Grafmonumenten, Sociale Berichten. Rechtszaken. KERKNIEUWS. O N D E R W Ij S. Laatste Berichten. GEMENGP ÜIEÜWS. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen, enz. Burgerlijke Stand. Marktberichten. aDVERTEHTiËN. AUG. VAN DYCK-PETIT Steenhouwerij. Hardsteen «o» sluizen, bruggengebouwen marmeren Schoorsteenmantels De lessen van het herhalingsondef- wijs worden dezen winter hier goetl be zocht. Op de school aan den Ouden Mo len zijn dit jaar 2-t leerlingen, juist het dubbele van verleden jaar. In de laatste dagen hebben hier vanwege polderbesturen en particulieren talrijke verkoopingen plaats gehad van hoornen, geschikt voor klompenmakers. Deze boomen worden zoo duur verkocht, dat velen niet kunnen begrijpen, dat de klompenmakers bij den tegenwoordigen prijs der klompen, daarmede hun brood kunnen verdienen. Deze week werden door het Bestuur van don polder Nieuw- Beoostenblij een 70-tal niet dikke hoo rnen verkocht, deze brachten op f 1596, dus met de opcenten moeten ze be taald worden met ruim f 1755. Ile dik ste was 184 c.M. in omtrek en ging voor f36 op den roep. Ciinge. Het besluit onzer gemeente om liet traktement van den lsten Onderwij zer met 50 gulden te verhoogen, is door lied. Staten goedgekeurd. Dit besluit is een gevolg geweest der langdurige va cature. Het Groene Kruis. Uit het jaarverslag van de Zeeuwsche Groene Kruisvereeniging, loopende van September 1909 tot September 1910, blijkt, dat de vereeniging thans 17 a.fdee- lingen telt met ruim 4100 leden. De reeds bestaande afdeelingen Zierikzee, Oud- Vosmeer en Eikerzee en de nieuw op gerichte afdeeling Zaamslag hebben zich iiij de vere'eniging aangesloten. Uit het verslag blijkt, dat het bestuur op enkele punten bevredigd mag zijn, op andere echter teleurgesteld. Want, oim met de teleurstelling te beginnen, de aanwinst van nieuwe vereenigingen, van nieuwe afdeelingen, is en blijft klein. Wellicht voor een deel toe te schrijven aan het ge ringe aantal propagandisten, voor bet overgroot© deel echter ligt gewis de schuld aan de gebrekkige belangstelling, die verbetering van de „huiselijke zieken zorg" nog ondervindt van de zij-do van hen .,die er het meest voor mo-esten voe len, van de geneesheeran zelf. Immers van hen moet het initiatief tot het vor men van vereenigingen, zooals het „Groene Kruis", uitgaan en jnist van hen mochten we in Zeeland toch zulks ver wachten, dat zij zonder voortdurende pro paganda van onze zijde, wel zelf eens zou den trachten -een afdeeling tot stand te brengen. En zoo zijn er nog liefst 20 plaatsen in Zeeland, waar artsen geves tigd zijn, maar waar nog nooit een enkele poging gewaagd is om een Groene Kruis- afdeeling tot stand te brengen. Voeg daar bij nu nog een twintigtal plaatsen, waar geen geneesheer woont, dan ligt voor ons als een open hoek het feit, dat er nog lal van me-nschen in Zeeland leven onder slechte hygiënische voorschriften, dus ook missen een behoorlijke, flinke verpleging. Do ontsmettingsdienst, het vorig jaar geheel ingericht, blijkt in een dringende behoefte te voorzien. Voor het ontsmetten van goederen weid weer bij de regeering subsidie gevraagd voor het gebruik van rijkovens in Zee land. De opgerichte cursussen in eerste hulp Dij bedrijfsongevallen waren wederom oen groot succes. De werkzaamheden der afdeelingen be palen zich in hoofdzaak tot het uitleenen van zieken-verplegings-arlikelen en h-et verschaffen van ijs. Viissingen staat nog steeds met de wijkverpleging bovenaan en het komt ook de eer toe het eerst een statuten-wijziging te hebben aange bracht, waardoor de tuberoulose-bestrij,- ding met kracht kan