kiesbaar werden gesteld, wal nu niet het geval is. De voorzitter zeide dat ook hij1 met dezen wensch medegaat en dat er reeds besprekingen tot wijziging in door spre ker bedoelden geest zijn gehouden. Nog werd door den heer Van Vliet gevraagd om in de fokregisters de hoogte van het dier en zijn maat en de pijpom- vang op te nemen, waarop werd geant woord dat beide gegevens in het Stam- boekregister zijn vermeld. Hierna werd de vergadering gesloten. Na afloop der vergadering zijn door het bestuur benoemd tot leden der keu ringscommissie de heeren Daelman, Koop man, beiden fokker en Louter, veearts. M. Ct. Dinsdagavond a.s. zal alhier in de Sociëteit „V. O. V." de Gymnastiekver- eeniging „Volharding" een uitvoering ge ven. De heer Leenhouts van Vlissingen zal daarbij zijn medewerking verleenen. Middelburg De leden van de Prov. Sta ten bieden heden (Woensdag) avond in de Sociëteit „St. Joris" een diner aan aan den Commissaris der Koningin. Met de circulatie van de R. K. Leesportefeuille onder de aangeslotenen is een begin gemaakt. Zij staat onder directie van kapelaan J. M. H. Spoor- man. De winteruitvoeringen van den St. Jozefkring zullen eerstdaags aanvangen, en wel 11 Nov. a. s. voor de ouders der leden, Zondag 13 Nov. a. s. voor de do nateurs en Zondag 20 Nov. tegen entree voor het R. K. publiek. Een drama en een paar blijspelen zullen vertoond wor den. -Op 21 en 22 November a. s. zullen de adjudant-onderofficier .1. van Burg en de korporaal M. Bravenboer als ver tegenwoordiger van het 3de regiment, bet feest tot viering van het zestigjarig be staan van het Instruetiebataljon te Kam pen bijwonen. Vlissingen. Maandagmiddag was tijdens den zwaren storm de loodsdienst ge staakt. De Belgische loodssehoener N 8 kwam met gescheurde zeilen uit zee te rug. Een galley (kleine loodssloep) die ,o|p den wal ter reparatie lag werd door den wind opgenomen en over den kaai muur op den steiger geworpen. De boot werd zwaar beschadigd. Met het s.s. „Burgemeister" der Duit- sche Oost-Afrika lijn werden hier Woens dagmorgen 68 uitgewekenen uit Lissabon aangebracht. Pier sleepboot werden zij aan wal gebracht, waar de heer J. H. Hou- baer hen ontving. De jongsten onder hen vertrokken naar België en de ouderen naar Baexem in Limburg. Dinsdagmorgen is hier aan wal ge bracht het lijk van een matroos van een Engelsche bark. die zich aan overmatig gebruik van sterken drank heeft schul dig gemaakt. (Zeeuw.) Gisterenavond kwam de dagmailboot „Hendrik" lOp gewonen tijd binne|n, dat is ongeveer half zeven, maar toen zij gemeerd zou worden aan den ponton braken door den storm de trossen, zoo dat zij naar den Oostwal overzwaaide en het kostte heel wat moeite om ze weer over te halen. Het werd hierdoor half acht eer zij gemeerd lag, zaodat de mail- treinen hierdoor ook later vertrekken, trekken. (Zeeuw.) Alhier worden pogingen aangewend tot het oprichten van een coöperatieve bffluwvereeniging. De vereeniging „Hulp in Nood" hield gisterenavond haar algemeene vergade ring, waarin door den secretaris het jaar verslag over 1909 werd uitgebracht. Daar uit blijkt, dat de vereeniging in verschil lende opzichten nuttig werkzaam is. Het ledental bedroeg ultimo December 14 donateurs, 178 leden en 11 begun stigers. Verschillende wekelijksche uitkeeringen hadden plaats ter voorkoming van armoe de; rentelooze