UIT ZEELAND. UIT DE PERS. Rechtszaken. De discussiën worden hier onderbroken, om te beslissen over het afdeelingsonder- zoek van het ontwerp omtrent de Kust- versterking en de motie's van de heeren Eland en Troelstra, waarbij op gedeeltelijke openbaarmaking van het rapport van de commissie voor de samenwerking van zee- en landmacht wordt aangedrongen. De Minister van binnenlandsche zaken bestrijdt breedvoerig dit verlangen. Het geheele rapport openbaar te maken, zou de ministers onder het bereik van de strafwet brengen. En bij gedeeltelijke open baarmaking zou het rapport, naar de mee ning van de regeering, worden ontzield. De regeering kan dus niet van standpunt veranderen. De Regeering is echter voornemens, een nota in te dienen, waarin de verbeteringen, die de kustverdediging volgens het ontwerp zal ondergaan, worden toegelicht De voorzitter zal na deze mededeeling nader met de centrale commissie in overleg treden over den datum van het afdeelings- onderzoek van het ontwerp. Het debat wordt gesloten. Voor het ontwerp-Ziekteverzekering wordt eene commissie van voorbereiding benoemd. De Bakkerswet en de wet op de Bak kersraden komen nu weer aan de orde. De Minister van landbouw enz. legt uit, hoe hij aan de Bakkersraden gekomen is. Verschillende locale belangen maakten een algemeene regelingonmogelijk. De behartiging van die belangen moest worden overgelaten aan de belanghebbenden ter plaatse. Hij meent nog, dat hij de zaak juist heeft ingezien. Partijdigheid van de Bakkersraden vreest de minister niet. Hij zet dit tegenover de bedenkingen van den heer Van Idsinga uiteen. Hij bepleit vervolgens de bijzondere regelingen voor de Israëlieten ontworpen, en zet nogmaals uiteen, waarom hij niet met eene regeling van arbeidstijden ge komen is. Een regeling van den arbeidsduur zal volgen, als de noodige gegevens beschik baar zijn. Ten slotte betwist de minister, dat de uitwerking van de wet zou wezen bena deeling van de groot-industrie. Hij verklaart zich tot gemeen overleg zoover mogelijk bereid, en meent, dat de Kamer, de wet verwerpende, het juiste tijdstip voor afschaffing van den nachtarbeid zou laten voorbijgaan. Hierna volgen replieken. Minister Talma heeft in zijne rede van Woensdag j. 1. getoond eerlijk en oprecht op te komen voor de sociale belangen van den bakkersgezel. Met verontwaardiging slingerde hij de insinuaties van den heer Idsinga, als zoude hij „nieuwe baantjes voor oude vriendjes" uitdenken van zich af en verdedigde helder en klaar zijn ontwerp. Ook meende Z. Excellentie open lijk te moeten opkomen tegen hetgeen het Nederlandsche Bakkerscomité in zijn ge schriften heeft verhaald over de thans voorgestelde regeling en over de gevolgen van gelijksoortige buitenlandsche regelingen. In het verslag zal men uitvoerig de on juistheden vinden opgesomd, die de minister kon aanwijzen in deze schrifturen. Die onjuistheden zijn zóó treffend en doen zoo sterk denken aan opzet, dat daardoor feite lijk héél de arbeid van dit comité niet meer is te beschouwen als objectief juist, 't Is, gelijk de minister zich uitdrukte, méér eea handig pleidooi dan een zakelijk rapport. Voor den samensteller van dit rapport, den heer Blaupot ten Cate, moet 't om te blozen zijn geweest, toen hij dit alles zoo publiek hoorde verkondigen door den blijk baar zeer verontwaardigden minister. We kunnen hier niet in al haar uitvoerigheid de ïede van ZEx. nagaan. Maar wat toch wel scherp teekent de wijze van actie voeren van het Nederlandsche Bakkers comité, waarin dan mannen zitten die althans een naam te verliezen hebben, is het feit, dat de woning van den minister bespionneerd werd, om na te gaan, op welke tijden men zich in dit huisgezin van brood voorzag. Men ziet 't: het posten behoort niet enkel tot de strijdmiddelen van socia listische vakvereenigingonook de heeren van het Bakkerscomité hebben daar slag van. De heer Van Best, het nieuwe lid voor Eindhoven werd in de vergadering