SIHNEMLAND FEUILLETON. GEMENGD NIEUWS. UIT DE PERS. De relletjes in Zeeland. Men schrijft ons uit Zeeuwsch-Vlaanderen De uitspraak der Middelburgsche Recht bank tegen den heer Van Dalsum, notaris te Hulst en lid der Prov. Staten van Zeeland, inzake beleediging contra den zeereerw. heer Schets, dien hg beticht had van een valsche verklaring te hebben afgelegd onder eede, is zooals men weet, gevallen en luidt een geldboete van honderd gulden. De eisch van het Openbaar Ministerie was 1 maand gevangenisstraf. De heer Van Dalsum heeft tegen dit vonnis appèl aangeteekend en gaat in hooger beroep, op grond, dat hij pastoor Schets, volgens zijn meenirig niet heeft beleedigd, doch slechts gewaarschuwd voor den Eeuwigfn Rechter. Het Gerechtshof te 's Gravenhage zal dus in deze zaak nog te rechten krijgen. In verband met deze kwestie zet de heer v. Dalsum, indien men het zoo noemen wil, een beweging op touw, om zooveel mogelijk getuigen te verzamelen, die weten, dat de ZeerEerw. heer Schets er kennis van droeg al vóór het geding, dat men hem een bijnaam heeft gegeven. De pastoor verklaarde voor de rechtbank, dat hij zulks niet wist. Hierover ging ook dit proces. Want op grond dezer verklaring, betichtte de heer v. Dalsum hem van meineed. De veroordeelde schrijft, dat hij reeds een aantal getuigen heeft, doch hij doet ten overvloede een oproep om er zooveel mo gelijk te krijgen. Het is hier in onze afgezonderde pays een toestand, zooals men wellicht nog nim mer elders heeft beleefd. De beide partijen, de Zelandiapartjj en de Volkspartij, laten geen gelegenheid onbenut om eikaars harts tochten op het kookpunt te houden. Men bezingt elkaar wederzijds met liedjes, die nu juist niet bjjster geschikt zijn om het peil van den volkszang te verhoogen. Tegen het lied van den „Volkswil" stelde men een lied van de „Volbspil" en meer schoons van dit slag. Wie goesting had, maakte vers en het volk had er seffens een voosken op Honderden keeren heeft men het weeral betreurd, dat de volksdichter v. Giesen zoo vroeg is gestorven in Hulst, wapt die zou munt geslagen hebben uit de politieke relletjes. De heer v. Dalsum heeft nu weer iets nieuws ontdekt. Zondag voor acht dagen, zoo deelt hij mede, bemerkte hg, dat in zijn kerboek dat hg in de kerk op zijn plaats had laten liggen, met potlood aan- teekeningen waren gemaakt om hem op merkzaam te maken op een gebed, waarin de genade wordt gevraagd, dat wij aan onze zielzorgers en geestelijke overheden geloof, vetjouwen, liefde en gehoorzaamheid kunnen schenken. Dit geeft den heer v. Dalsum aanleiding tot een heel artikel waarin hij uitspint, dat de aanteekeningen juist een ander gedeelte van het gebed hadden moeten gelden, namelijk dat, waarbij in het gebed gevraagd wordt om aan de Kerk waardige priesters, trouwe herders en ijverige dienaren te geven. En zoo gaat dat spelletje maar door. Elke dag brengt nieuwe verrassingen en allerlei kleinzieligheidjes en persoonlijkheidjes wor den te baat genomen, om maar aan den gang te blijven en elkaar het leveu ondrage lijk te maken, of liever te veraangenameu. Want het is een feit, dat men hier geniet van deze onverkwikkelijkheden, die au fond beschouwd, eigenlijk te klein moesten zijn voor mannen, wier taak het is of althans die zich tot taak stellen het dienen der belangsn van het algemeen. Op deze manier zullen ze inderdaad niet gediend worden, maar zullen de hartstoch ten wederkeerig geprikkeld blijven, wat tot niets anders kan leiden, dan totnieuwe en telkenmale nieuwe relletjes, die ons een faam zullen bezorgen, waarbij de toestanden in den Sittaraschen gemeenteraad indertijd nog maar kindertjes zijn. „Tijd". Koninginnedag. In de R. K. Vacantie-kolonie Men schrijft ons uit Egmond aan Zee Ondernemend als altijd heeft Pastoor ELSA. 34) Maar vandaag scheen ze er geen smaak