f KERKNIEUWS. Rechtszaken. Journalistiek. SPORT- Landbouw en Veeteelt. Laatste Berichten. Boekaankondiging Afloop tferkoopingen, Aanbestedingen enz Burgerlijke Stand Marktberichten. iet bezwaar opgelte- jor genoemde steden nden zich aldaar op i van het eene sla- moeten begeven en erd van de aanslui- it Nederland vertrek- tenzelt'den avond Lea:- lirmingham te 10.37 te 11.07. md". De mailboot ie maatschappij1 Zee- og in den geregelden lis oak de „Koningin geregelden dagdienst or reserveschip wordt laar de binnenhaven, enkele voorzieningen e ondergaan, welke reedp buitien zal nu weer tijdelijk der posterijen J. H. Woudrichem, wordt overgeplaatst op het isingenQueenboro. edeeling van den in- oodswezen in het 6e van den ijzeren aak, slikken van Strijen- is van New;-York aan- erlandscli stoomschip een lading petroleum. te. In do Maandag idsvergadering, welke ien >en den secretaris verd na lezing en on ding der notulen o.m. ot zetters voor 's rijks in deze gemeente imissaris der Koningin erbenoemd de heerep, :n J. J, de Jager en ortium van Nederland- den op waterleidingge- ing is gedaan van een aterleidmg voor Zuid- nleiding van een schrij- ur van het waterschap ■ing bewesten Ierseke" verschillende in dien ;en aan dat waterschap ■houd over te dragen, 'ijzigingen waren aan- smeentebegrooting voor onderwijzers voor het ngsonderwijs benoemd ïdskerke de hoeren J. is en mej, W. A. Swen- rikskijideren de hoeven C. v. Strien en mej. Keizer. van de afdeeling „Zuid- Nederlandsche Pomo- ag om gebruik van een openbare lagere school kerke voor het geven rwijs wordt gunstig be- orwaarde evenwel dat vereeniging aan de ge- ïoetkoming van f 20 per betaald. n de vereeniging „Zuid- oepe Kruis té G'pes om ïbsidie van f 17.60 voor van een ontsmettings. iwilligd. it overgegaan tot de be ige ingekomen reclames in den hoofdelijken •meente over 1910 en o aanslag van J. Dom- traten, J. Meijaard, M. den Engelsman, respec- 3e, ie,5 e, 3 e ep I610 ivon, de aanslag van C. het kohier a£ te voeren, legebure te verlagen en Ie 3e naar de 2e klasse j. v, d. Broecke even- en te brengen van de lasse. lit in behandeling 4© §e.- VOQr het di'enstjaaf .aid politie-diploma met rdt de jaarwedde van den immerman inet f50 ver ia van een voorstel van 4. Poel wordt de jaar- cjpzichter bij, het bou rn enz. verhoogd met f 25. „ontsmetting epz." ve§r lit de aandacht op dep d waarin het ziekenhuis geeft in .overweging in de gewenschte verbete- irengen- Jager geeft in nvorwm en van den Zuid-Kraaijert aan te brengen ton einde dat bij het lossen dier ze in de haven vallen, moer het woord over deze ngende wordt ze met al en vastgesteld in ontvang en bedrag van f28817.17 hpofdelijken omslag van iost onvoorziene uit'gavpn der agenda afgehandeld heer Smit de aandacht roeger ingediend verzoek n dor Ned. Herv, Kerk, Zondags, des morgens to middags ten 12 ure de mogen luiden. Alhoewel taen daor B. en Wi. wier- oor de Kerkvoogden niet zijn aanvaard, zou spreker toch gaarne zien dat het verzoek nogmaals onder de oogen werd gezien. De voorzitter zegt, dat, zoo aan deze zaak opnieuw de aandacht zal w_arden geschonken, de Kerkvoogdij oen hernieuwd verzoek zal hebben in te dienein. Verder vraagt de heer Smit of het niet mogelijk is ide 1ste klasse op het kohier van den hoafdelijken omslag at te voeren. De voorzitter zegt dat deze vraag door B. en W. in nadere overweging zal wor den genomen. Naar aanleiding eener vraag van den heer De Putte omtrent de afschaffing der Nieuwjaarscommissiën wordt besloten de verschillende instellingen van weldadig heid uit te noodigen tot het houden eener vergadering waarin