UIT DE PERS. De heer \V. P. Gruson heeft een col- 1 Jan, 1911318 m. en 339 vr., totaal 657. Schore. Zaterdag 14 Januari a.s. zal de hoer Zwagerman, Zuivelconsulent voor Zeeland, in de zaal van den beer C. de Jonge een lezing honden over do ver betering van het rundvee tot oprichting een er s tieren v e reen igi ng Krabbendijke Aan het postkantoor al hier en <le, daaronder ressorteerendie, hulppostkantoren werd gedurende de maand December 1910 ingelegd f7672.27. Terugbetaald f2996.02. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven, boekje draagt het nummer 1128. Voorts bedroeg het aantal verzonden telegrammen 87, ont vangen 168, totaal 255. Uitgaande tele foongesprekken 64, inkomende 51, totaal 115. Nieuw Namen. De kommies der directe belastingen J. f. Ameluxen is van hier verplaatst, naar Koewacht. Clinge Tegenwoordig wordt aan de aardappelhoopen onzer gemeentenaren een druk bezoek gebracht.. Hebben ze laatst bij do wed. De Beyn ongeveer 700 K.ti. aardappelen gestolen, deze week heb ben ze bij J. Vermeulen en A. Üru- mont ook pogingen aangewend, doch bij beiden werden ze op de vlucht gedreven. Bij Brumont hadden ze den aardappel put. reeds geheel ontbloot. Men zegt, dat de dievenbende uit 5 .personen bestaat. Het is dus raadzaam zijn aardappelen op veiliger plaatsen te bergen. Westdorpe De loop der bevolking de zer gemeente over 1910 was als volgt: Geboren werden 27 m. en 21 vr., totaal 48. Er vestigden zich 25 m. en 36 vr., to taal 62. Overleden zijn 11 m. en 11 vr., totaal 22. Vertrokken 38 m. en 35 vr., totaal 74. Bevolking op 1 Jan. 1910: 905 m. en 865 vr., totaal 1770. Bevolking op 1 Jan. 1911: 909 m. en 875 vr., tölaal 1784. Dus vermeerderd met 14 personen. Er werden 12 huwelijken voltrokken. Een kind van hjet [mannelijk geslacht werd als levenloos aangegeven. Terneuzen. Woensdagmorgen ongeveer half vier werd de bemanning van het Rijnschip Desdemona, liggende aan de nieuwe kade te Neuzen, even boven den ijzeren hangar, gewekt door een ongewoon geraas en stooten tegen het schip Toen zij boven kwamen, bleek, dat er een groot gat in de kade was gevallen. De kanaaldijk was tot half de breedte der kruin over een lengte van ODgeveer 20 M. in het kanaal geschoven, het daarvoor gelegen gedeelte van den steiger en den dampalenwand eveneeDS in de diepte dringende. Ter plaatse was omstreeks 1200 ton gietijzer gestort, waarvan naar schatting tweederde mede in de diepte is verdwenen. Men vermoedt, dat de damplanken de drukking op den bodem, veroorzaakt door die massa ijzer, niet hebben kunnen weerstaan, en dat de afschuiving daardoor is veroorzaakt. (Neuz Ct.) Hier werden, bestemd voor onze haven gedurende 1910 opgeschut 352 zeeschepen met een bruto-inhoud van 927,974 Ms (het jaar te voren 378 schepen, inhoudende 1.014 788 M3)bestemd voor Gent 1256 zeeschepen met een bruto-inhoud van 3.627.960 M;i (het jaar te voren 1336, inhoudende 3.881 537 M3). Afgeschut werdenvan Neuzen 283 en komende van Gent 1324 schepen, tegen resp. 305 en 1324 in 't jaar te voren. Verder werden door de verschillende sluizen opgeschut 8123 binnenvaartuigen, met een bruto inhoud van 1.842 448 M3 an afgeschut 5879. Het jaar te voren werden opgeschut 7404 binnenvaartuigen, met een bruto-inboud van 1.601.094 M3 en afgeschut 7075. (M. Ct De bevolking verminderde in 1910 met 87 ra., 21 vr., totaal 108 personen en bedroeg op 31 Dec jl. 4495 m., 4726 vr., totaal 9221. Geboren werden 126 m, 135 vrtotaal 261, overleden zijn 49 m., 45 vr., totaal 94. Er vestigden zich 198 m. 218 vr., totaal 416, terwijl vertrokken 362 m., 329 vr., totaal 691. 