1 Journalistiek. Sociale Berichten. KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. Rechtszaken. Laatste Berichten. enz. Burgerlijke Stand. 395e Staatsloterij. classificatie van ■holen de heeren en ,T. F. van der mbestuur de heer sr. Diaconiie-armbe- der Heil; ne, dien vroeger lil voor te dragen ordracht afgezien) rek-e; Armbestuur «Ie ior Oecon. spijsuit- Knitel. akt de heer Tem- scommissie van de n den heer D. D. de gascommissie >r al hetgeen hij s heeft tot stand iet Burgerlijk Arm- hem, zijn nieuwen Rende werkkracht. kt hij B. en W. aanlegsteiger 30 laten uitbaggeren de schepen thans hoiogerop te blij- ondiepte. dat B. en W. er dit verzoek in te cnbare vergadering ing deelt de voor- g van de reclaman- den heer Schöele ss teruggebracht en 'enda is aangehou- enbare vergadering, jring sluit, lenbare vergadering 15 December a. s. Vaderen. icntale schoorsteen nt zich bij uitstek een St. Nicolaas- k'onze burgervader Maar, o wee, het ren, want toen hij ging halen, za;t er rel door den raad ïrs getikt voor zijn agin om een groot- ris. Voorop de heer St. Joris met ge er de oudste wet- igen persoon („ook al de burgemeester bben) vervolgens do :ker in kalmer vaart., eester mag zich wel alvorens hij de su rd aanrandt, ïuisje, waaraan niet den wat overdreven vader het beeld va.n passen ieuw, geprest door jagersbenden", invallers aardig van is nog zoo mis niet., zich voelt als bet. tie. ,,Ik bewandelde mijne collega's van Ligt daarin niet ijn opgesloten? Doet i het ,,L' état c'est XIV? ook best in staat >ld van den Zontoe- te beschenken met terwerken a la Ver- om het refrein te :al dat betalen, zoete, iiirprise viel ons ton, benoeming van ai de vergadering der appij. ad onmiddellijk voor iveerd, dat de ven- vela ndsche Waterlei- gemeenten zelve zijn. Joes is een vennoot, nNu bestaat, de ge- n van verschillende lie de gewoonte heeft, r de benaming rechts li tingen zijn in den ligd, dus behoorden vertegenwoordigd te rdigden, die namens lamens alle burgers idingvergadering heb- n. Men had dus kun. at gisteren zou zijn le afgevaardigde, één le rechterzijde, en 2 .ngers, o.i. eene zeer, laar van dergelijke bil- iralen ten onzent niet, beraal" definieeren zij ons, niets voor jullie, ïoogt het je een eer de lasten te dragen, blijf je af. „Nul n'aura nous et nos amis", ten hebben alleen ver- rechtschen geldt maar Jijmen betaalt", e nog, dat wij, rechl- e maken! Victor De Stuers gis- ■ming een bevestiging an zijn onlangs in de ouden repliek over de Katholieken, toen hij Koomsch is of tot do „fijnen" behoort, in Het Koninkrijk der Nederlanden zoo goed als onbenoembaar is voor betrekkingen of ambten van eenige beteckenis, en hier op den vrijen va- derlnndschen grond heeft te leven mi- der het Pruisisch régime, belichaamd in de bekende formule: „Maul halten und steuern", „belasting betalen en verder je bek houden." De tribune heeft in stomme verbazing zittSpi luisteren naar- de rede des hee- ren Van de Putte over de voortreffelijk heid Van 's heer Huygbebaerts tramplan- nen. Met stoicynsche kalmte verklaarde dit raadslid, dat die voortreffelijkheid ook daarin bestond, dat wij blij mogen zijin als wij met die tram (gesteld dat zij er komt) mogen mederijden. Menigeen ver zuchtte toen: Dan wou ik da,t ik een [iee of een tonnetje boter was. Maar aan gezien het meerendeel onzer vroede va deren geen lust gevoelde om ter wille van den heer Huygbebaiert en zij'n schild knaap deze gedaanteverwisseling te on dergaan, werd