Rechtszaken. Besluiten en Benoemingen- KERKNIEUWS. Landbouw en Veeteelt. Marktberichten. O N D E R W IJ S. Posterijen. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Apenbare Verkoooi tgen Verpachtingen. haar zuster, gehuwd met?, wonende in een winkel te Ierseke. Voorts was naast een verjaringswensch op de kaart geschreven: als deze kaart terecht komt heh ik respect voor de post van Ierseke. Welnu de kaart kwam zon der een© minuut vertraging in den be doelden winkel. Hansweert. Gisteren werd alhier beslag gelegd op het Belgische sleepsohip „Jean Baptist" van Antwerpen, schipper J. v. d. Broek, geladen roet kolen. Heden werd alhier aan de seheeps- bouwwerf „Zeelandia" het zeilschip „Ca- Ihariena Lijntje", schipper Vertinden, slee- pende aangebrachthet schip dat met pompen boven water werd gehouden, had hij Saafting op een zandbank gezeten, waardoor het geheele vlak was opgebogen en het schip veel water maakte. Het zal hier worden gerepareerd. Nisse Door den commissaris der Konin gin zijn voor he t tijdvak 1911 1914benoem d tot zetters bij 's Rijks directe belastingen de heeren A. Hirdes en L. Dronkers. Terneuzen. Voor den Raad vajr State, atdeeling voor geschillen van bestuur, werd behandeld het beroep van onzen gemeenteraad, tegen de niet goedkeuring van het gemeenteraadsbesluit lot intrek king van het besluit betreffende het houwen eener nieuwe school. Wethou der Dees lichtte het beroep toe, onder mededeeling dat de bevolking achteruit gaat en de finaucieele toestand der ge meente niet gunstig is, terwijl de ge meente vermoedelijk aangewezen is voor een Hoogere Burgerschool met rijkssub sidie in de toekomst, waarvoor de ge meente dus ook geld zal hebben te be talen. JJe Koninklijke beslissing volgt later. Philippine. Door den Raad van State, afdeeling geschillen van Bestuur, werd deze week behandeld het beroep van dhr. G. Voerman, alhier, tegen de wij zigingen van den legger van wegen en voetpaden der gemeente. Het beroep werd niet mondeling toegelicht; de Koninklijke beslissing volg! later. Biervliet Alhier kwam per telegraaf Dinsdag j.l. het treurig bericht, dat liet schip van dhr. 1. v. d. Linden nabij fiarendrecht (Z. II.) gezonken was. De opvarenden zijn gered. IJzendijke. Er schijnt nogal wat slof op te warrelen naar aanleiding van de benoeming van een nieuwen gemeente secretaris in onze gemeente. Althans in de „Middclburgsche Coiira.nl" van Don derdagavond j.l. lazen wij liet volgende ingezonden stuk Mijnheer de redacteur, Mag ik zoo vrij zijn het bericht omtrent de .secretaris-benoeming in uw blad van Woensdag 1.1. ©enigszins aan te vullen. Er waren 14 sollicitanten. De aanbeve ling bestond uit de heeren Voeten, ge meen te-secretaris te Philippine, en Vos- Iers, ambtenaar ter secretarie te Olden- zaal. Benoemd werd met 4 stemmen de heer C. ,1. Sturm, ambtenaar ter secre- tarie te Neuzen, de heer Voeten verkreeg •'1 stemmen, zooals is gemeld, maar ver zwegen wordt dat ik mijne verontwaardi ging heb te kennen gegeven, en mijne afkeuring, dat één der meest in aanmer king komende sollicitanten getracht heeft door Belgische invloeden pressie op mij en op een ander raadslid uit te oefenen o,m benoemd te worden, en dat ik mijne teleurstelling