Journalistiek. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Landbouw en Veeteelt. Rechtszaken. Laatste Berichten. 394e Staafsloferij. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Maar van een grootmeester der jour nalistiek en litteraire critiek als Busken- Huet die in hel genre van bijbelprofa natie een heele school heef t gevormd van geestdriftige leerlingen, die meenden dat in de bijbelprofanatie het geheim der fijne geestigheid schuil ging. Een richting, welke tot op onze da gen door de vrijzinnige dagbladschrijvers nog ijverig wordt voorgestaan. Van Busken-Huet, v. Beyssel, Kloos is deze heillooze richting overgegaan op binnenlanidsche redacteuren, buitenlagid- sche correspondenten van ,,N. R. Ct.", „Handelsblad" en tq. tot op mannen als Abraham de Winter, Chretienni, Nap de la Mar, Solser en Hesse enz. Waar een Willem Rooyaaitds de ont roerende verbeelding van Voktel's „Adam in Ballingschap" gaf, daar stonden on middellijk variété-artisten als Solser en Hesse gereed om dit edel spel te pro- faneeren in een parodie, welkle in die zelfde bladen, die nu weeklagen over het ergerlijk gedrag der jnassa, werd toege juicht als een allerkoddigste vermakelijk heid, om te gieren van het lachen. Als nu het Zondags-publiek bij: ©en op voering van Vondel's „Adam in Balling schap" Eva bij haar schuw en weife lend ham [uitstrekken naar den appel rauw toeroept „Afblijven 1" dan zoekt het niet anders dan succes in oen goedkoop© gees tigheid, welke hot van bovenaf geloerd beeft en van bovenaf z.iet gepatroneerd- Bij: Itooyaard's opvoeringen van Von del's „Adam in Ballingschap" hebben onze vaderlandsche schouwburgen vaak een publiek binnen hun niuren gezien als maar zelden dien drempel betrad, juist omdat dit publiek, dat nog hecht aan heiligheid en wijding, den schouw burg gewoonlijk mijdt, wijl het daar niets anders ziet jdan profanatie van zijn bei ligste gevoelens. Maar Idat zelfde publiek heeft zich in stille ontroering aan Vondel's heerlijke kunst verwant gevoeld, wijl het in zijn ziel bewaart de aroom van den gods dienst, die volgens den grooten August Reichensperger is het merg van alle kunst. Wat kuns top voeding, kunstverei leling van het volk woidt zonder godsdienstige basis, Ide „N. R. Crt." heeft er Woens dagavond de treurige bevinding van aan hare lezers vermeld." Hoofdredactie van „de Rotterdammer". Naar wij' vernemen is met ingang va.n 1 November tot hoofdredacteur van de (antirev.) „Rotterdammer" benoemd: de beer prof. mr. P. A. Diepenhorst, hoog leeraar aan de Vrije Universiteit te Am sterdam. Prof. 'Diepenhorst blijft hoog leeraar en te Amsterdam wanen. Hoofdplaat Naar we uit particuliere bilan vernemen, zal Z. D. II. Mgr. E. S. Luypeu S. J., Ap. Vic., van Batavia, de nieuwe parochiekerk te Alplien (N.-Br.) inwijden ;dp 4 October a. s. Het wonder van den H. Januarius. De schutspatroon van do stad Napels is ,de II. Januarius, een bloedgetuige uit een der eerste eeuwen der Kerk, cliel in ,005 onder Diocietianus den martel dood stierf. In eene afzonderlijke kapel van de ca- thedraal ,dier stad worden sinds 1497 do overblijfselen van den heilige miel vromen eerbied bewaard, n.I. het hoofd en twee kristallen flacons met een gedeelte van zijn bloed. Nu doet zich telken jaren op den sterf dag .van St. Januarius (19 September) hel door duizenden personen, zoowel Italianen als vreemdelingen, geconsta teerde miraculeuze feit voor, dat wanneer do geestelijke de fleschjes met bet ge stalten bloed va.n den martelaar bij diens hoofd brengt, het bloed vloeibaar en hel der wordt. Over