O N DER WIJ S. VISSCHERIJ. GEMENGD NSEÜWS. Laatste Berichten. Ailoop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Correspondentie. dien spr niet gaarne zon nadien. Ten slotte werd dank gebracht aan de Besturen en directeuren der beide fanfares, aan den eere-voorz. van „Arbeid Adelt" dhr. Kooi man, aan de vertegenwoordigers der Pers voor hunne gewaardeerde tegenwoordigheid. Zij zullen de overtuiging bevestigen dat het kleine eiland Tholen kracht en energie bezit om iets totstand te brengen, ook al heeft men nog geen brug. Na nog een bijzonder woord van dank gebracht te hebben aan de groote inzenders van buiten, stelde spr. voor een"glas; te ledigon.op het groot succes dezer Tentoonstelling, met den wensch.'dat^zij in dejtoekomst moge gevolgd worden door vele andere Hierop werd het wi ord, [gevoerd door dhr. Camman, Rijkslandbouw-leeraar, die de Tentoonstelling roemde als.een'zichtbaar teeken van vooruigang op tuinbouwgebied in deze'; streek. Er ligt echter nog meer in 't verschiet. Toen er sprake van was om een Tuinbouwvereeniging op te richten had spr. zich de vraag gesteldwaartoe zal dat dienen 't Had iets van palmen planten aan den NoordpoolDoch er is leven door gekomen en beweging en er zijn nog meer"plannen, [want spr. worden herhaaldelijk adviezen gevraagd. En dit zijn de niet zichtbare bewijzen van voor uitgang door deze Vereeniging,' welker succes spr. in hoofdzaak wijdt aan den krachtigen steun van den Voorz., die er de nervus rerum van is en wien hij daar voor dank brengt met den wensch, dat hij in de volgende 5 jaar de Vereeniging moge doen toenemen in bloei en steeds grooter vooruitgang. Dhr. v. Dijk bracht den Voorz. dank voor de woorden ten zijnen opzichte ge sproken en hoopte met hem, dat deze Tentoonstelling een spoorslag moge zijn tot grooteren bloei der Vereeniging. Wat betreft het gesprokene door dhr. Camman, dat vooruitgang ie te bespeuren, spr. hoopte dat dit in zoo toenemende mate het geval zal zijn dat dhr. Camman overstelpt wordt door aanvragen om adviezen. Als secr. der comm. brengt spr. het Bestuur en inzon derheid den Voorz. dank voor de onder vonden medewerking en steun.™Ook de inzenders brengt hij dank, met verzoek echter, bij volgende gelegenheid de in zendingen wat vroeger te bepalen, ter vergemakkelijking van het werk. Ook spr. hoopt, dat deze T. nog door vele moge gevolgd worden en dat de tuinbouw op Tholen een prachtige toekomst tegemoet moge gaan. Dit zal, als spr. geen tijd meer kan vinden om alles te behandelen. De Voorz. zegt, dat het hem veel ge noegen heeft gedaan van dhr. Camman te vernemen dat de tuinbouw hier vooruitgaat. Het plan bestaat ook, hier een Veilings- vereeniging op te richten. Dit jaar kon zulks niet omdat er te weinig vruchten zijn. De heeren landbouwers moeten echter ook meer gaan inzien het belang van het vereenigingsleven, dat hier nog wel wat te wenschen overlaat. Dhr. v. Dijk brengt spr. dank voor hetgeen hij als secretaris gedaan heeft en geeft hem de verzekering, dat het bestuur steeds aangenaam met hem heeft samengewerkt. Hiermee was de officieels opening afge- ioopen en werden de aanwezigen uitge- noodigd de T. te gaan bezichtigen. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op dhr. F. P. Löhnis, inspecteur van den landbouw. Wat in de flinke ruime tent was ten toongesteld, was wel de moeite waard om bezichtigd te worden en gaf, ook in dit voor vruchten vooral niet al te gunstig jaar, een overzicht van den rijkdom van Zeelands vruchtbare stranden. Men zag er prachtige collecties peren en appels in onderscheidene soorten, perziken, blauwe druiven en andere vruchten, zoowel voor liefhebbers als voor kenners om van te watertanden. De afdeeling groenten gaf mede prachtvoortbrengselen te zien van bladgroenten, wortelen, peulvruchten, enz. enz., te veel om te noemen zegt men gewoonlijk als men geen kans ziet en geen plaats heeft om alles in bijzonder heden te vermelden. Een mooie collectie tomaten in diverse sooiten, waaronder het „Wonder van Italië" uitblonk. Aardap pelen in meer dan 50 soorten, van de kleine „kievit" tot den reus „Industrie". Knullen als het „hoofd van Jut", hier genoemd „ronde witte Paarschkop". De zendingen van Zeelands proeftuin, van de Pomologisehe vereeniging en Breda's Cen- tralen proeftuin waren zeer inteiessant. Bijzonder fraai waren de ingezonden blad- en bloemplanten ter versiering van het terrein, doch ook de afgesneden bloemen, in groote verscheidenheid aanwezig, en de bonquetten gaven een hoogen dunk van Flora's rijkdom hier in Tholen. Tuinbouwwerktuigen waren niet in gezonden. Ter opluistering was er o.a. een mooie en leerzame verzameling plateD, waarop planten en plantdeelen, aaDgetast door ziekte of beschadigd door insekten aan- eengegroeide vruchten, vervormde takken, enz., ingezonden door den secr. der ver eeniging, dhr. L. K. van Dijk, terwijl de Ned. Fruithandel, gevestigd te Tiel, eene interessante verzameling verpakkingsmid delen exposeerde ter opluistering. Mede ter opluistering zagen wij enkele mooie Btukjes Huisvlijt, prachtig en artistiek bewerkte schelpen uit de Sangir-eiianden, uit Christiania. Bournemouth, enz Wat de bekroningen betreft zullen wij resumeeren. Peren, C. v. d. Berge 6 eersten en 1 tweede prijs. W. Blaas 6 tweede prijzen. J. Stoutjesdijk, G. C. Geluk elk een eerste, M. Christiaanse, C. Wagtho en J. Quist, eik een 1 tweede prijs. C. v. d. Berge 6 eerste en 2 tweede prijzen. W- Blaas 1 eerste en 2 tweede. M. Christiaanse, C. A. Stoutjesdijk elk 1 eerste. C. A." Wagtho 2 en A. Roggebrand 1 tweede. Perziken. C. v. d. Berge le prijs, P. Koole 2e. Blauwe druiven. W. Blaas le pr. Andere vruchten. Persant Snoep en W. Blaas elk 1 eerste prijs. Groenten. P. Koole 6 eerste W. Blaas 1 eerste en 2 tweede. Blad- en bloemplanten, ter opluistering. W. Blaas zeer eervolle vermelding Afgesneden bloemen. P. J. Blaas en W. Blaas zeer eerv, vermelding. W. Blaas le, C. v. d. Berge 2e prijs. Bouquetten. Dames C. A. Wagtho le, Sientje Blaas 2e prijs. Eerv. vermelding mevr. Pot en W. Blaas. Gevelversiering, le prijs C M. v. Rijssel, 2e L. K. van Dijk. (Zoom.) Gedurende de maand Augustus kwamen in Zeeland voor 14 gevallen van de vlekziekte der varkens, n.l, 6 te Gapinge, 1 te Greede, 2 te 's Heer Arendskerke, 2 te Heinkenszand en 3 te St. Laurens. De invoer per spoorweg van koeien en vaarzen, herkomstig uit Nederland, wordt toegelaten langs het tolkantoor Selzaete, den 1 en