BINNENLAND Sociale Berichten. UI T ZEELAND. IJzendi Sfoomframwc Helton den eigenaar der mijnen, die zeer onder den indruk was van de ramp en verklaarde, dat de eeuige troost was, dat de dood onmiddellijk moet zijn ingetreden. „Hij kunt begrijpen", zeide bij, ,.wat een ontzettende slag, dit ook voor mij en mijn gezin geweest is. Ik ben hier van mijn geboorte af en erfde de bezittingen van mijn vader. Ik kende bijna eiken man die in de mijn werkte". Zijn echtgenoote en dochter waren druk bezig in de machinekamer om voedsel te maken voor de reddingsploegen, de bewa kers en de politie. Er zijn op 't oogenblik drie reddings ploegen aan het werk, tezamen ongeveer 120 man. Het meerendeel maakt nog steeds gebruik van het ademhalingstoestel, omdat de mijn nog bezwangerd is met slechte gassen. Dg directeuren van het Palacetheatre en van het Shaltesbury Theatre hebben be sloten om in begin Januari een matinee te geven in het Palace theatre, waarvan de opbrengst ten bate zal komen van de weduwen en weezen der verongelukten. Het uitvoerend bestuur van de Ancient Order of Forestors besloot om aan de weduwe van elk lid, dat bij de ramp is omgekomen een bijzondere uitkeering te geven, onmiddellijk te verleenen, boven de gewone uitkeeringen bij overlijden, die in de statuten zijn bepaald. Het reddingswerk had met buitengewone moeilijkheden te kampen door de slechte weersgesteldheid, die vooral de verpleeg sters en ander geneeskundig personeel zeer hinderlijk was De lijken worden beneden in den mjjDput verzameld en dan op baren, twee tegeijjk naar boven gezonden. Daar wordt de baar door twee man van de ambulance in ontvangst genomen en naar het lijkenhuis overgebracht Dan worden de lijken afgelegd in een laken gewikkeld, genummerd en gekist, in afwachting van hun herkenning. Op een der lijken werd een horloge gevonden, dat om acht minuten voor achten was blijven stilstaan De burgemeester van Bolton heeft een schrijven ontvangen van koningin Alexandra met een cheque van 100 pond voor het door hem ingestelde fonds. Verder ontving hjj 100 pond van een dame te Westhough- ton, 150 pond van de „Weekly Post" te Liverpool en 163 pond van de leden der effectenbeurs te Manchester. Spoorwegongeluk. Zaterdagmor- gen had op de Midland Railway een treurig spoorwegongeluk plaats. De Schotsche express van St. Pancras ontspoorde op een kruispunt van do lijn van Sertle en Carlisle bij Aisgill Moor tusschen Hawes Junction en Kirby Stephen. Het voorste gedeelte van den trein vloog in brand. Drie passagiers werden gedood en vijf en twintig gewond. De stoker en de machinist van de express werden beiden gewond. De trein zou om 5 25 Carlisle bereiken en botste tegen twee rangeermachines, die op haar lijn reden. Daar Aisgill Moor zeer afgezonderd ligt, was het tamelijk moeilijk de plaats vanhet onheil te bereiken. RUSLAND. Ten huize van den Russischen minister van marine is een conferentie gehouden, waaraan verschillende ministers, de bekend ste vertegenwoordigers van de partijen uit de Doema en eenige technici hebben deel genomen De bedoeling was de 650 millioen roebel, die voor aanbouw van nieuwe schepen aangevraagd worden, er gemakke lijker door te krijgen. Een professor van de marineacademie en drie officieren van den marinestaf vertelden hoe het met de in aanbouw zijnde schepen staat. OOSTKIVRIJK Hofrichter, de Oo3tenrijksche luitenant, die getracht heeft eenige kameraden van den generalen staf te vergiftigen, om zijn eigen promotie kansen te verbeteren en daarom veroordeeld is, heeft