Besluiten en Benoemingeii. KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. Rechtszaken. GEMEH6S» StiEÜWS. Boekaankondiging. Laatste Berichten. Posterijen Burgerlijke Stand. lf@rkooiiiiii.gen Aanbestedingen» Ondergeteekenden stellen aan de Pïov. Slaten van Zeeland voior het navolgende besluit te nemen: De op 1 Januari 1911 in vasten dienst zijnde arbeiders oip de provinciale wegen iii Zeeland verkrijgen met ingang vajn dien dag de jaarwedden, waarop zij recht zouden hebben, indien de thans geldefor de verordening, vastgesteld en gewijzigd onderscheidenlijk bij besluiten der Prov. Staten van 12 Juli iS95 no. 1.5, 9 Novem ber hoi. 6 en 13 Juli 1906 no. 173, goed gekeurd bij Koin. besluiten van 26 Augus tus 1895 no. 28, van 19 December 1900 na. 20 en van 28 Augustus 1906 no, 53, van kracht waren geweest op den dag hunner indiensttreding. De Voorzitter stelde voor, dit voorstel over te brengen bij de aideelingien. Dienovereenkomstig werd besloten. Op voorstel van den voorzitter werd besloten de eerstvolgende openbare ver gadering te houden op Vrijdag 18 No vember, des morgens te 10 uren. Alzoo werd besloten en de avondver gadering hierna gesloten. Koloniën. OOST-llVTl)IË. Den lien October is op schout van Eekelen door een ontslagen Chineesehen oppasser een moordaanslag gepleegd. Twee schoten werden afgegeven, waarvan een in het onderlijf drong, tengevolge waarvan de gewonde vandaag in het Juliana-ziekenhuis overleden is. De dader is gearresteerd en geeft als drijfveer op, dat de schout hem aangeklaagd had wegens het achterhouden van gelden, die bij het dobbelen in beslag waren geno men, waardoor bij ontslagen werd. „Bat. Nbl." Benoemd tot ontvanger der rijksbelas tingen te Nieuweschacs (station) H. Harms, thans te 's Gravenpolder, te Monni kendam G. Moolenbergh, thans te Bres- keus en te NoordwelleA. van Iersel, surnumerair te Rotterdam. Mgr. dr. G. van Zinnicq-Bergmann De bekende en populaire pastoor van de berk in den Noordhoek te Tilburg, Mgr. dr. G. van Zinnincq-Bergmann is Zondag te 's Boch overleden aan de gevolgen eener operatie. De overledene was doctor in de god geleerdheid en geheim kamerheer van den paus. Van 18871898 doceerde hij de Bijbeluitlegkunde aan het groot-seminarie te Haaren. Ook liet hij waardevolle werken van katholieke bijbel-exegese na, o a. vertalingen der twee boeken „Esdras", en van de boeken „Tobias", „Judith" en „Esther". Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor te Wateringen den WelEerwaarden Heer H. Verdegaal, die Kapelaan was te Amsterdam (H. H. Nico- laas en Barbara) en tot Pastoor te Lam- bertschagen den WelEerwaarden Heer O. J. Duivesteijn, die Kapelaan was te Am sterdam (H. Willibrordus buiten de Veste.) t a Sluis. Aan den heeren P. Varennes, G. R. H. L. Sire en J. M. Ie Gal, allen uit Prankrijk is bij Kon. besluit vergunning verleend om Hooger onderwijs te geven aan het Institut FraDgois d'Assise alhier. De voordracht te Middelburg voor directeur der ambachtschool bestaat uit de heeren C. Doets, directeur der ambacht school te Hoogeveen, en J. van Dijke, onderwijzer aan de ambachtschool te Dor drecht. De voordracht vbor onderwijzeres aan de openbare lagere school te 's Heer Abtskerke bestaat uit de dames: E. Lagaaij te Vlissiugen, M. C. Adriaansen te Sluis en W. M J. Goor te Biervliet. De eeds-quaestie voor den Hoogen Raad. De Hooge Raad vernietigde het arrest van het Hot' van Amsterdam, waarbij JHoogland, behoorende tot het R. K. Kerk genootschap, was ontslagen van rechts ver- volging, wegens eedsweigering als getuige in een strafzaak. Zich vereenigenoe met het daartegen door den procureur generaal te Amsterdam voor gesteld cassatiemidde), verwees de Hooge Raa.d de zaak evenwel voor een nieuwe feitelijke