UIT ZEELAND M. Koning Albert en Koningin Elisabeth binnen. Als de Belgische Koninklijke trein bin nenkomt, roffelen weer de trommen, terwijl de muziek de „Brabanfonne" speelt. Koning Albert stapte uit en kuste II. M. de Koningin Wilhelmina de hand. Z. M. onderhield zich eenige oogenblikkeu met den Koningde Priu3 met H. M. Koningin Elisabeth. Daarna spraken de beide Koninginnen eenige oogenblikken met elkander, terwijl Prins Hendrik zich eenige oogenblikken met de Koning onder hield. Koning Albert droeg het Grootkruis van don Nederlandschen Leeuw en was gekleed in generaalsuniform Koningin Elisabeth droeg een lila zijden costuum met zwarten mantel en boa. Daarna inspecteerde H. M. Koningin Wilhelmina met Koning Albert, gevolgd door den adjudant Sweerts de Landas, de eerewacht. Om hal één kwam de Koninklijke stoet buiten het station, onder luid gejuich van het publiek. De stoet was als volgt opgesteld Eerst de Hoofdcommissaris van Politie, daarachter de Burgemeester, vervolgens jhr. vrn Geen. Hierachter volgde een escadron huzaren. Hierbij sloot zich aan het Hofrijtuig met zes paarden bespannen, waarin gezeten was Koning Albreeht, recht van H. M. Koningin Wilhelmina. Dan volgde het eveneens met zes paarden bespannen rijtuig, waarin H. M. de Koningin Elisabeth naast Z. K. H. Prins Hendrik gezeten was. Daarachter vogden nog een zestal rij tuigen met bet gevolg. Er werd stapvoets naar het Paleis op den Dam gereden. Op den Dam. Om 12.30 klonken saluutschoten ten teeken dat H. M. de Koningin te Amster dam was gearriveerd. Dan speelde het caril lon. Er was een groote massa publiek op den Dam. De officieren vormden een carré voor het Paleis. Om 12.40 kwam onder het spelen der „Brabanconne" de Kon. familie met hare gasten ten paleize aan. De souvereinen inspecteerden de Eere wacht, terwijl bet gevolg in de rijtuigen bleef. Vervolgens traden de Koninklijke familie met Hare gasten onder den Baldakijn het Paleis binnen. Na eenige minuten verscheen H. M. de Koningen Wilhelmina, Koningin Elisabeth en Koning Albert met Prins Hendrik op het balkon. Het publiek hief een luid gejuich aan, terwijl de muziek speelde. Naar het Rijksmuseum. Om een uur had het dejeuner plaats. Om drie uur werd uitgereden tot het brengen van een bezoek aan het Rijks museum. De Kon. Familie en Hare gasten waren gezeten in twee rijtuigsn ii la Dau- mant besponnen. In de eerste was koning Albert gezeten met Koningin Wilhelmina in het tweede Prins Hendrik met Koningin Elisabeth. Het gevolg had in zeven volgrijtuigen plaats genomen. Na bet bezoek aan het Rijksmuseum dat door het Belgische Vorstenpaar zeer werd geroemd, had de ontvangst ten stad- huize plaats, waar een kleine tentoonstel ling was georganiseerd van de stedelijke schatten, bestaande uit oud zilver en kostbare documenten. De burgemeester verwelkomde de Bel gische majesteiten in het Nederlandsch en legde nadruk op de hooge eer, die dit bezoek aan senaat en burgerij der Neder- landsche hoofdstad verschaft. Koning Albert antwoordde in vloeiend Nederlandsch, zijn hooge ingenomenheid met deze ontvangst te kennen gevend. Deze rede, die onder diepe stilte werd aangehoord, maakte blijkbaar indruk. Bij deze ontvangst waren alle gemeenteraads leden met uitzondering van de socialis tische, tegenwoordig De koninklijke gasten gebruikten de thee ten stadhuize. Het groote hofdiner had ten paleize plaats om half acht. De lievelingsbloem van Koningin Elisabeth, de roos, domineer de als tafelversiering. Alleen bij dezen officieelen maaltijd werden de toespraken van onze Koningin en van den Belgischen souverein in het Fransch gehouden, zijnde dit de gebruikelijke taal bij dergelijke plechtigheid. Onze Koningin sprak onge veer als volgt Sire, Het is mij bijzonder aangenaam, Uwe Majesteit en de Koningin welkom in mijne hoofdstad