van Woensdag geïnstalleerd. Vergadering van Donderdag. In de Donderdag gehouden zitting werd door den voorzitter meegedeeld dat de centrale sectie haar besluit om 8 November het kustverdedigingsontwerp in de afdee- lingen te doen behandelen heeft terug genomen. Wanneer de regeeringsnota is ingekomen, zal de centrale afdeeling een nader besluit nemen. Dit betreft het afdeelingsonderzoek dat, naar vertrouwd wordt, nog in den loop van de begrootingsbehandeling zal kunnen geschieden. De algemeene beschouwingen over de Bakkerswet werden voortgezet. De heer De Beaufort deelde mede dat het Bakkers comité van mr. Blaupot ten Cate hem heeft medegedeeld dat het de bespieding van den minister, van wie deze [zijn brood betrekt ten zeerste afkeurt. Spr. gaf den minister in overweging eerst het ontwerp Bakkersraden te be handelen. De voorzitter zeide, dat hij eerst de Igemeene beschouwingen wil doen eindigen De heer Snouck Henkemans verdedigde zijn amendementen. De heer Tydeman verdedigde het bakkers comité, de heer de K lerk sloot zich daarbij aan. De heer Schaper bestreed den heer Aalberse's manier van bestrijding der socialisten. De Katholieken, die altijd ach teraan komen, moeten bescheiden wezen De heer Troelstra diende een motie in om den minister te verzoeken een regeling van arbeidsduur in de wet vast te leggen. De motie is mede onderteekend door den heer de Klerk. De heer Brummelkamp stelde voor de beraadslagingen te schorsen tot November. De heer Nolens stelde voor de bespre kingen voort te zetten in Januari. Met het laatste voorstel kon de minister zich vereenigen, mits de algemeene be schouwingen werden afgedaan Goes. Kies verieleniging. In de Woensdagavond gehouden vergadering van de R. K. Kiesvereeniging alhier, wel ke door slechts weinigen werd bijgewoond, is tot bestuurslid der plaatselijke kies vereeniging ©n t-ot afgevaardigde naar de Centrale gekozen de heer J. \V. Vienings, in plaats van do heeren W. Bitter en Jos. Witkam, die respectievelijk voor deze betrokkingen hadden bedankt. Daar laatstgenoemd© wiel als secretaris der plaatselijke kiesvereeniging en als afge vaardigde ter centrale, doch niet als be stuurslid der plaatselijke had bedankt, bleef bij als zoodanig gehandhaafd en constitueerde, na gehouden besprekingen, liet bestuur onzer kiesvereeniging zich als volgt: J. W„ Vienings, voorzitter, •los. Witkam, vioe-voorzitter, P. .1. v. d. Ven, le secretaris, C. F. de Poor ter, 2e secretaris, P. I,. van de Reit, penningmeester, D. Boel, commissaris, Th. van V e e n, commissaris. De heer P. J. van de Ven, die |de vergadering presideerde, bracht in ge paste bewoordingen dank aan de dien sten, die de beer W. J. M. Bitter als voorzitter der vereeniging heeft bewezen en voor de flinke en cordiale wijze, waar op hij het presidium heeft gevoerd. Hij meende namens alle leden der kiesver eeniging te mogen verklaren, dat het uit treden van den heer Bitter uit iiet be stuur een gevoelig verlies beteekende. Daarna wekte de heer Van de Ven de aanwezigen op om ieder voor zich de vrienden en kennissen, die nog geen lid der kiesvereeniging zijn, uit te noodigen het lidmaatschap te aanvaarden, want hoe krachtiger de kiesvereeniging is. hoe beter zij kan werken aan het algemeen welzijn en aan den bloei van de katho- lieke zaak in het openbare leven. De notulen van de vorige vergadering, door den heer De Poorter opgesteld en voorgelezen, werden onveranderd goed gekeurd. Daarna had de. verkiezing plaats van een nieuw bestuurslid en een nieuwe af gevaardigde ter centrale, zooals boven gemeld. Wijl niemand iets in, het belang' der vereeniging had op te merken, werd de vergadering door den hoer Van de Ven gesloten. Hierna bleef het bestuur nog eenigen tijd in huishoudelijke vergadering bijeen om de verschillende function te verdoe len met liet hiervoren aangegeven re sultaat. Middelburg. Den laatsten lijd werden bij een plaatselijk blad hier ter steile telkens advertenties