Welk weder zullen wij hebben? Verwachting tot aan den avond van I Deo.: Meest matige Noordoostelijke tot Ooste lijken wind. Betrokken lucht. Waarschijnlijk regen. Dezelfde temperatuur. Hij illustreerde zijne médedeelingen met lichtbeelden. He zaal was zeer goed be zet. De spreker werd ingeleid en bedankt door den heer K. Ie Cointre en de bij eenkomst met psalmgezang geopend en gesloten. Middelburg. Dinsdag zijn voor de ver kiezing van een lid van den gemeenteraad alhier voor het tweede kiesdistrict, vaca- turc-mr Fiuin, officieel candidaat gesteld do hoeren J. H. van Hel door A. A. van Teijlingen ion 21 anderen en C. Boude- wijnse door A. Verhulst en 59 anderen. Aan de verkiezing voor leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier werd Dinsdag door 126 van de 255 kiezers deelgenomen. Herkozen werden do hoeren VVUir. Xoske met 122, J. P. Fokker met 84, H. 1'. den Bouwmeester met 87 en jhr. 11. A. van Adrichem Boogaert met 81 stem men. Gekozen weiden do hoeren mr. J. a. Heijse met 88 en jhr. A. E. Boddaert met 72 stemmen. Verder werden uitgebracht op de vol gende hoeren hel hij ieders naam ver meld aantal stemmen, G. K. A. Nonhebei 51, p. W. M. lloegen, 45, II. J. de Lange 45, M. Boogerd 17, L. G. Kakebeeke 5, J. Luteijn 4. II. J. Snoep 2 en C. J. Hon- dius 2. Eén stem verkregen de hoeren jhr. A. A. van Teylingen, G. J. Krijger, J 1. van der Harst J.Jz.. E. W. Hendnkse, mr P. Dieleman, A. de Vos, J. Dronkers, J. A. Vertregt, P. W. 11. de Kan en A. B. Struve. Eén briefje was van onwaarde. In een beden M oensdag gehouden vergadering van de naamlooze vennoot schap „Hotel Noordzee boulevard" te lis singen, werden de balans en winst- en verliesrekening over het eerste boekjaar goedgekeurd. Gemeenteraad van Middelburg. Hedenmiddag hield de gemeenteraad van Middelburg een sjiocdeischende ver gadering, waarin behandeld werd een schrijven van het Burgerlijk Armbestuur aan B. en W., waaraan wij' het volgende ontleenen. Door den voorzitter van het Armbe stuur is aan dat bestuur medegedeeld, dat B. en \V„ naar aanleiding van zijn verzoek aan den raad tot verkrijging van een verhoogd subsidie van f 4000 oor het jaar 1910, geen termen hebben ge vonden den raad voor te stellen aan dit verzoek te voldoen, hoofdzakelijk uit hoofde van geldgebrek. Waar het 4de hoofdstuk der armen wet het bestuur den weg wijst om de boven de oorspronkelijke raming ver plichte uitgaven met een ontvangpost uit de gemeentekas te dekken, en de gemeente zich. naar de .meening van hel bestuur, de noodige geldon kan verschaffen door het aangaan eener tijdelijke geldleemng op korten termijn, kan het bestuur in het afwijzend advies niet anders zien dan eene miskenning van zijn arbeid en zijn financieel beleid. Althans een bewijs dat de voor het bestuur zoo onmisbaren steun van B. en W. ditmaal wordt onthouden. In dezen stand der zaak durft het be stuur do verantwoordelijkheid voor de fi- nancieelc gevolgen van een eventueel Raadsbesluit in den geest van het voor stel van B. en W. niet aanvaarden, wes halve het bestuur bericht dat het met ingang van ultimo November (n.mi. 4 Uur) collectief ontslag neemt. Naar aanleiding van dit schrijven dee- len B. en W. mede, dat hun advies is gesteld in handen der Commissie van Financiën (waarvan o.a. de voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur lid is. Red.) en nog bij die Commissie berust Het heeft B. en W. nu zeer bevreemd, dat het Armbestuur reis Is met hun voor stel bekend is, aangezien het nog met publiek is en zelfs nog niet ter kennis van den raad is gekomen, en het toch in strijd is met de steeds gevolgde ge woonte, dat do commission geheimhou ding bewaren over hun toegezonden voor stellen. Dit klemt te meer, aangezien het wel voorkomt, dat naar aanleiding van rapporten der cominissiën de voorstellen door B. on W. gewijzigd worden. B. en W. houden zich dan ook over tuigd, dat de raad