BINNENLAND, UIT ZTÊTLANP. zich naar de burgerlijke wetgeving, en het huwelijk van mad. Yaughau met Durieux bewijst niets, volstrekt niets tegen haar kerkelijk huwelijk met Leopold 11. „Liberale dagbladschrijvers, een raad Wacht u te spreken over zaken waar ge niets van kent, olte, zooals ons volk zegt, schoenmaker, blijft bij uwen leest". I> U I T 8 II L A N 1> DecholerateSpa n d a u. In Span- dau is een nieuw geval van echte cho lera geconstateerd bij een waschvrouw, die het lijfgoed van de 'daar aan de ziekte bezweken vrouw Sarnow behandeld had. Haar toestand is voorshands naar om standigheden redelijk wel. Men meent nu het uitgangspunt van de besmetting in de munitie-werkplaatsen te Spandau ontdekt te hebben. Daar staan kisten met patronen, die van huiten met schuim en schimmel bedekt en de Russi sche grens overgekomen zijn. Sarnow, de werkman uit de fabriek, die de ziekte het eerst heeft gekregen, had in den laatsten tijd die kisten moeten nazien. De dokters denken, dat in de schimmellaag buiten aan de kisten cholera-bacillen voorkomen. De keizerlijke Russische familie be- vindt zich te Friedberg in Hessen, het vaderland, de „Heimath" der Tsaritsa, Zij gevoelen zich nergens rustiger en gelukkiger dan daar en op de wijde zee, verre van de omgeving van het Hof te Sint-Petersburg en te Tsarskoje Selo. De Tsaritsa komt hier voor haar geschokte gezondheid, die, naar het „Bert. Tage- blatt" verneemt, met hart- of nierlijden niets te maken heeft, d°ch uitsluitend bestaat in een hooge mate van zenuw achtigheid. Dit is trouwens reeds herr haalde malen gemeld, ln hofkringen doet men het echter voorkomen, alsof hart en nieren Van de Tsaritsa aangedaan zijn. Hieruit valt dan ook te verklaren, waar om het bericht, dat Berlijnsche profes soren naar Friedberg ontboden waren, door de camarilla onmiddellijk is tegen gesproken. De lijfarts van de Tsaritsa, die zijn positie aan de .nationalistische hofpartij te danken heeft, tracht, naar liet. schijnt., alle objectief oordeelende ge- neesheeren uit de omgeving van het hot verwijderd te houden, en laat alleen hen toe, die hem niet op de vingers kijken. De nationalistisch-Russische partij laat, zoo heet het verder, geen enkel middel onbeproefd om voor haar ongewenschte elementen huiten (de oingeving van het vorstelijk echtpaar te houden en dit is blijkbaar ook weer de reden, dat geen nuitenlandsche jjeneesTieeren bij de Tsa ritsa worden toegelaten. ZWEDEN. Ben vreemde geschiedenis. Het lid van het Zweedsche Landting voert een eigenaardig proces tegen liet Konings huis over brieven, die aan de voor eenige jaren overleden mejuffrouw Hetga de la Brache zouden toebehooren, en waaruit zou blijken, dat. G millioen kronen, die aan genoemde dame toekomen, in het bezit der .koninklijke familie zijn. Ilelga de la Brache is, naar Johansson verzekert, de dochter uit een geheim hu welijk van koning Gustaaf IV. Van de getuigen verklaarde mejuffrouw Niberg, die een tijd Lang mot mejuffrouw de la Brache heeft samengewoond, dat deze her haaldelijk beweerd had een dochter van Gustaaf IV te zijn en dat zij tusschen 1830 en 1840 haar vader herhaaldelijk op het eiland Hveen zag. Zij vertelde, dat de Koning haar belangrijke brieven had ter hand gesteld en haar had mede gedeeld, dat Russische familieleden (1 mil lioen kronen voor haar bij1 de koninklijke familie gedeponeerd hadden. Johansson beweert, dat koning Oscar in 1905 bij1 de ontbinding van de persaneele Unie met Noorwegen slechts daarom geen oorlog gevoerd had, wijl hij vreesde, dat deze aangelegenheid, waarvan men in Noor wegen volkomen op de hoogte was, aan het licht gebracht zou worden. Over de geloofwaardigheid van Helga de la Brache waren de verschillende ge tuigen het niet eens. De debatten zijn op verzoek van Johansson verdaagd lot 27 October. ITALIË. *CT i t Rome. Bij gelegenheid va-n het vierde eeuwfeest