PALM Pillen Ingezonden Mededeeling. UIT ZEELAND. Geven Rood en Zuiver Bloed Prjjis per doOB CO ets. Alojn verkrijgbaar. Betooging der Katholieke werklieden voor den tienurigen arbeidsdag te 's Gravenhage. Zondag j.l. begaven zich ongeveer vier duizend mannen en vrouwen komende uit alle plaatsen van Nederland en vertegen woordigde 800 Katholieke arbeidersor ganisaties, in feestelijken optocht naar de groote zaal van den dierentuin te 's Gra venhage. In den stoet werden opgemerkt tal van voormannen in de arbeidersbeweging, tal van geestelijke adviseurs en ook het kamerlid Pastoors en het Haagsche ge meenteraadslid Wesseling. Vier muziek gezelschappen en 167 banieren luisterden den stoet op, die door zijn groote orde een „uitnemenden indruk" maakte, zooals zelfs het socialistische dagblad „Het Volk" opmerkt. Men defileerde o.a. voorbij het huis van den minister van financiën, Mr. Kolk man en het 2e kamerlid De Stusrs, die beiden de optocht vanuit hunne woningen in de Parkstraat gadesloegen. Ook de correspondent van De Tijd" blijkt onder den indruk van deze betooging gekomen te zijn, waar hij zegt„Nooit, dit mag met eenige trots geconstateerd, nooit heeft Den Haag een zoo giootsche betooging gezien. Veel heb ik als geboren Hagenaar in den loop der jaren er bijgewoond, maar nooit heeft een straatbetooging zoo'n indruk op me gemaak als deze ook uiterlijk zoo echt ltoomsche beweging voor de verkorting van den arbeidsdag. Nadat de ommegang door de straten der Residentie was geschied, kwamen de be- toogers te zamen in den Dierentuin, welks zalen met de vaandels der deelnemende vereenigingen als werden behangen. De ruime zaal van den Dierentuin, alsmede de galerjjen en de Rotonde waren weldra geheel gevuld met de deelnemers aan de meeting." Op het podium plaatsten zich de besturen der R.K. Werkliedenbonden, het Bureau voor de R,K. Vakorganisatie, het Bestuur van de afdeeling Den Haag, dat de voor bereidende werkzaamheden tot deze meeting had getroffen, en autoriteiten, waarbij zich nog het Kamerlid mr. P. J. M. Aal- berse voegde. Na het zingen van het Bondslied werd de vergadering geopend door den heer J. van Rijswijk en daarna door de heereu P. Haasevoet, secretaris van het bureau voor R.K. Vakorganisatie en H. Hermans, secretaris van den arbeid te Maastricht de beteekenis van deze betooging in het licht gesteld. Volgens gegevens door het bureau voor R. K. Vakorganisatie verzameld, werken 74% der Nederlandsche arbeiders langer dan 10 uur. Er bestond volgens de spre kers dus wel aanleiding om bij de re geering er op aan te dringen de bekende motie Aalberse spoedig in eene wet om te zetten, vooral waar zoovele zedelijke motieven in deze zaak medespreken. Na deze redevoeringen, welke met groote geestdrift werden toegejuicht, las de heer Van Rijswijk de volgende motie voor welke bjj acclamatie werd aangenomen. „Ie. De voortgaande ontwikkeling van ons maatschappelijk leven, stelt het, ook in den arbeidsstand, tot plicht, meer tijd te besteden aan vorming en opvoeding. 2o. Gezonde, niet overwerkte arbeids krachten, zijn industrie en maatschappij ten voordeel, omdat zjj meer en beter zullen voortbrengen, en lust en jjver zullen wekken en behouden tot hoogere ont wikkeling. 3o. Ons stelsel van voortbrengen, dat zeer verbeterd is en een toenemende ver betering ondergaat, brengt overvloed van goederen op de wereldmarkt. 4o. Naast den langen arbeidsduur aan den éénen kant, zien we toenemende werkloosheid aan den anderen kant. 5o. Het streven naar verkorting van arbeidsduur is daarom niet slechts gewet tigd, maar ook door hooge belangen ge boden. 6o. Dat de naar een gezonde hervorming strevende arbeidsbeweging dit streven op haar programma heeft geplaatst, is even natuurlijk alsdat de sociale wetgever haar daarbij zijn krachtigen steun biedt. 