te kunnen heeten. Ik vlei mjj, dat dit bezoek niet slechts betrekking heeft op mij persoonlijk, maar acht mij gelukkig, dat ook het verlangen om mijn land te zien en de uitstekende verhoudingen van goede nabuurschap tusschen Belgio en Neder land nog meer te versterken, Uwe Majesteit hebben aangespoord, hierheen te komen. Indien zulks en ik ben daarvan overtuigd het doel der komst van Uwe Majesteit is geweest, kan ik Haar verzekeren, dat ik hartelijk Hare goede bedoelingen deel en dat ik vurig verlang, dat de beste verstandhouding tusschen Ons Beider Landen blijvend voortbesta. Ik durf verwachten, dat Uwe Maje steit een goede herinnering met zich zal nemen aan den korten tijd, in Amsterdam doorgebracht, en aan het weinige, dat ik Haar kan doen zien, en spreek de hoop uit, dat die herin nering Haar er toe brengen zal, het bezoek, dat Zij mij heden het genoegen doet, te brengen, en voor welk bezoek ik Uwe Majesteiten verzoek, mijn dank te willen aanvaarden, te herhalen. Ik drink op de gezondheid van Uwe Majesteiten, van het Koninklijk Huis van België en op den voorspoed van België. Koning Albert antwoordde daarop als volgt De Koningin en ik zijn even be koord als dankbaar voor de ontvaDg3t die ons door Uwe Majesteit en het Nederlandsche volk is bereid. De beminneljjke welkomstwoorden van Uwe Majesteit verhoogen nog de waarde, die wij aan deze zeer hartelijke ontvangst hechten. Sinds lang was het een ozzer dier baarste verlangens, het genoegen te hebben, l;we Majesteit te ontmoeten en tevens, zooals Zg zich wel wil voorstellen, beter kennis te maken met het mooie land, dat zij bestuurt. Wij achten ons gelukkig Haar heden de uitdrukking Onzer vriendschaps gevoelons, en de verzekering van de eerbiedige toegenegenheid der Belgi sche natie aan te bieden. Voor deze eerste ontmoeting kon geen omgeving beter gekozen zijn dan dezen oude en bloeiende stad Amster dam, waar in grootsche monumenten en onvergankelijke kunstwerken de roemrijke geschiedenis der Vereenigde Provinciën en van het Doorluchtige Huis van Oranje herleeft. De meest vriendschappelijke ver kondingen ik merk het met vreugde op bestaan tusschen de Belgische en Nederlandsche bevolking. Behalve een gemeene grens over een groote uitgestrektheid, hebben zij onderling waardevolle verwantschappen, die hen nog meer samenbrengen. Dit jaar zelfs heeft de regeering van Uwe Majesteit aan België een teeken van achting en welwillendheid dat België naar waarde heeft geschat, gegeven door voor Nederland een belangrijke plaats op de tentoonstelling te bereiden. Het elegante gebouw van Nederland boeit er de aandacht der bezoekers door de belangrijkheid der en verscheidenheid der uitgestalde producten. Zij getuigen van de zeldzame en sterke eigenschappen van het Neder landsche ras, z'n handelsbekwaamheden z'n volhardend vernuft, z'n bedreven heid in het oplossen der moeilijkste problemen der kolonisatie van tropische streken. Ik ben bizonder getroffen geweest door de schitterende deelneming aan ons feest van kunst en nijverheid, evenzeer als ik het heden ben door dé bekoorlijke woorden, waarmede Uwe Majesteit Haar verlangen uitdrukt, de beste verstandhouding tusschen Ons Beider Landen te zien voortbestaan. Van mijn kant geef ik Haar gaarne de verzekering, dat ik er steeds van harte toe zal bijdragen, de banden van vriendschap en goede nabuurschap, die de bewoners van België en van Neder land vereenigen, nauwer aan te knoopen. Ik ben overtuigd een warmen weer klank te vinden bij mijn medeburgers, als ik ter gelegenheid van onze aan wezigheid in dit naburig en bevriend land de bewondering uitdruk die wij koesteren voor Uwe Majesteit, erfge naam van de hooge deugden en de warme vaderlandsliefde, die het erf goed van haar huis zijn. Als oprechte tolk van de gevoelens, die het Bel gische