UIT ZEELAND. Vroeg in den morgen van Donderdag werd de 52-jarige heereboer Wilhelm Klein dood in zijn schuur gevonden hij was met een hamer doodgeslagen. De hersen pan was door drie geweldige slagen geheel verbrijzeld. Zijn vrouw werd dood in haar bed gevonden, met denzelt'den hamer vermoord. De Passiespelen van Ober- Ammergau. Deze Passiespelen zijn dit jaar zoo druk bezocht als nog nimmer te voren. Een nieuw record is geslagen In het jaar 1900 zag Ober-Ammergau in het geheel 170,000 bezoekers, doch dit jaar is dit hooge cijfer zelfs nog overtrof fen. Toen voor eenige dagen het theater gordijn voor de laatste maal daalde, hadden zeker meer dan 200 000 personen de spelen gezien. Het grootste deel der tallooze buitenlanders kwam ditmaal uit de nieuwe wereld. Hoe groot de goudstroom was, die in Beieren vloeide, is natuurlijk niet te becijferen. Als men gemiddeld 30 Mark per bezoeker rekent een getal dat zeker niet te hoog is hebben de Passiespelen het land een som van G,000,000 Mark op gebracht. Een aardig cijfertje 1 Men bedenke echter dat dit geld moet dienen èn voor de bestrijding der onkosten èn voor de schadeloosstelling der talrijke spelers, welke al dien tijd aan hunne gewone bezigheden zijn ontrukt. Ook wordt een aanzienlijk deel der gelden voor lief dadige doeleinden besteed. ENGELAND. De nieuwe burgemeester van Londen. Donderdagmiddag is de nieuwe Lord-Mayor van Londen, Sir Vezey Strong, op de traditoneele wij ze verkozen, in tegenwoordigheid van „sherifs, aldermen, common councillors'', enz. Aangezien de vorige burgemeester Roomsch was geweest, werd aan den nieuwen functionaris gevraagd, of hij tot het protestantsch geloof behoorde. Het antwoord luidde bevestigend. Voorts vroeg men hem, of hij bij ceremonieele gelegenheden den dienst in de St.-Paul en andere protestantsche kerken zou bijwonen? Ook dit beloofde de nieuwe Lord-Mayor. Maar toen hem werd gevraagd, of hij zou weigeren godsdienstoefeningen van niet- protestantschen aard bij te wonen, ant woordde Sir Vezey Strong, dat hij dit niet kon beloven hij was voornemens zoo noodig een dienst in een Roomsche kerk of in een zaal van het Heilsleger bij te wonen, wijl hij als burgemeester de opperste magistraat was van alle burgers. Daarop werd hij tot Lord-Mayor gekozen. Sir Vezey Strong is een handelsman. OOSTES RIJK-HOMO 4 UI.IJK. Johan Orth leeft nog! Zooals onze lezers weten, hebben de erfgenamen van Johan Orth den Oostenrijkschen aartshertog, die afstand deed van zijn titel, den naam Johan Orth aannam en spoorloos verdween verzocht, hem officieel dood te verklaren, teneinde zijne erfenis te kunnen verdeelen. Hiertoe werd toe stemming verleend, ingeval de gewezen aartshertog in zes maanden niets van zich zou laten booren. Thans zouden er echter teekenen van leven gegeven zijn. Men schrijft ons namelijk uit Boedapest: Een bericht uit Arad meldt, dat de minister van oorlog in een vertrouwelijk schrijven pan de officieren een bevel heeft gezonden. Hij zegt er in, vernomen te hebben, dat eenige officieren gecorrespon deerd hebben, zelfs nu ook nog cor- respondeereD, met Johan Orth. De minister gelast aan de officiereu, dat het materiaal dier briefwisseling onmiddelijk aan den minister van oorlog moet worden gezonden. Dit bericht baart hier groot opzien. AKGBIKA. Goudader ontdekt. Te Tacoma in Washington is bericht ontvangen uit Seward (Alaska), dat aan de Kenai-rivier een buitengewoon rjjke goudader is ont dekt. De bewoners van laatstgenoemde stad zjjn plotseling aangegrepen door een hevige goudkoorts en strijken in scharen op de veelbelovende plek neer, in de hoop, ook een deel van de te vinden schatten machtig te