worden ter hand genomen. Trouwens, nu het rapport der luberculose-commissie eerstdaags den wieg zal aanwijzen hoe in den strijd tegen deze volksziekte gehandeld moet wonden, tiaar is te verwachten, dat de afdeelingen dit ruime arbeidsveld met kracht en moed in bewerking zullen nemen. Dan zal voor zeker haar werk nog meer tot zegen wor den voor de bevolking dan het thans reeds is en zal het komend jaarverslag getuigen van een krachtdadig en werk zaam vereenigingsleven. In Zeeland kwamen in de week van 2 tot 8 November tien gevallen van be smettelijke ziekten voor, n.l. vijf geval len van roodvonk, twee te Aagtekerke, een te Clinge, een te Kruiningen en een te Tholen en vijf gevallen van diphtho- ritis, n.l. een te Go-es, een te St. Maar tensdijk, twee te Stoppeldijk en een te Zierikzee. „De witte Mijnwerkers". Mr. A. schrijft in het K a t h. S o c. Weekblad: Zoo noemt men in Frankrijk de bakkers. inderdaad is hun lot met dat der mijn werkers te vergelijken. Beiden werken in den nacht. Begrijpelijk is 't can ook, dat afschaffing van den nachtarbeid sympathie vindt zelfs "'J t groote publiek, dat er door zjjn voor keur voor versch brood, de groote oorzaak van is. En toch't vlot niet met Minister lalma's Bakkerswet. Een der hoofdredenen hiervan is de concurrentie tusschen groot- en kleinbedrijf, i.i 'v^sckafïing van nachtarbeid zal het kleinbedrijf in sterker concurrentie-stelling tegenover het grootbedrijf plaatsen", zoo zegt men. Waarom? Wijl men moet erkennen, dat bij de broodbereiding inderdaad het klein bedrijf krachtig weerstand kan bieden aan de opslokking door het grootbedrijf. De brochure van den heer Verkade bewijst het overduidelijk, dat bet grootbedrijf eerst toen tegen het kleinbedrijf flink kon con- curreeren, nadat het een continu-bedrijf was geworden, dat ook tot de koek- en beschuitbakkerij zich uitbreidde. Schaf den nachtarbeid af en het continu-bedrijf ligt tegen den grond, zoo vreest men daarom. Hoe dit te verhelpen? De heeren Goeman Borgesius c.s. willen hiertegeD reageeren, door aan 't grootbedrijf toe te staan, ook des nachts te arbeiden, mits het drieploegenstelsel worde ingevoerd. Doch ieder voelt, hoe daardoor juist met één slag het kleinbedrijf en het middel- bedrijf zullen worden vernietigd. Dit immers kan niet met drie ploegen werken. Practisch nu zal van 't amandement- Goetnan Borgesius en zijn mede Liberale- Unie-leden 't gevolg zijn, dat 't grootbedrijf des morgens versch versch brood zal hebben, wijl 't 's nachts mag arbeiden, terwijl de kleine bakker eerst tegen twaalf uur des middags aan zijn klanten versch brood kan aanbieden, wijl hij des nachts niet zal mogen arbeiden. Eu 't publiek, op versch brood belust, laat den kleinen bakker in den steek, en betrekt zijn brood van 't grootbedrijf „De guillotine van den Middenstand", zoo mocht ik het amendement-Goeman Borgesius wel noemen. Teiecht verklaarde de heer Passtoors daarom, dat, werd het aangenomen, de aldus geamendeerde wet voor ieder, die hart heeft voor den middenstand, onaan nemelijk zou zijn. Op het eerste zicht zou men in den 58 jarigen J. B., een te Heinkenszand geboren zwerver, die als heklaagde voor de recht bank te Middelburg verscheen, geen land louper vermoed hebben. Zijn kleederen deden meer aan een kleinen burger denken. Toch erkende de man van 21 tot 24 October rondgezworven te hebben te Neuzen zonder middelen van bestaan en werd hij tot 2 dagen hechtenis en tot opzending naar een Rijkswerkin richting voor den tijd van twee jaar en 10 maanden veroordeeld. De 25 jarige werkman A. S. uit Stekene had het niet de moeite waard geacht te