heb uitgedrukt over de wei nige sollidariteit die onder de raadsleden beerscht om, door op dien sollicitant hun stem uit te brengen, instemming te betuigen ,met die vreemde inmenging. En wat de onheusch© afscheidswoorden van den secretaris betreft, deze waren, na zijn edelmoedige pensioneering, beter achterwege gebleven, omdat hij er getuige van is geweest dat Burg, en Weth. zijn zoon onbekwaam verklaarden. Het brevet van bekwaamheid, dat hij bij zijn heen gaan ziehzelven uitreikt, mist voor inge wijden elke waarde, en over den nieuwen titularis, van wien hij ondergeteekende zeei gunstige aanbevelingen van bevoegde zijden waren ingekomen, is hij allerminst gerechtigd een oordeel te vellen. lend6' r'anlC VO°r de plaatsing, liaogach lT J. Th. HENDRIKSE. IJzendijke, 14 Sept. 1910. Moge ook al wat in dit stuk staat, waar zijn, zoo blijven wij het betreuren' (lat buiten de voordracht om aan een liberaal de post van gemeente-secretaris is toevertrouwd in stede van den als no 1 op de voordracht staanden, die als flink katholiek bekend staat en, als wij .ons met. Vergissen, om. zijne verdiensten voor de gemeente Philippine met het ridder kruis van Oranje-Nassau is begiftigd. In hot gemeenteraadsverslag in ons vorig nummer is een zinstorend©drukfout ingeslopen. Daar slaat: „vastgesteld werd ue constructie van gemeente-secretaris" ">t moet zijn: Vastgesteld werd de in 151 r u r t i e van den gemeentesecretaris nnT Het concert. Volgens ingesteld onderzoek is gebleken, dat het bericht over het concert IJzendijke (in no 108 razer courant) had moeten luiden: .Uit choondijke". Het verkeerde Omtrent het Piogialmma is niet de schuld van onzen 'f ichtgever, maar aan anderen te wijten Eede. In hel naburige (Belgische) Mal deghem zal op 19, 20, 21 en 22 Sep tember eeiie tentoonstelling gehouden S'orden. Het terrein bestaat uit 11 za len, waarin alles ondergebracht is. Zaal 1. Land- en tuinbouw; 2. Kuiperij', meu belen; 3. Vlechtwerk; 4. Theoretisch ge deelte landbouw; 5. Voedingsnijverheid; 6. Leder; 7, 8 en 9 Machines; 10 en 11 Handwerk en Kantnijverheid. We hopen, dat velen uit de streek de tentoonstelling met een bezoek zuilen veiteeren Breskens. Dinsdagnamiddag j.l. vlucht te een 16-jarige jongen in ©ene schuur, waar men bezig was graan te dorschen met een© machine. Eenigszins verbouwe reerd kwam hij terecht lusschen een© drijfstang en w-erd eenige k-eerten rondge slingerd, waardoor hij: eene armbreuk be kwam en over het heel© lichaam weid gekneusd. Nadat hij van zijne bovenklee- doren ontdaan was, werd hij1 verbonden. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. (M. C.) Boschkapelle. Deze week heeft men in den Willem -IILpolder met de stoom machine nog 3 gemeten mostaardzaad ge- dorscht; het ,zaad zag er mooi uit. De opbrengst der 3 gemeten bedroeg 2500 K.G, Bij den tegenwoordigen prijs van circa f 23 per 100 K.G. is de teelt dus wel loone-nd geweest. Naar wij vernemen zal onze „amigo", die juist .geen sieraad der gemeente is, nog eenigen tijd blijven staan; de kos ten van een nieuwen volgens ontworpen plan werden wat hoog gevonden. Clinge. Toen Dinsdagavond E. d. M. van de kennis huiswaarts reed, sloeg eensklaps het rijtuig om, met het nood lottig