ook het tweede adres van den passagier-verachtenden, goederen- minnenden tramexploiteur gewezen van do band. Wel liet de heer W. Kake- beekc, Van de Putte's trouwe vriend en wapenbroeder nog een dreigende cri d'al; rme hooren, doch helaas, ook zijn stem bleek te zijn die eens roependein in dc woestijn. De heeren die van oordeel zijn, dat de raadsleden de stukken, betrekking heb bende op de agenda, niet alleen moe ien kunnen lezen maar ook bestudee- ren, kregen hun zinover de punten 1.4 en 15 plus punt 6 als toegift wordt de volgende week geconfereerd. Tot weer ziens! Argus II. Goes Circus Wilke. Na al hetgeen in deze courant over het circus Wilke is geschreven, zullen wij den lezer niet met herhalingen vermoeien. Alleen wil len wij zeggen, dat wie een dezer avoto- den de groote zaal van „De Prins van Oranje" binnentreedt, verwondert zal staan o'ver de transformatie van zaal in circus. Hij zal dan echter aanstonds moe ten bekennen, dat alles door den hoer Wilke op even smaakvolle als practische wijze is gearrangeerd, terwijl de arena zoo is ingericht, dat de bezoekers ab soluut geen last hebben van stof of zand. Dit zal voorzeker velen aansporen eerne voorstelling van dit hoogst belangrijk cir- cusgczelschap bij te wonen. Middelburg. Bij de gisteren gehouden stemming voor een lid van den gemeen teraad in district II zijn uitgebracht 569 geldige stemmen. Daarvan verkregen «ie heeren mr. J. H. van Bel 147 en C. Boudewijnse 422; zoodat gekozen is do heer Boudewijnse. Beide candidaten wa ren liberaal. Men schrijft ons: I>e uitslag van de gemeenteraadsverkie zing in het tweede district alhier heeft bijna een ieder verbaasd. Men had don beiden candidaten, den beer mr. J. H. van Bel en den heer C. Boudewijnse, een ongeveer even groot stemmenaa ntal toegedacht. Deze berekening faalde ge heel, daar de heer van Bel slechts 147 stemmen verkreeg, tegen de heer Boude wijnse 422. Hieruit blijkt, dat het over- groole deel der rechtsc.he kiezers, thans nu r geen rechtsche candidaat was ge steld, den meest vooruitstrevenden en meest demoeratischen heer Boudewijnse boven zijn conservatieven tegenstander verkozen. - Onder vele blijken van belangstel ling had herlen alhier de begrafenis plaats van wijlen den heer F. Gr. do Liefde, tot, voor twee jaar leeraar aan do Rijks Hoogere Burgerschool en hot Gymnasium alhier. De directeuren on vele leeraren der genoemde scholen, alsmede vele oud leerlingen der overledene, waren aanwe zig om den heer de Liefde da laatste eer jo bewijzen. Eenige dagen geleden werden al hier een man en vrouw bekeurd wege'ns het venten zonder vergunning. Later bleek uit het Algemeen Politieblad, dat deze personen valsehe namen hadden opge geven. De vrouw die nog een gevange nisstraf vdn een maand en eenige dagen hechtenis moest ondergaan is thans te Breda aangehouden en naar hier-terug gebracht. Zij is thans naar het huis Van bewa ring overgebracht. (Zeeuw) Gisterenmiddag had dr. K. alhier zijn rijwiel voor eene woning in de Korte Noordstraat laten staan. Toen de dokter buiten kwam was het rijwiel verdwenen. Do politie, hiermede in kennis gesteld, zond een rechercheur naar Vlissingen. Aldaar bleek dat de dief, de zwerver R., afkomstig uit Breda, die geheel zon der middelen van bestaan was, en wien het niet gelukt was bet rijwiel te verkno pen, zich peeds bij de politie had aan gemeld. De man werd heden naar Mid delburg overgebracht .en het rijwiel werd in beslag genomen. De politie alhier