worden. België en Nederland. Volgens aan de „Vingtième Siècle" ver strekte mededeelingen uit Den Haag, hebben de ongekunstelds rondborstigheid van Koning Albert en de beminnelijke eenvoud van Koningin Elizabeth bij hun jongste bezoek aan de hoofdstad een uitstekenden indruk achtergelaten bij het Nederlandsche Hof met inbegrip van Hare Majesteiten koningin Wilhelmina en koningin Emma en Z. K. H. den Prins. „Het ijs is ge broken", zoo besluit de berichtgever zijne mededeeling en het bezoek der Belgische soevereinen heeft meer gedaan voor de toenadering van beide landen dan lange besprekingen en onderhandelingen zouden vermogen. Leiden's Ontzet. Heden, den 3en October, viert Leiden's burgerij het 336ste jaarfeest, ter herinnering aan het ontzet uit de belegering door de Spanjaarden (1574). Deze herinnering gaat steeds met groote feestelijkheid gepaard. Op het menu van iederen rechtgeaarden Leidenaar prijkt heden de hutspot (wortelen en aardappelen) terwijl aan de minvermo genden van stadswege de traditioneele uit- deeling geschiedt van haring, brood en tabak. „Op de hoogte". De „Nieuwe Haarlemsche Courant" ver telt in een Haagsche correspondentie over de betooging van den tienurigen werkdag op Zondag, 26 Sept. j.l. het volgende: Het voorbijtrekken van den ruim 20 minuten langen stoet, die door de groote verscheidenheid van vaandels en het mede marcheeren van vier muziekkorpsen van alle eentonigheid vrij bleef, moet wel een aardige Zondagmiddagafleiding zijn geweest voor de bewoners der aristocratische wijken, welke als weg voar den optocht waren ge kozen. En te oordeelen naar enkele op merkingen, welke wij zoo nu en dan door zich op straat bevindende bewoners dier wijken hoorden maken, moet de betooging voor velen hunner een openbaring zijn ge weest. Die opmerkingen toch getuigden soms van eenvoudig bedroevende onkunde omtrent Roomsche zaken, waarover be schaafde mensehen zich diep moesten scha men, en die, naar mijne meening, inderdaad 'n gebrek aan a'igemeene ontwikkeling vei- raden. Een enkel staaltje slechts, dat echter voor vele spreektIn den stoet werd ook het met de af beelding der Onbevlekte gesierde vaandel der Mariavereeniging mee gedragen. „Dat is de Heilige Maagd Maria, hoor ik zeggen", deelde een voorname dame aan een niet minder voorname andere dame mede. „Wie was dat?" werd gevraagd. „Maar heeft u dan nooit van de Maagd van Orleans iets gelezen?" was het verwonderde antwoord van de welingelichte dame. Dit voorbeeld vau grove onkunde wordt echter nog overtroffen door wat ik een paar weken geleden hoorde, toen ik voor een winkelraam een fraaie afbeelding van den lijdenden Zaligmaker bewonderde. Een zeer deftig gekleed meisje van een jaar of twaalf, dat met haar moeder eveneens voor het raam stond en den naam Christus op de de afbeelding had gelezen, deed de ver rassende vraag: „Mama, wie is Christus?", waarop het nog verrassender antwoord volgde: „Een beroemd man uit Italië, die al verscheidene eeuwen dood is." U zult het kunnen begrijpen, lezer, dat mij een rilling over de leden voer bij het hooren van die viaag en dat antwoord. Arm kindarme, arme moeder Verdacht ziektegeval Aan boord van het Nederlandsche ss. „Eugenie" van Riga naar Dordrecht, met een lading hout, heeft zich een verdacht ziektegeval voorgedaan. Het schip wordt te Hellevoetsluis in quarantaine gehouden. Kwartjesvinders gearresteerd. In het spoor tusschen Roozendaal en Dordrecht verloor een hotelhouder uit Baden-Baden 700 francs met kaartspelen. De stationchef te Dordrecht telegrafeerde naar Rotterdam, waar drie bekende kaart spelers in handen der politie vielen. Valsche munters. Ia een pand op de Maaskade