dit mirakel zijn reeds vele ver handelingen geschreven, maar niemand vermocht tot op lieden deze miraculeuze vloeibaarwolding op natuurlijke wij'ze te verklaren. Ook Maandag j.l. hoeft in de kathedraal van Napels in tegenwoordigheid ©ener ontzaggelijke menigte het wonder weder om plaats gehad. Zooals immer, greep ook nu allen, die het zagen, eene groote ontroering aan en werd het door de gees telijkheid'aangeheven Te Deum" geest driftig overgenomen door de gansche schare. Beklaagde werd veroordeeld wegens verduistering en „verduistering als amb tenaar" tot eene gevangenisstraf vain ne gen maanden met vermindering van het voor-arrest. De -eisch was -een jaar en zes maan den met vermindering. In Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen is de prijs der biggen zeer gedaald. 'Betaalde men, eenige weken geleden, tot. f 14 voor de zoogenaamde zes-wekers, thans is er hoogstens f9 voor te bedingen, en, naar verwacht wordt, zal de prijs nog dalen. D© oorzaak zit grootendeels in don slechten aardappeloogst, waardoor er geen voldoend voedsel, en tevens ook geen poters te bekomen zijn. De vette varkens daarentegen worden nog duurder; men betaalt tot 58 cent per levend K.Cr. De oorzaak van dien hoogen prijs is niet ver te zoeken. We gens de schaarsehte der aardappelen en de duurte van ander voeder worden wei nig krulstaarten gemest; de meeste wor den verkocht,, als ze slachtbaar zijn. Hontenisse. De heer J. T-epe, onder wijzer aan de- school in de wijk „Molen hoek" is benoemd tot onderwijzer te Mid- delbeers (N. B.) Arrondissements Rechtbank te Middelburg. Dinsdag deed de Arrondissements,- llechtbank te Middelburg uitspraak in do zaak tegen den te Middelburg gede tineerden G. ter Meulen, 61 jaar, geschorst ambtenaar van den burgerlijken stand en commies ter gemeente-secretarie aldaar. Maandagavond is door wegwerkers op do spoorlijn bij Roosendaal het lijk ge vonden van een onbekend persoon. Door bemiddeling van de politie is hel. lijk naar Roosendaal overgebracht. Een vader zoek. Door de politie te Leiden werd dezer dagen een 18-jarig meisje, Anna R." genaamd, zwervend ge vonden en onderdak verleend op het po litiebureau. Het meisje verklaarde geen móéder meer te hebben, maar wiel ©en Vader, die was hertrouwd en met een draaimolen reisde. ,Het laatst hadden z-e gestaan te Zoefcerwoude en daar was ziji vandaan geloopen. Er werd in tie verschil lende plaatsen in den -omtrek, waar ker missen en jaarmarkten weiden gehouden, geïnformeerd, doch nergens werd de va der gevonden. Het meisje is nu opgenomen in bet gesticht, voor verwaarloosde kinderen „Voondorp", onder Leiderdorp. N. verloor veel bloed door den mond, maar of hiji inwendige- kneuzingen heeft bekomen is inog niet kunnen worden ge constateerd, -daar hij den geheelen nacht niet tot bewustzijn is gekomen. N. is .28 jaar, gehuwd en heeft 4 kin deren, terwijl het 5e kind binnenkort ter wereld wordt verwacht. Hoe jammer. Men meldt uit Broila d.d. 17 dezer: De heden gehouden gemeenteraadszit ting onderscheidde ,zich o.a. ook hier door, dat er een zeldzaam voorkomend jubileum herdacht werd. De nestor onzer raadsleden, de heer F. J. M. Heylaerts, herdacht zijn veertigjarig onafgebroken lidmaatschap van den Bredaschen ge meenteraad. Door een pommissie uit den Raad af gehaald, word hij: in warme bewoordin gen door den voorzitter toegesproken. Deze herdacht zijn verdiensten niet al leen als raadslid, maar ook als den po pulation medicus, den bekwamen chirurg, den geleerden -ethiioloog en botanicus, die in geregelde correspondentie is miet de geleerden