UIT ZEELAND. Ingezonden Mededeeling. Zenuwzwakte. BINNENLAND. Gevaarlek en onnadenkend is het de eerste verschijnselen van Zenuwzwakte te verwaarloozen. Zenuwzwakte komt voor namelijk voor bij vrouwen, meisjes en de aandoening verwoest ten slotte den geest en het geheele gestel. Verschijnselen die meestal met zenuwzwakte gepaard gaan zijn bleeke, slechte gelaatskleur, vermoeid heid, lusteloosheid, prikkelbaarheid, steken de pijnen in borst, rug en lendenen, hoofd pijnen, slapeloosheid, klamme handen, huiveringen. De Palm Pillen, het specifieke versterkingsmiddel voor bloed en zenuwen, zullen U verlichten en ten laatste genezen. Tienduizenden vrouwen, meisjes in geheele wereld kennen de Palm-Pillen als zoodanig en hebben hunne geweldadige genezende werking ondervonden. De Palm-Pillen kosten per doos slechts 60 cents en zijn verkrijgbaar bij de voornaamste Drogisten en Apothekers, Centraal-Depot278, Heerei gracht, Amsterdam. (20) Eigendom is eigendom. Onder dezen titel schrijft het „Huis gezin" Ingediend is een wetsontwerp om ook Nederland te doen toetreden tot de Berner Conventie ter bescherming van letterkun dige en kunstwerken. Ook Nederland zal, wordt het ontwerp aangenomen tegenover de bekende leus eigendom is diefstal, de leus gaan huldigen eigendom is eigendom. Het wordt waarlijk tijd. Met miskenning van het hoogere beginsel der eerlijkheid, hebben wij aldoor maar Pranschen, Duitschers, Engelsehen en an deren geplunderd. Hebben we ons land met slechte vertalin gen laten bezaaien en onze oorspronkelijke schrijvers een ongelijke en oneerlijke con currentie laten aandoen. Hebben we ons land met slechte vertalin gen tegenover onze schrijvers het leer om leer werd toegepast en zij daar even schaamteloos werden bestolen als wjj het hier den buitenlander deden. Wij komen wel achter de neger-republiek Liberia aan, maar we komen toch. Mits, wel te verstaan, de Staten-Generaal aan het voorstel hun goedkeuring hechten. Amsterdam. De Koning van België zal tijdens zijn verblijf alhier een vlootrevue houden. Hij zal zich daartoe begeven op H. M's „Heems- kerck". Mede zullen tegenwoordig zijn H.M's fregatten „Evertsen", „Piet Hein" en „Friesland" 12 torpedojagerseen onder zeeër, benevens mijnenleggers. Begrafenis Clement G. i. van Maasdijk. Onder enorme belangstelling had Dins dagmiddag te Arnhem de teraarde bestelling plaats van wijlen den aviateur C. G. J. van Maasdijk. Een rijtuig vol bloemstukken en 9 volg koetsen met familie en vrienden volgden de baar. Op het kerkhof hadden zich de deputa tion van verschillende vereenigingen op luchtvaart- en sportgebied opgesteld. Verscheidene personen spraken weemoe dige woorden van deelneming bij de groeve Een familielid bedankte vervolgens de aanwezigen voor de laatste eer den over ledene bewezen, inzonderheid zich richtende tot den burgemeester van Arnhem en de bestuursleden der verschillende vereeni gingen. Goes. In tde raadsvergadering van Dins dag onder voorzitterschap van dhr bur gemeester waren de heeren v. d. Ven, Kakebeeke en Hollmann met kennisge ving afwezig. Onder de ingekomen stukken zijn de rekening van den boekhouder van hel fonds van 't werkliedengikle, dankbetui gingen voor verhoogd salaris, en goed keuringen door Gedep,. Staten van raads besluiten. Voorts een aanmerking van Gedeputeerde Staten op de jongste wij ziging in de verordening op de belasting op de honden; en een missive van het bestuur der Breede Watering bewesten Ierseke, inhoudende een lijst der wegen, welke het waterschap op 1 Jan. 1911 in onderhoud wil overnemen, alsmede de voorwaarden dier overname Deze laatst genoemde stukken worden in handen van B. en W. gesteld ter fine van advies. Bij de behandeling van punt 3 (verordening betrekkelijk de straten, stegen, gangen, markten, pleinen, wallen, wegen en an dere openbare plaatsen enz. in de gemeen te) vraagt de heer Donner aanwijzing van een plaats voor voetballen en op neming van