den 15 der maaDd, van 11 tot 3 ure, wanneer deze datums op een Dinsdag vallen, zijnde de marktdag van Gorcum en Rotterdam. De contröleveearts alsmede de plaatselijke toldienst, zullen ten minste vier en twintig uren op voorhand moeten verwittigd wor den wanneer de invoer plaats heeft na 12 ure. (M. O.) In het'Land van Axel, de aardappel- streek van Oostelijk Zeeuwsch-Vlaande ren, begint meer vraag naar het artikel te komen, waarvan het gevolg is, 'dal de prijzen zeer stijgen, ook tengevolge van 'den schralen oogst. Er wordt reeds tot f 4 per 100 K.G. besteed voor aardappels van goede kwa liteit. lerseke. Tot tijdel. onderwijzeres aan School II is benoemd Mej. D. G. Scheele van Goes. Zierikzee. Geslaagd in het toelatings examen tot de 2e kiasse der Rijks Land bouwschool te Wageningen C. J. de Vulder van Noorden alhier. Met ingang van 1 November a. s. is de heer P. van Eerdenburg van Boschkapelle benoemd tot onderwijzer te Hillegom. Onderscheiding. Z. H. de Paus heeft naar de „Tijd" meldt den heer J. W. Schulinck, schoolopzie ner in het district Breda, het kruis „Pro Ecclesia et Pontifice" toegekend. Meer dan 40 jaren heeft de heer S., zijn krachten en talenten gewijd aan de belangen van het Katholiek onderwijs en in de voor ste gelederen gestaan om de vrijmaking van het bijzonder onderwijs te erlangen. Van lerseke zijn van 2—8 Sept. 280,000 oesters verzonden, grootendeels naar Engeland en Duitschland. Dat is een mooi begin, verleden jaar was het getal in dezelfde week 175,000. Voorts werden afgeleverd 6200 K.G. mosselen en 5850 K G. kreukels. Te Tholen neemt de verzending gaan deweg toe. („Iers. en Th. Crt.) Het vermiste knaapje te Zeist. De heer A. van der Wiel, Dolderscheweg, Zeist, schrijft in het „N. v. Ned. „In een plaatselijk blad las ik een bericht uit uw blad overgenomen, als zou mijn zoontje Jan bij zijn vader in Amerika zijn. Reeds vroeger heeft een dergelijk bericht in sommige bladen de ronde gedaan, doch is toen herroepen, als zijnde geheel bezijden de waarheid. Daar wij nog steeds in de treurige onzekerheid verkeeren, wat er van ons kind geworden is, zijn dergelijke leugenachtige praatjes juist geschikt om onze smart nog te vergrooten. Daarom wenschte ik u mede te deelen, dat ik reeds 20 jaar met mijn vrouw gehuwd ben, dat er oude en joDge kinderen zijn van dezelfde moeder als mijn verdwenen zoontje, zoodat het een totale onmogelijkheid is, dat mijn zoontje Jan geen wettig kind van ons zou zijn Schandelijk. Te Dokkum zijn een paar werklieden, dn dienst der gemeente reiniging, betrapt op een daad, die, uit hygiënisch oogpunt, treurige gevolgen had kunnen hebben. De werklieden hadden n.l. de urine, afkomstig uit de privaten der bijzondere school, gestort in de regen bak, waar de schoolkinderen uit drinken, welk schandelijk feit reeds meermalen moet geschied zijn. R o o f. Het gespuis te Haarlem begint meer en meer brutaal op te treden, en als' gevolg daarvan kan aangemerkt worden de brutale aanranding, waaraan een win keljuffrouw heeft bloot gestaan, 's Avonds la'at de melkinrichting, waar zij winkel juffrouw is, verlatend, werd zij gevolgd door een man, die haar ten laatste op een stil en donker gedeelte bij: de keel greep, zoodat