Landbouw en Veeteelt. Posterijen Laatste Berichten. enz. Burgerlijke Stand. kenbare Verkaouiitisen Marktberichten. Te Oss-enisse is aan de iaadplaats bij hel Zeedorp hel: beetenvervoer geëindigd. Van den aanvoer waren gecontracteerd '1.865.790 K.G. voor Wittouck; 132.150 K.G. voor de fabriek te Moerbeke; 174.370 K.G. voor Dolk en Voss te Breda; 350.340 K.G. voor Maletaux en 187.850 IC.G. voor do Coöperatieve te Sas van Gent. Of schoon het aantal gecontracteerde geme ten voor deze leveringsplaats ongeveer gelijk was met dat van verleden jaar, is toch de aanvoer belangrijk minder ge weest dan in 1009; het beschot op de omliggende landerijen is dan ook over 't algemeen dit jaar veel minder geweest. Er was zelfs een landbouwer, die van zijne gecontracteerde gemeten ter ruui- wernood de verplichte 10.000 K.G. kon leveren. politie. Bij Kon. besl. is benoemd tot commis saris van politie te 's Hertogenbosch, F. II. C. C. van Bunge, thans commissaris van politie te Bergen-op-Zoom. Lijst van de aan het postkantoor te Goes ter post bezorgde brieven en brief kaarten, welke wegens onbekendheid van de geadresseerden niet zijn kunnen wor den uitgereikt over de le helft der maand November 1910. Alej. Siemons, A'dam. .\lcj. 11. Schipper, M'burg. J. Timmerman, H'dam. De vergiftigde taart. Op 29 de zer zal voor de rechtbank te Alkmaar de zaak behandeld worden tegen den win kelier-kantoorbediende J. J. B., beklaagd van moord op juffrouw W. Musman, huis vrouw van W. Markus, te Hoorn, en van poging tot moord op W. Markus en zijn dienstbode Grietje Appelman. Als deskundigen in deze zaak zijn ge dagvaard de doctoren Van den Berg en Belmonte, te Hoorn, dr. Deknatel te Alk maar, en cle scheikundigen Wanna, te Alkmaar. Gehoord zullen worden 17 getuigen. Mr, A. Dorbeck te Alkmaar, zal als verde diger optreden. K inde r-d r a m a. Vrijdag had de 13-jarige Klaas B., te Loon, gemeente Assen, twist met zijn zusje. De vader gaf het zusje gelijk. De jongen was daardoor zoozeer ont stemd, dat hij zich in een boschje heeft opgehangen. zocht naar zekeren K., die goed bekend was met de familie Melchior. Hot aanwezig zijn van een bedrag van f 1270 in de anders zou berooide gemeen tekas van Spaarndam, kon niet anders bekend zijn dan aan personen, die wisten hoe juist even voor Zaterdag de bijdra gen van rijk en provincie aan den ver moorden ontv anger waren toegezonden. Bundel „H cl houten be e n''. Als pendant van hetgeen do heer De Meester in zijn belangrijke rede hij de algemeen® beschouwingen over de Indische begroo- ting aanhaalde als bewijs van de veel schrijverij op de Indische bureaux, deelt men aan do „N, Crt." miede, dat op bet departement van Binnenlandsch Bestuur le Batavia nog altijd een bundel stukken berust, ctok van minstens een halven mie- Ier dikte, in het archief bekend, als de bundel „het houten been". In Bantam meent het blad had een dessahoofd hij het verrichten van politiediensten zijn heen gebroken of ver brijzeld, zoodat dit moest worden afgezet. De man liep toen op krukken, mjaar de resident vond liet toen billijk, dat aaii dezen