T UIT DE PERS. KERKNIEUW S Rechtszaken. O N D E R W IJ S. GEMENGP NIEUWS. Laatste Berichten. Posterijen. enz. Correspondentie. Burgerlijke Stand. Marktberichten. liet gebouw stond plaatskaarten voor- Itoen de z.g. markt- Hierdoor liep deze |ng op. Door vertrad wegens liet spoor- kwarnen de markt- (ïinuten te laat terug. happij: tot Exploita- legen is benoemd tot ption IC. v. d. Berge ulling der vacature janken van F. West- ;aan van notaris Van |uzen verkregen Bel- maatschappijen het |van een uitgestrekt gemeente, met hot or meer fabrieken (Br. Ct.) m omtrent dezen tijd Lachtelijke diefstallen ijnen. De jaarmarkt aar velen van hier anstaaride en gebrek |t sommigen tot dief- 'inerkte de Wed. de de schuur gelicht opgelegd. De die- rjaagd; want het op- nlig plaats gehad ion ile kippen ontvreemd. ;en waren hoenders men maar niet be- 111 bij: de kippen wa- is de zaak opgehipl- let onderzoek. lagmiddag werd het van Terneuzen, dat pen voor het Zeedorp storm op de steen- roeiboot en hiot roer kwam ding, dat C. Puylaert haven- ©n dokwerken [aam was, in de na- de stoomtram over- liep naast de op den schouder, ugssein niet gehoord, totaal vermorzeld. idagnamiddag gehou den R. K. Boeren- afwezig, wegens der vorige vorgade- derd goedgekeurd. De Secretaris opgave van lingswaren. Besloten itaardappels aan te trio, Eigenheimers en e orde, werd de ver- Inder-Voorzitter J. F, Christelijken groet zijn de laatste sui- feegat alhier wegge- nd nieuws voor voet- rste plaats voor fiets- n half millioen K.G. aar hier aangevoerd. gehouden zitting van kantongerecht alhier ïooge boeten eischen den openbaren weg ig" gemaakt hadden te rijden met rijwie- oon, die met een boe- uitwijken voor fiet- me boete eischen van die wegens herhaalde rd werd, zal de som hebben. :n en niet-onthouders, wedstrijd op het IBackere in het café namen niet minder De eerste prijs werd e Cock te Aardenburg Aardenburg. De twee- eel aan A. Bouwman L. Pylaet te St. Mar- dagen gaf de zang- lmina", dir. C. Geel- ring met welwillende de symphonic alhier, stonden nummers van sohn en Bartholdy. De goed. .elgische zijde ontvin- pde statistiek van de voornamelijk uit Z. Belgische fabrieken 3.769 K.G. 6.956 K.G. 8.485 K.G. 7.955 K.G. jeringe hoeveelheden. rige week werden hier ost 2647 balen mos- Van deze gingen 913 ransche en Belgische fnemers trokken 1406 ch© en Belgische ven- on van 60 K.G. Mos- i aan. Er werden 38 van 2025 K.G. ver- len Maandag gehouden [aangevoerd 120 stuks r n. 14 paarden en 24 levendige handel. Zeeland's keuze De „Standaard" schrijft: Van liberale zijde valt men Zeelands Staten hard over hun keuze van een lid voor de Eerste Kamer, on op een grove wijze, die over alle fatsoen "heen is, ziet men minachtend op Mr. "Lucasse neer. Hieruit blijkt, dat wie zoo schreef, niet op de hoogte is. Zeker, Mr. Lucasse was als Tweede Kamerlid niet een persoon lijkheid die op den voorgrond trad. Hij vulde de Handelingen niet, en sprak, als hij sprak, sober en spaarzaam. Doch zulke loden telt de Kamer onder haar Link- sche leden evenzeer, en wie onder de Kamerleden van vroeger jaren navraagt wie Mr. Lucasse was, zal van de ken ners vernemen, dat hij als zeer kundig jurist metterdege geapprecieerd werd. We dienien daarom tegen deze laat dunkendheid in casu een heslist protest in. In elk alphabet zijn klinkers en mede klinkers. In het onze vijf klinkers op twintig medeklinkers. En zoo is het in