UIT ZEELAND. Geld kost het zelfs niet, want de kamer- heeren i. b. d. worden niet betaald. Maar nog sterker! De niet-verantwoor- delijke raadslieden der kroon hebben zelfs in de twee Katholieke provincies, waar de Protestanten met een lantaartje te zoeken zijn, inderdaad die lantaarn ter hand ge nomen en zij hebben èn te Maastricht (deze is thars overleden) èu te's Hertogen bosch zoowaar nog een protestantsch kamer heer kunnen doen benoemen. En evenzoo is het met de dames, die aan den dienst van H. M. de Koningin verbonden zyn. Geen Katholieke hofdame, geen Katholieke Dame du Palais, zelfs geen Dame du Palais honoraire. Voor verbazing bij eenzijdige benoemin gen, welke geschieden na voorlichting der niet-verantwoordelijke raadslieden der Ko ningin is inderdaad geen reden. Eerst komen de Turken nog aan de beurt. En dan misschien de Katholieken „De Tijd". Retraitehuis te Vught. Men meldt aan „De Tijd" dat de plannen tot oprichting van een retraitehuis te Vught onder leiding der paters Jezuïeten vasten vorm hebben aangenomen. Men is in onder handeling over den aankoop van een stuk grond tegenover de z g. Groote Braacken. Uitbreiding der Staatsloterij. Door verscheidene leden der Tweede Kamer werd bij het afdeelingsonderzoek der begrooting van Financiën aangedron gen op uitbreiding der Staatsloterij, een instelling waarvan de Minister zoo werd opgemerkt blijkens zijn uitlatingen in den loop der laatste jaren geen tegenstander is. Het aantal loten was volgens deze leden veel te gering om allen die wenschen deel te nemen aan de loterij daartoe in staat te stellen. Gevolg daarvan is, dat velen loten van particuliere loterijen koopen, vooral van het genre der Lotisico- en Tijd- geestloten, wier uitgevers geen eigen trek king hebben, maar profiteeren van het vertrouwen dat de trekking der Staats loterij terecht bjj het publiek heeft. Zij maken echter op die wijze de winsten, die, bij een voldoend aantal Staatsloten, in de schatkist zouden vloeien. Met klem ver zocht men den Minister aan dien toestand een eind te maken. Uitbreiding der Staats loterij en verandering der nummers bij elke trekking waardoor maatschappijen als bovenbedoeld zelf een trekking zullen moeten houden en dientengevolge het ver trouwen van het publiek zullen verliezen achtte men hier het aangewezen middel. Sommige leden meenden voorts, dat, indien de Staatsloterij werd uitgebreid, de overheid des te krachtiger zou kunnen optreden tegen particuliere loterjjen, speel huizen en weddenschappen bij wedrennen. Intusschen werd van andere zijde tegen het aanbevolen denkbeeld met kracht op gekomen. Men betoogde, dat een Regeering, welke zich als een Christelijke Regeering heeft aangediend, zich niet op het standpunt mocht stellen, dat om kwaad te bestrijden, de overheid goed doet door dit kwaad te reglementeeren. Het werd van deze zijde integendeel zeer betreurd, dat dit Kabinet nog geen maatregelen heeft voorgesteld om tot geleidelijke afschaffiing van de Staatsloterij te geraken. Belasting op haardsteden. Met betrekking tot de persoi.eele be lasting werd deor enkele leden der Tweede Kamer in de afdeelingen gevraagd of van den Minister voorstellen zijn te verwachten tot afschaffing van de belasting op de haardsteden, die zij zeer onbillijk achtten. De Papendrechtsche Strafzaak. Wij lezen in „De Tijd." De beklaagde Garsthagen werd door de psyshiaters imbeciel bevondenhet stel getuigen, waarmede