gemengd mmm. Besluiten en Benoemingen. KERKNIEUWS. Landbouw en Veeteelt. Boekaankondiging. Laatste Berichten. 394e Staatsloterij. Burgerlijke Stand Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. Marktberichten. Wij hopen van harte, dat de kiesvereni ging er in moge slagen een degelijk corps van propagandisten in het leven te roe pen ter behartiging harer belangen en van die van de goede zaak. Hontenisse. Naar Zelandia uit goede bron verneemt, is er thans overeenstem ming verkregen tusschen den concession- nairs van de tramlijn Hontenisse-Sol- zaete en het Comité voor tramwegen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Al de ontworpen tramlijnen zullen nu in ééne maatschappij vereenigd worden en houdt men zich onledig met het op maken der statuten der naamlooze ven nootschap. Het is te hopen, dat nu deze zaak eens krachtig wordt aangepakt en wel dra de aanbesteding Van HontenisseSel- zaete kan wonden tegemoet gezien. ingevolge de bepalingen der Lager On derwijswet zijn bij Kon. Besl. de na volgende pensioenen verleend: Aan mejuffrouw G. van der Have, geb. Visser, onderwijzeres aan eeme open bare lagere school te Zierikzee, f303; K. Blijdestijn, of Blijdenstevn, onder wijzer aan eene openbare lagere school te Hontenisse, f 600 W. Janssen, hoofd der openbare la gere school te Hontenisse, f 917 J. Steyn, onderwijzer aan eene open bare lagere school te Middelburg, f650; J. Hogerland, onderwijzer aan eene openbare lagere school te Zierikzee, f784. Naar de missie. Op Woensdag 12 dezer, zullen de Eerw. Broeders Bruno Niessen en Dionysino Lin- ders, van de Orde der C.armelieien, ver gezeld van den hoogeerw. Pater Grego- rius Meijer, Vicarius-Provinciaal, te Ant werpen scheep gaian naar Brazilië. (Msb.) Oostburg. Vrijdag a.s. zal de plechtige inwijding plaats hebben van de kapel van liet nieuwe St. Anthonius-Gesticbt SpORT- De Vliegweek te Alkmaar. Men meldt uit Alkmaar, d.d 10 Oct. Op den laatsten vliegdag deed Verstraie- ten drie vluchtenwaren deze klein, groot was de geestdrift van het publiek. Onder hartelijke en van waarjleering getuigende toespraken werden hem twee kransen en een bloemstuk aangeboden. De terugtocht van het terrein naai' Alk maar geleek op een zegetocht. Overal klonken geestdriftige toejuichingen van duizenden langs den weg'. tiet comité bood Verstraeten een idiner aan. De vliegweek had 'een pracht verloop, ten genoegen van duizenden, die de aan. genaamste herinneringen zullen behouden aan den koenen, kalmen, voorzichtigen vlieger. De heer C. Zwagerman voorzitter der vereeniging ter bevordering van de gei tenfokkerij in Zeeland en zuiveloonsutent te Middelburg, heeft met de veeteelt- en zuivelconsulenten der andere provin ciën te Utrecht -een vergadering gehou den, om voor geheel Nederland voor de geitenfokkerij vast te stellen een gei- iijkvormig stamboek en dek en sprong- register. Voor het gansc.he tand zullen de stamboekeischen en de merken de zelfde zijn, terwijl de getatouëerde voor letter der provincie zal aanduiden in welk deel van Nederland de geit tehuis be hoort. In het land van Hulst zijn verschei dene losse arbeiders thans werkeloos, een toestand, die in jaren om, dezen tijd niet is voorgekomen. De oorzaak is 'hierin gelegen, dat de schrale aardappeloogst zeer spoedig is afgeloopen geweest, waartoe het ver meerderd gebruik van de rooimachine, het uitploegen der aardappelen en het schoo- ne weder nog het hunne bijbrachtendaar bij komt, dat de gestoken bieten door- het gunstige weder, vlug uit den gronjd waren, en vele landbouwers niet haas tig zijn met rooien, omdat de