de politieke vergaderingen of in geleerde vergaderingen meest evenzoo. Rechts en Links. Toch gaan we hierop nog iets dieper in, daar do liberale Pers de keuze van Mr. Lucasse in verband bracht met onze algemeene armoede aan intellectueele krachten. Zulk een verwijt zou er 'nog mee door kunnen, zoo wij het feit ge loochend hadden. Maar nu ieder weet, hoe wij eigener beweging hier méér dan eens voor uit kwamen, is het geen toe ken van mobelen zin, om dit van de overzijde nogmaals tegen ons uit te spelen. En Waarom niet? O.m. omdat de li berale overheersching hiervan zelve de schuld is. Zij heeft meer dan vijftig jaren lang alle hooge betrekkingen aan de Universi teiten en anderszins steeds in de han den van geestverwanten gespeeld en ons uitgesloten. Bilderdijk ondervond dit, Da Costa onderging het, Groen van Prinste- rer leed er onder. Zelfs onze corypheeën waren tot niets nut, en het moest al les liberaal wezen. Dit heeft natuurlijk op de opkomende jongelingschap mach tigen invloed geoefend, en zoodoende de liberale idee zoo goed als alleen aan het woord gelaten. Benoemingen. De Roomsche pers gaat voort de libe rale ongerechtigheid met klem van cij fers onloochenbaar aan te tooaen. De liberale pers gaat voort ovier dit onderwerp wijselijk te zwijgen. Vrijdag evenwel bracht de wakkere heer De Stoers enkele van die feiten ia de Kamer in bespreking, om althans in de „Handelingen" geplaatst te krijgen, wat de liberale pers uit zijn kolommen vlijtig weert. Naar aanleiding .nu van de opmerkin gen van den .afgevaardigde voor Weert, komt do hoefijzercorrespondent van het „Handelsblad" uit zijn tent. Hij wijst er op, 'dat ier drie dingen zijn, die men .niet moet vergeten, zaken, „die deels ter verontschuldiging, maar deels ook ter verdediging" van den ach terstand gelden. Het laatste van die niet-te-Vergeten za ken is, dat „het altijd bedenkelijk1 blij ven (zal) om sommige Katholieken tot sommige functies te benoemen, zoolang de Katholieken in laatste instantie ultra- montanen blijven. Er zit in het ultramon. tanisine nu eenmaal oen internationaal element, dat ,met het nationale in bot sing komen kan." Iets verder heet het: „maar er zijd toch functies, waartoe wij niet eiken Roomschen, ook al Ware hij overigens nog zoo geschikt, gerustelijk benoembaar zouden achten." Zouden wij' nu eens mogen vragen, of dezelfde redeneering' niet met meerder recht opgaat voor dat internationaal in het duister werkende lichaam, de loge? Wil het „Handelsblad" de broeders van het schootsvel uit landsbedieningen weren Dan beginne de opruiming maar ter stond. 1 (Maasbode.) De Z.Eorw. heer pastoor C. Canters van Nieuw-Vosmeer is Donderdagmiddag plot seling door oen beroerte getroffen. Onmiddellijk zijn Z.Eerw. de laatste H.H. Sacramenten toegediend. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. Geslaagd te Amsterdam voor 't examen boekhouden en aanverwante vakken, afge nomen door de vereeniging van leeraren in boekhouden, de heeren C. W. Lands man en C. C. Plaizier, beiden te Vlis- singen. Geslaagd voor de acte vrije- en orde oefeningen der gymnastiek te Venlo, de dames A. Fanoy en E. Rozemond, beiden van Vlissingen. Breskens. Dhr. A. P. Neeteson, vroeger onderwijzer alhier, thans te Goes, is be noemd tot onderwijzer aan de 0. L. school te Hontenisse. Clinge Tot tijdelijk onderwijzer aan de openb. lagere school alhier is benoemd de heer P. de Zoomer van