in te vinden; hun gedachten bleven bij de verschijning aan het raam. „U kan in de keuken het goed nazien, juffrouw Ada," beval Excellentie en ge hoorzaam ging de aangesprokene heen. Elsa kon haar nu geheel waarnemen, een bleek, fijn gezicht; donkerbruine oogen, golvend zwarte haren, een kleinen, lieven, vastgesloten mondeene hooge, slanke gestalte, ietwat gebogen. „Wat een bekoorlijk meisje I" riep Elsa, toen de juffrouw verdwenen was. Over Hilda's gezicht vloog een hatelijke trek. Hoe vlug ook verdwenen, Elsa had het bemerkt. Was ze zoo ijdel, dat ze geen lof van een ander kon verdragen? Elsa's belangstelling was opgewekt; ze vroeg verder. Excellentie antwoordde: „Een jong, eigenlijk onbruikbaar ding. Maar Ada Braun staal alleen op do wereldik hond ze uit medelijden." Suidgeest ook voor zgn kinderen een Ko ninginnedag georganiseerd, die in alle opzichten bjjzonder geslaagd mag heeten. Het kon ook niet anderswaar zooveel liefdadigheid van verschillende zijden steun de moest het plan van Pastoor Suidgeest volkomen tot zgn recht komen. Het was den geheelen dag kermis. Kermis in 't klein, 150 kinderen vermaakten zich dezen dag in de verschillende tentjes. Ginds was het ringgooien. Daar was het een theater waar de fanfare er lustig op los speelde. Een gefingeerde beer danste aan de kettiDg tusschen de verschillende clown's. De limonadetent werd het meest bezocht. Verder op lokte ons een greot billet voor de koektent, doch dat koekslaan viel nog niet mee. Een jolige clown, die hevig aan een klok trok liet in een ander tentje zijn goocheltoeren zien. Het schieten op een schijf was het milieu voor de groo- tere jongens. Het program hield verder nog in volks spelen zakloopen, boegsprietloopen, mast- klimmen voor de meisjes houtjesrapen, koekhappen, etc. etc. De bekende firma C. Jamin tracteerde dien dag alle kinderen op tabletten chocolade, een tractatie, die door de kinderen niet het minst gewaardeerd werd. De firma Verkade, Zaandam, zorgde voor een flinke dosis koek, die aan de kinderen als eerlijk verdiende prijzen werden uitge deeld. Het meest aantrekkelijke van den dag, was de auto. In clubjes van tien werden de kinderen telkeDS in vliegende vaart onder gejubel en vlaggengezwaai naar het schoone Bergen gereduu. Het was de moeite waard die kindergezichten te zien in dat moderne voertuig, waaiin ze wellicht nooit meer komen te zitten. De laatste toer werd gemaakt door de fanfare en de clown's, die met een .donderend gejubel uitgeleide werden gedaan. De leider van het feest, de heer Snoecks, verdient hier wel een bijzonder pluimpje. Pastoor Suidgeest, de ware kindervriend mag wel trotsch gaan op alles wat hij dit jaar voor de kleinen gedaan heeft (Msbode.) Statistiek der Werkloosheid. Dooi- het Centraal Bureau voor de Statis tiek zal weldra uitvoering worden gegeven aan het voornemen om maandelijks nauw keurige gegevens te verzamelen omtrent de werkloosheid der arbeiders welke van hun vakorganisatie naar vaste regelen uitkeering ontvangen ingeval van werkloosheid. Daar de vakorganisaties, welke geen uitkeering ingeval van werkloosheid verstrekken, vaak niet in staat zijn het juiste aantal hunner werkloozen op te geven, moet het onderzoek voorloopig beperkt blijven tot de werkloos heid in die vakorganisaties welke hun leden wèl uitkeering verstrekken. De gegevens nopens de werkloosheid in die organisaties, welke bij een gemeentelijk werkloozenfonds zijn aangesloten, worden door het Centraal Bureau voor de Statistiek verzameld door tusscbenkomst van laatst genoemde instellingen. Thans zijn de besturen van de organisaties, die niet bij een gemeentelijk werkloozen fonds zijn aangesloten, voorzoover zij althans aan het Bureau bekend waren, uitgenoodigd opgaven omtrent de werkloosheid hunner leden rechtstreeks aan het Bureau in te zenden. Ten