PALM Pillen Ingezonden Mededeeling. UIT Z E E L A N D. KUNST EN WETENSCHAP. Journal KERKNI ONDE Rechts Geven Rood en Zuiver Bloed, Prijs per doos 60 ets. Alom verkrijgbaar. De Opening der Staten-Generaal H. M. de Koningin, en Z. K. H. de Prins arriveerden met gevolg per Koninklijken salontrein te half één aa n het Staals- spaorstation te Den Haag. Op het perron, maar vooral op het stationsplein was een groote menigte, die het Koninklijk Echtpaar hartelijk toe juichte. Per auto vertrokken Koningin en Prins naar het paleis. De tocht naar de Ridderzaal. Nadat de ©erewacht het gebruikelijke eerbetoon had bewezen, zette de Kon. Mil. Kapel op eenigszins gedempten toon, ter voorkoming van wanorde in den stoet door het schrikken van de paarden het oude Wilhelmus in. Een daverend gejuich ging op uit de menigte en dit hoerage roep plantte zich voort langs den weg bij het voorbijrijden van Hare Majesteit en Z. K. Hoogheid. De koninklijke stoet was als volgt samengesteld De trein werd geopend door een com mando .cavalerie. Daarop volgde een rij knecht-majoor en twee rijknechten te paard. Het eerste rijtuig met twee paarden bespannen, 'droeg den ceremoniemeester die in twee bespanningen gevolgd werd door acht Kamerheeren. Alsnu volgden twee zesspannen, waarin de groot-offi cieren van het Koninklijk huis waren gezeten. Een piket cavalerie bracht daarop af wisseling jn de file rijtuigen. Twee vier spannen droegen nu den 'apperceremonie- meester, den postmeester en de dame du palais. Daarna naderde de gouden statiekoets met acht paarden bespannen, omgeven door lakeien. Nevens H. M. was gezeten Z. K. H. de Prins der Nederlanden, in Admiraals-uni form. Naast de portieren reden de opper stalmeester en de gouverneur der Resi dentie. De officieren van het Militaire Huis van H. M. de Koningin volgden. Een commando cavalerie sloot den trein. Langs Heulstraat, Lange Voorhout en korten Vijverberg werd naar het Binnen hof gereden. Op het voorplein van het Mauritshuis was mede een uitmuntend plaatsje inge ruimd voor de weezen van verschillende gezindten. Toen de stoet de ridderzaal had bereikt, hief de daar geposteerde Jagerkapel het oude Wilhelmus" aan. Aan den ingang van het gebouw voel de vergadering der Staten-Generaal werd H. M. ontvangen door een commissie uit de beide Kamers. In de zaal gekomen, plaats genomen hebbend voor den troon, sprak II. M. met welluidende stem rustig de troonrede uit. (Zie aan het hoofd van dit. nummer.) De openingsplechtigheid werd door een groote menigte, die de Koningin en den Prins luide toejuichte, bijgewoond. De ridderzaal bood den gewonen luister vollen aanblik. Na voorlezing der troonrede weerklon ken „Leve de Koningin" en een drie werf hoera. Onder de aanwezige groot-officieren be vond zich ook de oud-gouverneur-generaal Van Heutsz. Op het Binnenhol bij de Ridderzaal stonden, toen Hare Majesteit naar het paleis terugkeerde, onderscheidene vreem de gezanten, die in de zaai de openings plechtigheid hadden bijgewoond. Na in het paleis te zijn teruggekeerd, vertoonde Hare Majesteit zich nog met den Prins eenige oogenblikken voor een der vensters, hetgeen opnieuw hoerageroep van de me nigte uitlokte) terwijl de Kon. Kapel weder om, doch ditmaal in volle kracht het „Wilhelmus" ten gehoore bracht. Toegejuicht door een groote menschen- massa, die langs den weg op het Stations plein en op het Staatsspoorperron stond opgesteld, vertrok de Koningin te kwart voor