in Rotter dam zjjri door de politie valsche munters ontdekt Een Italiaan, een Hongaar en de vrouw van den Italiaan en nog een vrouw zijn gearresteerd. De Hongaar ontkwam. De politie vond 20 valsche kwartjes en gereedschap tot vervaardiging. Dief aangehouden. De recherche is er eindelijk door bijzon dere maatregelen in geslaagd den dader der veelvuldige diefstallen van telefoon draad lange de Ceintuurbaan te Rotterdam op heeterdaad te betrappen en te arres teeren. Het is een 45-jarige monteur, N. genaamd, die reeds 8 vonnissen onderging. Financiëeie plannen. In aansluiting met een bericht uit het „Volk" meldt men aan de „Telegraaf, uit 's Gravenhage, dat het in de troonrede aangekondigde „nieuwe middel" tot ver sterking der financiën, inderdaad in een tabaksbelasting zal bestaan, welke den vorm zal hebben van een debietrecht en welke deel zal uitmaken van de reeds vroeger aangekondigde tariefsherziening. Minister Kolkman zoo schrijft de berichtgever van de „Tel." durfde met het oog op de belangrijke positie, welke de tabakshandel voornamelijk in Amsterdam en Rotterdam in den wereldhandel inneemt, geen voorstel len doen, om de ingevoerde tabak met een hoog recht te belasten. De vrees bestaat n.l., dat door zulk een belasting de handel in tabak zich zal verplaatsen. Voor het vraagstuk nu, op hoedanige wijze de tabak te doen passen in het systeem van belasting der voorgenomen herziening en daarbij het gevaar van verplaatsing van den handel te ont gaan, meent de minister de oplossing te hebben gevonden in een belasting op het verbruik van tabak en sigaren binnen de Nederlandsche grenzen, een zoogenaamd debietrecht. De bedoeling is, om van alle in Nederland vervaar digde en in winkels ver kochte sigaren en tabak een recht te heffen van 10 ét 15 Verder schrijft de „Tel." o.m. Dat wat betreft het „nieuwe middel" tot versterking der financiën, in de jongste troonrede aangekondigd. Overi gens zal de aangekondigde tarief her ziening een tweeledig doel hebben, n.l. versterking der Rijksmiddelen en de bescherming der nationale nijverheid, terwijl er naar gestreefd zal worden, de lasten zoo weinig mogelijk op de onbemiddelde klassen der bevolking te doen drukken. Belast zullen daarom worden (tabak natuurlijk uitgezonderd) alle artikelen, behalve 1 gedeeltelijk die, welke geeD voorwerpen van weelde zijn en tevens nog niet door de Nederlandsche nijver heid zijn vervaardigd. (Voor het andere deel worden deze soort artikelen, volgens het laagste tarief, nl. 3 °/0 belast). 2. graan, groenten, gedroogde landbouwproducten, enz., die meer speciaal gebruikt worden door de onbemiddelde klassen der bevolking. Verzoekschriften. Wij lezen in de „Surinamer" Deze week zijn bij Z- D. H. Mgr. Meenwissen, Ap. Vicaris van Suriname, tal van verzoekschriften ingekomen van ongeveer dezen inhoud Ondergeteekenden, vernomen hebbende dat de R. K. Liefdezusters het Militair Hospitaal binnenkort zullen verlaten, wen den zich eerbiedig tot Uwe Doorl. Hoogw. met verzoek haar niet van Uw volk weg te nemen, maar, zoo mogelijk, in een eigen Ziekenhuis te willen behoudengaarne willen de onderteekenaars, zooveel in hun vermogen is U daarbij stoffelijk steunen. Het aantal handteekeningen op de in gekomen lijsten bedroeg Donderdagavond reeds 1361. Niet slechts Katholieker, maar ook tal van Israëlieten en Protestanten hebben onderteekend. Nog meerdere ver zoekschriften zijn te wachten. De sluitingsquaestie en de arbeidstijd voor Personeelen. Naar het „Hbl." verneemt, is het natio nal e comité tegen een wettelijk vastgesteld sluitingsuur Voornemens stappen te doen bij de regeering tot het verkrijgen van een wettelijk geregelden