volk met mij deelt spreek ik warme wenschen uit voor het geluk van Uwe Majesteit. Zij zal mij toe staan bij deze wenschen op te nemen Hare Majesteit Koningin Emma, den Prins der Nederlanden en Prinses Juliana, het voorwerp van de liefde en de verwachtingen van een geheel volk. Ik hof mijn glas op ter eere van Hare Majesteit de Koningin dér Neder landen en Hare Hooge Familie en ik drink op den voorspoed van het Nederlandsche volk. De militaire taptoe in den avond verliep uitstekend. De souvereinen luisterden er naar vanaf het balcon van het paleis. De schitterende uniformen van koning Albert en Prins Hendrik staken fel af tegen de lichte avondtoiletten der koninginnen. Het was een schoone groep. Zoowel koningin Wilhelmina als koning Albert hebben vele onderscheidingen verleend. Minister Heems kerk is met het grootkruis van de Leo poldsorde begiftigd benevens zjjn ambtge noot van Buitenlandsche zaken, de ministers Kolkman en Regout (Waterstaat) ontvingen het grootkruis van de Kroon van België. Onze Amstcrd. corr. meldt De dag van heden (Vrijdag) was aller eerst gewijd aan het brengen van een bezoek aan de Diamantslijperij der Firma Asscher gelegen in de Tohtraat. Ten 10 ure hedenmorgen werd uitgereden en begaven de Koninklijke Gasten zich naar deze diamantslijperij. Het publiek bracht ook in deze straat den Vorstelijken personen hartelijke begroe tingen. In den geopenden ingang stonden de heeren Asscher, om de Hooge Bezoekers te ontvangen. Door hen werden vervolgens bezichtigd collecties diamant, modellen van den Oullinan en van andere beroemde steenen, door deze firma bewerkt. Ook trokken de aandacht de uitgespreide collecties diaman ten van het zuiverste water en van verschillende kleur, prachtverzamelingen, waarover de Koninklijke Personen telkens hunne bewondering te kennen gaven. Ook informeerde Koning Albert naar verschil lende bijzonderheden, waarvoor hij de meeste belangstelling toonde. Nadat de Koninklijke Vorstenparen hunne ingenomenheid hadden te kennen gegeven, en daarbij niet nalieten bijzonder dank te zeggen voor hetgeen men had aanschouwd, werd afscheid genomen. Langs Amsteldijk, Nieuwe Amstelbrug- Weesperzijde, Tulpplein, Sarphatistraat, Roeterstraat, Kerklaan, Plantage Midden, laan langs Hortus, Nieuwe Heerengracht, Rapenburgplein, Sehippersgracht, Prins Henkrikkade, Kemperburg werd het Station bereikt vanwaar om 11.40 uur vertrokken werd tot het brengen van een bezoek door H. M. en Hare Hooge Gasten aan de Koningin-Moeder te Soestdijk. Aan het station te Baa.n werden, zooals men ons vandaar seinde, de Hooge Bezoekers door H. M. de de Koningin Moeder hartelijk verwelkomd en begroet. Zij vergezelde zelf de jonge Vorstenparen naar liaar lusts.ot, het paleis te Soestdijk. In deze anders zoo rustige gemeente vielen den Belgischen Koning en Koning'ji geestdriftige toejuichingen ten deel. Ook onze Aoningin, Haar Koninklijke Moeder en Prins Hendrik werden luide door de bevolking toegejuicht. Ten Paleize werd het dejeuner gebruikt. In den namidd >g werd weer naar Amster dam de terugtocht aanvaard. Onze Amsterd. correspondent meldt daar omtrent Te bij vijven kwamen de Koninklijke Personen aan het Centiraal Station uit Baarn van het bezoek aan H M de Koningin- Moeder in de hoofdstad terug. Ook nu weer waren vele toeschouwers op het stations plein aanwezig. Onmiddellijk werd langs hot Damrak waar eveneens velen waren opgesteld die de stoet hartelijk toejuichten, naar het Paleis op den Dam teruggereden. Ten Paleize zou na kwart over vijl de ontvangst plaats hebben van de leden der Belgische kolonie, hoofden van hier te lande gevestigde consulaten enz. Na het diner volgt hedenavond het be- zoek aan het door do gemeente Amsterdam aangeboden gala-concert in het Concert- gebouw. Uit de Belgische pers. In de „Vlaamsche