brave, die zijn been in dienst van den lande had verloren, van bestiiurs- vvege een kunstbeen zou, worden gegeven bij deed daartoe bet voorstel. Maar hoe wel de regeering zeer genegen was daar aan gevolg te geven, kon zij dat niet doen er was .geen post op dis begrooting, geen bepaling die zulke aangelegenheden regel de, geen antecedent (vooral dit laatste woog zwaar) waarop men zich kon be roepen. Algemeene rekenkamer, directeur van financiën en hoeveel autoriteiten meer, ja, zelfs do Raad van Indië werden er in gehoord; teneinde raad werd het gevoe len ingewonnen van den minister van Koloniën, Ook dozo kon niet dadelijk beslissen; maar na eenige jaren lang been en weer zenden om consideratiën en advies en nog eens om advies en consideratiën kwam de beslissing, dat zoo'n kunstbeen kon worden verstrekt. De man kon er niet meer van genieten, want hij was dood. Een ontzet ten de nacht. Tijdens het stormweer zijn Vrijdagnacht twee, in het zoogenaamde Krabbersgat, in de Zui derzee, bij Enkhuizen, voor anker liggen de tjalkschepen losgeslagen en gestrand. Van de eene tjalk „Confiance", schip per 11. Danhoif, komende van Rotterdam, niet een lading rogge, bestemd voor Gor- redijk, was de schipper Donderdagavond met de twee oudste dochters om proviand de stad ingegaan en keerde niet op zijn vaartuig terug. Zijn vrouw met vier kin deren, waarvan de oudste 12 jaar en het jongste 3 maanden oud is, bleef in het noodweer zonder eenige mannelijke hulp den geheel-en nacht alleen op liet vaartuig achter. Dat haar man niet terugkeerde, deed haar vermoeden, dat deze met de twee kinderen in de sloep was omgesla gen en verdronken. Te ruim middernacht sloeg het vaartuig van het anker los. Het was toen vrijwel aan wind en golven prijs gegeven, en strandde ten slotte tegen den voet van den Zuideidijk. Op het van dit vaartuig gemaakte alarm, vertrok die kapitein met de sleepboot „De jonge Jan", om hulp te bieden. Het gelukte de kranige bemanning, de in levensgevaar verkeeren- de vrouw en vier kinderen van het reeds vol water loopende tjalkschip te redden. Bij het aanbreken van den dag bleek, dat de schipper met zijn twee dochters aan den wal was gebleven, aangezien men, hoewel men daartoe pogingen had aangewend, met de sloep onmogelijk het vaartuig had kunnen bereiken. Door de vereoniging tot redding en het. verleenen van hulp aan schipbreukelin gen, is in hun eerste behoefte aan onder dak en kleeding voorzien. Do gehecle visschersbevolking is da delijk aan het werk getogen om hot ge strande vaartuig te lassen. Later werd het scheepje vlotgesleept en 'binnenge bracht. 's Morgens 6 uur bleek ook een andere tjalk gestrand, en in nood te vorkeeren. Deze werd door de sleepboot „Vooruit" vlotgesleept en behouden in de haven gebracht. Een ongeluk. Dinsdagmorgen is na hij hot station l'rinsenliage een meisje, dat onvoorzichtig onder de sluitboomen doorliep, door een trein uit de richting Breda overreden en gedood. Redding bij brand. De ,,L). C." meldt, dat de heer W. Koorkind, duiker to Dordrecht, een pak heeft vervaardigd in ilen vorm van een