gevolg, dat voerman en inzitten den onderste boven vielen. Natuurlijk ver moedde men eerst, dat zulks het werk van kwaadwilligen was geweest, doch bleek het bij nadere beschouwing, dat de- as was gebroken. Bij het vallen is het rijtuig eenigszins beschadigd, doch persoonlijke ongelukken hebben we niet te betreuren. Nadat in den nacht van Dinsdag op 'Woensdag ongeveer vier zakken aard appelen .van het land van P. P. waren ontvreemd geworden, besloot de politie een nachtje nabij dat land te waken, teneinde de nachtelijke bezoekers in geval dat zij terug kwamen, op heeler daad te betrappen. En inderdaad Idaar kwamen vier 'manspersonen, kli-e 'flink de handen aan het werk sloegen. Maar ongelukkiger wijze sloeg op eens de hond aan, waar op zijl het, hazenpad kozen, voor d<e po litie hen .kon grijpen. 'tWare te wen- schen dat ze -eenmaal gesnapt werden. Koewacht Heel wat werk wordt in deze en omliggende gemeenten gemaakt van de konijnenfokkerij. Niet louter uit liefheb berij;, maar hoofdzakelijk om er een klei nigheid mee te verdienen, 't Zijn vooral de kleine landbouwers en arbeiders, die zich op den teelt der konijnen 'toeleggen o'm er tegen den winter een aardige hoe veelheid te kunnen verkoopen. Deze ko nijnen worden meest alle door Belgische handelaars opgekocht en levend naar Bel gië vervoerd. In de groote slachterijen worden ze gedood, gestroopt en gezuiverd en dan verzonden naar Antwerpen en Brussel, en vele ook naar Engeland. In de laatste dagen is in den konijnen- handel een stilstand gekomen. De Belgi sche opkoop-ers blijven weg, want nu de jachttijd begonnen is, is er weinig vraag naar konijnenvleesch. Men vertrouwt ech ter ,dat na. het sluiten der jacht de prij zen wel weer zullen stijgen. In de week van 7 tot en met 13 Sep tember kwamen in Zeeland 7 geval len van besmettelijke ziekten voor, nl. één geval ,van typhus en febris typhoidea. te Oostburg, vier gevallen van roodvonk, twee te Aagtek-erke en twee te Vlissingen en twee gevallen van diphtheritis te Go-es, De rechtbank te Middelburg heeft he den veroordeeld wegens: ■mishandeling: M. S., 18- j-, visscher, Amemuiden, tot 14 dagen gevangenis, straf; L. W., 47 jaar, kikvorschenvan- ger te Zele (België) tot f 5 b. s. 5 d. hechtenis. eenvoudige 'beleedigingW. R., 55 jaar, tuinier te Terneuzen, tot f 20 b. s. 20 d. hechtenis. beleediging van een ambtenaar: W. M, 22 jaar, opperman te Vlissingen, tot f 10 b. s. 10 d. hechtenis. wederspannigheidM. H. S., 20 jaar, veldarbeider -en J. K. S., 51 jaar, kleer maker, beiden te Heinkenszand, ieder tot 14 dagen gevangenisstraf. diefstalTh. C., 19 jaar te Philippine en A. de M„ 32 jaar te Biervliet, land bouwersknecht, ieder tot 3 dagen gevan genisstraf. Vrijgesproken-W. jvan B., 18 jaar, schip, persknecht te Wem-eldinge, beklaagd van het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld. Veroorzaken van den dood door schuld. Voor de rechtbank te Middelburg had zich heden (Vrijdag) te verantwoorden A W., 17 jaar, stalhouidersknecht, geboren en wonende te Middelburg. Deze jonge man werd ten laste gelegd, dat hij op 28 Juli 1910 op den hoek van de- Lange Delft en St. Jansstraat te Middelburg als bestuurder van -een postwagen hespan nen met een