Boekaankondiging. I Inhoud: Geboorte van Maria (plaat), v- Op den jaardag van O. L. V. door V. GEMENGD NIEUWS Laatste Berichten. Correspondentie. Burgerlijke Stand. Afloop Verkopingen, Aanbestedingen en?. Marktberichten. Verpachtingen. worden over „Het nut van het Chris- i telijfe onderwijs." IJzendijke Dhr. J. du Buck, onder wijzer te Zuid-Scharwoude (N. H.) slaag- ij do dezer dagen voor Fransch 1. o. roe- ger was Dhr. du Burck onderwijzer aan I de School in den Oranjepolder. Schoondijka. Tot onderwijzer aan de Christelijke school alhier is benoemd dhr. A. Janse van Oostkapelle (Z.) Aan de hijz. school te Axel is benoemd tlot. onderwijzer de heer J. 11. de Jonge aldaar. Donderdag slaagde te 's Hertogenbosch voor de hoofdakte de heer P. Eggermant te Clinge. Verschenen de Septevnber-allevering f van de Engelbewaarder, maandschrift, )■■- voor de Kath. Jeugd. Zwijsen. De familie Schulp door Chris. Vetteij met platen van Gus. va.n de Woes- teijne. Bij onze verhuizing uit Valkenburg door J. Mulders. Rebus. Kerkelijk Neder land, met kaart, door V. Zwijsen. Het •leenzamd haantje, muziek van Phil. Loots, (woorden van N. Doumen. Stinus de We lver, door N. Doumen. Klip en Klap. De Heilige Donatus, soldaat en martelaar. Hoe ik aan een eekhoorntje kwam, door W. Hoogenbos. Correspondentie. Raad- ■jseis. Opgaven. Boekaankondigingen. Afle- .vering 9 is weer uitmuntend geschikt om propaganda te maken. Groote brand te Tie 1. Gisteren morgen te negen uur brak brand uit in de papierfabriek van den heer W. De brand vond veel voedsel in den voorraad stroo en papier en is daarom moeilijk te blusschen. De brandweer werkte uit alle macht om het voorste gedeelte der fabriek te behou den. De brand lokte een groote menigte toeschouwers. De politie handhaafde de orde. De fabriek is op beurspolis verzekerd. Dit is reeds de derde maal dat deze fabriek af brandt. De brand duurt voort. De goede diensten van een speurhond ondervond dezer dagen een landbouwer in Ratum. Toen hjj naar het veld ging liep zijn driejarig kind mede. De vader stuurde de kleine naar huis terug, doch de dreumes ging den verkeerden weg op en geraakte hoe langer hoe meer van huis af. De ouders, ongerust over het wegblijven, gingen na eenige uren aan 't zoeken, doch vonden geen kind. Toevallig bevonden zich over de grens een paar Duitsche douane beambten, die een speurhond bij zich hadden. De hond werd in het huis van den landbouwer gebracht, berook de kleeren van den kleine en binnen korten tijd had bij het kind gevonden te Stadt-Lohn op 3 uur afstand van het ouderlijk huis. De laatste bloedverwant van den H. Aloysius. Gravin Maria Josephine Castiglione van Gonzaga, de tegenwoordige, generale-overste van het Maria-Instituut, of der „Engelsehe Zustors" in Oostenrijk, in de laatste thans nog levende bloedverwante van den H. Aloysius van Gonaaga. Zij werd den 5en Febr. 1833 geboren te [Lemberg en kwam als 12-jarig meisje, na het overlijden haars vaders, in het instituut der Engelsehe zusters te St Pölten om aldaar opgevoed te worden. Maria Josephine Castiglione bestuurt nu reeds 32 jaren het instituut. In wijde kringeD geniet de edele arbeid dezer zeld zame vrouw waardeering en op 15 Jan. 1899 vereerde keizer Frans Jozef de een voudige religieuze met het gouden eere- kruis van verdiensten. Belaagde Hermandad. Op het Stationsplein te Amsterdam zoo vertelt Leo in de „Tel", staat onhewogen en martiaal, z'n breede voeten plat en sterk aangedrukt tegen de keien, een stevig