GEMENGD NIEUWS O N D E R W IJ S. Besluiten en Benoemingen. Correspondentie. Laatste Berichten. 395e Staatsloterij. posterijen. Rechtszaken. Burgerlijke Stand. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen, enz. Apenbare VeritooDingen. zijn beschouwingen niet in alle op zichten. deel, zal ik hem toch ze ker >vel niet de verzekering behoe ven te geven, dat ik geheel met zijn conclusie mede ga, dat de geloofs overtuiging van iedereen ten volle moet geëerbiedigd worden en breng ik den geachten afgevaardigde van 's Graven hagte I, den heer Ter Laan dank voor zijn verklaring, dat dit tot nu toe ook altijd in hot leger is geschied. Ik zal niet dulden, dat iemand om zijn godsdienstige over tuiging wordt lastig gevallen en het gedrag van den luitenant Nolthenius keur ik ten sterkste af. Het leger moet de plaats blijven, waar ieder, van welke denkwijze ook, voor zijn godsdienstige gevoelens ten volle eerbiediging vind. (N. Koerier). Te Broek in Waterland is in een sloot nabij de boerenhofstede het lijk gevonden van de 21jarige dochter van den landman S. Pronk aldaar. Vermoedelijk is zij door de duisternis te water geraakt en verdron ken. De pogingen om de levensgeesten weder op te wekken bleven vruchteloos. Toen Woensdagmiddag een goederentrein om 1 uur de Jodenbelt te Hattem passeer de, wilde het zoontje van J. Schetter de Ijjn nog gauw oversteken. Te laat voor den machinist om te stoppen de locomotief greep den 2jarigen knaap, die met zware verwondingen, aan hoofd en arm werd opgenomen en eenige uren later overleed. Wederom is op Texel een 1 jjk aangespoeld nn bjj paal 9 achter den Hoorn. Het was in gaven toestand, zoodat men vermoedt, dat het evenals de drie ljjken die op 26 Dec, aanspoelden afkomstig is van een in de Noordzee vergaan Noorsch stoomschip Een aardig stukje. De rijks veldwachter Rijnders te Halfweg had dezer dagen met zijn politiehond „Caesar" een aardig succes. Door mej. E. H. was een gouden arm band verloren. Na op de gebruikelijke wijze lucht ontvangen te hebben, ging het dier aan het speuren en kwam na eenigen tjjd met den armband in den bek terug. Hij had hem op den Spaarndammerdjjk nabij het huis van Westenhage gevonden. Deze Duitsehe herdershond is een af stammeling van den bekenden politiehond „Caesar" van Bloemendaal. Een bom in Buiksloot! Woens dagmiddag is door de waakzaamheid van het personeel van het station Zunderdoip ven de Noord-Hollandsche Tram een misdadige poging gelukkig verijdeld. Op de tramrails tusschen Buiksloot en Zunierdorp van bovengenoemde tram heeft men n.l. gevonden een ttescbje, gevuld met ontplofbare stof en verbonden aan een lont. Door de politie van Buiksloot is dit gevaarlijk projectiel in beslag genomen Esn verdacht individu is reeds door de politie aangehouden en iD verzekerde be waring gesteld, teneinde een verhoor te ondergaan. Smakelijk eten! Te Winschoten werd een zware, vette koe wegens tuber culose afgekeurd voor de consumptie. Het cadaver werd vernietigd en onder den mest op de gemeentelijke mestvaalt gestopt. De beele koe is later heimelijk onder den mest weggehaald en spoorloos ver dwenen 1 (P. G. Ct.) Oplichting. Het