drieën weer naar het Loo. Over de Troonrede laat zich de Vrijzinnig-Democratische „Middelburgsch© Crt." als volgt uit: Onze totale indruk van de troon rede is deze Zij is beknopt en onze Regeering is sober in hare toezeggingen. Daardoor onderscheidt de rede zich gunstig van die in vorige jaren. Na al hetgeen nog in het afge- loopen jaar onafgedaan bleef, was er ook geen behoefte om voor het nieuwe tijdvak veel te beloven. En wat ons wordt toegezegd is wel van practischen aard maar alles zal afhangen van de wijze waarop aan de beloften wordt voldaan. Overigens komt het stuk ons zeer mat voor. Karakter noch beginsel-warmte spreekt er uitspecifiek rechtsche, christelijke kleur of toon worden daarin te vergeefs gezocht. Er blijkt onzes inziens alleen uit, dat de Regeering liefst met een zacht gangetje de zaken wil gaande houden. Daardcior doet het Ministerie zich opnieuw kennen als een allerge woonst zaken-kabinet van conserva tieven aard. Een schrale oogst van den groe ten triomf der „christelijke beginse len" hij de stembus van 1909. Ook zegt het Middelburgsch orgaan nog het volgende: In de vorige openingsrede werd ge zegd dat „evenals tot hiertoe, de Re geering bleef sturen naar de toepas sing van christelijke rechtsbeginse len." Ditmaal wordt daarvan met geen woord gerept. Acht men die verzekering niet meer noodig? De beschouwing van hel Katholieke hoofdorgaan De Tijd is als het ware het antwoord hierop. De .Troonrede draagt een z a k e 1 ij k karakter Een uitdrukkelijke betuiging, dat de Regeering zich zal laten leiden dooi de christelijke beginselen of door de beginselen, die leven hij d-e Rechter zijde, komt ditmaal in de Troonrede niet .voor. Mogen wij er nu staat up maken, dat men aan de Linkerzijde tevreden zal zijn? Daarvoor kennen wij onze Pappenheimers te goed. De vrijzinnige kampioenen zullen, vree- zen wij, nu weer gaan hetoogen, dat het Ministerie-Heemskerk zich nauwe lijks onderscheidt van een liberaal Kabinet en dat de „Ivuyper-kaers" voorgoed heeft afgedaan. Het oude liedje. Voor ons is het geen teleurstelling, dat de beginselverklaring achter wege bleef, wijl wij die beginselver klaring volkomen overbodig achten na de vroegere ondubbelzinnige be tuigingen in dien geest en vooral na de daden, welke, als zoovele uit vloeisels van hare christelijke staat kunde, van de Ministeries der Rech terzijde zijn uitgegaan. Het christelijk bewind is voor goed geconsolideerd; het is ©en feit, dat zich opdringt aan al wie zien wil; zijn bestaan en werken behoeven derhalve geen nadere, ook geen plechtige bevesti ging. Nederland is een christelijke Staat en daarom is het een zeer nor maal verschijnsel, dat het in chris- telijken geest geregeerd wordt. On middellijk na den val van het weleer uppermachtig Liberalisme moest de natie er uitdrukkelijk aan herinnerd worden, dat wij eene nieuwe aera, waren ingetreden. Thans nu het li beraal verval en de liberale onmacht om te regeeren niet langer ongeloof lijk of betwistbaar schijnt, maar als een vaststaand historisch feit door iedereen aanvaard en beleden wordt, behoeft niet telkens weer verzekerd te worden, dat liet niet meer de 1 i- h er ale beginselen zijn, welke in het staatkundig leven als uitgangs punt en leiddraad dienen. Het is voor ons boven alten twij fel verheven, dat de weglating van de christelijke belijdenis geenszins mag opgevat worden als een toeken van berusting in den tegeuwoordigein toestand, als zoude aan