zij in aanraking kwamen, werd door hen voor abnormaal, onbetrouwbaar verklaard. Het Nederlandsche volk heeft dit optreden der psychiaters in de rechtszaal, heeft dezen vorm van psychiatrisch onderzoek ontvangen deels met bijtenden spot, deels met diepe verontwaardiging. Bestaat daarvoor voldoende reden V Voor allen zeker niet. Dat „De „Nieuwe Courant", en dergelijke, zich thans veront waardigd toonen, is ongegrond. Jarenlang toch hebben zij hare kolommen ter beschikking gesteld, om de moderne strafreehttheorieën te verkondigen. Men beklage zich thans niet, wanneer die the orieën in toepassing worden gebracht. Men heeft dus gewild, men ontvangt het ver diende loon. Jarenlang heeft men geroepen om den psychiater in 't strafproces welnu, hy is er thans, aan de modernen thans de taak, hom hartelijk welkom te heeten. Zjjn aanwezigheid aldaar ligt immers ook geheel in de moderne lijn; niet meer aannemend den vrijen wil en dientengevolge wegvallend zedelijke verantwoordelijkheid, schuld, was voor straf geen plaats meer, slechts van behandeling kon sprake wezen, en daarbij zou duidelijk aan den psychiater de belangrijkste rol moeten worden toebedeeld. Een principieel verschil toch tusscben den krankzinnige en den misdadiger bestaat dan niet meer. Raadsvergadering te Schipluiden, 't Is er Vrijdagavond in de raadsverga dering van dit Zuid Hollandsche doip weer ruw toegegaan. Vier van de zeven leden waren tegeuweordig, de overige drie hebben hun ontslag ingediend. De houding der raadsleden tegen den burgemeester was treuriger dan ooit te voren. Toen de burgemeester bedenking maakte tegen een voorstel van een hunner, werd het zelfs zoo erg, dat hem toegevoegd werd „Als wij wat besluiten, heb jjj je kop er bij neer te leggen, heb jy dat verstaan." Voorts beschuldigde men den burge meester van allerlei leelijks, zoodat hij ten slotte den leden te verstaan gaf, dat, mochten zich dergelijke beleedigingen zich herhalen, hij ziju maatregelen zou nemen. De aanwezige verslaggevers, die van de „Delftsche Courant" en van de „Resideu tiebode" moesten na de vergadering onder bescherming van eenige rijksveldwachters naar Delft gebracht worden, om te voor komen, dat zij evenals de vorige maal gesteenigd werden. Doux pays! Goes Be heer J. Cr. Legro, hoofdcom mies ter secretarie en ambtenaar van den Burgerlijken Stand alhier, is benoemd tot burgemeester der gemeente Oosterhesse- lcn. Den kundigen en humanon ambte naar onze welgemeende gelukwcnscli. In ,.De l'rins van Oranje" bepleitte Vrijdagavond do doopsgezinde predikant Siemelink alhier de stichting van oen „Vrijzinnigenbond voor Zuid- cn Noord- Beveland". De spreker stelde de krach tige organisatie der anti-liberalen ten voorbeeld en drong op betere organisee ring der vrijzinnigen aa,n. De bedoeling van den vrijzinnigen bond zal moeten zijn: de vrijzinnige beginse len in algemoenen zin, dus niet uitslui tend in politieleen zin, wat de tank der kiesvereenigingen is, te verbreiden, door bet doen houden van lezingen in de ver gaderingen, het <loen optreden van spre kers op openluchtmeetings, bet vormen van een bibliotheek, het in het leven roepen van knapen en jongelingsveroeni- gingen, het stichten van debatingsclubs. Een 50-tal personen ongeveer traden tot dezen bond toe. Het is ons niet erg duidelijk, hoe een predikant, d. w. z. „een bedienaar dies evangelies" als propagandist lean optreden van de