voorschotten werden ver strekt, reisgeld en verdere kosten werden betaald voor zaken, die buiten Vlissin gen moesten worden behandeld. Zierikzee Naar wij; vernemen zijn ge kozen tot leden van het Bestuur der R. K. Middenstands vereeniging de heeren J. J. van de Ven, voorzitter, C. Kohschulte, ondervoorzitter, Joh. Ideler, secretaris, A. Paulussen, 2e secretaris, L. .1. Henning,. penningmeester len C. J. Karskens, pas toor, geestelijk adviseur. G e v a a r 1 ij k spel. Maandagna middag vermaakten zich ©enige jongens met het varen in een bootje, liggende in de Oude Haven. Een der jongens, de tienjarige P. P. geraakte door onvoorzich tigheid te water en zou een wissen dood niet ontsnapt zijn, ware hij niet door den werkman v. S. tijdig op het droge gebracht. Met een nat pak en den schrik kwam de drenkeling er gelukkig af. 7 November. 'tWas hedenavond de eerste seizoen vergadering van „Alg-emee- ne Ontwikkeling", waarin als spreker op trad de heer Dr. A. van der Hoeven met het onderwerp „Het uurwerk voor heen en thans". "De voorzitter, Mr. D. van der Vliet, deelde bij aanvang mede, dat het leden tal met 26 was uitgebreid. Dr. van der Hoeven schetste in zijn be langwekkende voordracht de verschillende middelen, waarvan de menschheid zich in den loop der eeuwen bediende, om den tijd aan te duiden. De oudste tijdsaanwijzer was wel de haan: de Romeinen deden er zich van vergezellen op hun krijgstochten. Belangwekkend is de cultuurhistorische ontwikkelingsgang der uurwerken van den primitieven zonnewijzer tot onze moderne electrische klok. Die oudste aanduiding van den zonnewijzer geeft ons de Bijbel in II Kon. 20. De Joden hadden ze ech ter waarschijnlijk van de Chaldeërs en andere Oostersche volken. In Griekenland hadden de aanzienlij ken een slaaf, die telkens het verloopen van een uur kwam mededeelen aan zijn meester. De middenstanders hielden ge zamenlijk (coöperatie!) een slaaf, die hun den tijd aangaf. In Egypte stonden de obelisken in dienst van de tijdsaanwij zing. Ze verbreidden zich over het V esten van Europa. Verschillende Duitsche ste den bezitten er nog aan de openbare ge bouwen. Het stadhuis van Middelburg werd zelfs in 1760 van een nieuwen zon newijzer voorzien. Spr. gaf verschillende constructies om zonnewijzers te vervaardigen, daarbij er op wijzende hoe onze moderne zonne wijzers den tijd tot op een halven minuut nauwkeurig kunnen aangeven. Zou 'n heliochronooieter was voor belangstellen den ter bezichtiging aanwezig. Om het karakteristieke van zonnewijy zers in uurwerken aa,n te toonen, moest spreker even uitweiden over waren en middelbaren zonnedag. Terwijl de zonne wijzers den waren zonnedag aangeven (den tijd tusschen twee opeenvolgende culmatiën door den meridiaan), kan geen enkel uurwerk den loop der zon volgen. Daarom heeft men als middelbaren zonne dag aangenomen, een tijdduur gelijk aan het 3651/4ste gedeelte van den omloops tijd der aarde. Als gevolg idaarvan wijzen onze uur werken niet precies iden middag aan, ter wijl de zonnewijzers zulks wel doen. Het verschil ide tijdsvereflening is een belangrijke factor voor zeevarenden. De Nautical Almanac geeft elk jaar d.e tijds- vereffeningen aan. In id© Middeleeuwen vond do Gnomo- nica, de kunst om zonnewijzers te maken, talrijke beoefenaars. De astronomen maakten daarvan hun bijzondere studie, ook in