der geboorte van Sint Carolus Borromeus wordt a.s. week te Milaan een nationaal congres voor cate chetisch onderwijs gehouden, waartoe kardinaal Agliardi als pauselijk legaa.t is afgevaardigd. Z.Em. brengt, een eigenhan dig schrijven van don 11. Vader mee, waarin Pius X verklaart, in den geest de beraadslagingen van hel Congres trouw te zullen bijwonen en deszelfs strevingen van ganscher harte te zegenen. Aan het Congres zullen niet minder dan zes kar dinalen en veertig bisschoppen uit Ita lië deelnemen. Het krijgt, natuurlijk een bijzondere actualiteit, door het jongste be sluit aangaande de vervroegde eerste H. Communie der kinderen, waardoor de re geling van het catechetisch onderwijs aan merkelijk zal moeten gewijzigd worden. In het aartsbisdom Perugia was in den laatsten tijd veel geharrewar, vooral op en om het Seminarie, waarvan de pre sident, twee jaar geleden, onder de ver denking van modernistische gezindheid op last van het H. Officie werd ontsla gen. Nu heeft de bejaarde aartsbisschop, Mgr. MatteiGentili, wegens gezondheids redenen ontslag genomen, en het diocees wordt intusschen bestuurd door een pau selijken delegaat, Mgr. Beda Cardinale. Deze heeft volgens uit Rome ontvangen instructie het. Seminarie tijdelijk opge heven en de studenten, die nog geen H.H. Wijdingen hadden, naar huis gestuurd, terwijl de reeds gewijde kweekelingen hun opleiding in naburige Seminaries moeten voltooien. t' 4 A .4 1» 4. Kardinaal Vannute 11 i in Ca nada. Zijne Eminentie kardinaal Vin- cenzo Vannutelli, legaat van Z. 11. den Paus op het Eucharistisch Congres te .Montreal, is Donderdag te Quebec aange komen en aldaar feestelijk ontvangen en officieel begroet door den vertegen woordiger der ('anadeesche regeering. Ge heel do stad prijkte in feestdos van vlag gen- en bloementooi en alle klokken luid den. Onder het. spelen der Paus-hymne en het gebulder van het geschut zette Zijne Eminentie voet aan wal. Mgr. Be gin, aartsbisschop van Quebec sprak een korte begroetingsrede uit, waarna de kar dinaal zich in pleohtigen optocht begaf naar liet oude heiligdom der kerk van Onze Lieve Vrouw van Overwinning, waar kinderen hem begroetten met zang en bloemen strooiden. Op tal van plaatsen werd een derge lijke begroeting herhaald o.a. hij het Champlain-monument waar een troon was opgeslagen, waarop Zijne Eminentie plaats nam en de hulde aanvaardde van den aartsbisschop en van den burgemees ter. De kardinaal antwoordde in de Fran- sche (aal. In de basiliek hadden de plech tigheden plaats der liturgische ontvangst, voorgeschreven voor de legaten „a la tere", gevolgd door den zegen met het. Allerheiligste en den pauselijken zegen. Van uit Quebec begaf Zijne Eminentie zich met een hijzonderen trein naar Mon treal. H. M. de Koningin-moeder te Königstein. Reuter seint uit Königstein d.d. 2 Sept De KoDingin-Moeder van Nederland is gisterenavond hier aangekomen om een bezoek van eenige dagen te brengen aan de Luxemburgsche groothertogin-moeder. Aan het station waren, om haar te ont vangen, aanwezig de groothertogin met hare dochter en de groothertogin vau BadeD, die reeds eenige dagen hier ver toeft. De stad was fraai versierd. Eindhoven. Naar de „Eindh. Ct." thans met zeker heid verneemt, zal de heer Van den Heuvel tegen het einde van het parlementaire zittingsjaar, ongeveer 17 September a.s., zjjn ontslag nemen als Tweede Kamerlid voor Eindhoven. Verder vernam het blad dat de eerste stemming voor het opmaken der candida- tenlijst in de R. K. Kiesvereeniging zal plaats hebben op Zondag 18 September. Aan de eerste stemming kunnen deel nemen al degenen, die tot en met 14 Augustns als lid der vereeniging waren aangenomen en aan de tweede stemming de nieuwe leden, die vóór ot op Zondag 11 Augustus als zoodanig waren aangenomen. Die na 21 Augustus aangenomen zijn, kunnen dus niet meer meestemmen. Algemeene