IJzendijke. De vergiftigde taart. Dinsdag stond te Alkmaar terecht ide 63- jarige J. J. B., die, zooals hij bekende, uit wraakzucht jegens Markus hem op 28 Sept. j.l. een met rattenkruid vergiftigde taait zond, waarvan deze echter niet at, wel zijn vrouw en zijne dienstbode met bet ge volg, dat beide personen ernstig ziek wier den en de eerste overleed. De beklaagde zeide door het lezen van romans op het idee der vergiftiging te zijn ge komen. Na het getuigenverhoor nam' het O. M., waargenomen door Mr. K. G. van Sons- beek, zijn requisitoir. In groote trekken ging hij na wat beklaagde was voor hij de daad beging. Hij ziet hem wroetend met zijn snood plan en schrijvend zijn brief. Dat is een daad van cynisme. Z.E.A. beschrijft zijn reis en zijn daad daarbij gepleegd. Voor dezen beklaagde kan geen genade zijn. De feiten zijn bewe zen en een volledige bekentenis is afge legd. Volgens Z.E.A. is de plaats des misdrijfs Amsterdam, hot tijdsverloop tus- schen de opvatting en de uitvoering van het plan is lang. De ten laste legging is poging tot moord op Markus en rffirard op de vrouw van Markus en poging tot moord op de dienstbode. Beklaagde heeft de mogelijkheid van vergiftiging van anderen voorzien maar niet belet, terwijl hij daarvoor nog den tijd heeft gehad. Het O. M. brengt 'een woord van hulde aan de rapporten der deskundigen, speci aal aan dat van den heer Wanna. Spr. heeft sympathie voor de kinderen van beklaagde en hoopt dat zij kracht vin den in de smart die hen treft. Spr. richt zich tot beklaagde en hoopt dat hij een maal berouw zal hebben tegenover de slachtoffers, zijn vrouw en de maatschap pij en dat wanneer hij eenmaal voor den Grooten Rechter zal Verschijnen hij de vergiffenis zal krijgen die wij hem niet kunnen geven. De ambtenaar van bet O. M. requireerde levenslang© gevangenisstraf. Beklaagde barstte in huilen uit. Na pleidooi van den verdediger bepaal de de rechtbank de uitspraak op 13 De cember. De Papendrechtsche strafzaak Het gerechtshof te Arnhem heeft Dins dag beklaagde Garsthagcn ontslagen van rechtsvervolging. Het hof verklaarde hem wel is waar schuldig aan het ten laste gelegde, doch ontsloeg hem van rechtsvervolging op grond, dat bekl., toen hij het feit pleeg de, voor zich zelf overtuigd was te han delen in het algemeen belang. Over het spoorwegongeluk te Breda, in de rubriek „binnenland" op pag. 1 van dit nummer te vinden, meldt onze correspendent, die zich persoonlijk van een en ander wist te vergewissen, de volgende bijzonderheden Het ongeluk vond in den vroegen mor gen omstreeks 4.10 plaats. Men was bezig een personentrein samen te stellen, die 's morgens vroeg moest vertrekken. Toen de wisselwachter bezig was met het vasthaken van een postrijtuig aan een bagagewagen, in de nabijheid van het signaal, naderde van dien kant een goederentrein met ongeveer veertig be laden wagens uit de richting Tilburg. De machinist zag dat signaal op on veilig staan, hetgeen door twee perso nen van het dienstpersoneel bevestigd werd en gaf toen een teeken aan de rem mers op dien trein om den trein te doen stoppen, maar naar bet scheen was de trein reeds te dicht genaderd, of de rails waren te glad. Hieromtrent verkeert men in het onzekere. De trein kon de vaart niet zóó spoe dig verminderen, dat een botsing te ver mijden was, en reed toen op den ran geerenden trein. Het gevolg was ontzettend De conducteur, die het ongeluk tijdig