gunstige weersgesteldheid nog zeer ten goede komt aan het gewas. Het ziet er dan ook in deze streek voor vele veldarbeiders niet te best uit. Er wordt voor het bietenrooiien f 15 tot f 18 per gemet betaald, tegen verle den jaar f30 tot f33; wet was toen de arbeid veel zwaarder ten gevolge van het slechte wieder, maar de totaalver- diensten van het roojen waren toen toch per slot van rekening tweemaal zoo groot als dit jaar. Daarbij komt, dat door den slechten aardappeloogst zij geen voldoende voed sel hebben voor hunne varkens, die dus veel te vroeg moeten geslacht worden, wat in alle opzichten nadeelig is. Te genwoordig worden er reeds krulstaar ten gekeeld, die onder 'normale omstan digheden zeker nog twee maanden op kooi zouden zijn gebleven. Voor den landbouwer is de bietenoogst heter dan de verwachting was. Het ge was wordt veel goedkooper gestoken dan verleden jaar, terwijl paarden en voer tuigen betrekkelijk weinig lijden door bet vervoer. Vetrijke melk. In vroegere jaren, toen de melk geheel aan de boerderij werd verwerkt, waren onze boeren er het meest op uit om maar veel melk van hun koeien te kunnen trekken. Wel kwamen zij door oudervin ding tot de overtuiging, dat niet alle melk even goed was endat soms uit een zelfde kwantum melk meer boter werd bereid dan anders, maar zjj vroegen niet naar de oorzaak van dit verschijnsel, of, als ze er al eens aan dachten, en er onder elkaar over spraken, zij konden die oorzaak niet opsporen. Sedert de zuivelfabrieken vrjj algemeen zjjn geworden en hier de melk op vetgehalte wordt onderzocht, en er de vetrijkste melk het het duurst wordt be taald, sedert dien tijd verlangen onze land bouwers niet alleen veel melk, maar zij streven ook aar het vetgehalte te verhoo. gen. Natuurlijk kunnen wij niet anders doen dan dit pogen uit alle macht toejui chen, want de welvaart van den boer en de verbetering van zjjn bedrijf bevorderen is ook ons doel. Om meer vet in de melk te krijgen, beginnen sommige boeren hun koeien rijkelijker te voeren. Ze zien dan in den regel wel de hoeveelheid toenemen maar het procent vet, dat bjj het onderzoek wordt bevonden, stijgt weinig of niet. Soms, ja, meent men eenigen vooruitgang te bespeuren, maar het blijft de vraag of daarvoor ook geen andere oorzaken dan juist het voeren daartoe hebben medege werkt, zooals vooral de verdere tijd in de lactatieperiode der verschillende koeien. Wil men het vetgehalte der melk verhoo- gen, dan moet men in de eerste plaats beginnen met de koeien zoo goed mogelijk uit te melken. Het oude rijmpje toch zegt reeds„De laatste drop is de boterknop" of „De laatste drop brengt het vet er op." Deor tal van onderzoekingen is bewezeD, dat juist de laatste melk de vetrijkste is. Slechte melkers zijn daarom voor een boer niet aan te bevelen, terwijl goede melkers niet gauw te duur worden betaald. In de tweede plaats moeten we opmerken, dat het geven van vetrijke melk een individu- eele eigenschap der koeien is. Sommige dieren geven geven veel, andere weinig vet en dat bjj dezelfde voeding. En nu zon men soms meenen, dat veel en vetrjjke melk niet kan samengaan, maar wij hoorden al te vaak dat dit wel degelijk mogelijk is. Voor iedereen zal het dan toch wel duidelijk zijn, dat zulke koeien die de meeste en de beste melk geven, voor den boer het voordeeligst zijn. Ja, het kan gebeuren, dat een of meer dieren in den stal het voer niet wa> rd zijn, dat ze vreten. Maar hoe komt de boer dan tot de weten schap, welke koeien hem het meest opbren gen? vraagt wellicht iemand. Daarvoor is noodzakelijk, dat de landman van tijd tot tijd