der wereld. Hij noemde hem een der groote mannen van Breda. Namens de leden van den Raad bood do voorzitter den jubilaris een prachtige vaas aan, een pieuw product der firma Roosenburg. Aan deze vaas is neen was een zilveren plaque gehecht mjet het opschrift: De gemeenteraad van Breda. Aan den Edelachtbaren Heer F. J. M. ILeylaerts, als bewijs van hulde bij' zijn veertigjarig onafgebroken lidmaatschap van den Raad. 1870 17 September 1910. Een der pleinen zal bovendien in het vervolg den naam dragen van den ver dienstelijken man. Na afloop van de vel'gaclering stiet een der raadsleden tegen de vaas enzie was stuk. 0 p het B, i n n e n li o fMeer dan 60 menschen, .waarander verscheidene vrou wen, bewogen zich Maandagavond in de omgeving van de Grafelijke Zalen oip het Binnenhof ,om Dinsdagochtend te trach ten de eerste plaatsen voor de publieke tribune ,te bezetten bij1 de openingszittiji|g van .de Staten-Generaal. Verscheidene mannen en nagenoeg alle vrouwen zaten ap ,de stoepen van het voormalige kan tongerecht; binnen het hekwerk van de stoep ,Iag zelfs een soort matras, waarop een paar vrouwen rustten. Er .waren er die reeds een paar dagen en nachten in deze omgeving hadden ver toefd. („N. -Ct.") Ongeluk. Zaterdagnamiddag om streeks half vier had te- Prinsenhage een treurig ongeval plaats. Toen de knecht van den molenaar P. Van de Reijt aldaar, zekere Marinus Noo. ren, bezig was werkzaamheden te ver richten op Iden molen en zich op de- ruim 20 meter hooge balustrade bevond, wilde hij zijn -patroon, die beneden op den grond stond, toeroepen. Hij boog zich te ver over de arret draad afgezette ba lustrade, tengevolge waarvan hij naar be néden viel en -eerst terecht kwam op 'het met pannen bedekte pakhuis en daar na op den grond. Geheel bewusteloos Kverd N. opgeno men en naar 'het R. K. gasthuis overge bracht, alwaar ten spoedigste de hulp van een geneeskundige werd ingeroepen. Diefstal van een brandkast. Omtrent iden diefstal -van een brandkast bij den heer P. J. der Weduwen, rijksontvan ger te IJselmonde, meldt men nader: De dieven hebben heel voorzichtig het raam uit het benedenhuis aan den achterkant der woning weggenomen en met het gordijntje er bij in den tuin ge zet. De poort werd geopend en daar door de brandkast meegenomen. Verder is die kast gedragen over den dijk en de werf van den heer De Koning, tot het water. 'De kast is toen waarschijn lijk in een roeiboot gezet en met een andere roeiboot, die |de dieven van de werf meenamen, is geroeid naar den over kant, naar de oude vissch-erij de Merode. Daar is de kast aan de achterzijde ge forceerd -en opengemaakt. Het inliggen,- de geld, zooals gemeld, ongeveer f 1000, is meegenomen. De dieven bebbien de kast daar gelaten en zijn de Maas over gevaren naar de zijde van 't Kraling- scheveer. K o li i n g i n E 1 i s a b e t h. Zie, laai mij u van deze sprookjeskoninginne een sprookje vertellen. Er was eens (hoe past bij zulk onderwerp dat kinderlijk en teer begin 1), er was eens een Vlaamlsche jongen, die doof was en stom. Die jongen woonde bij1 vader en moeder en -eene oude meid, ordende het kleine huisgezin. De Vlaam- sche jongen, die niet hooren en niet spre ken kon, borg in zijn grafstille wezen een hoogstrevende, breiedmiensohelijke ziel. Hij werd schilder. Hij werd een groote artist, en toen vaider stierf, zag hij: kans om met zijn kunst het huis van oude moeder en oud-e meid als vroe ger op te houden. Hijl werkte veel. Hij streed veel voor een ideaal van schoon heid, dat zijn toekomst bestraalde. Hij was een minnaar van de