Onderscheiding- Landbouw en Veeteelt. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. GEMËNdO WIEÜWS. Laatste Berichten. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen, enz. Burgerlijke Stand Marktberichten. f Hontenisse, f 10 boete subs. 10 (lagen hechtenis; J. C. de C., 35 jaar, zonder beroep te Clinge (België) en C. de B., 32 jaar, zonder beroep te Clinge (Neder land), ieder 3 dagen gevangenisstraf; P. .1. 11., 47 jaar, visscher te Hoofdplaat, eeno maand gevangenisstraf; heling; W., 34 jaar, slagersknecht 1e Middelburg, thans aldaar gedetineerd, i! maanden gevangenisstraf met aftrek; vernieling: C'. A. B., 21 jaar, veldarbei- der te St. Jansteen, f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis; A. G. Th., 31 jaar, klom penmaker te Hontenisse, f 15 boete sub. 15 jdagen hechtenis; wederspannigheid eenig lichamelijk let sel tengevolge hebbende: 11. J. S., 23 jaar, koopman te Middelburg, drie maan den gevangenisstraf; Wegens diefstal van een poriemonaie met geld aan boord van het stoomschip „Helena" te Terneazen, had zich heden le verantwoorden de 23-jarige werkman P. P. van G. De beide eerste getuigen waren niet verschenen, wel echter de inspecteur van politie Klaassen, die verklaarde het geld bij beklaagde in beslag genomen te heb ben. Ondanks de bekentenis van den be klaagde meende de officier, dat door het niet verschijnen van de heide- andere ge tuigen, die zeevarenden zijn, vrijspraak te moeten vragen. De verdediger mr. F. B. Evers sloot zich hierbij aan, waarop de rechtbank do onmiddellijke invrijheidstelling van be klaagde gelastte en de uitspraak bepaalde op 9 December. De 32-jarige kleermaker C. F. uit Hans- tveerd, die beklaagd werd van wederspan nigheid tegen den rijksveldwachter en den gemeenteveldwachter, was niet versche nen. Toch luidde de oisch 3 maanden gevangenisstraf. Evenmin was verschenen de 24-jarige werkman A. L. uit Middelburg, die be- klaagd was van mishandeling van S. Blok- pool in den avond van 23 October, daar iiij hein zonder eenigo aanleiding een klap met een plank. De eisch luidde f 20 boete of 20 dagen hechtenis. Vervolgens werd behjandeld de zaak tegen J. L., 42 jaar, timmerman te Vlis singen, die wegens overtreding der bouw verordening der gemeente Ylissingen, door den Kantonrechter is veroordeeld tot f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis en die van dat vonnis in appèl was gekomen. Beklaagde erkende, dat hij zijn knechts opgedragen heeft een muur te metselen, alvorens door het gemeentebestuur (do rooilijn was vastgesteld. Do eerste getuige, de metselaar H. Flipse, zeide, dat van den ouden muur ter plaatse het. onderste gedeelte was blijven staan. Ook dc andere knecht A. I.. Bosschaert verklaarde hetzelfde. Do officier meende, -dat het vonnis van den Kantonrechter op formeele gronden moet worden vernietigd, en meende dat beklaagde niet kan worden ten laste go legd „het uitlokken van een strafbaar feit", hetgeen in dc dagvaardiging wel wordt gedaan en vroeg vrijspraak van den beklaagde. Do verdediger, mr. J. Adriaanse, meen de ook, dat het vonnis van den Kan- rechter