de melk van elke koe afzonderlijk laat onderzoeken. Blijkt het nu dat het vet gehalte te laag is, dan kan zulk een dier verkocht worden en vervangen door een andere koe, die beter melk geeft. En wan neer de boer een koe gaat koopen, handelt hij veistandig met te vragen zoowel naar het vetgehalte als naar de hoeveelheid melk, die het beest geeft. En kan hem dat niel worden opgegeven, dan is onderzoek nog altijd mogelijk. Voor de fokkerij houdt men natuurlijk de afstammelingen aan van dieren, die veel en vetrijke melk geven. Het bijhouden van melkstaten, waarop de hoe veelheid der geproduceerde melk en het vetgehalte worden vermeld, is voor iederen boer ten sterkste aan te bevelen. Aardappeloogst in België. Omtrent den aardapploogst in België wordt door verschillende consulaire ambte naren het volgende medegedeeld In Oost-Vlaanderen was de beteelde oppervlakte iets grooter dan ten vorigen jare. Er werden hoofdzakelijk 3 soorten verbouwd, namelijk: „Paul Kruger", „In dustrie" en „Rijsselaar" of „Bols". De „Paul Kruger" en „Industrie" leveren dit jaar ruim een derde kleiner beschot op dan in 1909; de teelt der „Rijsselaars" mislukte zoo goed als geheel. In de provinciën Brabant en Henegouwen is de oogsts zeer slecht uitgevallen, met uitzondering der soorten „Industrie" en „Kruger". Laatstgenoemde soorten hebben niet van de ziekte geleden en gaven een beter beschot dan de andere variëteiten. In de provinciën Luik, Namen en Luxem burg is de oogst zeer slecht. De prijzen zijn thans reeds f 4.50—t 7 per 100 kg. Ook in Antwerpen en Limburg is de oogst over het geheel ongunstig uitgevallen. Vooral van de vroegere soorten is de opbrengst slechtop vele plaatsen wordt zelfs gesproken over totale mislukking van den oogst. Ook hier waren soorten als „Industrie" en „Kruger" het best. De latere aardappelen, op de zware gronden geteeld, hebben zeer veel van de ziekte gele den, op de lichtere gronden was de oogst beter. „St. Ct." „Erbarm U over het Volk", vrij naar Mgr. Egger door C. B. Uitgave van het secretariaat van „Sobrie- tas", Maastricht. Prijs 5 ct., bij getallen van minstens 50 3 ets. De voorname zoo niet de voornaam ste bewerker van de sociale ellendén, en nooden is de alcohol en daarom kan niet dikwijls genoeg gewaarschuwd wor den tegen dien geiduchten vijand van onze welvaart, onze gezondheid en ons geluk. Bovengenoemd boekje is zoo'n waar schuwende stem. Beknopt maar helder, kort maar zakelijk en overtuigend wordt daarin de vreeselijke volksgeesel, de drankzucht, beschreven met hare ramp zalige gevolgen pp zedelijk, godsdienstig en stoffelijk gebied. Verder wordt het middel tegen de kwaalde drankbestrij ding en de geheelonthouding aangege ven en worden de groote voordeelen daarvan in het licht gesteld. Gezagvolle uitspraken van pausen ien bisschoppen besluiten het betoog. Het handige goedkoop© boekje wen- schen wij in ieders hand. Verschenen De Engelbewaarder, maand schrift voor de Kath. Jeugd Aflevering October 1910. Inhoud Maria de Hemelroze. Rozen- kransmaand door V. Zwjjsen. Gebeden- verbond. Rebus. Onschuldige plagerij. Waar Nellie toe gekomen was van C. Vetter Geschiedenis van kat en hond. Zeepbellen blazen. In den herfst van A. Sutorius. Jezus, de Vriend en Zegenaar der kleinen. Wat onze oude Trui vertelde. Hoe ik aan een eekhoorn kwam door W. Hoogenbos. - Het decreet van Z. H. den Paus over de H. Communie. Correspondentie Niet sterk genoeg.. te sterk. Raadsels en opgaven. Boekaankondigingen. Weer een mooi propaganda nummer. Omtrent de te Amsterdam gedane ver wisseling van een tasch met f 1000 in bankpapier, meldt