55 huwelijken werden voltrokken. Kadzand. Gedurende het jaar 1910 werden aan onze haven aangevoerd 800 ton granen, terwijl 400 ton werden uitgevoerd. Verder werd aangevoerd 5 400.000 kg. bieten 700.000 kg steenkolen en 160 Ms grint. Breskens. Aan het poskanioor alhier werd gedurende de maand Dec. j.l op de R. L. S, ingelegd f 17497,67, terwijl terug betaald werd f 5251,671/s- Boschkapelle. In den nacht van Woens dag op Donderdag zijn alhier bij den heer L. wonende in de kom der gemeente, de kippen uit het hok gebaald een beeft men er laten zitten. In denzelfden nacht heeft men ook bij den heer F., wonende in de kona van het aangrenzend Stoppeldijk, de kippen gekaapt, zoodat mogelijk dezelfde dief of dieven aan bet werk zijn geweest. In de laatste gemeente was de dief wat slordig, ten minste h(j verloor een kip op korten atstand van den heer F De arbeider V. aldaar werd, eenige weken geleden, door een koe op een voet getrapt, waardoor toen echter weinig of geen letsel aan dit lichaamsdeel was te bespeuren, en geen ongemak werd ver oorzaakt. Deze week werd de voet zeer pijnlijk, en was niet meer te gebruiken de ontboden geneesheer verklaarde, dat het oen ernstig geval was. iM. Ct.) Hontenisse. Nu Ged. Ctaten eindelijk hebben toegegeven in eene verhardings- bloedte van 2,75 M., zal de grindbaan in den weg over den Hoefkensdijk worden vervangen door een keibaan en dit werk weldra worden aanbesteed. Het verschil met Ged Staten zat hem hierin, dat dit college de verhardingsbreedte thans 3,20 M. niet verder dan tot 3 M. wilde versmald zien en de gemeenteraad om de kosten, een beedte van 2,75 M, koos. (M. Ct.) In Zeeland oppassen. De A.-R. „Rotterdammer" bevat onder staand artikel „De uitslag voor de Provinciale Staten in Goes viel tegen Het stelde te leur dat Goes, hetwelk bjj de Statenverkiezingen van het vorig jaar zijn ouden roem handhaafde, de twee aftredende liberalen uitwierp en toen één er onverdeeld rechtsch werd, thans weer aan den liberaal de voorkeur schonk. We weten zeer wel dat de politieke beteekenis van dezen uitslag niet mag worden overschat daar ongetwijfeld bjj de verkiezingen van den uiterst ge wilden candidaat der liberalen ook andere dan politieke motieven hebben gewerkt. Niettemin geeft deze loop der zaken ons aanleiding ernstig de aandacht te vestigen op bet gevaar dat in Zeeland dreigt. Zeeland's Staten zijn sinds vele jaren rechtsch Geen oogenblik vatte echter de meening post alsof eene haast onoverwinnelijke meerderheid aan de Christelijke partijen in Zeeland verzekerd is. Het aantal Statenleden bedraagt in Zeeland 42. Tot de georganiseerde rechterzijde behooren er 25, alzoo slechts eene meerderheid van vier stemmen. Wanneer men nu weet dat Zierikzee en Sluis vrijwel constant liberaal zjju en te zamen 12 leden afgevaardigden, dan voelt men hoezeer in andere districten alle krachten moeten worden ingespannen om de meerderheid te behouden Te sterker klemt die eisch waar in Hulst zoo bedenkelijke verschijnselen zjjn waar te nemen. Hulst, dat 8 leden afvaardigt, goldt tot voor kort als een Roomsck-Katholiek bolwerk en daarop was niet het minst de meerderheid der Recbterzjjde in Zeeland gebouwd. Echter is thans Hulst verre van een bolwerk. Het is sterk in verval. Door de actie van den bekenden notaris Van Dalsum is in sommigo Roomsch-Kath. kriEgen groote agitatie gewekt. Verschillende malcontenten maken gemeene zaak met de vrijzin nigen. Zoo wankelt Hulst. Zoo wankelt ook de meerderheid der rechterzijde in Zeeland. Om te houden wat we hebben zal in de komende jaren geworsteld moeten worden. Het mag in trouwe worden verwacht van mannen, wier zinrijk devies is het „Luctor et Emergo": „Ik worstel en kom boven." Verkiezingen. Bij de Staten verkiezing in het district Goes is een zetel door de Rechterzijde verloren. De liberale candidaat werd er met circa 200 stemmen meerderheid gekozen boven den anti-revolutionair, terwjjl de zetel was vacant geworden door de benoeming van mr. C. Lucasse tot lid der Eerste Kamer. Nu kan men uit een