duikerpak, dat hom iu staat zal stellen in geval van brand, menschen, die in levensgevaar verkee ren, te redden. Hij vertrouwt, met be hulp hiervan, ruim een uur ongedeerd in vuur en rook te kunnen vertoeven, alvorens zelf in gevaar te verkeeren. De dubbele m o o r d. Omtrent den dubbelen moord te Spaarndam is bij de justitie mededeeling ontvangen, dat een passeerend fietsrijder Zaterdagavond reeds heeft gezien hoe de vermoorde heer Mel chior in zijn schuurtje lag. Hij reed er op de fiets voorbij, zijn lantaarnlicht scheen naar binnen en toen zag hij den heer M. in de houding waarin hij Zondag werd gevonden. II. dacht dat deze bezig was niet rattenvangen. Vrijdagmiddag heeft de rijksveldwach ter nog eens uitdrukkelijk bij de bewoners van Spaarndam geïnformeerd naar daar Zaterdag geziene menschen. Men meldt nog aan de „N. C.", dat thans door de justitie ijverig wordt ge Valsch bankbiljet. Te Kijmeg-en is een valsch bankbiljet van tien gulden ontvangen. Het is op het eerste gezicht niet van een echt te onderscheiden. Het draagt het nummer 99956. Overreden. Toen Zaterdagavond do trein van 4 uur 16 uit Zaandam aan do halte Hembrug arriveerde, wilden als gewoonlijk eenige reizigers reeds in stappen, toen de trein nog in beweging was. Een hunner, de 14-jarige Zijlstra wonende Wagenaarstraat te Amsterdam werd daarvan het slachtoffer. Hij gleed tusschen den trein en het perron en kreeg ernstige verwondingen aan buik en been, zoodat zijn toestand hoogst -ernstig was. Een in den trein aanwezig geneesheer legde hot eerste verband. De patiënt is in het Binnengasthuis opgenomen. L e e 1 ij: k erin g e 1 o o p e n. De recht bank te Ëpinal (Frankrijk) heeft een wijn handelaar wegens vervalsching van wijn veroordeeld tot 4000 fros. boete, 4 maan den gevangenisstraf en tot meer dan 4 millioen francs boete wegens het ontdui ken van de belasting, Al is het waar, dat in -dergelijke gevallen het laatstge noemde bedrag bij vergelijk gewoonlijk belangrijk verminderd wordt, toch zal deze wijnhandelaar van nu af in den wijn, dien hij zelf drinkt, wel wat water moeten doen. Nog meer smakelijks. In aansluiting' van het berichtje over de af- getroste krenten geeft het Pharmnoeu- tisch Weekblad eenige bijzonderheden uit Amerikaansc.be bron ten beste over de verpakking van vijgen en dadels. De man nen en vrouwen, die met het inpakken van vijgen worden belast, behooren tot do meest vervuilde en ontaarde volks klasse. Zij bijten de takjes van de vijgen of, kneden deze met hand en mond zacht, en dompelen ze in zeewater, vlak bij de kust. Do regeering heeft dit wol verbo den, maar een Turksch verbod bestaat alleen maar opdat de (ambtenaren zich door do overtreders kannen laten omkoo- pen. De dadels komen op ka,meelen uit het binnenland, 's Nachts worden de die ren ontladen; de voorraad komt dan vol met kameelenhaar en mest. In bakken, die nooit worden gereinigd, worden idte vruchten dan vóór het ver pakken in een weinig water gewassch-en, en dan komt het uitschot der bevolking ze met de voetjes in de kisten persen... Een d o o d vonnis. Favier, de moor