Gazet" schrijft Jul. Hoste o.a. Van al de bezoeken die onze V orsteu aan de Koninklijke hoven en bij de Staats hoofden van bevriende rijken zullen af leggen, is er zeker geen een dat zoo zeer overeenstemt met de gevoelens van het Belgische volk, als dat aan het Hollandsche hof" aan de hoogvereerde afstammelinge van het Huis van Oranje, dat ook in onze geschiedenis een zoo voorname rol heelt De toenadering, sedert jaren liewerkt, is nu een feit geworden wij hebben be grepen dat twee kleine volkeren, die zooveel gemeenschappelijk goed te verdedigen hebben er alle belang bij hebben op meer ver- trouwelijken voet met elkander te leven en desnoods bij malkaar hulp en steun te zoeken. En dan Nooit werden vreemde orsten met zooveel gulhartigheid ontvangen en toege Het is alsof men met krachtdadige hand de banden wou heraanknoopen, die zoo te onpas werden verbroken en voor goed de vriendschap tusschen beide volkeren be zegelen. Die handelwijze laat ons hier niet on verschillig wij ook gevoelen dat er met de reis van Koning en Koningin Albreeht naar Amsterdam iets veranderd is in onze lietrekkingen met het Noordervolk. De zaak De Gelder. De gemeenteraad te Amsterdam heeft na een driedaagsch, vaak heftig debat, beslissing genomen inzake de quaestie over beweerde onregelmatigheden aan de electrische centrale, waarom door de daarvoor benoemde raadscommissie werd voorgesteld verschillende hoofdambtenaren eervol te ontslaan. Zonder stemming werd aangenomen den directeur der gemeente Electrieiteits-wer- ken A. W. Ressing eervol ontslag te verleenen, met ingang van den dag, vol genden op dien van dit besluit en met uitkeering van een bedrag, gelijkstaande met zjjn jaarwedde. Met 24 tegen 19 stemmen werd besloten B en W. uit te noodigen den hoofdboek houder J. C. Groothoff onmiddellijk ingaand eervol ontslag te verleenen, onder bepaling dat hem zijn jaarwedde nog gedurende 1 i maanden zal worden uitbetaald. Met 26 tegen 19 stemmen werd aange nomen het voorstel van dhr. Lambrechtsen van Ritthem, luidende: De gemeenteraad besluit B. en VV. in overweging te geven, den chef der ïtstal- latie bij de gemeente Electriciteis werken L. H. Grivel, te verleenen eervol ontslag uit den gemeentedienst en met uitkeering van een bedrag, gelijkstaande met zijn jaarwedde. Met 22 tegen 21) stemmen werd aange nomen aan den eervol ontslagen ingenieur-onder directeur der G. E W. dr. G. de Gelder een schadeloosstelling toe te kennen tot een bedrag, geljjkstaande met tweemaal zijn jaarwedde. Bij de Woensdag te Rotterdam district I gehouden verkiezing van een lid voor den gemeenteraad verkregen de heeren B. Hooykaas Jr. fChr. hist.) 1535, D. de Klerk (lib.) 1425, H. W. C. Stolle (S.D.A.P.) 1180 en dr. W. van Ravestein (S.D.P.) 62 stemmen, zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren B. Hooykaas Jr. en D. de Klerk. Instemming De anti-rev. „Rotterdammer" haalt met instemming een groot gedeelte aan van hetgeen in „De Tijd" van Dinsdag te lezen stond onder het opschrift: „Over de prediking van liet Woord Gods" en schrijft Dezer dagen kon men in de roomsche bladen lezen, dat de Paus weer een ker kelijk document „Motu proprio" (uit „eigen beweging") geheeten, heeft uitge vaardigd, dal v.ii.l. legen het modernisme is gericht. Behalve vele andere waarheden, waar mee een Protestant van heeler harte kan instemmen, is vooral wat betrekking heelt op „do prediking van het Woord Gods", ook voor niet-roomschen van belang. En hoewel wij geen kerkelijk blad zijn, zoo willen wij toch, vooral om te doen uit komen in een tijd, waarin het antipapis me zoo fel wordt aangeblazen, dat Rome mede een dam opwerpt legen den stroom van ongeloof en revolutie, voor liet be houd van hel. Christelijk geloof, een en ander daaruit overnemen. Wie zal durven ontkennen, dat hierin geen