deze plaats als uitzondering op de verboden plaatsen. Spr. bad reeds ten vorigen jare op de aanwijzing dezer plaats bijv. op 't Stoofweitje, aangedron gen en vraagt of B. en W. hier al werk van gemaakt hebben. De voorzitter antwoordt dat 't Stoof weitje daartoe niet kon worden aange wezen, wijl besprekingen met den pach ter zijn afgestuit op bezwaren. Jntus- schen zijn tal van voetbalclubs opgericht die zichzelf al een plaats voor hun spe len hebben uitgezocht; waar zoo 'tpar ticulier initiatief werkt, meenden B en W. zich van optreden te moeten onthou den. Het ligt niet op hun weg. Hierbiji komt dat, wanneer men aan de eene ver- eeniging een dergelijk terrein aanwijst, men 't ook aan andere vereenigingen niet kan onthouden. In de verordening opne men gaat ook niet; want dat geldt al leen voor openbare plaatsen, en een open bare plaats in den zin der verordening zou een dergelijk door 11. en W. aan te wijzen terrein niet wezen De heer Donner vraagt nog een inlich ting omtrent 't schuren. De verordening zegt niet duidelijk dat dit geschieden, kan alle dagen mits 't Zaterdag maar schoon is. De heer De Witt Hamer stelt hem gerust. De heer Donner vraagt waarom in art. 42 oud (art 47 nieuw) de boete van f lf> op 1' 25 is gebracht. Zijn de menschen hier zulke overtreders? De voorzitter zegt dat dit het wettelijk maximum is. De heer Risch vraagt, gelijk hij reeds vroeger deed, opneming van de Agues- gang onder de straten waar men niet per fiets mag doorrijden. Alzoo wordt besloten Wat hel verplaatsen van waarschu wingsborden aangaat, geeft de heer De Witt Hamer naar aanleiding van een op merking van den voorzitter en den heer Dekker als zijn, schoon nog niet vast staande, meening te kennen, dat 't plaat sen van boiden overbodig is, wanneer de verordening een duidelijk verbod be vat. Bij punt 4o. of liever, daarna bij de rondvraag, waarnaar de voorzitter zijn vraag wenschte te verschuiven, vraagt de heer Donner, behalve voor do leeraren der II. H. B. S. ook vrijstelling van de brandweer oefeningen een voor de bedie naren van den godsdienst. De voorzitter zegt dat dit niet kan. Dit zou in strijd zijn met de wet. Naar aanleiding van een adres van de commissie ter verkrijging van een rijweg tusschen Noord-Brabant en Zeeland, hou dende verzoek om subsidie in de kosten voor het maken van een plan, stellen B en W. voor afwijzend te beschikken, wijl, naar B. en W. bekend is, door an dere zeer bevoegde deskundigen reeds uitvoeringe plannen m.et de begrooting zijn gemaakt, zoodat het verleenen van eenigo subsidie voor een tweede plan ab soluut overbodig mag worden genoemd. B. en W. zijn tevens van meening, dat het meer op den weg van het liijk ligt om zeo noodig voor het beoogde doel gelden beschikbaar te stellen. Benoemd worden lot assistent-leeraren voor de avondschool voor ambachtslieden irt verband met de splitsing der le klasse do heeren 11 Kakebeeke en I". G. C. Rot huizen, met bepaling dat deze benoemin gen zullen geacht worden niet geschied te zijn, wanneer bij de splitsing de uit breiding onnoodig blijkt. Óp zijn verzoek verleent de Raad onder dankbetuiging voor de vele en gewichtige bewezen diensten, zulk, naar de voorzitter mee deelt, omdat liij gedurende 35 jaar geen enkel lesuur aan die inrichting heeft verzuimd, den heer A. R. Breetvolt eer vol ontslag als leeraar aan de avond school voor ambachtslieden met ingang van den nieuwen cursus, en wordt in zijn plbaats benoemd dhr. 1). .1. Reineijn. Vervolgens wordt op een bedrag van fG vastgesteld het 3de suppletoir school geldkohier voor den cursus 19091910 voor school A; rekeningen over 1909 van het burgerlijk armbestuur (ont vangst f 89375 99s, uitgaaf f 81670.58s goed slot f7705,41); gasthuisbestuur (®ntv. f 20563.76s, uitg. f 19378, goed slot f 1185,76) en der gemeenterekening 1909 (voorloopig) onlv. f 121818,95», uitg. f 115209,93; goed saldo f 6609,02s Aan geboden wordt de gemeentebegrooting 1911, zij