beginselen der vrijzinnigheid', welke bij de beoordeeling der groote gods dienstige, zedelijke en maatschappelijke vraagstukken het Evangelie verloochent en tot steunpunt neemt de zwakke, feil bare nionscholijke rede. Evenmin begrij pen wij, hoe oen man, die anderen moet voorgaan in den dienst van God, oen; bond kan stichten, wier doel o.a,. ook is de oprichting en instandhouding vain: don liberalen Staat, «1. w. z. van den Staat zonder God. Indien althans ids. Siemelink een be studeerd man is, moet hij weten, dat do liberale staatsidee gelijkstaat met een theoretisch atheïsme de Staat heeft te doen alsof er geen God bestaat, dat is de zaak van „de binnenkamer" de natuurlijke vijand der Geopenbaarde Waarheid. Nog eens, wij begrijpen niet, hoe der gelijke tegenstrijdigheden kunnen post vat ten hij een pi-edikant, ©en „voorganger der gemeente." Doch dan herinneren wij ons, wat Salomon zeide: „er is niets nieuws onder de zon" en dan wordt ons veel duidelijk. Ter voorziening in de vacatures van het Burg. Armbest. alhier zijn de volgende voordrachten opgemaakt: voor de vacature-Boshoff Dhrn. T. Fabery de Jonge en J. Jon- gepier; voor de vacature-Massee Dhrn. Dr. J. C, de Ruijter de "Wiidt en A. F. A. van Seters; en voor lid en voorzitter, wegens pe riodieke aftreding op 31 Dec. e.k. Dhrn. D. D. van den Bout en I. I). Fransen van de Putte. G. Ct. Naar we vernemen zal dezer dagen een aanvang worden gemaakt met het verleggen van de bovengrondse!» tele foongeleidingen naar een kabel onder den grond. De daarmee gepaard gaande werk- zaawheden zullen beginnen in de Wijn gaardstraat. G. Ct. De etalage in het meubelmagazijn der firma Siemons op den Opril alhier, trekt aller aandacht. Geen wonder! Wat een weelde van fijne St. Nikolaasgeschcn- ken is daar tentoongespreid! Fijne tafel tjes en tochtschermen in de nieuwste en meest gezochte genres wisselen af met sierlijke beeldjes, kanapékussens, thee mutsen en nog vele andere fraaie zaken, te veel om op te noemen. De etaleering1 getuigt van goeden smaak en de fraaie afwerking der verschillende artikelen doet niets af aan hun deugdelijkheid. Dat al les voorspelt dus een druk bezoek met het a.s. St. Nicolaasfeest Moge de firma Siemons deze voorspelling bewaarheid zien I Middelburg. Vrijdag, op den laatsten dag iler chrysanthemums-tentoonstelling al hier werd deze expositie door 435 per sonen bezocht. Be tweede voorstelling in het cir cus P. Wilko was Vrijdagavond wederom zeer goed bezocht. Vele nummers van het programma viel een daverend ap plaus ten deel, waaronder zeker wel de werkzaamheden op equilibristisch gebied door mr. Seylon en Miss Anita genoemd morgen worden, evenals de verschillende vrijheidsdressuren. Ook de kinder- en familievoorstelling was Zaterdagmiddag druk bezocht. M. Ct. Door de politic alhier is weder om ecu valsch muntstuk in beslag geno men, ditmaal een rijksdaalder van 1872 met den beeldenaar van Koning Willem 111 Het stuk is veel lichter van gewicht .mi donkerder van kleur als de echte rijksdaalders en op den rand staat alleen het woord „ons". Alen zij dus voorzich- lig hij hot aannemen van guldens en rijks daalders. Een familietwist. Zondagmor gen ontstond ten huize van den werk man V„ aan den Leerlooierssingel alhier twist tusschen dezen persoon en zijn 18- jarigen zoon Hubrecht. De twist werd op straat voortgezet, waarbij; de zoon den vader vrij ernstig mishandelde en hij ook ruiten