arbeidstijd voor winkel-personeelen Wjj herinneren, dat de tegenstanders van sluitingsdwang steeds hebben betoogd geen tegenstanders te zijn van een wette lijk geregelden arbeidsduur van winkel en magazijnpersoneelen en bovendien steeds erop wezen, dat gedwoDgen winkelsluiting nog geen verkorting van arbeidstijd van het personeel tengevolge behoeft te hebben. Uit bovenstaande mededeelingen blijkt nu, dat het nationaal comité bij zijn strjjd voor behoud van de bedrijfsvrijheid, van plan is te ageeren voor verbetering in den toestand van het personeel wat betreft den arbeidstijd. Een standbeeld voor Czaar Peter. Van geachte zijde wordt medegedeeld, dat bij Z. M. de Keizer van Rusland het ernstig voornemen schijnt te bestaan, om aan de gemeente Zaandam aan te bieden een levensgroot standbeeld op voetstuk van Ozaar Peter den Grooten als scheeps timmerman. De Russische gezant te's Gra venhage moet reeds met den burgemeester van Zaandam in voorloopig overleg zijn getreden over de plaats, waar dit stand beeld eventueel zal worden geplaatst. De keuze zou waarschijnlijk vallen op het terrein der Damaanplemping in de haven kom. („N. Crt.") Het Nederlandsch eskader in Australië. Reuter meldde Vrijdag uit Melbourne (Australië): Het Nederlandsche eskader is hier aan gekomen. Het is hartelijk verwelkomd. Het blijft hier 10 dagenmen is van plan vele feestelijkheden te geven, waarbij ook een tuinfeest, dat het Bondsparlement aanbiedt. Het vergiftigingsgeval te Hoorn. De toestand van het dienstmeisje is nog steeds zorgelijk. Bij de taart lag ook een briefje, waarop stond „Van een oud-kermisreiziger." Men gelooft meer en meer met een daad van wraakneming te doen te hebben Het ver gif. dat zich in de taart bevond, is gebleken arsenicum te zijn. Ook de huispoes, die vau de kruimels had gesnoept, is gestorven De oude man is zeer onder den [indruk van het gebeurde. De politie zet haar onderzoek voort. Goes Gisterenavond kwamen de leden dor St. Josephveraen. bijeen in hun ge woon lokaal bij dhr. Maartense. De druk bezochte vergadering werd vereerd met de tegenwoordigheid van den Bescherm heer van „St. Joseph", den Hoogeerw. heer Deken ien van den 'Bervv. Kapelaan. Na opening der vergadering werd me degedeeld, |dat oii de Statuten der Ver eeniging de Koninklijke goedkeuring ver kregen was. Deze goedgekeurde Statuten, samen met het Huishoudelijk Reglement in handig formaat gedrukt, worden aan de leden uitgereikt. De penningmeester bracht verslag uit over het dorde kwartaal van het boek jaar 1910: inkomsten f 164.27", uitgaven 67.33", zoodat de kas weer met 196.94 was vooruitgegaan. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering met ge bed gesloten. Moge „St. Joseph" leven, bloeien en groeien Gisteren vierde een der verpleegden in het gasthuis alhier, de Wed. R., haar 98sten geboortedag. Zij is de oudste in woonster dezer gemeente en nog vrij kras. Hedenmorgen omstreeks half zes hadden de gebroeders t'ense alhier, het ongeluk, door het schrikken van het paard, met hun wagen met kruideniers waren enz. in de Karnemelksput terecht te komen. Paard, wagen, inzittenden en lading vielen in het water. Voorzeker een slecht begin niet den Maandagmorgen. Middelburg. G e k n i p t. Reeds met Middelburgsehe kermis, begin Augustus, had hij er de lucht van gekregen, dat de politie op hem loerde en Was er tus- schenuit geknepen. Toen hij nu echtier met een schip te Veene lag. Was de ver- leiding om oen bezoek <i<in zijn wooin- plaats te brengen te groot, en Vrijdag morgen j.l. stond hij evenals meermalen vroeger, op de Pottenmarkt aan een groot straatorgel te draaien, toen een inspec teur en een hoofdagent