latere tijlden, zooals o.a. blijkt uit een werk van den Zeeuwschen land meter Jacob Mogge: Algemeene manier tot ide practijek en oeffeningh der Sonne- wijzers. Een stap nader tot de uurwerken, wa ren de wateruurwerken, uitgevonden in 270 v. Chr. door Ctesibios, en bestaande uit een reservoir, dat gevuld op dezelfde hoogte wordt gehouden, terwijl door een opening een vaste hoeveelheid water uit stroomt. De Chineezen kenden ze al en t Assyrische spijkerschrift toont het. be staan ervan in overoude tijden. Zeer kost baar waren ze soms met hun gouden wij zerplaten, robijnen wijzers en saffieren cijfers. De eerste duizend jaren onzer jaar telling maakte ide wetenschap op dit ge bied geringe vorderingen. We vinden ech ter vermeld, hoe Haroen al Raschid aan Karei den Grooten een kostbaar uurwerk cadeau deed. De zandlooper werd natuurlijk niet ver geten. Men vond ze zelfs op den preekstoel, om den predikant te herinneren aan het verstrijken van zeker tijdsverloop. Dat de Romeinen hierin waren voorgegaan blijkt nog uit vele typische uitdrukkingen, als aquam perdere, aquam sustinere etc. Omstreeks 1200 verschijnen uurwerken met gewichten, terwijl het oudste be kende kloosteruurwefk (Milaan) dateert van 1306. Alsnu trad spr. in ©en voor technici knappe beschouwing over de mechaniek der uurwerken, waarvan zwengel en spil- legang Ide oorspronkelijke hoofdbestand- deelen vormden. Talrijke teekeningen de monstreerden de woorden van den heer v. d. H., terwijl de niet minder talrijke klokken, deels «eigendom van 3en spr. deels in bruikleen afgestaan door den heer Verton, bet volgen van den spr. vergemakkelijkten. "Een geheele ommekeer werd teweeg gebracht door de toepassing van den slinger op de uurwerken. Christiaan Huy- ghens en Galilei waren de ontdekkers. Door de geheele wereld werd de ontdek king bedenkt. Huyghens' Horologium Oscillatorium werd in alle talen over gezet. Van alle lengten trof men slin gers aan. Bekend is de zeer lange in het Pantheon, die Foucault op het idee bracht van de draaiing der aarde om haar as. Dat de Huyghens-klokken ook nog niet het ideaal waren, was het gevolg van het niet-bezitten van een cycloidalen slin ger. Vanwege de moeilijkheid der con structie bleven de uurwerken met de laatste toepassing zeldzaam. Spr. had ©en exemplaar in bruikleen van den heer Plaum, dat den merkwaardigen cycloi dalen slinger vertoonde. Immer nauwkeuriger werden de uur werken. Verbeteringen volgden elkaar. Na de Friesche staartklokken met haak-gang, volgden de uurwerken met Graham-gang, naar Graham, den beroemden Engelschen uurwerkmaker uit de 17e eeuw, om na den Penne-gang de volmaking te vin den in de Rieflers-gang. Toch was de ongelijke temperatuur, waaraan de slinger is blootgesteld, een voortdurende bron van onnauwkeurighe den, als gevolg van de verschillende uit- zettings-coëfficiënten der verschillende metalen. De compensatie-slingers verhielpen 't gebrek slechts ten deele. Men nam daar na ras zijn toevlucht tot houten slingers. Nadat echter Guyot 't nieuwe metaal- inoior had ontdekt, is een Hief Iers gecom penseerde inval slinger het maximum van nauwkeurigheid wat bereikbaar is: De afwijking toch bedraagt slechts Vio se conde. 