7o. Bij beschouwing van wat de arbeids beweging in de meeste industrieën reeds wist door te voeren en wat mogelijk bleek, en bij overweging van later boven onder 1, 2, 3 en 4, is opgenomen, schijnt het als een billijke eisch, dat de normale ar beidsdag voor volwassen personen de 10 uren niet mag overschrijden, en dat ver korting van arbeidsduur niet mag gepaard gaan met vermindering van loon. 8o. De Katholieke arbeidersbeweging dringt daarom met kracht bij de regeering aan, tot doorvoering harer billijke eischen, door bij wettelijk voorschrift te bepalen, dat de normale arbeidsdag voor volwassen arbeiders niet langer mag zijn dan 10 uur, en in die bedrijven of vakken, waarin nachtarbeid wordt verricht, niet langer dan 8 uur. 9o. Aan het Bureau voor R. K Vakorgani satie en de Federatie van de vijf Dioce sane Werkliedenbonden worde opgedragen, dit oordeel en dezen eisch ter kennis van Regeering en Volksvertegenwoordiging te brengen." Nadat ten slotte de heer J. W. Smit, voorzitter van de federatie der vijf diocesane R. K werkliedenbondon, een hartelijk dankwoord had gericht tot allen, die tot deze voortreffelijk geslaagde meeting had den medegewerkt, sloot de voorzitter te half zes de vergadering met den christe- lijken groet. Onze Pers. In een onzer katholieke dagbladen lazen wij volgend ingezonden stuk, dat wij met graagte overnemen, wijl het een wantoe stand aangeeft, die hoe eer zoo liever dient te worden opgeruimd. „Hoewel, wat betreft het aanwezig zijn van onze bladen op de leestafels in hotels en restauraties, gaandeweg eenige verbe tering valt waar te memen, is het toch nog niet zooals het wezen moest. Daar zijn nog o zooveel hotel- en café houders, die in den waan verkeeren, dat het beter is de Rechtsche, maar vooral de katholieke bladen van hunne leestafels te weren. Welnu, laten ze het zich dan voor gezegd houden, dat dit niet in hun voordeel zal zjjn. De tijden, waarop wjj dat stelselmatig weren en negeeren van onze pers nog duldden, zijn reeds lang voorbij. Wij eischen voor onze bladen minstens dezelfde rechten op als voor die der vrijzinnigheid. Of is het niet treurig en belachelijk als men daar in hotels en restauraties, waar menschen van allerlei richting komen, wel de „Nieuwe Rott' Ot.", „Nieuws v. d. Dag", Handelsblad", „Telegraaf" enz. ziet liggen, maar geen katholiek blad V Daar moet verandering in komen. Men vrage altijd en overal om onze bladen. Komt er dan nog geen verandering, dan negeere men gewoonweg het hotel of café, dat weigert aan deze billijke eischen te voldoen. Bij ondervinding is mij gebleken, dat dit een uitstekend-werkend middel is. Als alle vrienden en propagandisten onzer pers de zaak aldus aanpakken, zal er spoedig verandering komen. Het zou al te dwaas zijn om zoo'n be- belachelijke wantoestand en dat in een land dat in meerderheid rechts is nog langer te dulden. R. Men geve de adressen der eafë's of liotels op, opdat proefnummers kunnen worden ge zonden. Kamerverkiezing Rotterdam V. De verkiezing, stemming en herstemming voor het vervullen van den vacanten zetel in de Tweede Kamer door het ontslag nemen van den heer A. de Jong zullen respectievelijk plaats hebben op 17 en 25 October en 3 November e k. Raadsverkiezing Rotterdam I. Bij herstemming voor een lid van den gemeenteraad in district I tusschen de heeren B. Hooghaas (Ch. H.) en D de Klerk (U. L.) is gisteren gekozen de keer De Klerk met 171 stemmen meerderheid. Jaarvergadering Zouavenbond. Zondag had te 's Hertogenbosch de 18e jaarvergadering plaats van den Algemeenen Nederlandschen Zouavenbond gevolgd door een feestavond ter herdenking van den 50en verjaardag der oprichting van het regiment Pauselijke Zouaven. Door Mgr. Jansen, deken van Amsterdam, Mgr. Prinsen, pastoor der St. Jacobkerk te 's Bosch, den heer J. F. Tiggers, voor zitter van de afdeeling 's