met hen deze han delwijze afkeurt. Intusschen dient op het schrijven v au het Armbestuur een besluit te worden genomen. Om te beginnen kunnen 11. en met nalaten er op te wijzen, dat het heen gaan van het Burgerlijk Armbestuur op dit oogenblik hun vrij voorbarig voor komt, daar er nog slechts is een voor stel van B. en \V„ zonder advies dei- Commissie van Financiën en vooral zon der besluit van den raad. Niemand weet toch hoe dat besluit zal uitvallen. Ge steld het geval, dat do raad zich met liet voorstel niet vereenigt, dan is het Burgerlijk Armbestuur afgetreden en om oen reden, die niet bestaat. Wat den inhoud van het schrijven zelf betreft komt het B. en W. voor, dat het Burgterlijik Armbestuur ten onrechte ontslag neemt. Volgens art. 147 der Gemeentewet wordt dit (door den Raad verleend. B. en ,W. geven den raad niet, zooals is gevraagd, van het ontslag kennis, doch stellen den raad voor het ont slag eervol te verleenen met ingang van heden, 30 November 1910, des namid dags te 4 uur. Tevens vragen B. en W. machtiging tot het nieuwe bestuur zal zijn benoemd, in zijne jilaats op te treden en de ge wone bedoelingen enz. te doen en ver zoeken den raad hen de daarvoor be- noodigde eredieten te verleenen. B. en \V. doen dit voorstel omdat an ders de behoeftigen |der gemeente thans oenigen tijd zonder onderstand zouden zijn. In het advies v,a,n B. on W„ dat de aanleiding is tot het ontslagnamen van het Burgerlijk Armbestuur, wijzen deze er op, dat het tekort op de rekening van het 'B. A. vrijwel uitsluitend ver oorzaakt is door hoogeren uitgaven voor genees- en verbandmiddelen en voor ver- jileging in het gasthuis, die f 5275 meer eischten dan was gevraagd. 11. en IV. kunnen niet aannemen, "lat dit verschil alleen veroorzaakt is door het gewijzigde tarief in hel gasthuis, en bij hen is de vraag gerezen ÓT de oor zaak ook kan liggen in ©en te veelvul dige opflracht aan het gasthuis door de aoneesheeren en oi dus wel steeds vol doende wordt overwogen of opneming in het gas'thuis wel werkelijk noodig is, of dat verpleging thuis zou kunnen ge schieden. T)ok wijzen B. en W. op de steeds stijgende subsidie van f 26.000 in 1879 tot f 40.000, die aangevraagd is voor 1911. Fit dit alles blijkt volgens B. en V,, dat de oorzaak der verhooging in de ge neeskundige armenzorg is gel-gen en zij stellen daarom voor afwijzend op het verzoek te beschikken en het armbestuur uit te noodigen zijn bijzondere aandacht er aan te wijden, dat door do gcneesi- heeren niet dan bij hooge noodzakelijk heid patiënten voor rekening van 't Arm bestuur aan het gasthuis worden opgedra gen. (Voor eventueel© besluiten enz. zie Laatste Berichten.) Vlïssingen Maandagmorgen is d© po litie nog genoodzaakt geweest met een slang op de waterleiding de opnieuw op laaiende vlammetjes te blusschen welke zich veitoonden tusschen het plafond van het perceel op den Nieuwendijk, waar Zaterdag ©en brand gewoed hoeft. Do mailboot „Prinses Juliana" is hedennacht eerst om half drie van hier vertrokken, tengevolge van vertraging door het spoorwegongeluk te Breda. Gisteren is de mailboot „Prins Hen drik" in aanvaring geweest met ©en En- gelschc torpedoboot. De „Prins Hendrik" bekwam hierbij slechts lichte averij. De torpedoboot „Wolf", gebouwd op do werf „de Schelde", heeft gemeerd gestoomd. Lezing van pator Ermann voor de Katholieke Sociale Actie te Vlissingen. Maandagavond werd hier een groote openbare vergadering vanwege het PI. Comité voor Kath. Soc. Actie gehouden, waarop de ZeerEerw. Pater Ermann S.J. als spreker optrad. Na een kort openings woord van den Eerw. voo-rz. kreeg de Eerw. spreker het woord, om een lezing te houden over: het moderne huwelijk. Hiermee bedoel ik niet, aldus begon de Eerw. spreker, een huwelijk zooals in de „Fliegende Blatter" wordt afgebeeld een kennismaking per telefoon, een ver loving per telegraaf, een trouwen per fiets, can huwelijksreis