bedraagt in ontvangst en uit gaaf f116606,22, met een post voor on voorzien van f 735,56. De voorzitter deelt daarbij mede dat de Hoofdelijken Omslag dit jaar f 1000 lager is dan verleden jaar. Ingewilligd worden vervolgens: een aan vraag om teruggaaf en afschrijving van belasting, onderhandsche verhuring van een strookje grond aan Al. Labeur en een verzoek van AI. en J. A. Jacobs om wijziging van rooilijn voor te bou wen huizen aan den Ouden Singel. De heer Dekker herinnert er aan dat een aanvraag van de gemeente werklie den om loonsverhooging vorig jaar werd afgewezen, wijl 't loon in verband met 'l aantal werkuren per jaar voldoende geacht werdmaar hoe Spr. daartegen over ook had opgemerkt dat als er een wijziging kwam in die werkuren, ,dan hooger salaris zou moeten gegeven wor den Spr. vraagt of B. en W. in die rich ting reeds zijn werkzaam geweest- De Voorzitter zegt dat B. en W. deze quaestie zullen nagaan. Alaanidag was het dertig jaar ge loden, dat de werkliedenvereeniging „Ei gen Hulp", ziekenfonds, werd opgericht. Des avonds werd door de harmonie Eu- phonia een serenade aan het bestuur der Vereeniging gebracht aan het lokaal in do Voorstad (Café Arentz) waar het. vaan del bewaard wordt. Het Koninginnefeest vindt hier een kalm verloop. Klokkengelui en het ont plooien der driekleur is al wat tot een feestelijke stemming kan medewerken. He denavond zal Euphonia eene muzikale promenade met fakkeloptocht houden, uitsluitend door de buitenwijken. - De werkzaamheden aan het toren uurwerk zijn thans zoover gevorderd, dat de uur- en minuutwijzer zuiver gesteld zijn en nu precies den juisten tijd aan wijzen, zeer zeker tot groot gerief van het publiek. Wat het slagwerk betreft, het is nog niet met zekerheid te zeggen, wanneer dit in orde zal zijn, want de tand des lijds beeft, aan vele onderdee- len geknaagd, zoodat er meer moet ver nieuwd worden, als oorspronkelijk ge dacht was. Middelburg. De 30ste jaardag van onze geëerbiedigde Koningin wordt evenals zoo veel vorige hier mot opgewektheid ge vierd. Van alle openbare en bijna alle par ticuliere gebouwen wappert de driekleur met oranjewimpel. i De vereeniging ,,lTit het Volk -Voor het Volk" heeft, ondanks het haar niet is gelukt voldoende medewerking te verkrij gen voor een historische- of een recla me-optocht, toch nog een programma sa mengesteld, dat den dag geheel vult Reeds te half negen van morgen ving het feest aan met uitvoering van Ko- raalmuziek. Het Aliddelburgsch Muziek korps opende de dag met tiet Wilhel mus van Valerius; gevolgd door de Koraal ouverture van Morks, de gezangen 3 en 163, Psalm 118 en de inleiding van „Kir- cliche Festouverture van Xicolaï, terwijl het „Wien Neerlandsch bloed" deze plech tigheid sloot. Het publiek voldeed slecht aan liet ver zoek om de liederen mede te zingen; slechts enkelen wendden pogingen aan om de menigte daartoe te krijgen De uitvoering begon met goed weer, maar juist waren de laatste toonen van het Volkslied weggestorven of een stort bui veroorzaakte een „Sauve qui peut". Te 10 uur werd in de Nieuwe Kerk een bidstond gehouden. Het kerkgebouw was geheel gevuld met personen van ver schillende godsdienstige inzichten Nal deze meer plechtige herdenking van den jaardag werd te 12 uur op het Mo lenwater de gebruikelijke parade gehou den, waarbij de troepen, gecommandeerd worden door Kapitein H. Polvliet en ge ïnspecteerd door den - majoor-garnizoens commandant den heer W. H. Wieringhen Borski. Intusschen hadden zich in hel repe titielokaal van het Aliddelburgsch Mu ziekkorps aan de Nieuwe Haven de 100 deelnemers aan de Trompetinenmarsch verzameld en voorafgegaan door wat wij verder zullen noemen „het" muziekkorps trokken de kranige kereltjes in hun hel der witte pakjes, hun zwarte kousjes en schoentjes en met oranjesjerpen, langs Hoogstraat, Gortstraat, Markt, Vlasmarkt, Krommeweele en Molenberg naar den Schuttershoftuin, waar de laatste geza menlijke