trachtten ons, zoo vor- haaldo hij, steeds onder schot te krijgen en eerst toen vernam ik, dat wij vlak tegen over de vensters waren, waarachter de moordenaars zich hadden opgesteld. Ik bevond, dat sergeant Leeson een wonde had in de linkerhorst. Wij moesten hem over de daken ver voeren en tijdens dit vervoer begonnen de mannen wederom te vuren. Toen ik 'teerst bij' Leeson kwam, gal' hij mij zijn revolver met de opmerking„Ik kan de revolver niet meer gebruiken". Inspecteur Wensley stond naast mij op het dak, en toen ik hem hot wapen overhan digde, floot een kogel vlak langs mijn gezicht. Inspecteur Oollinson, oen der politie ambtenaren, die aan de eerste expeditie deelnamen, verhaalde aan een journalist: „Wij haalden iedereen uit. hot huis, be halve de twee mannen. Toen het vuren begon, dacht, ik, dat het met mij gedaan was, want de kogels floten ons om do ooren. Toen wij den armen Leeson op namen, werden wij wederom blootgesteld aan een hevig vuur. Leeson hoorde de kogels en zeide tot mij: „Het is met mij gedaan, Jack, oude jongen, hel is met mij gedaan". Inspecteur Allan was bij ons en toen ik met hem sprak, zag ik, dat de rand van zijn hoed met een kogel doorschoten was. Het bleek nu wel, dat de mannen niet gemakkelijk zouden kunnen worden ge arresteerd. Hoewel het „spel" thans uit was, schenen zij zich tot het uiterste te willen verdedigen. 4. Het begin yan het beleg. De politie moest hare plannen herzien. Superintendent Ottoway, chef-inspecteur Wensley en andere politie beambten, die den geheelen nacht in de omgeving waren gebleven, belegden krijgsraad en beslo ten werd van a.l de bureaux in de omge ving politiemacht te doen aanrukken. Volgens latere berichten, waren de mannen toen naar de bovenste verdieping gevlucht. Terwijl de politie een cordon vormde om het huis, werd een tweede poging gewaagd, om het huis binnen te dringen. De moordenaars waren echter blijkbaar van plan, niet alleen een ver dedigende houding aan te nemen. Zij vuur den op een ieder, die zij zagen. Gelukkig werd niemand gewond. Besloten werd om de soldaten hulp te doen bieden. De „Scots Guards", die. den Tower be waakten, werden gewaarschuwd en een detachement wel voorzien van ammunitie, vertrok naar de plaats van don strijd. Om kwart over tienen waren de sol daten ter plaatse en werden door de inmiddels saaingeslroomde menigte met gejuich ontvangen. Aanstonds werd we derom krijgsraad gehouden, nu met de officieren van de Scots Guards. Tien minuten later werden do mannen op verschillende plaatsen tegenover hot belegerde huis geplaatst. Een dozijn dor beste schutters namen stelling in de brou werij van de hoeren Mann en ('rossemann, van waaruit zij een uitnemend gezicht hadden op de bovenverdiepingen van hot huis, waar de anarchisten zich schuil hielden. Zij konden zich opstellen achter stukken hout, die tevens eene natuurlijke loopgraaf aanboden voor hunne geweren. De anarchisten stapelden planken op langs de ramen, en zoodra een van hen verscheen, schoot een der soldaten zijn geweer op hem af. Politieagenten met Wembley-rovolvers gewapend hielden de vensters der naburige huizen bezet. Geen der schoten scheen echter de man nen to treffen. Men zag ze voortdurend op en neer loopen in. het huis. Zij schonen ook verbinding te hebben met andere kamers, want van tijd tot tijd zag men ze aan andere vensters verschijnen. Zij beantwoordden het vuur, maar deden' dit uiterst voorzichtig, blijkbaar om ammu nitie te sparen. Overal in de straat stonden eveneens Scotch Guards op wacht, die vuurden, zoodra zich i ema.nd aan de vensters ver toonde. Later werden planken gebracht, waarop de soldaten konden knielen om het vuren te vergemakkelijken. Ook verpleegsters waren op het terrein van den strijd. Tus- schen do belegerden 011 de belegeraars had toen eene geregelde wisseling van schoten plaats. Het belegerde