een eigenhandig opge steld verzoek ingediend tot wederopvatting van zijn proces. Dit verzoek is echter van de hand gewezen. Mevrouw Hofrichter heeft echtscheiding aangevraagd en naamsver andering voor zichzelf en haar zoontje Frans Jozef is lichtelijk ongesteld. Wel stond zijn lijfarts hem toe het kerstfeest te vieren ten kasteele van zijn dochter Valérie, maar de recepties te Budapest zullen namens hem door den troonopvolger, aartshertog Frans Ferdinand worden ge houden. TURKIJE. De Turksche Kamer heeft den minister van oorlog 33 millioen gulden toegestaan voer een nieuwe indeeling van het leger «RIEKKNIjAIV». De „Vossische Zeitunr" verneemt uit Athene, dat daar dezer dagen vier Engelsche marineofficieren worden verwacht, die een onderzoek zullen instellen naar de slag vaardigheid van de Grieksche vloot en officieren en manschappen op hoogte zullen stellen van de bediening van het moderne geschut en van torpedo's Verder zal het arsenaal zoo noodig onder Engelsche leiding hervormd worden. De regeering is bereid belangrijke bestellingen van geschut voor de marine te doen. De Grieksche regeering heeft eenigen tijd geleden een onderzoek gelast naar de ver- valschingen van eindexamenbullen der gymnasia, die men op het spoor was ge komen. Het is nu gebleken, dat gedurende de laatste 10 jaar honderde studenten met vervalschte bullen aan de universiteit zijn gekomen. Het aantal schuldigen is zoo groot, dat de autoriteiten absoluut niet weten, wat ze beginnen moeten. VEKEEWIGDE STATEST. De machinisten van de spoorwegmaat schappijen bewesten Chicago hebben met staking gedreigd, wanneer de directies de looneischen niet inwilligden. Men is tot een voorloopige overeenkomst geraakt, waarin sprake is van een loonsverhooging van 331/» pet. De 5 stoomschepen, die Zaterdag te New York verwacht werden, hadden 21,690 postzakken aan boord, die ongeveer 20 millioen brieven en kaarten bevatten en te zamen 800,000 kilogram wogen. NIEXICO. Naar de „Times" uit Washington ver neemt, staan de regeeringstroepen in Mexico er niet bijzonder gunstig voor. Alle berich ten zijn eensluidend, waar zij melden, dat generaal Navarro zich tot een verdedigende houding moet bepalen en dat hij tot dusver geen enkel succes heeft behaald Er zal vermoedellijk ernstig gevochten worden, seint de correspondent van de „Associated Press" te Chihuhahua, maar aangezien geen enkele buitenlandsche regee ring onpartijdig tegenover de kwestie staat, is er geen reden om aan te nemen, dat de regeering niet op den duur de overhand zal behouden. Hofbericht. Wij vernemen, dat uit hoofde rail den Zondag, waarop het aanstaande Nieuwe- jaar valt, de gebruikelijke receptie ten Hove voor de ministers, de departements hoofden, de vertegenwoordigers der hoog© staatslichamen, mitsgaders de leden van Hr. Ms. civiele en militaire huis, ditmaal niet zal plaats hebben. H. M. de Koningin-Moeder heeft op den eersten Kerstdag H. M. de Koningin en Z. K. H. den Prins met het Prin sesje bij een kerstboom 'in haar paleis vereenigd. Des avonds was Koningin Emma aan tafel bij de koninklijke familie ten pa- leize Noordeinde en den tweeden Kerst dag bevond zich het koninklijk echtpaar hij hun moeder aan het middagmaal. Ouder gewoointe hebben H. M. det Ko- iningin ,en Z. K. H. de Prins Maandag middag .tusschem 4 en 5 uur in de balzaal van .het Paleis op den Kneuterdijk, per soonlijk kerstgeschenken uitgereikt aan de kinderen, jongens en meisjes tot zekeren leeftijd, van het dienstpersoneel dier Ko ninklijke hofhouding. De hoofden der