zon. Hij' speel de en leefde ,in licht en in kleuren. Hij vond er een rijk-en troost. Hij' hoorde niet, maar hij' zag. Hij kon niet spre ken, maar piijl schilderde En zoo leefden Ide oude moeder, die gelukkig was om 't schoone doen van haar zoon, en de oude meid, die har-en jonge-n meester op de handen droeg, en liiji zelf, ide Vlaamsche jongen ,t-e za- men en tevreden, v Maar, God heeft op voorhand zijne uit- verkoornen aangetoond, en het lot gaat zijn onverweerbaren gang. De doofstom me jongen werd blind... In nacht ver zonk de hoop van den kunstenaar. Dit was, zekerlijk, de dood Dan, gij raadt het alreeds, kwam in dien nacht van den dood, welke wan hoop uitzond om zijn slag te bereiden, dan Itwarn d-e engel van zonnig solaas; zij, koningin Elisabeth Uit haar paleis kwam ze. Ze ging naar de Lage Stad, waar het arme gepeupel raasde. Zij; ging naar de nederige wijk. Zij' klopte op de deur van het nederige huis. Zij: kwam aan Laermans de gaven brengen, die welriekend zijn, en de zonne, en de hoop, en het vertrouwen dragen. De oude moeder en ide oude mieid ik kan u -niet zeggen hoe lichte wer den. hare oude jaren. Maar Laerma.il» steunen zij' krachtig en hij hervatte moed. 0er was voel moed noodig, en het hart van de groote Koningin wist het wel. Dat hart was vol met troost en vol met goedheid en het wekte dien ster ken moed Toen werd Laermans door geleerde doc tors geopereerd en hijl begon door zijn tranen, ja, licht, een beetje blond en zalig licht te zien. Maar wie, na de harde operatie, wie zag hiji, na oude moeder en oude meid, het eerst aan zijn zetel? Haar op- een nieuw 1 Haar, die voluit de goedheid van Bel gië zal worden en die het volk van Bel gië wel kent Weldadigheid is haar naam. (Hbl.) De brand in Zarizin in Zuid-Rusland woedt nog steeds voort. In den tijd van vier dagen zijn 2600 huizen in de asch gelegd, waardoor 15.000 menschen dak loos zijn geworden. De brand is ontstaan in een wattenmagazijn, naar het heet, doordat eenige jongens stukken watten lieten verbranden. Eienige balen met wat ten vatten vuur en in korten tijld stond het geheele gebouw in lichte laaie. Van daar sloegen de vlammen oiver naar an dere huizen. Honderd personen worden tot dusverre vermist, men vreest dat zij in de vlammen den doqd hebben gevon den. De brandweer staat machteloos tegen over dezen reusaehtig-en brand, die zich nog steeds voortdurend uitbreidt. Het Dagelijksch Bestuur van den Ant werpschen Diamantbewerkersbond heeft zijn ontslag genomen. In een verklaring aan de leden deelen de gewezen bestuursled-en m-ede, dat zij zich genoopt hebben gezien af te tre den, wijl zij niet langer het vertrouwen meenen te bezitten, dat noodig is om de hun opgelegde taak naar behooren te ver- vullen. Keizer Wilhelm zal volgens bericht uit St. Petersburg, in November Petersburg bezoeken. Middelburg Het was hedenmiddag in Öe groote zaal va-n het Schuttershof voor de honderden kleinen, die geen plaatsje hadden opengelaten, een genotvollen mid dag. Ze genoten van een met zorg voor hen gekozen programma van Benner's Bioscope. De weezen waren tot bijwoning dezer voorstelling uitgenoodigd. Middelburg. De drie personen, die als verdacht van diefstal en heling door de politie alhier gisteren werden aangehou den zijin hedenmiddag per cehvag-en naar het huis van bewaring overgebracht. Den Haag Heden vergaderde d-e Eer ste Kamer. Baron Schimmelpenninck nam het presidium waar. M-ededeeling werd gedaan van de benoeming van graaf van Bylanidt tot' voorzitter der Tweede Ka mer. Een schrijven van baron van Ileecke- ren naar aanleiding