niet op juridische gronden rust en er zelfs niet in staat, in welke kwa liteit. beklaagde het werk uitvoerde. Ook meende pleiter, dat het ten laste gelegde niet strafbaar is. Zoowel appellant als de eigenaar van den muur hebben aan It. en W. gevraagd den rooilijn vast te stellen. Beklaagde heeft eens willen doen uitmaken, of voor iedere reparatie maar vergunning van B-. en \V. noodig is. Ook meende pleiter, dat de verordening zelf reeds het onstrafbare van het feit aan toont, daar zij spreekt van het bouwen van nieuwe of geheel vernieuwen van een oude woning'. En in dit geval is hiervan geen sprake, daar de fundamenten zijn blijven staan. Er is hier dus sprake van gedeeltelijke vernieuwing. Verdediger vraagt ook vrijspraak. «volgens werd behandeld de zaak te gen .1. J., 27 jaar, landbouwersknecht te Kleverskerke, beklaagd van poging tol moord, subsidiair bedreiging met eenig misdrijf tegen het leven gericht. Do eerste getuige, D. C. Louwerse, zeide, dat beklaagde hem met een ge laden geweer heeft 'gedreigd. Beklaagde zeide, dat hij zoo opgewon den was geweest, dat hij niet wist wat hij deed. I it. do verklaringen van de beide vol- gondo getuigen bleek, dat bekl. geschoten hoeft. Men kende hem echter niet a.ls een buitengewoon, zenuwachtig mensch. Drie getuigen hebben beklaagde op zijn bed zien liggen, korten tijd na het. plegen van het feit, bekl. verkeerde toen in een overspannen zenuwachtigen toestand, zij geloofden echter niet dat hij onder invloed van sterken drank was. Beklaagde zeide dien dag veel bier en ook jenever gedronken te hebben. Al deze getuigen hebben echter vroeger nooit iets bijzonders aan beklaagde ge merkt. De arts van der Bijl verklaarde, dat hij m den bewusten avond bij beklaagde is geweest, en hjj hem in abnormalen toe stand aantrof. De deskundige zegt, dat het wel mogelijk is, dat onder den invloed van sterken drank een overigens normaal mensch in een toestand komt, dat hij zich niets meer herinnert. Nadat ook de vrouw van bekl. eenige inlichtingen buiten cede gegeven had, kwam de officier van justitie aan het Woord en eischte één maand. De verdediger, mr. Adriaanse, wees er op, dat beklaagde niet gebelgd was op Louwerse, ld och op getuige Kosten, en pleiter meent, dat niet bewezen is, dat bekl. Louwerse bedreigd heeft. Hierna behandelde de verdediger de vraag of bekl. al of niet toerekenbaar was bij het plegen van den daacl. Volgens mr. Adri aanse bestaat er alle reden om daaraan te twijfelen, on is liet niet bewezen dat bekl. zich aan misbruik van sterken -drank schuldig heeft gemaakt. Pleiter vroeg een onderzoek door deskundigen. Uitspraak in alle zaken 9 December. SPORT Doodeljjke val van een aviateur. Weer oen slachtoffer De aviateur-graaf Gannonieri, die te Milaan een toestel van eigen vinding probeerde, is na eenige mooie evoluties uit een hoogte van 30 M. ge'-allen. Hij ligt op sterven. De heer F. Th. Everard is bij gelegen heid van het 100 jarig bestaan der firma Everard te Amsterdam, door Z. H. den Paus benoemd tot commandeur in de orde van den H. Gregorius Men schrijft ons uit Koewacht: Steeds