behandeling naar het hof te Arnhem, daar niet feitelijk was uitgemaakt, dat het R. K. Kerkgenootschap het afleggen van een eed toelaat. Ter geruststelling van sommigen, bij wien op grond van de laatste verbijsterende clausule, ietwat vreemde gedachten omtrent den gezonden zin van onzen Hoogen Raad mochten oprijzen, zij herinnert, dat een rechterlijk college positieve bewijzen moet hebben. Dat de R. K. Kerk het afleggen van den eed toelaat, staat in eiken Cate chismus, maar dat is niet genoeg! „Tijd." Een zekere J. J. P. L. P.Jzn., schippers knecht, te Goes woonachtig, wiens aan houding door den officier van Justitie te Middelburg was verzocht, wijl hij verdacht wordt van een diefstal te Hansweerd, is te Rotterdam gearresteerd en Dinsdag j.l. overgebracht naar het huis van bewaring te Middelburg. Dubbele moord te Spaarnwoude. Over deze afgrijselijke misdaad kunnen wij nog het volgende mededeelen Aan de schuurdeur, noch ergens elders, was een spoor van braak te ontdekken, zoodat de moordenaar gesteld dat er maar één dader is aa,n de huisdeur moet hebben gescheld en toen Melchior moet hebben overrompeld toen hij zijn gewoonte getrouw' door de schuurdeur kwam kijken wie er was. Melchior is waarschijnlijk bij de keel gegrepen om hem het knaken va.n alarm te beletten. De oude man is daarop met zijn eigen zakdoek geworgd deze zat bij het vinden van het tijk nog strak om zijn hals en met een mies zijn hem daarop steken in zijn hoofd en vreeselijke sne- den over zijn gezicht toegebracht. Zoo vond men het tijk van den vermoorde Zondagmorgen in de schuur bij het kip penhok, het gelaat geheel met bloed be dekt. In de nabijheid lag een niet bloed bevlekt tafelmes. De moordenaar, of anders zijn mede dader, moet vervolgens door de deur die schuur en huis verbindt de woning zijn binnengedrongen om Melohior's zuster aap te vallen. De vrouw moet een poging- tot ontvluchting door de voordeur heb ben gedaan, waarbij zij voor in do gang gegrepen is. Daar heeft een worsteling plaats gehad en is de ongelukkige ide eerste verwonding toegebracht. Bloed en haren zaten tegen den gangmuur. De vrouw is vervolgens naar de achterkamer gevlucht of gesleept; daar werd haar onthalsde lijk gevonden in een plas van bloed, waarmede ook twee stoelen be spat waren. Na dezen dubbelen moord moet de da der van wien men meent, dat hij met het huis en de gewoonte van den bewoner bekend moet zijn geweest de sleutels uit Melchioir's zak gehaald en zijn geldkistje opgezocht hebben. Dit stond ledig -op1 een tafeltje in de achter kamer met ide sleutels in het slot. Een groote, zwartlederen porjjemonnaie, even eens ledig, lag in het geldkistje. Mel chior moest j.l. Zaterdag de Rijksonder- wijssubsidie ontvangen hebben, in ver band waarmee men veronderstelt, dat on geveer f 1000 gestolen zijin. Sporen van braak aan leasten vielen niet te ontdek ken en omdat ook verder niets overhoop gehaald of vermist wordt, neetot men aan, dat de dader zich mot het geld dadelijk uit de voeten heeft gemaakt. Merkwaardig is, dat ook het „keffertje" zoo noemde men den hond van Mel chior ook niet schijnt te hebben aan geslagen. Men vond het dier vanmorgen niet in de woning. Het liep- rondom het huis. De melkboer Blom waarschuwde na zijn ontdekking dadelijk dr. Nije; de burge meester van Spaarndam, de heer Haitsma Muilier en de burgemeester van Haar- 1-emmerliede en Spaarnwoude, jhr. mr. Teling van Berkhout, waren spoedig ter plaatse, en reeds tegen elf uur arriveerde het-parket uit Haarlem, t. w. de heeren Mr. Hover, subst.