agent. Z'n breede vuist ligt gebald op 't gevest van z'n kaasmes Lichtelijk staat z'n eene been dwarsuit voor het andere, en z'n borst welt zich Herculiaansch. In de verte komen du aan, als een troep sprinkhanen, een twintig Amerikaansche misses, levendig als kakkerlakken en van een bonte verscheidenheid;.rjjk verschillend gevederde parkietjes. In ongeregelde jslagorde trokken zij op, snaterend, kakelend, snappend, die met een Baedektr, die met een camera, die met een kjjker en allen met grasgroene of helsch- roode sluiers gewapend. Een man valt in geen velden of wegen te bekennen, Ame rikaansche misses reizen vaak poor things zonder mannegezelschap. De agent bemerkt, met eenige onrustige verbazing, dat de troep recht op hem af komt, Als die hem omsingeld heeft „I say, old chap can we have a button from that uniform of voure vraagt een der dames, een vierkante juffer met een paarsen neus en zonder wenkbrauwen. De onthutste agent, die 't half snapt „Een buttung Me lieve ziel, wat mot je met 'n buttuDg? Wat zeg-ie? Van me uniform? Zeker voir 'n andenken? Och dat kunne jullie, wel gedaan krijgen misschien heb ik ereen los in m'n zak." En de brave doorgrabbelt z'n zakkeD. Maar nu staat er plotseling 'n uitermate lange juffrouw voor hem met een schaar, dreigend opengapend, en met 'n schorre stem verzoekt ze hem, den knoop eigenhan dig te mogen afknippen. En veertig handen van twintig als kannibalen om den agent dansende dames gaaien naar z'n jasknoopen. Dit echter wordt den ordebewaarder te kras „O nee, hoor, hoorNee, neeGéén gebbetjes'n Buttnng, die ik gééf al reitBongMaar niet an me knippe no knipping en dan in jullie nikkerland vertelle, dat wijlui Hollandsche agenten geen knip vojr ons neus waard zijn. Haha hoe is ie? Nee gaat u maar doorifjoe go maar door En de agent draait zich om op z'n hakken en marcheert weg. Terwijl de kraaiende en keffende wande ring lunaties teleurgesteld afdeinzen. Het beroep van een k rail te n- soh rij v er is hief slechts een der moei lijkste, maar ook een der .ondankbaar ste beroepen, zoo lezen we in een typogr. vakblad. Het zal een redacteur nooit gelukken, de vriend van al zijn lezers te wouden. Laat zich de redacteur veel op straat zien, dan zegt men: „Nou die is er ook nóg al veel uit." Werkt hij vlijtig thuis, dan verwijt mien hein klat hij „zich te weinig om het pu bliek bekommert" en „niet verder kijkt dan zijn vier muren." Neemt hij een lang bericht niet op, dan maakt hij zich vijanden. Neemt hij het op, dan zegt men: „Nu die weet ook weer niet, waarmede hij zijn blad vol krijgt." Neemt hij, onaangename berichten niet op dan zegt men „hij is laf en ontziet zekere kringen." Bericht hij iets over een schandaal tje, dan krijgt hij ruzie met de betref fende familie en haar vrienden. Noemt hij in een strafzaak op ver zoek der familieleden geen namen, dan „laat hij: zich om'koopen". Noemt hij de namen, dan vindt men het gemeen. Maakt hij schertsen, jdan vindt men hem „flauw" of „onbeschaamd". Schrijft hij ernstig en gematigd, dan is 't een ou.de tante". Gébruikt ,hij scherpe critiek, dan is hij een „grof hout", een „lomperd". Critiseert hij niet, dan is 't een „schaapskop". Openbaart hij misstanden, dan is 't een „bemoeial". En wordt hij voor een te vrijmoedig optreden gestraft, dan is 't een „domme kerel". Men ziet hieruit, dat 't niet gemak kelijk is, krantenschrijver te zijn. En dat een beetje meer waardeering van de zijde van 't .publiek voor een krantensc.hrijver heusch