filiaal voor Neder land van de Russische Rubberwarenfabriek Prowodnik in de Spuistraat te Amsterdam, is naar het „Hbl." meldt voor een viertal auto-banden opgelicht. Maandagmorgen vervoegde zich daar iemand, die beweerde garage-chef te zijn van den heer Van Beurden, handelaar in carrosseries voor automobielen op de Rozengiacht. Hij zeide, dat een klant van zjjn patroon, wonende Van Ostadestraat 295, vier auto-buitenbanden op zicht moest hebben. Even later telefoneerde hij, dat de banden tusschen 12 en 1 uur moesten bezorgd worden. Een loopjongen van het filiaal der fabriek Prowodnik ging met de banden naar het opgegeven adres, trof daar den „garage chef" aan, die hem een uit brander" gaf dat hij zoo laat kwam, en den jongen, na de banden in ontvangst genomen te hebben, terugstuurde naar het filiaal om nog een binnenband te halen. Toen de jongen hiermede terugkeerde in de Van Ostadestraat, deelde de „garage- chef" hem mede, dat een der banden reeds zoo goed als verkocht was De directie van het filiaal der fabriek Prowodnik kwam er weldra achter, dat zj opgelicht was. De garage chef bleek in in 't geheel geen garage-chef van den heer Van Beurden te zjjn. Hij bleek te wonen aan het adres in de v. Ostadestraat, dat hij als adres van den klant had opgegeven Of liever, gewoond te hebben, want hij vond het geraden Amsterdam ietwat over haast te verlaten. De banden intusschen waren te Amsterdam gebleven. De oplichter had ze ver beneden de waarde, voor f140, verkocht aan een diamantbewerker, en deze had ze weer voor f 160 van de hand gedaan bij een ex-chauffeur. De laatste, die uithoofde van zijn vroegeren werkkring wel op de hoogte zal geweest zjjn van de werkeljjke waarde van autobanden, had het „koopje" opge slagen in een pakhuis in de Korte Regu liersdwarsstraat, waar de banden Donderdag door den rechercheur Hazenberg werden in beslag genomen Folteringen in Turk ij e In de Turksche Kamer werd Zaterdag gedebat teerd over een mededeeling van den afgevaardigde Loefti Lakfi bel, volgens welke de politieke gevangenen jin dat land aan folteringen worden onderworpen. De afgevaardigde had voorgsteld daaromtrent een parlementaire enquête in te stellen. Hij gaf o. a een uitvoerige beschrijving van de folteringen, die men de leden van het „geheime genootschap" had doen ondergaan. Als stukken van overtuiging vertoonde hjj een zweep, een mei bloed bevlekten stok en een nagel, die aan een der gevangenen was uitgerukt. Uit het antwoord van den grootvizier aan den interpellant viel af te leiden, dat de regeering niet bjjster gesteld was op een enquête en het desbetreffende voorstel werd dan ook verworpen. De aardbeving. Er zijn nog zoo goed als geen berichten over de geweldige aardbeving, die door het Observatorium te De Bildt is waargenomen. (Zie laatste btrichten in vorig nummer.) Ook inUccle, in Breslau, in Hohenheim en door andere observatoria is ze waargenomen. Uccle stelde het epicentrum vast in Zuid West Azië. Breslau, waar men zegt, sinds de ramp van Messina niet meer zoo'n sterke beving gevoeld te hebben, meende, dat 't Iberisch schiereiland zou geteisterd zjjn, wat niet waar is