blijft er van Belgische zijde veel vraag naar aardappelen, vooral naar de „Industrie", die reeds met 10 francs per 100 kg. betaald worden. De vorige week verkocht een landbouwer alhier 100 zakken aardappelen voor 900 fr., den volgenden dag werd hem reeds 1000 fr. geboden. Bijzonder groot is van 't jaar de opbrengst geweest van de „Industrie" en het laat zich aanzien, dat deze aardappelsoort het volgende jaar nog meer algemeen zal ver bouwd wi rden. In een aardappelprijskamp, dezen zomer in 't naburige België gehouden, had van alle aardappelsoorten de „Industrie" de grootste opbrengst. De gemiddelde opbrengst der „Industrie" was '47800 kg. der hectare, van „Kruger" 27600 en van de andere aardappelsoorten 17 a 18000 kg. Daarenboven bleek de „Industrie" het best bestand tegen de ziekte. Wat de kwaliteit betreft, misschien dat deze op enkele gronden nog wat te wenschen oveilaat. Men is echter van meening, dat die verbeteren zal. Immers, het is een bekend feit, dat nieuw ingevoerde aardappolen in hoedanig heid verbeteren, als zij 2 k 3 jaar op dezelfde gronden geplant zijn. Bovengenoemde aardappelprijskamp heeft bewezen, dat de nieuwe aardappelsoorten „Industrie" en „Paul Kruger" verdienen op groote schaal verbouwd te worden door alle landbouwer.zoowel op het zand als op de klei. St. Franciscus Xaverius Den 3en December viert de Katholieke Kerk het feest van den heiligen Franciscus Xaverius, een der beroemdste geloofsver kondigers, die ooit geleefd hebben. Hij draagt zijn naam „apostel van Indië'' met recht en reden, want hij hernieuwde in Indië, op de Molukken en in Japan al de wondervolle feiten, die de prediking van het Christendem in de apostolische tijden vergezelden. Door St. Ignatius naar Indië gezonden, won hij daar meer kinderen voor de Kerk terug, dan de dwaling haar in Europa deed verliezen. In 52 koninkrijken ver kondigde hij het Evangelie, droeg het teeken des kruizes over een afstand van 3000 mijlen, doopte met eigen hand in 10 jaren tjjds schier een m i 11 i o e n moham medanen en heidenen. De protestant Baldeus prijst hem in zijne „Geschiedenis van Indië", om zijn ijver, zijn waakzaamheid, zijn zielenadel, zijn engelachtige zeden, ja aarzelt niet, ondanks het verschil van godsdienst, hem een tweeden Paulus te noemen. Op het punt naar China te vertrekken, stierf Xaverius, door ontberingen uitgeput, op het eiland Sancian, in het gezicht van het onmetelijke rijk, dat hij zoo gaarne voor Christus had gewonnen. Sinds dien wordt zijn naam met eerbied genoemd door een ieder, wien de uitbreiding van het Godsrijk ter harte gaat en onze missionnarissen vereeren bem als hun bij zonderen patroon. Moge Xaverius' geest hen immer bezielen bij hun arbeid voor de bekeering der heidenen. Oostburg. Donderdag 1 December vierde de H. Kerk het feest van den Heiligen Eligius, in het vlaamscb St. Elooy. Deze Heilige was eerst goudsmid van Koning Lotharius van Frankrijk, raadsman van Dagobert en Lodewijk II en daarna Bisschop van Noyons en Doornik. Hij overleed in 660. De H. Eligius is patroon van vele Kerken in België. Ook in onze streken vinden we