paard, roekeloos en onvoor zichtig in een voor die plaats veel te snellen draf en met een veel te scherpen draai die hoek is omgereden, tengevolge van welk woest en onbesuisd rijden Cor nells Adrianus Peene door den postwagen werd gegrepen, hét wiel over het lichaam van dit kind is gegaan en dat kind bijna onmiddellijk daarna is overleden. In deze zaak waren 10 getuigen, waar onder twee als 'deskundigen gedagvaard. In verband met de kinderwetten werd deze zaak met gesloten deuren behan deld. Het 0. M. -eischte f 24 boete, subsidiair één maand tuchtschool. De verdediger, Mr. .1. Goedbloed, be pleitte vrijspraak. Uitspraak in beide zaken 23 Septem ber. Zware mishandeling en Diefstal. Voor de rechtbank te Middelburg stond heden (Vrijdag) terecht J. F. M., 24 jaar, landbouwer, geboren en w.on-ende te Hon- tenisse, thans in hechtenis te Middel burg, beklaagd, ,dat hij op of omstreeks 29 Juni 1910 onder Hontenisse heeft weggenomen een zakje met ongeveer f 40 toehehoorend aan P. J. Boogaart, althans aan een ander 'dan aan h-ern, beklaagde, met het oogmerk om zich dal geld we derrechtelijk toe te eigenen, zulks nadat hij', om dien .diefstal -mogelijk te maken en voor te bereiden genoemden Boogaert, die dat geld hij zich droeg, met een mes verschillende levensgevaarlijke verwon dingen had toegebracht, als een wond in de okselstreek, doordringende tot in de borstkas, een wond in den rug, door dringende tot in de borstholte en een wond in de achtste tusschenribruimte, dringende door het longvlies. Zes getuigen waren gedagvaard, onder wie -een als deskundige. Als verdediger trad op mr. Joh. Adri. aanse. De voornaamste getuige, P. J. Boogaert, arbeider te Stoppeldijk, verklaarde, dat hij op 29 Juni met beklaagde in een café is geweest te Terhole en daar dronken is geworden,maar niet zoo erg, of hij weet, dat hij geen woorden met. be klaagde heeft gehad. Ook zijn ze samen nog in een ander café geweest. Hij be taalde uit een zak, waarin zilver geld wes. Later is hij huiten gegaan en daar kwam iemand van de lengte van den beklaagde hem achterop, ©n .bracht hem e-en steek in liet -hoofd toe en vervol gens twee in do zijde. Hij is gevallen en toen heeft die persoon getracht zijn hals af te snijden. Van het begin af heeft die persoon getracht liet. geld van getuige machtig te worden, 'wat. hem eindelijk gelukt is. -Getuige is tot 's morgens half zes aan den weg blijven liggen, doch is niet buiten kennis geweest. Beklaagde -erkent met getuige in hel. café geweest te zijn, deze heeft hem uit gescholden, toch is hij met getuige naar het andere café geweest. Toen hij' bui ten. was is hij' teruggekomen om getuige te vragen of hij hem uitgescholden had. Beklaagde zegt toen niet getuige wtaer woorden te hebben gekregen en hem toen eerst met een steen geslagen te hebben en heeft hem toen met ©en mes gestoken, waar bijl maar kon. Hel mes heeft hij weggeworpen. Na verhoor van de andere getuigen, waaruit niets van -eenige ruzie blijkt, eischt het O. M. zes jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. De verdediger ontkende, -dat bet wettig bewijs geleverd is van h-et ten laste ge legde en vroeg elementaire straf. Het drama te Lochem. Uit Zutphen meldt men Door de