gebleken. Hohenheim seint, dat'de „aardbeving heviger was dan die van Messina. Ze duurde 3'/:, uur. Het seismografisch station te Marseille ver zekert, dat de genoteerde aardbeving de hevigste (is. die nog ooit door een siesmo- graaf is opgeteekend. In verband_met dejreeds ontvangen twee telegrammen mag men aannemen, dat Turkestan de geteisterde streek is De ramp (zal ongetwijfeld veel (ernstiger zijn, dan du uit de telegrammen big kt, want, zoo) lezen we in een nog ander bericht, de verbindingen zijn verbroken j en de bevolking is naar de steppen gevlucht. 32 December. Wjj lezen in „De Avondpost" „De post, hoe accuraat ze gewoonlijk werkt, maakt ook wel eens een slippertje. Dan is ze vroolijk. En een vroolijk mensch doet wel eens dingen, zóó grappig als men niet van hem zou hebben verwacht. Wie zou nu van onze stemminge, altjjd netjes in de plooien zijnde post hebben kunnen vermoeden, dat ze het oudejaar zoo duchtig zou vieren, dat ze 'n klein beetje al te vroolijk is geworden Want hoe kan anders,(een brief uit Zwolle, welken men ons heden toonde, het dr.tum8tempel „32'12'10" dragen? Of 'tdaar een vroolijk boel is geweest Nieuw Namen Na herhaalde oproeping Ugen f50 boven het minimum hoofl zich voor de betrekking van onderwijzer tnet verplichte Hoofdakte geen enkele solli citant aangemeld. Tot burgemeester van Boskoop is benoemd de beer P. H. G. Montenberg met eervol on'slag als burgemeester van Breskens. W. F. R. A dam, J. F. Lecl., Hoofdpl. In dank het abonnementsgeld voor 1911 ontvangen. De Administratie. Den Haaj. In oen bijgebouw van de R. K. kerk aan de Beeklaan alhier brak hedenmorgen brand uit. De vloer stond in vlam. De oorzaak moet gezocht wor den in een toestel tot verwarming met heet© lucht. Met. 2 slangen op de water leiding werd de brand gebluscht. Het kerkgebouw geraakte vol rook, zoodat dezen morgen geen H. Missen konden worden gelezen. Parijs. Do „Petit Parisian" ontvangt uil, Bordeaux bericht, dat daar het ge lucht loopt, als zou de trein van Madrid naar Malaga met de officieels personna- ges, bestemd voor do reis naar Melilla, zijn verongelukt, en verscheidens inzitten den zijtn gedood of gewond. Uit Malaga wordt echter bericht, dat de Koning met. zijn gevolg veilig aan boord is gegaan van het schip, dat hom naar Melilla (Afrika) zou brengen. Madrid. Men seint: Op het oogenblik, flat Koning Alfonso het paleis van den goeverneur te Malaga binnentrad, werd eene ontploffing gehoord, die een lichte paniek veroorzaakte, liet. bleek echter geen bom te zijn maar een pistool, dat gevallen was en toon afging. Het was in oen ótui geborgen. Een. paar perso nen zijn aan den enkel verwond. Monaco. De vorst heelt het. grondwets ontwerp goedgekeurd. De nieuwe consti tutie bevat zeven hoofdstukken. O. a, is bepaald dat do vrouwen va.n het. vorsten dom stemrecht hebben voor do verkie zingen van den gemeenteraad. De grondwet, zal na de verkiezingen;, d. i. in do maand April a. s., in werking treden. Grenoble. Zoowel gisteren als van nacht werden hier verschillende aard schokken gevoeld. 