Bosch en anderen werden welsprekende redevoeringen ge houden, die de onvergankelijkheid des pausdoms en de trouw van Neêrlands Katholieken aan den H. Stoel tot onder werp hadden. Onderscheiding in verband met het Belgisch Koningsbezoek. Naar wij vernemen heeft Koningin Wil- helmina, behalve de reeds vermelde onder scheidingen, ook nog toegekend de Oranje- Nassauorde aan de dames uit het gevolg van H. M. de Koningin van België, com- tesse de Henricourt de Grunne, Groot meesteres, en Baronesse de la Faille, Dame du Palais van H. M. Tevens vernemen wij, dat de onderschei ding, welke Koning Albert aan den Bel gischen gezant hier te lande, Baron du Fallon, heeft toegekend, een zeer bizonder waardeerend karakter voor de diensten, door Z.E. bewezen, draagt. Immers. Z.M. de Koning ontbood zijnen gezant even voor het groot geladiner in zijn Kabinet Particulier ten Paleize, betuigde Baron du Fallon zijne bizondere waardeering en over handigde hem als bljjk daarvan persoonlijk l'Ordre de la Couronne. Olieslagers boven Delft. Men schrijft uit Delft aan de Maasbode Geheel onverwacht werd Zondagavond ten 6.15 uur op een hoogte van naar schatting 3 a 400 meter de vliegmensch Olitslagers boven deze gemeente waargenomen. De vlieger, die zich in de richting van het Noorden naar het Zuiden voortbewoog, teekende zich als een reusachtige vogel tegen de heldere lucht af, het geraas der schroef was flauw hoorbaar. Al een loopend vuur verspreidde zich de tijding, dat Olieslagers boven de stad was. Het valt moeilijk te zéggen met welke gewaarwording de meeste inwoners, van wien zeker het grootste deel voor het eerst een vlieger zagen, het schouwspel waar namen. Een oude vrouw hoorden wij hare bewondering uiten door een aanhoudend geroep van bellebellebellebelvelen waren eenvoudig verstomd. Ook werd met hoeden of doeken gezwaaid, doch w(j betwijfelen dat Olieslagers hier veel van heeft bemerkt Na ongeveer 2 minuten was de koene vlieger uit het gezicht, doch nog geruimen tijd bleef hij het onderwerp van veler gesprekken. Olieslagers boven Den Haag. Men meldt uit 's Gravenhage Zondagmiddag ruim 6 uur liep het gerucht, dat Olieslagers boven onze stad was. Inderdaad werden wij hem spoedig gewaar. Eerst vloog hij vrij laag, daarna ging hij al hooger in de richting Scheve- ningen. Duizenden sloegen hem gade. Vooral in de stad veroorzaakte een en ander groote beweging. Tien minuten lang bleef hij in het gezicht. Nog geruimen tjjd, konden we hem volgen, totdat eindelijk de zwarte stip geheel aan den horizont was verdwenen, zoodat we eindelijk, dank zij Rotterdam, eens boven de residentie hebben zien vliegen. Goes. Onze stadgenoot, dhr. ,1. I'. den Ilerder, slaagde te Ringen am Rhein (Duilschland) bij hef examen voor elec- trisrh-technisch ingenieur. Met ingang van 1 October is tot telegrambesteller aan het telegraafkantoor alhier benoemd dhr. P. Ransom,aker van 's Gravenpolder. Hedenavond om 9 uur vergadert de Yereeniging „De Ambachtsschool" dn de restauratieznal der Sociëteit „Van Onge- nlichten rij". Middelburg Zooals hekend is, komt op het ontwerp staatshegrooting een post voor ten behoeve van een nieuw post en telegraafkantoor alhier. Indien deze post wordt goedgekeurd zal het nieuwe kantoor komen in de gehouwen in de Noordstraat waarin thans liet postkan toor en de inspectie gevestigd zijn. Naar wij vernemen is de bedoeling om tijdens de verbouwing het postkantoor te ves tigen in het, gemeentelijk schoolgebouw op den Wal, tegenwoordig in gebruik voor Christelijke kweekschool. De inspectie der posterijen en telegrafie zal na de verbouwing in liet tegenwoordige tele graafkantoor in de St. Pieterstraat wor den ondergebracht. (Zeeuw) Hef was de politie alhier.ter oore giekomen, dat door zekeren t'., wonende alhier, op een kassierskanlooi' te Viis- singen F.ngolsche postalordcrs werden ver kocht, waaronder er waren, die blijkens het nummer op een b ook lil al; e r ska n t oor alhier ontvreemd waren. 