Kerken aan den Heilige toegewjjd nl. die alhier en die te Hoofdplaat St. Eligius wordt voorgesteld iu bisschop peljjk gewaad, met den staf in eene hand en eenen gekroonden hamer in de andere hand. De Heilige is patroon der smeden. Eertijds werd deze dag door de smidsgilden luisterrjjk gevierd. Deken H. A Horning t Wat vei wacht werd is geschied. De Hoogeerw. heer H. A. Horning, rusteud pastoor der St. Laurentiuskerk te Alkmaar, is gisteren (Donderdag)avond overleden. In 1841 te Rotterdam geboren, werd hij in 1868 priester gewijd. Na in onder scheidene plaatsen kapelaan te zijn geweest, werd Lij benoemd tot professor in de lithurgie aan het seminarie te Warmond en daarna pastoor te Medemblik, vanwaar hem in 1897 de pastorale bediening te Alkmaar werd opgedragen, ter wij 1 spoedig daarna het vertrouwen van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem hem riep tot de decanale waardigheid van Alkmaar. Om gezondheidsredenen moest hij in 1909 ontslag vragen, hetgeen hem eervol werd verleend. Zijn laatste levensdagen bleef hij te Alkmaar doorbrengen, waar hij gedurende zijn pastoraat zeer veel voor het Katholiek bijzonder onderwijs heeft gedaan. Niet lang heeft hij van zjjne rust mogen genieten na een zoo welbesteed priesterlijk leven, dat zich eveneens heeft gekenmerkt door zjjn talent als schrijver. Bekend toch zijn zfine artikelen versche nen in de „Katholiek" en het blaadje der H. Familie, zoomede eenige boekwerken, waarvan Spreuken en Spreekwooiden het bekendste zjjn. Msb. Het klooster der Eerw. Paters Francis canen te Heerlen nadert zijn voltooiing. Het zal een zegen voor de heele mijnstreek zjjn. Naar wjj vernemen, zal als gardiaan optreden de Hoogeerw. pater Vitalis Keeneia oudprovinciaal. Met Kerstmis zullen er reeds de H.H. Diensten gehouden worden. „Tijd" Te Nieuw Vossemeer is Dinsdag overle den de WelEerw heer A. M. Canters, sedert 1897 pastoor aldaar. De overledene bereikte den leeftjjd van 65 jaren. Op het machinistenexamen te Utrecht slaagden voor diploma a. de heeren H. C Carras, J. C. le Cointre, J. Th. van Luipen, H. J. Kooy, H. J. Rotgans, A. de Han en J. Vonk. Ovezand. De voordracht voor onder wijzer aan de O. L. School alhier luidt 1. P. de Zomer, IJzendijke. 2. P. J. Eijke, Zaamslag. 3. J. Robijn, Kamperland. Een portret van o n s z e 1 f. Lo zer, die misschien in het- fiere zelfbe wustzijn verkeert te behooren tot het volk van Nederland, bezit uw ziel in lijdzaam heid, als go hier leest, wat een zekere Engelsch'man Jim Crow in hot weekblad „John Bull" (nummer van 26 Nov. 1910) van ons Nederlanders alzoo durft zeggen „lk geloof niet, dat er in de heele wereld iemand is, die van de Hollanders houdt" „Hun gezichten glimmen van zeep, water en hard wrijven, maar zo blijven grof, dik en hinderlijk rood" „Hun gierigheid is spreekwoordelijk" „Hun taal is het meest barbaarsche jar gon in Europa" - „Alles aan den Hol lander is weerzinwekkend" „Hun ge zichten zijn slecht geschoren en treurig. Afschuwelijke, lange' pijpen hangen - van hun dunne, zure monden -en hun oogon loenzen met kwaadwillige geslepenheid", „Goede hemel, de