einde periodiek een zoo volledig mogelijk overzicht te kunnen geven van den omvang der werkloosheid, worden die vak organisaties, welke aan hunne leden naar vaste regelen uitkeering verstrekken bij werkloosheid en welke nog geen uitnoodi- ging tot medewerking ontvingen, dringend verzocht hun adres nauwkeurig op te geven aan „Het Centraal Bureau voor de Statistiek (Afdeeling voor Arbeidsstatistiek), Anna van Saxenstraat 1719, 's Gravenhage". (Dit verzoek wordt niet gericht aan vak- vereenigingen, welke bij een gemeentelijk werkloozenfonds zijn aangesoten). Genoemd Bureau zal de kaarten, waarop de gegevens verzameld worden, voor de eerste maal in den aanvang van October aan de betrokken organisaties ter invulling toezenden. De aldus over de maand September ver kregen opgaven zullen gepubliceerd worden in de aflevering van het Arbeidsblad (Maandschrift van het Centraal Bureau voor „Mama, zo doet steeds haar best," waagde Susanna op te merken. „Philantrophe!" riep de moeder op een toon, die schertsend scheen, maar bitter klonk. „Dat arme, jonge wezenzei Elsa meewarig. „Wat beteekent het beste, dat iemand doet, als het toch nog slecht is, viel Hilda in „Wat is u medelijdend, maar genoeg 1" lachte Hilda en begon over iets anders te praten. Van dit oogenblik af scheen Elsa niet meer alles zóó, gelijk ze in 't eerst ge meend had; maar ze bezocht het huis zoo druk, dat Sidonie vroeg, welke der drie dames haar eigenlijk zoo boeide. „Susanna, ook de andere zijn lief; maar daar is iets ik weet niet wat antvvoondde Elsa onzeker. De barones prees hare voorzichtigheid iets buitengewoons voor achttien ja ren en vroeg dan, wat zij van Nord- heim dacht. Dat deze Elsa bewonderde, gelijk zij zelf en geheel het huis, had Sidonie reeds opgemerkt. Elsa keek haar oprecht aan en sprak ernstig: „Ik wenschte, dat hij gelukkig de Statistiek, uitgevers Gebr. Belinfantete 's Gravenhage), welke den laatsten October a. s. verschijnt. Bij dienstorder is bepaald, dat aan de kantoren gevolg moet worden gegeven aan alle aanvragen van het publiek tot aankoop van hier te lande verkrijgbaar gestelde koloniale en buitenlandsche frankeerzegels en dus aanvragen van meer dan ëen exem plaar van dezelfde soort niet mogen worden Nederlanders te Rome. De Hoogeerw. pater Provinciaal der Do minicanen, p. Antonius Huysmans, is in gezelschap van den Prior van H nissen, p. Ros. van der Veer, in Rome aangekomen, om aan het generaal-kapittel der Orde deel te nemen. Dit kapittel zal zijn weikzaamheden deze week aanvangen en gehouden worden in het nieuwe „Collegium Angelicum", dat de p.p. Dominicanen verleden jaar in de Via Vitale bouwden. G. Een incident. Men meldt ons uit Haarlem Gisteren was ter gelegenheid van den Koninginnedag voor de schoolkinderen een kinderfeest georganiseerd in den Herten kamp. Tegenover den burgemeester zat de heer E. ten Broeke, hoofd der eerste bur gerschool. Terwijl het „Wilhelmus" ge zongen werd, alle aanwezigen oprezen en het hoofd ontblootten, bleef hij bij wijze van manifestatie zitten. Deze houding wekte groote verontwaardiging. Door een bestuurslid der vereeniging „Koninginnedag" werd het schoolhoofd a faire genomen en gewezen op de groote ODwalvoegelijkheid, om als gast mede te komen en zich dan niet naar de regelen te gedragen. De heer Ten Broeke antwoordde, dat hij het bestuurslid het recht ontzegde iets over hem te beschikken. Men verwacht over het verregaand brutale optreden van het schoolhoofd eene interpellatie in den Raad. „M.bod# (Weer een staaltje van absolute neutra liteit. R e d.) Tribune ingestort. Woensdag stortte op het feestterrein te Hilversum een tribune in, waarop honderden menschen gezeten waren. Een jongen werd aan het rechterbeen gekwetst, terwijl een dame haar pols verwondde. Ook een aantal andere personen liepen lichte kwetsuren