per automobiel, ©en kij ven per grarnaphoon en een scheiding per luchtballon, neen, want dit kan slechts een parodie op het huwelijk zijn. Men heeft, zeide spreker, een statistiek gemaakt omtrent het aantal huwelijken der mannen. En een van deze wijst ons voor do bankiers en officieren hoven den rang van kapitein slechts 2 per 100 aan; doch voor officieren beneden dien rang was het zelfs 90 per 100 om bij acteurs zelfs tot 99 per 100 te stijgen. Ook heeft men in navolging daarvan een statistiek gemaakt over de huwelijks- kansen der vrouwen, doch ook deze wijst zeer uiteenloopende cijf rs aan. Mogen deze cijfers omtrent huwelijks kansen waar zijn, de statistieken wijzen echter alle aan, dat het aantal huwe lijken steeds zeldzamer wordt. Volgens sommigen, zei spreker, ligt dit aan de groote kieskeurigheid der mannen, die te hooge eischen stellen aan karakter en hart der vrouwen, die bovendien ook afschrikken van de fraaie en dure kkedin'g die vele vrouwen noodig schijnen te achten. Velen beschouwen het huwelijk niet meer als een beroepsplicht, als een rust plaats in het leven, maar enkel als een juk, dat slechts zware lasten te torschen geeft. En dit niet alleen voor de hoo- gere standen, maar tegenwoordig vooral niet minder bij den middenstand. Volgens mij, zeide de Eerw. spreker, zou ik het verminderen van het aantal huwelijken wijten aan: 1. het zingenot der mannen; 2. de weeldezucht der vrouwen. Een rein, kuisch, zuiver leven wordt steeds zeldzamer. Men zoekt zijn aflei ding en genot niet meer in bet huisgezin, aan den huiselijken iiaard. Men bezoekt liever theater en café-chantants, men leest de vele slechte romans, en wie verwondert er zich dan nog over, dat het huwelijksleven vele van zulke jonge lieden niet meer aantrekt, al zijn aantrek kingskracht verloren heeft. Volgens Pater Monsabré zijn do meeste jongelieden te Parijs en vele steden van Frankrijk op 19-jarigen leeftijd reeds zoo zeer verdorven, dat hun al de geheimen op sexuoel gebied bekend zijn. Zou het hij ons zooveel heler zijn? vroeg spreker. Vele mannen wenschen hun inkomen alleen op te teren, daar zij toch bang zijn, dat de opschik der vrouwen te veel offers zou vragen. Dit vrijwillig celibaat heeft echter n i e ts verdienstelijks. Ook de liberale en socialistische idee omtrent het huwelijk heeft er veel toe bijgedragen omi de huwelijksbanden, losser te maken. Do oorzaak van dit alles is geweest het modernepro te stanti-s me, daL de mensehen in alles vrijheid wilde schen ken en het huwelijk slechts als oen con tract beschouwde, steunend op de wet'.on des lands. Freule de Savornin Lobman lie -ft eens in de „Hollandsche Lelie" veit-lt, hoe koud haar die ééne huwelijksinzegening heeft gelaten, die zij verplicht was bij te wonen; die indruk was zelfs zóó, dat zij verklaart geene tweede, zoo droeve plech tigheid te willen bijwonen! Hoeveel gelukkiger zjjn wij, Katholieken, dan, die steeds pausen hebben gehad on nog hebben, die de heiligheid on onop losbaarheid van het huwelijk hebben ver dedigd en daarvoor zelfs den drang van de vorsten en grooten dezer aarde heb ben getrotseerd. De geschiedenis geeft ons micnig voor beeld. Is, vroeg spreker, de afval van Engeland niet het gevolg van den tegen stand, die Koning Hendrik VIII van den Paus ondervond, die hem zijn toestem ming weigerde, een andere vrouw te nemen De statistieken omtrent de echtscheidin gen geven elk jaar grooter cijfer aan. Vooral in Frankrijk on Amerika nemen deze schrikbarend toe. In 1897 werden er in San Francisco ruim 2000 huwelij ken gesloten, doch liet aantal echtschei dingen bedroeg niet minder dan 641. Men beschouwt liet niet meer als een openbare misdaad echtbreuk te plegen. Men valt van liberale zijde zelfs onzen Katholieken Minister van Justitie hard, omdat hij de echtscheidingen minder ge makkelijk wil maken. Nu, wij hopen van haite, dat zijn wetswijziging moge aange