verkiezing als deze wel geen al te groote gevolgtrekking ma ken en blijft het lleehtsche overwicht in de Zeeuwsche Staten sterk genoeg (25 Rechts 16) Links maar de tegenpartij zal wel niet nalaten, uit dit resultaat alle voordeel to trekken, wat er uit te halen is. Ook propagandistisch. Hoe werd niet voor eenige maanden de winst van den Kamerzetel in Rotterdam geëxploiteerd En met welk een rjver is nu reeds de „Zutphense Courant" in de weer, om te speculeeren op dewrjjvingin de Rechtsche gelederen, teneinde Sneek voor Links te heroveren Het blad wil zelfs niet dulden, dat wij wijzen op zijn gestook en schrijft „Het R.K. orgaan, gewoon om den toe- zienden voogd te spelen over de coalitie, kan 't nu eenmaal niet hebben dat iemand het bestaansrecht van haar pleegkind in twijfel trekt, en nog minder dat een poli tiek tegenstander den aanstaanden dood van het met zooveel teedere zorgen gekoes terde wiebt komt annkondigen. „Intusscheu die proctectonistische neigin gen mogen het R K. blad niet doen voorbijzien, dat er werkelijk gevaar dreigt („gevaar" van des „Centrums" standpunt wel te verstaan) voor het voortbestaan der coalitie wanneer twee der hoofdmannen elkaar zoo ongezouten de waarheid zeggen in hun eigen kranten In dien toon gaat bet voort, en de „Zutphensche" besluit met de verwachting uit spreken dat de coalitie het „wel zwaar" te verantwoorden zal krijgen. Zoo tracht men stemming te maken. Zijnerzijds bracht het „Vaderland" in berinnering, dat Sneek in 1897 voor de Linkerzijde gewonnen werd met één stem meerderheid. Dat was echter in den tijd, toen de Christclijk-Historischen zich cog Liet bij de RechtschesamenwerkinghaddeDaaDgsloten. Thans staan de zaken anders en werden o a reeds lang met de hulp van katholie ken en anti revolutionairen twee chr. hist, afgevaardigden voor Friesche districten in de Tweede Kamer gebracht. De pogingen van Links, om verdeeldheid te zaaien, zullen dus wel niet veel effect hebben. En Sneek is ongetwijfeld een vast Rechtsch district. Echter alleen op deze voorwaarde, dat de eenheid niet verstoord worde en de waakzaamheid niet ontbreke. „Centrum" Misleidend. Wij hebben er op gewezen, dat zelfs de roodgetinte Bond van Ned. Onderwijzers geweigerd heeft mee te doen aan het petitionnement der S D. A P. voor algemeen kiesrecht en daarin een waarschuwing te meer geconstateerd, om zich van deelneming aan dit petitionnement te onthouden, wan neer men niet hij de sociaal democraten wenscht te worden ingelijfd. Niet zoozeer om het algemeen kiesrecht, als wel om propanda voor de partij is het te doen. Geen katholiek, hij zij burger of arbeider, dient derhalve het petitionnement te tee kenen. „Het Volk" noemt onze redeneering „misleidend." De onderwijzersbond aldus het socialistisch orgaan meende als zoodanig niet net het actieve werk van het verzamelen van handteeke- ningen ta kunnen meedoen, omdat aan hot hiertoe verrichte huisbezoek onzer zijds een propaganda voor de arbeiders beweging in al hare uitingsvormen verbonden wordt. Het is echter geheel iets anders, om actief aan het verzamelen van hand teekeningen mede te doen en om het petitionnement te onderteekenen. Dat laatste kan gebeuren door ieder, die op de in het adres ontwikkelde en door de ieder arbeider te onderschrijven argumenten het algemeen kiesrecht voorstaat Alle klerikale bladen, die ijveren tegen het onderteekenen van ons petitionnement zijn tot dusver nog steeds in gebreke gebleven om aan te tooneE, dat op grond van de in het adres ontwikkelde argumenten niet ook de kerkelijke arbeiders teekenen kunnen. Wij hebben indertijd het petitionnement in eenige artikelen besproken en meenen toen te hebben betoogd, wat het „Volk" zegt, dat niet is aangetoond Echter is het duidelijk, dat een bewe ging, als die der S. D. A. P., in haar geheel moet