he<;ft aangehouden zekeren M. N., die nog een oude schuld met de politie te verrekenen had en des wege in het algemeen politieblad stond gesignaleerd. Maandagnacht te één uur werden op den Molenberg en in den Penninghoek alhier door een viertal heldadigen hij eeni ge bewoners de ruiten ingeslagen. Kén ervan C. M. G. werd aangehouden en bekerde op het politiebureau de daad te hebben gepleegd. Maandag zijn naar liet huis van bewaring alhier overgebracht J. H. S., 51 jaar, Th. G. v. d. H„ 23 jaar en C, A. E,, 38 jaar, werklieden, zonder vaste woonplaats, verdacht van diefstal van een rijwiel en landlooperij. (M. Ct.) Vlissingen De Sint-Vincentius-vereeni- ging had op St. Nicolaasavond wederom •een prettigen avond1 bereid voor de minder bedeelde kinderen der parochie. Tegien 5 uur vulden, behalve de Eerw. heeren Geestelijken en vele leden der conferen tie, een 70-tal kleintjes het zaaltje der vereeniging. Nadat door de kinderen eeni ge liedjes gezongen waren en zij eenige versnaperingen hadden gebruikt, kwam de goede J3int, gevolgd door zijn zwarten knecht, binnen. Met blijde, doch ook met angstige gevoelens werd hij door de klein tjes begroet. Nadat hij zijn zetel had in genomen sprak „de kindervriend" de kleintjes toe. Daarna moesten Verschil lende kindertjes bij den „bisschop" zelf komen, om een of ander gebed, of een versje op te zeggen. En naar gelang de uitslag meer of minder gunstig was, ont vingen zij een goedkeuring of berisping. Een paar schenen het zoo slecht te ma ken, dat Piet van plan was ze in zijn zak mee naar Spanje te willen nemen. Onder belofte van beterschap, gaf de goede Sint aan het smeekgeroep gehoor en liet ze gaan. Onderwijl liet zwarte Piet meer malen de kleintjes1 grabbelen naar de rond gestrooide peperbollen. Nadat de gaedo Sint een uurtje onder de kleinen had vertoefd en ze nog eenige wonken had gegeven, om in aanmerking te komen het volgend jaar wederom op zijn bezoek te kunnen rekenen, verliet do good© Sint het feestlokaal. Nogmaals ging men met den chocolade ketel rond en kregen de kleintjes een 'gebakje te smullen, waarna de verloting van de uit Spanje meegebrachte geschen ken begon. Met blijde gezichten gingen alle kinde ren ,n.gar huis. Zoowel de vele milde gevers, die de conferentie in staat stelden den kleinen dezen feestavond te bereiden, als de leden die zich als altijd, zoo bijzonder voor dit kinderfeest hebben geïnteresseerd, ver dienen daarvoor een bijzonder woord van dank. PI. Comité voor K. S. A. Maan dag 12 December zal de ZeerEerw. heer P. G. W, van der Aa een lezing houden over: „het Spiritisme", in de kleine zaal van het Concertgebouw. Do vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer te Middelburg heeft hij Kon. besluit toestemming vler kregen tot het aanleggen van een loterij, ter bevordering van het doel der vereeni ging en met bepaling, dat de prijzen en premiën der loterij1 moeten betrekking heb ben op de Zeeuwsche kunst en nijverheid. Do Noorsche hark „Dania", welke hier een lading cokes heeft ingenomen, is naar Christiania vertrokken. De heer A. C. Peterse, machinist hij de stoomvaart-maatschappij „Zeeland", zal 1 Januari a. s. dezen dienst wegens gevorderden leeftijd verlaten. Hem zal leien maandelijksche gratificatie van f 60 wor den uitgekeerd. (M. Ct.) Het vrachtschip, dat eerstdaags voor rekening van de Rotterdamsche Lloyd op de werf „De Schelde" op stapel zal wor den gezet, zal genoemd worden „Palem- bang". Dat door de firma