van kwetsenden in houd aangeboden. De aanbieder gaf daar bij valsche namen op. Do dader is thans bekend en de politie onderzoekt de zaak verder. (Zeeuw,) Vlissingen. Zaterdag 19 Nov. zal blij kens do agenda in hel strandhotel alhier de vierde algemeene vergadering van de Prov. Zeeuwsche Ver. „liet. Groene Kruis" worden gehouden. Aan de orde komen o.a. oen praeadvies van het Hoofdbestuur tot liet voorloopig aanschaffen, van één rijwiel-brancard, te stationneeren op een door het H. 11. te bepalen plaats, alsmede voorstellen van het II. B. 0111 overeen komstig de conclusie van hel rapport der Tuberculose-commissie te besluiten, en om het H. B. lo machtigen, in beginsel toe te treden tot eene Algemeene (Cen trale) Groene Kruis Organisatie. Als een bijzonderheid deelL men ons mede dat B. Leeuwenburg en D. van Hoe pen de ©enig© personen zijn die vanaf de oprichting der maatschappij „De Schel de" daar werkzaam zijn en dus den 1 November huil 35-jarig jubileum als zoo danig herdenken. Men deelt ons verder metier dal Van Hoepen gedurende drie 35 jaren nooit wegens ziekte afwezig is geweest. .(VI. Crt.) De commissie uit den gemeente raad, welke benoemd is tot het onder zoek naar klachten over de electrische tram Vlissingen -Middelburg, heeft tot voorzitter benoemd den heer W. N. Rot tier en tot secretaris den heer H. J. Tichelman. De commissie zal gedurende de maand November iederen Woensdagavond van 8 tot 9 uur ten stadhuize zitting houden tot het in ontvangst nemen van klach ten. (VI. Crt.) De hoofd-machinist J. J. van Wijk, dienende aan boord van Hr. Ms. „Be ver" alhier wordt met ingang van 31 October op nonactiviteit gesteld. 's Heerenhoek. De jeugdige afdeeling ,,'s Ileerenhae-k en omgeving" van de ver eeniging Het Grown© Kruis, gaat langzaam maar zeker vooruit. Door de Koninklijke goedkeuring harer Statuten als rechtsper soon erkend, zal zij zich binnenkort aan sluiten aan. de vereeniging „Zuid-Beve land" van het Groene Kruis. Reeds heeft het Bestuur een eersten flinken aankoop gedaan van artikelen voor ziekenverple ging, die in de a.s. Novemb'er-vergad©- ring in het vergaderingslokaal aan de leden zullen getoond worden. Mogen op die vergadering, behalve alle leden, ook die hoofden van gezinnen eens een kijkje komen nemen, die tot heden zich nog niet als lid opgaven. De arme of minder-bedeelde kan allicht het Mini mum van vijftig cents jaarlijksche contri butie afzonderen, om bij ziekte of ongeval in zijn huisgezin eene goede verpleging te krijgende rijkeen meer-gegaede steune met milde bijdrage. Ook aan hen worden de verplegiiigsartikelen hij ziekte gratis verstrekt. Heinkenszand. Woensdagavond had ten- gevolgen van den zwaren mist een ongeluk plaats, hetwelk groote gevolgen zou kun nen gehad hebben, daar de heer van Strien uil Goes met zijn auto, alsmede dr. Hoorweg als passagier, op weg naar Middelburg, op de „Vijf wegen" alhier, in botsing kwam met een boerenwagen. Het is zeker wel een wonder, dat de paaiden niet op hol gingen en geen per soonlijke ongelukken plaats hadden. De reis naar Middelburg werd eeliter door dit nare geval niet volbracht, zoodat zoo wel chauffeur als passagier huiswaarts keerden. (Zeeuw.) Nader meldt men Bedoelde auto had 3 lichten van voren. Het was 20 minuten na den bezetten tijd en er was een dikke mist. De met 2 paarden bespannen boerenwagen van Ver- schiere was zander licht en week ver keerd uit, zoadat het ongeluk alleen aan ilezon voerman is te wijten. Hij werd dan ook bekeurd wegens het niet op hebben van licht, 20 minuten na bezetten tijd. Ook zal hij alle schade, aan den auto mobiel aangebracht, moeten vergoeden], Krabbendijke. De geitenfakkerij in deze streken hoeft een groot verlies geleden door het sterven van die twee rasechte Saanebakkeai, één hier en één in den Frederikapotóer, die hier onlangs waren ingevoerd. Van de veredeling van het geitenras zal dit jaar weinig komen. lerseke. Over de uitvinding van don heer