deze zaak nader zal worden besproken. Hierna wordt do vergadering gesloten. Driewegen. Door den Commissaris der Koningin is tot zetter voor 's Rijks di recte belastingen in deze gemeente be noemd de hoer W. Nieuwenhuize, ter ver vanging van J. Bruggeman, die overle den is. Krabbendijke Binnenkort zullen wij in onze gemeente een lijkwagen hebben. Dicht bij de begraafplaats is een net ge bouwtje opgetrokken, waarin het voertuig onder dak zal worden gebracht. Wij be hoeven dus geen leentejebuur meer te spelen met Kruiningen. De droogte doet zich hier gelden in gebrek aan drinkwater. De meeste re genbakken zijn ledig en de üevolking neemt tot wel- en slootwater zijn toe vlucht. Met smart ziet men uit naar de wa terleiding. Hansweart. Wegens den zwaren mist beeft de stoomboot naar Walsoorden en vice-versa nog geen enkelen dienst kun nen waarnemen, waardoor post en rei zigers groote vertraging en ongemak on dervinden. Ook de stoomboot Telegraaf" der firma Braakman en Co. is tot he den niet gearriveerd. Kijkuit. De aanvoer van suikerbieten aan het station .Kijkuit'' van de lijn Me- chelenTer Neuzen, is dit jaar weer zieer groot, wat niet te verwonderen is, omdat deze laadplaats voor verschillende polders het gemakkelijkst te bereiken is. Op de drie hier geplaatste weegbruggen zijn reeds ruim 17 millioen K.G. bieten gewogen, en meu verwacht, dat dit getal voor- deze campagne tot circa 25 millioen zal stijgen. Hef 1 os-emplacement aan het station is veel te klein, zoadat door de fabrikanten een aangrenzend stuk land voor stapel plaats is gehuurd. Dit stuk land is slechts voor de voer tuigen te bereiken, door over een wissel- lijn v,an het spoor te rijden. Om zich nu voor mogelijke schaden en moeilijkheden te vrijwaren, is door die Di rectie der spoorlijn aan de fabrikanten slechts op deze voorwaarde vergunning verleend ,oan over die wissellijn te doen rijden naar genoemde stapelplaats, dat zij zich geheel aansprakelijk stellen voor de ongelukken, die daarvan het gevolg mochfen zijn. Terneuzen, Volgens ons verstrekte in lichtingen zou vrij spoqdig met bet fun- deeringswerk van het nieuwe R. K, schoolgebouw alhier worden begonnen. Het ongeluk van schipper Van Wijn malen had niet Maandag, maar Zondag avond hier plaats. Hulst. Maandag werd, op> het markt plein alhier door een wagen aangereden, zekere F. Terts, verpleegde in 't R K, Liefdehuis. Terstond webd de man in het nabijr zijnde café van dhr. Joziassen gedragen en werd dadelijk geneeskundige hulp in geroepen van jlon arts, die een enkel- breuk constateerde. "Na geamputeerd te zijn is de man naar hgt Liefdehuis teruggebracht. 8t, JansUen, Maandag werd hij ©en meisje van F- L, 4- P. een geval van diphtheritis geconstateerd dat alsnu aan de gevolgen is overleden. Zelandia. Clinge. Dinsdagmorgen ontstond een begin van brand biji J. Jansen. Door het flink optreden van een paar buren, bleef hgt vuur bepaald tot den schporsteen en pen dichtbijstaand ledikant. Verzekering dpkt de schade. - Zondag en Maandag werd hier de jaarlijksche Wapenkermjs gehouden. Niet tegenstaande het gunstige weder was het V?ij stil, De jeugd kon zich amuseeren met mastkümmen, zakloopen en andere spelen, 's Maandags werden de bezoekers onthaald op de traditioneel© mosselen. De moord op een 86-jarige we duwe. Reeds meldden wij, onder de laatste berichten in ons vorig nummer in 'tkopt de 'lage misdaad die ip Den Haag is gepleegd, Het te 's Gravenhag© verschijnend dag blad „De Nieuw© Courant" geeft hien over de. volgende bijzonderheden: In een der zijstraatjes van de Koning straat, naar den huiseigenaar gewoon lijk „het