hem arresteerden. In plaats van naar boord terug te kee- ren, zal de 21-jarige C. S. nu de drie dagen, waartoe hij door den Kantonrech ter alhier veroordeeld werd wegens dron kenschap moeten uitzitten. Vlissingen. De bezitster van hel lot no. 383 van de huisvlijttentoonsteltimg van „Vlissingen Vooruit", mevrouw Meij- liooni te Eindhoven, heeft eene gemach tigde gezonden tot hel ontvangen van den prachtigen gebeeldhouwden spiegel van den heer den Hollander. Alsnu zijn nog beschikbaar no. 51, een alluminiuiii kaartensohaal en no. 588, een bloemkuip. VI. 11. De schade aan de mailboot „Prin ses Juliana", tengevolge van de aanvaring met het Belgische stoomschip „Prinses Clementine" zal worden gerepareerd door de werf der Kon. Mij. „de Schelde" al hier. VI. Pt. l)e maatschappij „Zeeland" heeft weder de bekende reisgidsen uitgegeven voor den winterdienst. De gidsen zijn in het. llollandsch, Engelsch en Ihutsoh ge drukt. en op aanvrage bij de directie ver krijgbaar. VI. Ct. Met de „Staatscourant" no. 229 zijn verzonden de statuten va,n de coö peratieve volksbrood bakkerij en verbruiks- vereeiiiging ,,l)e Broederband alhier. De „Hydrograaf" welke opnemingen heeft gedaan in de Ooster- en M ester- sc,helde is heden naar Nieuwediep ver trokken. De kustvendedigingsplannen der re geering zijn, voor wat de versterkingen te Vlissingen betreft, op 4>/g millioen gulden geraamd. Zierikzee. Mej. N. IsebreeMoens is voor liet loopende studiejaar benoemd tot as sistent hij het onderwijs van den hoog leeraar Dr. Ph, Sluiter aan het Zoö logisch laboratorium der Universiteit van Amsterdam. De heer L. J. Boone, slaagde voor het propaedeutisch examen als civiel-in- genieur aan de Technische Hoogeschool te Delft. Het poli tie-diploma mei aanleeke- ning werd na afgelegd examen toegekend aan J. C. Blaas te Brouwershaven. Kloetinge Een zoontje van dhr. v. d. P., dat Zaterdagavond door zijn moeder per fiets uitgezonden werd om eenige boodschappen te doen, kon zijn stuur niet meester blijven en reed in een water leiding. Door spoedig toegesnelde hulp kon men den knaap uit zijn lastige po sitie verlossen, en kwam liij met den schrik en een nat pak er af. Kapelle. Zaterdag hield de Handboog sociëteit „de Pauw" een prijsschieting onder hare leden, waarvoor 10 prijzen, benevens een consolatieprijs beschikbaar gesteld waren. De prijzen werden behaald als volgt: Ie prijs barns teenensigiarenpijp m etui door li. de Jonge; 2e een haas door .1. Ossewaarde3e sigarenkoker door I). v. d. Vreugde; 4e knipmes door \VK. Schrier; 5e konijn door .1. Johannisse; 6e horlogeketting door C. v. Maris; 7c tabakspijp door J. Wabeke; 8e kistje si garen W. v. Maris; 9e kistje sigaren E. Vervaal; 10e ©en pijl door 1). Verdonk, terwijl de consolatieprijs ivcril behaald door H. Ganzeman. erseke. In de Vrijdagavond gehouden raadsvergadering werd voorlozing gedaan o.a van het procesverbaal van kasopne- niing op 26 Sept. Er was toen in kas f 5532.06-' (waarvan f5000 op rente.) De heer S. J. Bannet, onderwijzer-kweekieling aan school 1, verzocht om een gratificatie voor de tijdelijke vervanging van een on derwijzer. 