ver schillende hofdepartementen waren daar bij tegenwoordig en een koor van dames zong drie kerstliederen uit den nieuwen muziekbundel, bewerkt door H. de Vries. Een der voornaamste gezangen was het bekende „Stilte nacht, heilige pacht". De ouders der met kerstgeschenken ver blijde .kleinen woonden het feest bij. Generaal Cool Wij vernemen dat de minister van Oor log in beterschap vooruitgaat en Z.Exc. het voornemen koestert om, zoodra hij hersteld is, zijn abtsbezigheden weer aan het departement te hervatten, in afwach ting van de beschikking op zijn verzoek om ontslag. Jhr. mr A F de Savornin Lohman. De Haagsche correspondent van de „Tel." .schrijft: Het .zal op den Hen Maart a.s. 50 jaar geleden zijn, dat de bekende staats man jhr. mr. A. F. de Savornin Lohman aan de Oroningsche Hoogeschool promo veerde tot doctor in de bedde rechten. Gelijk bekend, heeft de heer Lohman tal van belangrijke functies vervuld. Hij was achtereenvolgens rechter te Appingedam (18621866), te 's Hertogenbosch (1866 1872), raadsheer in het provinciaal ge rechtshof van Noord-Brabant (1872 1884), lid der Tweede Kamer (1879 1890 en 1894- -heden), lid der Eerste Kamer 18921894), hoogleeraar aan de vrije universiteit (1883-1890 en 1891 1896) en printster van Binnenlandsche Za ken (18901891). Sinds 31 Augustus 1909 is tie heer Lohman minister van Staat. Hij is ook curator der Oroningsche hoogeschool en commandeur in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Een aanvaring. Op de Maas bij Rotterdam had Dins dagmorgen oen aanvaring plaats tusschen het gesleept wordende Frieschie tjalk schip „Janke" en het clipperschip „Sterre der Zee". Do 30-jarige zoon van don schipper der „Janke", Van tie Werken, viel over boord en verdronk. Zijn oude moeder sloeg door den schok tegen het dek en kreeg een hoofdwond. Z. II. 11. de Bisschop van Haarlem heeft de statuten en reglementen van den „Nationalen Bond van 11. K. Sociale Pro- pagandaclubs" goedgekeurd en tot gees telijk-adviseur aangesteld den weleerw. heer .rector A. (I. van den Berg, West Kruiskade te Rotterdam. Goes Dinsdag zijn ten gemeentehuize alhier officieel kandidaat gesteld de hee ren .1. Steketee (A. It.) en W. Katoeboeke (Lib.). Voor den heer Ossewaardo (S.D.A.P.) was geen lijst binnengekomen, /oodat ditmaal de strijd zal gaan tusschen de twee eerstgenoemde heeren. Indien alle rechtsch© kiezers trouw op komen, is de heer Steketee beslist de ge kozene en blijven wij voor een herstem ming bewaard. lie plaatselijke R. K. Kiesvereeni- ging is ter vergadering opgeroepen tegen Donderdag a.s. te 8 uur 's avonds in het catechismuslokaal naast de 11. K. Kerk. De Centrale 11. K. Kiesvereeniging in het kiesdistrict „Goes" heeft besloten voor de a. s. verkiezing van een lid der Prov. Staten den enndidaat der Antirevolutio nairen krachtig te steunen. - Even als elk ander jaar gaf de harmonie „Euphonia", onder directie va.il den heer F. X. Mannhardt, Maandagavond een soiree in „de Prins van Oranje". Een viertal nieuwe muzieknummers wer den ten beste gegeven, afgewisseld door eenige comediestukken en voordrachten. De uitvoering mag goed geslaagd genoemd worden. Een geanimeerd bal sloot dit soirée. De Nederl. Bond van Post- en Tele- graafbeambten, aideeling Zuid- en Noord- Beveland vierde het 15-jarig bestaan op den Tweeden Kerst lag in het Slot Oost ende alhier met een gemeenschappelij- ken maaltijd, gevolgd door een feestavond Verschillende genoodigden waren aanwe zig, waaronder de directeur van het post kantoor alhier. Katholieke