op Weggeraakte Brieven. Een postambtenaar schrijft in de „Ara Ct." Jaarlijks blijven 40,000 blievendoor onvolledig adres onbestelbaar. Daarvan worden er slechts 2000 opge vraagd door de afzenders De overige 38000 worden dus door het publiek beschouwd als „op de post verloren". Buitendien werden door middel van de aan het Hoofdbestuur aanwezige adresboeken van straatnamen, 13000 brieven t- recht gebracht. Het G 1 a n snuinmer. Op een war men Juliavond verdrong zich oen dichte menigte voor den, volgens het aanplak biljet, meest bezochten schouwburg van Amerika. He verlaagde zomerprijzen en d« behoefte na den warmen dag een ver zetje te gunnen, hadden de menschen,- voor zoover ze de stad nog niet voor optrekjes buiten verlaten hadden, doen stroomen naar deze luchtige tent, waai de bezoekers met vróolijk-e zaken werden bezig gehouden Luchtig gekleede dames draaiden ko ket in liet rond; hoeren bewogen zich voort op rijwielen zonder zadel, peda len of stuur; acrobaten spotten met alle wetten van evenwicht en zwaartekracht er waren zangeressen en zangers, mu zikale clowns en athleten, schilders zon der armen en een kop zond-er romp Tot slot werd op het programma een korne- diestukjo toegezegd. De voorstelling vorderde, het eene nummer volgde op lief. andere en zoo juist had een jongen in een met goud ge was; het is jammer voor hem." „Hij wordt moeilijk begrepen; gij schijnt hem te doorgronden, Elsa Uezo lachte „Hij kende zich zelf niet, daaraan „ligt het. Hij is geheel anders dan hij zelf gelooft en daardoor weet hij niet, wat hij wil." „En wat houdt gij goed en noodig voor hem?" vroeg de grootmoeder verbaasd over zulke wijsheid. „Het beste, wat er bestaat," was het vlugge antwoord: „Liefde, vastberaden wil, geloof aan het goede, hooge, god delijke." Sidonie omhelsde haar kindElsa's oogen staarden droomend in de verte. „De zon verlicht het leven," sprak ze zacht. „Ze schijnt niet voor een ieder, merk te de barones op, „Niemand is toch zonder haar geluk kig, grootmama Bij mevrouw l'on Rotern leerde Elsa Melitta Bergen kennen, de door schoon heid, geest en rijkdom op den voorgrond tredende vrouw van den bankier Bergen, die in de Potsdammerstraat, oen klein paleis bewoonde, van welks inwendige Hilda wonderen verhaalde. stikt pakje, die dienst deed als portier, controleur en regisseur, die mededeehn- gen aan het publiek doet, als er iets medq te deelen viel, aangekondigd, dat nu „Mejuffrouw Helena" zou wonden ver- toond. Het scherm ging op, maar het voet licht was uitgedoofd; het tooneel stelde voor oen boschachtig landschap, waarin men op het eerste gezicht niets kon on derscheiden. Maar dadelijk werd -een kind, dat zich daar reeds sedert liet omhoog gaan van het scherm bevond, zichtbaar. Ito kleine meid kon een jaar of zes oud zijn. Ze- was gekleed als danseres, met bloote armen en ze zond met hare dunne vingertjes kushandjes snel achter een de zaal in. Ze zag er allerliefst uit met hare teedere blauwe oogen en haar goudblond haar. Ze voerde met haar klei ne voetjes eenige danspassen uit, bewoog zich bevallig heen en weer en het zou heel aardig geweest zijn, zoo het niet tevens wat pijnlijk liad aangedaan. Ze leek zóó lief, klein en frisch, en zoo zacht in deze omgeving, dat van alle zijden, zoo van vrouwen als van mannen, bewonderende uitroepen weer klonken -en toen zij eindelijk op' de pun ten van beide voeten stil ibleef staan, terwijl ze opnieuw kushandjes door de zaal wierp, daverde het van toejuichin- gen. Toen deed zich een geraas hooren on der de menigte, die achter de^ banken der parterre stond toe te zien. Een man trachtte zich door de massa te dringen, Nellie, riep hij met smeekende stem, herken je mé dan niet? En hij strekte vol verlangen de armen naar het kind uit. Op! dezen kreet vol teederheid en angst verstomde als bij tooverslag