den triomf der christelijke denkbeelden en aan hunne toepassing in het samenstel der wetten, in het apenhaar leven, o]) zedelijk gebied ol' in zake onderwijs en benoemingen zoo goed als niets meer ontbreken. Wij zijn er integen deel van overtuigd, dat ook deze Re geering, al mocht zij het uitdrukke lijk kleur-bekennen overbodig achten, er zich gestadig en zeer leven- d i g van bewust blijft, dat de taak van elk Ministerie der Rechterzijde voorloopig ten deele ook bestaat in de gelijkstelling van a 11 e burgers op elk gebied en het opruimen van de overblijfselen der voormalige li berale overheersching. Dit moet als iets vanzelfsprekends gelden en dan kan de verzekering, dat het Ministerie- Heemskerk er niet anders over denkt en in die richting voortdurend hoopt werkzaam te zijn, gerust achterwege blijven, Candidaatstelling Tweede Kamer, district Eindhoven. Bij do Zondag gehouden vergadering der R. K. Kiesvereeniging in dat district zijn voor de candidaatstelling voor het lidmaatschap der Tweede Kamer, vaca tureV. Van den Heuvel, uitgebracht 2017 op Mr. Dr. J. van Best en 1205 op den beer J. Wintennans. Derhalve is tot c.andidaat der II. K. kiesvereeniging geproclameerd Mr. Dr. J. Van Best. Verkiezing van Eindhoven. Do Minister van Biimeniandsche Zaken Overwegende, dat. ten gevolge van het ontslag nemen van den heer V. A. M. van den Heuvel in het kiesdistrict Eind hoven, eene verkiezing moet plaats heb ben voor een lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal; heeft goedgevonden te bepalen: dat die verkiezing zal plaats hebben op Dinsdag 11 October e. k., de stemming, zoo noodig, op Donderdag 20 October d. a. v., de herstemming, zoo noo dig, op Donderdag 27 October d. a. v'. Gisteren (Dinsdag) is op het Juliana van Stolbergplein te 'sCravenhage door Z. K. Hoogheid Prins Hendrik het Ju- lianamonument onthuld, dat daarna aan de gemeente 's Gravenhage werd overge dragen. Het monument bestaat uit een op ko lommen rustende kelk, omgeven door een waterbekken, «lat door trappen, die aangelegd zijn tusschen vier op voetstuk ken rustende leeuwen, verhonden is mot de rondom aangelegde grasperken. Het geheel is afgesloten door een ge smeed ijzer hek met vier toegangen. Onderscheidingen. De le Luitenant Bouwman, kapelmees ter hij de grenadiers en jagers is door Z. M. den Koning der Delgen benoemd lot ridder in de Kroonorde van Belgié. Het bezoek van Koningin Wilhelmina aan Brussel. De Brusselsche „Gazette" meldt, dat het bezoek van Koningin Wilhelmina aan Brussel eerst in hel voorjaar van het volgende jaar zal plaats hebben. Hulde aan de Marine. II. M. de Koningin heeft, door tus- schenkomst van den minister van marine, Hr. Ms. tevredenheid te kennen gegeven over de Koninklijke marine hij het vloot- bezoek van den Koning en de Koningin der Belgen in de wateren van Amsterdam. Naar de „Maasbode" verneemt, zal de geheel© Hollaiitdsche vloot, na de manoeu vres, op 6 October te Rotterdam ko men, en daar zeer feestelijk door het gemeentebestuur worden ontvangen. Kiesrechtbetooging. Zondag j.l. heeft te Amsterdam een b-o- looging voor algemeen kiesrecht plaats gehad, die door vele duizenden werd bij gewoond. Troelstra, Polak enz. hielden toespraken. Een motie, de urgentie van het algemeen kiesrecht uitsprekend, werd aangenomen. Met een optocht eindigde de manifestatie die |door de S. D. A. P. was op touw gezet. Een Waarschuwing Land en Volk schrijf t De afschuwelijke moord, te