Reijngoudt, vermeld in ons vorig nummer, vernemen wij het volgende: De heer M. Reijngoudt te lerseke,-be weert te hebben uitgevonden eene red dingsboot voor onderzeesche oorlogsche pen. Hij heeft zirh aanvankelijk met zijne uitvinding gewend tot. ons Ministerie van Oorlog, maar heeft daar blijkbaar geen succes gehad. Hjj heeft zich althans ge wend Lot het Ministerie van Oorlog der Fransche republiek, ion ontving nu deze week bericht, dat zijne uitvinding in han den is gesteld van eene commissie van onderzoek. Hoofdplaat. Als eene aanvulling van het in no. 127 dezer courant voorkomende stukje „Betiteling" kan men het volgende be schouwen Toevallig kwam ons dezer dagen een nummer der „Middelburgsche Crt." in handen van de vorige week. Zeer toevallig, mogen we wel zeggen, want we zijn niet gewoon die Crt. in handen te nemen. In dat nummer komt een stukje voor over de installatie van „den heer van Gastel", alhier, die bijgewoond werd door een talrijk „publiek". Bedoeld is: de installatie van den Zeer Eerwaarden heer Van Gastel, pastoor der parochie, welke installatie door eene breede schare geioovigen werd bij gewoond. Hier kunnen we dan ook denken óf de correspondent weet niet wat de titel van een R. K. pastoor is, óf door de redactie der „Midd. Crt" worden de titels onzer geestelijken stelselmatig uit hare kolommen geweerd. Dinsdag jl. werd P. J. H., visscher alhier, aangehouden en in verzekerde be waring gesteld. Hij werd verdacht van het wegnemen van garnaleaborven uit een vaartuig in de Westhaven te Vlissingen. Oostburg. Op Donderdag jl. bezochten de leerlingen der Ambachtsschool, afdeeling timmeren, onder geleide van den directeur en den leeraar in genoemde afdeeling, het nieuwe St. Anthonius-gesticht alhier. Zeer zeker valt op zulk een kolossalen bouw veel te leeren voor de toekomstige ambachts lieden. Donderdagavond kwam de tram van de boot van 7 u. hier met ruim een uur vertraging aan. Oorzaak was een defect aan de machine, zoodat eerst uit Draaibrug een machine te hulp moest komen. Voor de reizigers niet erg plezierig 1 Aardenburg. Maandag jl. vergaderde onze raad, waarin dhr. Eekhout afwezig was. Met 4 tegen 2 stemmen werd besloten de boomen op de markt, in de dreef en bij Steenwijb te verkoopen en het geld te ge bruiken voor schulddelging De begrooting werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 22,390, met een post van onvoorzien van f600. De hoofdelijke omslag werd vast gesteld op f 2764,24 voor het dienstjaar 1911. Nog geen beschikking werd gegeven aan een voorstel-van Oyen om den veldwachter een pensioen te verzekeren. Hierna ging de raad uiteen. Groede. Op Dinsdag jl. overkwam den knecht J. L. alhier een ernstig ongeluk. Met een kar met bieten naar de Kruisdijk rijdende, kwam juist de tram daar aan. De man sprong van zijn kar, doch deze reed hem over beide beenen, die zwaar gekneusd werden. Toen geneeskundige hulp was verleend, werd de man naar huis vervoerd. Boschkapelle. Voor het herhalingsonder- wijs is hier veel belangstellinger hebben zich 16 jongen en 17 meisjes opgegeven. In het café van deu heer P. v. Campen is een appel te zien, die eigenlijk uit twee appels bestaat, welke gedeeltelijk zijn aan eengegroeid. De abnormale vrucht is aan één steel gegroeid en bevat twee klokhuizen. Naar men zegt, moet zoo'n vracht bij hooge uitzondering voorkomen; oude lieden hebben nooit iets dergelijks gezien. Koewacht. In deze gemeente bestaat nog eene vereeniging uit den tijd der gilden en dien den naam draagt van Sint Ambrosius, den patroon der bijenhouders Oorspronkelijk bestond het gilde dan ook alleen uit personen, die zich op de bijenteelt toelegden, en nog heden ten dage kunnen alleen zij lid worden, die minstens één „zwerm bijen" of 6 gulden geven. Lang zamerhand is echter door ontginning van den bodem de bijenteelt hier op den achtergrond geraakt en ontaardde daardoor de vereeniging, zoodat ook andere personen werden toegelaten. Het eigenaardige van dit gilde is, dat niet alleen de mannen, maar ook de vrouwen lid zijn en dat het nog rechten of privilegiën bezit. Zoo hebben de mannelijke leden een eigen bank in de kerk, terwijl iedere maand een H. Mis gezongen wordt voor de afgestorven leden. Bovendien hebben de leden het recht, met een brandende lantaarn in de hand, deel te nemen aan de processies, welke bier meermalen in het jaar gehouden worden. De voornaamste dag van het jaar is de feestdag, die verleden Dinsdag weer ge houden is. 