gulden waarheid wordt uitgesproken, wier behartiging ook floor niet-roomsche „geestelijken" tot onberekenbare]) zegen zou zijn voor de kerk van Christus in ons vaderland? En feitelijk moet toch alles medewer ken om hel ontstaan en bestaan der Kerke Christi mogelijk te maken. „Protestantisme". In het anti-rev. Eriesch Dagblad le zen wij het volgende snijdende stukje over het jammerlijk gedoe der Evangeli sche Maatschappij. Dat is óók.... „protestantisme" De „Evangelische Maatschappij", die te Wageningen bijeenkwam, liet <11:11' o.m. ook een gewezen roomsch priester uit Frankrijk spreken. Deze man deelde mee, dat in den laat. sten lijd niet minder dan 1500 pries ters hun dienst verlaten hebben. Men vond dat heerlijk. Maar die menschen konden nu geen protestanlsche predikanten worden, zei de spreker. Daar moest men van jongsaf in „opgebracht" zijn. Hm 1 Dat vond de vergadering ook. De spreker wilde daarom sommigen hunner opleiden oii uitzenden in groote zalen, schouwburgen desnoods, om er te verkondigen wat Dat, Christus in «le wereld gekomen is, om zondaren zalig te maken? Neen, dat niet. Dat is te ouderwetsch. Neen om er te verkondigen: a. de vrijheid van gedachte. li. «le gelijkheid voor God. c. "de broederschap der menschheid. Dat vond die Evangelische Maatschap pij heerlijk. En 0111 «lil modern geiloe te jievoideren zou ze 'n subsidie geven! Ook dat is „protestantisme" .la, waar Calvijn z'n scherpste wape nen tegen zou gekeerd hebben 1 Goes Sin«fs een kwarteeuw zweeg het klokkcspel in «ten stadstoren, alleen met de heele en halve uren en kwartieren speelde het een wijsje. Dit is thans ver anderd. De klokken zijn hersteld en op toon gebracht en de burgerij kan zicii nu weder verlustigen in de fraaie melo dieën van ons herboren carillon. Vooral aan de ijverige bemoeiingen van onzen burgervader is dit te «tanken. Z. EdelAchtbare komt daarvoor een woord toe van oprechten idank. Itet herstellingswerk is uitgevoerd door do firma F. v. d. Kerkhof uit Aarle- Rixtel. In de Dinsdag gehouden algemeeno vergadering van het Stamboek van het Zeeuwsch-Belgische Trekpaard werden tot bestuurleden benoemd de volgende heeren voor den achter hun naam Ver nielden kring: S. Janse, (Walcheren), J. C. van «Ier Have, (Schouwen-Duiveland), C. A. II. Wagtho, (Tholen en St. Philips- land), 1'. C. W. Swemer, (Noord-Beve land,)!'. van der Werf .Ir. en H. A. Han- ken, (Zuid-Beveland), L. .1. Roggeband, (i. A. Vorsterman van Oyen en C. de Bruijckere, (Zeeuwsch Vlaanderen W. D.), F. C. O. M. Ilombach, Johs. de Feijter, Ph. .1. van Dixhoorn en Vael, (Zeeuwsch Vlaanderen O. D.) Z. Gisterenavond waren eenige kinderen aan het spelen op den Westsingel. On verwacht kreeg een der kleinen, het zes jarig zoontje van dhrAv| A., een duw, waardoor hij kopje de vest te recht kwam. Op het hulpgeroep der klei nen kwam de stadswerker de D. aange sneld, «lie het geluk had het ventje te grijpen, en alzoo van een wissen dood te redden. Vlissingen. De Woensdag door Hr. Ms. pantserschip 1'romp ter roede van Nieu- ivediep gehouden proeftocht leverde alles zins gunstige resultaten op. Deze proef tocht geschiedde na afloop van een be langrijke reparatie aan ketels en machi nes door <1© koninklijke maatschappij De Schelde te Vlissingen. Bij volle kracht werden .gemiddeld |6400 I. P. K. ontwik keld. De eisch was 6000 I. P. K. Te Utrecht slaagde bij het machi nistenexamen voor diploma A, de heer J Rodoe, alhier Hr, Ms. kanonneerboot „Bever", onder commando van den luitenant ter zee le klasse A J. M. Nolet, vertrok Donderdagmorgen voor ongeveer 3 weken naar Hellevoetsluis tot het deelnemen aan de manoeuvres in het Zuiderfrontier en tot het ondergaan van voorzieningen. Zierikzee, 1 .b September. Een wazige morgenlucht, die het doorbreken van een warme nazomer-zon aankondigt, het voor