huis was een hoekhuis, om den hoek van Sidney- street en Hawkins-street. De Scotch Guards hielden de vensters van de eerste en tweede verdieping scherp in het oog. Er waren gordijnen voor ieder raam, zoodat het moeilijk was, in de kamers te zien. De schoten schenen toen echter voornamelijk te komen van het venster op de eerste verdieping. De an archisten schoten niet alleen rechtuit, maar ook naar beneden in de straat. Vele toeschouwers hadden de sensatie een ko gel boven hun hoofd te hooren fluiten. De politie kon volstrekt niets te weten komen omtrent den voorraad ammunitie der moordenaars. Waren in hot eerst do anarchisten zeer voorzichtig in het schie ten, later maakten zij van hunne ammu nitie vrijelijk gebruik. Men ziet alleen een hand verschijnen, die het wapen naar voren en naar achteren beweegt. De politie plaatste ©en pop met een politiemantel aan en een helm op voor een der vensters. Aanstonds schoten de anarchisten op de pop. Ook de soldaten gebruikten zulk een list, met het doel om de ammunitie dor belegerden uil te putten. Mr. Winston Churchill, de minister van himienlandsche zaken, bezocht het ter rein van den strijd. De minister confereer de met de leidende persoonlijkheden en drukte den wensch uit, dat de moorde naars levend zouden worden gearresteerd. Er boden zich tal van vrijwilligers aan om het huis binnen te dringen, maar daar dit zeker sommigen hel leven zou kosten, wilden de officieren dit niet toe staan. De dappere mannen ontsnapten toch al herhaaldelijk aan een nijpend gevaar. Verschillende agenten hadden in hunne mantels gaten van kogels. 5. Het belegerde huis staat in b r a n d. (Tm één uur in den namiddag steeg rook op uit het huis, waarin de moor denaars zich verscholen hielden. In 'I eerst steeg slechts een dunne rookzuil in de lucht op en toen bemerkt werd, dat in het. huis werkelijk brand was ontstaan, werden de hoofdbureaux va.n de politie gewaarschuwd. Ladders en stoombrandspuiten waren spoedig ter plaatse en Commercial Road was bijna geheel ingenomen door de brandweer. De autoriteiten begrepen echter, dat de brandweerlieden groot gevaar zou den loopen, indien zij het vuur zouden willen blusschen, daar de belegerden nog steeds vuurden. Binnen een kwartier hadden de vlam men reeds zooveel omvang genomen, dat de vlammen door het dak heenbraken. De brandweerlieden waren echter niet in staat het vuur te verminderen. Er bestond nog mogelijkheid voor de anarchisten, om langs de achterzijde van het huis te ontsnappen, waarom de auto riteiten een twaalftal zwaar gewapende soldaten en politie-beamblen daar op wacht plaatsten. Toen de vlammen de tweede verdieping hadden bereikt en uit het venster sloe gen, werden de twee mannen gezien door de wacht aan de achterzijde van het huis. Zij kwamen uit de voorkamer en wilden blijkbaar beproeven langs de ach terzijde van het huis te ontkomen. On middellijk werd door de wacht op hen geschoten, waarop zij haastig weer weg vluchtten. Daarna werd nu en dan nog in het huis vuren gehoord. Om 1.30 hield het vuren dor moordenaars op. Twintig minuten later echter, bemerk te een politic-agent beweging in de ka nier, waaruit het eerst geschoten was en aanstonds begon het vuren opnieuw. Twee politie beambten, die een raam op de eerste verdieping van een huis, vlak tegenover dat der moordenaars, bezet hiel den, waren 'in groot gevaar. Het ven ster werd stukgeschoten en er rondom waren in den muur overal gaten van kogels. Nog twintig minuten later, had het vuur zooveel voortgang gemaakt, dat het geheele gebouw in brand slond. Er wer den toen geen schoten moer gehoord. lk> autoriteiten waren toen overtuigd, dat de moordenaars den dood hadden gevonden in de vlammen. Het dak stortte even later in. Verschillende autoriteiten wilden nu het huis naderen. Een vriend van minis ter Winston Churchill was een der eer sten, maar de