4e klasse, 4e lijst, trekking van 5 Jan. f 100: 6246 f 65: 4125 10058 Bovenstaande (rekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f 100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. N. B.. Begin trekking 5e klasse op 16 Jan. .a.s. Lijst van onbestelbare brieven enz. aan bet postkantoor te Zierikzee bezorgd J. Th. Gast, Brouwershaven. Zuster Ruperta, Uden. Zaterdag 3 December zette de 15-jarige J. C. Koert zijn rijwiel voor den. melk- salon op de Beestenmarkt, te Goes. Toen hij uit de salou kwam was zijn rijwiel verdwenen. Do 51-jarige werkman J. H. S., geboren te Amsterdam; de 23-jarige smid Th. G. v. d. II., geboren ,te Rotterdam, en de 38-jarige sigarenmaker C. A. E., gebo ren te Amsterdam, erkenden beden voor do rechtbank te Middelburg, dat zij het rijwiel hadden weggenomen. Zij deden dit uit armoede. Hel 0. M. oischte tegen, ieder der be klaagden wegens diefstal 4 maanden ge- vangenisstraf met aftrek van het voor arrest en wegens landlooperij 2 dagen, hechtenis. De verdediger, mr. J, Goedbloed, riep do clementie der rechtbank in, wij zende op de groot* ellende waarin be klaagden zich destijds bevonden. Nader meldt men: De beide, dezer dagen door de Mid delburgsche politie te Goes gearresteerde rijwieldieven, zijn na verhoor door don rechtercommissaris en het afleggen een-er bekentenis, weder op vrije voeten gesteld. De 29-jarige schippersknecht .1. J. P. Lz., uit Goes, had 29 September bij de brug te iSchore -een bezoek gebracht aan boord van .het schip vfin Cr. J EnsLng en heeft, dit schip naar Hans woerd hel pen sloepen. Den volgenden dag miste Ensing een paar schoenen en eein bankje van 46 gulden. De beklaagde ontkende schuldig te zijn aan den diefstal, doch uit. het ge tuigenverhoor bleek, dat beklaagde met pantoffels aan aan boord kwam en met schoenen vertrok, terwijl hij geld noodig had voor een reis naar Arnhem. De officier oischte tegen dezen recidi vist één jaar met aftrek. De verdediger, mr. Goedbloed, vroeg onmiddellijke invrijheidstelling van be klaagde. Hierover zal de rechtbank volgende week beslissen. In den namiddag van Dinsdag 6 Dn comber liet dr. Kindermann uit "Middelt burg zijn rijtwiel aldaar voor de woning van. zijn collega van Berlekom, in de korte Noordstraat staan, en toen hij buiten kwam, was het rijwiel verdwenen. De 20-jarige hanketbakkersknecht H. J. A. 11., geboren te Breda, erkende den diefstal gepleegd te hebben. Do eisc-h luidde 3 maanden mot af trek. Mr. Anne Bolle schetste de treurige jeugd, die beklaagde gehad heeft, hij ver loor vroeg zijn moeder en zijn vader be handelde hem slecht. De verdedigster riep do clementie der rechtbank in. Vervolgens nam op- het beklaagdebankje plaats de 22-jarige W. II. K., reiziger in rijwielen, wonende te Rotterdam, thans gedetineerd te Middelburg. Deze persoon huurde met een ander rijwielen bij Van do Sande 1e Aard en burg, en kreeg ver lof de rijwielen te verknopen, maar in ieder geval moest óf geld óf rijwielen teruggebracht. Getuige Van de Sande heeft beklaagde echter niet meer teruggezien. Do echtgenoole van Van de Sande ver klaarde precies hetzelfde ats haar we derhelft, terwijl Murijn nit Sluis kwam verklaren, dat hij do beide rijwielen ge-- kocht had voor f30. Vervolgens