Bonn en Mees te Rotterdam gelijktijdig te houwen zal „Merauke" heeten. Door de directie der Maatschappij „De Schelde" is aangesteld tot ondierbaas in do afdeeling scheepsbouw de heer P. A. Krijgsman. De torpedoboötjager „Wolf" is paai' de binnenhaven verhaald om kolein te laden. Heden (Woensdag) had de fabrieks- proeftocht plaats. Zierikzee. In de maand November is door middel van spaarzegels een bedrag van f 267.20 gespaard, als volgt ver deeld Op school A f51.33; school C f74.15; school C f44.10; 11. Kath. Par School f31.42; Ambachtsschool f5. Het aantal uitgegeven spaarbankboek jes bedraagt 279. Baarland Hot zal 9 Januari a.s. 25 jaar geleden zijn, dat de WelEdelachtb. Heer A. Bruggeman, werd geïnstalleerd als Burgemeester dezer gemeente. Men hoeft begrepen, dat deze dag niet onopgemerkt mag voorbijgaan. Op eene daartoe belegde vergadering werd eene commissie benoemd uit de burgerij, bij welke zij in teekenlijs ten zal doen circuleeren, opdat den jubilaris een blijvend aandenken zou kunnen worden geschonken. Niettegenstaande een voornaam gedeel te der bevolking niet ter vergadering aan wezig was, hopen wij toch, dat der com- missie eene goede ontvangst moge ten dool vallen. Nisse. Met St. Nicolaas werden de kin deren van ons dorp op zulk een royale wijze gelracteerel door de leden van het jachtgezelschap, «lat hier telken jare komt jagen, dat het wel de vermelding verdient, In de driodaagsehe klopjacht die genoemde jagers hielden, werden in de omgeving van Nisse 184 linzen ge scholen, Raadsverkiezing Wissenkerke. Wissenkerke. Aantal kiezers 258, uit gebracht 218, van onwaarde 4, geldige stemmen 214. De freer A. M. Van Dam me verkreeg 154, ien de heer P. Diele- rnan 69 stemmen. j Kamperland Aantal kiezers 208, uit gebracht 186, van onwaarde 2, geldige stemmen 184. De heer A. M. van Damme verkreeg 36 en de heer PA Dieleman 148 stemmen. Op den lieer A. M. Van Da,mme wer den dus in het geheet uitgebracht 190 en op den jheer P. Dieleman 208 stem men, zoodat laatstgenoemde, de candidaat der antirevolutionairen, gekozen is. Zeeuw. Hulst. Op den zoogenaamden feoeren- maandag welke hier) Maandag ter'gelegen- heid der jaarmarkt werd gehouden, ging het heel rnstig toe. Was men vorige jaren gewoon een massa volks in ons) stadje vereenigd te zien, thaos kon men de bezoekers bijna tellen. Wel was op het stationsplein een groote drukte te bespeuren doch dit had alleen voor doel, om met de trein een reisje te maken naar St. Nikolaas, alwaar ook dien dag jaarmarkt wordt gehouden Dat zich daarheen dien dag enorm veel volk begeeft blijkt hieruit, dat van Hulst uit alleen ruim 4C0 retourkaarten werden afgegeven. St. Jansteen. Dat de toestand der wegen in deze streek nog al wat te wenschen overlaat, kan men, wanneer men een bezoek brengt aan de Trompstraat alhier, alras bemerkeD. Ellendig slepen de bewoners zich daar voort in den modderpoel en wanneer een onbekende aldaar des avonds mocht verdwalen, waarlijk, hij zou denken ia een moeras te zijn aangeland, 't Is te hopen dat het gemeentebestuur zich het lot van de bewoners der straat aantrekke, om aan dien treurigen toestand een einde te maken. Sluis. Maandag jl. vergaderde onze raad. Alle leden waren tegenwoordig. Medege deeld werd, dat Ged. Staten het beroep der Fransche Broeders op hunnen aanslag in den hoofd, omslag, ongegrond hebben verklaard. De voorzitter deelde mede, dat op zijn initiatief een kantwerkschool is opgericht. Hij vroeg om een lokafl der