't Spreekt vanzelf, dat bij zeer nauwkeu rige uurwerken rekening moet gehouden worden' met den baronietriscben druk. Na de pauze werden de uurwerken be sproken, waarop wij' nog terugkomen, hoe wel wij: hier echter inlassehen de prac tischo raadgevingen, die spr. deed met betrekking tot de horloges, beknopt aldus samengevat: Windt uw horloge 's morgens op, leg het 's nachts nooit neder op koude plaatsen, laat het om de 2 a 3 jaar schoonmaken. In waarheid kon de spreker aan het slot van zijn betoog zeggen (de 12 klok ken wezen bij half twaalf) „Hora est", „Het is tijd" Heinkenszand Hel herhalingsonderwijs, dat hier .Maandag j.i. begonnen is telt vier, zegge en schrijve vier beoefenaars! En dat op eene gemeente v.a,n 1800, zie len Dezer dagen zal hier blijkens achter staande annonce het wonderbaar me chaniek: Salomo's rechtspraak" worden vertoond, waarover de vorige week ©ene uitgebreide beschrijving in liet nummer dezer courant verscheen. Niemand ver zuim© het te gaan zien. De zang vereeniging „Excelsior" al hier zal 18 November a.s. ©ene uitvoe ring geven met zang «en tooneelspei. Het nieuwe tooneel, dat de vereeniging thans in eigendom heeft, zal dan voor Je eerste maal gebruikt worden. Hansweerd. Maandagavond is bet schip „Concordia", schipper Fernhout, alhier in veilige haven gebracht door de sleepboot „Infatigable". Het schip was nabij Ba.th tijdens den s torm van Maandag gestrand. Ook is het schip „Trio", schipper Mul ler, togen den zeedijk alhier geslagen. Het gelukte de sleepboot „Zuid-Holland" het schip zoover vlot te krijgen, dat het zijn ankers kon uitzetten. Daar de tro«s brak kon 't schip niet in de haven wor den gesleept. (M. C.) Ovezande. Bij enkele candidaatstelling is tot lid van de«n Raad gekozen, in de vacature van wijlen den heer P. Priem, de heer M. van 't Westeinde Cz. (Zeeuw.) Oostburg Een 55-jarige landbouwers knecht alhier, die ander een zwaar met suikerbieten beladen wagen is geraakt, is aan de daarbij bekomen wonden over leden. Ooik in het land van Kadzand is eene actie begonnen tegen bet „46-mil- lioen-fonds". Een request ligt ter teeke- ning van af 9 tot en met 17 November in de plaatsen Oostburg, Groede, Kadzand, Biervliet en IJzendijke in daartoe aange wezen café's. Mevrouw W. Secréve van Emminck- hoiven, dhr. J. C. Maniforges en dhr. J. Secréve zullen op 17 Nov. a.s. een con cert van gewijde muziek geven in de Ned. Herv. Kerk alhier. Ook te Aardenburg en Biervliet zal het drietal een concert geven. De leden der vereeniging van gedi plomeerde leerlingen aan de wintercur- sussen in landbouwkunde in W. Z.-Vlaan deren zullen oji het eind dezer maand een rijtoer maken en de suikerfabriek te Sas van Gent bezoeken. Groede. Dinsdag 8 October vergaderde onze raad. Tegenwoordig 6 leden. Dhr. J. Riseh was afwezig. Medegedeeld werd, dat le in de kas aanwezig is f 4106,89 2e. dat tot zetters bij de belastingen zijn benoemd dhrn. .1. Risseeuw en J. Ka reis Cz. In de begrooting van 1911 wer den enkele kleine wijzigingen gebracht. Deze werd thans vastgesteld met ©en post van onvoorziene uitgaven van f 939.925. Dhr. J. Risseeuw Jz. werd met 4 st. be noemd tot lid van hot Burg. Armbestuur. Dhr. J. Aalbrechtse kreeg 2 st. Dhr. 1. Beou werd benoemd tot tijdelijk wethou der. Na eene af- en .overschrijving in do begrooting van 1910 van den post van f 10 van den ontvanger van het arm bestuur, werd de openbare vergadering gesloten, om over te gaan in eene met gesloten deuren. Breskens Dhr. P'. de