uitzicht van het genot der doordringende geur van kermisgebak, een zwijmel van kermisgeneugten, «le vreugde van de ker- misniuziek, ziedaar de factoren, die Schou wen en buiveland «toen stroomen naar onze stad op den laatsten kermisdag. Overgroot© drukte heeft kermis-Donder- dag zijn alouden roem doen handhaven. Duizenden en duizenden stroomden reeds vroegtijdig onze stad in: De hoofdstra ten geleken een eindeloos deinende men- schenmassa, die niet ophield de kermis in alle richtingen te doorkruisen nooit vermoeid. Onze gasten-van-een-dag genieten in kalme stemming. Het gejoel en ge schreeuw, dat drukke kermisdagen* in andere plaatsen zoo onuitstaanbaar maakt, ontbreekt. Alleen tegen den avond schijnt zeker recht opwindenden invloed uit te oefenen en «tan vindt de feestvreug de uiting. Dan wordt in zang verheerlijkt zeker denkbeeldig wezen, dat den ridder lijken naam van Kolms draagt, of te wel inniger Kolnissie En overmits de wetten der welgevoeg- lijkheid dezen ridderlijken man het. om kijken niet schijnen te veroorloven, klinkt steeds aan dringender, met telkens inten siever passie de smeekkreet: Kobussie, kijk je nog r's om Druk was hot dezen Donderdag. Daar door zal «le kermis nog velen belangheb benden met een voordeelig saldo sluiten. Als gewoonlijk zal Wegkamps kinema wei het leeuwendeel der kermisbezoekers ge- trokken hebben, al waren danstent en stoomcaroussel geliefde attracties van het uitgaande publiek. De concertzaal trok veel bezoekers door de vier operettes, die dezer dagen gegeven werden, terwijl de schouwburgtent som mige avonden overvol was. Dat onzen Zierikzeoschen neeringdoen den een «frukke kermisdag ten goede komt, behoeft wel geen bewijs. Zoa'n dag maakt soms maanden goed I I hans behoort de kennis weer tol hel verlcdone. Eén «lag en de schittering van kermis-schoon is voorbij. Als straks onze brandspuit onzen straten het wèl-doende reinigende bad heeft ge schonken, zijn de laatste zichtbare fee- kenen van kermis 1910 weggespoeld Dank zij de activiteit van een der K. its. A.-leden, weid heden de aandacht van «.le politie gevestigd op een handelaar van in hooge mate zedekwetsende prent kaarten, die zijn waar aan het kennis- publiek -ten verkoop aanbood. Een groot aantal van bovenaangeduide kaarten werd bij hem ten verkoop aanwezig gevonden, zoodat hem verboden werd voort te gaan niet de geïncrimineerde kaarten. Aan den heer Baron van Boetzelaar is eervol ontslag verleend als secretaris der gemeente Renesse. Aan Mevr. G. van der Have-Visser, eervol ontslagen onderwijzeres aan school B, is pensioen verleend ten bedragen van f 303 's jaars. - Wij ontvingen het programma voor de tentoonstelling van zaaigranen enz., te houden op Donderdag 29 September 1910 alhier, door de Centrale Tentoon- stellings-Vereeniging „Landbouwbelang". Om oj) deze tentoonstelling te kunnen mededingen, moeten de inzenders vóór of op 26 September 1910 bij den Secre taris, den heer AI. C. Mulock Houwer te Zierikzee, eene schriftelijke opgaaf in zenden vana. het product dat. zij wen schen in te zendenb. de hoeveelheid die zij van het in te zenden graan ten verkoop beschikbaar hebben; c. den prijs franco Zierikzee, met inbegrip van em ballage: d. het netto-gewicht per H.L., de streek waar- en de soort grond waarop het verbouwd is. (Zeeuw.) lerseke. Op 13 October a. s. zal door de Diaconie der Nederl. Herv. Kerk worden verpacht 6 H.A. bouwland. - Respect voor de post van lerseke. Ken dame te Rotterdam, wier vriendin to lerseke was gelogeerd en die alhier haar jaardag zou vieren, wilde hare vriendin eene attentie bewijzen door haar een ansichtkaart te zenden. Even- wel was haar de naam van den gastheer onbekend. Weshalve zij het adres aldus invulde. Aan Mejuffrouw gelogeerd bij

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2