der woning insloeg. liet veelbelovend jongmensch werd la ter door de politie aangehouden. Bij de heden te Dordrecht plaats gehad hebbende teraardebestelling van wijlen den hoer A. C. Zoethout, was de vereeniging „Handelsbelang" alhier ver tegenwoordigd door de bestuursleden de heeren G. .1. Krijger, A. Schuite en A. van der Weele, die hun zoo plotse ling overleden voorzitter de laatste eer wilden bewijzen. Vlissingen. Het vervoer der suikerbie ten op de Zeeuwscho lijn is zoo goed als geëindigd. Do vier oxtrn-trc i wen welke dagelijks op de Zeeuwsche lijn van lis- singen nruir Breda hebben goloopien ge- durende de bietencampagne, reden Za terdag voor het laatst. Ongeveer 3 weken geleden \ertiok de Engelsche schoener „William" van Blyth (Engeland) naar hier. Van dit schip is nog niets vernomen, zoodat hel ver moedelijk in den jongsten storm met man cn muis is vergaan. Men schrijft ons: Aan boord van den Eiigclschen drie mastschoener „W illiam' die op de leis van Blyth naar hier vermoedelijk met man en muis is vergaan, bevond zich ook een zoon van oen ingezetene dezer gemeente. Zaterdag herdacht Mej. Goemans- Coenegracht, wonende Beursstraat 12 al hier, haar lOOsten geboortedag. De jarige werd ld November 1810 te Vlissingen geboren en is tweemaal ge huwd. Beide huwelijken bleven kinder loos. Haar tweede echtgenoot, een 72- jarige gepensioneerde onderwijzer, had zijn wensch te kennen gegeven, dat van het feit zoo weinig mogelijk notitie zou worden genomen, zoodat de dag zoo goed als ongemerkt voorbij ging. Zierikzee Naar wij vernemen is te Am sterdam opgericht een maatschappij tot het maken van werken van gewapend beton, volgens hot systeem de Muralt. y Jhr. 11. do Muralt, alhier, ingenieur van Schouwen, die de uitvinder er van is, zal optreden als technisch adviseur dei- Maatschappij. Het den heer van Schelven ver leend ontslag als ontvanger der loods gelden gaat in op t April 1910. Thans is alhier ook een neutrale Middenstandsvereeniging opgericht. Men deelt ons mede, dat binnen kor ten tijd de „Ontwikkelingsavonden" wecter zullen worden gehouden. 1 ot inzending van vragen bestaat gelegenheid. 20 November. De 11. K. fooneel- club „Vriendenkring" beeft hot winter seizoen ingewijd met de uitvoering van een tweetal blijspelen in de nieuwe, ge restaureerde bovenzaal van bet „Huis van Nassau", terwijl hij genoemde vereeniging het voornemen bestaat deze uitvoering te doen volgen door een tweede tot her denking van haar vijfjarig bestaan. Opgevoerd werden hedenavond een tweetal blijspelen, waarvan het tweede: „liet sprekend portret van Oom 'loon van de hand is van den hekenden drank bestrijder, Pater Servatius. Hanswaerd liet zeilschip „Vrede ver loor in het kanaal het anker. De schip per bad het geluk het te kunnen vis- schen, anders was het voor hem een belangrijke schadepost geweest. Nu be paalde zich die tot een weinig vertra- gum. Kr; Ct' Het Vrijdag 1.1. door liet fanfare- gezelschap „Scheldegalm" gegeven con cert, is uitstekend geslaagd, en schonk aan de vele opgekomenen een genotvol- len avond. Heinkenszand. Vrijdagavond gaf de zangvereeniging „Excelsior' haar eerste wintel-uitvoering, Nadat oen vijftal zang stukken waren ten gehoure gebracht werd een tooncelstuk opgevoerd getiteld „1 an te Mol, of de Misdaad van den Ritmees ter." Na de pauze werden nog vijf zang stukjes opgevoerd, waarna drie vooi drach ten en Tableaux Vivants het programma