zag .aankomen, had nog juist tijd om van den trein af te springen. Maar de wis selwachter, die bezig was de wagens aan te koppelen, viel en werd totaal ver pletterd. Maar dit eene slachtoffer was nog niet voldoende. Ook een remmer, die zich in den bagagewagen bevond, werd gedood. Dit rijtuig werd geheel in elkaar geschoven en naderhand bleek dat de arme man een wonde had van borst tot huik, terwijl een arm was afgerukt. De wisselwaohter is vader van drie kinderen en een pleegkind, terwijl de rem mer acht kinderen nalaat. De materieele schade is ook zeer aan zienlijk. Beide hoofdsporen waren ver sperd. 'Van den rangeerenden trein wa ren drie wagens ontspoord en van dein goederentrein zeven wagens, terwijl een locomotief tot de assen in het zand ge werkt zat. Alles was in elkander geschoven of op elkaar gereden. Natuurlijk werd alles in het werk ge steld om de spoorbaan weder vrij, te ma ken, zoodat hedenmorgen één lijd we der kon in dienst gesteld worden. Alle treinen kregen natuurlijk groote vertragingen en vele namen hun weg over Lage-Zwaluweden Bosch. De Justitie heeft dadelijk hét plersor neel in verhoor genomen, maar het schijnt dat de schuld aan niemand te wijten is, omdat ieder volgens zijn plicht han delde of althans zejt gehandeld te hebben. Gemeenteraad van Middelburg Aanwezig waren 16 leden, ©ene vaca ture. De heer van Dunné nam allereerst het woord, en betoogde, dat volgens zijn© meening het armbestuur niet vr ij willig ontslag mag nemen, en spr. stelde voor het voorstel van B. en W, te splitsen. Spr. zeide verder, da;t hij het gevraagde ontslag betreurt en ontijdig acht. Het aan kloppen bij den raad om f 4000 extra subsidie en zulks ter elfder ure, kan spre- ker's goedkeuring ook niet wegdragen. Spr. meende, idat het B. A. reeds eeni- gen tijd de ©verschrijding der begrooting had moeten voorzien. Ook meende spr., dat de leden van het B. A. rekening en verantwoording schul dig blijven voor hun gehouden beheer. De heer van Teylingen deelde mede, dat hij als voorzitter van het B. A. een on derhoud met B. en W'. heeft gehad, waar bij hij aan dit college mededeelde, |dat als zij hun voorstel handhaafden, het groote gevolgen zou hebben. Spr. stelde de vraag of de gewenschte geheimhouding zwaarder moest wegen als zijn plicht als voorzitter van het B. A. tegenover zijn mede-leden. Verder wees spr. er op, dat het ont slag is gevraagd wegens gebrek aan steun van d.e zijde van B. en W. en wegens totaal gebrek aan geld. De burgemeester zeide, dat de heer v. Teylingen bij het onderhoud niet gezegd heeft, dat hij zijne mede-leden van het B. A. met de zaak in konnis zou stellen, en was het verder met den heer v. Dunné eens. D© heer Heyse constateerde, dat hij als lid van het B. A. tot tweemaal toe van den voorzitter de verzekering heeft gekregen, dat hij wel degelijk aan B. en W. do bedoelde mededeeling heeft gedaan. De spr. wees er verder op, dat het B. A. o,p vele posten bezuinigd heeft. De heer Hurgronje keurde ook de hou ding van het B. A. af en meende ook, dat de heer van Teijilingen de zaak ge heim had moeten houden. De heer de Veer meende, dat schuld in deze zoowel bij' het B. A, als bij B. en W, is, en sprak de hoop uit, dat nog een poging zou worden gedaan om in deze kwestie nog een minnelijke schik king te treffen. Al de sprekers werden breedvoerig be antwoord door den heer van Teijlingen. Hierna werd door don heer Ermerins