'Hem werd f 28.toegestaan. Aan 14 personen werd op hun verzoek afschrijving van hoofdei ijken omslag en schoolgeld verleend, samen f 112.63. Aan een 15en adressant werd verzoek om ont heffing van schoolgeld niet toegestaan. Op verzoek van hel Burgerl. Armliestuui werd de begrooting 1910 gewijzigd. Daar na volgde behandeling der gemeenlebe- grooting 1.911. Naar aanleiding van een verzoek der drie gemeenteveldwachters om verhooging hunner jaarwedde was de betreffende post door B. en met f150 verhoogd. Dit keurde de raad goed. Ook de nachtwacht 'kreeg en verhooging van f 50. Een .adres der onderwijzeressen om verhooging der belooning voor liand- werkonderwijs werd van de hand gewe zen. Alzoo werd de begrooting, geheel zooals zij was aangeboden, vastgesteld met eindcijfers groot f 32738.71" onvoorz. uitg. f 114.79. Daarna weid de openbare vergadering gesloten. (Zeeuw.) Rilland-Bath. Zaterdagnamiddag viel het zoontje van zekere A. T. in een zeer diepe sloot. De postbeambte A. Frenks, die het onheil bemerkte, begaf zich zonder aarzelen te water en mocht er in slagen het kind op bet droge te brengen. Dit is reeds 'de tweede maal, dat voornoemde F. een kind van een wissen dood redde. 's Heer Arendskerke Hedenmorgen had J. M. op 't Hof alliier het ongeluk v,au zijn fiets te vallen. De ontboden genees heer, Dr. v. Iwaarden, constateerde lichte hersenschudding. 's Heerenhoek In de raadsvergadering van 1 Oct. j.l. waren 5 leden tegenwoor dig, afwezig M. v. d. Meuten, zonder en J. A. Remijn met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd, de ingekomen Stukken na lezing voor kennisgeving aangenomen. Onder de ingekomen stukken was een ver zoekschrift van de Schietvereeniging Ju liana, om voor hare schietoefeningen ge durende de wintermaanden de openbare school te mogen gebruiken, welk ver zoek op voorwaarden door den raad werd toegestaan. Door den voorzitter werd be kend gemaakt, dat de heeren Serrarens en Thomaes tot zetters zijn benoemd- He gemeentebegrooting voor 1911 werd vast gesteld in ontvangst en uitgaaf op oen bedrag van f 8885.66s. Hoedekenskerke. Vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 30 Sept. 1910 des .namiddags te half vijf in het gemeentehuis. Afwezig de heer A. Wal raven. met kennisgeving. De voorzitter opent de vergadering. De notulen van het verhandelde in de voor gaande vergadering worden voorgelezen eu goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan lo. dat door Ged. Staten is goedge keurd het besluit genomen in de voor gaande vergadering tot aangaan van een geldleening ad f 4500 2o. dat door den commissaris der Ko ningin zijn herbenoemd als leden van het college van zetters v.an 's Rijks Directe belastingen de heeren J. Elenb.aas en J. F. Depondt. 3o. dat boeken en kas van den ge meenteontvanger zijn opgenomen en in orde bevonden. 4o. dat aan den gemeente-secretaris van 17 October op zijn verzoek „ver lof" is verleend. Al deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens wordt het 1ste suppletoir kohier hondenbelasting vastgesteld lot een bedrag van f 4, verdeeld over 4 con- tribuabelen. De voorzitter leest daarop een schrijven van Gedep. Staten voor, waarbijdit col lege te kennen geeft, dat de jaarwedden van den burgemeester en den secretaris zullen moeten worden verhoogd en ge bracht zullen moeten worden op min stens f550 te rekenen vanaf 1 Januari 1910, een en ander in verband met dei uitkomsten van de laatstgehouden volks telling, waarbij gebleken is, dat de ge meente hoven de 1.200 zielen telt en al- zoo valt in de 4de klasse, bedoeld bij hun besluit d.d. 10 Januari 1908, no. 116, Prov. hl. no. 9 van 1908. De voorzitter licht een en ander nader toe en deelt mede, dat de meerderheid van het college van B. en W. voorstelt Gedep. Staten te .adviseeren, de jaar wedden van den burgemeester en den secretaris met ingang van 1 Januari 1910 vast te stellen op het minimum, bepaald in bovenaangehaalde 4de klasse, zijnde f 550. Zonder discussie of hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. Vervolgen» wordt aan enkele personen afschrijving van hoofdelijken omslag ver teenjd, wegens vertrek uit de gemeente en van hondenbelasting wegens afschaf