Hofje van Van Es" genoemd, is Zaterdagnacht een "86-jarig vrouwtje in haar woning vermoord. Al de huisjes in dit rustige Hofje, lage huisjes met een tuintje voor de deur, dragen, in de nummering van de Ko ningstraat, no. 481 en worden van el kaar onderscheiden door toevoeging van een letter. Het vermoorde vrouwtje, de weduwe Genegten, woonde op no. 481 I, links op nummer 481 H woont het echt paar De J. en rechts bet echtpaar G. Zaterdagavond tusschen half acht en acht uur hebben de buren in de woning van de weduwe Genegten herhaaldelijk hooren gillen, wat hen deed veronder stellen, dat 't vrouwtje ziek was gewor den. Natuurlijk trachtte men'het huisje binnen te komen, doch geen der buren bleek een passenden sleutel te hebben. Do buurman van rechts, G., moet toen hebben opgemerkt, dat men geen moeite had te doen omdat 'teen Engelsch' slot was. Evenmin gelukte het de deur te forceeren. Toen heeft men het raam open geschoven en een der buren wilde naar binnen klimmen, men zag daarop, dat er iemand in de woning v.an de weduwe G. van ide kast af sprong en vlug 'het lichtje op de tafel staande uitblies. Bij hierna gedane pogingen om door het raam naar binnen te klimmen, bleek dat het gordijn in ,de kamer tegen het kozijn werd vastgehouden. Men zag daarom van verdere pogingen af, veronderstellende dat het oude vrouwtje niemand in haar wo ning wenschte toe te laten. Aan eenig misdrijf werd nog niet ge dacht. Het raam werd weer gesloten. Even later tegen het ra,am tikkend hoorden de buren dat een zwakke stem ant woordde: „Ik slaap al". 'In de veronderstelling dat het oude vrouwtje ongesteld was geworden, had den de buren een zekere juffrouw P. ge haald, die vroeger ook op het „Hofje" gewoond had en thans nog geregeld twee maal per dag bij de weduwe Genegten kwam, om een wonde aan haar been te verbinden. Ongeveer kwart voor ne gen kwam juffrouw P.; ook zij, beproefde de deur te openen, doch slaagde hierin niet. Na tegen het raam getikt te heb ben weid er met zwakke stem geant woord: „Ik slaap al. Ik ga naar bed. Ik ken niks zien". En in de woning werd een juist ontstoken lichtje fluks weer uitgedaan. De buren begonnen het geval nu toch eenigszins verdacht te vinden en besloten de gehuwde pleegdochter van 't oude vrouwtje, wonende in de Hugo, de Groot straat, te waarschuwen. 'Deze bleek ech ter niet thuis te zijn. Op 't hofje bleven de buren de zaak bespreken. De huren op 110. 481 H wa ren met familie in hun woning gegaan, toen daar opeens de buurman van no. 481 K versoheen, mededeelende, dat de deur open was en men thans dus naar binnen kon. De buurman va,n 481 H be gat 'zich, gevolgd door zijn vrouw, naar de woning der weduwe en daar zag men het oude vrouwtje zitten, op een stoel in een hoek naast het bed, dood. Men besloot de komst van de familie af te wachten, die dan eindelijk kwam. Weer ging men naar binnen en nu bleek hoe bont en blauw gezwollen 't gelaat van het oude yrouwtje was, hetgeen onmid dellijk aan een ggwelddadigen dood deed denkon; de harén van 'toude vrouwtje stonden als in angst overeind en op den grond lag haar mutsje bebloed. In het vermoeden dat er eenig mis drijf had plaats gehad, werd men ver sterkt, toen ide familie gekomen was en hij' een onderzoek bleek dat ongeveer f 140 alsook de sieraden vermist werden; op de tafel vond men ©enige notarieel© be scheiden. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd. 'tWas halfeen toen de inspecteur van politie, de heer J. C, Holstein, van het bureau Va,n de Vennestraat, van het gebeurde kennis kreeg. Na ingesteld voor- ioopig onderzoek waarschuwde deze de justitie, die ook spoedig ter plaatse kwam. Bij' het hierna gpvolgde ondgp zoek w'aren .aanwezig 'de heerén mr. 