BUITENLAND BINNENLAND. In zee vischt men zalmen, zeehonden en walrussen. Met de zalmvangst begint men reeds als het water nog dicht is. Er wordt dan een gat in het ijs gehakt, waardoor men aas laat hangen en als men dan beet voelt, harpoeneert men dien visch. '11 Vervelend en koud werkje. Eieren zijn er in den broeitijd, dus in het voorjaar, zeer veel te krijgen. Het is dan ook voor de Eskimo's de beste tijd, .de tijd van smullen en diketen, dan krijgt het lichaam weer het noodige kwan tum vet, dat dienen moet 0111 den winter door te kooien. Maar 0111 dat alles mach tig te worden, was een jaehtoxpeditio noodig en dat kon niet vóór begin Juni. De Engelsche bladen publiceeren een brief, idlete Dundee is ontvangen van den in bovenstaand verhaal meermalen genoemden predikant-zendeling (Ireensf hield. Deze brief bevat in hoofdzaak de zelfde mededeelingen als bovenstaand. FRfKHB IJ K. Het decreet over de Eerste II. C 01111111111 i e. I11 het aartsbisschoppe lijk paleis te Lyon heeft Dinsdag onder voorzitterschap van kardinaal Coullié, aartsbisschop van Lyon, een vergadering van (bisschoppen plaats gehad, waarbij o. a. id© bisschoppen van Grenoble, Dyoii, Autun, Langres 011 Saint Claude tegen woordig waren. De besprekingen en de besluiten wer den streng geheim gehouden. Het is ech ter waarschijnlijk, dat het decreet vani den Paus over de eerste H. Communie en de brief va;n den bisschop van Nizza over hetzelfde onderwerp aan kardinaal Coullié ,d© belangrijkste punten der be spreking hebben uitgemaakt. In deal namiddag zijn de bisschoppen weer naar hun dioceezen teruggekeerd. I11 den brief aan kardinaal ('ouillé, welke idoor een onbescheidenheid van de Figaro is openbaar geworden, spreekt Mgr. Chapon, bisschop va.11 Nizza, zijn vrees uit voor de gevolgen die het pauselijk decreet z. i. in Frankrijk hebben zal. Ook geeft ;hij als zijn oordeel te kennen - nochtans niet dan 11a devotelijk voor God over het decreet te hebben nagedacht (consulto suppliciter Domino) „dat door het met één pennestreek opheffen van de bewonderenswaardige organisatie der 1ste H. communie, de kerk de grootste macht, die zij heden ten dage op de zielen heeft, verliest. Ja, het is verlies, zegt hij, den leeftijd voor de eerste com munie te bepalen op zeven jaar en dien voor de voorbereidiing, waarmee het be sluit zich weinig of niet bezig houdit., van zes op zeven jaar, een leeftijd, waar op het ,op hel land en in de bergen, meestal onmogelijk is de kleine kinderen te vereenigen, die vaak het teeken des kruises niet weten te maken of het Onze Vader op te zeggen; dien leeftijd, waarop zij onvatbaar zijn voor diepe indrukken, blijvende herinneringen, ernstig onderwijs, zelfs voor elementair onderricht". Het spreekt intusschen vanzelf, dat deze brief minder als oen critiek op het de creet van de Congregatie van het H. Con cilie dan wel als een uiting van 's bis- schops gemoedsbezwaar tegenover zijh geestelijken meerdere de aartsbis schop van Lyon is primaat van Gallië moet worden opgevat. Dit valt nog meer in het oog als men bedenkt, dat deze brief niet voor openbaarheid bestemd was Die dooid van Briand's moedei'. Te Ancenis, waar zij met haar dochter en haar schoonzoon verblijf hield, is Dinsdag de moeder van den ministerj- president Briand plotseling op 76-jarigen leeftijd aan een hartkwaal overleden. Briand is onmiddellijk naai' Ancenis vertrokken. De ministerraad, die te Rambouillet zou plaats hebben is tot later uitgesteld. Pasteur's echtgenoot©. De echt genoot© van den beroemden geleerde Pasteur is voor eenige dagen overleden. Zij was een Straatsburgsche van afkomst. Haar stoffelijk overschot is 11a eene plech- ligen lijkdienst in den grafkelder naast dat van haar overleden echtgenoot hij- gezet. IT A li IË De dood van Chavez. Over de laatste oogenblikken van den stervenden triomphator Chavez brengen buitenland- sche bladen nog de volgende bijzonder heden In de eerste morgenuren