nomen worden. Do voorstanders der vrije liefde willen ons zelfs diets maken, dat bij invoering daarvan, geen overspel meer zou geschie den, geen moord of zelfmoord zou ge pleegd worden, en hel huwelijk dus op houdt ongelukkig te zijn. Nu zei spreker, ik voor mij geloof, en do uitkomsten hebben het tot nog toe bewezen, dat het aantal ongelukkige slachtoffers der vrije liefde grooter is en er ook meer moorden en zelfmoorden door de aanhangers dezer theorie gepleegd worden. Het feminisme wil de vrouw verhef fen, zegt het, door de vrouw dezelfde rechten te geven als da mannen, en edscht ook daarom, dat de echtverbintenis kan verbroken worden. Mevr. Dr. Alleta Jacobs heeft onlangs in een openbare vergadering zelfs gezegd, dat liet aantal gelukkige huwelijken klein is. Nu, zei spreker, dat meen ik uit onder vinding in mijn priesterlijken loopbaan te moeten tegensprekenneen in onze Katho lieke en ook in Christelijke huisgezinnen heerscht, Goddank, nog veelal geluk, daar zoekt men kracht bij God om do .lasten des huwelijks met geduld te verdragen. Men weet zich daar nog wederzijdsche opofferingen te getroosten, omdat men weet, dat men niet voor korten tijd, maar voor een gansche eeuwigheid aan elkaar gebonden is. Met een heerlijke poratie op het Christelijk huwelijk eindigde spre ker zijn lezing. Eo Eerw. voorzitter dankte den Eerw. spreker voor zijn keurige lezing en tevens de talrijke aanwezigen voor hun aan dachtig gehoor. Zierikzse. In de Maandagavond gehou den vergadering van de liberale kiesver- eeniging werd met meerderheid van stem men candidaat gesteld voor den gemeen teraad in de vacature-De Muralt do heer A. Frankel, redacteur der Zierikzeesche Nieuwsbode. De minderheid der stem men was uitgebracht op de hoeren Gel derman en Stoop. Voor kennisgeving werd aangenomen een schrijven van het bestuur der vrij zinnig-democratische kiesveroeniging al hier, waarin het mededeelde, als zijnde voor evenredige vertegenwoordiging, geen liberale candidaten meer voor den .Raad te stellen, noch te steunen, vóór dat in dat lichaam een antirevolutionair zitting heeft. (M. Ct.) Do wed. Verbeek, geboren Van der Jagt, de oudste ingezetene onzer ge meente is in den ouderdom van 97 jaar overleden. '30 November. Hedenmiddag verga derde de raad onzer gemeente ten stad- huize. Voorzitter de burgemeester. De notulen der vorige vergadering wor den goedgekeurd. De heer P. J, Boone, het nieuw ver kozen raadslid, wiens geloofsbrieven in orde waren bevonden, wordt beëedigd en geïnstalleerd. Ingekomen waren drie brieven van Ge deputeerde Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten tot uitgifte van ge meentegrond in erfjiacht aan de 1 hoe ker t; tot verpachting van een gedeelte van het Havenplein gedurende de drie volgende jaren aan do wed. Schildmeyer voor standplaats van een caroussel; en tot opname f 15000 van tijdelijk kas- geld in 1911. Brief van Ged. Staten, waarin berust wordt dat liet subsidie aan het Burger lijk Armbestuur tot f12000 is verhoogd. Brief van den heer Jhr. R. R. L. de Muralt, houdende bericht, dat hij zijn ont slag neemt als lid der Commissie van Fabricage. De boeken en kas van den gemeente ontvanger waren bij onderzoek in orde bevonden. Bruinisse. Toen de stoomboot „Middel burg I" Maandagmiddag aan den provin cialen steiger alhier lag te laden, werd zo door een ijzeren boeierschuit, die de tramhaven wilde binnenloopen, tegen het roer gevaren, waardoor de stuurstangen, van de Middelburger defect raakten. Met behulp van een sleepboot kon het schip daarna zijn reis naar Vlissingen voort zetten. Dinsdagochtend om elf uur ver trok de boot, weer door een sleepboot getrokken, naar Rotterdam, waar ze in reparatie zal gaan. lerseke. Door den Gemeenteraad is in geheime zitting in principe besloten om over te gaan tot stichting eener gemeente lijke gasfabriek. Gezien de goede werking der certifi caten op de