verschijnen wat niet belette dat het O. M. 3 maanden gevangenisstraf eischte, wegens wederspannigheid tegen 3 politiemannen in den nacht van 2 op 3 October. De 42-jarige werkman A. v. d. B. uit Stoppeldijk erkende, dat hij drie suiker bieten gestolen had van het land van J. de Feijter aldaar, welke de waarde der bieten op 4 a 5 cent raamde. De eisch luidde f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis. De volgende beklaagde kwam eveneens uit Stoppeldijk. Hij de 35 jarige werkman A. V. ontkende, dat hij huisvredebreuk gepleegd zou hebben, door het niet op verzoek verlaten van de herberg van A. Amaert. De officier achtte z"i s echter toch bewezen en vroeg f 20 boete subsidiair 20 dagen hechtenis. De 50-jarige arbeider P. v. d. W., Wissenkerke, hoorde wegens diefstal van een paar broekspijpen van een land in den Geersdijkpolder f 12 boete subsidair 12 dagen tegen zich eiscken. Op 24 September had de 27jarige schippersknecht P. B. Pzn., ruzie gehad met de zoons van de eerste getuige W. 0. Baert en later wilde hij een bezeek brengen aan die vrouw, die zich reeds ter ruste had begeven. Volgens de vrouw heeft beklaagde haar bedreigd o.a. met de woorden ik zal je doodslaaD, Ook anderen kwamen verklaren, dat de man zonder recht het huis was binnenge drongen en daar met moeite uit verwijderd was. Wegens huisvredebreuk hoorde beklaagde 1 maand gevangenisstraf tegen zich eischen. De verdediger, mr. J. Adriaanse, wees er op, dat de vraag of huisvredebreuk gepleegd is, op het plattelan! anders moet worden beantwoord dan in de steden. Gewoonlijk, en ook in dit geval, zjjn er geen bellen en stapt men zoo maar naar binnen. Er is niet bewezen, dat de deur op het nachtslot was, en dus het ten laste gelegde binnend ringen, waarbij van geweld sprake moet zijn, is niet bewezen De verdediger meende dat een elementaire straf moet worden opgelegd. Te Hansweerd liep de 71 jarige J. D. Hont op 9 October op den zeedijk te wandelen toen hij den 47 jarige werkman P. D. ontmoette, die hem na een woordenwisse ling drie stompen zou hebben toegebracht. De beklaagde ontkende, toch luidde de eisch f 15 b, s. 15 dagen hechtenis, Beklaagde vond dit te veel. Op 6 October j.I. hield de agent van politie Heisterborg te Middelburg de 22-jarigen landbouwersknecht uit Rit- them aan, omdat hij verdacht werd van mishandeling. Toen schold beklaagde den agent uit en verzette zich hevig tegen hem. Thans verklaarde de L dronken te zijn geweest en zich niets te herinneren. Daar beklaagde reeds vroeger 3 maanden wegens mishandeling heeft ondergaan, eischte hei O M. thans 2 maanden ge vangenisstraf. J. J., 48 j roeier te Viissingen, had verzuimd zijn hond aan te geven voor de gemeentebelasting. Wegens ontduiking der gemeentebelasting, zal hij, als de officier zijn zin krijgt, f5 te betalen hebben of anders 5 dagen moeten „zitten. Op 1 October kreeg de 36 jarige werk man A. K. te Viissingen ruzie met zijn buurman van de Voorde en gaf dezen een paar slagen in het gelaat en op het hoofd. Wegens mishandeling eischte het O. M. f20 boete subsidair 20 dagen hechtenis. Uitspraak in alle zaken 18 November. Verder werden veroordeeld wegens: strooperLj J. A. C. A 31 j., herbergier te St. Jansteen, tot f 5 b. s. 5 d h overtreding van de rijks belastingwet C. T., 24 j„ electricien, Utrecht, E. B koopman, St. Jansteen, H. C. V., 68 j. J. P. R-, 67 beiden visscher, Bouchaute [België], J. R., 25 j., werkman, Olinge [België] en M. H. L. G. J A P. Chan delaar te Sluis, ieder tet f 10 'd. s 10 d. h., S. S. R38 j., visscher te Bouchaute tot f5 b s, 5 d h Vrijgesproken D. C. M., 17 j., arbeider te