was oen ver ergering in zijn toestand ingetreden, de koene held verkeerde in doodsgevaar. Da delijk had men om zijn broer Fonchielli getelegrafeerd, die nog in den voormid dag de Domodoissola aankwam. De rector van het ziekenhuis, die hem verschillende malen daags bezocht, was ook dien morgen bij Chavez om den stervende de laatste H.H. Sacramenten toe te dienen en hem moed in te spreken. Zichtbaar vond Chavez troost in de woor den van den priester, en ofschoon hij bij volle kennis was, murmelde hij- slechts nu en dan: „Ik wil niet sterven". Dan wanneer kanunnik Calcati hem toe sprak en hem vertelde, dat hij 's morgens de Mis voor hem opgedragen en zijn ziel aan God had aanbevolen, kwam een glim lach om Chavez's lippen. Herhaaldelijk dankte hij den priester en met tevreden heid zuchtte hij: „ik ben gelukkig altijd goed Katholiek geweest." „Ja, en een dapper Katholiek", voegde zijn vriend Duray er aan toe. „De hcelo wereld denkt aan u", waarop Chavez antwoordde: „Ja dat zal wel, maar ik sterf." Tegen half twaalf begon hij te ijlen. Hij1 sprak over bergen, gletschers, passen en stormwinden. Om even over twaalf kwam zijn broer aan. Do stervende her kende hem dadelijk en groette hem met liefdevolle woorden, de ontilioeting was indrukwekkend, niemand der aanwezigen kon zijn tranen bedwingen. Spoedig daarop begon de zieke weer te ijlen. Voortdurend riep hij„Wat oen hevige wind, wat een wind!" Met groote ■energie kampte hij tegen den dood, drie maal dacht men dat Cravez sterven zou, maar telkens zegevierde de kracht van den koenen vlieger, tot onr 3 uur de on verbiddelijke dood kwam. In tegenwoordigheid van den rector, den broer van Chavez en zijn twee vrien den Christiaens en Durai, die ween end het sterven zagen gebeuren, blies Chavez den laatsten adem uit. Het was een tooneel vol ontroering en droefheid Nader meldt men Die deelneming van alle kanten betoond met den dood van Chavez is buitengei- woon. De gemeenteraad van Domodossola. zal een dor pleinen van de stad don naam van dien dapperen vlieger geven. Reeds vroeg in den morgen van Woens dag werd het publiek toegelaten tot het lijk. Boeren uit de verst verwijderde dee- len van het dal hadden reeds 's nachts hun woning verlaten en defileerden nu met den grootsten eerbied langs het stof felijk overschot. Na hun handteekening te hebben geschreven in een boek, dat daar voor de bezoekers was neergelegd, vertrokken zij', voor het meerendeel in groote ontroering weer naar hun woning. Paulhan kwam 's nachts aan en bracht een bezoek aan de sterfkamer. Hij vertrok daarop naar Milaan, vanwaar hij met de andere vliegers zal terugkeeren om de be grafenis bij' te wonen. Den geheelen nacht werd hiji het lijk gewaakt door nonnen, terwijl een aantal brandweerlieden een ©erewacht had ge vormd. Gisteren (Donderdag) morgen is een plechtige lijkdienst gehouden en 's middags is het lijk naar Parijs overge bracht. De consuls van Frankrijk, Zwitserland en Peru te Milaan zijn op weg naar Domodossola, De jongste broeder en zuster van Cha vez, 'die te Genève op een school zijn, kwamen Woensdagmorgen te ü^omodos- sola aan in gezelschap va.11 een tante en begaven zich naar het hospitaal, waar ©en ontroerend tooneel plaats had. Voortdurend komen massa's telegram men van rouwbeklag in het plaatsje aan. Het vliegcomité heeft aan Chavez's broeder een bedrag overhandigd van 50.000 frs., zijnde de prijs uitgeloofd voor de vlucht over de Alpen die door den verongelukten vlieger was gewonnen. De jonge meisjes va.11 Domodossola heb ben een grooten krans naar het hospitaal gezonden. SI'AIJE. Aanstaanden Zondag zullen te Madrid en in de voornaamste steden van Spanje groote betoogingen plaats hebben van Katholieken tegen de anti-clerical© po litiek der regeering. Vermoedelijk zal Ca- nalejas ze overal toelaten, behalve te Bilbao, waarde kapitein-generaal bezwaar meent te moeten maken niet het oog op den opgewonden toestand der gees- len. Het