besloten. Zoowel de verschillende zangstukjes als het looneelstuk cn do voordrachten vie len zeer in den smaak van het publiek, wat het aanhoudend applaus bewees. De uitvoering, die tegen entree was opengesteld ook voor niet-leden, was goed bezocht. Borsselen Velen, die zich Vrijdagavond ondanks het ongunstige weer opgemaakt hadden, om de uitvoering door het Fan fare „Oefening kweekt Kunst" te geven, hij te wonen, hebben zich dien gang niet beklaagd. Integendeel het gezelschap ver schafte allen een genotvollien avond. Merkwaardig stil, een en al gehoor, was liet auditorium, toen de heerlijke tonen der muziek door de zaal ruisch- ten. Op uitmuntende wijze werden o.m. ge speeld „De Drapeau", „La Reine de la Campine", „Am Friihliiigsmorgen", onbe- ristielijk „La Cavatine". Een declamator deed met zijn komische voordrachten het publiek gieren van het lachen. Het tooneelstukje „Zijn eerste Spreek uur" ging uitstekend; allen waren rol vast. Vooral waren in goede handen de rollen van Dr. Wenselmanen diens knecht Bertus. Een kluchtspel „De opening van het Testament" verhoogde de vroolijke stem ming niet weinig. Het was een heerlijke avond. Gaarne danken wij liet Fanfare en uilen hierbij de beste wenschen voor den bloei van „Oefening kweekt Kunst". Kruiningen Vrijdagavond 18 Nov. gaf het strijkorkest „Apollo", Dir. de heer .1. van Dijke, voor een vrij groot beta lend publiek, een concert, dat zeer goed geslaagd mag heeten. Vooral het „Wie gelied" viel erg in den smaak. Ook de voordrachten werden toegejuicht, vooral „Do gestoorde Serenade". Lof verdient vooral het kunsttalent van den lli-jarigen Willem Haseher van Ber- gen-op-Zoom. Hoedekenskerke. Vergadering van den gemeenteraad van V rijdag 18 November 1911 dos namiddags te half vier in het gemeentehuis. Tegenwoordig alle loden. De voorzitter opent de vergadering. De notulen van het verhandelde in de voor gaande vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. Mededeeling wordt ge daan, dat door God. Staten is goedge keurd, het besluit, genomen in de voor gaande vergadering, tol w ijziging der ge- meentc-bcgrooting 1910. Wordt voor ken nisgeving aangenomen. Vervolgens besluit de raad met alge- moene stemmen leen en ander na uit voerige toelichting door den voorzitter, aan (led. Staten te berichten, dat hiel haar niet noodzakelijk voorkomt een ver ordening tot inning van leges gelden ter secretarie en recht van huwelijksvoltrek king in deze gemeente een en ander in verband met art. 111 bis der gemeentewet vast te stellen. Vervolgens wordt op voorstel van B. cn W. besloten iit December 1910 het recht tot heffing van haven-, los-, laad- en leggelden, wederom voor het jaar 1911 hij inschrijving te verpachten. Het leggeld voor den beurtschipper op Rot terdam wordt wederom hij abonnement op f 15 vastgesteld. Aan de orde is de benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur, noo- dig wegens periodieke aftreding van dhr. M. G. Verbeek. De aanbeveling door het armbestuur ingediend bestaat uit: lo. dhr. M. G. Verbeek, aftredend lid, 2o. dhr I'. (loense. Tot stemming overgaande wor den door den voorzitter als stemopne- mors aangewezen dhr. .1. Jasperse en J. Louisse. Bij opening der stembiljetten blijkt dat zijn uitgebracht op dhr. M. G. Verbeek (1 stemmen, terwijl 1 biljet in blanco is ingeleverd, zoodat dhr. M. G. Verbeek als lid van het burgerlijk arm bestuur is herbenoemd, (lp een