deskundigen, indertijd door de rechtbank te Zutphen benoemd om een onderzoek te doen naar den geestestoestand van Marcus Bachrach, die te Lochcm zijn ouders van het leven beroofde, is als hun gevoelen uitgesproken, dat B. lijdende is aan een vorm van krankzinnigheiddat hij de feiten heeft gepleegd in een toestand van beneveld bewustzijn en hij geacht moet woiden tijdens het plegen van de daad niet in staat te zijn geweest zijn wil te bepalen. Conform het requisitoir van het O.M. is nu door de Rechtbank de plaatsing van B. gelast in een krankzin nigengesticht voor den proeftijd van niet langer dan een jaar. Bij Kon. Besl. zijn met ingang van 1 October benoemd tot gezworene van den Soelekerkepo-ld-er, C. Maris, te Wissekerke tot lid van het bestuur der waterk-eering van den calamiteuzen polder Burgh en Westland, G. A. van Zuijen te Burgh; tot gezworene van het waterschap Nieuw- Bommenede, J. Versepul, te Zonnemaire. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Rotterdam (H. Rosalia) den "WelEerw. Pater J. A. J. Hulshof, O. Mtot kapelaan te Leiden (O. L. Vr. Onb. Ontv.) den WelEerw. Pater C. L. M. Zuidgeest O. M en tot kapelaan te 's Gravenhage (H. Antonius) den Wel Eerw. Pater O A. Bulters. O. M. Oostburg Alhier en in de omstreken zijn de meeste „witte vruchten" binnen. Hier en daar treffen we nog een partij tarwe aan op het land, dit is meest tarwe, die na den winter gezaaid is en haar vollen wasdom nog niet heeft. De vele regen van de laatste dagen, doet hieraan natuurlijk geen voordeel. Ook enkele klein© partijtjes boonen zien we nog staan. De aardappelen zijn bij sommigen al uit en hij' velen is het „steken" of rooien in vollen gang. De qualiteit valt hij sommige soorten goed mee. De quanti- teit laat hij' sommige soorten veel te wensc-hen over: vooral bij die, welke wei nig bestand zijn tegen de „plaag" of ziekte. Binnen korten tijd zal ook een aanvang gemaakt worden met het biet-in steken. Voo-r vroege levering, d. i. van 2128 Sept. en va.n '29 Sept.4 Oct. wordt door sommige fabrieken resp. f 1 en f0.50 per '1000 K.G. meer betaald. Velen steken -echt-er liefst niet vroeg, om- dal .ze weten, dat de bieten bij' gunstig weer nog heel wat kunnen groeien. Koewacht. Uier is men volop bezig met -het rooien der aardappelen. Zooals bekend ,is, valt dit jaar de aardappel oogst, 'zoowel op de klei als op het zand tegen. -Dit is echter niet het geval met „De Industrie". Deze aardappel heeft wei nig of niets van de ziekte gel-eden ©n de (Opbrengst is op sommige akkers ver bazend. iVan 75 t-ot 100 zakken en meer per gemet is geen zeldzaamheid. Als men nu w-eet, dat deze- week „d-e Industrie" verkocht .werd voor f 2,85 a f 3 per hon derd JC.G,, dan zal men wel toegeven, dat de oogst daarvan volstrekt niet tegen valt. - Vetgehalte bij morgen- en avondmelk. Bij alle landbouwers is hel. bekend, d-at liet vetgehalte der morgenmelk door gaans lag-er is dan die Van de avond- inie'lk. Over het algemeen schreef men dit toe -aan het ongelijk zijln der melk tijden. iWe-rd 'met gelijke tusschenppozen gemolken, -zo© redeneprde men, clan zou den de vetgehalten nagenoeg dezelfde zijn, vooral zoo men gedurende geruimen tijd het vee onder zooveel mogelijk 'gelijke omstandigheden