repetitie plaats had. De tocht werd hierop voortgezet langs Langeviele, Alarkt, Noordstraat, Wage- naarstraat en Balans naar de Abdij. Op dit altijd zoo fraaie plein waren duizenden bijeen om de eerste uitvoering van de „Clou" der feestviering bij te wo nen. Daar ging het dirigeerstokje van den populairen kindervriend, «len lieer Morks, de hoogte in en honderd paar oogjes kijken naar hem, als evenveel bewijzen van toegenegenheid en plichtsbesef, maar de heer .Morks van zijn kant, weet dat hij op zijn jongens vertrouwen kan, het is niet voor niets, dat er ongeveer 250 repetities achter den rug zijn. Maar het stokje daalt weer, en daar klinkt nu de zoo kranige marsch do in spanning wachtende ouders en vrienden van de kleine muzikantjes en de vele belangstellenden in de ooien en kunnen zij zich niet ons overtuigen, welk een succes dtsze uitvoering weer is voor den componist en leider. Verwonderd zal het ieder met ons hebben, dat geen der kleine trompetters, nog de bespelers der andere instrumenten, ook maar een keer te laai of te vroeg was. Alaar haast zouden wij vergeten te vermelden, dat een lief klein marketenstertje mei het kranige jongens korps mede wandelde om zoo noodig ver- verschingen te verschaffen. Het, weder hield zich thans best., liet Oranjezonnetje was doorgebroken. Na afloop der uitvoering klonk luid applaus en bracht de heer van der Harst namens alien in enkele woorden hulde iaan «len heer Morks. Te half drie zat het korps reeds weer op de tent op ilv Markt en speelde daar een achttal nummers, waaronder popu laire, als Kleppormarsch en Trommel- marsch, die er de rechte stemming in hielden. Te half vijf en le vijf uur werden res pectievelijk op «ten Dam en de Alarkt herhalingen van de Trompetinenmarsch gegeven. Melding verdient nog, dat door liet be stuur der vereeniging ,,Uit het Volk Voor het. Volk" een telegram aan II Al. de Koningin werd verzonden, waarin na mens de feestvierende stad H. M. geluk wordt, gewenscht niet. haar geboortedag De electrische trammen rijden met ver sierde beugels. Maandagavond heeft op de druk kerij van de firma I). G. Kröber Jr. alhier een treurig ongeluk plaats ge luidToen men ongeveer half zeven be gon met liet afdrukken der stadseditie van de Aliddelburgsche Courant bemerkte de 58-jarige drukker A. Fraanje, dat er iets aan een der waaiers van de pers haperde. Bij het door hem ingestelde on derzoek raakte zijn linkerhand beklemd tusschen de pers en werd dit lichaams deel ernstig beschadigd. 'Hevig bloedend werd de ongelukkige door zijn kamera den naar het redaotiebureau der courant gebracht, waar «le inmiddels ontboden geneesheer, dokter Weijl, de hand voor loopig verbond en waar bleek dat de middelvinger bijna geheel was afgesne den. Op last van genoemden geneesheer werd Fraanje per rijtuig naar het gast huis vervoerd, alwaar gistermorgen de geheele middelvinger werd geamputeerd en ook een gedeelte van de palm der hand werd verwijderd, opdat de tweede en vierde vinger eenigszins dichter hij elkaar komen te staan. Aan het flink optreden van don mede aan de pers staanden drukker Ofeigssen is het te danken dat niet al de vingers weiden afgesneden. Deze drukker had do tegenwoordigheid van geest om de pers direct lol staan te brengen (Z.) Vlissingen. A s. Zondag wordt alhier, evenals in het ganscho land, door de in Zeeland bestaande afdeelingen van den Ned. Bond van jiost- en telegraafbcambten „Do Post" een propagandavergadering ge houden, waarin de heer K \V. Geul van 'sGravenhage sproken zal over hooger loon. Do Zoeuwsche afgevaardigden ter Twee de Kamer zijn tot bijwoning dier samen komst uitgenooidigd. Zierikzee. A.s. Zondag en Maandag zal de vereeniging Floralia de jaarlijksche tentoonstelling houden van gekweekte planten, terwijl dan tevens zullen wor den bekroond de inzendingen van in dit voorjaarverstrekte planton, die daarvoor in aanmerking komen. Onze stadgenoot, Mr. A. J. F. Fokker, is blijkens