staat intusschen te vreeze.il, dat een volharden der regeering in haar wei gering den toestand nog erger zal maken. De katholieke vereeniging van Biscay© heeft dan ook aan den minister-presi dent een telegram gezondien 0111 te pro testeeren tegen de zuiver willekeurige en volkomen ongegronde wijze waarop, vol gens hare meening, de autoriteiten de opheffing der grondwettelijke waarborgen en de afkondiging van den staat van be leg decreteeren. Merkwaardig dat, naar aan de „Indép. Beige" uit Saint Jean de Lus gemeld wondt, zelfs lal van libe ralen, republikeinen en socialisten de hou ding der regeering afkeuren, daar zij de vrijheid van do straat opeischen voor alle Spanjaarden. Of hier onder het gras niet het spreekwoordelijke addertje verborgen ligi Of deze linksche elementen niet gaarne zouden zien, dat het te Bilbao t.ot botsingen kwam en de katholieke ma nifestanten zich op een of andere wijze te buiten gingen Te San Sebastian zal, behalve ©en groote genionstratie ook een 11. Mis in de open lucht plaats hebben. BEI.UIË. Koning Albert en zijne gemalin gaan Zondag a.s. naar Weenen. Zij zullen op liet stadhuis feestelijk ontvangen worden. Behalve een officieel feestmaal, een fami liediner en ontvangst der diplomaten, zul len de Koning en de Koningin nog de opera bezoeken, liet stadhuis en omge ving zullen op dezelfde wijze versierd worden als bij de aanwezigheid van den Duitscheu Keizer. DCITSOHLAND. De onlusten te Ber 1 ijn. De stra ten te Moabit, waar Dinsdag- en Maan dagavond de onlusten plaats vonden, wa ren Woensdag door een sterke politie macht afgezet. Niemand mocht de straat ingaan, dan op bewijs, dat hij daar woonachtig was. De bewoners moesten in hunne huizen blijven en de vensters mochten niet ge opend worden. Toch hebben op vijf plaatsen, waar opruiende redevoeringen gehouden wer den, botsingen plaats gehad, waarbij ©eni ge personen gewond werden. Uok zijn. enkele betoogers in hechtenis genomen Daar de politie Dinsdagavond in haar optreden belemmerd werd door de heer- schende duisternis, was zij Woensdag avond van magnesiumfakkels voorzien. Om negen uur scheen zich de menigte uit het oproergehied naar het centrum van Moabit terug te frakken. Toch ontbrak het ook in den latererr avond niet laan kleine botsingen,. In den loop van den avond werden in het ziekenhuis van Moabit twiinlig ge wonden opgenomen. Enkel en alleen 0111 onrust te zaaien werden herhaaldelijk schoten gelost, zon der echter iemand te treffen. Het bericht omtra.nl het overlijden van een agent en een werkman wordt niet bevestigd. Omtrent de onlusten, die Dinsdagavond zich herhaalden, melden de bladen het volgende Om tien uur bereikte liet oproer zijn hoogtepunt in de donkere Rostockstraat. De stakers hadden alle lantaarns ver nield en een menigte van 4000 perso nen, waaronder een 500 vrouwen, ver drong zich in de straat. Het was een gejoel van belang en onophoudelijk schreeuwde de wilde menigte: „weg met de politie!", „weg met de bloedhonden, schiet hen neer!" enz. Driemaal sommeerde een inspecteur, dat de menigte uiteen zou gaan, maar het gepeupel gaf geen gehoor en begon de politie met steenen lie werpen. Op hetzelfde oogenblik werden talrijke ven sters geopend, waaruit oen ragen van bierfiesschen en andere soortgelijke pro jectielen op de politieagenten neerviel. Nu en dan klonken ook revolverschoten, te midden van het helsche lawaai. De botsingen werden al langer hoe hef tiger. De straat was van het een tot het andere eind met scherven bezaaid, zoodat de bereden politieagenten, geen dienst konden doem. Voortdurend wer den vanuit de omliggende huizen revol verschoten op de agenten gelost. Het gepeupel trok balcons en versieringen der huizen af, 0111 de steenen en het ijzer werk als projectielen te gebruiken. Tot 2 uur in den morgen duurde het gevecht voort en eerst toen kon de politie zeg gen, dat zij meester was van hel ter- reis. Om 1 uur gingen de deuren