Nederlandsche Zouavenbond. De 18e jaarljjksche vergadering, tevens ter herdenking van den 50sten verjaardag der oprichting van het Regiment Pauselijke Zouaven, zal worden gehouden op Zondag 25 Sept. 1910, in de groote zaal der Sociëteit Casino", te 's Hertogenbosch Middelburg Door het herfstachtige weer van gisteren zijn de matinee en het con cert, die gisteren gegeven zouden warden ter eere van het 15-jarig bestaan van de Zondagavondconcerten, uitgesteld moeten worden tot 11 September. Jaarvergadering Bond van Gemeenteambtenaren. Het be stuur van de afdeeling Zeeland van boven- genoemden hand heeft gemeend te moeten zorgdragen, dat de afgevaardigden en le den, die de algemeene vergadering te Mid delburg bezoeken, het aangename met het nuttige kunnen verbinden. Op Woensdag 14 September, des avonds te 8 uur, zal rle officieele ontvangst door B. en W» van Middelburg ten raadhuize plaats hebbenen daarna in den Buiten lui,n een concert van een strijkorkest. Zooals hekend heeft Donderdags 's mor gens te half tien de jaarvergadering plaats, die gehouden zal worden in de sociëteit St. Joris. Na afloop der vergadering heeft in dezelfde sociëteit een diner plaats, waaraan o. m. genoodigd zijn de commissa ris der koningin, leden van gedeputeerde staten en burgemeester en wethouders van Middelburg. Dienzelfden avond wordt wederom een concert in den Buitentuin gegeven, dit maal door het Middelburgsch Muziekkorps. Vrijdags wordt per extra tram een bezoek gebracht aan Domburg,- waarbij dan de deelnemers een mooi gedeelte van Zee land s tuin zullen doortrammen en de typische bevolking in hun dagelijkse he bezigheden zullen kunnen waarnemen. Ie Domburg wordt geluncht en eene wandeling door de bosschen gemaakt. Per li<tm wordt dan naar Vlissingen gereden, waar des avonds een diner en een concert in hel Strand-Hötei plaats hebben. Voor hen, die Zaterdags nog op Wal cheren willen vertoeven, zal alsdan ge legenheid zijn de bezienswaardigheden van Middelburg te bekijken, onder leiding van de leden der regelingscommissie. Het is zeker een mooie gelegenheid voor de leden van den Bond, die nooit in Zeeland zijn geweest, om met dit deel van Nederland kennis te maken. - Aan den sergeant-majoor administra teur J. Ihjlu van het 2de Bataljon alhier is een voortdurend pensioen toegekend 19tV 391 PPr 'aar' '"^cde 1 September Be ommissaris der Koningin, mr. H. J. Dijekmeester heeft heden voor den lijd van vier weken met verlof de stad verlaten. Zaterdagavond is het rijwiel van een kantoorbediende, dal 'deze ongeveer een uur onbeheerd voor eene woning 'op hel Molenwater had laten staan, ontvreemd. - In den nacht van Zaterdag op Zon dag vervoegde zich aan het politiebureau een man, die hij een familietwist bloedend aan het hoofd verwond was. Na verbonden te zijn, kon de man weer huiswaarts koeren. Hedenmorgen duurde het veel langer als gewoonlijk -eer de bedienden van een der winkeliers op de Rouaansche Kade alhier gehoor kregen op hun bellen. De politie werd gewaarschuwd en men dacht aan gasverstikking of iets dergelijks. Na eenig beraad werd besloten dat een agent zuu trachten door een der bovenramen in huis te komen. Een ladder werd gehaald, maar juist toen de dienaar van den heili gen Hermandat hoven was, deed de win kelier beneden de deur open, Tableau I Morpheus had de bewoners slechts wat lang in zijn armen gehouden. Vlissingen. Vrijdagnacht is het Russi sche stoomschip „Alexcj Mörch", van St Petersburg naar Gent, in het Pas van lerneuzen aan den grond gevaren, doch met huog water vlot gekomen, waarna het schip de reis heeft voortgezet. De hulp-telegrafist tt. Buijze is over geplaatst van Amsterdam naar Vlissingen en do klerk dor posterijen en telegrafie H. G. van Daalen van Vlissingen naar Rotterdam. 