mededeeling in de St. ('rt. be noemd tot menbre du bureau de 1' Asso ciation internationale de la pêche, welk bureau zich ten doel stelt de beharti ging van de belangen der visscherij. Deze instelling is gevestigd te Brussel. Ondanks alle pogingen 0111 aan de Concertzaal het monopolie van de Graan- beurs te verschaffen, schijnt dit niet te gelukken. Blijkens mededeeling in een der bla den bedroeg het aantal bezoekers der laatste maal 200, waartegenover echter staat, «lat de oude Graanbeurs in de Mui- straat 300 bezoekers telde. De Concertzaal schijnt bij vele land- houwers niet gewild door haar afgelegen ligging, een bezwaar, dat reeds voor de tot standkoming geopperd werd. Men breekt niet licht met oude gewoonten! De geheele ojizet der Concertzaal is het moge jammer zijn voor onze kleine stad te grootsch geweest. Ware dit niet het geval geweest, men zou thans naar alle middelen moeten grijpen 0111 haar in stand te houden. Feestviering Koninginnedag Men moge aan ons, Zeeuwen, stugge stijfheid toeschrijven, als het er op aan komt feest te vieren met liet Koninklijke huis, schijnen wij iets le -bezitten van de natuur der zuidelijke volken Onze stadgenooten vooral zijn dan spoe dig geestdriftig gestemd. Op «len voor avond zit de stemming er al in. Voor een niet gering deel is dit te danken aan, ons Harmonie-gezelschap, dat met een niet genoeg te waaideeren belangeloosheid Maandag- en Dinsdagavond concerten gaf en onvermoeid is, waar het betreft de feestvreugde op le wekken of te verhoo- gen Ook hel uiterlijk onzer stad draagt de sporen eenrr meer dan gewone feestvie ring. Het groen van ons Havenpark wordt gebroken door de vroolijke kleuren van wimpels en vlaggen aan lange masten, terwijl in sierlijke lijnen het grasveld straks zal prijken in een zee van licht. Hier en «laar zijn de huizen getooid met een bescheiden versiering. Meer dan gewone zorg besteedde een der bewoners van de Oude Haven aan de verfraaiing van zijn huis, waarvan de gevellijnen zich oplossen in sparre- groen (Zie laatste berichten.) Krulningen. .Maandagavond ontstond brand op de pas nieuw gebouwde hot stede „Sandee", bewoond door den lieer .1. Kooyman, doordat eenigo kinderen in de nabijheid van een hooischelf met lu cifers hadden gespeeld. Hoewel er in de onmiddellijke nabijheid nog vier andere stapels stonden, werd de brand, dank zij d« gunstige windrichting, de spoedig aan gebrachte waterbesproeiing en verder het werken der brandweer, tot dien éénen stapel beperkt. (Al. C.) Ierseke. Maandagavond vergaderde de gemeenteraad. Aanwezig waren 7 leden. Onder de ingekomen stukken behoorde een verzoekschrift der gemeenteveld wachters 0111 verhooging van jaarwedde Bij de behandeling der nieuwe begroo- ting komt «lil st.uk weer ter tafel Deze bogrooting werd den raad aangeboden: inkomsten en uitgaven f 3738,71s, (on- voorz. uitg. f 114.79). De gemeentereke- ning werd overeenkomstig het advies der commissie van onderzoek voorloopig vastgesteld zooals zijl was aangeboden: inkomsten f 43207.57s, uitgaven f 37697.52 goed slot f 5510.05s. Hoewel pas heden ingekomen bracht de voorz (de burge meester) een missive ter tafel van het bestuur der Breede Watering bewesten Ierseke, inhou*lende een lijst der wegen, welke het waterschap op 1 Jan. 1911 in onderhoud wil overnemen, als mede de voorwaarden dier overname. Deze zijn: le. de wegen moeten op dien datum in een behoorlijken staat van onderhoud verkeeren, 2o. de dan aanwezige onder1- houdsgrint komt ten bate van het water schap, 3e. waar langs de overgenomen wegen straatvorming mocht ontslaan, komt «le onderhoudsplicht aan de ge meente terug Deze voorwaarden werden na weinig of geen beraad met algemeene stemmen aanvaard en daarna de verga dering gesloten. Wemeldinge. Maandagmorgen ver gaderde de Raad. Tegenwoordig waren alle leden. Van Geil. St. was bericht in gekomen dat de suppletoire kohieren II. f). en schoolgeld waren goedgekeurd. De