minister riep hem toe „Kom terug, ge hebt geen revolver". De politio-autoril.oit.en ver-zekerden ech ter, dat er nu geen gevaar meer was. Aanstonds begon de brandweer het vuur te. dooven. Hot gebouw zelf was echter niet meer te redden en de brandweer kon alleen don brand beperken en de aangrenzende gehouwen redden. Do. mu ren van het huis stonden rooi gloeiend. Na drie kwartier was het vuur vol doende gebluscht en een brandweerman nam een kijkje in de eerste verdieping. Eenigo oogenblikken later kon de deur worden genaderd. Om drie uur ontdekte de politie de lijken van twee mannen in de achterka mer op de benedenverdieping, die, een ruïne was. De lichamen waren vreese- lijk verminkt en bijna niet meer te her kennen. Doktoren kwamen ter plaatse en on der hunne leiding werden de lijken op draagbaren geplaatst en naar het lijken huis gebracht. Duizenden toeschouwers waren aanwezig. Omtrent de oorzaak van den brand loopen de meeningen uileen. Volgens sommigen zou een gaspijp door een kogel zijn getroffen en eene ontploffing heb ben veroorzaakt. Waarschijnlijker is het echter, dat de moordenaars, toen zij geen middel meer zagen om t<' ontkomen, hot huis in brand hebben gestoken en toen zelfmoord hebben gepleegd. De dood- schouw zal uitmaken, welke dezer beido theorieën de juiste is. Toen de brand het hevigst was, wer den herhaaldelijk luide ontploffingen ge hoord, blijkbaar veroorzaakt door de am munitie der moordenaars. G. Nog meer slachtoffers. Toen de lijken in het afgebrande huis ontdekt waren en men zich bezig hield met hot opruimen der puinen, had een ernstig ongeluk nog plaats, waar door zes brandweerlieden werden ge wond. Volgens de verklaring van een der brandweerlieden, viel, toen een groep van hen in de puinen bezig was, een stuk hardsteen van de tweede verdieping op de eerste en sleepte met dén instorten den vloer eonige brandweerlieden made. Men had wel op dergelijke incidenten gerekend, maar men had niet gedacht, dat de val van den steen het. wegzak ken van den vloer tengevolge zou heb ben. De gewonden moesten, zooals te be grijpen is, onder een massa puin uit gegraven worden. ITALIË Dr. Nouwens op audiëntie bij den Paus. Dinsdagmorgen werd onze landgenoot, de boogw. procureur generaal der Norbertijnen te Rome, dr. J. Nouwens, in particuliere adiëntie ontvangen door Z. H Pius X. Gedurende geruimen tijd verbleef dr. Nouwens met den H. Vader in diens par ticuliere bibliotheek. Van dit ernstig onder houd zijn ons geen bijzonderheden bekend. Maar daarna ging de H. Vader, in gezel schap van dr. Nouwens, naar de troonzaal Hier waren de studenten van het Norber- tijn8ch College bijeen, en bij de aankomst dos Pausen knielden allen eerbiedig neer. Dr. Nouwens nam naast Zijne Heiligheid plaats, en hield, in het Italiaansch, een treffende rede, over de verhouding tusscben de Orde der Norbertijnen en den H. Stoel De eerste reis naar Rome, zoo ongeveer was de inhoud der rede de eerste reis naar Rome, was voor den H. Norbertns de eerste stap tot zijn bekeering. En sinds dien is hij steeds met hart en ziel de groote verdediger geweest van den H. Stoel En zijn volgelingen hebben ook ten allen tijde de rechten i es Pausen verdedigd. Waren het niet de Norbertijner martelaren van Gorkum, die hun bloed hebben gestort voor de rechten van den H. Stoel? Zoo ook zullen de Norbertijnen, en voor zeker de studenten van ons college, steeds vurige verdedigers zijn van het Pausdom. Daarenboven bestaat er nog een bijzon dere band, die ons aan U, H. V ader ver bindt. Was niet de H. Norbertus de Apostel van Let H. Sacrament? En waren niet zijn opvolgers steeds de groote voor standers van de H. Eucharistie. En mogen wij niet in U, H. Vader, den Apostel van het H. Sacrament in de 20 eeuw begroeten Ons streven zal zijn, om ook in dezen Uw wenschen te verwezenlijken. Geef ons daarvoor, H. Vader, geef