oestercultuur, heeft de Vis- scherijvereeniging alhier besloten aan het Vischbestuur aan te vragen ook certifica ten te willen uitreiken voor de mossel cultuur. Tot organisten bij do Gerot. Kerk al hier zijn benoemd de hoeren C. W. Lyeson en J. F. Sinke Czn. Kapelle In de vergadering der land- bouwvereeniging V. i. o. S. gisteravond gehouden, werden de aftredende boeren F. van Hoorn, O. Baas en Jan van W in- gen herkozen als bestuurleden. Met alge- meene stemmen, op één na, werd be sloten, om gedurende de maanden He- comberMaart een formeel© jacht te ma ken op de musschen, daar dit gevogelte op onrustbarende wijze voortteelt en enor me schade berokken aan den landbouw. Voor iedere musch die ingeleverd wordt, zal één cent betaald worden. Een voor- stel van het lid E. Ver vaat om daar enboven voor het grootst aantal ingele- verdo een premie uit te koeren, werd aangehouden tot een volgende vergade ring. Heinkenfzand Maandagmiddag 2 uur vergaderde de gemeenteraad. Voorzitter dc burgemeester. Tegenwoordig alle ie- den. Afwezig dhr. Is. Uijterschout met kennisgeving. Notulen worden onveran derd goedgekeurd ©n ingekomen stukken gelezen. Na behandeling en bespreking wordt besloten: a. Aan de vereeniging het Groene Kruis Zuid-Beveland tot wederopzeggens toe eene jaarlijksche subsidie te geven ad f 12,50 voor een in te richten ontsmet- ting'sdienst op en over Zuid-Beveland; b. de gemeentebegrooting voor 1911 ge wijzigd en nu nader vastgesteld m ont vang en uitgaaf op f 14372.84; c. het sujipletoir kohier hoofdelijken omslag wordt vastgesteld als door "B. en W. was opgemaakt op 138.38; d. het suppletoir kohier hondenbelas ting op f 4.50 e. te rcclameeren tegen een aanslag in de Personeele belasting dienst 1910, betreffende verhuur van schoollokalen der o. 1. s. Ten slotte wordt een stembureau be noemd voor de a.s. verkiezing van een, lid der Prov. Staten inplaats van Mr. C. Lucasse, waartoe worden aangewezen do heeren J. Boonman en H. v. Iwaar- den en tot hunne plaatsvervangers de heeren M. Rijk en J. Bominicus. Niets meer aan de orde zijnde sloot de Voor zitter de vergadering. (/j.) Bij het Dinsdag j.l. voorgevallen spoorwegongeluk te Breda is een oud ingezetene onzer gemeente gedoodn i; J. Sandoe, destijds alhier Notarisklerk, lie ongelukkige was laatstelijk remmer aan den trein. Zijne cchtgenoote die hij achterlaat met 8 kinderen, is geboren te Ovezand. Toen j.l. Dinsdag een paar dames alhier per fiets naar Goes zouden gaan, had een hunner het ongeluk even buiten het dorp in een sloot terecht te komen. Spoedig werd zij door een paar personen uit haar netelige positie verlost. Met den schrik en een koud bad kwam zijl er af en kon daarna druipnat naar huis gaan om haar natte klcederen met droge te verwisselen. Zij zal zich dit fietstochtje nog lang heugen. Ovezand. Op 28 November 1910 zijn candidaat gesteld voor den Raad dezer gemeente, in de vacature wijlen Eriem de heeren D. Reinijnse en C. Vermeulo. Stemming Zaterdag 10 December. Krabbendijke. De toeloop van markt- bezoekers naar Goes was Dinsdag zoo groot, dat ons stationsgebouw veel te klein bleek, zoodat een groot gedeelte der reizigers buiten het gebouw stond te wachten en nog van plaatskaarten voor zien moest worden, toen de z.g. markt- trein al binnen was. Hierdoor liep deze plm. 5 min. vertraging op. Door vertra ging van het verkeer wegens het spoor wegongeluk te Breda, kwamen de markt- bezoekers alhier 45 minuten te laat terug. Door de Maatschappij: Lot Exploita tie van Staatsspoorwegen is benoemd tot vervanger van dit station K. v. d. Berge alhier, zulks tot aanvulling der vacature ontstaan door het bedanken van F. West- weer alhier. Sluisk I Ten overstaan van notaris Van der Moer te Ter Neuzen verkregen Bel gische en Fransche maatschappijen het recht van aankoop van een uitgestrekt terrein onder deze gemeente, met hot voornemen daar één ot meer fabrieken te