het rumoer. De man was stil blijven staan; aller oogen vestigden zich nieuwsgierig op hem. Het meisje zag hem verbaasd, nog niet begrijpend aan. Daarop plotseling: Papa, papa, neem me mee! Zoo riep ze onstuimig en de kleine stem klonk helder onder het ang stig zwijgen der toeschouwers. Waar is je moeder, liefje? vroeg de mail. i 11 Zo is dood, antwoordde hel kind lioe gelukkig, 'dat u me gevonden heeft. Ach, neem me mee. Ja, lieveling, ja dadelijk. De vader beproefde opnieuw een weg naar het tooneel te banen door de me- n-igte. Twee zaalbedioiiden snelden op hem toe -en grepen hem bij de armen, de pia nist, 1de eenige muzikant i n de tent, kwam ook te hulp. Laat me begaan, brulde de man, zich krachtig verwerend 0111 zich los te ma ken. Dat is m'n dochtertje, zeg ik je lui en. ik wil ze meenemen. Plotseling wend hef voetlicht ontsto ken en tegelijk trad uit de colissen een man van een streng en bevelend uiterlijk. Hij legde zijn hand op den schouder van do kleine danseres. Wat is er toch? Wat beteekent dit schandaal vroeg hij. ik ben de impres- sario van mejuffrouw Helena, haar moe der heeft haar aan mij toevertrouwd Zij krijgt goed eten, wordt goed gekleed -en verzorgd, wat wil ze meer? Ik wil mijn papa, mijn lieve papa, zuchtte het kind. En dien zul je hebben ook, lieve, zei do vader. Neen, verklaarde do impressario, dat zal niet gebeuren. Up deze brutale weigering wendde de ander zich tot het publiek .als om het algemeen oordeel in te roepen. Hcvneii, zei hij, Nellie is mijn dochter. Haar moe der heeft me verlaten, is twee jaar ge leden gevlucht en heeft het kind meege nomen; in twee jaar had ik liet niet gezien en. zoo juist vind ik het toeval lig terug Geef hem zijn kind terug, of anders En de dikke heer van de parterre, die deze woorden sprak, illustreerde ze door een bokshouding aan te nemen Het werd een algemeene beweging; vrouw-en ineen- den, ien mannen schreeuwden bedreigingen lot den hardvochtigen impressario. Laat de vader bet kind meenemen! Je hebt geen recht het te houden! Weg met den impressario, slaat hem dood 1 Met Melitta wenschte Elsa Ie verkeo ren en barones Huldenstein besloot het inleidend bezoek af te leggen. He rijk dom van het huis Bergen stelde de villa Haldenstein in de schaduw. ,,'tls verbazend," merkte Sidonie op, toen ze thuisgekomen, haar echtgenoot de ongehoorde pracht schilderde, die in het burgerlijke huis werd teil loon ge spreid. „Neen, smakelooze burgerlijke pronke rij", antwoordde Haldenstein ruw en Elsa lachte weer -eens met een allerliefste spot achtige uitdrukking op het. gelaat, die grootvaders handelwijze nu en dan te voorschijn riep. En ze dacht daarbij aan „padres" eenvoudige, edele natuur en aan het huis ginds, dat zijn wedergade niet vond. Melitta Bergen beviel haar zooals Erich Nordheinï l ictor. 7,e ging meer naar haar dan naar haars gelijken; Melitta. legde tegenbezoeken af en de baron meende verplicht te zijn haar daarover te be rispen. Elsa gaf geen antwoord, maar met Si donie alleen zijnde, zei z-e„Grootvader wordt toch al te grappig De oude dame verschrok; haar blik- Lyncht hem! Tegenover deze algemeene vijandige houding had de man zijn zelfvertrouwen reeds verloren, maar nu kwam de direc teur van den schouwburg tusschenbeid-e. Dames en heeren, ik heb alles gehoord en u begrijpt wel dat mijn theater -een dochter niet aan haar vader wil ontne men. En zich daarop tot den impressario wendend, zei hij minachtend: Geef het kind aan dezen heer terug en maak, -dat jet weg komt". Meteen nam hij het meisje in zijn armen en legde haar in die van den( vader idie buiten zichzelf van vreugde het kind, dat de armpjes om zijn hals sloeg, tegen zich aan drukte. De menigte week terug en de vader verwijderde zich met zijn kostbaren last Toen de opgewondenheid oen weinig bedaard was, kostte het