van vele huizen, die tot dat oogenblik potdicht waren geweest, open en do bewoners stormden met hout, balken, matrassen, petroleum enz. naar buiten. Vlug werd een brandstapel opgerichl, met petro leum begoten en in ©en oogwenk lag een groote vuurpoel in het midden der straal te branden. Van allo kanten kwam het gepeupel met nieuwe brandstof aange sneld. De menigte danste 0111 den brand stapel en loste onophoudelijk schoten op do agenten, die aan het, gevaarlijke, dol zinnige spel een eind wilden maken. Toen len slotte een flinke versterking kwam opdagen, gelukte het der politie 0111 den brandstapel te ontzetten en na ©en hevig gevecht hel janhagel op de vlucht te ja gen. De toegesnelde brandweer had in enkele oogenblikken de oplaaiende vlam men gebluscht en kon onder sterke be geleiding weer spoedig naar huis keieren. In de Turmstraat werden de deuren van twee restaurants, waar ©en groot aantal betoogers een onderkomen hadden gezocht door de politie met geweld ge opend. Alle lokalen moesten 0111 tl uur sluiten en niemand mocht 11,a dien tijd wonden toegelaten. De hoofdcommissaris va.11 politie Van Jagovv, was tot half twaalf zelf ter plaatse om do leiding te nemen. Tot nu toe is het nog niet mogelijk 0111 liet aantal gewonden vast te stel len, want het spreekt vanzelf, dat vele gewonde manifestanten zich schuilhou den. Verscheidene agenten werden Idoor kogels getroffen. De meeste bladen schat ten het aantal gewonden op meer dan honderd. Sinds lange jaren heeft Berlijn niet zoo'n hevig en wild oproer van. zijn ge peupel gekend en men kan het den auto riteiten niet euvel duiden, dal zij de wel in al haar strengheid hebben toegepast en dat de politie met kracht tegen der gelijke rust-verstoringen is opgetreden. De geheel© pers veroordeelt de treu rige straattooneelen en het oproer va.11 het Berlijnsche gepeupel. Alleen de „Vor- wiirts" iiet hoofdorgaan der sociaal-de mocratische partij heeft den treurigen moed, 0111 de verantwoordelijkheid van de straatgevechten op de politie te schui ven. Van het. roode orgaan kon men ook moeilijk iets anders verwachten. Volgens hel, „Berl. Tageblatt" heeft kei zer Wilhelm aan den koning van Portu gal een uitnoodiging gezonden 0111 een bezoek aan Berlijn te brengen. Dit be zoek zou in de eerste week van Decem ber plaats vinden. Over de reis van. den Portugeeschen monarch wordt nog deze week een schrijven des keizers verwacht. Verschillende feestelijkheden zullen plaats vinden, o.a. een galavoorstelling, een feestmaaltijd op het koninklijk slot, een parade, enz. Koning Manuel zal ean week in Berlijn vertoeven. De half-officieele „Diario do Notizias" zegt, dat het bezoek van met gering© politieke beteekenis zijn zal. en de he irekkingen tussehen Portugal e.11 Duitsch- land nog zal verbeteren. Het bericht wordt 111 geheel Portugal mei vreugde ontvan gen. A >1 IIII li A. Een reusachtig bal.,President Diaz heeft ter gelegenheid van de eeuw feesten in Mexico een hal gegeven, dat melding verdient. Onder den ijzeren koe pel van de binnempLaats van het natio nale paleis was een halzaal ingericht, die een oppervlakte van 1 II.A. (10,000 M2.) besloeg en die door 40.000 electriseh«| lampen was verlicht; 10.000 personen hebben aan dit hal deelgenomen. Een erfenis in den schoot ge vallen. Voor de erfenis van ©en mil- lionnair, den „hierkoning" Landsdalle, die l1 jaar geleden te New-York over leed in den ouderdom van 82 jaren, wa ren jn 'teerst geen erfgenamen ©11 zij werden van overheidswege opgeroepen. In verloop van tijd meldden zich erfge namen voor' de millioenen aan: een zwa ger van den overledene, Joseph Glitzon- stein en twee neven van hem, te Kalicz, alsmede zijn zuster Phili, die met een marskramer, Neumann te Praag, is ge huwd. Daar die erfgenamen alle arme lieden zijn, is er nu, door bemiddeling van, hunne advocaten, een consortium van ban kiers gevormd, dat hun, tegen percen ten van het te verwerven geld, de noo dige