kiezers, denkt bij de a.s. Statenverkiezing in het district Goes 2 aan het oude, beproefde paroolJ 2 RECHTS HOUDEN2 Middelburg In het St. Vincentiusge- bouw alhier had Dinsdagavond eene Kerstfeestviering plaats, waaraan door tweehonderd kinderen werd deelgenomen. Een prachtige kerstboom, schitterend van licht en beladen met geschenken, vorm de, dank zij de ijvervolle bemoeiingen van verschillende dames uit de parochie, het glanzend middelpunt van het feest. De Eerw. geestelijkheid was mede aan wezig. De kinderen werden ruimschoots op versnaperingen onthaald en met ge schenken van den boom gelukkig gemaakt. Een kerstvertelling en eenige liederen stonden mede op het program. Deze feest avond mag in alle opzichten welgeslaagd heeten -en is een succes geweest voor hen, die hem hebben georganiseerd. Vlissingen. Men schrijft ons: Een vree se lijk ongeluk. Het „Vrede op aarde" is hier ditmaal op vreeselijke wijze gestoord geworden. Vlak voor onze stad hebben in den Kerstnacht zes zeelieden hun graf in de golven ge vonden. Het was ongeveer twee uur in den nacht van Zaterdag op Zondag, dal de „Finland" van de lied Star Line hier passeerde en aanvoer tegen het op de reede ten anker liggend Belgisch stoom schip „Baltique", geladen met zilverzand van Antwerpen naar Pillau. Het laatste schip begon onmiddellijk te zinken en zes van de zestien opvarenden konden niet worden gered, niettegenstaande de „Finland" direct booten uitzette. Deze zes ongelukkigen, behoorende tot het matrozen- en machinekamer-personeel la gen in het vooronder te slapen. Het wa ren de volgende ongehuwde personen: Anton Schroeder, matroos; Frans Mer- tens, kokBroneslow Wozniaczijk, sto ker; en Heinrich Bergmann, eveneens stoker, en de gehuwde matroos Pierre van Crombrugge en de gehuwde stoker Pierre (lijs. De overige tien man, waaronder de gezagvoerder, J. J. Brant, de Belgische loods YVillems en de beide stuurlieden, konden aan boord van de „Finland" wor den opgenomen. Zondag kwamen zij hier aan wal en vertrok de geredde beman ning door tusschenkomst van "den Bel gischen consul naar Antwerpen. De „Finland", die van Southampton kwam waar hij in het dok had gelegen en bestemd was voor Antwerpen, zette do reis niet voort, doch keerde naar zee terug en zal te New-Castle on Tyme in het dok worden opgenomen om eventueel bekomen schade te herstellen. Do reddingsboot van hier, welke ook naar de plaats des onheils ging, kwiam daar toen de redding voor zoover mogelijk reeds was geschied. Van do Boulevard de Ruyter af kan men twee masten en een schoorsteen van de „Baltique" boven het water zien uitsteken en een groene gasboei is bij het wrak gelegd als een waarschuwing voor andere schepen. Men schrijft ons nog Daar het wrak va,n de „Baltique" in druk vaarwater ligt zal het vanwege den waterstaat zeker zoo spoedig mogelijk wor den opgeruimd. Eerst zal door de hulp van duikers getracht worden de lijken van do slacht offers, welke zich vermoedelijk wel allen in het schip zullen bevinden, op te halen. Een treurige bijzonderheid mag het ze ker genoemd worden dat van de 16 op varenden van de „Baltique" slechts 2 gehuwden waren, welke beiden zijn ver dronken. De „Finland" welke de „Baltique" in den grond voer. heeft reeds meermalen ongelukken gehad. Zoo heeft het schip enkele jaren geleden ook tegen Kerstmis een paar dagen in een zeer gevaarlijke positie op het strand onder Nieuwersluis gezeten en is toen, na herhaalde vergeef sche pogingen ten laatste met de hulp van zeven sleepbooten vlot gekomen. La ter heeft