'Van Kleffeng, subst.-officier van justitie, mr. Du Mosch, rechter-eommissaris, de com missaris van politie de heer Olivier, de hoofdinspecteur van politie, de hoer Rie- dijk, van het bureau aan de Van de Ven nestraat en de hoofdinspecteur van de recherche, de heer Aaltsz. Door den ontboden geneesheer, dr. Po lak Daniels was reeds de dood gecon stateerd. Het oude vrouwtje had een groote wonde aan den slaaphet hoofd was met ljloed bevlekt. Nog in den. afgeloopen nacht heeft de politie verscheidene bewoners van het hofje in verhoor genomen; ook werden twee politiehonden in dienst gesteld. De ze kregen reuk aan het bebloede nacht mutsje en volgden toen het spoor naar perceel 481 K op het hofje bewoond door den schilder G. en zijn vrouw. In 'dit feit en in de zonderlinge gedragingen van dit echtpaar, welks reputatie in de buurt niet bijzonder gunstig is, vond de politie aanleiding beiden te arresteeren. Het lijk van de weduwe Genegten werd ter schouwing naar het Gemeente-zieken huis vervoerd, 't Vrouwtje woonde reeds geruimen tijd op het hofje; rustig le vend van een klein inkomen. Haar man, ongeveer 7 maanden geleden op 85-jari- gen leeftijd overleden, was gepensioneerd jachtopziener van Koning Willem IIIdoor werk te verrichten voor den huisbaas van de hofjeeswoningen had hij. nog eenige bijverdiensten gehad. Het echtpaar G. woonde een viertal maanden naast de weduwe Genegten, de vrouw deed wel eens boodschappen vóór haar. De buren uitten zich in niet zeer gunstigen zin over dit echtpaar. Kort na hun komst op het hofje hadden zij' met wel twintig vrienden ien kennissen ruwe klanten naar o,ns verzekerd werd op zeer luidruchtige wijizze feest gevierd. Na dat de huiseigenaar, tengevolge van hier omtrent ingekomen klacht der buren, hem gedreigd had, met huuropzegging, had zich een dergelijk geval echter niet meer voorgedaan. In verband met het misdrijf vond men het verdacht, dat de man, Zaterdagavond op eens kwam vertellen, dat de deur van de woning der weduwe Genegten wel open was en ook trok de zonderlinge houding van het echtpaar G„ tijdens het onder zoek van politie en justitie de aan dacht. Ook Maandag werd het onderzoek in deze treurige zaak voortgezet. Opnieuw vertoefden 's-morgens en 's middags de justitieautoriteiten en de po litieambtenaren langdurig in de woning van de vermoorde weduwe. Naar wij vernamen, verklaren G. en zijn vrouw niets van het misdrijf te we ten. G. was eenige weken werkloos, ter wijl het echtpaar eerst twee maanden in het hofje naast de weduwe Genegten woonide. Van de buren vernamen wij Uog, dat het echtpaar G. bijna heel den avond in hun nabijheid w,as, zoodat 't vrijwel uitgesloten is, dat beiden het misdrijf zelf geplaagd hebben, echter veronder stelt men, dat zij er aan medeplichtig zijn, door den dader (of de daders) be hulpzaam te zijn geweest. Nader meldt men ons uit 's Graveinhage: Het echtpaar G. is heden geboeid naar het huis van bewaring overgebracht. Een kellner en zijn meisje, op wie ook verden kingen rustten, (laatstgenoemde kwam bij de vermoorde weduwe soms huiswerk ver richten) zijn, na eerst te zijn aangehou den, thans op vrije voeten gesteld. Luchtschipbreukelingen. De correspondent te IJmuiden van het Hbl. geeft nog de volgende bijzonderheden van de redding bij Zandvoort: Omtrent het ongeluk met den ballon Hildebrand teekeriden wij bet volgende op uit den mond van den ballonbestuur der Berliner: Zaterdagavond vijf uur was de ballon te Berlijn opgestegen met het doel naar Londen te gaan. De