UIT ZEELAND. politie-agenten, brandweerlieden, leden van jongelingen vereenigingen openden de pro cessie, eerbiedig-biddend voortschrijdend. Daarachter volgden afgevaardigden van allerlei vereenigingen en bonden, van de alliance nationale, van ontelbare arbeiders bonden en vakvereenigingen, van kunste naarsgroepen, van de ridders van Columbus, van matigheidsvereenigingen, broederschap pen en congregaties, Vincentiusvereenigin- gen enz. Tallooze kleurige bonds banieren en vaandels werden in kleurige wemeling van rood en goud en blauw boven die eindelooze drommon uitgedragen. Dan kwamen muziekkorpsen en zang- afdeelingen, die beurtelings Eucharistische liederen zongen en het koper klinken deden. Bovendien waren langs den weg op bepaalde afstanden estraden opgericht, waarop dames uit Montreal zelf hadden plaats genomen, die bij de nadering der processie gezangen ter eere van het H. Sacrament aanhieven. Waar er verder ook maar eenige ruimte was, waren tribunes en stellingen opgericht, waarop duizenden en duizenden, dikwijls tegen hooge prijzen een plaats hadden gevonden, om de processie voorbij te zien trekken. Ook langs de straten stond eene opeen gehoopte menigte eerbiedig het ontzagwekkend schouwspel van den triomf tocht van den God der Aitaren aan te zien. Zooals wij reeds zeiden, werd het aantal menschen op ruim 500.000 geschat. Onder de verdere groepen, die de processie vormden, werd voorts nog opgemerkt een afvaardiging van Katholieke Indanen van Caughnavoga in hun landelijk costuum, een deputatie van Chineezen, Lithouwers en voorts van bijna alle andere landen en volken, waaraan zich de stoeten vertegen woordigers van alle Canadeesche parochies aansloten, een groep van honderden leden van de derde orde en de leden van de dertien mannen congregaties van Montreal. Daarop volgde een stoet van elf a twaalf honderd koorknapen, waarvan velen met banieren. Achter hen kwamen de semena- risten, ruim duizend priesters in toga en surplis, kanunniken, vic irissen-generaal. Dan een goede achthonderd priesters in priesterlijke gewaden, bisschoppelijke afge vaardigden, 125 gemyterde abten, bisschop pen en aartsbisschoppen in vol ornaat, met hun van goud schitterende gewaden. Driehonderd zouaven gingen eindelijk den kardinaal-legaat vooraf, die het H. Sacrament droeg, onder een troonhemel van goudlaken, gedragen door Canadeesche officieren. De H. Hostie schitterde in den koog gedragen monstrans in zijn handen. Rondom den troonhemel liepen twintig pages bloemen strooiend. Een piket infanterie escorteerde den troonhemel. Dan volgden de heer Girouard, rechter in het hooggerechtshof, vertegenwoordiger van den gouverneur-generaalde luitenants- gouverneur de ministersde parlements leden het provinciaal bestuur burgemees ter en wethoudersde vertegenwoordigers van de rechtbank en der universiteit, de broederschappen van het H. Sacrament. Het begin der processie is al lang in het park Mance (Fletchersfield). Honderdvijftig duizend personen zijn voorbijgetrokken. De troepen scharen zich nu aan weers zijden van de avenue, waardoor de kardi- kaal legaat aankomt. Fanfare-korpsen en zangkoren hebben zich opgesteld voor het altaar. De menigte heeft in goede orde plaats genomen. De koorknapen, de pries ters en bisschoppen zetten zich op de trappen van het amphitheaters-gewijze opgerichte altaar, waarhoven een reusachtige koepel uit het park Mance oprijst. De hellingen van den Mont Royal staan zwart van de menschenmassa. Plotseling een kort commandopresenteer het geweer! Honderd krijgsklaroenen schallen over de vlakte. De soldaten brengen het eere-saluut; de pauselijke zouaven vallen op da knieën. De Meester gaat voorbij Eindelijk is kardinaal Vannutelli met het Allerheiligste het altaar genaderd. Een „Tantum ergo" wordt gezongen door de koren, begeleid door de kopermuziek. Kanonschoten dreunen van den Mont-Royal. Met een breed gebaar zegent de kardinaal de stad, en de 500.000 menschen, die daar geknield liggen in het reusachtige Mance- park. 