worden beoordeeld en dat het petitionnement niet van de rest kan worden afgescheiden. Aan het verzoek om het adres tot de regeering te teekenen, wordt verbonden een „propaganda voor de arbeidersbewe ging in al hare uitingsvormen", wat in goed Hollandsch zeggen wileen propa ganda voor de sociaal-democratische partij. Maar dit is dan toch een zeer afdoende reden voor eiken niet-socilist, om zich absoluut buiten deze bewegiüg te houden en den sociaal-democratischen huisbezoeker, wanneer hij met zijn petitionnement komt aanzetten, de deur te wijzen Immers, dit adres is feitelijk slechts een aanknoopingspunt, een middel om toegang te krijgen tot uw huis, een aanlei ding tot datgene, wat eigenlijk het doel isu lastig te vallen met de sociaal democratische drogredenen u over te halen tot de S. D. A. P. toe te treden, of minstens het terrein te verkennen. Daartoe kan geen Katholiek, hj zj arbeider of burger, zich leenen, en daarom late men afgezien nog van de dwaze eischen, welke in het petitonnement zelf gesteld worden deze gansche beweging over aan de sociaal democraten. Noch als particulier, noch als lid ecner organisatie kan men eraan meewerken. De Bond van Ned. Onderwijzers gaf zeer duidelijk to verstaaD, dat men hier te doen heeft met een socialistsche onderne ming, welke niet door andersdenkenden kan worden gesteund. En het bestuur der S. D A. P. heeft indertijd geweigerd haar kiesrecht actie en haar petitionnement te doen sameDsmel- met die van andere partijeD, omdat haar eigen bedrjf „een te groote verander'ng zou ondergaan door een samenwerking met met burgerljke;?) partjen". Om een zuiver sociaal democratische actie, agitatie en propaganda is het dus te doen. Eu derhalve is het misleidend niet- socialisten te willen overhalen daaraan mede te doen, onder welke mooie praatjes ook. „Het Volk" moest nu maar niet knger trachtten, de rollen om te keeren. Onder een socialistisch propagandamiddel behooren geen Roomsche namen. En komen die er toch, dan kan dit slechts eeD gevolg zijn van verkeerd inzicht, of valsche voorstelling der propagandisten die wel niet overal hetzelfde liedje zullen zingen. „Centrum" De zaak de Groof. Onze lezers herinneren zich nog de zaak-de Groof. De milicien de Groof had zich gewend tot den Minister van Oorlog met veel klachten over een Luitenant, die onhe hoorlijk over den katholieken Godsdienst gespro-ken had. Verschillende miliciens hadden de be weringen van don heer de Groof beves tigd. O]) hevel van den Minister van Oorlog werd een onderzoek ingesteld; eene com missie van onderzoek telde echter geen enkel practiseeren.il katholiek onder hare leden. Gevolg was eene bestraffing van den luitenant, maar ook eene bestraffing van de miliciens, die het Request geteekend hadden. En de heer de Groof kreeg ten antwoord, dat. liij schromelijk overdreven had. De luitenant is hij hef Hoog Militair Gerechtshof in liooger beroep gegaan. In do Tweede Kamer heeft, de heer Arts deze .zaak ter sprake gebracht, en, na ze uiteengezet tc hebben, op de vol gende wijze hulde gebracht aan het op treden der aanklagers: Terwijl het Hoog Militair Gerechts hof nog uitspraak moet doen, ,wil ik over do behandeling der zaak al leen dit zeggen: In de eerste plaats, dal ik het niet de meest geschikte wijze vindt om in zulk een zaak tot de waarheid te geraken, wan neer men miliciens ter verantwoor ding roept voor hun eigen superieu ren. En voorts, dat ik het ui-et tac tisch vind, dat men, (zooals mij door een der getuigen is verzekerd, de getuigen met gevangenisstraf dreigt en met provoost straft, omdat zij, zooals het. heet, een voor een offi cier lasterlijk stuk hebben geteekend, zonder het te kennen. Ik herhaal, dat ik zulk een opvat ting niet tactisch vind, omdat het belang van het. leger en vooral do belangen van ons volk eischen, dat