's Morgens gaan de mannen met hunne vrouwen, mooi uitgedost, naar de kerk, waar voor de afgestorven leden het H Misoffer wordt opgedragen. Na de diensten gaan de leden naar bun lokaal, waar zij aanzitten aan een feestmaal en den dag met spel en zang slijten. Donderdag zweefde boven deze ge meente een prachtige groote lucbtbalion, die aller aandacht trok. Spuedig daalde hij en kwam juist op de grens neder. Uit de mand stapten twee Belgische officieren der genie, die zeer tevreden waren over hunne voorspoedige reis. Met den trein vertrokken de officieren naar Antwerpen, waar zij opgestegen waren. Philippine. In de vorige week was de handel in mosselen eenigszins drukker dan in de daaraan voorafgegane Jagen. Aan de haven werden gelost 3024 balen, waarvan 325 balen naar Frankrijk gingen. De handel in garnalen was tamelijk levendig. Er werden circa 110 manden verzonden. Met St. Ct. no. 251 zijn verzonden de Statuten van „Het Groene Kruis", afdeeling 's Heerenhoek en omgeving, te 's Heerenhoek en de gewijzigde Statuten van de Afdeeling Middelburg van de te Amsterdam gevestigde vereeniging tot steun van verwaarloosde en gevallenen, thans genaamd Afdeeling Middelburg van de Vereeniging totsteun aan verwaarloosden en gevallenen, te Middelburg. Van twee Justifies. Naar aanleiding van do ter dood ver- oordeeling van (Tippen, den moordenaar van zijn vrouw Zaterdag te Londen uit gesproken, vergelijkt de Parijsehe Matin van Woensdag de Fransche en (le En- gelseho Justitie. Twee beruchte processen waren het, zegt dit blad, - wat nu in Engeland is beëindigd en de zaak Steinheil, waar van de ontknooping nog altijd aan do orde is. De moord op Crippen's vrouw werd 14 Juli 1910 ontdekt: 31 Juli wordt Crip- pen gearresteerd in Amerika, 27 Augus tus naar Engeland teruggebracht. 22 Oc tober, 'dat is drie maanden en. acht da gen nadat het misdrijf begaan is - - het vonnis geveld. Het lijk van den schilder Steinheil werd den 31 .Mei 1908 ontdekt; na vele be handelingen voor het gerecht, welke al len nog versch in 't geheugen liggen werd er een negatieve uitspraak gedaan den 13 November 1909. 17 maanden en 13 dagen na de ontdekking van het mis drijf en het was toch niet noodig do aangeklaagde van liet andere einde der wereld terug te halen. De moordenaar van Crippen's vrouw werd gearresteerd. Waar verbergt zich die van den schilder Steinheil? De po litie, ze heeft het zelf verklaard, zoekt... liet blad verduidelijkt het gezegde nog met een paar penteekeningen, eene den weg der Engelsche en dien der Fransche justitie van misdaad tot vonnis aange vend, de andere sarcastisch de beide feiten (het arresteeren van Crippen, het zoeken der Fransche Justitie) voorstel lende. Te ontkennen valt er niet, dat in de zaak Crippen ook hel goede toeval zijn medewerking heeft verleend. Maar overigens, wat hoeft de F.ngelsche politie en justitie hier knap werk ge leverd, waarop de kroon wel gezet is, Zaterdag door het resumé van den op perrechter, en de uitspraak der justitie. Maar een andere vraag laat de Ma tin achterwegezou er ook niet eenig onderscheid zijn in den ernst en de so liditeit der beide justifies? En vindt dit onderscheid weer niet zijn grond in het wezenlijk verschil, dat de groot© begin selen in Frankrijk niet. zou worden vast gehouden als in Engeland (Meijerijsche Ct.) Nederland en België. Aan het slot van een drietal lezens waardige artikelen over de verhouding van Nederland en België schrijft „De