men uit die stad, dat, hoewel dit niet volstrekt vaststaat, de tasch moet zijn verruild door iemand die daarop geloerd heeft, en daarvoor een tasch heeft meegenomen, geheel gelijk aan de begeerde en inhoudende papieren, clie niet tot herkenning konden leiden. Hoe ©en ©n ander mogelijk is geweest, kan men begrijpen, wanneer miem de om standigheden, waaronder d© diefstal heeft plaats gehad, kent. in het drukke PoiQlscbe Koffiehuis in de Kalverstraat, houden 's Maandags de verschillende houtkoopersfirma's kantoor, tot het doen van ontvangsten en betalin gen. Zij hebben daar ieder hun vaste tafeltje en zenden uit den aard der zaak een bepaalden geamployeerde, die steeds dezelfde tasch meebrengt. De bestolene is de heer Brederode, procuratiehouder van de firma Pont en Versteegh, te Zaan dam. Dat de dief diens tasch goed moet gekend hebben, blijkt wel hieruit, dat de heer Brederode eerst te Zaandam bij het openen bemerkte, dat hij niet zijn eigen tach bij zich had. Een advocaat failliet. Het Utr. Dagbl. meldt omtrent den gevluchten Utrechtschen advocaat, mr. v. G. O. a. het volgende: Nader vernemen wij', dat het vast moet staan, dat de voortvluchtige niet voor nemens is terug te keeren; daaromtrent heeft men aanwijzingen in handen. Op het oagenblik valt er natuurlijk nog niets te zeggen van het tekort. De lijst van actief 'en passief moet nog worden opgemaakt en zoolang die niiet is vol tooid, zoolang valt er geen enkel bedrag met zekerheid te noiemien. Het ©enige wat op- het oogenblik vrij wel moet vaststaan, is, dat de verduisterde sommen niet zeer groot zijn; wij hoorden noemen het bedrag van ongeveer f 13,000, maar zeggen er onmiddellijk hij, dat deze som slechts ©ene vaorloopige raming is. Een commissionair te Utrecht is hij dit faillissement betrokken in verband met de speculaties van mr. v. G. De aanhouding van den verdwenen ad vocaat zal warden gelast. Inmiddels is hij failliet verklaard. Een politiehond aan 'twerk. Verleden op een nacht werden er in N. Helvoet van een stuk bouwland uit ©en kuil ruim 3 H.L. aardappelen gestolen. De boer deed daarvan den volgenden mor gen aangifte, en op verzoek van den ge meenteveldwachter kwam toen de agent van politie M. A. Duisterhaf te Helle- voetsluis den ochtend daarop ter plaatse met den door hem' geadresseerden poli tiehond (Hollandsch© herdershond Hec tor.) Nadat hij' zijn hond bij den kuil aan de daar aanwezige voetstappen lucht ge geven had, ging het dier snuffelend van het bouwland af over een slootje, vervolg de toen het spoor langs een varkenshok, oyer ©en mesthoop, voorbij' ©en heg, waar heen hij weldra terugkeerde en door een opening kroop, en zo© kwam Hector ein delijk in de woning van S. J. Daar bleef hij' onder liet zolderluik blaffende staan, hoewel de trap was weggehaald. Op nieuw gecommandeerd, liep 'hij1 toen naar de woning van v. d. S. Die was in 't land werkzaam, werd geroepen en be kende den diefstal. Bovendien wepd v. d. M., die verblijf houdt in de woning van S. J., hier gearresteerd, en ook hij bekende. Te 9 uur 's avonds hadden zij samen de aardappelen ontvreemd en op den zolder bij S. J. verborgen. Hector heeft de beide dieven dus verklapt. Het was reeds 12 uur geleden tcien de hand het zoeken begon. Bovendien had het in dien nacht zwaar gedauwd, zoadat de omstandigheden ongunstig waren. (N. C.) Kind overreden. Maandagnamid dag had in het Molstraatje te Bergen-opL Zoom een hoogst treurig ongeluk plaats. Terwijl een wagen van de stadsreiniging (tank) tegen 4 uur door het straatje kwam liep hel bijna anderhalfjarig kind van dhr. Clarijs-Hagenaars, welke daar een sigarenwinkel heeft, Ide deur uit en re gelrecht onder den wagen. Het kind werd overreden en is kort daarop aan de ge volgen overleden. Het ongeluk is gebeurd zonder dat de voerman, v>. B„ er iets van gemerkt heeft. De man was er zoo' van aangedaan, dat hij tranen stortte. Den geheelen dag was hij er van over stuur. Uitwendig moet aan het kind weinig verwonding te bespeuren zijn gtewteest. Alleen was aan den slaap' bij het ooi- een wond zichhaiar en bloedde het ook uit dat oor. 