Havre ge. pleegd op een onderkruiper krachtens be sluit eener arbeidersorganisatie, moge een waarschuwing zijn voor andere organisa ties, dat zij in den strijd tegen liet kwaad der onderkruiperij zich zelf meester mo gen blijven. De goede zaak der vakor ganisatie zal overwinnen door andere middelen dan (door ©en demoraliseeivinl schrikbewind, dat geen middel ontziet. En een waarschuwing is voor ons land niet overbodig. Ook hier zijn treurige fei ten voorgevallen. De neiging om op deze wijze de on derkruiperij Ie keeren, dienen de leiders met kracht tegen le gaan. De ernst en de goede geest in de vakorganisatie kan er door worden bedorven, en er wordt een reactie tegen de groeiende arbeiders beweging door opgewekt, die aan hare ontwikkeling nieuwe moeilijkheden zal in den weg leggen. Zeer juist. Bovendien is het meer dan eens de vraag, of „onderkruipers", in den zin door de revolutionaire agitatoren aan dit woord gegeven, ook in werkelijkheid on derkruipers zijn. Een vraagteeken kan hier meermalen op zijn plaats wezen. (Centrum.) Goes Gisterenmorgen had de vrouw van den lieer v. A. het ongeluk met haar vinger in een verroesten spijker te slaan, met het gevolg, dat een flinke wonde ontstond. Een uurtje later liep zij van de pijn naar een apotheker, die haar naar den dokter zond. Deze con stateerde een begin van bloedvergiftiging en verleende ijlings zijne zorgen. Middelburg Het politiediploma is te Utrecht o.a. behaald door A. Seijs alhier. Gisternacht te twaalf uur werd het 2e bataljon 3e regt. inf. alhier gealar meerd. Nadat de koffie was bereid en genuttigd en losse patronen waren uitgegeven, rukte de troep om kwart over tweeën uit tot het houden van een gecombi neerde manoeuvre met het 4e bataljon uit Vlissingen. Het geheel stond onder hevel van den luitenant kolonel Zanino. Het 2e bataljon bezette aanvankelijk een stelling hij Veere en trok daarna over de sluizen in de richting van den Sloedam. Nabij het begin van ile Arne. muidsche haven ongeveer 1200 M. ten N. van den dam ging het bataljon in zijn geheel over de slikken naar den Calands- polder. Deze overtocht geschiedde in de beste orde en zonder achterblijvers. Op de hofstede „Landbouwlust" van den heer De Jager in den Noord Kraaijert polder werd gerust en het maal bereid en gebruikt. Het 4e bataljon volgde den gewonen weg over den Sloedam. Te half vijf uur keende het bataljon te Middelburg in de kazerne terug. M. Ct. Een a n e e r 1 ij k e b e d i e n d e. De firma Maas en de Groot, grossiers in koloniale wanen alhier, vermiste reeds geruime» tijd uit haar pakhuizen aan den Kinderdijk en do Koningsstraat tel kens goederen. De politie hiermede in kennis gesteld, stelde een ijverig onder zoek in. hetgeen lot resultaat had, dat Dinsdagmorgen zekere J. de D„ knecht hij genoemde firma, wonende op den Slee perssingel, werd gearresteerd als ver dacht van hel plegen van deze diefstal len. Dij het voortgezet onderzoek werd ten huize van de winkelierster A. in den Penninghoek een groote partij goederen, als reuzel, hater, chocolade, flesschen zuurtjes, enz. enz., in beslag genomenj, en de winkelierster zelf, als verdacht van heling van deze goederen, naar het bureau overgebracht. Later werd ook nog aan gehouden zekere C. 11., lantaarnopsteker en winkelier, wonende Gostkerkplein) oveneens verdacht van het koop-en van goederen van den aangehouden knecht. De in beslag genomen goederen, die op twee handkarren naar het