geen weelde is. Coöperatie. De geschiedenis speelt zich af op een der drukke pleinen van Amsterdam tijdens het. borreluurtje, voor een café. Een violist, nu niet direct wat men een salon-type heet, verschijnt op de vlakte, kijkt schuchter links en rechts, ziet geen kapers op de kust, .alias geen politieagenten en begint te strijken op zijn instrument. De tanen, die hij1 er uit weet te halen, zijn niet mooi en zeer valsc-h en slechts in de verte herinneren zij1 aan den „Troubadour" of een andere opera. Hij brengt het echter niet ver, geen twaalf maten heeft hij gestreken, of een orgel valt dreunend in met een wals van Lehar. Vioilist, woedend, heft dreigend, wanhopend instrument en strijkstok in de hoogte en kijkt radeloos het publiek aan, dat op het terras voor het café is gezeten. Men heeft werkelijk met hem te doen en gevolg gevend aan een paar vriende lijke wenken, gaat hij met den hoed rond en ziet daarin een regen van centen, stuivers, dubbeltjes, zelfs kwartjes neer dalen. De orgeldraaier is intussohen aan 'twerk gebleven, stuurt na. vijf minuten zijn trawant met het centenbakje rond, terwijl de violist met een laatste drei gend gebaar den aftocht blaast. Maar de trawant vangt bot bij: het verontwaardig de publiek en de muziekmolen verder geduwd, om in een zijstraat te verdwijnen. Een der café-bezoekers, die is opgestapt, slaat denzelfd-en weg in en is er van ge tuige, hoe de violist en de beheerder van het orgel vroolijk lachend op elkaar toetreden en eerlijk den buit deelen, die do,ar deze krijgslist op het medelijdende publiek is "behaald! (N. v. N.) Ontvreemd. Uit twee aangeteeken- de brieven do,or een bankinstelling te Rotterdam 30 Juni 1.1, naar Kopenhagen verzonden, bleken bij aankomst aldaar te zijn ontvreemd Een bankbiljet v-a-n 100 Kronen, B. 220242 Zwedeneen van 50 Kr. N. 52073 M. Zweden; een van 50 Kr. 0921158 A. Denemarken; een van 50 Kr. 0874416 A. id.; een van 50 Kr. 0882410 A. id.; een van 50 Kr. 0717547 A. id.; een van 50 Kr. 0631473 A. id.een van 50 Kr 0818960 A. id. verschillige gewoontegezichten, een Duit- scher, in een schrikkelijk groen pak, met een grijzen knapzak op den rug; zijn, vrouw, broodmager en een mal-klein Ti- rolerhoedje op kanariegele haren dragend, drie be-groenbrilde Engelscben, met voe ten, die overal tegelijk zijn, met camera's, en voorts een zwaargebouwde juffrouw, uit de binnenlanden van Nederland, met een jongetje van een jaar of vijf bij zich. Waar zij zit, is de rij vol. Aan den overkant, in de stekende helle zon, zijln nog twee plaatsen open. Komen twee Franscihen binnen, een heer en een (dame, allebei 'geschminkt en ongempen geurend naar -exotischen par fum Ze gaan zitten op de twee eenige open plaatsen. Maar: „Oh la la! Qu'il fait ohaud par ici!" komt gillerig luid de Framjaise. „Attends, je vais déménager!" Z,e staat op en wil naast de provinciaalsche gaan zitten: „Retirez-vous un tout petit peu, s'il vous plait, madame?" Madame spert onmetelijke oogen op, grinnikt onnoozel, maar wordt, boozig, als ze ziet, dat de militante vreemde linge haar wil op zijj .Ruwen, blijkbaar niets afwetend van onze tram-reglemen ten. „Me lieVe mins, van je koeterwaalsch verstaan ik geen stom woord, maar je mot nou assieblief niet zoo an me pul- leke. Wat mot 'je eigenlijk?" „Mais retirez-vous done un peu l" lier- haalt dringend de Francais©, mét verkla rende gebaren, „un tout petit peu,!" „Toepitiepeu je zuster! Ik kan niet opschikke, mins! Kijk daar wat daar staat, vier-en-twi,ntig