1'. verklaarde de postalordcrs van een ander te heb ben (Ontvangen en deze op zijn beurt wees zekeren G. aan als degeen, die ze hom gaf. (I., die de herkomst niet dui delijk kan aanwijzen en spreekt van eon onbekenden Engelschman, die ze hem ter hand stelde, is voorlaopig door de politie aangehouden. (VI. (jrt.) Nader meldt men ons: De gisteren in verband met die dief stal van postalorders aangehouden G. is, na tvorhoor door den rechter-commissaris, weder op vrije voeten gesteld. De heer mr. A. A. de Veer alhier, is benoemd loit bestuurslid der Yereeni ging van directeuren van Hypotheekban ken. Gemeenteraad van Middelburg. In de heden (Woensdag) middag ge houden vergadering van den gemeente raad werd mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken Een verzoek van W. (tlerum, eervol ontslagen agent van politie 2& klasse, om hem een pensioen toe te kennieai, daar hij om gezondheidsredenen ontslagen is en reeds twaalf jaar agent alhier is. Een verzoek van A. van Dorst, die door aankoop eigenaar is geworden van het perceel Sectie B no. 1(170, Wijk F no. 20 op de Spuibrug, welk perceel in erfpacht is gegeven tol 31 December 1914, om verlenging of afkoop van die erf pacht, daar hij op dien grond één of iwec burgerwoningen wil hauwen. Een adres van R. II. D. Siegers, waarin Idezie verwijdering vraagt van den groe ten boom, die thans voor zijn woning aan den Seissingel R 66 staat. Een adres van de firma .1. M. van Deusdien, waarin zij toestemming vraagt om een uithangbord van t AI2. buiten haar gevel te mogen aanbrengen. De gemeente-bouwmeester heeft gewei gerd verlof daartoe te verloenen, omrede liij liet bord te groot en te onsierlijk vindt. Adressante wijst er o.a. op, dat de vraag van sierlijkheid een kwestie is van persoonlijke opvatting en dat de lucht voorloopig nog niet voor andere doel einden moet vrij blijven. Een adres van do Timmerliedenver- eeniging „Door vereenigilng verbetering'' waarin zij den raad verzoekt vast te stel len, dat in bestekken hij eventueele uit te besteden werken door de gemeente, bepaald zal worden, dat aan alle timmer lieden, die den leeftijd van 21 jaar be reikt hebben als minimum loon zal wor den uitbetaald 21 oent 'per uur, en te vens dat voor overwerk zal worden uit betaald 25 pCt., voor nachtarbeid 50 pC't. en Zondagsarheiil 100 pCt. verhooging. tevens verzoekt zij om te bepalen, dat. zullen worden gehandhaafd |de artikelen 1638 c en d van de wet op het arbeids contract. Van de Protestant sch Christelijke Bouw- vakorganisatie is een adhaesie-betuiging met loons tand,aard-ad nes ingekomen. Deze organisatie vraagt echter een minimum loon van 21 cent voor lalLc bouwvak arbeiders, die nu bij hun patroon 18 cent per uur ontvangen e,n vervolgens deze verhooging ook toe te passen op hen, die 18 oent per uur als minimum ontvan gen len die wegens minder bekwaamheden of die niét als vaklieden beschouwd wondend hij hunne patroons minder dan 18 cent, pier uur ontvangen. Aan den beer J. 1. van Wuijckhuise weid o[) zijn verzoek eervol ontslag ver leend als directeur-leeraar der Burger avondschool en van de avondschool voor ha ndwerksliedon. Ito ambtenaar van den burgerlijken stand G. ter .Vleuten werd als zoodanig ontslagen, in verband met zijn veroor- deieling door de rechtbank te Middel burg op 20 September 1910. Beschikt wend over een gedeelte van den post van onvoorziene uitgaven over 1910. Vastgesteld werd het 2de suppletoir ko hier van de scholen A en C op f 14,93" en van die scholen (I en .1 op f43,33. Eveneens het lste suppletoir kohier der hondenbelasting pp 176,50. Behandeld werden eenige reclames te gen den hoofdelijken omslag. Besloten werd lol goedkeuring van den aanleg