rekeningen burgerlijk armbestuur en ge- meentcdienst 1909 werden vastgesteld, respectievelijk ontvangst f 16225.87, uit gaaf f 10507.82, goed slot f5718.05, f 15314.02, f 14675.78s, goed slot f 638.23s. De gemeentekas en begroeting burgerl armbestuur 1911 werden vastgesteld, respectievelijk op f14894, in ontvangst en uitgaaf en op f 15533.23 met een post van onvoorzien van f267.13. B. en \V. stelden voor de politieverordening te her zien -en gaven den Raad cenige artikelen op 0111 daar eens de aandacht op te ves tigen. Rij de behandeling der reclame 11. werd besloten den heer Steinz van de 24e naar de 20e klas, C. Koster van de 3e naar de le, II. de Mul van de 4e naar de 3e over te breng-en, Wed. J. v. Doorn -en Touwslager aftevoeren, en F. Nijssen en Leuntje Lindenberg te handha ven. Op Voorstel van R. en W. tot wijziging «Ier verordening op den burgerl. stand werd besloten niet te wijzigen, waarna na herhaalde stemming dhr. P. Linden- berg werd gekozen tot 3c ambtenaar van den B. S. (Z.) 's Heer Abtskerke De Raad vergader de Zaterdag. Present 6 leden, afwezig A van der Meulen. De voordracht van zetters werd ge wijzigd, daar als 4e candidaat was ver meld de hoer M. Vermue, welke nog geen 30 jaren oud is. Alsnu werd er als 4e candidaat op geplaatst de heer J. Tol- hoek. De gemeentebegrooting voor 1911 weid vastgesteld in ontvang en uitgaaf elk op f 4853.35s. Ovezand. Eervol ontslagen op verzoek de brievengaarster A. E. Verhage met 1 Nov, a.s. Domburg. Voor het Mezger-monument, dat half September onthuld zal worden, is de onderbouw gereed. Eerstdaags wor den de granieten sokkel en de buste der- waats gezonden en gesteld, Ter Neuzen. In de Dinsdag gehouden openbare vergadering der gemeenteraad alhier, waarin afwezig waren de burge meester en de heer A. C. Lensen, presi deerde de heer A. Visser, wethouder. In de vacature van Mej. Balkenstein onderwijzeres bij het herhalingsonderwijs school A werd benoemd voor wat betreft het onderwijs in de Handwerken Mej. A. E. v. d. Heijden en voor het onderwijs in de andere vakken Mej. E. J. P. Ejjke, wed. fl. Hasse. De gemeenterekening over het dienstjaar 1909 werd met algemeene stemmen vast gesteld, benevens de daarbij behoorende rekeningen. Nog werd aangeboden de gemeentebe grooting voor het dienstjaar 1911 op een eindcijfer van f 88526,895. De heer Drost stelde nog voor in ver band met de vacature van wijlen Mej. M. Bijl, in leven verloskundige alhier, bjj B. en W. aan te dringen om in die vacature spoedig te voorzien, welk voorstel aange nomen wordt. Hierna wordt de vergadering gesloten en gaat over in geheime zitting. Groede. Bij een kort doch hevig onweder van Vrijdagavond is da werkman Aadries van Poorten, toen hjj met zjjn vrouw naar zjjn huis ging, inde Lente door de bliksem getroffen, waardoor hij bijna terstond een lijk was. De vrouw bleef ongedeerd. De gemeenteraad heeft tot wethouder benoemd den heer J. Pb. Risch met 4 van de 7 stemmen. H jj nam de benoeming aan. Sas van Gent. Naar wij uit goede bron vernemen worden onderhandelingen gevoerd met de Nederlandsche Heide-Maatschappjj tot ontginning der gedempte gronden van de voormalige Axelsche Vlakte nabij Sluis kil. Deze ontginning zou geschieden door boschbeplanting, waarvan de kosten zijn geraamd op f 36000, St. Jansteen. Dinsdagnamiddag raakte het 9-jarig zoontje van A. Dobbelaar zoo danig met zijn vingers tusschen de raderen van een stroosnjjmolen bekneld, dat het knaapje twee vingers werden afgedrukt Terstond werd geneeskundige hulp inge roepen en verleend. Een auto, welke Dinsdag in volle vaart door het dorp kwam gereden, kwam nabij de Wilhelminastraat in botsing met een vrachtkar, waardoor beide voertuigen zeer werden beschadigd. De inzittenden kwamen gelukkig met een lichte kneuzing eu den schrik vrjj. De schuld lag geheel aan den autobestuurder, daar deze geen haarbreed van den weg afweek.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2