de „Finland" nog bij Borsselcn aan den grond gezeten en ook in Enge land heet'! dit zeekasteel, niet minder dan 12000 ton metende, averij gemaakt. Omtrent de oorzaak van de aanvaring is niets met zekerheid te zeggen en zal het onderzoek wel het noodige licht doen opgaan. In de haven alhier is aangekomen hel Engelsch stoomschip „Harlingen" met ingeloopen boeg, tengevolge van een aan varing op de Schelde met het Engelsche stoomschip „Palarvon". Door de politie zijn opgesjroord twee jongens van 15 en 16 jaar, die zich hier ter stede schuldig maakten aan diefstal van partijtjes sigaren, chocolade en der gelijke. Ook te Middelburg hadden deze jc-ugdigc deugnieten hun slag geslagen). Een gedeelte van het gestokme hadden de diefjes in de duinen verstopt. De beide aangehoudenen, die eerst hard nekkig ontkenden, vielen eindelijk dooi de mand. Z. Een Engelsche loods, die met een Japanoesch schip alhier aankwam, heeft medegedeeld, dat iiij meent in de huurt van Kaap Beachyhead een luchtballon of een vliegmachine te hebben zien neer vallen. Deze mededeeling wondt in ver hand gebracht met de vermissing van den Engelschen luchtschipper Grace. Z. Inderdaad blijkt deze luchlschipper Donderdag in het Kanaal te zijn ver dronken. Zondagavond bad aan de keersluis te Vlissingen een werkman, zekere S., de onvoorzichtigheid uit de nog in be weging zijnde électrische tram te stappen en dat nog wel in de verkeerde richting. De man werd bewusteloos opgenomen en in het naastbijzijnd café Jorisma ge dragen waar bij gelukkig weer bijkwam. Later kon de onvoorzichtige ondersteund naar huis worden gebracht. Zijn toe stand schijnt echter nog verre van gun stig te zijn. Z. I)e machinist Wuste zal geplaatst worden op de torpedojager „Wolf", in aanbouw op de werf der Kon. Maatseh. „De Schelde" te Vlissingen. In het begin van de volgende maand zal de officieel© proeftocht met de „Wolf" worden gehouden. De Engelsche vrachtboot „Amulet", van Gent naar Leeds, is Zondagmiddag voor den „Boulevard Bankert" alhier aan den grond geloopen en later met hoog water weder vlol gekomen. Maandagmiddag is alhier het 8- jarig dochtertje van P. al spelende in den kelder van een in aanbouw zijnd huis gevallen. De kelder stond vol wai ter; het kindje is verdronken. Zierikzio Door Z. D. H. den Bisschop is de heer L. I. Ouinée benoemd tot lid van het R.-Kath. Par. Kerkbestuur in plaats van den heer W. G. Schouten. De Zierikzeesche boot arriveerde Zaterdagavond met veel vertraging, door dat op de reis de machine onklaar werd. In de heden gehouden raadsvergade ring werd mededeeling gedaan van ver schillende brieven van (ied. Staten, o. a. houdende goedkeuring van het beleggen der golden, verkregen door den verkoop der woning van het hoofd van school A en iter heerlijkheden Itengerskerke en Zuidland dito houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot wijziging der gemeente- rekening over 1909. De heer J. A. Sloop had bericht zijn benoeming tot lid der Commissie van Toezicht op het M. O. pan te nemen. Dito de heeren I'. J. Boone en H. J. van Nouhuys betreffende herbenoeming tot leden der Gom. v. Toezicht op het L. O. Mevr. Meylink-van Doorn bericht haar benoeming tot lid der laatstgenoemde com missie niet aan te nemen. De heeren M. on J. Constands© en J. A. Legemaat berichten hun herbenoeming tot regent, resp. van het Burgerlijk Armbe stuur en Burgerweeshuis aan te nemen. De heeren ,1. v. Ballegooyen, L. Bouter, II. 0. de Boer, A. Geluk en W. Jansma hadden bericht, dat zij hun benoeming tot leeraren