denaar van den jeugdigen bediende der Banque de France te Rijsel, (de mis daad had plaats op 31 Jan. van dit jaar) is door de- rechtbank te Douai ter dood veroordeeld. Het groeiende bed. Men meldt uit Rijssen aan de Tel. Het spookt op de Höfte!" werd ons zooeven verteld. Nu dat op het plat teland in het algemeen en in onze woon plaats in 't bijzonder, dat middelceuw- sohe bijgeloof nog niet is uitgegroeid, was ons voldoende bekend. Dit geval is ech ter volgens onzen zegsman zóó merkwaardig, dat het de moeite waard is er melding van te mak-en. In 'n huisgezin op de Höfte dan, wer den -de menschen deze' week op een mor gen wakker en kwamen tot do verras sende ontdekking, dat het bed aan één-en hoek aanmerkelijk grooter was geworden. Dat gaf een opschudding van belang. Er was natuurlijk tooverij in 't spel! Om het bed zijn rechthoekigen vorm weer te geven, werd het aangegroeide gedeelte van het beddetijk afgeknipt, maar wonderbaarlijk -den volgenden mor gen zat de uitpuilende hoek er weer aan. Tot driemaal toe werd dat gedeelte er afgesneden, idoc-h telkens was het er 's morgéns weer aan. Eii thans durft nie mand meer op 't bed te slapen. „Hebben dc menschen bet ook ge droomd?" vroegen we onzen berichtge ver. „W-el neen!" was zijn antwoord, de buren hebben met -eigen oogen h-et feit geconstateerd." Van zoo iets sta, je natuurlijk „paff" maar we ho-p-en toch nog meer over dat groei-ende bed té zullen vernemen. Het Loo Peins llen-dr.k is heden naar Duitschland vertrokken. Amsterdam. Bouwmeester is uit Indië hedenmorgen om 10 uur garriveerd. Na zijne rondreis in Nederland zal hij op verschillende plaatsen in Amerika en te Londen optreden. Soesferberg- Ondanks het ongunstige weder heeft Wijnmalen 8 minuten ge vlogen. Ook Kiill-er steeg met zijn vlieg tuig op, terwijl Koolhoven het voorne men had even-eens te vliegen bij minde ring van wind. Londen. De politieke toestand is nog onzeker. Volge,ns de Globe wordt de waar schijnlijkheid van een anm'.-ddellijlk beroep op de natie minder. De Koning vertrok heden van San-dring ham naar Londen, teneinde met Asquith en Balfour le beraadslagen. Vanavond nog keert hij naar Sandringham terug. Na de conferentie dos Konings met Asquith en Balfour heeft een ministerraad plaats. Er lieerscht op het oog-enblik in do poli tieke kringen .groot-e levendigheid. Astapowo. (Rusland). Tolstoi's gema lin -en zonen zijn hier gisteren gearriveerd. Tolstoi lijdt aan longontsteking. De tem peratuur is 39.08. St. Petersburg. De czaar is met zijn gezin te Sarkoje Selo aangekomen. Rome. In Midden- en Zuid-ltalië lieerscht slecht weder. De kust van Napels is geteisterd. Vol-e zeilschepen l-eden schip breuk en do velden zijn ondergeloop-en. Triest. De oevers en het daaraangren- zen-de stadsgedeelte zijn overstroomd. Het tramverkeer is gestaakt. staande aan de haven. Kooper word dhr. M. Manneke alhier, voor f2210. Namens Ged. Staten van Zeeland is li-eden Woensdag 16 November 1910, des voormiddags te 11 uur, aanbesteed: h-et herstellen of vernieuwen van eenige Pro vinciale waterstaatswerken -en weg-en met hun