politiebureau ge reden werden, hetgeen veel bekijks had, vertegenwoordigen oen vrij groote waar de en men zou er een winkeltje van kun nen opzetten. De drie aangehouden personen bevin den zich op het oogenblik dat wij dit schrijven nog op liet bureau en het onder zoek duurt voort. De Nationale Vrouwenraad houdt in April 1911 alhier oen algemeen© ver gadering. In de Dinsdagmiddag gehouden ver gadering van de afdeeling „Middelburg van den Nederlandschen Pond voor Vrou wenkiesrecht" werden lol bestuursleden gekozen mevrouw Koopman-Polak en de heer II. Snijders. Medegedeeld werd, lal op 27 September a. s. mevrouw Italië van Enbdem zal spreken over „De weg naar hel Nieuwe". Hedenmorgen om half twaalf werd voor het front der troepen op liet Mo lenwater door den majoor W. II. van Wieringhen Borski aan den adjudant onderofficier J. vail Burg van het 2e Bataljon, de eere-medaille in zilver met de gekruiste zwaarden dor orde van Oranje-Nassau uitgereikt. Na door ge noemden hoofdofficier hartelijk toegespro ken te zijn en gelukgewenscht, werd door de troepen voor den jubilaris gedefileerd. Vlissingen Maandagnacht zijn het zee gat alhier ingevaren II. Ms. Jacob van Heemskerk, Piet Hein, Evertsen en Fries land. Do oersie drie oorlogsbodems namen ligplaats onder Koudekerk© onder den wal. De Friesland stoomde door tot voor do haven, waar hij le acht uur troepen aan den wal zette, die de duinen int marcheerden en in vereeniging met kust- geschut een landing van den vijand moes ten tegengaan, door de drie eerstgenoem de schepen voorgesteld. M. Ct. Maandagavond hield de Vereeniging „Eigen llnlp" een.algeinoone vergadering. Van de eerste geldleening werden uitge loot de aandoelen 46, 24 en 1 en van de tweede geldleening de nummers 14, 51 en 45. Gekozen werden tot voorzitter de heer Pb. .1. Woltering, tol penningmees ter de heer A. de Priester en tot be stuursleden de heeren J. v. d. Heuvel en C'. den Otter. Tot commissaris werd gekozen dde heer J. A. Visser en tot scheidslieden herkozen de heeren II. Suy- nes en .1. .1. van Pionbrook. De verkiezing van een secretaris en een tweeden com missaris zal in een volgende vergadering plaats hebben. Maandagavond werden door de slagers- vereeniging besprekingen gehouden over <1© oprichting van een abattoir. De zaak werd ingeleid door den heer Van Nil'trik. Zierikzee Hel aangekondigde concert is uitgesteld lot nader datum, naar wij vernemen wegens afwezigheid van den President. Sneeuw. Dat de voorspellingen van een strengen winter waarheid be vatten, zou men bijna gaan gelooven. Gis termiddag toch, even vier uur, vielen er sneeuwvlokken, gedurende een enkele mi nuut. 't Was 'n echt Maartsch buitje. Een inzender in een der plaatselijke bladen drukt den wensch uit, dat de uil voeringen in de Concertzaal te half acht zullen aanvangen. Deze „Lezer, gele gen aan de lijn Brouwershaven-Zierik- zee" wil daardoor het bezwaar ondervan- den van bewoners der buitengemeenten, die, in verhand ,met de vertrekuren der tram, thans slechts een gedeelte van con certen enz. kunnen hijwonen, willen zij niet genoodzaakt zijn met de laatste tram huiswaarts te keeren. De rekening 1999 van het Water schap Schouwen is vastgesteld in ont vang lot een bedrag van f212.084.16-'1, in uitgaaf tol oen bedrag van f 204.013.64. Batig slot f8070.525. Het reservefonds van het waterschap bedraagt i 147411.095, 's Heer Arendskerke. Bij den fruitteler M. M. alhier, is Maandagnamiddag een