vrouwen! zé zijn beest noch mensch, het zijn vuile mon sters. dik, log, sluw, met kleine, kleur- loozo kraaloogen in nauwe Chinoe-sobe spleten, met. kort touwaeht.ig haar; kari katuren van de weerzinwekkendste boe- zenmeiden in de wereld" enz. Over onze maaltijden moeten wij het volgende hoorenIn de hoofdstad is maar één fatsoenlijk restaurant en dat wordt nog gedreven door een Franschman. Hun geliefkoosd voedsel is een soort van varkensspoeling, bestaande uit de vieste ingrediënten, die Hollandscho scherpzinnigheid vermag uit te denken. Het vleesch is taai en smakeloos en als het in een Holla,ndsohc keuken is klaar gemaakt is zaagsel erbij vergeleken een lekkernij. Onnoodig te zeggen, dat de schrijver niets moois in ons land ziet, (dó tulpen zijn de eenige kleur iu het land!)the schil derkunst is niets waard, nu ja, Rembrandt, die kon wel goed do gelijkenis treffen, maar dat kunnen fotografen ook. Het -eeni ge, wat hier wel goed is, is de jenever. Op een mooi-en lentemorgen heeft hij er gens buiten naar de kerkklokken geluis terd, terwijl hij zich goed deed aan jene ver. Bij oen andere gelegenheid eet hij jenever bij zijn brood. Dit verklaart mis schien iets, en dan schijnt hij' last van baldadigheid gehad te hebben. Daar schrijft hij bittere woorden pver. Maar dat een Engelsch blad een derge lijk stuk opneemt! De redacteur is het rare zoogenaamd liberale Parlementslid Hora tio Bottoinley, en zijn blad staat niet hoog aangeschreven, maar het wordt veel gelezen. Hij zegt wel bij het plaatsen van Crow's stuk, dat hij niet verantwoordelijk is voor den inhoud, maar ondertusschen wordt die nonsens over ons Nederlanders toch maar gelezen en geloofd. Vllssinjen. Hedennacht is het Noor- sche stoomschip „Alex O. Nelson" -bij, den Oranjemolen gestrand en bij hoog water weder vlot gekomen, waarna de reis naar Neusohrwasser werd voortge zet. Vlissinjen. De heer H. G. Lemmers, onderwijzer aan eene openbare lagere school alhier, is benoemd aan een der gelijke inrichting to Utrecht. Zierikzee. De oud-veldwachter Kaan, beschuldigd van een aanslag op den bur gemeester van Tholen, is veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf. De eisch was 7 jaar. Hoek van Holland. Het lichtschip „Maas" is naar Amsterdam gesleept om daar te worden voorzien van eene inrich ting voor draadloozc telegrafie. Den Haag. De Staatscommissie voor den Middenstand heeft de redactie van het wetsontwerp tot bevordering der con tante betaling beëindigd en zal dit ont werp de Koningin aanbieden. Arnhem. 11e advocaat-generaal heelt geen cassatie aangevraagd in zake de Papendrechtsche - strafzaak. Amsterdam. Do architect Lelyman, een in het openhaar loven bekend inge zetene der hoofdstad, is overleden. Issy-les-MoulineauX. Dc aviateur Lo- ridan met oen passagier eenige proefvluch ten verrichtende met zijn vliegtuig ter voorbereiding van een tocht Parijs—Brus sel en terug, viel met zijn aëroplaan naar beneden. Het vliegtuig werd verbrijzeld, Loridan en zijn passagier bleven onge deerd. Londen. De Unionisten Belfort en Banburv zijn bij enkele candidaatstelling gekozen