andere hoeren, Nico- lai en Gebauer, hadden, evenals de be stuurder, meermalen goedgeslaagde, toch ten gemaakt. Met den harden Oosten wind was men Zondagmorgen 9 uur bo ven Zandvoort aangekomen. Wijl men in een nevelbank was gekomen, ging men dalen en de zee ziende, trachtte men nog op de kust te landen. De pogingen tot landing mislukten en men daalde in zee neer. Van de stoomloodsboót num mer zeven, schipper Johan Hendrik Mul ler, die buitengaats op den kruispost stoo- mende was, werd gezien hoe de ballon over den duinenrand kwam aandrijven en langzaam daalde. Men begreep, dat hier hulp noodig kon zijn en stoomde der halve mot volle kracht in de richting van Zandvoort. De redding van de inzit tenden, die reeds met hun mand door het water gesleurd werden, ging aanvan kelijk niet voorspoedig, omdat de ballon door den wind telkens word opgelicht en voortgestuwd. Ten slotte gelukte het de drie passa giers, van wie reeds één bewusteloos was, aan boord te krijgen, waar ze 'dadelijk van djoge kleeren werden voorzien. Een warmen maaltijd werd dadelijk klaarge maakt en na een paar uren rust knap ten de geredden, die door en door koud waren, weer geheel op. De kustwacht, die het ongeval eveneens opmerkte, waar schuwde de in de haven liggende sleep- booten, van welke hot dor sleepboot „Cyclon", kapitein De Graaft, van de ree- derij: Zurmühlen, gelukte den ballon met de kostbare instrumenten binnen boord te krijgen en hie"r binnen te brengen. Om ongeveer vier uur stoomde de loodsboot naar binnen, waar de geredden door een loodsvlet van den afhaalkotter, schipper Verdoorn, werden aan land gebracht. Met een stevigen handdruk namen de gered den afscheid va,n ieder der opvarenden van de loodsboot, dia onmiddellijk rechts omkeert maakte en naar den kruispost terugstoomde. Vol lof waren de gered den over de kranige redding en de gulle ontvangst aan boord van doze hoot. Zij roemden de medewerking welke zij daar hadden ondervonden. Na, zich in verbin ding te hebben gesteld met den Duit- schen consulair-agent, den heer Bakker, namen zij maatregelen voor "de verzen ding van den ballon met toebehooren en vertrokken daarna weer via Amsterdam naar Berlijn. Het leven van den ballon bestuurder Berliner is rijk aan avonturen. Voor ongeveer drie weken werd tijdens een tocht naar Rusland door Russische grenssoldaten op hem geschoten. Na da ling werd hiji toen vijf dagen in de ge vangenis gestopt, omdat hij niet in het bezit was van een pas, zooals reizigers in Rusland moeten hebben. Een vermist meisje terecht. Onder 'Oosterbeek is uit den Rijn opge haald het lijk van een kind. Alleen aa,n de kousen en schoenen was het te herkennen als da,t van de ver miste Theodora Kraak. Aan den HaagEerwaarden heer Mgr. M. J. D. Claessens, tot voor een paar jaren sinds 1876 .onafgebroken werkzaam als missionnaris in Nederlandsch Oost- Indië, is eervol ontslag uit zijn© bedie ning geschonken. Hij zal zich als rustend priester te Sittard, zijn geboorteplaats, vestigen, waar hij tot heden met verlof verbleef. Mgr. Claessens was langen tijd secreta ris van zijn aqm, Mgr. A. C. Claessens, die in 1889 als aartsbisschop van Sirace i.p.i. en apostolisch vicaris van Batavia overleed. Te Buitenzorg bouwde hij eene kerk en een weeshuis en was steeds met grom ten ijver voior de missie boziield. Paus Pius benoemde hem in 1907 tot huisprelaat en ,de Koningin tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Aangehouden. In Augustus werd geld ontvreemd aan boord van eein te Terneuzen liggend schip. In verband met deze diefstal is thans door de rechtbank te Middelburg rechtsingang verleend miet bevel tot gevangenneming tegen den 23- jarigen werkman P. P. van G., wonende te Terneuzen. Dieze vermoedelijke dader is thans naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. Prof. Mr.. P. A, Diepenhorst, hoog leeraar aan ide Vrij© Universiteit, be noemd tot hoofd-redacteur van de a.