1 o- s t a m b ten a, r en. Zondagmid dag werd alhier eene openbare prapa- ganda-vergadering gehouden, die belegd was door de afdeelingen Walcheren Zuid en Noord-Beveland, Neuzen, Hulst en Zee land 4de District van den Ned. Bond van Post- en Telegraaf beambten „De ost waar als spreker optrad de heer Gellb brievengaarder te Pijnacker en voorzitter van den ring 'sGravenhage van genoemden Bond. I ot het bijwonen van deze vergadering waren de leden der 2de Kamer voor Zee land uitgenoodigd, doch geen van hen was aanwezig. Alleen de heer Vors terman van Oven had bericht van verhindering gezonden. B De heer Geul zette op duidelijke wijze uiteen, waarom volgens zijn meening de lagere postambtenaren hooger loon dienen te vragen. Aan het eind der vergadering, die be zocht was door ongeveer 100 postambte naren en enkele belangstellende, onder wie meerdere vrouwen, werd de volgende motie met algemeene stemmen aangeno men s „De leden der afdeelingen Walcheren, Zuid- en Noord-Beveland, Neuzen, Hulst en Zeeland 4e district van den Ned'. Bond van Post- en Telegraafbeambten „de Post" bijeen m openbare vergadering, d d 4 Sept. 1910 te Vlissingen; met belangstellenden gehoord de rede van den spreker over den toestand van het personeel in de lagere rangen hij het dienstvak der poste rijen en telegraphie, van wat betreft de Joon en; ofschoon dankbaar voor de om vangen salarisverfetering in 1905; gevoelende echter den druk der tijdsom standigheden, door het hij voortduring stij gen in prijs na 1905 der dagelijks terug- keerende levensbehoeften en van grond stoffen voor kleeding, dekking enz., waar door het tlmns genoten salaris onvoldoen- e is gebleken om i n het levensonder houd te voorzien; dringt bij de regeering op aan, ten spoe digste de traktementen der lagere ambte- naren bij posterijen en telegraphie te ver- hoogen en indien zulks niet binnen kor ten tijd mogelijk zij; het genoemde personeel eene toelage te verstrekken boven de jaarwedde, waar- kaT bieden'6 <le' tijdei1 'let '",oW besluit deze motie ter kennis te bren gen van de le en 2e Kamer der Staten- Generaal, Z. E. den Minister van Water staat en Wen heer Directeur-generaal der Posterijen en Telegraphie." .7" 'Jf Nederlandsche loodskotter, no. 7 (alhaalkotter), is op de reede in aanva ring geweest met het Duitsche stoomschip „Astarte De kotter heiiep zware averij en werd in zinkenden toestand op de haven gebracht door de motorboot van het Belgische loodswezen, welke ter as sistentie was vertrokken, Qp 2pe is in ontredderden toestand aangetroffen het Engelsche zeiljacht „Tha- lasna". Dit jacht is door de Belgische sleepboot „Thanis" op sleeptouw geno men en hier op de haven gebracht. Ken der twee torpedojagers op de werf der Koninklijke Maatschappij „de Schelde", in aanbouw voor het departe ment van marine, zal Zaterdag 1dezer ie water worden gelaten. Electrische tram Vlissin genMiddelburg. De electrische tram Vlissingen—Middel burg is nu bijna 3 maanden in exploi tatie -en het is gebleken, dat de dienst nog geen enkelen dag volgens de dienst regeling is uitgevoerd kunnen worden. Vooral in de middaguren als de tram van beide plaatsen om het kwartier moet vertrekken is de dienst al zeer oirgerc- celd zeer ten ongerieve van het puDlu K, dat van dit ongeregeld vertrekken steeds de dupe wordt. De directie van de tram, welke zcci goed inziet, dat deze toestand dringend verbetering eischt, is nu voornemens om, als daartoe de vereisc-hte toestemming wordt verkregen, de trams des morgens en (les avonds om de 35 minuten te aten vertrekken en des middags van 1- tot 8 om de 20 minuten. Zierikzee Rij de herstemming voor een hoofdingeland van het waterschap Schou wen, Donderdag alhier gehouden, leverd' n 207 ingelanden hun slembiljet in. 1 uge- bracht op Boot Jz. rood 84 en wit 87, en op S. M. Hanse rood 118 en wit 118 stemmen, heiden wonende te Kerk- werve, zoodat is gekozen de heer Hanse. Reeds op verren afstand kon digden vuilwitte rookpluimen tegen de blauwe lucht