van eene waterleiding langs het Noordbolwerk ten behoeve van de wo ning van II. A Papegaay. (Zie Laatste Berichten.) De Splinter en de Balk. Men schrijft ons: De „Midd. Cl." hoeft onlangs in haar Sprokkelingen deze prachtige jour nalistieke rubriek verkondigd dat in sommige couranten berichten voorkomen, die blijk geven dat de inzenders spoed meer waardeere.nile «tan juistheid, niet. behoorlijk onderzoeken waarom het wel gaat, m.a.w. niet volledig ol' voorbarig zijn. Men zou zoo zeggen dat een blad dat dergelijke woorden anderen voor oogen houdt, toch zelf daarmede in de aller eerste plaats wel rekening zal houden. Wie zoo denkt komt evenwel bedro gen uit.. Aten kan op de redactie ten! volle toepassen het bekende„doe naar mijn woorden, niet naar mijn werken". Want hoe is het .anders mogelijk dat dit blad plaats verleent aan een ge- r u c h t - let wiel aan een gerucht dat vier lijken aan den spoordijk tus schen Rilland en Woensdrecht zijn ge vonden. Als men nu wierkelijk in de St. Pie- terstraa.t te .Middelburg meer waarde hecht, aan juistheid dan aan spoed, dan vragen wij ons af, hoe het mogeelijk is dat zulk een bericht wordt opgeno men, alvorens daaromtrent voldoende ze kerheid te hebben. liet gevolg is nu dat de „Midd. Ct." liet gerucht gelukkig zeggen wij moet tegenspreken. Wij hopen «lat de „Midd. Ct." in het vervolg wat voorzichtiger zal zijn, want hij die meent andoren lessen te mo gen geven, moet zeker in de eerste plaats zorgen dat er geen reden bestaat op eigen tekortkomingen te wijzen. 'tls zoo iets als de splinter en de balk. Vlissingen. De sluiting der baden is dooir Burg. en Weth. bepaald op Zaterdag 1 October. (VI. Crt.) Met den Zuidduitscben mniltrein kwam hier Maandagavond aan 11. K. II. Prinses Victoria van Sleeswijk D.alstein. die per nachtboot, hare reis naar Landen voortzette. (VI. Crt.) Dal men bij het fiets rijden voorzich tig moet zijn bleek Maandagavond weder. Een juffrouw die bij het droogdok naar de Iloutkade wilde rijden werd. doordat zo verkeerd uitweek, aangereden. Hier door kwam ze te vallen en bezeerde zich aan het gelaat en handen. Bovendien miste zij oen harer tanden. Na zich in café Britannia" wat gereinigd te hebben kon zo huiswaarts keeren. (VI. Crt.) •De mailboot „Prinses Juliana", welke (gisterenavond van hier is vertrok ken, is tengevolge van dikken mist in aanvaring geweest met hot Belgische stoomschip „Prinses Clementine". De mailboot beliep averij liaven de waterlijn op, doch kon naar Qneenboro doorstoomen. De „Prinses Clementine" moest naar Antwerpen terugkeeren imm te repareeron. Met ingang vail 1 October is van Breda naar hier overgeplaatst de con ducteur te klasse A. Meurs. Mailbooten der Maatschappij Zeeland. Alen meldt ons uit, Vlissingen: Do vroegere nachtmailboot „Prins Hen drik" van de maatschappij „Zeeland" zal, na verschillende zeer belangrijke voorzieningen te hebben ondergaan, Zon dag a.s. in den dagdienst overgaan. Dan zullen twiee der vroegere nacht booten in den dagdienst zijn opgeno men, n.I. behalve de „Prins Hendrik" nog do „Koningin Regentes" en zal ten slotte de „Koningin Wilhelmina" nog volgen. Twee der vroegere dagbooten, de „Ne derland" (en de „Engeland" zullen dan buiten dienst zijn gesteld. Zierikzee. De nieuwe win terdienstrege lingen brengen geen noemenswaardige veranderingen in den tramdienst. Heinkenszand. Maandag had C. AL, be zig zijnde met het verven van ©en goot, het (Ongeluk van den ladder te vallen en bekwam daarbij ©ene bloedende wonde aan het hoofd en eenige kneuzingen aan den rug. Heelkundige hulp werd vierleend door arts Hoorweg alhier. (Zeeuw) 's Heer Arendskerke. Maandagavond zijn hier hij verschillende inwoners baldadig heden gepleegdhij dhr. Rocbefort werd zoo met steenen op de deur en ramen gegooid, dat de vrouw van schrik be wusteloos werd