onderhoud gedurende drie jaren, in gaande 1 Januari 1911, in 21 perceelen, te weten: 1. straatweg van Ziorikzee naar Zijpe. Minste inschrijver Z. van de Vel-de, Brui- nisse, £3762 per jaar; 2. veerdam en steiger te Zijpe. Minste inschrijver M. Krijger, Bruinisse, f 640 per jaar; 3. steiger, t oegangsweg en wachthuisje hij Slavenisse, M. Krijger, Bruinisse, f660 per jaar. 1, 2 en 3 gecombineerd f5072 per jaar; 4. grindweg langs Wolphaartsdijk. Geen enkel biljet ingeleverd. 5. Veerdam, steiger enz. te Walphaarts dijk. Geen enk-el biljet ingeleverd; 6. straatweg van Goes naar 's Graven polder. Eenige inschrijver J. II. van de Ven, Middelburg, f2270 per jaar; 7. steiger enz. te Hoodek-ensk-erke. Geen biljetten 8. veerdam, steiger enz. te Katscheveer. Geen biljetten; 9. steiger met toegangsweg te Borsse- ien. Geen biljetten; 10. ponton met toegangsbrug, bev-eili- gings dukdalven en plateau van den Prov. Stoomboot-dienst op de Wester-Schelde te Hansweerd. 4—10 gecombineerd één bil jet van C. do Wilde Az. te Katten-dijke, van f7875 per jaar; 11. veerdam met heuvel, op- en afrit en wachthuisje te Camperland. Minste in schrijver H. Jansen .Tz., Middelburg, £596; 12. steiger, veerdam, enz. te Kortgene. Minste inschrijver J. de Kater, Kortgene f 620. 1112 gecombineerd J. de Kater f1242; 13. straatweg wederzijds Sluis. 'Geen biljetten 14. straatweg van den groeten weg bij Breskens naar Graede -en die van Groette naar Ni-euwvliet. Geen biljetten; 15. straatweg van Schoon-dijke naar IJzendijke. Geen biljetten; 16. straatweg van Oostbtirg naar Zuid- zan-de. Geen biljetten. 1316 gecombi neerd. Minste inschrijver A. van Male, Schoondijke, f 10.346; 17. straatweg van Neuzen naar Axel. Minste inschrijver J. P. de Vos, Neuzen, f5197; 18. straatweg van Walzoorden naar Hulst. Minste inschrijver J. P. Adriaan- sens, Potvliet, Groenendijk, f1811; 19. steiger-dam, met steiger enz. te Wal zoorden. Minste inschrijver dezelfde, f478; 20. steiger voor den Prov. stoomboot- dienst op do Wes tor-Schelde to N euzen. Minste inschrijver .1. de Bren Fz., Neuzen, £158. 18- 20 samen Adriaanse Polvliet, £8325; 21. drijvende aanlegplaats voor den stoomboo-tdienst op de Western-helde te Vlissingen. Minste inschrijver 'H. .Tan se Jz., Middelburg, f765. Alles per jaar. Middelburg. Dinsdag werd door notaris Hosang alhier publiek verkocht het hof- ste-edje „Nooit Gedacht", groot 6630 c.A. Kooper dhr. W. Kooien te Koudekerke voor f 3434. En 6 peroeelen moes- en weiland. le. 22 A. moesland aan dhr. iR. A. Bakker, Koudekerke, voor f678; 2e 3980 c.A. weiland aan -denzelf-den voor £906; 3e 20 A. moesland aan J. Kooien, St. Laurens voor f 610. 