Koewacht, beklaagd van mishandeling. Een diefstal in het groot De rechtbank te Middelburg deed heden Vrijdag uitspraak in de zaak van diefstal en heling van de groote partij kruideniers waren ten nadeele der firma Maas de Groot aldaar. De 33 jarige pakhuisknecht J. de R. werd wegens diefstal overeen komstig den eisch van het O. M. tot één jaar gevangenisstraf veroordeeld en de 42 jarige winkelierster J. M. A. wegens heling ook volgens den eisch tot drie maanden en de 46 jarige winkelier, even eens wegens heling tot 2 maanden tegen dezen laatste had het O. M. 4 maanden geeischt. Een geschenk voor de Six- tijnsche kapel. De Beiersche gezant bij de H. Stoel, vrjjheer V. Ritter, bood Woensdagochtend aan den H. Vader die daarbij omringd was door een groot gedeelte van de hofhouding de ge schilderde glazen van de Sixtijnsche kapel aan een geschenk van den prinsregent van Beieren ter gelegenheid van 's Pausen gouden priesterjukilé. De gezant hield daarbp een toespraak in de Italiaansche taal, waarop Z. H. zijn warmen dank betuigde voor dit waarlijk vorstelijke geschenk. De Paus bezichtigde met groote belangstelling van verschillende plaatsen der kapel uit de glazen, onderhield zich daarover in het bijzonder levendig met den nuntius, Mgr. Frükwirth, en wensehte den kunstenaar, den glasschilder Derix, geluk met het welslagen van zijn moeilijke taak. Dhr. G. Kosten, vroeger woonachtig, en leerling der ambachtsschool te Goes, slaagde Maandag te Breda voor het examen van Machinist bij de Mij. tot Expl. van Staats spoorwegen, bij welke Mij. dhr. K. als leerling-machinist in dienst was Oostburg Mej. H. Woitiez, onderwij zeres aan de O. L. school alhier, is be noemd als onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de R. N. L. alhier. Middelburg. In het droogdok alhier is opgenomen de Russische driemast- schoener „Toara", tot het ondergaan van eenige voorzieningen. Diemen. Door storm en hoog water is de polderdijk doorgebroken. Men tracht de breuk te stoppen. Eds De overlandvlueht EdeSoes- terberg kon heden wegens den harden wind niet geschieden en zal bij gunstig weer morgen plaats hebben. Oosterbeek. Het politieblad vermeldt, dat bij het lijkje van Theodora Kraak, het vermiste (meisje, dat 25 October j.I. uit de rivier werd opgevischt, ecu ijze ren emmer is gevonden, waarin een oude groen-geruite pelerine, die volgens de ouders van het meisje niet aan het kind toebehoorde. Berlijn. De Berliner Zeitung am Mit- tag en de Parijsche „Journal" hebben eene som van 100.000 Mark uitgeloofd voor een wedvlucht ParijsBerlijn als eerste gedeelte van een te organiseeron wedvlucht ParijsBerlijnBrusselLon den. Londen. Verschillende ministers ver klaren zich voor de ontbinding va:n het parlement. Zij gelooven, da,t ©en dringend beroep op het vertrouwen des volks met geestdrift zal worden begroet. Zij geloo ven, dat, Wanneer het tot ontbinding komt, de verkiezingen vóór Kerstmis zul len geëindigd zijln. Do ochtendbladen bevatten berichten die bewijzen, dat beide partijen teleur gesteld zijn over de mislukking van de vredesconferentie. Zij verlangen dat de eigenlijke reden dier mislukking zal wor den openbaar gemaakt. Dubbele moord te Spaarndam Woensdagmiddag zjjn de beide slacht offers van deze vreeselijke moord begra ven. Onder het droeve klokgelui was heel het dorp uitgeloopen. Ook waren er tal van menschen van buiten. Ds. Baljon hield in het sterfhuis een toespraak en op het graf een rede, waarin hij de vele deugden van de overledenen herdacht. Vier kransen werden op de graven ge legd. Bij de begrafenis was ook het ge meentebestuur van Spaarndam