eene motie voorgesteld, waarin het B. A. wordt uitgenoodigd alsnog te blijven. Deze motie Werd aangenomen met 9 tegen 7 stemmen. Tegen stemden de heeren Heijse, Bouw', meester, Tak, Dunné, Gratama, Hurgronje en van Teijlingen. Hierna werd de zitting geschorst. Na heropening deelde de heer van Teij1- lingen mede, dat het Armbestuur tijdens do schorsing vergaderd had en er be sloten was de ontslagaanvrage te handr haven. Hierna werd gestemd over de vraag of het ontslag zal worden verleend. Dit werd aangenomen met 11 tegen 3 stemmen, die der heeren van Teijlingen, Heijse en Dunné. (De heeren Sannes en Hurgronje hadden intusschen de verga- dering vefiaten.) Hierna werd zonder stemming B. en VV .machtiging verleend tot het tijdelijk op zich nemen van 'de werkzaamheden van het B. A. Nog deelde de burgemeester mede, dat door B. en W, een voorstel aan de com missie van fabricage is gezonden, waarin wordt voorgesteld over te gaan tot op richting eener gemeentelijke electrische centrale. Den Haa^. Heden werd vanwege het departement van Marine aanbesteed 1000 H.L. groene erwten. Twee biljetten waren ingekomen. Minste in schrijver is de heer J. A. van Heel te Goes voor f 2149 de partij. Den Haag. Naar aanleiding van klach ten van niet-ontvangen brieven is op het hoofdpostkantoor alhier een beambte aangehouden. De politie, die met politie honden het onderzoek was begonnen, werd door de dieren bij hem gebracht. Bij nader onderzoek vond men op dezen beambte inderdaad ©enige brieven, die hij niet in zijn bezit mocht hebben. Het onderzoek duurt voort. Apeldoorn. Heden is Koningin Emma van het Loo naar de residentie vertrok ken. Het Koninklijk echtpaar deed de Koningin-moeder uitgeleide. Amsterdam. Op de Brouwersgracht viel heden een 27-jarige vrouw van de trap en overleed ten gevolge van den val. Breda. Het verkeer op de spoorlijn is wederom normaal. Abenes (bij Leiden) Sinds Vrjjdag is een hoer uit deze omgeving spoorloos verdwenen. Hij ging zijd oogst te gelde maken en zal vermoedelijk een 10 a f 11000 hebben ontvangen. Men denkt, dat hij naar Amerika is vertrokken. Brussel. De toestand der Koningin is bevredigend. De ziekte heeft een gere geld verloop. De directeur van het postkantoor te Goes brengt ter kennis Van de ingezetenen, dat Zondag 4 December a, s. het kantoor voor de aanneming van postpakketten „ge sloten" zal zijn. Tevens wordt er de aandacht op ge vestigd, dat do adressen gedurende de St. Nicolaasdrukte niet met lak mogen wor den bevestigd, maar stevig moeten wor den opgeplakt en dat de pakketten goed verpakt moeten worden verzonden. De Directeur vd., B o o m s m a. De Directeur van het postkantoor te Middelburg vestigt er de aandacht op, dat Zondag 4 December a. s. het kantoor voor de aanneming van postpakketten zal gesloten zijn. Aan het gebouw van bet Proy. bestuur van Zeeland te Middelburg werd heden (Woensdag) aanbesteed lo. het leveren en storten van steen voor en langs het westelijk hoofd van de Wester- of Koopmanshaven, het Leu- genaarshoofd en het daartusschen lig gend gedeelte zeewering te Vlissingen en het verrichten van bijkomende werk zaamheden. Aannemingssom f 20.000. Ra ming der hoeveelheid 5650 scheepston stortsteen. Aanbiedingen waren ingekomeln van J. W. Roelofs, Papendrecht voor 5832, J. de Bree Tzn., Neuzen, 5800, P, A. van de Velde, Middelburg, 5417, M. v. d. Hoek, Neuzen, 5190 ,en A. Tholens Dzn., Neu zen, 5188 scheepston. 