van zijne mededee- lingein van 12 Mei j.l. werd ter zijde Besloten wend tot het zend-en van een eerbiedig adres van antwoord op de troon rede. Den Haag Heden vergadering het Ne- derlandsch Rundveestamboek. Het leden tal ging met 207 vooruit. De toestand der vereeniging is gunstig. Amsterdam De Standaard meldt dat de Antirevolutionaire Kamerclub zich als volgt heeft geconstitueerd: D-r. Kuyper, president, Van de Velde, vioe-voorzitter, Duymaer van Twist, i-e secretaris, Van der Voort van Zijip, 2e secretaris, Van Asch van Wijck, penningmeester. Amsterdam, liet dagblad De Tele graaf meldt idat H. M. de Koningin het tegenbezoek aan het Belgische Hof zal brengen in de maand Mei van het vol gend jaar. Amsterdam. De jonkman J. J. V., die voor eenigen tijd zijn 19-jarig meisje achter het Rijksmuseum doodschoot en zichzelven van het leven trachtte te be- rooven, is tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Amsterdam. Het kanon van de „Bre- d.erode" door Denemarken aan ons land ten geschenke gegeven, is lieden in het Rijksmuseum geplaatst. 's Hertogenbosch. Te 's HerLogenhosch is Maandagavond een zekere G. J. Rosa aan mishandeling overleden. Gearresteerd zijn een zekere Crettee en -een zekere W. De eerste bekende Rosa een steek te hebben toegebracht in den buik. Deze steek beeft den dood veroorzaakt. Tanta. (Florida.) Twee Italianen, 'die betrokken waren bij een sigarenmakers staking (ziji hadden iden boekhouder van een sigarenfabrikant vermoord) werden geboeid naar d-e gevangenis geleid, toen het aan de menigte gelukte hen aan hunne begeleiders te ontrokken. De Italianen Werden in een bosc-h gesleurd -en daar zonder vorm van proces opgehangen. 5o klasse 2e lijst trekking 21 Sept. f 15002668 f 1000: 1400 1465 6563 7657 11702 400: 3838 10422 10500 14173 20644 f 200: 12079 15450 f 100: 683 881 1992 6927 7039 10966 15837 16589 18392 20053 20077 'f 70: 2614 2620 2670 2723 5963 5976 6636 6645 Nieten335 360 591 1802 1807 2176 2660 2671 5881 5911 5966 5967 5987 6586 6657 7712 11966 11973 16074 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beu-eden f 1C0 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur te Middelburg werd heden aan besteed a. he-t aanbrengen en onderhouden van beplantingen met bijkomende werken langs den grindweg van Kleverskerke naar liet pontveer bij Veere-, onder de ge meenten Arnemuiden en Vrouwepolder, raming f 1100. Minste inschrijver de heer C. .1. Stomps, Middelburg, voor f939; b. het maken en inhangen van een paar ijzeren buitenvloeddeuren vooir de groote schutsluis van het Kanaal door Zuid- Beveland te Hansweert, raming f27.400. Minste inschrijver de heer J. ter Hom, Ve-endarn, voor f 19.995; c. het verrichten van baggervverk in de West- en OostbuitenhaVen te Neuzen, ge durende de 'jaren 1910, 1911 en 1912. Minste inschrijver de heer A. F.. Volkert, Sliedrecht, voor 7,5 cent per M3. Breskens Door de firma Weijkman en Schippers, graanhandelaren alh'ier, werd aanbesteedhet bouwen van een graain- pakhuis met toebehooren. Aannemer werd dhr. P. A. van Haute voor f 2298. Waterlandkerkje Alhier werden ver pacht vanwege de Diaconie der Ned. Herv. Gem. ongeveer 14 gem. bouwland in 18 perceelen. Ze brachten een gezamenlijke pacht op van f 717. Grijpskerke. De levering van 25000 kilo Thomasphosphaat is opgedragen aan J. Flaijwissen te Venlo ad f2.09 -en van 10.000 kilo Kaïniet aan Z. Voeder- en kunstmesthandel te Middelburg ad f2.08 voor de laudbouwvereeniging le Grijps kerke. (Zeeuw) GOES. Geboren 20, Anna Louisa Maria d.v. Johan Anton Battes en Louisa Maria Kints