geheel onze Orde, maar geef vooral het Collegium Norbei tinum Uw Apostolischen zegen. De H. Vader was diep getroiïen door deze woorden en hield een korte toespraak tot de Norbertijnen. Blijf getrouw aan de tradities van L'we Heilige vtorgangeis, zeide hij, en tracht evenals zij liefde te koesteren voor den H. Stoel en voor het H. Sacrament des Altaars Vandaar moet de redding komen voor deze wereld. Weest zelf ook onderworpen aan Uw Oversten en hebt de regeltucht lief. Gij zijt kleine Pausjes in Uw wit nabijt, zeide hij lachend, geeft het goede voorbeeld. Daarna werden de studenten een voor een aan Z. H. door den Procureur voorgesteld. Na deze plechtige audiëntie brachten de Studenten van het Collegium Norbertinum met Dr. Nouwens een bezoek aan Z. Em. kardinaal Merry del Val. „Tijd." RUSLAND. In de hoofdstad van Finland, Helsingfors. hebben de zetters in alle drukkerijen, be- hoorende aan de leden van den bond van drukkerspatroons, den arbeid neergelegd. Ook de.conrantdrukkerijen vallen daaronder. Toch verschijnen de bladen, al zien zij er misschien niet zoo fraai uit en al zijn er meer fouten in den tekst. Zoo goed en zoo kwaad als het gaat helpen nl. mannen en vrouwen uit de ontwikkelde kringen der stad om de dagbladen te zetten. En dat scbjjnt vtij goed te gaan. PORTUGAL. De zegeningen der repu bliek AaD de „Kölnische Volkszeitung wordt uit Ojiorto geschreven over de in beslagname van het klooster der Zusters van den Goeden Herder. Dit is uamelyk particulier eigendom van een Duitsch edel man, graaf Droste-Vischering Maar de door hem aangesteldeu beheerder, die er na het vertrek der Zusters inwoonde, is er met geweld uitgezet Wat er van de daar verpleegde meisjes is geworden Vermoedelijk niet veel goeds Toch heeft Hacbado, de Portugeesche minister van Ëuiteolandsche Zaken, de brutaliteit, in een artikel, opgenomen duor een Berljjnsch blad, te zeggen „Voor alles was het noodzakelijk, de clerieale macht te vernietigen, die in den schoot van het Portugeesche gezin, het ge vaarlijkste zaai, dat van deu haat, zaaide Neen, wat de republiek doet, dat is vrede brengen Dezer dagen is te Lissabon in een voormalig klooster het „revolutionaire mu seum geopend. De plechtigheid werd bijgewoond door vier ministers, een groot- aantal andere autoriteiten en een talrijk publiek. Na afloop werd een lunch gegeven, vanwege de liefdadige vereeniging „O Vintem Preventovo, waaraan tweehonderd kinderen deelnamen. In het museum, dat talrijke herinne ringen aan de omwenteling bevat, is ook een kamer, die den naam draagt van ,.Hal der koningsmoordenaars". Daar zijo ten toon gesteld de mantel van Buicca en de wapens door dezen en Costa, de moordenaars van koning Carlos en den kroonprins, gebruikt, benevens hunne por tretteu en de kranseD, die op hunne gra ven waren gelegd En deze moordenaars reliquieën werden door die kinderen vereerd Dat is ook mooier dan te knielen voor Christus' kruis. SPANJE. Uit Barcelona wordt aan „Paris-Journal" gemeld, dat de toestand daar geenszins zoo rooskleurig is, als een telegram in dit blad zou doen vermoeden. In de eerste plaats zjjn republikeinen en katholieken slaags geraakt. Er werd met revolvers geschoten en de politie moest chargeeren, om een einde te maken aan den strjjd. Verder lijdt de handel ernstig door de staking. Er zijn slechts ongeveer honderd vrachtwagens beschikbaar voor 't goederen vervoer en deze worden nog bestuurd door de patroons en geëscorteerd door gendarmes FRANKRIJK. Twee matrozen van den Russischen krui ser „Slavia" wilden, na een wandeling op de boulevard de Tesse, eens de wallen van het in de buurt gelegen arsenaal te Toulon beklimmen. Zij werden opgemerkt do r twee schild wachten die de gebruikelijke sommaties deden. Waarschijnlijk hebben de Russen, die geen Fransch verstonden, niet begrepen wat de door de schildwachten gesproken woorden