vertegen woordigd Burgemeester Haitsma Muiier sprak eenige woorden en legde namens de gemeente een palmtak op de kist van den heer Melchior Dienzelfden middag is do justitie uit Haarlem weder naar Spaarndam getrok ken, thans in verband met de omstan digheid, dat alles er op duidt, dat de misdaad niet is gepleegd door meer dan één persoon, doch door een enkeling. Het vinden van de twee kopjes, waar uit broeder en zuster gewend waren hun koffie te gebruiken, en dat van een derde, apart te voorschijn gehaald; het viDden van een sigarenvaas op de tafel, dat alles heeft de justitie tot de overtuiging ge bracht, dat hier geen sprake kan wezen van een moord, doch dat hier een wan hoopsdaad heeft plaats gehad. Vermoed wordt dat zich Zaterdagmiddag bij den heer Melchior iemand heeft aange meld om fiinantieele hulp en dat de twee oudjes hebben gedacht hem wel te zullen zien verdwijnen, wanneer zijn pogingen niet lukten, en dat zij daarom hun boter hammetje om 6 uur, dat, niet in hun maag is gevonden niet hebben verorberd. Veronder steld wordt ook, dat de bij de familie bekende gast zoolang is blijven zitten, tot hjj, inet de plaatselijke toestanden bekend, kon vermoeden, dat niemand meer zou binnen treden, en dat hjj toen, ten einde raad, na de pertinente weigering van den heer M. om geld te geven, tot gewelddaden is overgegaan en zijn vreeselijke daad tot het eiDde heeft doorgezet. Het bezoek der justitie had dan ook geen ander doel, dan bij de toen verzamelde familie uit fe visscheD, welk persoon zoo intiem met de beide vermoorden omging, dat voor hem beleefdheden werden gepleegd, die zelfs de predikant, noch andere nota belen nit de gemeente gewend waren te ondervinden. Het resultaat van dit onderzoek is^nog niet bekend. In Spaarn dam huldigt men algemeen de overtui ging dat de justitie thans op het goede spoor is. Het zich niet aanmelden van den persoon, die bij dc vermoording een kop koffie heeft genuttigd, wijst er volgens hen op de justitie is het daarmede niet oneens dat hier iets zeer verborgens achter zit. CORRESPONDENTIE. A. H. Grand Rapids. In dank ontvingen wjj uw postwissel a f 2 ter betaling van uw abonnement. de Administratie. Kapelle. Woensdag werd door notaris Liebert voor diverse eigenaren publiek verkocht wisschen en verschillende bosschen onder Kapelle, Kloetinge en Wemeldinge; opbrengst f 2778 pl. gewone onkosten. Z. GOES. Ondertrouwd 10, Jacobus Schip per 21 j. jm. en Sophia Le Conté 24 j' jd. 11, JohaDnes Cornelis Vermeule 26 j jm. en Francina Johanna Prankin 23 j. jd. Geboren 10, Pieter zv. Adriaan Duive- waardt en Neeltje Groenleer Cathari a dv. van Jan Pieter Hifeels en Catharina van Veen. Overleden :10, Jchannes Pranciscus Gerard zv. Francois Temmerman en Matbjja Christina Reyerse. Van 10 en tl November. MIDDELBURG Ondertrouwd: C. de Boks, j.m. 23 j. en. W„ Cevaa.1, j.d. 19 j.; J. C. Persant Snoep, j.m. 26 j. en J. de Lange, j.d. 26 j.; C. Vermeulen., j.in. 25 j. en J. Poppe, j.d. 24 j.; H. N. Wolleswinkel, j.m. 22 j. en P. J. v. Luijk, j.d. .24 j.A. Ülree, j.m. 22 j. en S. de Smit, j.d. 24 j.C. C. Leemans, s., 48 j. en F. B. Veldman, j.d. 49 j. Getrouwd: A. M. C. Beenhakker, j.m. 21 j. en D'. Boogaard, j.d. 24 j.; C. de liaan, j.m. 25 j. en J. C. Gillesse, j.d. 28 j.; W. Meijers, j.m. 24 j. en J. S. de Kam, j.d. 23 j. BevallenA. de Graaf, geb. Adriaanse, d.E. C. Flipse, geb. Rood, z. en d. (levenl.) Overleden: D. E. van den Hoven, vrouw van P. J. van Es, 68 jaar; L. van Schel ven, z. 1 maand; W. Wondergean, z. 2 maanden. Van 411 Nov. IERSEKE Ondertrouwd: 4, Foort Hoo- gesteger, wedn. 36 j. en Neeltje de Waal, jd. 