en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De politie doet onderzoek. Krabbendijke. De werkzaamheden aan de te maken laad- en losplaats alhier zijn bijna afgeloopen. De sporen on wis seis zijn reeds geplaatst en verplaatst; de sloot is, voor zoover noodig, gedempt en nu nog een straatweg gelegd, dan kan er door het publiek gebruik van worden gemaakt. De uitbreiding zal, volgens veler oor deel, niet i:n de bestaande behoefte voor zien. Dinsdag waren H. en \V. van lvier en de bevoegde autoriteiten uit Breda op het terrein aanwezig, teneinde eene bespreking t-e houden over de ligging van den overweg hij wachtpost 26, welke thans door de uitbreiding is verlengd en inu haast niet te berijden, is zonder de sluit- bootmen te 'beschadigen. Clinge. Donderdag 6 October zal de lieer Huber, ontvanger der directe belas- tingein en accijlnsen alhier, den dag her denken, waarop Hij voor 25 jaar als zoo danig in dienst trad. Nieuw-Namen. De kermis van Kiel (Irecht behoort wiederomi tot het verleden©. Begunstigd ldg.or mooi weder was het aan tal bezoekers op alle dagen bijzonder groot. Er waren een tiental prachtige en volgens (de laatste eischen des tijds in gerichte danszalen. Een cynema,Ingraaf hoeft aan velen een gezelligen a.vond be zorgd. Oostburg. Dinsdag j.l. maakten de leer •lingen der vijfde klasse van de 0. L. school, onder geleide van het onderwij zend personeel, een uitstapje naar Vlis singen. Dhr. P. Rabijn, hij het j.l. gehouden examen geslaagd voor kommies hij de di recte belastingen, is tot standplaats aan gewezen Oud-Beierland (Z.-H.) Nieuwe-Sluis. Maandagnacht j.l. is de nieuwe stoom-misthoorn in dienst gesteld. Om de 30 seconden wordt thans een ge luid gegeven, dat 21 2 seconde duurt. Hulst. Zekere C. V., rangeerder op het station alhier, had Dinsdagmorgen het on geluk met een vinger bekneld te geraken tusschen de buffers van twee wagons, waardoor dit lichaamsdeel geheel plat ge drukt werd. aarschijnlijk zal de man, tengevolge van «lit. ongeval, een vinger van zjj'n linkerhand moeten missen. St. Jansteen. Tengevolge van 'tgroote aantal leerlingen in de Bijzondere school, is men begonnen met deze eenigzins uit te breiden door aanbouwing van een 5e lokaal. Ook zullen wegens te weinige leerkrachten een paar onderwijzers wor den aangesteld. Maandagmorgen j. 1. werd het lijk van den heer .(ar. van 'I Wesfende, onderwijzer der Kath. Jongensschool al hier, vergezeld 'door de leerlingen dier school, plechtig naar zijne laatste rust plaats gebracht. (Zelandia) Maandag werd oen jongetje van L. B. door een fietser omvergereden en hier door zoodanig gekwetst, dat er een ga llende wonde zichtbaar was. Zonder zich in 't minst ara, zijn slachtoffer te bekom meren, vervolgde de onbekend gebleven fietser zijn weg. De winter! ieust op de spoorwegen, aanvangende 1 October e. k„ geeft de vol genile wijzigingen in don treinenloop voor wat de Zeeuwsehe lijnen betreft: De staatsspoor blijft onveranderd. Al leen zij opgemerkt, dat men bij' vertrek uit. Vlissingen 9.10 v. dan te Arnhem is 2.29 en dat men om te Vlissingen te zijn te 12.04 u. uit Breda vertrekt 10,02 thans 10.01 v, 3.36 n, uit Amsterdam. 10.20 thans 10.10 v, en uit Utrecht 11.10 thans 10.58 v. 5.38 ii. uit Rotterdam 3.03 thans 2.58, te 9.25 n. uit Arnhem 3.02 thans 2.58, 10.59 n. uit Amsterdam 6.25 thans 6.15, uit Utrecht 7.05 thans 6.56 en uit Breda. 8.54 thans 8.49. Op de lijn Terneuzen-MecbeLen komt do eerste trein aan te Mechelen 9.15, Brussel (Nord) 9.49 v.; de trein en 8.25 n. uit Neuzen en 10.35 n. uit Hulst vervallen. In omgekeerde richting vertrekt de eerste trein uit Mechelen dan uit. St. Nicn- laas te 7.48, aankomst Hulst 8.32, Kijk uit 8.45, Axel 8.52, Rluiskil 8.59, Neuzen 9.07 v. De trein die 10 v. te Neuzen aankomt vervalt.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2