plaase zes op iedere bank kan je dan niet leze?" En nijidigjes-grommelend„Toepitiepeu, wat zeg je me daar ,van!" De Francaise blijft duwen en dringen. Een Amerikaan, galant, zal helpen: „I say, m'ame", tot de provinciaal sche, „you are told to go a little aside!" „Hoor hém!" gilt nu de belaagde juf frouw, overstuur van drift, „Die magere Indiaan; mot ook 'n duit in 't izakkie doen, met z'n liddelezijt! Bemoei jij je maar met je eigen bemoeisel, hoor!" Tot tenslotte een der Amsterdammers, aaiilden anderen kant der binnenlandsche, opstaat en de Francaise beleefdelijk zijn plaats aanbiedt. Maar nog lang sputtert en pruttelt de juffrouw uit de provincie baloorige woor dekens tegen „die lui mit derlui malle drukkie(Tel.) in do Tielsche Crt. treft ons het vol gende ingetogen bericht: „Onze vroegere stadgenoot, de heer J. Dingeman Spoel, thans koopman te Sema- riug (Indië) is aldaar benoemd tot...." en dan volgt: „makelaar in effecten, wissels, assuran tiën, suiker, koffie, rijst, peper, foeilli, ca cao, noten, kinabast, katjang, katoen, ve zels, djagoeng, djarak, kapokpitten, tapi- oco, meel, cassave, meststoffen, nagelen, kaneel, lombok, tabak, kinine, vanille, bindrotting, hout, huiden, vellen, widjen, petroleum, kalk, terras, cement, thee en indigo." Langs de straat. De tram is bijna vol. Er zitten in: Amsterdammers, met on Slaapziekte. Te Hengelo is Maan dagavond een onbekend man op straa.t in elkaar gezakt. Hij werd naar het po litiebureau overgebracht, waar het Dins dagavond nog niet gelukt was om hem wakker te krijgen. Toen is hij naar het ziekenhuis vervoerd. Nader wordt gemeld De onbekende, die te Hengelo op straat van yermoeienis ineenzakte, is even wakker geweest. Hij deelde mede de werk man B. uit Rotterdam te zijn, vroeger werkzaam op een tapijtfabriek. Zonder eten tot zich te nemen, is dadelijk weer in slaap gevallen. Hij' was te voet van Rotterdam naar Twente gekomen. Er moeten in Londen tusschen de 160,000 en 180,000 buitenlandsche kell'- ners zijn. In een vergadering van de ver- eeniging van Britsche kellners zijn deze haast ongelooflijke cijfers medegedeeld. Men besloot de vereeniging op andere leest te gaan schoeien, teneinde aan de buitenlandsche mededinging beter het hoofd te kunnen bieden. Haarlem. Mr. P. Tideman is heden morgen in zijn woning door een aanne mer met. een broodmes aangevallen. Mr. Tideman had in zijn kwaliteit van curator in een faullissement bewuste persoon tot betaling aangemaand. De aangevallene wist -echter den aanrander te overmees teren -en h-em aan fl-e politie over te leveren. Hilversum. De 77-jarige weduwe Mols wonende in -een winkeltje in de Koning straat is hedenmorgen dood in haar bed ^gevonden. Er waren teekenen van inbraak te bespeuren, zoodat hier waarschijnlijk een moord heeft plaats gehad. Aan h-et lijk waren geen teekenen van geweld te zien. Drie personen die jn d-e nabijheid van het. huis zij-n gezi-en, wenden gearres teerd. Groningen. Heden is afgebrand de groote vleesohwarenfabriek d-er firma No- aok. Alles is verloren gegaan, doordat -de brand alles verwoestte. Het bedrijf zal vooreerst in 'een huljj-fabriek der firma worden voortgezet. Frieberg. De Keizer van Rusland on dernam! van hieruit met zijn oudste doch tertje een rijtoer haar Nauheim, en keerde per voet terug. AL LERLEL Optisch bedrog. Beschonkene (treed een café binnen). Merkwaardig lokaal louter schommel stoelen Een kleine vergissing. Mijnheer Boemel ('s nachts aangescho ten