den directeui; weinig moeite het jiubliek te doen be grijpen, dat na dit kleine, blij-eindigende treurspel, geen der tooneeüsten meer in staat zou zijn z'n rol te vervullen in het aangekondigde komediestukj-e. led-er ging dus naar huis, nog vol van het gebeurde. Een half uur later in de schouwburg tent. Nu, dat is niet slecht gegaan, zegt de gewaande vader van zoo straks. Prachtig, uitstekend in elkaar gezet en niet minder uitstekend gespeeld. Je hebt je kranig gehouden, oude! En Nellie dan, hé 't Is bewonderenswaardig van die kleine! Ik kreeeg er werkelijk bijna tranen van in de oogen. Jammer, dat de truc maar eens in dezelfde plaats kan dienen! m-ei'kte de impressario op. En ze dronken met hun drieën op den goeden afloop van liet glansnummer. Een z w e n d e 1-a, v i a t e u r. Op 6 Juli van dit jaar viel te Etampes, op het Farman-vliegterrein, de Russische aviateur Baskine, van de maatschappij „Les Ailes", en brak zijn been. Voorzichtig bracht men den gewonde naar het beste hotel in de streek. Trotsch op dezen cliënt, die hem in de armen was gevlogen, liet de eigenaar der in richting hem de fraaiste kamer op de eerste verdieping geven, die, waar de K-ei zer had geslapen. Men bedenke -e-enseen heusche aviateur, gewond nog wel De concurrent aan de overzij had er geen. Daarop verscheen een dokter, verbond 't gebroken been, en stelde de openbare meening gerust. Na eenige» tijd zou moe der natuur tiaar genezend werk hebben verricht. Een lekker breed zich makend in het puike bed, nam de vliegende Rus de zaken wijsgeerig op. Daar zijn maag niet geleden had, stelde hij zich voor zijn gedwongen werkloosheid schadeloos, door haar volop werk te geven. Trouwens, zijn gastheer maakte er een teest van, bij deze ver afgoding des traiks de behulpzame hand te bieden. Hij zat zijn kookpersoneel ach ter do hielen, bedacht fijne menu's, peins de over ingewikkelde schotels, dolf zijn oudste wijnen op uit de ingewanden van zijn kelder. En de Rus dronk den kostelijken wijn bij emmers, en verslond met graagte de dure spijzen. Van de nota werd niet ge rept. Dat kwam later in orde. Vrijdag nu, na twee uren moeizamen arbeid in zijn keuken, steeg de eigenaar de trap op naar de kamer van zijn gast en in zijn hand was een terrine, gevuld met uitgezochte lekkernij, die bereid was volgens lang vergeten recepten. - Ruik eens, mijn waaide vlieger! ai dus sprak hij, onder het openen der ka merdeur. Helaas, hij méénde niét de waar heid zoo nabij te zijn. De bewoner was gevlogen, de kamer ledig'. Bleek en ont daan stond de patroon en d-e kostelijke schaal ontglipte aan zijné vingeren. De benauwdheid voor zijn nota heep hem de keel toe. En hoe heeft de bedriegëlljke Rus de vlucht kunnen nemen? Het was hem on mogelijk, langs de trap het. hotel uit te gaan, zoodat dit zwendel-medelid der ver eeniging „Les Ailes" niet anders dan door ken wilden straffen, docli het mislukte De kleindochter omhelsde haar en vroeg vergeving voor hit zoo straffe woord. Ze gaf echter beslist te kennen, dat ze het verblijf hier niet langer uitstelde, dan bepaald was en dat ieder, die er naar trachtte, vergeefsche moeite deed. De barones sprak heden voor het eerst over Gisela. Had deze uw aard gehad, dan zouden de zaken onders geloop en hebben." Elsa knikte bevestigend„Hoe kon ze dien hebben, wijl de zon verschrikt zweeg ze „in hare jeugd niet geschenen heeft, gelijk u", vulde de grootmoeder met tril lende stem aan „Nooit spreek ik meer over zulke za ken", beloofde Elsa berouwvol, men weet nooit, waar men eindigt." Vergeefs verzocht Sidonie een brief van Carlo te mogen lezen. „Neen, die zijn voor mij alleen geschre ven," beweerde Elsa. „De innigste ge dachten bestaan voor ons tweeën; dat is een geheim en moet niet geschonden worden. fWordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 6