stichten. (Br. Ct.) Koewacht Alle jaren omtrent dozen tijd hooit men hier van nachtelijke diefstallen van kippen en konijnen. De jaarmarkt van St. Nicolaas, waar volen van hier heen gaan, is thans aanstaande en gebrek aan drinkgeld schijnt sommigen tot «lief stal aan te zetten. Maandagmorgen bemerkte de Wed. de W., dat er pannen van de schuur gelicht waren en later weer ojigelegd. De die ven waren zeker verjaagd; want het op leggen had zeer slordig plaats gehad en er waren slechts enkele kippen ontvreemd. Ook vóór eenige dagen waren hoenders vermist en toen kon men maar niet be grijpen, hoe de dieven bij' de kippen wa ren gekomen. Thans is de zaak ojigehel- derd. De politie doet onderzoek. Ossenisse. Maandagmiddag werd het schip „3 gebroeders" van Terneuzen, dat met steenkolen geladen voor het Zeedorp alhier lag, door den storm op do steen- glooiing geslagen. De roeiboot en het roer werden verbrijzeld. Nieuw-Namen. Dinsdagmorgen kwant hier de vreeselijke tijding, dat C. Puylaert van hier, die aan de haven- ©n dakwerken te Antwerpen werkzaam was, in de na bijheid der stad door de stoomtram over reden was. De ongelukkig!- liep naast de rails met een schop op den schouder, had bet waarschuwingssein niet gehoord, werd gegrepen én totaal vermorzeld. Clinge In de Zondagnamiddag gehou den vergadering van den R. K. Boeren bond was de Voorzitter afwezig, wegens ziekte. De notulen der vorige vergade ring werden onveranderd goedgekeurd. De leden deden hij den Secretaris opgave van meststoffen en voedingswaren. Besloten werd soorten plantaardappels aan te schaffen, o.a.Industrie, Eigenheimers en dergelijke. Niets meer aan de orde, werd de ver gadering door den Onder-Voorzitter J. F. Buijsrogge met een Christelijken groet gesloten. Dinsdagavond zijn de laatste sui kerbieten in liet Zeegat alhier wegge voerd. Een verblijdend nieuws voor voet gangers en in de eerste plaats voor fiets- zijders. Vier en een half millioen K.G. bieten waren dit jaar hier aangevoerd. Oostburg In de gehouden zitting van 29 Nov. van het kantongerecht alhier hoorden we weer hooge boeten eischen tegen jiersonen, die den openbaren weg des avonds „onveilig" gemaakt hadden door zonder licht te rijden met rijwie len. Tegen een persoon, die met een boe renwagen niet wilde uitwijken voor fiet sers, hoorden we eene boete eischen van f25. Een persoon, die wegens herhaalde dronkenschap bekeurd werd, zal de som van f 15 te betalen hebben. Fietsers, voerlieden en niet-onthouders, opgepast dus. Aan den gehouden wedstrijd op het biljart bij Ch. de Backere in het café „Do vier emmers" namen niet minder dan 70 spelers deel. Do eerste prijs werd gewonnen door F. Ie Cock te Aardenburg en IV. Pieterse te Aardenburg. De twee de prijs viel ten deel aan A. Bouwman te Schoondijke en L. Pylaet te St. Mar guerite (B.) Zuidzarde. Dezer dagen gaf de zang- vereeuiging „Wilhelmina", dir. C. Geel hoed t, eene uitvoering met welwillende medewerking van de symphonic alhier. Op het programma stonden nummers van Beethoven, Mendelssohn en Bartholdy. De uitvoering slaagde goed. Breskens Van Belgische zijde ontvin gen wij onderstaande statistiek van do verzonden bieten, voornamelijk uit Z. Vlaanderen naar de Belgische fabrieken van 1907-1910. 1907 76.828.769 K.G. 1908 138.776.956 K.G. 1909 98.858.485 K.G. 1910 155.747.955 K.G. Voorwaar geen geringe hoeveelheden. Philippine De vorige week werden hier aan do haven gelost 2647 balen mos selen van 90 K.G. Van deze gingen 913 balen naar de Fransche en Belgische mijnen. Naar de afnemers trokken 1400 balen. De Hollandsche en Belgische ven ters kochten 495 ton van 60 K.G. Mos selzaad kwam niet aan. Er werden 38 manden garnalen van 20—25 K.G. ver zonden. Axel. Op de dezen Maandag gehouden veemarkt werden aangevoerd 120 stuks hoornvee, 3 schapen, 14 paarden en 24 varkens. Er was een levendige handel,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2