voor de City. Joe Chamberlain werd bij enkele candidaatstelling geko zen voor West-Birmingham. In bet ge heel zijn op dit oo-genblik gekozen 8 unio nisten en 2 liberalen. Brussel. De toestand der Koningin is vooruitgaande. Alwie, buiten Goes wonende, zich voor HET JAAR 1911 wil abonneeren op de NIEUWE ZEEUWSCHE COURANT, betaalt voor HET GEHEELE JAAR slechts f3.50, mits hij dit bedrag vóór 20 Januari 1911 aan de Aminisfrafie te Goes overmaakt. Hij ontvangt dan HET GEHEELE JAAR de courant FRANCO PER POST, driemaal 's weeks. Middelburg. Door den Minister van Oorlog is de levering van gerookt en pekelspek ten behoeve der soldatenmenage alhier tegen den prijs van f0,78 per K.Gtoegekend aan A. Beugelink te dezer stede. Van 1 en 2 December. MIDDELBURG. Getrouwd1'. Havenga, wednr. 65 j. en S. Loobeek, j.d. 50 j.; J. van der Dussen, j.m. 23 j. en M. Krijger, j.d. 20 j. Bevallen: W. de Rijke, geb. Meliefsbe, d.M. Roth, goh. Adriaansen, d. Overleden: M. J. 11. Korstanje, d. 1 jaar; P. de Broe, wed. .1. Kempe, 82 j Van 2530 Nov. ZIERIKZEE. Gehuwd: 30, Izak Jacob Kandel, 23 j. en Stoffelina do Jonge, 26 j. Geboren25, Petrus Johannes Hondri- kus, z. v. 11. G. de Boer en E. C. M. W. Staats. Levenloos aangegeven27, Een doch ter van J. .1. Ringelberg en T. v. Dam. Overleden: 18, Lena Bal, 76 j. wed. van Johan Adam Islam; 21, Lucas v. d. Valk, 6 111. z. v. L. v'. d. Valk en J. Nolet; 22, Willem dc Rijke, 7 111., z. v. Fr. de Rijke en IV. C. Yorloo; 25, Anthony Cornells Blom, 33 j.; 25, Jan netje van Popering, 72 j., wed. van O. Lemson; 26, Johanna Cornelia van der Jagt, 97 j., wed. W. Verheek; 26, Mari- nus Ringelberg, 7 j. z. v. Adr. Ringel berg en C. Groenloer; '27, Arno klus de Vos, 48 j„ Wednr.. van M. v. Wijngaar den. Van 13 Nov. 1 Dec. IERSEKE OndertrouwdCornells do Jonge, jm. 24 j. en Maatje Nijssen, jd. 24 j.; Joos va.11 Oosten jm. 34 j. en Johanna Maria Wes'tstrate, jd. .34 j. Geboren: Jacomina Johanna, d. v. Anthonie Duinkerké en Maria Cornelia Maghielse; Willem Marinus, z. v. Jozias van Stee 011 Janna Mol; Krien Comelis, z. v. Abraham Lindenherg on Rina Johanna Snoodijk; Ida Catharina, d. v. Bastiaan Hollestelle en Dina Wisse; Johanna, d. v. Jan v. Kraimngen en Geertrui-da Paauwe; Philippus Comelis, z. v. Huibrecht Pie- ter van Os en Adriana Pekaaz. Over de maand Nov. KRABBENDIJKE Gehuwd: 10, Anthonie de Kok, *29 j. te Dordrecht en Maria Pannij, 30 j., to Krabbendijko; 17, Jaco bus van Boven, 28 j., te Ierseke en Pie- ternella Sinkc, 23 j. te Krabbendijko. Geboren: 1, Anthonie, z. v. Anthonie Lookman en Tannetje Baas; 13, Christi- aan Lamhertus, z. v. Jacobus WeUeman en Suzanna Maria van Arenthals; 15, Ja cobus Jan, z. v. Jacob Traas en Dingena Zweedijk; 21, lrieter, z. v. Comelis Cle ment en Adriana Meulhroek; 25, Pieter- nella, d. v. Filippus van 't. Leven en Maria Waterman. 's HEERENH0EK Geboren: 10, Jacoba, d. v. H. van Dalen en Maatje Pennij 16, Johannes, z. v. Fr. do Ponder en Ja.