Tijd": L'h i s t o i r e n e serepète pas; de proef met de vereeniging van Noord ien Zuid is genomen in hei tijdvak 18151830 en is mislukt, gelijk zonder twijfel iedere nieuwe proefneming, in denzelfden geest ondernomen, mislukken zou opnieuw, verondersteld al, dat zoodanige proefne ming een tweede maal mogelijk wane en dat bij één der betrokken partijen, hetzij Nederland, hetzij België lust tot ©en her haling aanwezig ware. Wij weten, dat noch het een noch liet ander het geval is. Een herhaling dei- proef is niet mogelijk; niemand ook ver langt die. Welnu, dan schijnt de wederzijdsche verhouding tusschen Nederland ©n België ook door de omstandigheden duidelijk aan gewezen. Als goede naburen, ,op grond van fa milieverwantschap en oude relatiën oen tikje iiïneer sympathie voor elkander ge voelend dan voor anderen, behooran heide Staten naast elkander te bestaan, elk zijn nationale behingen en de belangen zij ner eigene onderdanen naar beste krach ten behartigend. Maar dan ook kome men ons, op grond van sentimenteete motieven van broeder schap, niet aan boord met plannen van eenheid, die een scheiding verbergen, en overbruggen willen, welke nu eenmaal niet te heelen valt en welke men zelf verondersteld men bezat de macht ertoe niet meer ongedaan zou willen maken. Doch bovenal men neme zich in acht voor dergelijk© plannen, wanneer ons die worden opgedrongen of aanlokkelijk gemaakt, niet daar toostend© en in idea listische stemming vorkeierende landge- naoten ol Zuiderbroeders op taal- en let terkundige of andere congressen, maar door, zelf buiten liet geding staande, vreemdelingen, tot welke mede te rekenen zijn Fransch gezinde Belgen, die, door staatkundige sympathieën verleid, ineenen, dat ook hun toekomt, een woord in de groote politiek mede te spreken. Ten bat© van welke mogendheid, behoeft niet gevraagd. Inderdaad is het spel, hetwelk hier ge speeld wordt, zóó doorzichtig, dat niet eens de namen van Fransche hoofdoffi cieren, als warme voorstanders der be doelde plannen, noodig zijn, ons op onze hoed© te doen zijn. Elk waarschuwend woord aan het adres onzer regeering achten wij dan ook over bodig. Nederland wenscht niet anders dan te blijven, wat hot is, d. w. z. een vrije en zelfstandige Staat, zich houdende buiten de zoogenaamde groote politiek; in goede nabuurschap en oprechte vriendschap le vende met al zijn naburen, doch door geen geschreven of ongeschreven hondge nootschappen, welk© het in tyden van conflict tot partij kiezen in ©enigerlei rich ting zouden nopen, met een van hen nauwer verbanden. Zóó zij het en zóu bljjve heli Eerst de Centen. Het „Dbl. v. N. Brabant" schrijft Een kort berichtje uit de „Zutph. Crt." is het overdrukken waard „Onlangs had de afdeeling Zutphen der S. D. A. P. besloten, een progressieve kontributieregeiing in te voeren. „Om echter een dringend verlies van leden te voorkomen, is nu, op voorstel van het bestuur, deze regeling weer ingetrokken". Ha, ha, ha. Is 't niet vermakelijk? De socialisten dwingen in alle gemeente- iaden, in die van Breda deed de heer Van den Brink het, om progressieve belasting-heffing. Dat is het meest billijke stelsel, beweren ze. Hoe rijker iemand is, hoe hoog er zijn percentage klimme, hoe meer belasting derhalve, ook naar verhou ding tot mingegoeden, bij betalen zal. Als gezegd, zoo redeneeren de socialisten in de gemeenteraden. Och, over andermans beurs beschikken ze altijd zoo royaal. Maar als ze zelf moeten opdokken! Als bun gezegd wordt: hoe rijker, hoe meer contributie aan de partijkas! Dan laten zij die schoone beginselen der sociaal-democratische arbeiderspartij naar de maan loopen. Eerst de centen en dan de Partij. De rechtbank te Middelburg heeft he den veroordeeld w-egens: strooperij: J. J„ 14 jaar, zonder be roep, te Vlissingen, tot f3 b. s. 1 w. tuchtschool. diefstalJ. P., 18 jaar, werkman te Middelburg, tot f10 h. s. 10 d. h.; en

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2