-officier van justitie, Mr. D-e Josselin -de Jong; rechter-commissa- ris, Mr. Meckmann, substituut-griffier, Mr. Hover waarschuwde den heer A. Loker se, inspecteur van politie t-e Bloemen- daaJ, die !met zijn hebenden politiehond eveneens weldra op de plaats des mis- drijfs verscheen. Gemeentepolitie en rijks- veldwacht kwamen in grooten getale op. De rijksveldwachters uit Halfweg brachten ook twee politiehonden mede. De justitie nam den toestand nauw keurig op, maar liet alles op de plaats van het misdrijf onaangeroerd. Van Üe lijken werden foto's genomen, aa,n eeni- ge menschen, o. w. de melkboer, werd een kort verhoor afgenomen en toen ving men aan met het werken met den po litiehond van den inspecteur Lokerse. Men liet het beest ruiken aan het mes, dat hij Melchior gevonden was en' met zoo veel kracht gehanteerd, dat het heft ge heel was omgebogen. En voorts gaf men den hond lucht aan de in 't geldkistje gevonden portemonnaie, die de da-der ook in de handen moest gehad hebben. Vlet zijn geleider naar builen gaande, stak het beest den neus in den wind! en toen liep het zonder aarzeling de brug over langs een houten schutting, in xle richting van den molen. Eerst ging het even de woning binnen van een izeke- ren M., die dientengevolge (maar zonder eenig resultaat) verhoord werd, maar daarna liep' de hond rechtstreeks naar een dubbele arbeiderswoning een eindje voorbij1 den molen, en op ongeveer 800 meter afstand van de plaats van den moord. De speurhond liep nu de woning binnen, waar een z-ek-ere Roza bijl zijn ouders woont. Eu het beest bleef woest blaffende voor de bedstede staan, waar in deze Roza gewoonlijk slaapt. Wij za gen hoe ook de andere speurhond-en, na dat hun aan het mes en d-e portemon naie lucht gegeven was, steeds allen de zelfde richting naar den molen namen, maar -geen van hen drong tot het huis van Rosa door en ging dit binnen, ge lijk de hond van den inspecteur Lokerse met zooveel beslistheid had gedaan. Alle drie de honden bleven onderweg op pre cies hetzelfde punt hij een breede sloot staan. Mogelijk heeft de dader zich hier gewasschen of een en ander ingeworpen. Dit zal nader onderzocht worden. Maar hoe dit zijl, de justitie liet Roza, die in een herberg in het dorp vertoefde, door rijksveldwachters ophalen, confron teerde hem met de lijken en nam hem eerst een streng verhoor af. Hiji ontkende halstarrig en gaf op waar hij' Zaterdag avond vertoefd h-aid. Dit klopte niet zoo precies, maar wel bleek, dat hiji te on geveer half tien met den sluiswachter nog .moet hebben gesproken. In het dorp had hij wel eens gezegd Melchior „wel te zullen krijgen", omdat deze hem we gens zaakbeschadiging (Roza had een houten bek voor Melchior's huis ver nield) tot drie maanden gevangenisstraf had doen veroordeel-en. Maar tot den rechter-commissaris zei-de verdachte niets tegen Melchior te hebben. Roza, een ■dronkaard, staat zeer slecht aangeschre ven. Hij bracht reeds een jaar in 's Rijks werkinrichting door en is opnieuw ver oordeeld om daar een jaar te vertoeven. In verband hiermede hield de justitie hem na zijn tweede verhoor in den na middag in arrest, al mag dat niet be schouwd worden als een arrestatie in verband met den dubbelen moord. Tot laat in den avond zette de justi tie Zondagavond haar onderzoek voort. Het parket hield zich in de schuur op, waarin het lijk van Melchior nu met een wit laken overdekt op dezelfde plaats was blijven liggen. Vele menschen werden hier verhoord -en vele kwamen in lichtingen verschaffen. Maar het noodige licht was, toen wij Spaarndam verlieten, nog niet -verkregen. Het onderzoek werd natuurlijk Maandag voortgezet. Het behoeft geen betoog, dat de dor pen Spaarndam en Spaarnwoude in groote beroering waren. Honderden verdrongen zich op iden dijk voor het huis van dei misdaad en met afschuw werd het gru welijke misdrijf besproken. Men riep als het ware om wraak en schold op den lafaard, die om wat geld te