't Is nu half 8. De processie heeft zeven uren geduurd. Het begint te donkeren. Dan klinkt door den avond de heldere, van aandoening bevende stem des aarts- bisschops en de ontzaglijke menschen menigte zet het lied in „Jezus is Koning", waarvan de echo's daveren langs het breede geboomte, 't Is een plechtig, onvergetelijk oogenblik. Als de laatste klanken van het lied zijn weggestorven wordt het „Magnificat" aan geheven en weer valt het koor van dui zenden in. Als de plechtigheid geëindigd is, wordt het H. Sacrament gedragen naar het gast huis, om den zieken den zegen te brengen. En terwij! de Godmensch door de rijen van duizenden gaat, klinkt het weer als uit één mond „Jezus is Koning Zoo eindigde de triomftocht van den God onzer altaren BELGIË. Hel anti-c lericale Henegou wen. België is een katholiek land, hé? Heeft een katholieke Regeering al 25 jaar lang. Ja, ja, dat klinkt heel mooi. Maar België heeft een schoolwet, welke een schande is voor hel land en waar mee de anti-clerikalen woekeren om het ldnd te ontchristelijken. De wet bepaalt, dat er in de openbare scholen godsdienstonderwijs wordt gege ven, maar dat. de kinderen van ouders die er om vragen, zijn vrijgesteld. Nu vertelde l'ieter Verhangen op het Congres van den Belgischen Volksbond hoe dat in de provincie Henegouwen toe. gaat. De toestand is daar zoo treurig, schrijft het „Hdbl. v. Antw." dat wij ons afvragen, wat reden wij toch wel hadden om de 25 jaar van eene katholieke re geering met een feest tic vieren en waar om wij niet eerder een treurzang aan hieven. Er woedt daar eene methodistische verontchristelijking, erger veel erger dan in Frankrijk en die de opvolgende! geslachten tol in den grond bederft en,- een toestand teweeg moet brengen, die eens de rampzaligste gevolgen moet heb ben. De aanvragen om vrijstelling van het godsdienstig onderwijs overtreffen de 80 ten honderd. Die komen allen van ouders, onder de wet van 1884 opgevoed, in de volledigste onverschilligheid leven ofwel openlijk den oorlog aan den godsdienst verklaarden. In andere gemeenten nam men de wet aan en deed imen door den onderwijzer den godsdienst onderrichten. En die onderwijzers zijn vrijdenkers of socialisten. Een paar voorbeelden uit de dozijnen, die spreker opsomde. Een is niet kerkelijk getrouwd en laat zijne kinderen niet doopen. Een andere is van zijne vrouw geschei den en laat onder de schooluren minne briefjes brengen naar zijne mnitresse, door de leerlingen zijner klas. "Een onderwijzeres legt de les uit van den Paaschplicht, maar voegt er hij, dat het maar een voorschrift van de Kerk is, waar zij zelf al lang den brui van geeft. Een vierde geeft les over bot bestaan van God, maar verklaart er zelf niets van te gelooven. Andere onderwijzers, die eerlijk genoeg zijn om zelf geen les te geven, stel len daartoe een persoon aan, dien zij daarvoor 100 frank per jaar betalen. En zoo heeft, men 'daar mannen aangesteld, welke niet de minste bevoegdheid heb ben, lot. „garyons de café" toe, die in hunne vrije uren «lit postje waarnemen. Nog anderen laten den pastoor toe, maar weten het zoo aan te leggen, dat deze een bestendig voorwerp van spot en misprijzen voor do jeugd is en de tijd van de godsdienstles een waar martelaar schap is. Natuurlijk zijn de schoolboeken in ver houding van den in de scholen lieer- schenden geest. Kortom de schoolwet is een wapen in de handen van den vijand, veel erger dan de wet van 1870. En wat zijn de gevolgen Er izijn gemeenten waar men 9 kerke lijke huwelijken lelt tegen 111 burgerlijke. In het algemeen hebben wij, nog slechts 1/3 huwelijken voor «ie Kerk, 1/5 kerke lijke begrafenissen en de helft van dc kinderen blijft ongedoopt. Men oordeele, wat er van de Eerste Communie, Vormsel, bedieningen en an dere zaken terecht komt. Te La Hestre komt geen enkele inwo ner nog in de kerk. Meisjes -van 14 jaar verlaten hunne ouders en leveren zich openlijk over aan een losbandig