beteekenden, althans, zij zetten hun klimpartij rustig voort. De schildwach ten vuurden toen tegelijkertijd, de artillerie- soldaat met zijn revolver, de infanterist met zjju Lehel geweer. Een der Russische matrozen viel dood voor hunne voeten, maar de tw ede werd niet geraakt. De beide soldaten waren zeer onder den indruk van het gebeurde, evenals de inmiddels in grooten getale toegeschoten matrozen en bewoners der buurt. JAPAN. Uit Tokio wordt gemeld, dat het meereu- deel van hen, die beschuldigd waren deel te treoben geuomen aan de samenzwering tegen bet leven des keizers van Japan, in het voorloopig verhoor hun schuld hebben bekend. De samenzweerders hadden plannen ge smeed voir een geheele reeks misdaden. Eerst zou de keizer vermoord worden, daarna zouden de ministers ter dood worden gebracht en vervolgens zouden een aantal gebouwen in brand worden gestoken. Het publiek heeft geen toegang tot de rechtszittingen, alleen worden op bizonder verlangen een aantal leden van de ver schillende buitenlandsehe legaties te Tokio toegelaten. ZUID-ARFKIKA. Uit Honduras wordt bericht, dat de oud- prcsideDt Bonilla te Puerto Coitez is geland en zichzelf heeft uitgeroepen tot „consti tutioneel president van Honduras". Een aanval op Puerto Cortez wordt ieder oogen- bhk verwacht. Het stoomschip „Hornet" ligt voor de stad in gereedheid om haar te beschieten, indien zjj zich niet overgeeft. Dit stoomschip waB kort te voren uit New Orleans vertrokken met bestemming naar Nicaragua De gezant te Washington van de republiek Honduras had er van te voren bij het departement vaD Staat tegen ge protesteerd, dat aan het schip werd toege staan te vertrekken, wijl het vaartuig bestemd was om te worden gebruikt voor een revolutionaire beweging tegen de regeering vnn Honduras. EERSTE KAMER. Het regeeringsvoorstel tot subisidie van de Waterleiding op Zuid Beveland aangenomen. In de Donderdag gehouden zitting is o a. gesproken over den regeeringssteun te ver- leenen bij den aanlëg van een drinkwater leiding op Zuid Beveland. Onze Zeeuwscbe senator Mr. Lucasse hield hierover zijn „maidenspeech" en prees den te nemen maatregel als zijnde in het belang van ons schoone eiland. De heer Van der Maessen de Scmbreflf verklaarde deze drinkwaterleiding van alge meen belang als voorbehoedmiddel van besmettelijke ziekten en sprak de hoop uit dat in de toekomst ook andere plattelands gemeenten voor maatregelen als deze zouden mogen hopen op even krachtigcn Regeerings steun. De minister verklaarde echter, dat andere gemeenten op rijkssteun voor aanleg van waterleidingen alleen zullen mogen rekenen indien zjj met grond kunnen aan- aantoonen, dat verwacht mag worden, dat de zaak rendabel zal zijn. Men ziet dus, dat de minister den hier gegeven steun slechts onder zekere restrictie aanvaardde als een precedent. Maar dan toch als een presedent. Wat wel 'n beetje mag verwonderen na de vrij krasse uiting van den heer Heems kerk in de Tweede Kamer waar hij nadruk kelijk verklaarde, dat de zaak niet mocht worden beschouwd als een precedent. Enfinde gemeenten, wien zulks aangaat mogen het zich voor gezegd houden. Met de heden gegeven verklaring voor oogen kunnen zij uiet eenigen grond op Rijkssteun hopen. Tussehen den heer Van Nierop en den minister is ten slotte nog wat gedebatteerd over d6 vraag of de betrokken gemeenten nu niet wat al te veel worden verwend door de Regeering. Of ze niet wat al te zeer worden behandeld als „bakerkinderen" en of ze op deze wijze wel zullen leeren zich zelf te helpen. Of, met name, de maatregel van het verleeneu van Rijkssteun in de mate als hier geschied is, wel opvoedend werkt. In een beminnelijk, goedlachs repliekje verzekerde de minister dat de maatregel paedagogisch-krachtig is. En het voorstel ging er grif door. Waarna, en nog vóór vier uur, de Kamer tot nadere bijeenroeping