bemachti gen, twee brave oude lieden lafhartig had vermoord. Een aangrijpend tooneel speelde zich af, toen de zoon en dochter vap den: vermoorde ter plaatse kwamen Aangaande den moord te Spaarnwoude (bijl Spaarndam) meldt men nog, dat de justitie machtiging tot hel. begraven van de beide lijken heeft verleend; de begra fenis was bepaald op heden (Woensdag) middag te Spiaarndam. De plaats, waar een der politiehonden te water sprong, is afgédregd, doch zon der resultaat; het geld (bij nader onder zoek meer dan f 1000) is. niet te vinden. De gearresteerde Amsterdammers blij ken niet in den moord te zijn betrok ken; R. blijft, in arrest, doch tol heden zijin de vermoedens nog vaag. Brand Rijks,werf Hellevoet- sluis. Men meldt uit Helleyaetsluis, d.d. 6 N-o|v. Vannacht woedde een zware brand aan de Rijkswerf. Twee victualiemagazijnen, een reservemagazijn, de tak-elzolder ten de artilleriewerkplaats brandden af. De ma- terieel-e schade is enorm. Oorzaak onbe kend. Nader meldt men: De brand ontstond 's nachts tusschen half twee en twee uur. lil zeer korten tijd had d-e brand een dreigend aanzien. Achtereenvolgens zijn afgebrand de boots manswerkplaats, z.g.n. takelzioMer, het victualiëmnagazijn, een der reserve-maga,- zijnen en de artillerie-werkplaats; gedeel telijk is ook de muur van heit artillerie- magazijn doorgebrand. Eerst om zes uur Zondagmorgen kon men zeggen, dat de brand gebluscht was. Veel kostbaar' materiaal is gered, em de artilleriezaal werd geheel leieggedra- gen; intusschen is de schade toch aanzien lijk. Een paar werklieden hebben lichte Verwondingen opgeloopen. De affuitenloods der artillerie, die vlak naast het terrein van den brand staat, en het kruithuis op ongeveer 200 M. af stand, werden voortdurend bespoten. De joiorzaak van den brand is nog on bekend. De portier van ide ronde had tusschen één uur en half twee niets be speurd. Twee meegesleepte kudden! Van een kudde schapen, grazende op de buitenschorren bij den polder Eendracht, oip Tessel, zijn tijdens den jo-ngsten storm vloed zestien idieren door den stroom overvallen -en meegesleurd in ziee. Mo oir den aar gepakt. Men schrijft uit Heerlen Zooals wij indertijd breedvoerig heb ben medegedeeld, heeft «enigen tijd ge leden de klompenmaker Di&rrey te Vaas- rade, bij Heerlen, zijne vrouw met een bijl het hootd ingeslagen, in tegenwoor digheid van zijn schoondochter. De toe-dracht der zaak was als volgt: Toen de gebroeders C. de woning van den klompenmaker passeerden, vernamen ze eensklaps een ijselijken gil. Terugkee- rend, zagen zij, dat D. een bijl liet val len en wegvluchtte. De vroiuw van D. had een vreeselijke wonde aan het hoofd en baadde in haar bloed. De slag was toe gebracht met de punt van de zware klam- penmakersbijl, dienzelfden morgen nog geslepen. D-e wonde was tien centimeter lang en vijf di-ep; terwijl de bijl tot in do hersenen door was gedrongen. Den dader had men sinds zijne afschu welijke misdaad niet meer gezien. Alle boisschen i:n den omtrek werden afgezocht, doch -alles was te vergeefs. Zaterdag vcio-rmiddag werd hij echter door den gemeenteveldwachter van Hieer- lenheid© gearresteerd en naar het cachoit van Heerlen Overgebracht. In den namiddag werd hij ter beschik king van den officier van justitie naaf Maastricht (Overgebracht. B e w u s t e 1 o oi s gevonden. Te Wa- geningen werd Vrijdagmorgen de 40-jarige mej. B. bewusteloos in haar bed gevon den. In de kamer is geen gaslamp, men rook echter een sterke gaslucht en nu bleek een gasbuis, die dotor de kamer loopt, gescheurd te zijn. Twee doktoren zijn den ganschen dag met d-e patiënte bezig geweest: des avonds achtte men het levensgevaar geweken, hoewel het be wustzijn nog niet was teruggekeerd. Zware mishandeling. Donder dagavond zijn door d-e gemeente-po-litie te Baven-Ha.rdi-nxveld aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld, twee diek- knechten, als verdacht van zware mis handeling, zooi ni-et poging tot moord, van of gepleegd aan den machinist va,n een d-er groote sleepbooten van die reie- derij Karl. Schreiers. De machinist bekwam aanzienlijke hoofdwonden, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, die dan ook doio-r dr. v. d. Hoeve werd verleenid. Wraak moet hiervan de oorzaak zijn. Ongelukken. T-e Prinoenhage (N.