thuiskomend, in den spiegel kijkend). Zoo'n parterre woning hik heeft toch ook zijn hik onaangename zijde! Kijk zoo'n dronken vent hik daar nou 'ns brutaal door mijn ven hik venster loeren! Scheer je weg, kerel ('n vuistslag.... de spiegel ad patres I Twee huzaren kwamen een café bin nen Jan, aannemen! zegt de eerste. Wa ter! Water?! vroeg de tweede verbaasd, wal wil je daar mee doen? Drinken? Ben je nu gek water!.... As je maar water in je laarzen hebt dan wordt je al verkonde en dan moet je 't in je maag krijgen Onderwijzer. Leo wat is 'n gezant? Leo. Een eerlijk man, die naar het buitenland gezonden wordt, om daar ten bate van zijn vaderland te liegen. Onderwijzer. Wat z-e-g je? Leo. Ja, dat zei laatst een mijn heer, die bijl ons op visite was, tegen pa. A. Ik schrijf een novelle „Verloren en toch nooit bezeten". Begrjjp je waarover die haDdelt B. Vermoedelijk over je verstand. Plattelandsraad. Pas op. Dadelijk houdt boer J de groote welkomstrede tot den burgemeester. Hij heeft zich al in de handen gespuwd. De hoofdzaak. Onderofficier. „Wat is de hoofdzaak bjj een militaire begrafenis?" Recruut. „Dat de militair dood is." Cliënt (zenuwachtig)„Mijnheer de ad vocaat, ik heb oplichterij gepleegd tot een bedrag van een ton. Kunt u mij er door halen Advocaat (kalm) „Als er genoeg van over is om mij te betalen dan, wel Schiller dichtte Eert de vrouwen Zij vlechten en weven Hemelsche rozen door 't aardsche leven. Een kleine variatie hierop Eert de vrouwen Zij weven en vlechten Valsehe haren tusschen de echten. Aan 't Strand. Zij. Een vrouw kan toch net zoo goed leeren zwemmen als een man Hij. Nee. Zjj. Waarom niet? Hjj. Omdat ze haar mond niet zoo goed dicht kan houden. Zjj. Wat ben jjj aardig, maar nou ik. Weet je wel dat mannen alleen maar zondigen en vrouwen niet Hij. Hoe kom je daarbij Zjj. Er zijn wel zondebokken, maar geen zondegeiten. Correspondent te Middelburg. Verzoeke duidelijk schrift, uwe correspondentie, die gisteren morgen in ons bezit kwam, was geheel onleesbaar en verzeilde dus in de snippermand. GOES. Geboren 31 Marinus z v. Adriaan Goeree en Tannetje Ventevogel1 Sept. Marinus z.v. Laurus Schipper en Neeltje Dekker Overleden: 31, Abraham de Wilde75j. weduwnaar van Leuntje Mange. Van 1 en 2 September MIDDELBURG OndertrouwdJ. H. Dei- bel, jm. 37 j. en M. G. Lijs-en, jd. 30 j.; E. A. Potvliet, jm. 23 j. en J. P. Leem- poel, jd. 23 j.; P'. L. Verlinde, 30 j. en G. v. d. Ketterij', jd. 26 j. Gehuwd: M. J. Huijsse, jm. 27 j. en E. Sc-huit, jd. 25 j. Bevallen: A. M. Dekker, geb. van Dijk, z.; T. Honds merk, geb-. van dei' Bliek, z.; M. To-rbijn, geb-. Boogaard, d. Overleden: J. van Wallenburg, 24 j., ongeh,, z.J. van Helleman, 2 j., d. Van 26 Aug.2 Sept. IERSEKE. Geboren: Anna Jannetje, d. v. Doefce Visser -en Stoffelina. Wesdo-rp, Over de maand Aug. 's-HEERENHOEK. Gehuwd31, Nicolaas van Eek-el-en, jm. 23 j. en Antonetta Louisa Johanna Hoornick, 23 j. jd. Geboren: 1, Gerardus, z. .v. f'ornelis Mo-ison en C-ornelia Schreurs. Overleden: 7, Adrianus Jacobus, 3 m„ z. v. Po'lydor Alfred Lippens en Antonetta Adriana Olarijs; 8, Pieter, 13 m„ z. v. Bastiaan Rijk en Anto-nia van den Dries; 16 Aug. Gerardus, 2 weken, z. v. Co-r- nelis Mo-ison en Cornelia Schreurs; 31, Adriana Catharina van Hertum, 70 j., wed. van Adriaan Nagelkerke. HOEDEKENSKERKE Geboren: 2, Cornelia Adriana, d. v. Adriaan Bal en Maria Mag- dalena, Po-ver; 14, Petrus, z. v. Jacobus Bal en Jo-hanna de- Baar; 21, Tannetje, d. v. Jacob Kolijn en