ze geen geluid kon geven, en haar daarop een gouden halsketting met medaillon ontroofde Vóór hulp kwam dagen was de straatroover verdwenen. Een nalatigheid. Onvergeeflijk noemt de „Zutpk. Ct." het volgende Zes weken geleden werd een jong koop man uit Doetinchem, de heer Otto Horsting, vermist. Hij had de feesten van den Alg. Ned Wielrijders-Bond in Arnhem bijge woond, en zou om 10 uur in den avond van 17 Juli nog per fiets huiswaarts koeren. Zijn familie heeft hem helaas niet meer teruggezien de vorige week werd zijn lijk naar Doetinchem vervoerd uitüerdin- gen in Duitschland, waar het reeds den 29en Juli uit de rivier was opgehaald. Daar was bet stoffelijk overschot voorloopig ter aarde besteld, nadat de gewone for maliteiten waren verricht, nadat een dokter een verklaring had afgegeven, dat er geen uiterlijke teekenen van geweld te bespeuren waren, zoodat de gedachte aan een misdaad was uitgesloten, nadat de papieren en andere op het iijk gevonden voorwerpen ten stadhuize van Uerdingen waren gede poneerd. Verder hebben de bemoeiingen van de autoriteiten ter plaatse zich niet uitgestrekt. Aan alles wat ep het lijk was gevonden, het Hollandsche geld, het rei;u van de fiets voor de Bondsfeesten te Arnhem, waarop het Bondsnummer stond, was te zien, dat de doode een Hollander was. Had de burgemeester van het Duitsche dorpje even bedacht, in welk een onge rustheid de familieleden van den omgeko mene moesten verkeeren, hij zou stellig althans de moeite hebben gedaan, even naar zjjn ambtgenoot te Arnhem teschrijven, dat in zijn gemeente een lijk was gevonden, met een aanwgzing, waaruit bleek, dat de ongelukkige kort tevoren te Arnhem had vertoefd Hjj heeft echter niets gedaan. Geen vinger heeft hij uitgestoken om het feit hier te lande ambtelijk bekend te maken. Daardoor heeft hij zjjn plicht schromelijk verzuimd, en noodeloos de familiebetrek kingen van den ongelukkige een maand langer dan noodig was in pijnlijke onze kerheid laten verkeeren. Opruiming. Op last van de Justitie te Breda zijn Zaterdag door den adjunct- inspecteur van politie aan den stations boekhandel in de 2e klas wachtkamer aldaar een vijftal boeken in beslag genomen. Bij nader onderzoek op het politiebureau bleek één zoo onzedelijk te zijn dat ver koop niet kon worden toegelaten. Naar wij vernemen zal proces-vei baal worden opgemaakt. Middelburg. Men seint ons: D., de vermoedelijke dader van den doodslag op 31 Aug. j.l., wordt morgen naar Den Haag gebracht en ter beschikking van den audi teur-militair gesteld. lerseke. Door een assurantiekantoor alhier wordt HH. oesterkweekers een as surantie aangeboden tegen de gevolgen voortvloeiende uit de circulaire van B. en W., betreffende de febris thyphoidea. Reeds zijn enkelen verzekerd. Roermond. De oorzaak vau het spoor wegongeluk alhier is veroorzaakt, doordat de personentrein, komende van Dalheim, door %en onveilig signaal reed. Haarlem. Naar aanleiding van een door ons en andere bladen gegeven be richt over een dreigbrief, die aan den secretaris van den voogdijraad zou zijn gezonden, welk bericht later werd tegen gesproken, kunnen wij mededeelen, dat de brief ds geschreven door een z.g. comité ter wering van kinderroof en door den secretaris voornoemd aan den Officier van Justitie is ter hand gesteld. Amsterdam. Op het terrein halfweg Kalfje vloog hedennamiddag Olislagers ge durende 7 minuten op een hoogte van 50 a 60 Meter. Het publiek, ofschoon gering in aantal, was zeer geestdriftig. Amsterdam. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, (dat ter plaatse waar men zulks gewoonlijk het eerst weet, niets bekend is van een plan van Z. M. den Koning der Belgen, om a. s. voorjaar een bezoek te brengen aan 's Gravenhage. Omtrent de taalkwestie bij de ontvangst is bepaald, dat de redevoeringen in het Fransch zullen worden gehouden, wijl het Fransch de officieel© hoftaal is en even als bij andere vorstelijke bezoeken, ook thans de Koningin geen .reden vindt om van dit gebruik :af te wijken. Heilijerlee. Toen de 28-jarige J. Oos terhuis heden niet een geladen wagen de spoorbaan overstak, kwam de trein WinschotenGroningen aangereden, pak te den wagen en verbrijzelden dien. Oos terhuis werd letterlijk in stukken gereten. De paarden, die de baan reeds over wa ren, bekwamen geen letsel. De oorzaak van dit ongeluk is te zoeken in de na latigheid van den baanwachter, die ver- geten had de boomen te sluiten. De zaak is in handen van het gerecht. Peking- De Opium-conferentie te 's Hage is een jaar uitgesteld. Uitslag der besteding van 19400 KG. superphosphaat" en 7300 KG. ammoniak- superphosphaat der Heinkenszandgche Gua no vereeniging op 10 Sept. 1910. Ingeschreven door: Superph. Amm. Coenen en Schoemakers te Udenf2,49 f6,96; Intern. Superph. werken te Zwijndrecht f2,50 f Glerum Co. te Vlake f 2,40 f 6,98 L. Eversdijk te Biezelinge f2,47 f6,96; P. J. v. Ardenne te Dordrechtf 2,49 f 6,92 Mg. tot verk. van hulpmest aldaar f2,525 f6,76. alles per 100 KG. Gegund aan de laagste inschrijvers. Kruiningetl. Vrijdag werd door not. Pilaar publiek verkocht 2.0825 tiend rente vrij bouwland. Kooper dhr. J. Kole, Mzvoor f 1008 per gemet of f 5349.55 den hoop. „Zeeuw". Hulst. Bij de op 10 September alhier gehouden aanbesteding van superphosphaat en Kainiet, door de aankoopcommissie van den R. K. Boerenbond was als volgt in geschreven Superphosphaat, leveren Walsoorden: Mij. tot verkoop van Hulpmeststoffen, Dordrecht f 2,52. P. J. v. Aardenne, Dord recht f2,48. W. Adriaanssensv. Gassen, Groenendijk, f 2,46 L. Eversdijk, Kapelle, f2,426Dordsehe Kunstmestmij. Dordrecht, f 2,39. Superphosphaat, leveren Hulst: J. F de MoorVlamink, Hulst, f 2,40 W. Adri aanssensv. Gassen f2,365; L. Fassaert. Molenhoek, f 2.36 A. AdriaanssensGrim- mink, Walsoorden f 2,31P. Scheele, Neu zen, f 2,29. Voor Kainiet, leveren Walsoorden P. J. Aardenne, f2,30; Dordsehe Kunstmest mij. f2,29; Mij. tot verkoop van Hulp meststoffen f 2.28. Voor Kainiet, leveren HulstL. Fassaert, f 2,66sA. Adriaanssens-Grimmink f2,16. Gegund aan laagste inschrijvers Osseilisse. Bij de Zaterdagnamiddag alhier gehouden aanbesteding van het bouwen eener landbouwschuur voor de Weezen de Wael alhier, werd ingeschreven door de volgende personen C. Blijenburg, St. Jansteen, massa f 4109 J. Blijenberg, St. Jansteen, massa f3984; B. ReuliDg, Hulst, massa 14075; J. Keizer en Wisse. Zaamslag, f 4056A. de Kever, Noordstraat, Hontenisse, timmerwerk f2790 