Poorter, maro- chaussée hij de brigade alhier, wordt ver plaatst naar liozendaal. - Dhr. A. Schippers, handelaar alhier, is begonnen met den verkoop van Galliei- scho petroleum in het groot, aan voordee- lige prijzen. Voor de kwaliteit wordt in gestaan: de olie kan gratis onderzocht worden aan een technisch bureau. Zeer zeker zal de oppermachtige „Automaat", die zooveel kleine neringdoenden in olie naar den grond heeft geholpen, hiervan veel schade hebben. Naar we vernemen verminderde (leze hare olie reeds met 1 cent per liter. Philippine In de afgeloopen week wer den aan de haven gelost 3128 balen mos selen. Naar de mijnen gingen 324 balep, naar de geregelde afnemers 1866 balen, naar de Hall. en Belg. venters 1407 ton a 60 K.G. Er werd 815 tori mosselzaad a 100 K.G. en 112 manden garnalen a 22'/2 K.G. aangebracht. Hulst Maandagnamiddag werd op den steenweg KapellebrugHulst, een persoon met een kruiwagen door de douanen aan gehouden, bij welks onderzoek bleek, dat een 100 K.G. suiker op den kruiwagen was geladen, welke de smokkelaar frau duleus in ons land trachtte te smokke len. De suiker werd door de kommiezen in beslag genomen en tegen den persoon proces-verbaal opgemaakt. St. Jansteen Zondag had bij P. Pluijm te Heikant een biljartwedstrijd plaats, waaraan 36 spelers deelnamen. De prij zen werden behaald als volgt: I'. Pluijnn en Laurel te Clinge, eerste prijs f2.75; Th. Boddaert en B. ile Potter, tweede |irijs f2.25; P. Rijkmans en A. van Geijt Sr., beiden te Hulst, derde prijs, f 1.75 J. Eggermont to Hulst on P. van Haielst, vierde prijs, f 1.50P. Picavet te Koe wacht en H. Polspoel, vijfde prijs f 1. - -. Tevens was aan alle prijzen een konijn toegevoegd. Waar achter den naam der spelers geen woonplaats vermeld is, zijn deze alhier woonachtig. Clinge .Maandag werd te Klinge (Bel gië) de jaar- en veemarkt gehouden. Aan gevoerd waren20 paarden, 35 runderen, 6 schapen en ©enige biggen. De han del was levendig. Niettegenstaande liet slechte weder, Was er vrij wat volk op de heen. Aan het herhalingsonderwijs alhier wordt deelgenomen door 35 jongens en 5 meisjes. Nieuw-Namen In den nacht van Maan dag oji Dinsdag bemerkte de jachtopzie ner Verbist, dat. in den Koningin-Emma- jiolder twee stroopers met den lichtbak aan het jagen waren. Hij ging er onmid dellijk oji af, vergezeld van zijn hond, en had het. geluk een der stroopers aan te houden, een zekere O. van Clinge (België.) Het geweer was niet te vinden Voor de lessen van het herhalings onderwijs alhier, dat op 7 Nov. begon nen is, hebben zich 12 jongens en 6 meisjes aangemeld. Prov Staten van Zeeland De najaarszittiug van de Prov. Staten werd Dinsdagavond door den Commissa ris der Koningin, den heer inr. H. J. üijc-k- meester, in naam der Koningin geopejn'd. Tegenwoordig waren 40 leden. Afwezig de hoeren Noordijke en Mulder, beiden met kennisgeving, de laatste wegens on gesteldheid. Mcdedeeling werd gedaan van verschil-- lende Ivan, besluiten, houdende goedkeu ring van do,or de Prov. Staten genomen besluiten, welke modedeelingen voor ken nisgeving werden aangenomen. Verder van een dankbetuiging van het bestuur van de afdeeling van den Ned. Militairen Bond te Middelburg voor de verhanging van het subsidie, en van het bestuur der vereeniging tot oprichting en instandhouding van (le ambachtsschool te Zierikzee voor de