-r. „Rotterdammer", heeft die benoeming aangenomen en zal 1 November a.s. zijn functie aanvaarden. ,Hij zal wpnden ter zijde gestaan door prof. mr. A. Anema. Tot directeur van het blad is benoemd de heer L. van Pelt. Vliegen. Een nieuw do.pdelijk ongeval. Reiter seint uit Maagdeburg d.d. 25 Oct. De eerste luitenant Mente viel met een Wrighttoestel naar beneden toen hij: hij een daling zijn motor opnieuw in be weging wilde brengen. De luitenant was onmiddellijk dood en het toestel geheel verbrijzeld. Het vliegen is verder afge last. Under de hauaelaren in zaaizaden die zieh onder openbare contröle van het Rijks proefstation voor zaadcontróle hebben ge steld, komen o.a. voor: Hansen en Verhulst van Middelburg, D. J. van der Have te Kapelie bij Goes, en Van den Bosch Co. en wed. P. de Jongh, beiden van Goes. (M. Ct.) Middelburg Hedenmiddag sloeg op den Blaauwendijk alhier een paard van H. op den hol en rende de Loskade op. Gelukkig werd het woeste dier daar tot staan gebracht, zonder dat het ongeluk ken had veroorzaakt. Den ttaaj. De regeering heeft mede gedeeld, dat zij niet kan terugkamen op hare weigering van geheel© oif gedeeltelijke openbaarmaking van het defensierapport. Zij is echter .bereid ©ene nota te publi- ceeren tot nadere toelichting van de aan vrage va,n 40 millioen v.oior de kustver dediging. Rotterdam Mojuffr, J. V., woonach tig aan den Paralelweg heeft, vermoede lijk in een vlaag van verstandsverbijs tering, haar 7-jarig dochtertje en haar 9-jarig zoontje met een scheermes sne den toegebracht aan het strottenhoofd. De kinderen zijn naar het ziekenhuis ter verpleging, de vrouw is er ter observatie overgebracht. Leiden. De werkman H. B. van de gemeentelijke Electriciteitswerken is bij zijn arbeid door den stroom doodgeslar gen. Parijs. De bladen melden, dat de mi nister van arbeid Viviani alsmede de on derstaatssecretaris wegens diepgaand mee- ningsverschil met minister-president Bri- and inzake de maatregelen, bij de jongste staking genomen, iin November ontslag zullen nemen uit hun ambt. Parijs. Een telegram meldt, dat heden om 1 uur de aviateur B lane hard, ma- noeuvreerende boven het terrein te lssy- les-Maulinaux, door een verkeerd© ma noeuvre, van een hoogte van 40 Meter met zijn vliegtuig ter aarde is gin vallen. De motor drukte hem de borst kas in. Hij was terstond een'lijk. Het stoffelijk overschot werd naar de hangar- gebracht. Berlijn. De Czaar van Rusland zal 4 November a. s. Keizer Wilhelm te Pats- dam bezoeken en 5 November naar Wolf- garten bij Darmstadt terugkeeren. „De Katholieke Illustratie", Kin- derhuisvest 2933, Haarlem. De klacht, dat onze Katholieke geïl lustreerde tijdschriften niet medegaan met hun tijd, geldt niet meer, sinds de nieuwe jaargang de 45e I van die Katholieke Illustratie is verschenen. Wij hebben hier een nummer voor ons liggen en rnien zou wel die onrechtvaardig ste aller bedillaars moeten zijn, wilde men iets afdingen op het actuieele en in teressante van plaatwerk en tekst. Alle binnen- en buiteinlandsche gebeurtenissen warden erin gememoreerd, terwijl Voor de eigenlijk gezegde belletrie romans, na vellen enz. eene flink© ruimte behouden blijft. Inderdaad, geen enkel Katholiek gezin, dat zich maar ©enigszins de extra uitgave van 1 cent per dag kan veroorloven en wie kan dat