-B.) is uit d-e rivier de Ma.rck opgevischt het lijk van den 18-jarigen Rocks, die reeds 3 weken vermist wordt. Gistermiddag liepen twee broertjes in een huis in de Vinkenstraat te Rotterdam, achter elkaar de trap op. De eerste knaap-, die een koperen roede droeg, viel, waar door zijn broertje, d-e 4-jarige Arie P., de roede in het oog kreeg, waardoor hij ciogenscihijnlijk geen letsel bekwam. Later evenwel werd de knaap bewusteloos :en overleed. „Met de Poppenkast op- reis". Deze frisch en boeiend beschreven zwerftocht van drie dagbladschrijvers, die als kermisreizigers vermomd, met een pop penkast vertoioningen gaven in verschil lende streken van ons vaderland, laat zich prettig en ge-makkelijk lezen en is de kennismaking ten voille waard. Dui delijke afbeeldingen, naar het leven ge- nameh, veraanschouwelijken den tekst en maken den inhoud nog belangwekkender. Het boiek is blijkens achterstaande an nonce te Goes verkrijgbaar bij P. A. H. Pieterman in de Lange Kerkstraat. Den haag. Naar hier wordt geseind, dat de medeplichtige aan den diefstal in het Palace Hotel, de tot nu vermiste Duitsc-her, te Keulen heeft terecht gestaan. Hij werd veroordeeld tot 18 maanden. 's Bosch. Het gerechtshof eischte te gen -een wissellooper te P'rinsenhage be schuldigd van moordaanslag op zijn vrouw en door de Bredasche rechtbank tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld, 15 ja ren tuchthuisstraf. Lissabon. De haven is met pest be smet verklaard. Cardiff. Bij de mijnoipstootjes zijin 100 mijnwerkers gewond en is een politie agent gedood. New-york. Bij de verkiezingen voor het huis van afgevaardigden blijkt de partij van Roos-evelt het onderspit te del ven. De democraten zijn aa.n de winnend© hand. Volgens de laatste berichten win nen zij 37 zetels en beschikken nu oiver een© meerderheid van 13. In de toonaangevende staten zijn de mocratische goeverneurs gekozen -en in de Staat Milwaukee is de eerste socia list gekozen voor het congres. Eden. Do vlieg week alhier is begonnen, bijgewoond door vele autoriteiten, waar onder leden der hofhouding en van d-e hofhouding van Groothertogin van Mec klenburg en generaal van Heutsz. Wijn malen -en Kuiler vlogen. Koolhoeve, wiens vliegtuig te Maastricht was achtergeble ven ,ko-n niet meedoen. Alle toeschou wers waren verrukt over de prachtig© vluchten en de geestdrift steeg ten top toen mevrouw Koolhoeve in het vlieg tuig van Van Wijnmalen stapte en met den koenen vliegter een vlucht een vlucht medemaakte. Bij de daling werden de vliegers ge complimenteerd en bood de Nederl. Wiel- rijdersbond den heer Van Wijnmalen ©ene plaquette aan, waarop is afgedeeld de Eiffelfcoren te Parijs en h-et paleis van Justitie te Brussel (symbool van de vlucht ParijsBrussel en vice-versa) mei daar- tusschen Van Wijnmalen's vliegtuig ter wijl cia.n d-en achterkant is aangebracht de opdracht met het vtaipen van den Alg. Nederl. Wielrijdershond. Verplaatst a a.de surnumerair der pesterijen -en telegrafie H. Henseler, van Bergen .op Zoom naar Amsterdam (post kantoor); de commies der posterijen en 'telegrafie 2e kl. J. H. Parker Verboom, van 's Hertoigenbosch(postkantoor) naar Vlissingen (spoorwegpostkantoor nr. 2); d-e