verhooging van het sub sidie. Van de naamlooze vennootschap werf „Hubertina" te Haarlem, om mede te mo gen dingen naar de levering van twee schroefbooten voor den dienst tusschen Schouwen en Middelburg. Dit adres werd gesteld in handen van (led. Staten, teneinde daarop te letten bij het houden van eventueel© aanbeste dingen. Vervolgens werd voorlezing gedaan van oen adres van het lid der Staten, den lieer II. A. van Dalsum, over het sluiten van geldleeiiingcn door gemeenfjebestunep. Dit adres is van den volgenden inhoud „Mijne heeren Medeleden Om reden bet mij is gebleken oip de ©enige vergadering, welke ik de eer had onder u te mogen bijwonen, dat men in de afdeelingsvergaderingeo te gehaast is om de tram te halen en in de algemeene vergadering geen rondvraag wordt gedaan, zoo wend ik mij door middel -van deze toit u om in de najaarsvergadering wel te willen overwegen de volgende vraag Of het is oen goed gemeentebelang, dat gemeentebesturen geldleeningen sluiten a. om daaruit onderhoudskosten te be kostigen aan straatwegen; b. om een jaar lijksche subsidie aan polders voor aan leg of onderhoud van polderwegen te ka- pitaliseoren dat hij dez© vraag stelt, omdat hem .is gebleken, dat heeren Ged. Staten voor dergelijke geklleeningen hunne goedkeu- i ing verleenen dat hij dez© goedkeuring niet acht een daad van goed beheer, omdat hij ver meent, dat geklleeningen alleen mogen dienen voor kapitaal-uitgaven en onder houdskosten en jaarlijksche subsidiën moeten worden gevonden uit de gewon© middelen dat door anders le handelen het beleid is in het eerste geval als hij een maat schappij, die dividenden uitkeert van het maatschappelijk kapitaal en in strijd met den geest a a. van artikel 230231 ge meentewet, welke geest medebrengt dat de verplichting tot onderhoud van ge meente-eigendommen het karakter draagt van een plaatselijke belasting (arrest Iloog-e Raad 15 Oct. 1906), dus als alle belasting jaarlijks door de belastingschul digen op te brengen. En in het tweede geval in strijd met den geest der gemeentewet, a. van art. 229, dat de verplichting oplegt aan de gemeentebesturen om zorg te dragen, dat een nauwkeurige staat worde opgemaakt en bijgehouden van hetgeen naar het. bur gerlijk recht eigendom der gemeente is en een kapitaliseering va,n jaarlijksche subsidie voior aanleg en onderhoud van polderwegen toch moeilijk als een eigen dom kan wonden beschouwd eti ook moei lijk kan worden beschouwd als een geld belegging, verondersteld door art. 194 der gemeentewei. Omdat het is een daad van algemeen belang, dat de gemeentebesturen een goed en wettig financieel beleid toonen en de Provinciale Staten door middel van de Ged. Staten daarop toezicht houden, arlit ik de zaak van dergelijk gewicht, dat ik de vraag onder uwe aandacht durf te brengen." De Voorzitter zeide, dat hij geen vrijheid kon vinden aan de vergadering voor te stellen dit adres te doen drukken ©h rond- deelen en liet otp ©en nader te bepalen dag te behandelen in de afdeelingen. Wel hebben ook de Prov. Staten in dit opzicht krachtens art. 161 van de provinciale wet recht tot het behandelen van algemeene vragen van gemeente-be heer. Evenmin kon de voorzitter een voorstel doen om dit adres tc stellén in handen van Ged. Staten om advies. Wel waar borgt art. 163 aan de Prov. Staten inlich tingen te vragen aan Ged. Staten. De