'tMoet dus inwendig zwaar gekneusd zijn geweest. De droefheid der moeder valt niet te beschrijven. Haar toestand was van dien aard, dat zoowel medische als geestelijke hulp moest worden ingeroepen. De va der ontving de verpletterend© tijding, ter wijl hij zich in 't Gasthuis bevindt, waar hij eene belangrijke operatie heeft onder gaan. De deelname in de smart der ouders, die op zoo dieptreurige wijze hun ©enige lieveling verloren, is groot en algemfeen. (Zoom.) Amsterdam. L. Bouwmeester komt 18 November in het land terug. Den 23sten November zal zijn jubileumvoor stelling met „de Koopman van Venetië" plaats hebben. Brussei. De tentoonstelling wordt den 7en November gesloten. Van 8 tot 12 November zal tegen een toegangsprijs van 2 francs gelegenheid bestaan ten toongestelde voorwerpen te koopen. Parijs. De spoorwegstaking'. Het nationaal syndicaat heeft besloten de staking tot alle lijnen, uit te breiden. De lijnen van de Compagnie du Nord worden door 1500 militairen bewaakt. Bij de andere lijnen hebben de militairen eveneens post gevat. President Faillières, die zich in de Gironde bevindt, heeft zijn reis onder broken, om te Parijs te zijn, alvorens de toestand verergert. Sinds de uitbreking der staking is de eerste Fransche post hedenmiddag te Amsterdam aangekomen. Tot Brussel is de dienst geregeld. De Staatsspoor geeft geen bewijzen af tot Parijs, alleen tot aan de Belgisch-Fran- qche ,grens. Berlijn. Heden is het jubileum dei- universiteit gevierd. De juridische facul teit verleende den keizer het doctoraat honoris causa, Lissabon. De republikeinsche regee ring heeft medegedeeld, dat zij aan alle buitenlandsc.he verplichtingen zal vol doen. Bremen. De stakende havenarbeiders hebben het Werk hei-vat. 5e klasse 14e lijst trekking 11 Oct. f50000: 6760 f 1000: 4678 6995 15438 f 400: 7199 16676 f 200: 1759 6853 7841 12170 14498 14822 f 100: 15 980 2103 4474 4645 6471 7264 8438 10842 11873 12582 13734 14958 15045 17202 19375 19377 f 70: 2615 -2721 2749 2750 6594 6670 11992 14238 Nieten 356 561 592 2604 2631 2664 2686 2703 2743 4402 5882 5887 5891 5922 5959 5999 6603 6613 6661 6679 6706 7719 11984 11994 1607-2 16094 5e klasse 15e lijst trekking 12 Oct. f 5000: 6911 f 1000: 1886 20699 f 400: 1438 '2549 9196 13771 14176 f 100 5687 7401 10429 10505 10840 12544 14094 15743 15745 16725 17540 18079 18959 19565 f 70: 326 552 564 2158 2658 2699 2736 44-24 5939 5951 5964 5981 6592 6601 667-2 6696 7716 11979 Nieten: 352 1806 2165 2193 2657 2726 5875 5880 5890 5924 5947 5956 5962 5994 6596 6599 663-2 6639 6669 6686 6688 6697 11957 14229 16091 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. AL L E R L EI. Afgeluisterd. Krantenjongen (aan den trein tot reiziger, uit 't raampje leunend)„De laatste bizonderheden over het groote spoorwegongeluk." Reiziger: ,,'tls wel erg aanmoedigend, wanneer men op reis gaat, zoo iets te lezen." Raampje dicht. Hoofdvereischte. Boer (een klein huisje voor den zomier aan stedelingen verhurend). En hier naast is een groote leege schuur; daar kan mevrouw haar hoeden bergen. Loos alarm. Heb ik u al verteld, tante, dat mijn vrouw gisteren in een spijker is gaan zitten Och Piet, wat je zegt, die arme vrouw 1 heeft zij veel pijn Laat ze maar voorzichtig zijn, dat ze geen bloedver giftiging krijgt. Maar tante, zij vond het heerlijk: wij stonden, toen wij1 naar Scheveningen zouden gaan, voor de keus tusschen ©en „Spijker" en een „Hato", en wij1 kozen de eerste. GOES. Geboren: 11, Helena Geertruida Jacoba, d. v. Adriaan Quist en Jacomina Lousina Kraak. 