Marinus Bernardus Johannes z.v. Bernardus de Kok en Elizabeth de Bus- scherAdriaan z.v. Jaeobus Gelok en Geertrnid van Fraassen. Van 20 en 21 Sept. MIDDELBURG. Getrouwd: C. J. Burg- hardt, j.m. 32 j. en F. T. de lluijter, j.d. 29 j.; II. J. Overbeek, j.m. 32 j. en J. J. Gravestein, j.d. 32 j. Bevallen: B. de Munter, geh. Griep, z.; T. Sturm, geb. de Rijcke, z. Overleden: C. Pelle, 75 j. wednr. van J. P. Franc. Van 17—20 Sept. VLISSINGEN. Bevallen: L. Langeraar, geb. Bostelaar, z.A. C. de Vries, geb. Bakkei', fl.; ,S. E. Noordhoff, geb. Jorens, d.; J. P. Sijnke, geb. Van Dijk, z.; J. E. Frelier, ,geb. De Wolff, z.; F. F. ten Poorten, geb. Capelle, z.M. R. Stokx, geb. Velge, id.; IV. H. Auer, geb. Waltz, z.J. P. Schutijser, geb. De Vliegher, d. Overleden: A. M. P. H-endrikse, vrouw van A. Headrikse, 73 j. T hol en, 17 Sept. 1910. Aan de weekmarkt waren de prjjzen als volgt: Jarige Zeeuwsche tarwe f7.4 f9. nieuwe f 8,50 a f 10,rogge f5.a f 5.90, nieuwe f 5,25 a f6,zomergerst f4,a f 4,50, wintergerst f 4.50 a f 6.haver f 3,50 a f 4.50, bruine boonen f7,a f 14,—witte f7,a f 12,voererwten f7.50 a f 8.kookerwten f 12.a f 14.50, wikken f 10.— a f 11.paardeboonen f7—, a f 7 50 per H L., koolzaad f 11,25 a f 11.75, karwijzaad f 13.a f 13.25 per 50 K.G. uien f 1 75 a f 2,per 50 K.G., kipeieren f 4,50 a f 5,per 100 stuks, grasboter f0,70 a f0,75 per halve K.G. Hulst, 19 Sopt. 1910. Per 100 KG. Tarwe f 9,25 a f 9,75, Rogge f 6,50 a f 7,Wintergerst f 8,a f 8,15, Haver f6,75 a f7,Erwten 13;a f 14,50, Paardenboonen f8,50 a f9,Aard appels f3,a f 0, Koolzaad per zak van 106 liters f 10, Rundvee 57, verkocht 29. Varkens 21, verkocht 15. Boter per kilo f 1,40 tot f 0. Eieren per 26 stuks f 1.10. Op de veiling van de V. P. N. waren aangevoerd ruim 1700 eieren. Prjjs f5.15 per 104 stuks. Goes, 20 Sept. 1910. Alle artikelen tameljjk aangevoerd. Voor de zaai werd aanmerkelijk hoog betaald. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Nieuwe Tarwe 9.60 4 f 10. Nieuwe Rogge - 7.4 - 8. Wintergerst - 8.4 - 8.50 Zomergerst0.4 - 0. Haver- 6.a - 6.75 Kookerwten - 13.4 - 14.25 Kroonerwten - 13.4 - 16.— Bruine boonen 14.4 - 14.75 Karwjjzaad- 12.75 4 - 13.— Aardappelen eerste kwaliteit f 3.ge wone marktprijs f 2.50 4 f 2.75. Versche boter per KG. fl.36 a f 1.42 middenprijs f0.70; aan particulieren ver kocht a fO.725 per pond. Versche eieren per 100 stuks t 4.60 a f520; middenprijs fl.25 per 25 stuks; Aanvoer gering. Boter ruim. Noteering van den markt- zetter der landb. afd. Goes en Kruiningen: Boter f 1.35 a f 1.42 per KG. rekenprijs fl.38 Aan particulieren a fl.46. Eieren f 5.a f 0.per 100 stuks, rekenprijs f5.— Eierenverkoop „Onderafdee- 1 i n g Z u i d B e v e 1 a n d V. P. N." Aangevoerde eieren 5239 stuks. Prjjs f 5.per 100 stuks. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 20 Sept. 1910. Kleine Veiling. Bourré de Mérode 2030 ct., Bonne Louise d'Avranche 30—42 ct„ Beurré Qar- gua 1520 ct., Maagdepeer 1525 ct., Beurré Hardy 34—40 ct., Vijgepeer 36 40 ct., diverse Peren 1542 ct., alles per KG. Druiven 50—54 ct., Tuinzoet 10—11 ct., Schjjfjes 10 12 ct., Cok Pomna 10—15 ct., Keizer Alexander 10—11 ct., alles per KG. Roode Kool 24 ct. per stuk, Meloenen 60 ct. per stuk, Bloemen 10 et. per bos, diverse Appels 10—15 ct. per KG. Vlissingen, 20 Sept. 1910. Boter per kilo f 0.753 a f 0.77. Eieren per 100 stuks f 5 20 a f 5.40. Amsterdam, 21 September 1910. Aardappels. Zeeuwsche blauwe f 2,50 a f 2,80, Zeeuwsche bonte f 2,40 a f2,80. Eigenheimers f2.60 a f2.80.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3