ILL. appels gestolen. De politie doet ijverig onderzoek. Krabbendijke Door den landbouwer C. P. Vogelaar alhier zullen eenige gemeten grands met bloembollen (tulpen) worden beplant. Daar- deze hij 't bloeien een prachtig geheel vormen en zij vlak hij het dorp worden uitgeplant, zal dit. veld gedurende ©enigen tijd ons dorp zeer ver- fraaien en zal zeer zeker door velen aan deze imitatie van Haarlems bloemen velden een bezoek worden gebracht. Terneuzen. De jeugdige II. K. Lees bibliotheek, onder-afdeeling van de drank- bestrijdersvereeniging „het Kruisverbond" bloeit hoven verwachting. Vanaf hare op richting, Januari j.l., tot Juni, werden ruim 1200 boeken uitgegeven. Nu de zomermaanden weder voorhij zijn in de bibliotheek heropendliet hoe kenaantal is met 100 vermeerderd, waar. onder vele bekende en opvoedende wel ken. De drankbestiïjders-vereeniging heeft een prachtig sociaal werk verricht. Moge het café-bezoek er door verminderd en de gezellige huiselijkheid er door ver meerderd worden. Den Wcleerw. heer Kapelaan Botimans komt wel een woord van hulde toe voor het initiatief en de gedane pogingen om deze heerlijke instelling naar wensch te doen slagen. Tholen Door den Commissaris dei- Koningin is imet ingang van 1 October a.s. benoemd tot gemeenteveldwachter al hier de agent, van politie le klas C. van Os, le Maassluis. St. Maartensdijk Maandag geraakte een ongeveer vijf-jarig jongetje in de ha ven te water zonder dat iemand het be merkte. Een ingezetene, die op die ha ven stond, zag het kind drijvenschippers snelden toe mei een roeiboot en haal den liet daarin. Aanvankelijk scheen het leven reeds geweken, doch <loor toepas sing der bekende middelen om drenke lingen hij te brengen, slaagde men -er in na ongeveer tien minuten de levens geesten weer op te wekken. Stoppeldijk Maandagmorgen kreeg het vierjarig zoontje van den landbouwer A de Maat, terwijl het in de weide spoelde, zoo'n slag van een rund tegen het heen, dat dit lichaamsdeel hoven den voet op ernstige wijze werd gebroken. M. Ct. St. Jansteen. In de tuinen van den ZeerEerw. heer Pastoor en de Eerwaar de Zusters is Zondagnacht, door tot hier toe onbekend gebleven personen, belang rijke schade aangebracht. Het aan de Iruitboomen aanwezige ooft werd tevens door do daders meegenomen. Door de politie is een onderzoek ingesteld. Philippine. Gedurende de vorige maand werden hier verzanden 1.984.000 K.G. mosselen. Voorzeker een mooie hoe veelheid. Sluis In' na. 218 van de „St. Ct," lazen we de Koninklijke goedkeuring der statuten van de vereeniging „Luctor et Emergen". Hel doel dezer vereeniging is do bevordering van het Christelijk leven alhier. I)e vereeniging tracht dit doel te bereiken door het doen houden- van ver gaderingen en samenkomsten. IJzendijke. Dhr. .1. Boeheling, amble naar hij de directe belastingen alhier, wordt met ingang van 1 October ver plaatst naar Oud-Beierland (Z.-H.) Een kiacht en een antwoord naar aanleiding van de opvoering van „Adam in Ballingschap." In de Nieuwe Botterdarnsche Courant werd dezer dagen geklaagd over de er gerlijke houding van het Haagsche pu bliek, verleden Zondagavond, bij de op voering van Vondels tooneelstuk: „Adam in Ballingschap". Grove interrupties, geschreeuw en ge- jouw werd voortdurend vernomen, zells wierp men met projectielen op het too- noel. Op deze klacht antwoordt De Maasbode (avondblad 13 September): „Wij kunnen de verontwaardiging van het heter gedeelte