10, Neeltje, d. v. Johannes Dirriks en Neeltje Verbrugge. Overleden12, Jacob Bil, 75 j gehuwd met Jannetje Vroegop. Van 11 en 12 Oct. MIDDELBURG Getrouwd: J. v. d. Driest, jm. 24 j. en P. C. Wellink ,jd. 23 j. Bevallen: E. L. de Keyzer, geb. Koning, d.; S. M. van der Laan, geb. Ha,cken(- bergs, z.; C. L. van Loo, geb. de Steur, d. Overleden: H. Ingelse, wedn. van J. Goozen, 81 j.; W.' M. Geervliet, d. 10 maanden. TER NEUZEN. Ondertrouwd: A. F. Stoffels, 24 j. j.m. en II. C. Wagema- ker, 32 j. jd D. van Wij'ck, 63 j. wedn. en A. Meeusen, 33 j. jd. Gehuwd: G. Dees, 27 j. jm. en E. Scheel©, 21 j. jd.; A. de Bree, 22 j. jm. en P. M. van Boven, 21 j. jd. Bevallen: W. Koevoets-de Feijter, d.; C. A. Versluijs-Riemens, z.; J. van Braam- Krak, d.E Scheerders-de Smidt, d.; J. Haak-Herrebout, z.; J. M. Casteleijn-Kraij- ser, z. Overleden: J. van Dixhoorn, 63 j. Over de maand Sept. SLUIS Getrouwd: G. Breur, jm. 23 j. en S. de Smit, 21 j. jd.; W. Boogaard, 27 j. jm. en M. de Geeter, 19 j. jd.; J. de Nijs, 26 j. j.m. en M,. Bril, 26 j. j.d. GeborenF., z. v. D. de Smit en M. de Groote; M., d. v. A. de Martelare en P. Filleman; M„ d. v. A. Louwagie en L. v. Damnve; L., z. v. I. v. Cruijningen en E. Visser. Overleden: P. Hermans, 17 j.; M. Hast, 4 j.; H. Calon, 83 j. H03FDPLAAT Getrouwd: J. v. d. Plasse, 57 j. en N. Dierx, 45 j.C. van Poelje, 24 j. en S. de Koster. Geboren: G., z. v. .1. de Schipper en C. de Krijger; V., d. v, J. v. Waes en E. de Vrieze; M., d. v. L. Martens en L, v. Weij'nsbergenM„ d. v. J. de Koster en A. Jacobse; M., d. v. C. Pielaat en M. Soulimans. Overleden: E. v. Zee,le, 26 dg; een lev. kind v. C. Lecluijze en E, v. d. Hart. Biervliet Notaris Zijlstra veilde alhier eene partij bouw- en weiland, liggende in de polders Groote èn Kleine Zoute en Oranje in 11 perceelen. Instel: per ceel 1 f3525; perc. 2 f2670; pers. 3 f4303; pers. 4 f 4300; perc. 5 f3710; perc. 6 f 4301perc. 7 f 5752perc. 8 f2900; perc. 9 f2108; perc. 10 en 11 f 13100. De totale instelsom, zijnde voor plm, 50.1056 H.A. of 67V2 X 0.4456 gem1., bedraagt f 46669. Toewijs op 15 Oct. 1910 te IJzendijke in het café „De Gouden Leeuw". Amsterdam, 12 October 1910. Aardappels. Zeeuwsche blauwe f 2,75 a f 3,25, Zeeuwsche bonte f 2.60 a f 3 30, Zeeuwsche Eigenheimers f 2.75 a f3.20. T h o 1 e n, 8 October 1910. Aan de weekmarkt waren de prjjzen als volgt: Jarige Zeeuwsche tarwe f7.i. f9. nieuwe f 8,a f 10,—, rogge f5.25 a f5.90, nieuwe f5,50 a f6,zomergerst f4,a f4,50, wintergerst f4.40 a f5.haver f 3,40 a 4 50, bruine boonen f 14,a f 16,—, witte f 13,a f 14,50, voererwten f8.a flO.kookerwten f 13.a f 14,25 wikken f 10.a f 11.paardeboonen f 7, a f 7.80 per H.L., koolzaad f 10,50 a f 11,25, karwjjzaad f 13.a f 13 10 per 50 K.G., uien f 1 75 a f 2,per 50 K.G., kipeieren f 4,50 a f 5,per 100 stuks, grasboter f0,70 a f0,75 per halve K.G. Hulst, 10 October 1910. Per 100 KG. Tarwe f 9,— a f 9,25, Rogge f 6,75 a f 7,Wintergerst f 8,— a f 8,50, Haver f 6,75 a f 0,Erwten f 12,a f 15,— Paardenboonen f 8,50 a f 9,—, Bruineboonen f 12,— a f 12,75, Aardappels f 3,a f 0,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3