aan, dat er brand was uit- gebroken in de nabijheid der Gasfabriek. Dit bleek ook het geval te zijn Zaterdag middag omstreeks 4 uur had een dei hooi- en tarwestrooklampen op het en van Mej de Wed. ten iHaat door on voorzichtigheid en'hooihroei vlam gevat. De onmiddellijke [nabijheid van den gas houder der Gasfabriek noodzaakte tot krachtig optreden. Spoedig waren dan ook een drietal spuiten Ier plaatse aanwe zig Hoewel aanhoudend water werd ge geven. was men het vuur niet spoedig meester. Zelfsden gehcelen Zaterdagnacht bleef een der brandspuiten op net ter rein, terwijl men 'den gehcelen Zondag in de weer bleef. Door het uit elkaar rukken der klam pen en wegbrengen van 't broeiend liooi trachtte men ten slotte het vuur te be- PeDank zij het krachtig optreden van de brandweer bleef de brand tot het ter rein beperkt Eenige hoenders werden een proei d< r vlammen. n. Behalve de burgemeester was de ui ficier van Justitie spoedig op het tooneel van kien brand. Verscheidene welgelukte photo's van het Koninginnefeest vonden wij geëtaleerd in het magazijn van dhr. It. Ochtman, alhier. - Ons ijverig Plaatselijk ('om. voor K S A zit niet stil. Wij ontvingen een ook aan alle parochianen gezonden cir culaire, die een uiteenzetting bevat van wat Comité's in kleine plaatsen zooals onze Zeeuwsche parochies bijna alle zijn, kunnen tot stand brengen. Volgt oen overzicht van hetgeen ons Comité in den afgeloopen winter heeft verricht, waaruit blijkt, dat het verwijt van „niets doen" minstens misplaatst is. Gewézen wordt er op. dat geringe financi eel© en moreele steun leen krachtige actie belemmert. Ten slotte wordt een werkprogram roor het a s. seizoen ontwikkeld, dat verschil lende bevat. We noemen slechts bevordering der belangen van den Mid denstand, medewerken tol bestrijding van het misbruik van alcoholische dranken steun aan de katholieke Pers, tot stand koming eener Leesportefeuille (reeds ge- sollied) enz. ienz. Als het Bestuur liet vertrouwen in roeept van alle weidenkenden gelooveu wij, dat het geen vergeeïsehe daad heelt verricht. 's Heeretihoek. Zaterdag hield de hand boog-sociëteit „De Vrije Schutters haar jaarlijksch Concours naar den lossen vo gel waaraan door 70 schutters werd deel genomen. De hoofdvogels werden gescho ten door: le klep door Adr. Rijk ƒ-■ van .Claudius Civilis" van ierseke, 2e klep door W. v. 'tWesteinde van „Diana van hier; 3e klep door R. Remijn, van idem, idem; le zijvogel door J. erdoiik van idem, idem; 2e zijvogel door v Maris van „de Pauw van Biezehnge, le kul door Joh. Sniallegange, van Zorg- vliet" van Ellewoutsdijk2c kal door 1. Kemiin van „Eensgezindheid" van hier; le onderkal door R. Raas van oncoaxlia I" van hier; 2e onderkal door A. Rijk Jz. van idem, idem. Heinkensiand De oudste inwoner onzer gemeente, de heer VV. Remijn, vierde Za terdag in alle stille zijn 9öen verjaardag. Nog één lustrum en onze gemeente heeft de eer een honderdjarige onder hare in woners te tellen. 's Heer Arendskerke Met ingang van 1 October a. s. is tot ambtenaar ter secre tarie der gemeente Amsterdam benoemd de heer T. Heier, thans als zoodanig de heer T. Heier, thans als zoodanig al hier werkzaam. (Zeeuw. Alhier heeft zich een tweede geval van diphtheritis voorgedaan. (Zeeuw.) Hoedekenskerke. Uitslag loting Natio nale Militie, lichting 1911, voor deze ge meente, gehouden op 2 September 1910. lieter Allemekinders 5, Cornells de Bart 7, Adriaan Bliek Janz 4, Adriaan Bliek Janisz. 