leven. En zeggen dgt er zoo in een provincie 33,000 kinderen in die princiepen on derwezen worden, terwijl wij er in onze scholen nauwelijks 11.000 bezitten,, waar van in latere jaren een groot getal ons nog ontsnapt. Wij hebben scholen Ie weinig. De rijke Katholieken zeggen, dat wij eene katholieke schoolwet hebben en houden op ons onderwijs te steunen, zoo dat do pastoors om hunne scholen niet geheel en al laten vervallen in de Vlaam- sc.he provincies hulp moeten gaan zoeken. Het vertoog eindigt met den oproep tot de aanwezige Kamer, en Senaatleden, om torh eindelijk gevolg te geven aan de petitie, «looi- meer dan 500,000 Bel gen gefeekend, die eene andere wet vra gen. („De Tijd"). Middelburg. Jaarverg a d e, ring van den Nederlandsr.hen B ond van G e m e e n I e-A m b t e n a r e n. Don derdag en heden (Vrijdag) werd alhier de jaarlijk.sc.he algemeene vergadering go- houden van den Nederlandse-hen Bond van Gemeente-Ambtenaren. Woensdag waren reeds vele afgevaar digden naar Zealand's hoofdstad gekomen en had «les avonds de officieele ontvangst ten ptadhuizo plaats door li. en W. De burgemeester, jhr. M. van «Ien Bran- deler, sprak hierbij een welkomstgroet uit, waarin hij er op /vees, dal het besluit om dit jaar de vergadering hier te hou den, niet alleen door de leden der af deeling Zeeland van den Bond, maar ook «loor het gemeentebestuur niet vreugde is begroet. Spr. uitte den wensoh, dat op de 10e algemeene vergadering, gehouden op Zee- land's vruchtbaren bodem, ook belang rijke beslissingen zullen genomen wor- den. De Bond heeft de sympathie van het gemeentebestuur, omdat hij steeds bezadigd optreedt. Den voorzitter -wenscht spreker kracht toe voor het presideoron der belangrijke vergadering en eindigt met den wensch uit te spreken, dat de leden een aan gename herinnering 'zullen mede nemen naar huis. Nadat «Ie eerewijn was aangeboden, dankte de Voorzitter van den Bond, de heer Jac. van der Laan uit Sneok, voor de vriendelijke ontvangst en vond hij ge tegenheid er aan te herinneren, hoe in September 1890 de afdeeling Zeeland weid opgericht, aanvankelijk met een klein getal leden, maar mannen, die wat voor den Bond voelden. Spr. brengt hulde aan de heeren Horst man, den overleden secretaris van Goes; do Vulder van Noorden, voormalig secxe- taris van Middelburg; de Hoogh, eerste voorzitter der afdeeling Zeeland en Elen- baas, redacteur van het weekblad van den Bonddie volgens spreker de Zeeu wen zijn, ;di(' veel voor den Bond heb ben gedaan. Spr. eindigde met den wensch, dat het Zeeland, en speciaal Mid delburg en zijn bestuur goed mogen gaan. Nog werd het woord gevoerd door den heer Bidard, verte nwoordiger van den Belgischen Bond .an gemeente-secreta rissen, die o. a. wees op de mooie in zending van Nederland en zijne Kolo niën op «le I' -sselsche tentoonstelling, en zijn blijde- nap uitte, dat het Neder- landsch Paviljoen gespaard Ideet bij den brand. Spr. dronk op de gastvrijheid van Nederland. De heer Eugène Novent, vertegenwoor diger van don Belgischen Bond van ge meente-ambtenaren, sprak over do sym pathie «Ier Belgen voor Nederland, en prees «le goede administratie op gemeen- lijk gebied in Nederland. De burgemeester beantwoordde heide sprekers. Na afloop van die ontvangst had in den Buitentuin een concert plaats van een strijkorkest; gedurende hetwelk do afgevaardigden gelegenheid hadden met elkaar kennis te maken of vroegeiel kennis making te hernieuwen. Donderdagmorgen Ie half tien ving de algemeene vergadering aan, die gehou den wordt in een der zalen der sociëteit St. Joris. Na goedkeuring der notulen van de vorige algemeene vergadering, wei-den ver schillende mededeelingen gedaan. Vervolgens was aan de orde het jaar verslag over 1909, waaruit o. a. blijkt, dat het ledental steeg van 3363 aan het einde Van 1908 op 3422 ultimo Decem ber 1909. Dit jaarverslag werd goedgekeurd. Het bestuur van de afdeeling Noord- Holland rapporteerde tot tiet aanbrengen van eene wijziging