O. L. School om les te geven hierin Dhr. Bakker hield zich hierbij buiten stemming. Tot regenten van de Godshuizen werden herbenoemd, de heeren Hennequin en Noest Tot lid van het armbestuur te Heille werd benoemd dhr. Buijck. Dhr. 0. Baes werd herbenoemd in de commissie tot wering van schoolverzuim. De begrootingen van de Godhuizen en van het Gasthuis werden goedgekeurd. Deze beliepen f2166,50 en f 4727,74. Na nog enkele punten besproken te hebben ging de raad uiteen. Breskens. In de Memorie van Antwoord der Waterstaatsbegrooting lazen weMaat regelen zijn genomen om het lossen van beetwortelen in de haven can Breskens niet te bemoeilijken. Zooals men weet is hierover indertijd door „Schuttevaer" aan de regeering geschreven. Het plan i3 natuur lijk zeer in het belang der schippers. Philippine. De vorige week werden hier aan de haven gelost 2270 balen mosselen 90 K.G. Er gingen 954 balen naar de Fransche en Belgische mijnen en 726 balen naar de geregelde afnemers. Aan de Belgische en Hollandsche venters werd 886 ton a 60 K.G. verkocht. Er werd geen mosselzaad aangevoerd. IJzendijke. Maandag jl. vergaderde de gemeenteraad. Dhr. Bekaar was afwezig. Ged. Staten hadden goedgekeurd de rege ling der jaarwedden van de onderwijzers. Van F. v. d. Hejjde was een schrijven ingekomen met verzoek om betere uitwate ring. Op do voordracht voor zetters werden geplaatst dbrn. Ed. v. d. Heijde en E. Groosman. Toegestaan werd de akte van erfpacht aan P. Faas en J. Oosterling en die van onderbandsche akte van verpach ting aan de Meij en de Beu. Aan de orde kwam nu de benoeming van een dokter voor de armen. Met algemeene stemmen werd dr. Van Delden benoemd. De voor zitter stelde voor om dhr. E. Bevin eene gratificatie te verleenen voor het waar nemen van het secretariaat. Op voorstel van dhr. Leenhouts werd f25 hiervoor betaald. Besloten werd den gemeente opzichter den weg naar Turkjje te laten opnemen van G. de Meijer tot E. v. d. Houwe en voor de verbetering eene begrooting op te maken. Hierna werd de vergadering gesloten. Axel De gemeenteraad heeft besloten tot oprichting van een gasfabriek. Hoofdplaat. Gedurende de bietencampagne werden hier 14.895.200 Kg. bieten aange voerd met 6298 vrachtwagens. Op de weegbrug no. 1 werden 3073 wageDS ge wogen met een gewicht van 6 6U6.950 Kg. Op weegbrug no. 2 werden 3855 wagens gewogen, wegende 8.288.250 Kg. Een staaltje van de vlugge journalistiek van de „Midd. Ct." Zondag meldde de „N. R. Ct." dat door de Eerw. paters Jezuïeten te Gimie- ken een huis was aangekocht om aldaar oen bijzondere R. K. burgerschool te stich ten. Het „D. v. N.-Brabant" sprak dit be richt Maandagavond togen en de „N. R. Ct." maakte van deze tegenspraak in haar Dinsdagochtend-nummer melding. En ziet, Dinsdagavond bevat de „Midd. Ct." het eerste dus onjuiste bericht. Vraag: Leest de redactie van de „Midd. Ct." geen couranten? En dan durft men soms nog spreken van de activiteit van de „Midd. Ct."1 Roomsch-Kathoiiek Patroonsblad. Naar wij uit zekere bron vernemen, zal in Januari a.s. het vroeger besproken Roomsch-Kathoiiek Patroonsblad worden uitgegeven, onder redactie van den Zeer Eerw. heer" Van Aken, prior der Norber- tynerabdij te Hees wijk. „C Internationaal Congres tegen het Alcoholisme Naar men ons mededeelt, wordt thans met de voorbereiding van het XlIIe Inter nationale Congres tegen het Alcoholisme, dat het volgend jaar te Den Haag zal worden gehouden, groeten voortgang Te Den Haag zjjn twee comités