2o. het onderhoud van het kanaal door Zuid-Beveland, gedurende de jaren 1911, 1912 en 1913. Raming f 22.500 per jaar. Inschrijvers de heeren W. F. Staal, Neuzen, f23000; H. Kosten Cz., Wemel- dinge, f20300; J. B. Koch, Hansweerd, f19.940; F. P. J. C. Koch, Hansweerd, f19.870; J. Lindenbergh Cz., Wemel- dinge, f 19.480J. de Bourgraaf, Vlissin gen, f 18.460 ©n A. van der Straaten, Neuzen, f 18.350 alles per jaar. 3o. het afnemen en gedeeltelijk vernieu wen van het onder- en bovendek van de oostelijke aanlegponton en van de bij- bohoorende toegangsbrug in de buiten haven van het kanaal door Walcheren met bijbehoorende werken. Raming f 9150. A. van Dijk, Utrecht, f9960; W,. F. Staal, Neuzen, f9100; W. A. Verbrugge, f9100; D. Bijl, Vlissingen f8868; J. Lin denbergh Cz., Wemeldinge, f8680; A. v. d. Straaten Jr., Hansweerd, f8500; J. de Bourgraaf, Vlissingen, f8324; P. Dek ker, Veere, f8288; H. J. Keulemans, Mid delburg, f 8266 en H. H. Romijn f 8200. 4o. het vernieuwen én onderhouden van hot verf-, glas- en behangwerk van ide gebouwen en de kunstwerken van het kanaal door Zuid-Beveland gedurende de jaren 1911, 1912 en 1913. Raming f6800. Hiervoor was minste inschrijver de heer H. Kolenbrander te Aalten voor f 4740 per jaar. 5o. het onderhouden van en doen va|n herstellingen en leveringen aan de pro vinciale gebouwen aldaar van 1 Janu ari tot en mét 31 December 1911. Minste inschrijver de heer II. Jansen Jz., Middelburg, voor f 1186.50. Groede.c Notaris Hammacher veilde hier een woon-, winkel- en pakhuis, gelegen in de Walestraat. Het werd ingesteld op f825. Toeslag op 26 Nov. a. s. H. V. Eede. Hartelijk dank voor het gezondene. De Redactie. Correspondent Heinkenszand. Bericht over beetwortelen 'sH. Arendskerke ver scheen reeds onlangs in de courant. De Redactie. Van 29 en 30 November. MIDDELBURG Overleden: D. Joossfe, ongeh. d. 76 j.; H. Franse, vrouw van W. van Westen, 65 j. Van 22 29 Nov. VLISSINGEN. OndertrouwdP. Uijtten- daele, j.m. 29 j. met M. J. Laroiji, j.d. 33 j.; A. de Vries, j.m'. 26 j. met S. F. S. Vleugels, j.d, 24 j.; M. Vermeule, j.m. 24 j. met K. P. J. de Vos Bur- chart, j.d. ,21 j.; J, O. van Hilst, j.m. 21 j. met P. Geelhoed, j.d. 22 j.; I. van do Velde, j.m. 22 j. met P. E. Waller, j.d. ,22 j.; P. van der Meer, j.m. 24 j. met M. Melse, j.d. 25 j. Getrouwd: G. J, B. Joos, j.m. 29 j. met H. B. Vauleke, j.d. 25 j.; P. van Stee, j.m. 22 j. met C. M. Brauers, j.d. 22 j.; W. van Oosten, j.m. 22 j. met A. Prince, j.d. 23 j.; ,G. G. Steendam, j.m. 22 j. met J, Weijermans, j.d. 23 j. Bevallen: A. Crinse, geb. Van Vessem, d.A. E. de Quelerij', geb. Meeuwse, z. L. J. R. Decrop, geb Vantroyen, z.M. J. van Vlijmen, geb. Verhoef f, z.; J. van Haveren, geb. Duine, z. Overleden: B. Joagepier, ongeh. z. 22 j. A M Schenk, ongeh d 15 j. C. Bark, man van J. A Vermeulen 81 j T F. Smit, wed, van J. B. van Hilst 66 j, Van 1825 Nov, ZIERIKZEE Bevallen: 20, J. M. Or- nee, geb. Bevaart, z.; 21, D[ Bax, geb, van Rees, id.; 24, J, M. de Bi© geb. v. d. Vate d. Overleden: 18, L. Bal, 76 j. wed. yan J. A. Isheim; 21, L. y, d. Valk, 6 m!. z.22, Wi. ide Rijke, 7 ty. z. Van 1724 Nov. WEMELDINGE. GeborenCatharina Pie- ternella Maria, d. v. Marinus Lambertus Westfaal Quadekker en Catharine Pieter- nella Felius. Van 1724 Nov. KRUININGEN Gehuwd: Willem Philip- se, 23 j. j.m. en Jacomina Jaooha Schip pers, 20 j. j.d. Geboren: Wonter, z. v„ Adriaan