in de dooi- den pen ningmeester, den lieer W. Pels, ingediende «tiende rekening over 1909. Door deze wijziging wordt bel batig saldo f 1121.54', inplaats van f188,24', zooals de penningmeester voorstelt. Bedoekt bestuur is namelijk van mee ning, dat een post, die op deze rekening is gebracht, op «lie van 1910 thuis behoort. De rekening, voor zoover door den pen ningmeester opgemaakt, werd goedge keurd. Hetzelfde bestuur rapporteert tut goed keuring van de begrooting voor 1911, aanwijzende in ontvang en uitgaaf f 8018.24-'1, met dien verstande, dat als de wijziging in de rekening over 1909 aangebracht wordt, in (le begroeting het batig saldo over 1907, de post onvoor zien (geraamd door den penningmeester op 1' 643,24s) en bel totaal cijfer van out vang en uitgaaf worden verhoogd met f 933,30, De begrooting, overeenkomstig het ont werp van den penningmeester, werd goedgekeurd. Het bestuur stelde voor om aan de Commissie van beheer van het Hulp fonds -machtiging te verleenen tot liet houden eener verloting, waarvan de netto opbrengst aan de reservekas van het fonds ton goede zat komen. Dit voorstel werd na eenige discussie aangenomen. Hierna werd behandeld oen voorstel van liet bestuur om over te gaan tot het instellen van een bureau voor in lichtingen. Volgens het voorstel zal «lit bureau aan het. bondssecretariaat verbon den iz ij ia en zullen «le te verschaffen in lichtingen o. a. betreffen salarisregeling, pensiooneering, levensstandaard, dienst uren, gelegenheid voor bijverdiensten, godsdienstige gezindheid van de meer derheid in de gemeente, gelegenheden voo-r onderwijs enz. Dit voorstel werd ter elfder ure door hel bestuur ingetrokken, met bedoeling later een uitgewerkter voorstel in den- zelfden geest in te dienen. E o n rust- en vacantie o o- r d. Het bestuur stelt voor om: lo. in beginsel te besluiten tot oprich ting (van een rust- en vacantieoord 2o. het bestuur uit te noodigen, tel' zake een uitgewerkt voorstel te beramen; 3o. daartoe een blanco crediet te ver leenen. In de toelichting tot dit voorstel wijst liet bestuur er op, dat onder de 3500 leden er zeker talrijke zijn, die hetzij alleen, hetzij met hun gezin, jaarlijks kor- teren of langeren tijd in een gezonde streek juin verloftijd zouden wenschen door te brengen of wel tengevolge van drukke bezigheden eenigen tijd in ge zonde lucht hunne krachten moeten her winnen. De pensionprijzen zijn over het alge meen een beletsel daartoe en de Duitsche collega's hebben dit reeds voor lang be grepen en hunne rustoorden gesticht, waar de leden tegen zeer geringen prijs eenigen "tijd kunnen verblijven. Het bestuur meent, dat dit hier ook kan geschieden, maar wijst er nadrukkelijk op, dat het geenszins in de bedoeling ligt, een sanatorium voor lijders aan slepende ziekten te stichten. Uit .zou te veel geld kasten en men zou ook met één sanatorium niet kunnen volstaan, daar b.v. zenuw- en longlijders bezwaarlijk in ééne inrichting kunnen ver pleegd worden. Trouwens het hulpfonds van Iden bond voorziet er reeds in, de zulken, waar noodig, steun te verleenen. De gestichte stichting zal volgens het bestuur kunnen plaats vinden door aan koop van een hij vjaorkeur in hot midden «les lands gelegen landhuis, of wel dooi aankoop van grond en houw van een huis. In beide gevallen, zegt het bestuur, zal elke gedachte aan weelderige inrich ting dienen te worden buitengesloten, doch zal deugdelijkheid, eenvoud en prac- tische inrichting op den voorgrond moeten staan. De kosten zouden gedekt moeten wor den door hypotheek, terwijl de opbrengst van huur, fruitteelt e. a. zullen moeten dienen voor aflossing, rentebetaling, on derhoud en bediening. Het voorstel werd na langdurige dis cussie aangenomen. I' i- ij s v r a a g. liet bestuur stelt voor om evenals in 1910, ook in 1911 een prijsvraag uit te loven; twee prijzen, één ad 150 en één ad f 100. Na langdurige discussie werd besloten f 500 beschikbaar Ie stellen voor prijzen. Zondagsrust. 