4e. 1740 c.A. moesland aan dhr. W, Kooien Koudekerke 1409; 5e 2930 c.A. moesland aan dhr. P. C. Dobbelaar, Mid delburg f736; 6e 4510 c.A. weiland op gehouden. Door den majoor-commandant van alhier, werd Dinsdagmorgen ten zijnen het 2e bataljon, 3e regiment infanterie bureele in 't openbaar aanbesteed de le vering van gerookt en pekelspék gedu rende het tijdvak van. 1 Jan. 1911 tot en met 30 Juni 1911 ten behoeve der soldatenmenage alhier. Hiervoor werd ingeschreven door den heer A. Beugelink, Ie Middelburg, voor f0.78 de K.G. Kwadendamme Heden werd ten over staan va,n notaris H. W. Neervoort ie 'sGravenpolder voor Mevr. de Wed. Wit kamVan de Ven te Heinkenszand, in het openbaar verkocht: t.8349 H.A. dijk in de gemeente Hoodokonsk-eike. Kooper dhr. J, A. Trimpe Burger, voor f 750 por H.A. of fl376.175 den hoop. Breskens. Notaris Hammacher van Groedo veilde hier een dubbel woonhuis, GOES. Geboren14, Antje, d. v. Tennis de la Court en Elisabeth van de Velde. Overleden15, Elisabeth La Motthe, 76 j.. wed. van Zijwert Diderik van der Bilt La Motthe; 15, Cornelis Kottier, 90j., wedr. van Dina Le Pueter, thans gehuwd met Maria Koels: 15, Jacobus Pasman, 55 j. gehuwd met Anna Maria Susanna Fokke. Vuu 15 en 16 November. MIDDELBURG. Getrouwd: II. S. ter Meuten, j.m. '24 j. en J. do Wille, j.d. 23 j; F. Moijiers, i.in. 22 i en A dood bloed, j.d. 21 j. Bevallen: II. Geelhoed, goh. Al.rImmse, z.j P. Boone, geb. Provoost, z M. E. Godeschalk, geb. Koolwijk, d. Overleden: .1. Jansc, zoon, 5 m A. F. Wetj-en, ongeh. d. (it j.; J. F Krant, weduwnaar van .1. G. Graiult, 80 j.; J. P, G. Godeschalk, ongeh. d. 19 M. I'. van Visvliet, ong-oh. d. 85 j. Van 1215 Nov. VLISSINGEN OndertrouwdA. T. van der Vlies, j.m. 24 j. met H. II. Groe- nings, j.d. 18 j. BevallenJ. M. Franx, g-eb. Snijders, tl.; L. de Doelder, g-eb. Huibregtse, d.; E. Janse, g-eb. Geschiere, d. CORRESPONDENTIE. Correspondent Zierikzoe. Uw uitvoerig verslag bereikte ons be reikte ons hedennamiddag om half vier, le laat om, met het oog op de over vloedige nieuwsberichten nog h-ed-en te kunnen worden geplaatst. Wij volstaan voor heden alzoo met een kort bericht en plaatsen hel Vrijdag a.s. De Redactie. Wij maken hoeren correspondenten ter op attent, ilat aankondigingen van soiréo's, muziek- en toon-eeluitvoeringen enz. door ons niet in de nieuwsrubriek worden geplaatst, wanneer zij. niet tevens als aanwijzing dienen van eene desbe treffende, in hetzelfde nummer voorko mende advertentie. De H-edactie. Nov. 17 Kwadendamme, 389 canada's,Neervoort. 17 Kloetinge (Schoonoord), 111 canada- en andeie boomen, Pilaar. 17 Schore, afbraak, inboedel, vette varkens en loopvarkens, Hollm. Verh. 17 Ierseke, bakkerij met schuur en erf, Schram. 18 Heinxenszand, olmen en 212 canada's v. Cleef. 18 M'burg, hofstede 6.17.00 H.A., Hosang. 21 Heer Arendskerke, 62 olmen, canada- boomen, enz., Pilaar. 21 Goes, 4 woningen te Hansweerd voor afbraak, Ontv. der Regirtr. en Dom. 22 Goes, 106 olmeboomen, L'ebert. 22 Goes, 28 canada's en 200 olmen, Liebevt. 22 Goes, 164 olmen en 41 esschen, v. Dissel. 23 Wilhelminadorp, 140 olmen en 101 cana da p, Pilaar. 23 Biezelinge inboedel, Liebert. 23 Nifse, rundvee en 35 loopvarken, Hollm. Verh. 24 Kruiningen, 122 olmen en canada's, Schram. 24 Ovezand, 193 canadaboomen, Pilaar. 24 Cadzand, 2 paarden, varkens, landbouw gereedsch. en inboel, A. Mijs. 25 Wemeldinge, 150 olmeboomen, Liebert. 25 Middelburg, inspan, Hosang. 25 's Gravenpolder, 28 olmen, Neervoort. 25 's Gravenpolder, 81 olmen, Neervoort. 