van Fessem en Catharina den Exter; Pieter- nella Neeltje, id. y. Foort Stevens© en Cornelia Henidrika Markusse. Levenloos aangegeven eein kind van Ja cobus Nieuwenhuijse en Janlnetje Paauwe. HULST. Bevallen: U. E. Cortvriendt— Plasschaert, twieel. d.M. L. Koemans Doffemont, z. Overleden: Theodora M. J. A. Burgers, 11 mnd.; Leonie O. V. Emmaneel, 3 j. Henri C. A. Josiassen, 15 mnid. CLINGE. Gehuwd: C. J. Took, 29 j, j.m. en J. Q. Vermeersen,, 33 j. j.d. Bevallen: M. J. Pauwelsvan den Bergh, z.; P. A. Vermeerssende Lee, d.M. de Wildevan Puyvelde, d.E. ClarijsseReijns, z.; R. de Schepper Bleyenbergh, :d.; M. BlommaertIlage- man, id.,R. van der KruijsenVermeu len, z. Overleden: Serafines D. Kint, 2 j.; Eugenia M. Claessens, 72 j. PHILIPPINE Gehuwd: F. T. van Putte 29 j. j.m. en E, M. Wijne, 21 j. j.d. Bevallen: R. RammelooDhondt, d. Overleden: Eduardus H. Snoeck, 64 j. T h o 1 e n, 26 November 1910. Aan de weekmarkt waren de prijzen als volgt: Jarige Zeeawsche tarwe f8.— f9. nieuwe f 8,50 a f 10,-, rogge f 5.25 a f 6.90, nieuwe f 5,50 a f 6,zomergerst f 4,a f 4,50, wintergerst f 4.50 a f 5.haver f 3,50 a f 4.50, bruine boonen f 10,a f 12,25, witte f 11,a f 13,voererwten f7.50 a f8.kookerwten f14.af 15, wikken f 10.— a f 11.paardeboonen f 7, a f 7.60 per H.L., koolzaad f 10,a f 11,50, karwijzaad f 12.a f 12.50 per 50 K.G., uien f 2.75 a f 3,per 50 K.G., kipeieren f6,— a f6,50 per 100 stuks, hooiboter f0,65 a f0,70 per halve K.G. Hulst, 28 November 1910. Per 100 KG. Tarwe f 9,a 9,50, Rogge f7,a f0,Wintergerst f8,50 a f8,60, Zomergerst f 8,25 a f 8.40, Haver f 6,50 a f 7,Erwten f 12,a f 17,25, Paar- denboonen f 9,a f 0,Bruineboonen f 13,a f0,Aardappels f4,af'O, Koolzaad per zak van 106 liters f 10, Paarden 0 stuks, verkocht 0. Rundvee 8, verkocht 5. Varkens 14, verkocht 11. Boter per kilo f 1,25 tot f 0. Eieren per 26 stuks f 1.75. Op de veiling van de V. P. N. waren aangevoerd ruim 425 eieren. Prjjs f 8. per 104 stuks. Goes, 29 November 1910. Aanvoer wordt ruim, en de prijzen worden slechts langzaam ingewilligd. Essex Tarwe f 10.50 a f 11.50 Nieuwe Tarwe - 9.25 a - 10. Nieuwe Rogge - 7.a - 0. Wintergerst - 8.- 8.25 Zomergerst- 0.- 0. Haver- 6.25 a - 6.75 Kookerwten - 15.k - 15.50 Kroonerwten - 14.a - 16. Bruine booaen 11.i - 12.50 Karweizaad - 12.a - 0. Aardappelen vanaf f2.25 k f 3.25. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versche boter per KG. fl.28 a f 1.34 middenprijs f 0 65aan particulieren ver kocht a f 0.726 per pond. Versehe eieren per 100 stuks f 7.20 a f8.— middenprijs f 1.90 per 25 stuks; aan particulieren verkocht f 0. Aanvoer gering. Eendeneieren 5 cent, Poeleieren 51/2 cent per stuk. Noteering van den markt- zetter der landb. afd. Goea en Kruiningen: Boter f 1.30 a f 1.38 per KG. rekenprijs f 1.34 Aan particulieren a f0. Eieren f 7.24 a f 8.per 100 stuks, rekenprijs f7.50 Eierenverkoop „Onderafdee- 1 i n g Z u i d-B e v e 1 a n d V. P. N." Aangevoerde eieren 728 stuks. Prijs f 7 80 per 100 stuks. Oostburg, 30 November 1910. Aanvoer goed. Handel kolossaal voor erwten, die tot onderstaanden prjjs gretig werden opgeruimd. Nieuwe tarwe p. 100 Kg. f 10.k f 11.50 Nieuwe wintergerst- 8.20 - 8.50 Zomergerst- 8.a - 8.30 Haver- 6.75 k - 7.15 Kookerwten p. HL. - 16.a - 17. Rogge- 6.25 S. - 6.50 Voererwten - 10k - 12. Paardeboonen 7.a - 7.40 Bruine boonen - 12,a 12.50

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3