12, Cornelis Ros 1, Jan den Dek ker 2, Laurentius Geus 11, Andries Helm- strijd Hbrz. 13, Andries Helmstrijö Hdrz. 10, Willem van Loo 8, Adriaan Maar- tense 9, Petrus Nicolaas Raas 6, Jo- sephus d e Winter 3. Wolfaartsdijk Toen Zaterdag de knecht van den landbouwer J. J. van Wal in den Broeder en Zusterpolder onder deze gemeente de paarden naar de weide bracht, struikelde het dier, waarop hij reed, zoodat hij zelf kwam te vallen en een arm ontwrichtte. Geneeskundige hulp moest terstond worden ingeroepen. Tholen. Op de alhier te houden tuin bouwtentoonstelling bedraagt het aantal inzenders ruim 25, waaronder Zeekinds proeftuin met een collectie fruit en inge maakte vruchten en de Nederlandsche fruitvereeniging te Tiel. De Commissie van beoordeeling bestaal uit de hoeren: D. J. v. d. Have, boom- kweek er te Kajielle, .1. Jansen, tuinbaas te Koudekerk e, en Bovenkamp, tuinbaas op „Huize de Voorst" le Warnsveld bij Zutphen. Donderdag te 2 uren wordt zij geopend. (M. C.) Kloosterzande Benoemd tot vertegen woordiger der regeering op het te Brus sel te houden internationaal congres voor langbouwvoreenigingen en gemographie K. J. G. baron Collot d'Escury alhier. Terneuzen. Vrijdagavond omstreeks 5 uur had de schipper v. d. Linde van hel aakschip genaamd „Regina", komende van den Bommel en geladen met zand bestemd voor België, de onvoorzichtigheid bij vallend water op de haven te loopen met het gevolg dat het schip op den berm van den Westdijk vast raakte en de schipper genoodzaakt was de noodvlag te hijschen, daar het water snel van onder het schip wegliep. Gelukkig werd het noodsein door een in de haven lig gende sleepboot spoedig opgemerkt, die er dan ook dadelijk beenstoomde om bet schip van een wissen ondergang te bevrij den door het onmiddellijk af te sleepen en behouden in de haven te brengen. (Z.) Koewacht. Donderdag, laat in den avond, werd door de gendarmen onder Stek ene zekere C. v. W. stervende langs den weg gevonden, ltij was in de zijde en aan het hoofd gewond door tot nog toe onbekende daders. Van W., die Zaterdag naar Amerika zou vertrekken, was vóór de aanranding in het bezit van een aan zienlijke som geld, die nu gemist werd. Diefstal moet dus de reden zijn van die daad. Vrijdag werd hier door de Belgische politie een Hollander over de grenzen gezet, die zonder middel van be staan in België rondzwierf. Onze politie kwam spoedig tot de ontdekking, dat deze sinjeur in het politieblad gesignaleerd stond en met de Nederlandsche justitie nog eene aardige rekening te vereffenen had. Hij werd daarom in hechtenis geno men en geboeid naar .Middelburg overge bracht. Sinte Kruis Alhier had een knecht van den burgemeester bij het halen van den oogst liet ongeluk van zijn voer te vallen, waardoor de wielen over zijn boe nen gingen, zoodal geneeskundige hulp moest toegediend worden. Breskens. Door onzen raad is zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd een stel van Burg. en Weth. .om het ver zoek van de afd. Technisch bureau van de Zeister Machinefabriek tol. stichting van eene gasfabriek niet voor inwilliging vatbaar te verklaren, daar de aansluiting van tal van ingezetenen aan de electrische verlichting eene andere overtollig maakt. De gemeenterekening werd goedgekeurd in ontvang op f 19.088.12 en in uitgaaf op 118.457.256 alzoo met een batig slot van f 631.565. De gemeente-begrooting voor 1911 be draagt in ontvang en uitgaaf f 14 9 1 4.905. M.. C. Zaterdag (3 Sept.) ontstond brand omstreeks tien uur op de hoeve van dhr, Lako op de,n weg van Breskens naar Hoofdplaat, ongeveer op vijf minuten van de wijk Nummer Ken. Gelukkig dal het een aflandige wind was, want anders had het onheil nog wel grootere proportion aangenomen. De schuur, die hel meest dichl hij den zeedijk staal is totaal afgebrand. Er ble ven zes schoone werkpaarden in en een gedeelte van den oogst, die pas binnen was. Door He ijverige zorgen van de brand weer bleef het omliggende erf gespaard. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Schoondijke. In de gehouden Kerke raadsvergadering van de Ger. Kerk A te Middelburg, is, na advies van de Zeeuu' sche deputaten, voor de zending te Band jar Negara (Ned. 0. I.) beroepen, ds. A. Merkeleijn alhier.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2