gaf deze getuige beklaagde en zijn vriend een mo torrijwiel in commissie. IC. gaf hem: een potloodbewijs, dat hij f 65 aan hem schul dig was. Het motorrijwiel, nóch het geld kwam in getuige's bezit Do vrouw van Murijn zeide, dat be klaagde haar gezegd heeft, de motor in Breskens Ie zullen kunnen verkoopen, en óf geld óf motor dien zelfden avond te zullen terugbrengen. Nog kwam uit, dat do beide reizigers hij do Jonge te Middelburg een rijwiel huurden; dat zij dit rijwiel zouden ge kocht hebben, ontkenden meerdere ge tuigen. Het slot 'was dat. liet O. M. togen be klaagde 9 maanden met aftrok oischte, terwijl de verdedigster mr. Anne Bolle trachtte aan te toonen, dat niet bewe zen is het opzet, tol verduistering en vroeg vrijspraak. Voor een oningewijde was het niet ge makkelijk om vast te stellen, wat er op 11 November aan de haven te Ierseko is gebeurd, maar het is zeker, dat de twee gebroeders M. en J. P. met de drie gel- broeders J., A. en J. M. een groote vecht partij hebben gehouden, Waarbij over en weer harde klappen vielen en een mes en steenen als krachtmiddel werden ge bruikt. In de eerste op deze ruzie betrekking hebbende zaak werd tegen ieder der ge broeders P. f 25 boete sub. 25 dagen hech tenis geëisüht Togen ieder der gebroeders M. één maand gevangenisstraf geëischt Uitspraak in allo zaken 13 Januari. In den nacht va.n Maandag op Dinsdag j.l. werd te 's Heer Arendskerke, ten na- doele van den 18-jarige zoon van den café-honder Iwaarden ontvreemd een zoo goed als nieuw heerenrijwiel, ter waarde van ongeveer f 80. De 's Heer Arends- kerksche politie stelde een onderzoek in in de richting van Middelburg en waar schuwde tevens de Middelhurgsche po litie. Dinsdagavond ongeveer half zeven werd de Middelhurgsche politie kennis gegeven dat eenige verdachte personen met een rijwiel door de stad zwierven. Eu door de goede maatregelen van de politie gelukte het aan den inspecteur van den Dolder en den volontair Her ten om zeven uur oen rijwiel in beslag te nemen ten huize van een zekeren S. in de K1 e i n v 1 aanderens t raat. Tevens kwam do politie ter oore, dat het rij wiel nog niet geheel betaald was en de kooper juist hel nog te kort geschoten bedrag was gaan betalen ten huize van zekeren W. in de Ververijstraat, Hij be taalde dit aan een hem onbekenden man die in gezelschap was van P. d. IV. uit Goes. Op verzoek van den kooper werd door dien onbekende een kwitantie van 120 geteekend, het bedrag waarvoor het rijwiel gekocht was. De kwitantie werd geteekend met den naam van G. de Jonge te 's Heer Arendskerke. Omstreeks kwart voor tienen dienzelfden avond werd de W. aangehouden en deze verklaarde, dat. do onbekende persoon was de 28- jarige f'. v. N., eveneens wonende te Goes. Daarop werd de IV. in vrijheid ge steld. Donderdagmiddag werd van N. door de Middelhurgsche politie te Goes gear resteerd en 1' 10 van hel. bedrag van het rijwiel hij hem in beslag genomen. Van N. werd gevankelijk naar Middelburg overgebracht Na eerst ontkend te hebben, legde hij eindelijk een volledige bekentenis af en wees de W. als zijn medeplichtige aan,. Deze veertigjarige arbeider werd daarop