Johanna Moerman; Levenloos aangegeven: 17, -een kind van Hendrik van Essen en Tona Cor-ne-lia van de Panne. Overleden: 18, Johanna Lookman, 89 jaar, wed. van Dirk Luca-sse; 30, Jacob Marinus Verblauw, 1 maand. KRABBENDIJKE. Geboren: 2, Marinus Wilhelmus, z. v. Marinus Bouterse en Pieternella, Wiskerke, wonende te Dor drecht; 7, Cornelia. Jazina, d. v. Cornelis Tollenaar en Elisabeth van Hoorn; 8, Jo-hanna, d. v. Pieter van W-eele en Oelia. van den Berge; 9, Jannetje Jaco-ba,, d. v. Cornelis Lobb-e-zoo -en Jannetje Blok; 22, Johannis, z. v. Dingenis Daniël Zweedijk en Christina Verstraa.ten. 0VEZAND. Geboren: 2, Lena, d. v. Leendert van Gessel en Sara Koens; 17, Maatje Wilhelmi-na, d. v. C.ornelis van Lier© en Tannetje Nieuvvenhuijse; 31,- Jannetje Maria, d. vi. Pieter de Kunder en Hendrika Jo-hanna Moerdijk. Overleden: 31, Anna Korstanje, 8 we ken. DRIEWEGEN. Geboren: 11, Gillis, z. v. Jan Schaalj-e en Taninetje de Korte. Overleden: 4, Antony Logij, 86 jaar, ongehuwd. NISSE. Geboren: 13, Maria, d. v. Gerard de Jonge en Adriana tie Korne; 19, Catharina Maria, d. v. Berna.rdus Bo-u- dens en Johanna, Bal; 23, Stoffelina, d. v. Marinus C.ornelis de Schipper en Helena Bustraa.n; 27, Dingena La.uwerina, d. v. Jan van der Hiele en Wjlhelmina Paauwe; 30, J.o-hannis, z. v. Pieter Haogesteger en Christina Huissoon. Overleden: 9, Jacobus Nieuwenhuijse, 72 jaar, man van Kornelia van Damme; 31, Pieter Bo-stelaar, 75 jaar, man van Johanna de Jonge. 's HEER ABTSKERKE.Geboren: 8, Corne lis, z. v. Willem Minnaard en Geertruid de Back. Donderdag werd door het bestuur van den polder Walcheren aanbesteed: het maken van nieuwe glooiing van zuilenbasalt en het verbeteren der staketwerken en paalhoofden, tusschen de djjkpalen 15 en 18 en 23 en 26, op den Westkapelschen zeedijk. Ingeschreven werd door de heeren J. W. Roelofs, Papendrecht f 82 230, L. Minderhoud Jz., Westkapelle, f78.718, J. Lindenbergh Cz., Wemeldinge, f 77.800. Middelburg, 1 Sept. 1910. Ter graanmarkt van heden was er een redelijke aanvoer. Tarwe in flauwe stem ming. Kroonerwten worden veM gevraagd en aan verschillende prijzen verkocht. De prijzen waren als volgt: Jarige tarwe f 6.a f 7. Nieuwe dito - 7.a - 7 75 Rogge- 5.25 a - 6.25 Zomergerst- 4.50 a - 5. Kroonerwten - 14.75 a - 15.75 Koolzaad- 7.a - 11. per mud. Karweizaad - 13 50 a - 13.75 per 50 kilo. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f0.67 a f0.71, voor particulieren f 0.74 per 1/% kilo. Eieren f 4.voor particulieren f 4.40 per 100 stuks. Noteering v. d. marktzetter van de 1 a n d bouwvereeniging Boter f 0 67 k f 0.71, voor particulieren f0.74 per 1/2 kilo. Eieren f 4.voor particulieren f4.40 per 100 stuks. Apenbar® Verkoom'ingeiir Sept. 5 Rilland, 20 paarden, Hollmann Verh. 9 Kiuiningen, bouwland groot 2.03.25, H.A., Pilaar. 9 Waarde, afbraak, Hollmann Verhoek. 10 IJzendijke, woonhuis, schuur en ert- pachtsgrond, Zjjlstra. 13 Goes, groote party hoornvee, Neervoot. 14 Krumingen, gr. partij rundvee, Schram, 14 Kruiningen, vruchten te velde, Schram. 16 Ierseke, bouwland 0.63.50 H.A.. Schram. 22 Kruiningen, hofstede St Annaput te Waarde, groot 66.10.40 H.A., Schram Fiocco. 28 Kwadendamme, groote partij hoornvee, Neer voort. Heinkenszand, boomgaard, van Cleef. Oct. 6 Kortgene, groote partij hoornvee, Neer voort. 12 Kwadendamme, groote partij hoornvee, Neervoart. 27 's-Heerenhoek, hofstede, van Cleef. Sept. 7 Ovezand. bouw- en weiland, Pilaar.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3