25 Vlake, woonhuis met erf, Pilaar. 2ï Sluis, wilgen en populieren, James. 25 Vlissingen, scheepsatbraak, J. P. Rosier. 26 Kloetinge (Groe), houtw. en 30 loop varkens, Hollm. en Verh. 26 Kapelle, herberg „de Paauw" met werk plaats te Biezelinge, Pilaar. 28 Biezelinge, 87 olmen en andere boomen, Schram. 28 Kloetinge ('sH' Elsdorp), 87 canadas., v. Distel. 30 's Heerenhoek, 4 paarden, 25 st. hoorn vee, varkens, stroo, landbouw en meik- gereedschap, v. Cieef. s Gravenpolder, 22 zware olmeboomen, Neervoort. Dee. 1 Waarde, olmen, canada's en wilge- boome i, Schram. 6 IJzendiike, diverse boomen, Zvjlstra. 8 's Heerenhoek, houtw. en 30 loupvar- kens, enz., Hollm. Vorh. 8 Arodenburg, 44 populieren, Janes. 9 Goes, holstedc de „Mooye Steak" groot 72.52.96 en weiland groot 2.07.10 te Nisse, Pilaar. 22 Goes, hofstede gem. 'sH. Arendskerke 135 08 60 H.A., Pilaar. Ovezand, hoisteedje 7.80.15 H.A.. v. d. Kloes. Sluis, woonhuis met bouwland, Janaes. Siuis, bouw en weilanden 56.73.04 H.A., James. Nov. 17 Kruiningen, maken Opril en verbroeden Capelleweg, Best. Watêrsch. Kruiningen. 30 Middelhui g, onderhoud en herstellingen Prov. geb., Ged. Staten. T holen, 12 November 1910. Aan de weekmarkt waren de prjjzen als volgt: Jarige Zeeawsche tarwe f8.4 f9. nieuwe f8,50 a f 10, regge f5.25 a f 5.90, nieuwe f5,50 a f6,zomergerst f4,a f 4,50, wintergerst f 4.50 a f 5.haver f 3,50 a f 4.50, bruine boonen f 10,a f 12,25, witte f 11,a f 13,voererwten f7.50 a f9.kookerwten f9.a f13, wikken f 10.a f 11.paardeboonen f 7, a f 7.50 per H.L., koolzaad f 10,50 a f 11,50, karwijzaad f 12.a f 12 50 per 50 K.G., uien f 1 75 a f 2,per 50 K.G., kipeieren f 6, a f 6,50 per 100 stuks, grasboter f0,65 a f0,70 per halve K.G. Hulst, 14 November 1910. Per 100 KG. Tarwe f 9,a f 9,50, Kogge f6,75 a f7,Wintergerst f 8,25 a f 8,60, Zomergerst f 8,a f 0.Haver f 6, a f 7,Erwten f 14,a f 16,Paar- denboonen f 0,a f 0,Bruineboonen f 13,a f 13,75, Aardappels f0,afO, Koolzaad per zak van 106 liters f0, Paarden 0 stuks, verkocht 0. Rundvee 14, verkocht 9. Varkens 19, verkocht 13. Boter per kilo f 1,10 tot f 1.15. Eieren per 26 stuks f L85. Goes, 15 November 1910. Van den geringen aanvoer werden vooral erwten vlug verkocht. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Essex Tarwe f 11.A f 11.25 Nieuwe Tarwe - 9.25 A - 10. Nieuwe Kogge - 7.A - 7.25 Wintergerst - 7.75 A - 8.25 Zomergerst- 7 50 A - 7.76 Haver- 6.a - 6.50 Kookerwten - 14.A - 15.25 Kroonerwten - 13.A - 16 Bruine boonen - 9.A - 12 25 Karweizaad - 12.A - 0. Aardappels mindere kwaliteit vanaf f2. Puike f 2.75 A f 3 25. Versche boter per KG. fl.16 a f 1.20 middenprijs 10.59; aan particulieren ver kocht a f'0.per pond. Versche eieren per 100 stuks f 7. a f7.28; middeuprgs f175 per 25 stuks; aan particulieren verkocht f 1.80. Aanvoer ruim. Eendeneieren 5 cent per stuk. Noteering van den markt- zetter der landb. afd. Goes en Kruiningen: Boter fl.16 a f 1.20 per KG. rekenprijs fl.18 Aan particulieren a f 0. Eieren f7.a f7.54 per 100 stuks, rekenprijs f7.30

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3