- coba Westdorp. Overleden5, Johannis van 't West einde, 73 j., man van Johanna Timmer man; 9, Maria van Stoene, 79 j., vrouw van Egidius Fredrikus Verhangen; 11, Sophia Lodevica Ruijse, 66 j., vrouw van Lodevieus Franciscus de Witte. HOEOEKENSKERKE Geboren: 11, Johan nes, z. v. Jan van Dalen en PioternielLa Tannetje Eckhardt; 17, Adriana Johanna, d. v. Adriaan Harthoorn en Catharina Oelo; 26, Maria Cornelia, d. v. Dirk Lind- hout en Maatje la Grand. Overleden: Barbara Doene, 53 j., echt- genoote van Jacob Bos. T h o 1 e d, 29 Nov 1910. Jarige Zeeuwsche tarwe f 8,a f 9. Nieuwe tarwe f 8,50 a 10,haver f 3.5Ü a f450; rogge f5.50 af 6— wintergerst f 4.50 a f5,aardappelen blauwe f 3, a f3,25; witte f3,a f3,25; peren f 6. a f8,appelen f6,a f8,per HL.; uien f 2.76 a f 3,per 60 K.G. hooi f 25,a f 30.— per 1000 K.G stroo f7. a f 11. per 100 bossenzomergerst f 4, a f 4,50 per H.L. Middelburg, 1 Dec. 1910. Ter graanmarkt van heden was een redelijke aanvoer. Tarwe vast. Rogge flauw. Ronde bruineboonen 60 cent lager. Zomergerst 25 en witteboonen 50 cent hooger. De prijzen waren als volgt: Nieuwe tarwe - 7.25 a - 7 75 Rogge- 5 50 a - 6. Zomergerst- 4 75 a - 5.25 Haver- 3 a - 3 50 Paardeboonen - 7.a - 7 60 Kroozerwten - 15.a - 17. Tuinbooncn - 6a - 7. Witte boonen - 14 25 a - 15 25 Ronde bruine boonen - 12.a - 13. Lange dito12.50 a - 13.50 per mud. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f0.725 f0.776, voor particulieren f 0.80 per 1/2 kilo. Eieren f 8 60, voor particulieren f9. per 100 stuks. Noteering v. d. marktzetter van de landbouwvereeniging Boter f0.725 f0.776, voor particulieren f0.80 per V2 kilo. Eieren f8 60, voor particulieren f9. per 100 stuks. dienstregeling der Spoorboot Middelburg Zierikzee en vice-versa. over de maand December 1910. Van Zater. Zond. Maan. Dins. Woen. Dond. Vrijd. Zater. Zond. Maan. Dins. Woen. Dond. Vrijd. Zater. Zond. Maan. Dins. Woen. Dond Vrijd. Zater. Zond. Maan. Dins. Woen. Dond Vrjjd. Zater. Middelburg. 3 4 7,30 5 7,30 6 7,30 1,40 7 7,30 1,40 8 7.30 1,40 9 7.30 1.40 10 7,30 1,40 11 7,30 12 7.30 1,40 13 7 30 1,40 14 7,30 1.40 15 7,30 1,40 16 7 30 1,40 17 7,30 1,40 18 7,30 19 7 30 1.40 20 7.30 1,49 21 7,30 1 40 22 7.30 1,40 23 7,30 1,40 24 7,30 1,40 25 7,30 26 7,30 1,40 27 7,30 1,40 28 7.30 1,40 29 7,30 1,40 30 7,30 1,40 31 7 30 1,40 Van Zierikzee. Zater. Zond. Maan Dins. Woen. Dond. Vrijt. Zater. Zond. Maan. Dins. Woen. Dond. Vrjjd. Zater. Zond. Maan. Dins. Woen. Dond. Vrijd. Zater. Zond. Maan. Dins Woen. Dond. Vrijd Zater. 31 1.30 1,30 7,30 1,30 7,30 1,30 8 6.30 2,— 9 7.30 1.30 10 7,30 1,30 11 7,30 12 7.30 1,30 13 7,30 1,30 14 7.30 1,30 15 6.30 2,— 16 7,30 1,30 17 7,— 1,30 18 7,30 19 7.30 1,30 20 7,30 1.30 21 7,30 1,30 22 6.30 2,— 23 7.30 1,30 24 7,30 1,30 25 7,30 26 7,30 1 30 27 7,30 1,30 28 7.30 1,30 29 6 30 2,— 30 6,30 1,30 31 7,— 1,30 Zaterdag 3 Dec. gens 6,30, terug naar 9 uur. 2) Maandag 5 Dec naar Cortgene 's mid- naar Cortgene 's mor- Zienkzee 's morgens Heden overleed, na eeD langdurig lijden, voorzien van de laalste HH Sacramenten der stervenden, oDZe geliefde Echtgenoot en Vader JAN VERIUE. in den ouderdom van 51 jaar. Uit aller naam, Wed. VERMUEv. d. Plasschk. HeinkeDszand, 27 November 1910.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3