massa f3852; P. J. Freizer, Hulst, massa f3343; J. ColseD, Ter Hole (Hontenisse), massa f 3339P Everaart, St. Jansteen, metselwerk f 1045 A. Lensen, Zaamslag, timmerwerk f2810. massa f 3872; Jos. Kint, Ossenisse, timmerwerk f3081; J. Dubois, idem, metselwerk, f 867P. Dubois, idem, idem, f 894 A. Dubois, idem, idem, f 865 P. de Waal, Knittaart (Hontenisse) tim merwerk f 3081E. Broeikens, Groenendijk, (Hontenisse), massa f 3948F. Freizer, Molenhoek (Hontenisse), timmerwerk f 2827 massa f 3862. Eén biljet was blanco. Het werk werd voor f 3339 de massa gegund aan J. Colsen,Ter Hole (Hontenisse). Rilland. Zaterdag avond werd aanbesteed door de vereeniging „Reijgersberg* de levering van 25500 K.G. superphosphaat. Inschrijvers warenJ. Weststrate te Waarde tegen f2,44, J. Glerum en Co., Vlake, tegen f2,35, M. van Liere, Rilland - Bath, tegen f 2,32, J. Kostense, Kruiningen, tegen f2,39 en L. Eversdijk, Kappelle tegen f2,30. Gegund aan den laagsten inschrijver, dhr. L. Eversdijk te Kapelle. (Zeeuw.) IJ z e n d ij k e, 10 Sept. 1910. Ter graanmarkt van heden was de aan voer zeer gering en er was weinig vraag behalve naar erwten. Karwij bleef onver kocht. Men besteedde voor: Jarige tarwe f 8a f 8.50 Nieuwe tarwe - 10.a - 10.50 Nieuwe rogge - 5.50 a - 6, Kroonerwten - 14.— a -15. Per 100 kilo. Rotterdam, 12 September 1910. Tarwe ruim aangevoerd. Onveran derd f9,— i f10. Uitgezochte partijtjes daarboven. Nieuwe Rogge niet getoond. Haver onveranderd f6,75 d f7,10. Koolzaad f 11.— k f 11,50. Kanariezaad f9,— f9,50. Vlas aanvoer: 775 steen Wit, 60 steen Hollandsch Geel. Zeeuwsche Eieren £4,40 a f4,60. Overmaasche Eieren f4,60 a f4,80. Varkens 275 ct. a 296 ct. Licht soort export 25 a 27 ct. M a i s. Amer. Mixed f 140 af Witte Servische Mixed f 143 a f Gele la Plate f128 afstoomend f125 af Grove Donau f 130 af—. Aardappelen. Brielsche Kralen f 3,75 a f 4,Friesche Eigenheimers f 2,30 a f 2,50, Zeeuwsche Eigenheimers f 2,50 a f 2,75, Zeeuwsche Blauwe f2,50 a f2.70 idem bonte f 2,40 a f 2.60, Duitsche Roode f 2,— a f 2,20. Tamelijke aanvoer, tamelijke vraag. Geboren 10, Adriaan z.v. Jan de Vos en Anna Korstanje. Van 1012 Sept. MIDDELBURG. Bevallen: E. Barentsen, geb. Jongepier, z.\ H. G. Boone, geb. Jonker, ld.; L. Andriessen, geb. Marinus- sen, z.; J. de Lange, geb. Flipse, z.; Ch. van Schelven, geb. Gort, z. Overleden: D. M. Koster, 79 j. ongeh. z.; P. Andriessen, 1 dag ongeh. z. Van 610 Sept. VLISSINGEN. Ondertrouwd: G'. P. Wink, jmi. 22 j. met T. Bok, jd. 22 j.B. F. Remerij, jm. 32 j. met D. M. Batus, wed. 32 j.; H. L. Schmelzer, jm. 23 j. en C. P'. Weijermans, jd. 22 j.; A. P. van der Linde, jm. 25 j. met H. Hermans, jd. 22 j. GetrouwdJ. C. Muuren, jm. 29 j. met M. Mcxmmaas, jd. 22 j.A. van der Staal, jm. 29 j. met C. L. Kamermans, jd. 28 j. A. J. de Wagemaker, wedr. 38 j. met J. Aarnoutse, j<i. 34 j.; A. van de Velde, jm. 24 j. met J. Goor, jd. 23 j.; L. de Voogd, jm. 24 j. met A. Heijman, jd. 24 j. Bevallen: G. M. Hollaers, geb. Van Bragt, d.J. W. van Zweden, geb. Simons, z.F. van Schijndel, geb. Barentsen, d. P. A. van Houcke, geb. De Rijke, z.J. J. Kats, geb. Van den Ent, z.; C. van Beers, geb. Schipper, z. Overleden: M. J. M. Lauwereins, vrouw van