men pogingen, van onderaf gedaan om zich tegen machtsmisbruik van boven te verdedigen, niet moet be moeilijken, maar eerder in de hand werken, en zeker den schijn moet vermijden, dat uit een soort klasse- solidariteit men de waarheid in den put wil houden. Onmogelijk kan worden goedge keurd, dat dezjo zoo nauw met den Katholieken godsdienst betrokken zaak werd onderzocht, door een com missie, waarin geen enkel praktisec- rend Katholiek zitting had. Onbegrij pelijk is mij de opdracht, door den Minister den korpscommandant gege ven, als antwoord op het adres van den milicien de Groof. Ik behoor allerminst tot. degenen die er van houden, ol het in het al gemeen prijzenswaardig vinden, dat mliiciens om allerlei futiliteiten zich zouden gaan beklagen over hun meerderen. Maar waar nu, ondanks alles, luitenant Nolthenius word ge straft. voor zijn misdragingen, blijkt toch zeker, dat het adres van den milicien de Groof zoo lasterlijk niet was. Daarom wensch ik van deze plaats hulde te brengen aan dien milicien, die karakter genoeg heeft gehad om op te komen voor wat het aller eerste recht is van alle Xederland- sche jongens, die door de wet wor den verplicht de tvapens te dragen voor het vaderland, dat men eer bied hebben van hoogerhand voor hun godsdienstige overtuiging. En ik voeg er den wensch hij, dal overal in den lande de miliciens, onver- schilg welke hun godsdienstige over tuiging zij, zich even vrijmoedig tot den Minister zullen wenden, wan neer hun superieuren hun godsdien stige gevoelens te na Somen. Daar mee wordt -een dienst bewezen aan het. leger, zoowel als aan liet va derland, omdat, de militaire dicipli- ne op de eerste plaats eischt, dat do meerdere don mindere vrijlaat in zijn religieuze principes. Wat te Breda door den luitenant Nolthenius is gedaan, acht ik een zeer ernstig l'eit. Ik hoop van harte voor ons officierskorps, dat het een alleenstaand feit moge zijn, maar wat ik meen Ie mogen verwachten en ik meen te mogen eischen is, dat in dergelijke gevallen, wanneer die nog mochten voorkomen, de ge zaghebbers er van overtuigd zullen blijken, dat zij van den een-en kant de rechtvaardigheid en liet belang van ons volk en van don anderein kant de eer van den officiersstand méér bevorderen door kloek de waar heid naar voren te brengen, dan door te trachten, onder den invloed mis schien van collegialiteit, den indruk van het gebeurde te verzwakken. Ik meen, Mijnheer de Voorzitter, dat dit is een zaak van nationaal belang, voor iedere politieke partij gelijk. Zooals men zich herinneren zal, be tuigde de liberale oud-minister Eland, die onmiddellijk na -den beer Arts hel woord voerde, met de algemeene strekking van het door dezen over de zaak-De Grool- Nolthenius gesprokene in te stemmen. De Minister van Oorlog, generaal Cool, vergenoegde zich met het volgend ant woord Door den geachten afgevaardigde uit Tilburg, den heer Arts, is liet geval gereleveerd, overkomen aan den milicien De Groof. Hoewel ik lectie eigen gemaakte praetischc vogel kooitjes ingezonden. Ten slotte rest ons nog te melden, da.t de bestuursleden, de heeren J. H. Gil lissen em J. Gruson, alle eer hebben va.n de wijze, waarop zij de tentoonstelling regelde. De expositie blijft geopend lot Maan dagavond 10 uur. Vlissingeii De heer A. Libosan, radio- telegrafist op een der mailbooten van de maatschappij „Zeeland", is aangesteld als radio-telegrafist in Ned. Indie. Zierikzee Op initiatief van den burge meester, den heer Air. I>. van der Vliet, is alhier opgericht eene Vereeniging tot bevordering der kennis van het hedein en verleden van Zierikzee en omstreken, welke zich o.a. ten doel steil het in richten van een oudheidskamer. Tot. bestuursleden werden door de ver gadering van. saatngekomen belangstellen den gekozen de heeren Mr. .1. P. Can, Mr. J. de