desbe treffende vraag van den voorzitter, ver klaart dhr. M. G. Verbeek zijne herbenoe ming aan te nemen, waarop de voor zitter hem geluk wenscht met het ver trouwen door den raad in hem gesteld. Dhr. Verbeek dankt voor zijne herbenoe ming, terwijl hij do verzekering geeft, er naar te zullen trachten steeds zijne be trekking zoo goed mogelijk te zullen ten uitvoer brengen. Aan de orde is het laatste punt der agenda: Behandeling 1ste suppletoir ko hier Hoofdelijken Omslag dienst 1910. De voorzitter keurt hel uoodig de deuren te sluiten. De vergadering weder open haar geworden zijnde, wordt hot supple toir kohier II. O. zooals hot in beslo ten zitting is opgemaakt in stemming ge bracht en met algemieeme stemmen aan genomen tot een bedrag van f 22.07 ver deeld over 8 conlribuabelen. Bij de gewone rondvraag door den voor zitter. vestigt dhr. .1. Louisse de aan dacht op de slechte toestand van den oprit naar de haven. Eenparig is men van oordeel, dat de toestand daarvan nog zoo slecht niet is als verleden jaar, doch dat de aanhoudende regens en het over laden van de wagens zoowel de wegen als ile oprit moeten stuk maken. Buiten dien merkt de wethouder Groenewege op, dat zijn meening nog steeds is, dat ge brek aan meerdere omterhoudsgrint een oorzaak van dezen toestand js. Wethouder Groenewege zegt nog, dat het fietspad langs do grintweg naar 's Gra venpolder, de laatste weck schandelijk is misbruikt. Door de wagens is hot totaal vernield, zoodat het onbruikbaar was ge maakt voor voetgangers zoowel als voor wielrijders. Hij is oorspronkelijk tegen het zetten van palen tot bescherming van het voetpad op sommige gedeelten van dien weg geweest, als zijnde die zijns inziens wel wat smal. Nu hij echter de verniel zucht van do laatste weken ziet, zou hij allicht zijn stom tot het plaatsen van paaltjes aldaar wel kunnen geven. De voorzitter zegt in ernstige overweging te nemen ©en voorstel in de vergadering van B. en IV. te zullen doen, tot plaat sing van palen, nu langs den gbeeleln grintweg naai 's Gravenpolder. Nadat de heer J. J asperse de voorzitter nog op merkzaam heeft gemaakt op liet stuk zijn van een leuning van een plank voor het voetpad hij een weide, in pacht bij dhr. .1. v. d. Linde en de voorzitter ver nieuwing heeft toegezegd wordt de ver gadering gesloten. - Bij kon. best, van 9 Nov. 1910 no. 54 is goedgekeurd het besluit van Ged. St. d.d. 21 October 1910, waarbij de jaar wedde van den burgemeester en gemeente secretaris ieder met f50 is verhoogd en mitsdien gebracht op f 550 te rekenen, vanaf 1 Januari 1910. 's Gravenpolder. Raadsvergadering op lieilen. Aanwezig alle leden, behalve dhr. C. Kosten die kennis had gegeven niet tegenwoordig te kunnen zijln. Onder die ingekomen stukken was ook de mededee- ling dat op 1 Jan. 1.1. blijkens volkstel ling het getal inwoners bedroeg 952, waar van 487 mannelijke en 465 vrouwelijke. Aan de vereeniging „Zuid-Bevielamd" van het Groene Kruis is voor den ontsmet- tingsdienst een jaarlijksche bijdrage ver leend van f 7.50. Tot lid van het Burger lijk Armbestuur is herbenoemd dhr. L. Hubregtso. Eene w ijziging begrooting 1910 is goedgekeurd. De hegrooting 1911 kwam opnieuw in behandeling, wijl bij het vast stellen daarvan op de hegrooting is ge bracht „goed slot 1908 ad f 107H7", het geen moest zijn „nadoclig saldo 1908." Ook werd de post jaarwedden onderwij zers nog met f 31.505 verhoogd, waar door het totaal der begrooting in ont vang en uitgaaf wordt f9041.66. De re kening Burgerlijk Armbestuur over 1909 is goedgekeurd in ontvang op f 5200.875 en in uitgaaf f 4456.18, goed slot alzoo f744.695. De hegrooting van dat middel is vastgesteld op f4269.33 in ontvang en uilgaaf mot een post van onvoorzien van f 937.60. Driewegen. De Raad vergaderde 19 de zer. Present 4 leden, afwtezig' J. L. Mol en \V. Noels. 