33 j.; Jacobus van Boven, jm. 28 j. en Pieternella Sinke, jd. 23 j. te Krabbendijke, Geboren: 8, Jacob, z. v. Pieter van Oost ©n Ida Sanderse; 9, Cornelia, d. v. Marinus Reijngoiudt en Adriana Cornelia Deurlao. Overleden: 10, Johanna Maria, 6 j., d. v. Cornelis Sinke en Johanna Staal. Over de maand Oct. GR0EDE Gehuwd: P. Steijaart, 21 j. jm. en S. de Pauw, 18 j. jd. Geboren: C. Dingeman, z. v. J. Verberg en G. GiljamAd. v. J. de Koning en A. Deij. Overleden: A. v. Acker, 77 j. CADZAND Geboren: S., d. v. J. de Vos en S. de Winnè; J., z. v. J. Adriaansei» en C. Provo; H., z. v. IV. y. d. Heuvel en J. v. Putte; A., d. v. Wi. de Smidt en K. Verkouteren; M„ d. v. J. Kools en A. Erasmus; A., d. v. A. de Smidt en E. Cappon. BRESKENS Gehuwd: A. Hoogstad, 29 j. j.m. en J. Cuveljé, 23 j. j.d. Gebaren: T., d. v. P. Oosterling en M. Keijmel; W., d. v. J. Pleijteron en S. V. d. Velde; H., d. v. J. v. d. Sande en H. Jacobse; L., z. v. L. Vermeulen en E„ Rinders; M., d. v. 1. Cuveljé en J. Mabelis; J., d. v. J. de Wispelasre en J. Brugge; A., d. v. J. do Koster en A. JacobsA., z. v. A. Brugge en S. Reijnaers. Overleden: T. Brugge, 74 j.; J. Koppens, 6i5 j.; A. v. d. Sande, 88 j. EEDE Geboren: G„ z. v. L. v. Rie en A. v. .d. Hauwe; J., d. v. P. Hoste en C. de Rijke; A„ d. iv„ E. Martens en I. Keukelinck. OverledenA. v. Belleghem, 72 j. OOSTBURG Gehuwd: J. de Hulster, 29 j. j.m. en J. Nortier, 30 j. j.d. Geboren: J., z. v. A, Haaken en D. de Reu; S., d. v. J. -Faas en T. Fre- mouw; J., d. v. I. v. ld. Putte en J. Steurrijs; S., id. v. H. Bonte en N. Ma- besoone; E., d. v. A. Lodewikus en W. Diepstraten. j ST KRUIS Gehuwd: Th. Thomaes, 30 j. j.m. en A Bonte, 26 j. j.d. Geboren: J., z. v. A. Dhondt en E. v. Acken. WATERLANDKERKJE Geboren: M„ d. v. I. Geelhoed en M. v. d. .Sande; F., z. v. J. Verberkmoes en J. Wiest; ,K., z. v. J. Enters en J. Kopjrejan. SCH00NDIJKE Geboren: L„ z. v. O. Cammaert en M. Roose; E., d. ,v. A. Quaak en J. Contant; P., z. v. J. v. d. Broeke en B. Taalman; I., z. v. II. Bliek en J. Kense; C., d. v. F. Delnad en P. v. Vooren; M„ d. v. A. Jansen en E. Seen; J., z. v. I. D'Hoiit en C. de Jonge. Overleden: J. de Blauwe, 80 j.; J. Lu- teijn, 10 mnd. Tholen, 8 Nov. 1910. Jarige Zeeuwsche tarwe f 8,a f 9,— Nieuwe tarwe f 8,50 a 10,haver f 3,50 a f4,50; rogge f5,50 af 6.wintergerst f 4.50 a f 5,aardappelen blauwe f 3,— a f3,25; witte f3,a f 3,25; peren f 6, a f8,appelen f6,a f8,per EL.; uien f 1,75 a f 2,per 50 K.G. hooi f 25,a f 30,per 1000 K.G stroo f7. a f 11,— per 100 bossenzomergerst f 4, a f4,50 per H.L. Middelburg, 10 Nov. 1910. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer redelijk. Het aangevoerde werd aan onveranderde prjjzen van vorige week genomen. De handel was niet vlug. De prijzen waren als volgt: Nieuwe tarwe - 7.a - 7.50 Rogge- 5.25 a - 6.25 Zomergerst- 4.50 a - 5. Haver- 3.— a - 3.50 Paardeboonen - 7.a - 7.50 Kroonerwten - 14.a - 16. Tuinboonen - 6.a - 7. Witte boenen - 13 25 a - 14.25 Ronde bruine boonen - 13.a - 14.— Lange dito- 12.50 a - 13.50 per mud. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f0.56 a f0.66, voor particulieren f 0.66 per 1/3 kilo. Eieren f 8.voor particulieren f8.40 per 100 stuks. Noteering v. d. marktzetter van de 1 andbouwvereenig i n g Boter f 0 56 f 0 66, voor particulieren f0.66 per Va kilo. Eieren f8voor particulieren f8.40 per 100 stuks. Stationstraat L 5 en 6 Bergen-sp-Zoom Zandsfeenen, SlIJpsfeenen, Trottoirbanden, Straatkelen, en*. Groot Magazijn van in alle stijlen en kleuren. MARMEREN SALONKOLOMMEN EN ZUILEN ENZ.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3