fing van den hond. Bij de gewone rondvraag door den voor zitter niemand meer hel woord verlan gende wordt de vergadering gesloten. Zaterdag j.l. vierde Mej. IJ. Maas- Walraven, alsmede Dhr. J. J. Walraven, respectievelijk als brievengaarste!' en brievenbesteller hun i25-jarig ambts-juhi- leum. Aan gelukwenschen ontbrak het hun dien dag niet. Het fanfarecorps „Con A more" bracht hen des avonds een sere nade met fakkellicht. Ook werden bei den jubilarissen ©enige prachtige ge schenken aangeboden, zoowel door de burgerij als door de vereeniging van het postwezen. De burgemeester dezer gemeente kwam zijne gelukwensc-hen voegen bij de vele, die dien dag den jubilarissen werden ge bracht en werd verder de feestdag ge noegd ijk gesleten. Schore In de Zaterdagmiddag door den gemeenteraad gehouden zit ting werd o.a. voor kennisgeving aangenomen dc mededeeling van Burg. en Wet.li. dal tol tijdelijk onderwijzer aan de openbare school is benoemd de heer Bedel uit Goes, dat ingevolge een schrijven van bet polderbestuur He Breede watering Bewes ten lerseke, deze polder, de thans bij de gemeente in onderhoud zijnde wegen met 1 Januari 1911 deelte zelf in ondeë De begrooting vd bestuur voor 191 op f3203.946, met zien© uitgaven vaii Na lange idiscusa begrooting voor lOl bedrag van f 8323.71 onvoorzien van De raming voor omslag bedraagt fl Breskens. Tot zet belastingen alhier Besemer en N. Val Aan alle havei^ aan de tramwissels in worden druk bietei bekend is, wordt tol een franc per 1000 vroege levering. Hei de vroege levering dat de bieten in d veel groeien. Aan echter veel voordeel krijgen de landbou Natuurlijk is ook h hoog niet, als in want dan krijgen w ook de landbouwer niet stukrijden als wordt in dezen tijd voor „steken" beta de komende maand1 landbouwers de biet om het land eens g er het vorig jaar w Koewacht. Zondat O. Stevens op den algemeene vergaderi onlangs opgerichte groot aantal leden bestuur deelde mede,] een bok en twee Saanenras. De daar waren, bjj wijze va door het bestuur v zouden gratis onder den, op voorwaarde, de daarvan komende prijs van f 1 afgesta; de vereeniging, die verkoopen. Medegedeeld wor. den heer Zwagerman medegedeeld wordt bok behandeld moete Daarna werd overe der 2 geiten onder d ten deel aan A. V Teu slotte bracht namens de vergaderin1 en dank uit aan het Door Z.Exc. Koningin zijn benoei college van zetters d en J. Z. Kips, beid meenteraad. KERKN Een nuttil In navolging van Haarlem geschiedde, tweetal kerken te worden gegeven in dl en zedeleer, welke 1 de gelegenheid aanbiel te stellen van hetgeen beleden wordt. Dat er te dien opzij ander valt te doen - het wegnemen v in den [lezer blijken ui hoogte", voorkomende heden. De hierboven gen plaats zonder godsdier draagt geheel het kar conferentie. Iedere bi kort gebed geopend ei De eene cursus wP October a.s. tot 8 I ZeerEerw. heer G. C der St. Willebrorduske te Amsterdam en ou dogmatische godgeleeri seminarie te War.non De andere cursus zi de kerk „De Postho heer P. van Dorp, ka Moge door deze cur met betere en meer grootere waardeering worden opgewekt enj het Evangeliewoord „En het zal één herder zijn." Hoofdplaat. De plee. onzen vroegeren pastoon A. Vissenberg, thans tel' zal plaats hebben op ON DE Ter Neuzen. Naar sluiten van de gernl Neuzen en Axel, om J subsidie over te gaanL H BS., is in anti rej ontstaan om te komeij Christelijke H.B.S. Eij had tegen eergisteren den ter vergadering goed bezochte vergad ging opgericht. Tot b benoemd de heeren D H. Koelmans, hoofd van de Ree, arts alhi predikant, en Joh. de te Zaamslag, J. B. 1 predikant, en Bruins

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2