1 vacature. In verhand met Prov. Wad 116 van 1910 word besloten geene regeling te tref fen voor de inning van leges enz. Een opgemaakt plan voor do school- bouw verwierf de goedkeuring. Tot leden van hot stembureau voor de Prov. Staten werden benoemdals plaats- verv. voorz. W. v. Loo en als leden W. Nieuwenhuize en W. Noels. Hulst. In het voorjaar werd door de firma Elias Wittock-van Landeghem dicht hij het station alhier met allen spoed een fabriekje gebouwd. Maar toen vermeld fabrieksgebouw er eenmaal stond, scheen het aan zijn lot overgelaten, want niemand zag er meer naar om. Allerlei geruchten deden de rondte. Men vertelde, dat die heer Wit- tock, die een reusachtige weverij! te Toni sche exploiteert en aanzienlijke leveran ties doet aan Nederland en zijne Kolo niën, die leveranties kwijt was. Het con tract was n.l. opgezegd naar men zeide of geëindigd, men wist dat niet zeker. En de reden daarvan was alweer niet helder te ontwikkelen. Algemeen werd gezegd, dat leverantie uit België verboden was hij ministerieels beschik king. Vernieuwing van het contract was dus onmogelijk, tenzij eene fabriek ge bouwd werd op Nederlandschen bodem. Toen dit gebeurd was, toen een febrieks- gebouw op ons gebied stond, werd er nog niet begonnen met weven, waardoor het praatje in de wereld kwam, dat de fa briek door onzen minister was afgekeurd. Dit laatste zal wel niet waar wezen want men is thans druk bezig met het plaatsen der machines en zal de fabri- katie (het weven van zeil- en dekdoek) met 1 December a.s. «en aan vang no men, na maanden van raadselachtig wach ten. Alhier heerscht in verschrikkelijke mate de mazelen. Reeds zijn goheele huis gezinnen hiermede besmet. Alleen Zon dag bezweken aan die besmettelijke kwaal vier kinderen. Men spreekt er dan ook van, dat de scholen, indien de ziekte blijft voortwoeden, zullen gesloten worden. Zaterdagnamiddag had alhier in hot liótel „Het I-lert" de gewone jaarlijkse!» feestvergadering plaats van de onderwij- zersvereeniging in het arrondissement Hulst. Door het buitengewoon ongunstige weder was de opkomst niet zoo groot als gewoonlijk. De vergadering weid bij gewoond door den heer schoolopziener in het district Middelburg en door den lieer schoolopziener in het arrondissement Hulst. Na afdoening van een paar huishoude lijke zaken, kreeg de heer J. Stamperi- us, schoolopziener in het arrondissement Baarn, het woord tot schetsing van den toestand van het onderwijs en de scholen in Tyrol, Op levendige en onderhoudende wijzo besprak ile heer Stampierius de wijze waarop in Tyrol het onderwijs is gere geld en hoe de onderwijzers daar betaald worden. Na afloop namen de meesten deel aan een gemeenschappelijken maaltijd, waarbij het zeer vroolijk en gezellig toeging. Koewacht. Zondagnamiddag had ten huize van Chr. Swartelée eene algemeen© vergadering plaats van de werkende, con- tribueerende en eereleden van de faaj- farenniaatschappij „De Eendracht" alhier,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2