'I, Bestuur stelt voor om door 'n verzoek aan ide regeering de wenschen, die dooi den heer Bredee, hoofdambtenaar van den Burgerlijken stand in de grootste gemeente van ons land, in een ra.pport aan den minister van Landbouw, Handel en Nij verheid zijn neergelegd, l-e steunen. Deze wenschen komen hierop neer, dat Zon dags geen werk door de ambtenaren van den burgerlijken stand zou behoe ven le worden verricht, dan alleen in buitengewone gevallen. Voorts stelt het bestuur voor, te ver zoeken art. 149, voorlaatste lid, gemeente wet, (Zoodanig to wijzigen, dat, behou dens het afgeven van verloven to-t be graving in tijden van buitengewone sterf te, elk bureau van den burgerlijken stand op .Zondagen en algemeen erkende Chris telijke feestdagen gesloten zal zijn. Hot bestuur is lot dit voorstel geko men, nadat eene commissie uil zijn mid den een staat opgemaakt, na bekomen iu lichtingen van 84 gemeenten, waarin een overzicht van liet al of niet werken van de ambtenaren van den burgerlijken stand in «lie gemeenten wordt gegeven. Éitdie staat blijkt, dat in 22 gemeenten geen Zondagsarbeid voorkomt, in 3 ge meenten zoogoed als nooit, iu 1 gemeente alleen wanneer meerdere Zon- of feest dagen onmiddellijk op elkaar volgen, in 29 gemeenten bet bekende voorschrift be staat, dat op Zondag een aangifte kan worden gedaan, wanneer de noodzake lijkheid daarvan kan worden aangetoond, en in 29 gemeenten wel Zondagsarbeid wordt, verricht, liet. bureau is in 2 van deze gemeenten geopend 4 uur; in 14 gemeenten 12 uur, in 12 gemeenten 1 uur en in 1 gemeente gedurende 4 uur. In '10 gemeenten kunnen alleen wor den gedaan aangiften van geboorten en overlijden, in 4 gemeenten all*1 aangiften. Dit voorstel werd aangenomen. Vergoeding huishuur. De afdeeling Noord-Holland stelt voor om do wenschelijkheid uit te spreken, «lat alsnog in bet ontwerp-wijziging Ge meentewet eene bepaling wordt opgeno men betreffende toelage voor huishuur aan gehuwde ambtenaren. De afdeeling zou deze bepaling als volgt willen doen luiden De Burgemeester, Secretaris, Ontvanger of Ambtenaar ter gemeente-secretarie, ge niet, indien hij den leeftijd va.n acht-en- twintig jaren heeft bereikt en hetzij ge huwd is, hetzij1 als weduwnaar inwonende minderjarige kinderen heeft, boven de hem toegekende jaarwedde eene tegemoet koming in de huishuur, ten bedrage van tenminste .vijftig gulden. Deze tegemoetkoming wordt door den gemeenteraad onder goedkeuring van Ged. Staten -geregeld, welke regeling niet. lan ger (dan 10 jaren van kracht, blijft. In (geval van honger beroep bij de re- geering van het besluit van Ged. Staten, w'ondt hij Koninklijke beslissing de ver- eischte regeling vastgesteld. De tegemoetkoming in de huishuur wordt, niet genoten, bij aldien aan een der hierboven genoemde Ambtenaren «looi den gemeenteraad eene ambts- of dienst woning wordt aangewezen. Het hoofdbestuur praedviseert «lit voor stel niet aan te nemen. Het bestuur meent, dat yoorloopig alleen naar wekelijke re geling van minimum-jaarwedden moet I worden gestreefd, in verwachting, dat deze voldoende .zullen zijn, om den ambenaar een behoorlijk bestaan te verzekeren. Het bestuursvoorstel werd aangenomen. Rechtstoestand. Naar aanleiding van het ontslag van den heer Quaedvlieg, als ambtenaar tei- secretarie der gemeente Kerk rade, in ver band waarmede reeds door de afdeeling Limburg eene motie werd aangenomen, stelt het. bestuur voor de volgende motie aan te nemen „De algemeene vergadering van den Nederlandsehen Bond van genreen te-amb tenaren,- gehouden te Middelburg, 15 Sep tember 1910; overwegende, dat in steeds sterker mate wordt gevoeld het algeheel gemis eenor wettelijke regeling van den rechtstoestand der gemeente-ambtenaren dat telkens weder gevallen bekend wor den van ongevraagd ontslag, van jaar- wedde-vermindering en van andere amb tenaren .in hunne inkomsten betreffende, hen .vernederende of grievende behande ling, gevallen waarmee naar liet oordeel van zeer