van het Haagsche schouwburgpubliek volkomen billijken. Wij kunnen ook begrijpen, dat de R. Crt." in haar kolommen van „Letteren en Kunst" gaarne een plaats ruimt voor deze rechtmatige klacht. Maar dat belet niet, dat wij van onzen kant dieper op dit ergerlijk feit willen ingaan, en hiel de vraag onder de oog-en willen zi-en, aan wie is jcleze redelijke ontaarding van de groote massa te wijlen, aan wie is dn schuld dezer lergerlijke profanatie? En dan moeten wij zeggen, dat men hier niet anders maait dan men gezaaid heeft. Wie is begonnen met den eerbied voor het Bijbelsch verhaal te Verzwakken cn te ondermijnen? Niet het volk, niet de groote massa, welke het langst en het innigst aan haar Bijbel heeft vastgehouden. Wie is begonnen de Bijbelsche verha len en voorstellingen te profaneeren, roet de Testamentische personen den spot te drijven? Niet het volk, de groote massa. Zij doen ,nu niet anders dan hun ge leerd is door hun intellectueel© leiders en voorgangers, de baanbrekers der kunst en schoone leiteren. 'Niet van het volk zijn de ergerlijke profanaties van het heilige uitgegaan. Maar van een gro nalistiek en litterain Huet, die in hel gc natie een h-eele sclioo gi estdriftige leerlinge in de bijbelprofanatie geestigheid schuil gi Een richting, welk gen door de vrijzinni nog ijverig wordt v Van Busken-Huet, deze heillooze rich biimeniandsche reda sche correspondente) „Handelsblad" en tq Abraham de Winter, la Mar, Solser -en II Waar een Willem roerende verbeelding in Ballingschap" ga middellijk variété-art: Ilesse gereed om d faneeren in een par zelfde bladen, die nu ergerlijk gedrag der juicht als een allerko beid, om te gieren Als nu hel Zondag voering van Vondel's schap" Eva hij haa lend handuilstrekken toeroept „Afblijven I" anders dan succes in tigheid, welke het v heeft en van bovona Bij Rooyaard's op- del's „Adam in Bf onze vaderlandsche een publiek binnen als maar zelden ili juist omdat dit pub aan heiligheid en w burg gewoonlijk inijdl anders ziet -dan prof ligslo gevoelens. Maar Idal zelfde ju stille ontroering aan kunst verwant gevoe ziel bewaart de aro dienst, die volgens Reichensperger is het. Wat kunst-opvoed» van het volk wordt z basis, de „N. R. Crt dagavond de treurige hare lezers vermeld Hoofdredactie van Naar wij vernemen 1 November tot hoo (antii-ov.) „Rütterdan heer prof. mr. P. A. leeraar aan de Vrije sterdam. Prof. Diopi leeraar en te Amstori Hoofdplaat Naar bi',on vernemen, zal Luypen S. J., Ap. V nieuwe parochiekerk inwijden op 4 Octoh- Het wonder van Do schutspatroon is de II. Januarius, een der eerste oeu in ,305 ander Diocl dood stierf. In ©ene afzanderlij thedraal dier stad do overblijfselen v vromen eerbied bewa twee kristallen flacc van zijn bloed. Nu doet zich telkei dag van St. Januar het door duizendei Italianen als vreei: teerde miraculeuze fi de geestelijke de sluiten bloed van ile: hoofd brengt, liet lil der wordt. Over dit mirakel handelingen geschrt vermocht tot op heil vloeibaarwolding o( le verklaren. Ook Maandag j.l. 1 van Napels in teg ontzaggelijke menigt en» plaats gehad, i ook nu allen, die hl ontroering aan en w telijkheid aangeheve driftig avergenomer schare. Hontenisse. De I wijzer aan de sclioo hoek" is benoemd tc delheers (N. B.) Arrondissements Re,chi Dinsdag deed d Rechtbank te Midi <1© zaak tegen den tineerden G. ter Meu ambtenaar van den commies ter geniee

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2