c,oim-mies d-er posterijen ein telegrafie 4e kl. H. Geitenbeek, van Vlissingen (post kantoor) naar Rotterdam (spoorwegpost kantoor nr. 2)P. de Geus, van Rotter dam (telegraafkantoor) naar Sas van Gent ■en I. K. van der W-eele, va.n Sas van Gent naar B-ergen op Zoom; de commies der pesterijen en telegrafie 2e kl. Y Bak ker, van het spoorwegpostkantoor nr. 2 naar het postkantoor te Vlissingen. CORRESPONDENTIE. Correspondent Hansweerd. Het bericht over „Trio" was reeds ter perse toen uw correspondentie daarover ons be reikte. Redactie. GOES Overleden: 7 Martina Maria 5 j. d.v. Christiaan van Fraassen en Cornelia Slimuieus. Van 8 en 9 Nov. MIDDELBURG Gehuwd: F. Wind, jm. 27 j. en A. G. de Rijcke, jd. 22 j.; A. llmer, jm. 34 j. en T. den Engels man, jd. 34 j. Bevallen: A. J. Suurlaud, geb. Merk, z. C. Davidse, geb. Bakker, z. Overleden: C. Priince, echtgenoot v. S. van de Woestijne, 80 j.; J. Bongers, echt genoot van C. Pluymers, 72 j. Van 58 Nov. VLISSINGEN Bevallen: M. Alewijnse, geb. Keukelaar, d.F. J. Leijnse, geb. Cevaal, z.; J. Huizer, geb. Verhoeff, z. lev-enl. TER NEUZEN OndertrouwdIJ. C. Moens, 23 j. jm. en E. F. Kaan, 22 j. jd.P. C. Geensem, 22 j. jm. en J. C. de Mnl, 21 j. j-d.J. Ko-evoets, 26 j. jm. en C. M. van den Boom, 23 j. j-d. Gehuwd: J. Scheel© 59 j., wedn. en F. Donze, 60 j., wed. Bevallen: F. A. Paulusse, geb. va,n Aalst, d.N. M, van Roosevelt, geb. Geens-en, d.; P. Molegraaf, geb. Ridde ring, d.C. E. va.ii Driel, geb. Sanders©, d.; J. G. Witte, geb. Seheele z. OverledenRosali Maria J. Hamerlinck, 2 m.Arij Lansen, 96 j.; Pietern-ella de Feijter, 68 j. 11 Hiinkenszand, houtwaren en varkens, Hollto. Veih. 11 Baarsdorp, 90 olmen, v. Dissel. 11 Sluis, manufacturen, Brevet. 12 Sasput-, houtwaren, Zijlstra. 12 Hoofdplaat, hou'waren, Hammacher. 14 Kapelle, wirschen en hakhout, v. Dissel. 'sHeer Arendskerke, dubbel woonhuis, van Dissel. 14 Wolphaartsdijk, 340 canadab., Pilaar. 15 Goes, smederij a. d. St, Jacobstr., Pilaar. 15 Goes, 15 stuks hoornvee en varkens, Neervoort. 15 Zaamslag, 55 esschen, Dregmans. 15 Aardenburg, houtwaren, Hendrikse. 15 Middelburg, hofsteedje groot 1.81.80H.A., Ho ang. 16 's Heeienhoek, houtwaren en varkens, Hollra. Verh, 16 Kwaderidainme, 1.8349 HA. dijk Neerv. 16 Goes, 300 olmen, Pilaar. 17 Kwadendamme, 389 canada's, Neervoort. 17 Kloetinge (Schoonoord), 111 canada- en andeie boomen, Pilaar. 17 Sehore, afbraak, inboedel, vette varkens en loopvarkens, Hollm. Verh. 17 Ierseke, bakkerij met schuur en erf, Schram. 18 Heinaenszand, olmer en 212 canada's v. Cleef. 18 M'burg, hofstede 6.17.00 H.A., Hosang. 21 Heer Arendskerke, 62 olmen, canada- boomen, enz., Pilaar. 22 Goes, 106 olmeboomen, Liebert. 23 Wilhelminadorp, 140 olmen en 101 cana da s, Pilaar. 24 Kruiningen, 122 olmen en canada's, Scham. 25 Wemeldinge, 150 olmeboomen, Liebert. 25 Middelburg, inspan, Hosang. 26 Kloetinge (Groe), houtw. en 30 loop varkens, Hollm. en Verh. 28 Biezelinge, 87 olmen en andere boomen, Schram. Nisse, hofstede de „Mooye Staak" groot 74.63.06 H.A., Pilaar. s Gravenpolder, 22 zware olmeboomen, Neervoort. Dec. 1 Waarde, olmen, canada's en wilge- boomen, Schraal. 8 's Heerenhoek, houtw. en 30 loopvar kens, enz., Hollm. Verh. 14 's Heerenhoek, inspan, v. Cleef Goes, hofstede gem. 'sH. Arendskerke 135.08.60 H.A., Pilaar. Ovezand, hoisteedje 7.80.15 H.A., v. d. Kloes. Nov. 12 Stavenisse, afbreken 3, en bouwen van 6 woningen, C. de Rooy. 16 MUdelburg, herst of vern. Prov. Water- staatsw. en wegen, Ged. Staten. 16 Kortgene, bouwen doktersw. Burgem. Weth. 17 Kruiningen, maken Opril en verbreeeden Capelleweg, Best Watersch. Kruiningen. 30 Middelburg, onderhoud en herstellingen Piov. geb., Ged, Staten.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3