velen aan belanghebbenden on recht .wordt aangedaan; «lat in bijna al die gevallen zoowel hooger gezag als belanghebbenden tegen over .plaatselijke willekeur volkomen machteloos staan, den ambtenaren meer malen zelfs de reden van de hun aan gedane behandeling niet wordt medege deeld en hun in den regel niet de minste gelegenheid tot verdediging wordt gelaten; dat de gemeente ambtenaren iu deze sedert de invoering van de wet op het arbeidscontract zelfs belangrijk achter staan bij arbeiders in het vrije bedrijf; dat in deze omstandigheden moet wor den gevreesd, dat steeds meer gevallen zich zullen voordoen, waarin bekwame krachten huiverig zullen blijken den ge meentedienst in te treden en bovendien vele ambtenaren niet de zooizeer noodige opgewektheid zullen behouden om hunne steeds belangrijker wordende taak naar behooren te kunnen vervullen; dat het algemeen belang en het belang der gemeenteambtenaren dus dringend vorderen, dat aan den bestaanden onhoud- baren toestand een einde kome; besluit Regeering en volksvertegenwoordiging nogmaals beleefd doch met den meesten aandrang te verzoeken zoo spoedig mo gelijk tot stand te brengen eene wette lijke regeling van den rechtstoestand der gemeente-ambtenaren". De afdeeling Noord-Holland had een paar amendementen ingediend, die na mens het bestuur «tooi- den heer Kovimaai bestreden werden, en door den heer Lake- man namens genoemde afdeeling verde digd. Noord-Holland wil in de derde alinea do woorden „zoowel hooger gezag als" en „plaatselijk" doen vervallen, wat werd aangenomen, evenals een amendement, waarin gewezen wordt op liet gevaar, dat men loopt op een minder goeden geest in het ambtenaarskorps, als zij ver stoken blijven van een rechtszekerheid. Hierna werd besloten de motie ter ken nis le brengen van den minister en de olksverlegenwoordiging. Het hoofdbestuur stelt vaar om in het vervolg «le agenda's van de jaarverga deringen van den Bond tot verkrijging eener wettelijke regeling van den rechts toestand van burgerlijke ambtenaren, voor zooveel «Ie zaken van algemeen belang betreft, zoo mogelijk, in de jaarvergade ringen van den bond te behandelen. Dit voorstel werd aangenomen en daar na. overgegaan lot behandeling der agenda van de vergadering van bedoelden Bond op 24 September. Over deze behandeling ontstond ecu verschil van meening tusschen den voor zitter en den heer Lakeman, bestuurslid van den rechtstoestandsbond en wel ovpj- de vraag of «le kwestie van „straffen en hare berechting" ook in deze verga dering zal besproken worden. Besloten werd zulks niet te doen. Den afgevaardigde zal worden opgedra gen te pleiten voor verhooging van de con tributie en voor het instellen van een referent ii m. Als plaats voor de volgende algemeene vergadering werd 'Leeuwarden aange wezen. Hierna werd de vergadering gesloten. Ü.IS (Pi - - De afgevaardigden en verdere deelne mers aan de vergadering vcreenigden zich Donderdagavond aan een gemeen schappelijk diner in de sociëteit „St. Jo ris", waaraan als gasten ook gezeten wa ren de burgemeester en de secretaris van Middelburg en een der bestuursleden van de sociëteit. De tafel was keurig met bloemen ver sierd en den kastelein, den heer Maltha komt groote lof toe voor de wijze, waar op hij het menu verzorgd had. Ook de bediening liet niets te wenschen over. Gedurende den maaltijd deed een strijk, orkest zich hooren, dat aanving met hel Wilhelmus en het Wien Neêrlandsch Bloed, welke volksliederen staande «ver- den aangehoord. De vice-voorzilter der afdeeling Zee land, de lïeer ('allenfels, opende «lit ge zellig samenzijn met den wensch, dat allen lafenis zouden vinden van de ver moeienissen van de vergadering van dien dag. Toen de sluizen der welsprekendheid geopend waren, sprak allereerst de bondsvoorzitter, die eerst een dronk wijd de aan ons Vorstenhuis en daarna iu verhand met het bezoek aan Amsterdam en het aanzitten van Belgen aan dit

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 6