aan de Avondschool voor Vakonderwijs gedurende den cursus 1910/ 1911 aannemen. Dito mededeeling van Mej. J. Snellen, betreffende het aannemen liarer benoe ming tot onderwijzeres aan school B. De geloofsbrieven van het nieuw geko zen raadslid, den heer A. Timmerman Cz. worden door een commissie in orde be vonden en aldus tot diens toelating be sloten. Goedgekeurd worden de voorstellen van B. en W. tot het verleenen van afschrij ving van hoofdclijken omslag en tot ver koop van boomen. Afwezig de heeren van Nouhuys en de Crane. Ingekomen is een schrijven van de Ned. Herv. Gemeente om eene bijdrage van 300 tot aanleg plantsoen bij die kerk. Het schrijven werd gesteld in handen van B. en W. Aangenomen wowlt op voorstel van B. en W., dat aan school A les in nuttige handwerken zal worden gegeven buiten de gewone schooluren. De begrooting van het burger-weeshuis wordt gesteld in handen van eene com missie. I)e buigemeester deelt mede, dat de diphtheritis epidemisch beersclit, en dat de scholen tot 10 Januari gesloten zul len blijven. Breedvoerige discussie werd gevoerd tusschen alle leden over de kosten onderhoud van de vaartgeul en de zvvaai- plaats ten behoeve van de nieuwe booten, waarvan 2/3 ten koste van de provincie komen. Bij de rondvraag vraagt dhr. van Os ol' de directeur der gasfabriek ontslag heeft gevraagd. Deze ontslagaanvrage wordt erkend, maar wordt medegedeeld, dat de ontslagaanvrage is teruggenomen. Dezer dagen is afgekondigd de Ver ordening tot wering en beteugeling -van besmettelijke ziekten bij schoolkinderen in onze gemeente. Het is voor sommige ouders van belang eenige bepalingen uit deze verordening welke een vroegere vervangt, te rele- veoren. Had de vroegere verordening voor al betrekking op de bestrijding van ma zelen, de huidige wil weren en beteuge len kinkhoest, oogziekte, hoofdzeer of open tuberculose. Kinderen, die aan een dezer ziekten lijden, mogen de school niet bezoeken. Hoofden van gezinnen moeten hun kinde ren van deze inrichtingen verwijderd houden. Indien de geneesheer verklaart, dat er geen gevaar voor besmetting bestaat, ol' dat dit heeft opgehouden te bestaan, ver valt het yerbod van schoolbezoek. Met betrekking tot kinderen, aan hoofd zeer lijdende, is nog bepaald, dat zij! de school mogen bezoeken, mits vocni-zien van een volkomen afsluitend hoofdverband, cvenzoo bijaldien zij in het bezit zijn van een verklaring van een geneeskundige, dat zij wegens hoofdzeer geregeld onder geneeskundige behandeling zijn. Zoo ook, als zij afzonderlijke zitplaatsen krijgen, op ©enige afstand van de overige kinderen en hun hoofddeksels aan afzonderlijke kapstokken kunnen ophangen. De overige bepalingen der verordening zijn voor de ouders van minder belang. Slechts 'zij nog aangestipt, dat overtreding van 'één dezer bepalingen gestraft wordt met hechtenis van hoogstens zes dagen, sub. 'hoogstens 25 gulden. Verwacht mag worden, dat deze bepa^ lingen een slagboom zullen opwerpen tie- gon 'het veelvuldig boersehiendo hoofdzeer. Toch dringt zich de vraag op, of zich geen moeilijkheden zullen voordoen bij de toepassing van de bepalingen dezer verordening, daar als deskundigen wor den aangewezen <le in deze materie niet bevoegd 'te achten hoofden van scholen. De noodzakelijkheid van het instituut schoolartsen zal wel spoedig blijken, naar wij veronderstellen. Maandagmiddag ontspoorde op het emplacement der tram alhier de postwa gen, door het breken der a.s. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. - 28 Dec. Langs de huizen der inge zetenen werd de jaarlijfcsch© collecte ge houden, uit de opbrengst, waarvan een extra-bedeeling ,aan de armen plaats heeft; zulks als vergoeding voor het verbod om op Nieuwjaarsdag aan de hui zen 'der ingezetenen te gaan bedelen. Kloetinge. De borstziekte onder de paar den in deze gemeente heerscht nog in erge mate. Zondag zijn er weer twee paar den gestorven, en wel één bij den land bouwer Patmos en één bij den landbou wer De Vrieze. De Vrieze verloor in en kele weken aan deze ziekte vier paarden, waarvan drie veulendragend en één twee jarige, welke verleden jaar in Goes op de keuring eerste prijswinner was. Daar deze vier paarden een waarde vertegen woordigen van ruim 2500 gulden en niet verzekerd waren, is dit voor genoemden landbouwer een groot verlies. Het blijkt dat het inspuiten bij gezonde dieren van geen waarde is. Er zijn nu in dit najaar in deze gemeente al elf paarden gestor ven, meest alle dieren van hooge waarde (Z.) Kapelle Gisteren had op de hofstede van dhr. 8. Wisse een ongeluk plaats, dal betrekkelijk goed afliep. Toen men nl. een geweer wilde afschieten weigerde dit. Op oen gegeven oogenblik echter ging het onverwacht af, met het ongelukkig gevolg, dat een zoon van dhr. 'W. in de beenen getroffen werd, zoodat onmiddel lijk geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Ook werd nog een hond ge raakt. Kruiningen Dinsd; zes, ontstond er brai schuurtje van J. van weer was spoedig in schade .beperkt idee gebouwtje. Door de Maa van Staatsspoorw. is Verheijden met ingan in dezelfde betrekkin geplaatst van hier i met i ngang van denz op verzoek eervol or der Maatschappij' ua thans wachteres alhi Rilland C. B., 1 Bonte alhier, viel i schrok en kreeg van i trap op den voet. De constateerde dat de 1 gekneusd was en sch rust voor. De sohad rust zal eenigszins do gedekt worden. Heinkenszand Bij i alhier bestaat sinds volge van het overlij heer J. Vermue, een meester. Thans is da, in plaats van één tw gekozen, n.l. de heer Jz. en Adr. van den - Bij het üeparte 's Gravenhage is als heer P. Both alhier. Koudekerks. Heden uur, is brand uitgebro van den slager I. Nieuwen Vlissingsche gemeente. Het geheel* prooi der vlammen. 'I Zand, die spoedig ter plaatse was, wis sparen. Het gebouw bladderd van de hiti den brand is onbek zegt dat hij gisteren; kwart over twaalf e man uit het schuurtj* Assurantie dekt de s< Koewacht Maandag van den heer E. de algemeene vergadering nemers in de onderlij ring „Steunt Eikand de heer E. L. Plassch; nemers welkom en da opkomst. Uit de rekei ding bleek, dat ondan de vereeniging dit ja; heeft overgehouden. I f 988,705, de uitgaven een batig saldo is var ni,ng wordt goedgekev den worden herkozen Borm, P. Bruggeman Het entreegeld wordt per verzekerde hondi werd overgegaan tot miën voor het volgt bedrag, f863,40, word bank geplaatst met h verleden jaar. Clinge. Maandag hie opgerichte geitenvere* algemeene vergaderin vergadering werden te kozen de heeren Ed. ter; H. Vercauteren, o v. d. Walle, penningr Kelen, Franci.sc.us v. d. commissarissenA. i Ned. Grens V. IJzendijke V. Schoondijke a. Schoondijke V. IJzendijke A. IJzendijke v. Ned Grens a. Breskens V. Groede Schoondjjke Oostburg Draaibrug Draaibrug V. 5.5 Aardenburg 6.C Eede Stroobrugge D.S. Maldeghem A. Maldeghem V. Stroobrugge Eede D S. Aardenburg 6.1 Draaibrug A. 6.1 Draaibrug V. 7.1 Oostburg 7.1 Schoondijke 7.5 Groede 8.C Breskens 8.1 Draaibrug V. 5.4 Sluis A. 6.0 Sluis V. 6.0 Draaibrug A. 6.2

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2