liet verkeeren. Tegen deze bewering is zekere Crowth-er opge komen. .Hij wil het verschil zo-eken fa den verschillenden physiologischen toe stand, waarin het' dier 'smorgens en 's avonds -verkeert. Deze meening wordt bievestigd doo-r E. Desbarrières, die een onderzoek instelde hij 5 koeien, die onder zooveel mogelijk gelijk© omstandigheden vlerkeerden en steeds met precies gelijke tusschenpoozen -gemolken werden. Zijlne resultaten waren de volgende: Over 20 proiefdagen bevatte bij' 4 koeien de a.vand- melk gemiddeld 0,4 tot 0,7 percent meer dan (le 'morgenmelk. Een enkel maal be valt© de morgenmelk er iets graoter vet gehalte. ,Bij! de vijfde koe deed zich liet omgekeerde -voor. Daarbij was het vet gehalte der morgenmelk gemiddeld 0,04 percent hooger dan die der avotndm-elk. Oostburg. In de plaats van dhr. J. v. d. Walle, -die als leeraar naar de R. II. B. S. te Schiedam vertrok, zijn hier tot onder wijzers aan de R. N. L. benoemd dhrn. C. de Klerk, h. d. s. te Waterlandkerkje en A. Mol, h. d. s. te Retranchement. Lijst van de aan het postkantoor te Goes, over de 1ste helft der maand Sept. ter post bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de ge adresseerden niet zijn kunnen worden uitgereikt. Mej. G. v. Alphen te Goes. J. Dijkgraaf te Amsterdam. De Koning der Belgen hoeft den heer Asser, hoofd der bekende diamantslijperij, benoemd tot chevalier der Leopoldsorde. H. M. de Koningin der Nederlanden schonk f 200 voor het „Koperenstelen- fonds" der diamantbewerkers. Delft. Bij het sloopingwerk aan de voormalige kogelgieterij kwamen 2 werk lieden onder een vallenden muur terecht. De -eene, V. K„ uit Amsterdam, verkeert wegens inwendige verbloeding in zorg wekkend en toestand. De andere, II. H., insgelijks uit Amsterdam, is niet zoo erg gewond. Dedemsvaart. De 17-jarige Sch. had de onvoorzichtigheid zich zoodanig met een bijl in den voet te kappen, dat ©en slagader en 3 peezen werden doorge sneden. Na een voorloopig verband werd de gekwetste per -extra-tram naar Zwolle gébracht. Johannesburg. (Zuid-Afrika). De uit slag over hel geheele land van d-e verkie zingen voor het Afrikaansche parlement is, dat gekozen zijn34 nationalisten, 33 unionisten, 6 onaf h ankelijken, 2 leden der arbeiderspartij'. Hieronder zijn ook de genen begrepen, (die bij enkele candidaat- stelling zijn gekozen. Curasao. Blijkens een bij het depar tement van Buitenlandse!» Zaken inge komen telegram, is o»p het eiland St. Martin het zoutmeer buiten zijn oevers getreden en heeft de wegen verwoest. Sydney. (Australië). Een Neder- lancïsch eskader, bestaande uit de oorlogs schepen „De Ruyter", „Koningin Regen tes" en „Hertog Hendrik", is hier bin nengevallen ien hartelijk verwelkomd. Groote feestelijkheden staan te wachten. Den 26en a.s. vertrekt het eskader naar Melbourne, T h o 1 e n, 13 Sept. 1910. Jarige Zeeuwsche tarwe f 7,a f 9, Nieuwe tarwe f9,a 10,haver f3, a f4,rogge f5,50 a f 6.wintergerst f4,50 a f5,aardappelen blauwe f2,75 a f3,witte f2,a f2,50; peren f 4,80 a f 5,60appelen f 4,80 a f 5,60 per HL. hooi f25,a f30,per 1000 K.G stroo f 7.a f 10, per 100 bossenzomergerst f4,a f4,50 per H.L. Middelburg, 15 Sept. 1910. Ter graanmarkt van heden was er een redelijke aanvoer. Tarwe en zomergerst onveranderd in prgs. Kroonerwten 75 cent hooger. Van nieuwe bruine- en witteboonen waren een paar monsters ter markt, prijs onbekend. De prijzen waren als volgt Jarige tarwe f 6.a f 7. Nieuwe dito - 7.a - 7 75 Rogge- 5.75 a - 6.50 Zomergerst- 4.50 a - 5. Haver- 2.50 a - 3.50 Kroonerwten - 14.75. a - 16.75 per mud. Karweizaad - 13 a - 13 25 par 50 kilo. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f0.70 i fO.75, voor particulieren f 0.77B per 1/3 kilo. Eieren f 5.20, voor partieulierea f 5.60 per 100 stuks. Noteering v. d. marktzetter van de landbouwvereeniging Boter f 0.70 4 f 0.75, voor particulieren f0.775 per 12 kilo. Eieren f 5.20, voor particulieren f5.60 per 100 stnks. GOES. Geboren14, Pieter, z. v. Lau rens Duvekot en Cornelia Eversan Van 15 en 16 Sept.. MiQDELQURu Ondertrouwd: J. Groene- wegen, jui. 30 j. en C. M. Wage, jd. 22 j. Getrouwd: J. J. Godeschalk, jm. 24 j. en M. E, Koolwijk, jd. 30 j.E. A. Pol- i liet, jm. 23 j. en J. P. Leempoel, jd. 23 j. Overleden: IP. S. Yoets, 22 j„' z. Van 916 Sept. IERSEKE. Geboren: 10, Ma,rijn, z. v. Daniël Duaurick en Elisabeth Klous; 11, Cornelia Adriuna, d. v. Jacob» Duijnkerke en Wilhelmina Sinke. Over de maand Aug. RETRANCHEMENT. GeborenJ., z. v. A. van Hoorn en M. van Melle; J„ z. v. I. Luteijn en A. de Bliek; A., d. v. J. Plas- schaert en A. v. d. Vijver; W., z. v. J. Focké -en I). de Meij. OverledenI. Faes, 31 j.F. Ie Bleu, 52 j. SLUIS. Getrouwd: .1. Arlman, jm. 24 j. ©n C. Elias, jd. 25 j. Geboren: J., z. v. B. de Zutter en E. Rabout; M„ d. v. J. Nieskens en F. Vrie- 1 ij nekM., d. v. P. Visser en M. Hullaert; 1!., z. v'. E. Borez en M. Cattoen; L., z. v. W. Zegers en A. Ra-eman. Overleden: A. Albregts, 2 mnd.; H. Cools, 97 j.; M. v. d. Ven, 2 md. Sept. 20 Goes, rundvee, paarden, en rijtuigen, Neervoort. 20 Coljjnsplaat, suikerbieten, en voeder- peeën te velde, Noordjjke. 20 Aardenburg, inboedel, James. 21 Vlissingen, 5 huizen met erf, Paap. 21 Middelburg, varkens, houten huisiaad, Hosang. 22 Kruiningen, hofstede St Annaput te Waarde, groot 66.10.40 H.A., Schram Fiocco. 22 Wemeldinge, afbraak polderhuis en var kens, Neervoort. 23 Ierseke, inboedel enz. Schram. 24 Colpnsplaat, inboedel Nnordjjke. 24 Retranchement, inboedel, James. 27 Zierikzee winkelh, en erf Appelmarkt, H. J. van Nouhuys. 28 Kwadendamme, groote party hoornvee, Neervoort. 28 's H' Arendskerke, 20 st. hoornvee, party varkens, gereedschappen en beesten- peeën. 29 Kruiningen, bouwterr. 0.59.96, Schram. 29 Hoedebenskerke, bouwland 5.13.20 H.A. Neervooit. 30 Coiy'nsplaat, inspan Noordüke. 30 's-Gravenpolder, 20 paarden, koeien en inspan, Hollmann Verhoek. Oct. 5 's Heerenhoek, herberg met schuur en erf, Voorstr. A 11, W. Rioolen, M'burg Mertens Roosendaal. 6 Kortgene, groote party hoornvee, Neer voort. 12 Kwadendamme, gioote party hoornvee, Neervoort. 27 's-Heerenhoek, hofstede, van Cleef. Aanbesferiiingercr Sept. 20 Eede, Het maken van een klinkerbestra- ting op het schoolplein der O, L. S. Aanwyzing 20 Sept. Inlicht. F. Stan- daert, Ca'é „Transvaal". 21 Hansweert, schuur voor varkens, J.de Poorter. Sept. 28 Kajelle, weiland 2.67.80 H.A. v. Campen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3