J. W. Elfring, 29 j.; J. Geschiere, wed. van J. van Molenbroek, 52 j.; M. C. E. Laport, d., 13 jaar. ZIERIKZEE Gehuwd: 7, D. G. F. van Wanrooy, 24 j. jm. en J. Vingerhoed, 23 j. jd. Geboren: 1, een z. v. W. Versteeg en E. Zonruiter; 8, een d. v. A. den Boer en J. A. de Graaf. Overleden: 4, C. Tuinder, 85 j., wed. van J. Hoogerheijde; 5, W.. G. Schouten, 72 j., iweidn. van M. T. Henning; 6, J. H. Regoort, bijna j8 m., d.; 7, I. L. Van As, ruim 3 w„ z. Van 28 Sept. KRUININGEN Gehuwd: Pieter Marinus Overbeeke, 33 j. j.m. en Jacoba Krijger, 34 j. j.d. GeborenJohanna Pieternella, d. v. Adriaan van Wijtok, en Johanna Pieter nella Ruijtenburg; Abraham, z. v. Jacob Kievit en Jacoba Huberdina Hoek; Adri- ana, d. v. Bastiaan Plukhooiji en Willem- pje Goud; Ja.n, z. v. Pieter Versluijs en Laurina Kommerina Maatje Deij.; Willem, z. V. Paulus Sinke en Dingena Christiana C'ommee. I j j Overleden: Catharina Johanna, 24 j. d. v. Daviil Lindenbergh en Tannetje Krij ger. Kr. Crt. Van 18 Sept. WEMELDINGE. Gehuwd: Markus Moel- ker, j.m. 23 j. en Cathelina Lindenbergh j.d. 20 j.; Pieter Eversdijk, j.m. 21 j. en Adriana Mieras, j.d. 23 j. Geboren: Janna Maria, d. v. Jan Vleu gel en Jacoba Bouterse. Over de maand Augustus. RILLAND-BATH. OndertrouwdReinier Willem Schot, j.m. 30 j. en Jannetje Pie ternella van Burg, j.d. 24 j. Gehuwd: Nicolaas de Witte j.m. 24 j. en Julia Maria Kalle, j.d. 22 j.Rei nier Willem Schot, j.m. 30 j. en Jan netje Pieternella van Burg, j.d. 24 j. Geboren: Adriana Jannetje, d. v. Pieter Nieuwenhuize en M. E. Blok; Levina Adri ana, d. v. P. Vogel en J. de Hamer; Jo hanna Elisabeth, ,d. v. J. C. Zandee en Cornelia Stentse; Jan Leendert Marinus, z. v. Pieter Willem Marcusse en Jaco- mina Marina Hikke; Wilhelmus, z. v. Jo hannes Baptista Luijkx en Philomina Kil Cornelia Jacomina, |d- v. Jacobus Moer man en Pieternella Sentse; Gerardus, z. v. Jacob Marinus Kloet en Johanna Bras. Overleden: Jacobus van Boven, 83 j. wednr. van Susanna Zandee. HOOFDPLAAT. Geboren: A., d.v. fl. Temmerman en O. Milliano. E., z.v. A. van Zeele en M. de Vrieze. W., d.v. C. Sutin en M. Roeland. Overleden: C. 'dOlieslagers, 57 j., wed. van J. de Vos. ST. KRUIS. GeborenSd.v. I. van Goelen en A. le Feber. Overleden: A. Guerand, 32 j. C. de Backere 3 j. CADZAND. Geboren: P., z.v. J. de Meg en A. Elve. Overleden: J. Cappon 74 j. W. v. d. Walle, 4 mnd. SCHOONDIJKE. Geboren: I., z.v. P. Leen- houts en J. Dathijn. M z.v. F. Vermeere en M. Callebout. A, z.v. A. Marseilje en K. v. d. Walle, F., d.v. R. de Brugne en A. d. Hollander. J., d.v. J. Merrelaar en M. Pgcke. GROEDE. Geboren: P., z.v. C. de Wandel en 0. Neve. 0., d.v. H. de Marrée en J Ggsels. J., d.v. I. Beloois en J. Lucieer. B., d.v. P. de Martelaere en H. Paridaen. L., d.v. B. Goosens en E. Veesaert. OverledenM Hoste, 1 j., F. Barra, 75 j. A. van Poorten, 64 j., P. Maenhout, 1 mnd. J. Lucieer 65 j. Wg verzoeken heeren Correspondenten beleefd goed toe te zien op de frankeering der brieven. Meermalen ontvangen wg correspondenties die of in het geheel niet of onvoldoende zijn gefrankeerd. Redactie. Correspondent Clinge. Wg achtten uw bericht te vaag om het te plaatsen. Red.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3