middelen verschaft 0111 hunne aan spraken te laten gelden op de erfenis, die 3(1 millioen dollars moet bedragen. Nu gaal. eerstdaags de Prager mars kramer Neumann naai' Amerika, ten einde de noodige stappen te volbrengen 0111 het geld aan hem en aan zijn mede- erfgenamen te doen uitkeeren. Tweede Kamer. De afdeelingen der Tweede Kamer zijn Woensdag gereed gekomen met het onder zoek der Indische begrooting. Men verwacht, dat de hoofdstukken der Staatsbegrooting, waarvan het onderzoek a.s. Dinsdag begint, de sectiën niet langer dan een week zullen bezighouden, in ver band waarmede het voornemen bestaat, tegen de tweede helft van October de Bakkerswet nog te behandelen. De veertig millioen. In 't September-nummer van „De Gids" dient dr. H. P. Colenbrander aan de vrij zinnige bestrijders van 't wetsvoorstel om veertig millioen voor de kustverdediging te bestemmen, de volgende afstraffing toe. „Ongelukkig land, dat aan zulke leids lieden is overleverd. Leidslieden? Och, zij kabaleeren maar wat; toen zij zelf de meer derheid hadden, hebben zij nimmer den moed gehad, openlijk naar hun thans ver kondigde inzichten 'te handelen. Zij het misschien minder afdoende dan de tegen woordige Regeering, ook zij hebben op hun beurt maatregelen genomen, die alleen te billijken zijn in de onderstelling, dat de verdediging van Nederland geen hopelooze zaak is en het nimmer worden mag. Hun geweten schijnt bun evenwel toe te laten als opposanten een geloof te onder mijnen, dat zij zelf niet zouden kunnen ontberen zoodra zij weder verantwoordelijk mochten zijn. Het bekome hun zooals zij het verdienen. Wie eerlijk denkt en eerlijk voelt, en dat is de groote meerderheid van ons volk, zal zich afwenden van een ka'baal, die de achting voor zichzelf toont te hebben verloren." Op 1 October zal het vjjftig jaar ge leden zijn, dat te Roosendai 1 (N. Br.) de bekende lirma W. Laane werd opgericht. Haar stichter was wijlen de heer W Laane Czm, die 1 October 1860 zich als kassier te Roosendaal vestigde, zich des tijds op bijzondere wijze onderscheidde bij de plaatsing der Pauselijke Leening van 1864 en die binnen weinige jaren zijne zaak tot grooten bloei wist te brengeD. Na zijn dood werd zijn werk door de zoons te Roosendaal en Bergen op Zoom op waardige wijze voortgezet, zoodat de firma thans als de grootste der Zuidelijke Provinciën bekend staat. Zoowel handel en industrie als instellingen op gebied van onderwijs, kerken en liefdadigheidsgestich ten, enz. enz. ondervonden talrijke malen financiëelen steun en medewerking der firma W. Laane en wij zijn er dan ook van overtuigd, dat velen in den lande van hunne sympathie met dit jubilé zullen blijk geven. Waterleiding Zuid-Beveland. Omtrent de suppletoire begrooting van Binnenlandsche Zaken aangaande het ver- leenen eener subsidie voor de waterleiding in Zuid Beveland wijst de minister in zijn memorie vooi antwoord er ip, dat ter voorkoming van misverstand de regee ring niet bedoelt en het aanhangige voor stel ook niet de strekking heeft, een watei leiding te subsidieeren Thans en voor de toekomst wordt alleen bedoeld zoodanige steun, als er toe kan leiden, dat een zelf standig bedrijf worde geschapen. Er bestaat geen nauw verband tussehen den voor de Zuid-Bevelandsche waterleiding gekozen vorm van organisatie en den voor gestelden vorm van mogelijkeD steun. De minister zal gaarne ieder verzoek om steun zonder vooringenomenheid op het stuk van den vorm van organisatie onderzoeken en beoordeelen. Voor de provincie Groningen blijkt van bepaalde plannen nog geeD sprake te zijn v. or Beverwijk blijkt] geen plan aanhaDgig te zijn; ten aanzien van Westelijk Noord- brabaut verkeert men nog in het stadium van onderzoek; voor Zuid-Limburg heeft men nog slechts een zeer voorloopige be spreking gehouden. Over het aanhangige voorstel voor (Zuid- Beveland) is het advies van de staatscom missie voor de drinkwatervoorziening ge vraagd, welke