gelegenheid tot het doen stelten van vragen ,is evenwel geregeld bij het reglement van orde. Krachtens dit regle ment kan dit echter alleen geschieden in en tijdens de vergadering en dan mon deling. Re voorzitter stelde op deze gronden voor liet adres van den heer Van Dalsum ter zijde te leggen. De heer Van Dalsum stelde voor art. 45 van het reglement van orde toe te passen en het adres te stellen in handen van een commissie van 3 leden. De Voorzitter had ook hiertegen be zwaar. De werkzaamheden van de loden van de Staten bepalen zich volgens de wet van het reglement van orde, tot de zitting. Bij het eindigen van de zittingen eindigen ide werkzaamheden. Trouwens de wetgever heeft niet an ders bedoeld, wat ten overvloede hieruit blijkt, dat een uit de Staten benoemd© com|missie, buiten de zitting alleen bij Kon. besluit haar werkzaamheden kan blijven verrichten. Indien de voorsteller zijn adres in de Prov. Staten aan de orde wil stellen zal hij daarvoor een anderen weg hebben te kiezen. Daar dit adres buiten de orde is moest de Voorzitter derhalve zijn voorstel hand haven om het ter zijde te leggen. De heer Van Dalsum verklaarde na de argumenten van den Voorzitter gehoond te hebben, het adres te zullen .intrek ken en stelde hij zich voor later op de zaak terug te komen. Die Voorzitter deed vervolgens mededeie- ling, dat hij oniderhandsche aanbesteding het versterken van de Schoorsche Brug is uitgevoerd door den heer A. van der Straaten Jr. te Hansweerd, voor f1430. Overeenkomstig het voorstel van Ged. Staten werd besloten tot aanhouding van liet verzoek van den gemeenteraad van Middelburg, om dén aanleg te willen be vorderen van een verbindingsweg tus schen Noord-Brabant en Zeeland. Hierna werd mcdedeeling gedaan van een ingekomen bericht van den heer jhr. mr. K. A. Godin de Beaufort, dal hij ontslag genomen heeft als lid van do Eerste Kamer. Do Voorzitter vertrouwde dat de ver gadering met leedwezen verneemt, dat de hooggeachte afgevaardigde, (le lieer Godin de Beaufort door voortdurende on gesteldheid verplicht is zijn mandaat neer te leggen. De Voorzitter stelde voor de verkiezing van een lid van de Eerste Kamer aan de orde te stellen in de eerstvolgende ver gadering, welke zal worden gehouden op Vrijdag 18 November. De te behandelen voorstellen werden alten naar de afdeelingen verzonden. De afdeelingen werden daarna getrek ken en als volgt samengesteld: eerste afdeeling de heerenVan der Vliet, Maarleveld, Vogelaar, Erasmus, Van Voorthuijsen, Vors terman van Oyen, Homhaeh, Merckens, Bolle, Fokker, Du- moleyn en Noordijke en als leden van Ged. Staten de heeren Siegers en Blum; tweede afdeeling de heeren Van Dam. Tichelman, Mulder, Van de Putte, Ham mac her, Heyse, de Veer, Rielcman, till jam., Houterman, Neeteson en Van Dalsum en als leden van Ged. Staten te hoeren de Casembroot en Fruy tier; derde, afdeeling de heeren: Ger- lach, Hoirke Hoogenboom, Wondergetai, Louwerse, Lucasse, Usebaort, Van Tey- lingen, van (leveren. Dekker, Sprenger en Holles telle en als leden van Ged. Sla- ten de heeren do Jonge en Van Rompu. Door den heer Dieleman werd, mede namens de heeren Erasinus, Neeteson, Van Dam. Van der Vliet, Van Voorlhuy- sen, IJsebaert, Maarleveld, Van de Putte en Gerlach, het volgende voorstel inge diend

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2