eveneens te Goes gearresteerd en n,aar Middelburg overgebracht, waar hij eerst ook alles wilde ontkennen, maar na, een nacht op het politiebureau te hebben doorgebracht, Donderdagmorgen aan den commissaris van politie alles bekende, terwijl op hem ook f 4.91 werd bevon den van de f 6 die hij als aandeel in den buit had ontvangen. Beide personen, ,die te Goes zeer on gunstig bekend staan bij de politie, zijn Donderdagmiddag zwaar geboeid naar het parket van den officier van justitie over gebracht. Zeeuw. Het gerechtshof te Den Haag bevestigde Donderdag de veroordeeling L. v. V.,veld arbeider, te Zierikzee, tot één maand ge vangeniestraf wegens wederspannigheid ter gelegenheid eener uitvoering in een Bchouw- burgtent aldaar. Kantongerecht Oostburg Zitting van 5 Jan. Veroordeeld Wegens: overtreding jachtwet: J. T. D. te Wa- tcrlandkericjo en C. M. te Eed©, ieder 2 m. f 5 of 2 m. 4 d.T. J). te Aardenj- burg en T. C. E. V. te IJzendijke, ieder f2 of 2 m. 2 d,; 0. J. d. S. te Bresi- kens, f 1 of l ld,; 1. J. B. te Schoondijko en I). L. te Gronde, ieder f 6 of 6 d. art. 427: J. J. S. te Sluis en J. B. d. S. to Hoofdplaat, ieder f 1 of 1 Id- art. 455: A. C. Wt en P. T. A. W. te Breskens, ieder f2 of 2 d., V. J. W|. te Biervliet, f3 of 3 d„ P. B. I,., Eed©, 1' 10 of 3 id., J. A. d. II., te IJzendijke, f 1 pf 1 d. leerplichtwet: C. Di. te Biervliet, J. I. R. en J. I. R. te Gipede, E. F. d. J. te Hoofdplaat, alleen f3 of 3 'd., A. H|. M. te Sluis eu J. G. te Cadzand, ieder f 1 of 1 d. art, 453A. V. te Oostburg, 2 m. f 2 of 2 ju. 2 d„ P. d. B„ te Middelburg, f3 of 3 d., P. W. J. d. .T., te Biervliet, f 10 of .3 d. prov. regl.C. S. te Eecloo, en M. Al. Waterlalidkerkje, ieder f I of 1 d. motorwet: E. v. D. te St.. Laureijns en J. '1'. V., te Sijzeele, A. v. H. J,., Nieuwvliet, allen f3 pf 3 d., P. B,. te Charleroi, f 10 of 10 id., P. B. te Char leroi, f50 of 14 d., f. d. K., Lichitet- velde, f5 of 5 d., A. d. S, te IJzen dijke, f10 pf 10 d., C. Dl v. tl. V., te te Breskens, en 1. J. P., te Groede, ieder 3 of 3 d., LI. A. S„ te Hoofdplaat, ft of 1 d. politie-verord.A, C. d. B., te Neu zen, 13 of 2 d., P. J. J. te Breskens f 10 of 10 d., A. K. te Breskens, f3 of 2 d., S. V. te Sluis, f2 of 2 d„ J. E. II., to IJzendijke, f 1 pf 1 d„ J. H. G. te Sluis en A. B. D. te IJzendijke, ieder f3 pf 1 d. schelde-regl.E. ,C. en T. B. te Bou- oha.ute, ieder f3 pf 2 (1. hondenwet: F. M. H. te Eede, f5 of 2 d., J. P. d. R„ te id. 2 m. f 5 of 2 m. 2 d, arbeidswet: J. S. te Sluis, 3 m. f2 of 3 in. 2 d. tra.m-regl.\V. B. te Oostburg f20 of 14 d., W. d. Wt, te Groede, f3 of 1 week tuchtschool. Vrijgesproken zijn wegens leerplicht wet. A. J. d. B. te Biervliet, pröv. regl. J. G. H. te Oosthuig. pol. veronl. T. d. S. te IJzendijke. Van 31 Dec. tot 6 Jan. IERSEKE. Gehuwd5, Franpojs Klaas- sen, jm. 20 j. en Neeltje van Liere, jd. 21 j. Geboren: 1, Ferdinandus, z. v. Jan van den Boomgaard en Paulina van Hoorn; 3, Leendert Barend Daniël, z, v. Cornells Stekete© en Dingena van de Vrede. (►verledenJan Markus, 16 m., z. v. Johannes Cornells Dekker en Adriana Cor nelia de Jonge. Van 29 Dec. tot. 5 Jan. WEMELDINGE Geboren: Pi-eter, z, v. Hendrik Holland en Lena. Adriana Duin kerk©; Izaak, v. Marinus Paardekoo- per en Cornelia Hoogesteger. Van 30 Dec. tot 5 Jan. KRUININGEN Geboren: Engel Johan nes, z. v. Johannes Witte en Neeltje Hoogesteger. Over de maand Dec, 's HEER ARENDSKERKE. Gehuwd15, Ma rinus Murre, 31 j. jm. en Leuntje den Engelsman, 30 j. jd. Geboren: 3, Adriana, d. r. Paulus de Schipper en Janna Pieternella Dronkers; 4, Willemina Neeltje Marina, d. v. Do mus Boogerd en Adriana Cornelia Stols; 5, Jacomina Nicolazina, d. v. Jacobus Kodde en Marina Neeltje Koopmans; 12, Janna Maatje, d. v. Maarten Meeuwse en Jannetje Stekete©; Elizabeth, d. v. Cornelis Geschiere en Adriana de Vriend; 20, Jacobus Marinus, z. v. Joris Kaaijste- ker en Maatje den Toonder; 27, Adriaan, z. v. Andries Bosman en Adriana Vermer- ris; 30, Jan, z. v. Marinus de Jonge en .laeoba Schaaltje. Overleden: 29, Adriana, 11 m„ d. v. Leendert Kaaijsteker en Cornelia Wage naar. OOSTBURG. GetrouwdZ. Brakman, 21 j. jm. on S. Hoste, 19 j. jd. Geboren: 0., d. v. P. v. Bortel en A. WeijfcmanR., z. v. C. Vlieberghe en C. Roet.s; J., d. v. I. Bouwens en A. Meulen- dijkM., d. v. W. Boidin en L. Adriaan- scn. Overleden: A. Smit, 2 m.,I. de Kant, 3 m.; J. v. Kolk, 91 j.; J. v. d. Weele, 75 j.M. Hontelez, 26 j. H00F0PLAAT Geboren: F.dm., z. v. Leo- nardus Steyaart en Joh. Hoogerwerf. Overleden: Johannes .Tunis, wedn. v. Helena Baudinet, 85 j. AARDENBURG Geboren: 30, Eduardus Jacobus, z. v. F. X. van den Rekke en A. Verwulst. Overleden3, Johanna Libaart, 82 j., wed. van 1. van Daalen; 10, Catharina Pieters ,65 j., wed. van D. I,. Le Olercq. Middelburg Voor het bestuur der ver- eeniging „Een school met den Bijbel" te St. Laurens, is Vrijdag in <1© zaal Bot gaardstraat te Middelburg aanbesteed: het bouwen van oen school met onderwijzers- woning. Ingeschreven werd door de hoe ren J. L. de Lange f9100, P. Dekker te Veere f 8698, P. Bax te Vlissingen f8619, J. Keulemans f8600, A. Jansen te Nisse f8575, H. Jansen f8470, De Kroo te Koudekerke f8400, L. Pieters© f8383,83, S. de Jonge te Domburg f8279, J. de Buck f 7990, Melis, Hariot en Vader te Vlissingen f 7936, K. Moerburg f 7888, T. Rozenmond f7650, M. Walrave f7195, P. Walrave te St. Laurens f7185. De inschrijvers, hij wie geen woon plaats genoemd is, wonen te Middelburg. lerseke. Vrijdag werd door not. Van Dissel, voor dhr. Jan Schipper Jz., ver kocht 6880 c.A. bouwland, aan den Vla- keweg, en 7030 c.A. bouwland en uit weg, aan het Moolhoekswegeling. Kooper dhr. I. Willemsen, in massa voor f3425. Oud-Sabbinge. Donderdag werd voor de erfgenamen van de Wed. Korstanje-Braam- se weid door not. Pilaar Pilaar publiek verkocht de herberg (waaraan thans ver gunning) met erfpaohtsrecht van den grond alhier, 713 c.A., aan dhr. Jh. Rooze alhier, voor f 1415. Ian. 10 Aardenburg, houtwaren en varkens, Hendrikse. 10 Heille. 46 populieren en mutsaards, Roersch. 10 Eede, diverse boomen, Brevet. 10 Heille, diverse boomen, Roersch. 11 Oostburg, populieren, olmen en kaphout, de Smidt. 11 's Heer Hendrikskinderen, inboedel, var kens, geiten, v. Dissel.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 3