niet? mag langer verzuimen zich de Katholieke Illustratie aan te schaffen, want er is thans geein enkel voorwendsel mieer voor hiet aan houden af nemiein van z.g. neutrale il lustration. Moge het abonnementental op onze oudste en beste volkstijdschrift vertien- dubbelen Correspondentie. Correspondent te lleinkenszand. Geen uwer berichten komen voor plaatsing in aanmerking. Het sterven van paarden kun nen wij niet telkens vermelden, de an dere berichten komen ons óf te onbe duidend óf voor ons ons blad minder geschikt voor. De Redactie. Goes. Dinsdag werd ten overstaan van notaris Van Dissel in het openbaar ver kocht voor de Erven van den heer S. de Jonge Mulock 'Houwer: Heerenhuis met de daarbij hohaorende pakhuizen, aan de St. Adriaanstraat, kooper de heer W. J. M. Bitter te Goes, voor f 6500, onver minderd f 81 voor overname van losse goederen en 8'/2 pCt. onkosten. Kruiningen Bij de door de Weth. al hier gehouden aanbesteding voor het le veren en maken va,n rioleeringen te Hans- weerd waren de inschrijvers: M. Baveco voor f 475A. Paasse f 485C. Karelse f450; C. Wondergem f428; allen alhier, en M. E. Goedemandt v.an Hansweerd f 410. Gegund aan den laaastan inschrij ver. (G. Crt.) Sluis Notaris James veilde alhier 1,2770 H.A. bouwland in den Gauverneurpokler en 1,2320 H.A. idem er naast gelegen. In gezet koop 1 op f 1655 en koop 2 op f 1625. De koopen 1 en 2 samen voor f 3350. Herveiling op 31 October a. s. GOES. Geboren24, Krijn Johannesi z. v. Jan Leendert Roodzand en Neeltje Walrave; Marthinus, z. v. Frederik de Visser en Catharina Oorstanje. Overleden: 24, Jacobus Johannes Koens, 71 j'., gehuwd met Digna Maria Magdalena de Witte. Van 25 en 26 October. MIDDELBURG. OndertrouwdC. de Haan, jm. 25 j. en J. C. Gillesse, jd. 23 j. Bevallen: C. Danielse, geb. Paauwe, d.; C. J. de Bruijne, geb. Driessens, d. Overleden: J. Wondergem, angeh. z. 24 j.M. Kosten, vrauw van C. Schuilwerve, 36 j.; R. Israel, ongeh. d. 78 j.P. C. van Oost, wed. J. M. Rieonens, 66 j. J. van den Broeke, d. 3 j. T h 0 1 e n, 22 October 1910. Aan de weekmarkt waren de prjjzen als volgt: Jarige Zeeuwsche tarwe f7.a f9. nieuwe f 8,50 a f 10, regge f 5.30 a f 6.90, nieuwe f5,50 a f6,zomergerst f4,a f4,40, wintergerst f4.50 a 15.haver f 3,50 a f 4 50, bruine boonen f 12,a f 12,75, witte fll,a f 13,voererwten f 10.a fll.kookerwten f 12.a f 14, wikken f 10.a fll.paardeboonen f 7, a f 7.50 per H L koolzaad f 11,25 af 11,50, karwijzaad f 12.a f 13 per 50 K G., nien f 1 70 a f 2,per 50 K.G., kipeieren f 5,a f 6,per 100 stuks, grasboter f 0,70 a f 0,75 per halve K.G. Hulst, 24 October 1910. Per 100 KG. Tarwe f 9,a f 9,50, Rogge f7,a f0,Wintergerst f8,50 a f8,75, Haver f7,a f0,Erwten f 12,a f 16,Paardenboonen f 8,50 a f 9, Bruineboonen f 13,50 a f 13,75, Aardappels f3,- a f0,— Koolzaad per zak van 106 liters f 10, Paarden 2 stuks, verkocht 0. Rundvee 32, verkocht 14. Varkens 37, verkocht 26. Boter per kilo f 1,25 tot f 0. Eieren per 26 stuks f 1.50. Op de veiling van de V. P. N waren aangevoerd ruim 700 eieren. Prijs f6.85 per 104 stuks. Vlissingen, 25 October 1910. Boter per 1/2 KÓ.f 0.626 a f 0.676. Eieren per 100 stuks f 7 20 a f 0. Amsterdam, 26 October 1910. Aardappels. Zeeuwsche bonte f 2.50 a f 3 30, Zeeuwsche blauwe f 2,60 a f 3,40, Zeeuwsche Eigenheimers f 3.a f 3.40. Oostburg, 26 Oct. 1910. Aanvoer zoo gering, als het maar wezen kon, het goede goed gevraagd. Nieuwe tarw p. 100 Kg. f 10.f 10.50 Nieuwe wintergerst - 7.90 a - 8.25 Zomergerst, - 7.50 - 7 90 Kookerwten..p. HL. - 14.50 a - 15.75 Rogge- 5.50 a - 5.75

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3