gevormd voor de regeling van plaatselijke aange legenheden het congres betreffende, ten eerste' een comité voor de ontvangst onder presidium van den heer dr. W. P. Ruysch, Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid, ten tweede een comité voor de tentoonstel ling te organiseeren ter gelegenheid van het"'congres. Laatstgenoemd comité heeft tot voorzitter mr. F. W. J. G. Snijder van Wissenkerke, voorzitter van den Volksbond. Maria Onbevlekt ontvangen. Dit feest viert de Katholieke Kerk op 8 December. Het werd in 1439 ingesteld om God te danken, dat Hij een zoo bege nadigd schepsel als Maria uitkoos en haar, die Hij van eeuwigheid af tot de lichamelijke moeder van Zijnen Zoon had bestemd, met Zijnen Geest vervulde en vrijwaarde van de erfsmet. Z. H. paus Pius IX heeft, na het gevoelen der bisschoppen over de geheele wereld te hebben ingewonnen, den Sen December 18.14 in tegenwoordigheid van 200 kerkvor sten, waarondar ook onze Nederlandsehe bisschoppen, plechtig verklaard en uitge sproken, dat bet een leerstuk der Kerk is, dat Maria zonder erfsmet, dus onbevlekt ontvangen is. Z.D H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Assistent te Amsterdam [H, Willebrordus binnen de VestenJ den Wel Eerw. heer*J.£G.?Jansen tot kapelaan te Purmerend den WelEerw. heer A. J. M. Hoogeveen tot kapelaan te Kwadendamme den WelEerw. heer J. G. Verhoef! en tot kapelaan te IJmuiden de WelEerw. heer B. N. Terra, die kapelaan was te O verschie. De honderdduizendste. Mgr. Callier heeft de vorige week in het dekenaat Rotterdam het H. Vormsel toe gediend aan honderden en bonderden vormelingen. Onder dezen bevond zich de honderdduizendste, die in de jaren van Mgr's Bisschoppelijk beBtuur dit H. Sacra ment door de handen van Mgr. ontving. Het was een jongeling uit de parcchie van S. Franciscus van Assisië. Ter herinnering aan dit eigenaardige feit ontving deze gevormde vanwege Mgr. een zilveren horloge met inscriptie en ketting. „N. H. O." Zondag overleed in het Sint Antonius- gesticht te Ber gen-op-Zoom de eerw. zuster Juliana in den ouderdom van 94 jaren. „Hsg". IJzendijke. Voor hoofd der O. L. School alhier hebben zich 9 sollicitanten aange meld. Vlissingen. De heer J. van Gessel, onder wijzer aan de R. K. Jongensschool alhier, is met ingang van 1 Februari a.s benoemd tot onderwijzer aan de R. K. Jongens school te 's Heerenhoek. Door de rechtbank te Middelburg'snaar de openbare zitting verwezen de 20jarige schippersknecht J. J. P. L. uit Goes, die in het huis van bewaring is gedetineerd, verdacht van diefstal van een bankbiljet van f40. De Hooge Raad deed Dinsdag uitspraak in de zaken vanC. J. F. Z., door de rechtbank te Middelburg veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel bij een 16 jarige. Het cassatieberoep werd verworpen. (Zeeuw Middelburg. Bij de begrafenis van den heer F. ,G. de Liefde werd aan het graf niet gesproken, alleen de zoon van den overledene, de heer A. M. de Liefde uil, Amsterdam, dankte voor de laatste eer zijn overlwlen vader bewezen. Den Haag. Het bezoek van den pre sident der Fransche republiek aan het Nederlandsehe Hof zal den volgenden zo mer plaats hebben en gebracht worden te Amsterdam met het oog op de be perkte ruimte in het paleis der residen tie. Eerst zal door H. M. de Koningin oen contrabezoek worden gebracht, aan het Belgische Hof. Haarlem. R., verdacht van den dub belen moord te Spaarnwoude, is op vrije voeten gesteld. De man moest nog we gens een ander