tegen het wetsontwerp geene bedenkingen had. De minister meende, dat tegen den gekozen vorm van het voorstel geen bezwaar zou behoeven te rijzen omdat de voorge stelde memoriepost slechts één onderneming betreft en de Kamer in dit geval ruim schoots gelegenheid voor gezette overwe ging had. Wordt evenwel voox de toekomst de voorkeur gegeven aan een wetsontwerp, waarbij het beginsel niet door een begroo- tingspost, maar door een voorschrift beslist wordt, dan zal de minister daarmede gaarne rekening houden. De minister herhaalt ten allen overvloede, dat het slagen van het plan afhankelijk is van de aannemiDg van het voorstel der regeering Aan de belangen van den landbouw met betrekking tot de aanhangige en gelijke zaken wordt volle aandacht geschonken. De vraag of voor schade, door wateront trekking aan den bodem veroorzaakt, ver goeding behoort te worden gegeven, kan thans nog niet wordeD beantwoord Het doel van de regeeringabemoeiïng in deze, is schade te voorkomen. De staatscommissie zelve zal te zijner tijd op grond van haar ervaring het beste van advies kunnen dienen. Voor zoover de minister bekend is, heeft men voor de Zuid-Bevelandsche waterlei ding een naamlooze vennootschap opgericht, omdat meD na rijp beraad en op grond van deskundige adviezen meende, dat deze vorm de voorkeur verdiende. Indien aan de regeering steun wordt gevraagd voor een plan, gegrond op art. 121 der Gemeente wet, zal de minister in dien grondslag geen reden vinden om steun te weigeren, indien het plan deugdeljjk is. Omtrent de voorwaarden, waarop de regeering de risicogarantie zal verstrekken, is het advies der staatscommissie inge wonnen. Het advies dier commissie wordt met de door haar ontworpen voorwaarden ter inzage van de leden ter griffie neder- gelegd. De minister meent dat behoudens wellicht op een enkel ondergeschikt punt dit ontwerp zal kunnen worden over genomen. Volgens de door de staatscom missie ontworpen voorwaarden zal de goed keuring van de regeering noodig zijn op de vaststelling van het tarief voor water- leveriDg. Aan de Ged. Staten der provinciën is gevraagd of in beginsel steun van de provincie mag worden verwacht. Met Ged. Staten van Zeeland is over deze aange legenheid nog eene briefwisseling gaande. Aan de firma Francke is nog geen opdracht voor den aanleg van de water leiding gegeven. Van uitsluiting van Nederlandsche firma's of ingenieurs is geen sprake De min. betreurt bet dat niet reeds veel eerder van Nederlandsche zijde de zaak is ter hand genomen, maar nu dit initiatief bljjkbaar ontbrak acht hij het beter, dat er een waterleiding kome, desnoods geheel uitgevoerd door de Duitsche firma, dau dat zij er niet komt. Voor prijsopdrijving bestaat geen gevaar. Wordt van Nederlandsche of andere zijde een goedkoopere aanbieding gedaan, dan kan daarvan gebruik worden gemaakt. Opdracht van de uitvoering van dit werk aan de firma Francke acht de min. geen precident voor volgende werken. Het overlijden van Jhr. Testa. In het overlijdensbericht van dezen Nederlandschen diplomaat in ons vorig nummer, moet in den tusschenzinbuiten gewoon Nederlaudsch gezant en gevol machtigd minister bij het hof te Berlijn", 't laatste stuk „te Berlijn" veranderd worden in te Madrid. Jhr. Testa was onze gezant bij het Spaansche hof, doch met verlof te Berlijn. De overledene was èD op zijn standplaats en elders in diplomatieke krin gen zeer gezien en met vele zoowel Neder landsche als vreemde ridderorden begiftigd. Het stoffelijk overschot wordt naar het vaderland overgebracht, ten einde over eenige dagen te Houthem, bij Maastricht, te worden ter aarde besteld. „De teekenen der tijden verstaan". Onder de vele bladen, welke onze cor respondentie over de benoeming van den Aalmoezenier vin den Arbeid in Limburg overnamen, behoort ook bet antirevolutio naire „Arnhemsch Dagblad", dat er o.a. het volgende aan toevoegt

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 6