uiteenging. H. M. de Koningin heeft Woensdag avond in den Koninklijken Schouwburg te 'sGravenhage de opvoering bijgewoond van Vondol's Lucifer, door Het Tooneel, onder directie van den heer Royaards. H. M. bleef tot het einde de voorstel ling volgen, van half tien af in gezelschap van Z. K. H deu Prins, die door een vergadering ten Paleize verhinderd was vroeger te komen. De Vorstelijke bezoekers waren aan het eind getuigen van de aanbieding onder toejuiching van het publiek van een lauwerkrans met Oranjelint aan den heer Royaards. Bij het vertrek zeide H. M. aan den heer van Bijlevelt dat H. M. met veel belangstelling de opvoering had bjjgewoond. De Vorstelijke personen waren vergezeld door twee hofdames, de adjudanten majoor jhr. van Suchtelen en kapitein graaf Du Monceau en een kamerheer i. b. d. Oudejaarsbeschouwingen van de Middel- burgsche Courant. In haar staatkundige beschouwingen over het afgeloopen jaar heeft de Middelburgsche Courant en zij staat daarbjj niet alleen te midden harer vrijzinnigen zusteren het zeer druk over „clericalen" en „cleri- calisme". Die krijgen zoowat van alles de schuld! Waarom ook niet? Wat is goed beschouwd gemakkeljjker dan den anti- clericaal te spelen? En wat geeft meer aanzien en beteekenis in ve'e kringen en zelfs in vele landen? Hoe zouden Briand, Clemenceau, Canalejas en zoovele anderen ooit hebben kunnen „uitblinken", wanneer zij 't enti clericalisme hadden moeten ont beren Wij weten niet, of de Midi. Crt. aan al deze illustre voorbeelden niet heeft gedacht en willen gaarne gelooven, dat zjj niet zulke hooge aspiraties koestert als de zoo evvn genoemde „Staatslieden", maar dat zij desdiettemin in het auti-clericile fluitje uitnemend weet te bespelen, staat vast. Luister slechts naar dit enkele virtuosen- toontje: „Het is ook weer het anti-clerica- lisme dat een voorname rol gespeeld heeft bij de heftige gebeurtenisseu die in October iü Portugal het koninkrijk ineen deden zakken. De koningin moeder, wier geloovige vroomheid zich tot fanatiek gedrrjf ontwikkelde na den vreeselijken dood van haar man en haar oudsten zoon, heeft op de regeering een invloed uitgeoefend die de uitbasting aanmerkelijk heeft ver haast. De „geloovige vroomheid" der Koningin- Moeder, welke zich tot fanatiek gedrjjf" ontwikkelde, is dus eigenlijk de naaste aanleiding tot de vrjjbuiters-revulutie! Het is mooi gevonden 1 Jammer maar, dat het steeds duidelijker wordt, welke de eigenlijke motieven wareu der omwenteling en de toestand thans een zoodanige geworden is, dat zelfs het meest „fanatiek gedrijf" niets meer kan veront schuldigen. Als ooit het anti-clericalisine zijn onmacht en jammerlijke gevolgen heelt getoond dan, is het wel bjj deze revolutie in Por tugal. „Centrum". De Katholieken en de benoemingen. In „de Tijd" lezen wij Bij Kon besl. is le. op hun verzoek eervol ontslag ver leend aan dr. Wefera Bettink, oud-hoog- leeraar te Utrecht en dr. P, A. Vos, apo theker te Rotterdam, respectievelijk als lid en voorzitter en als lid van de bij Kon. besluit van 8 Maart 1899 no. 13 ingestelde Pharinacopae-cominissie, en zijn 2e. van genoemde commissie benoemd tot voorzitter dr. L. van Itallie, hoogleeraar te Leiden, thans secretaris dier commissie tot secretaris: C. van Guldensteedea Egeling, oud-apotheker te Zeist, lid dier commissie tot leden dr. J. S. Meuionhoft', apotheker te Zwolle en A. J. Wijnne, apotheker te Rotterdam De Pharmacopae commissie bestond uit 10 leden, allen niet katholiek. Door het bedanken van 2 leden ontstonden 2 vaca turen. Deze zijn tnans aangevuld door 2 niet-katholieken. De verhouding was en blijft Niet Kath. Katli. 10 O Natuurlijk waren nergens Katholieken, geschikt en bekwaam, te vinden!? Zondagsrust. In de laatste vergadering van het hoofd bestuur der Nederlundsche Christeljjke

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 6