vergrijp 14 dagen uitzitten. Parijs. Lacour, die oen aanval deed op Briand is gisteren veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf. Parijs. In Fransch Soedan heeft oen hevig gevecht plaats gehad waarbij' hon derden zijn gesneuveld, ook enkele Euro peanen, n.l. kolonel Mol, luitenant Joly en een sergeant. y Londen. De stand der Lager Huisver kiezing is op ,het oogenblik aldus: ge kozen zijn 91 ^Liberalen, 132 Unionisten, 18 leden der arbeiderspartij1, 26 Redmon- disten, alzoo 135 rninisterieelen on 132 leden van de (Oppositie. Brussel. De koningin is buiten gevaar. Zij heeft hare kinderen weer mogen ont vangen. Het besmettingsgevaar is gewe ken. Koning Albert is zeer opgewekt en heeft de regeeringszaken hervat. Over een verblijf in het Zuiden js nog niets heslist. De patiënte moet eerst weer op krachten komen. Hansweerd. By de door het Prov. bestuur te Middelburg gehouden aanbesteding van den onderhoud van het kanaal door Zuid- Beveland was laagste inschryver dhr. A. v.d. Straaten alhier voor f 18,350. G. Ort. GOES Geboren 7, Jan Johanes zv. Jan Johannes Snoep en Jobina Janse. Overleden: 7 Ida Nieuwenhuyzen 62 j. gehuwd met Jacob Pot. MJDDELBURG. Gehuwd: O. J. Ring- mans, j.m. 30 j. en J Louws, j.d. 25 j. Bevallen: A. van Helleman, geb. Pee- ne, z. Overleden: A. v. d. Berg, Wed W. Akkenaar, 48 j.; H. Crucq, ongeh. 4 50 jaar; A. M. N. Buster, d 2 weken. CADZANT. Geboren: J. z. v. J. Brevet en E. W. Boogaert. I. z. v. I Neuféglise en M. de Groote WATERLANDKERKJE. Geboren L. d. v. E. Was en C. Wanrooy, I. z. v. M. Gael- hoed en S. Porreij. Overleden: M. S. Baarense 39 j. SCH00NDIJKE Geboren J. z. v. J. de Vulder en P. Huygh, A. z. v. A. Goedhals en A. Porreij, M. d. v. J. Mabelis en S. Gijzels. OverledenM. Jansen 13 dg. 2e klasse. 2e lijst. Trekking 6 Dec. f 1500: 16201 i 20015767 f 100: 8715 8961 10817 13447 16582 f 30: 1385 1395 1906 1946 3091 4001 5341 5345 5361 5422 5498 9289 10719 11141 15526 2e klasse. 3e lijst. Trekking 7 Dec. £20000: 16318 f 50002408 f 15007648 f 1000: 3925 19462 f 200: 4031 5446 7955 8780 f 100: 4022 6809 9407 9838 10074 15837 f 30: 1365 1378 1402 3214 5396 9253 9294 10697 11104 11122 Bovenstaande trekking heefl voor zoover het de prijzen bonedon f 100 bo- Deft alleen betrekking op do mmnm-rs aie in Zeeland zijn geplaatst. wteenöase IterfcDcwi i^en Dec. 9 Goes, hofstede de „Mooye Stok" groot 7J.52.96 en weiland groot 2.07.10 te Nisse, Pilaar. 9 Wolphaartsdijk, houtw. en varkens, Hollm. Verb. 9 Hoofdplaat, inboedel. Zylsta. 9 Slui woonhuis, bouw- en weiland, James. 10 Oostburg, diverse boomen, Brevet. 10 IJzendijke, diverse boomvn, Zalstra. 10 Borsele, houtw. en varksns, HAlm Verh. 10 Groede, woonhuis, Hammacher. 10 IJzendijke, boomen, Zulstra. 10 Oostburg, boomen, Brevet. 10 St. Kruis, boomen. Brevet. 10 Goes, 1000 M3 belegen mest, Hollm. Veih. 12 Hooldplaat, boomen, Hendrikse. 12 Goes, s/d haven, groote party houtwaren en varkens, Hollm. Verh. 13 Sluis, divert e boomen, James. 13 Vlissingen, lieerenhuis met tuin en 2 huizen met Erf, Paap. 13 Goes, 50 schapen. Van Campen. 13 St. Kruis, 90 canada's enz., Hendrikse, 13 Schoonlyko, 56 olmen, de Smidt. 13 Kioosterzande, woonh. enstoommaal- dery, Dumoltyn. 13 St. Kruis, boomen, Hendrikse. 13 Grotde, boomen. Smidt. 13 Slui-, boomen, James. 14 Sluis, boomen, James. 14 Kruininger, huis, erf en tuingrond, Schram. 14 Coltjnsplaat, 2.61.70 H. A. bouwland, Noordyke.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3