Vries van üoesburgh, J. Franse, Mr. A. J. F. Fokker, .1. lloiiig. Air. D. van der Vliet en P. D. de Vos Gedurende het jaar 1910 zijn in de haven dezer gemeente binnengekomen I zeeschip met een sclieepsinhoud van 301 M3. en 1049 binnenschepen met een met een gezamenlijken scbeepsinhoud van 240.504 AI3, en uitgevaren 1 zeeschip met een inhoud van 301 AI3, en 1051 bin nenschepen met >een inhoud van 239.449 AI3. AI. Crt. Mej. A. M. de Alooy is benoemd tot hulp telephoniste aan het postkantoor alhier. Sinds de dipht.herit.is epidemisch heerschende is verklaard, hebben zich hier tot 1 Jan. zes gevallen voor gedaan van deze ziekte: alle zonder doo- delijken afloop. De heer H. Slot, arrondissements- schoolopziener alhier, is benoemd tot lid der commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van het diploma als stuurman aan boord van koopvaardijschepen en voor de sleep- vaart. In Juli 1911 zijn aan de beurt van aftreding de navolgende leden van den Gemeenteraadde heeren mr. II. Pol- vliet, L. Doeleman, mr. A. .1. F. Fokker, (allen liberaal), J de Vrieze (vrijzinnig democraat.) en AV. F. de Crane (Katho liek). Hoedekenskerke Donderdag hield de vereeniging „Onderlinge Hulp" tot aan koop van gewaarborgde kunstmeststoffen, hare jaarvergadering. De rekening en verantwoording over het dienstjaar 1910 werd goedgekeurd in ontvang tot een bedrag van f32373.46 in uitgaaf tot een bedrag van f32230.42, alzoo een goed slot van f 143.04, Het aftredend bestuurslid dhr. J. Jas- perse werd met. op twee na algemeene stemmen herkozen. Van de 30 aanwezige loden verklaar den zich -er 28 voor, om voortaan ook over te gaan tot aanbesteding van kracht- krachtvoederartikelen en zaaigronden. De vereeniging telt thans niet minder dan 121 leden. Nisse. Dhr. Scheele, geboortig van Goes, slaagde onlangs voor het examen Staatsinrichting Middelbaar Onderwijs. Thans is hem de betrekking van admi nistrateur in Zuid-Afrika (standplaats Bethal) aangeboden, welke door hem is aanvaard, en vertrekt heden naai' zijn bestemming. Een tweetal personen hebben zich het lot aangetrokken van den vrachtrij der Bosman, die zijn paard door den dood moest missen, -en presenteeren thans een lijst aan de gemeentenaren ter in- teekening voor een geldelijke bijdrage. Er wordt druk op geteekend. Bevolking op 1 Jan. 1910: 328 m. en 316 vr., totaal 644. Geboren 6 m. en 9 vr., totaal 15. Gevestigd 20 m. en 26 vr., totaal 46. Huwelijken 4. Overleden 3 m. en 3 vr., totaal 6. Vertrokken 23 m. en 22 vr., totaal 45. Bevolking op 1 Jan. 1911328 m. en 326 vr., totaal 654. Kloetinge. Donderdag- en Vrijdagavond hield de Chr. Jangelingsver. „Immanuël" een gezellige samenkomst met levende lichtbeelden, die door dhr. A'an Genne uit Den Haag op het doek werden ge bracht. Donderdag was het voor de be gunstigers en Vrijdag voor bet publiek. Alles viel zeer in den smaak. 's Heer Arendskerke Bevolking op 4 Jan. 1910: 1651 m. en 1631 vr.„ totaal 3282. Geboren 49 m. en 51 vr., totaal 100. Overleden 19 m. en 17 vr., totaal 36. Huwelijken 26. In de gemeente ge komen 89 m. en 98 vr., totaal 187. Uit de gemeente vertrokken 93 m. en 104 vr., totaal 197. Bevolking op 1 Jan. 1911: 1677 m. en 1659 vr., totaal 3336. Ovezand Bevolking op 1 Jan. 1910: 483 m. en 493 vr., totaal 976. Geboren 21 m. en 15 vr., totaal 36. Gevestigd 34 m. en 39 vr., totaal 73. Huwelijken 9. Overleden 13 m. en 5 vr., totaal i8. Ver trokken 31 m. en 35 vr., totaal 66. Bevol king op 1 Jan. 1911: 494 m. en 507 vr., totaal 1001. Driewegen Bevolking op 1 Jan. 1910: 316 m. en 343 vr., totaal 659. Geboren II m. en 4 vr., totaal 15. Gevestigd 12 m. en 12 vr., totaal 24. Huwelijken 7. Over leden 5 m. en 4 vr., totaal 9. Vertrokken 16 m. en 16 vr., totaal 32. Bevolking op

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1911 | | pagina 2