GEMENGD NIEUWS O N D E R W IJ S. 394e Staatsloterij. Laatste Berichten. Ailoop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. Burgerlijke Stand. Marktberichten. ÜDVERTENTIËN. stuur voor het jaar 1911 eene subsidie uit de gemeentekas te verleen-en van 600. Reeds meermalen is, ook in verga deringen van landbouwers, gewezen op den verderfelijke® invloed, die uitgaat van de zoogenaamde wiekooi, waar per sonen van verschillend geslacht vaak met jeugdige kinderen te zamen werken, Thans is door den schoolopziener in liet arrondissementt Hulst een onderzoek ingesteld omtrent de leerlingen, die hot landbouwverlof, hetwelk ze in 1909 ge had hebben, gebruikt hebben om arbeid to verrichten in de wiekooiook omtrent hen, die zonder verlof in de wiekooi heb ben gearbeid. Tevens verzoekt de school opziener de namen der wiebazen Hulst. Nabij1 de weegbrug werd Donder dagmorgen door de commiezen een partij suiker aangeslagen, welke oen persoon vanuit België frauduleus in Holland trachtte in te voeren. De kar, waarop de suiker was geladen, werd mede in be slag genomen. De .smokkelaar wist te ont- omen. Clinge. Zondagnacht is ten nadeel© van C. L. Everaartl, aannemer te St. Janstee®, eene in den Louisapo-lder, onder deze gemeente, staande keet geplunderd. Drie compleet .stel beddegoed, het timmermans gereedschap, een uurwerk en ander, klein gerief hebben de inbrekers medegenomen. De nabij staande keet van L. Blo-mmaert, metselaar te Hulst, werd eveneens van haren inboedel ontvreemd. (M. C.) Biervliet De heer N. de Haan Thomann, gemeente-arts .alhier, heeft tegen 1 Oc.t. a. s. zijn ontslag gevraagd, wegens vesti ging in een andere Xeeuwsche gemeente. Gedeputeerde Staten besloten heden tot handhaving van het besluit van den ge meenteraad van St.. Maartensdijk, waarbij besloten werd tot niet toelating van den heer Roskes als lid van dien raad. Gedeputeerde Staten waren evenals de raad van meening, dat eenige biljetten, die door het stembureau als geldig wa ren beschouwd, ongeldig zijn. In de week van 17 tot en met 23 Aug. zijn in de provincie Zeeland voorgeko men 7 gevallen van roodvonk, 1 te Clinge, 1 te Grijpskerke en 5 te Middelburg, be nevens 2 gevallen van .dipth-eritis te St. Maartensdijk. Over den te Ede ontsnapte artillerist (zie Laatste Berichten in ons vorig num mer) wordt het volgende gemeld: Dinsdagmorgen omstreeks half acht was een wachtmeester der Veld-Artille- rie met twee gewapende manschappen aan het station als geleiders van een artillerist, die geboeid was en boven dien nog met touwen om de beenen op den grond lag. Deze man moest haar het Algemeen Depot van Discipline te Vlissingen worden overgebracht. Terwijl zijn geleiders bij hem waren, haalde jde man met veel moeite zijn zakdoek uit den' zak, teneinde zijn neus te snuiten, naar het scheen. In werkelijkheid be vond zich daarin een vlijmscherp mes, waarmede hij1 in een oogenblik de tou wen doorsneed. Na snel opgesprongen te zijn, stak de man naar zijn bewa kers; deze weken terug, en met de ket ting aan de handen rende de man over de rails en verdween in ide bosschen, achtervolgd door zijn bewakers, waar op hij spoedig een voorsprong had. Eenvreemdh eerschap. Dinsdag avond omstreeks 11 ,uur werd ide por litie tei Tilburg van uit het station ge waarschuwd, dat in den omtrek daarvan een persoon zich ophield, die zich zon- dierling aanstelde.. Toen de politie daar kwam, bevond zich inderdaad zulk een persoon aldaar en vond zij termen aan wezig om hem mede naar 't hoofdbureau te nemen. Aldaar ondervraagd gaf hij op C. G. te heeten, 27 jaar oud, geboren te Parijs ien woonachtig te Genév-e, terwijl bij fouilleering op hem bevonden werd Ieen som van 450 gld. aan bankpapier en specie. Verder 'kon de politie nog uit samenhangende door hem gesproken woorden opmaken, dat tiij daags tevoren gelogeerd had in het hotel v. A., aan de Spooriaan te Tilburg, doch jdjaar w-er gens vreemde manier van doen niet lan ger geduld werd. Ook hier stelde d,e politie een onderzoek in en nam nog in beslag 2 koffers, die de zonderling daar had achtergelaten en bevattende vele gouden en zilveren voor werpen. Uit het onderzoek, dat nader dooi de politie wordt ingesteld, is nog niets met zekerheid te zeggen. Men vermoedt echter met een 'krankzinnige te- doen te hebben. Omtrent den oproerigen geest, die on der vele gevangenen, in de bijzondere straf gevangenis te Leeuwarden h-eerscht, ver neemt d-e Tel. het volgende: Sinds eenigen tijd wordt, op last van den directeur-generaal van bet gevange nis-, rijks-tucht- en opvoedingswezen, den heer mr. H. C. Dresselhuijs, een admi nistratief onderzoek ingesteld naar gei- pleegde diefstallen va.n verschillende goe deren uit de gevangenis te Leeuwarden. Maandag j.l. stond reeds een bediende le rang, wegens diefstallen in den loop der jaren 1908, J909 en 1910 terecht, en tegen hem werd 1 jaar gevangenisstraf gevraagd. Doch dit is niet het eenige resultaat. De -enquête duurt steeds voort en meer en meer blijkt, 'dat nog vele personen, ow. .bewaarders -en gevangenen be ruchte misdadigers, die relatiën hebben in Rotterdam -en Amsterdam, bij deze misdrijven zijn betrokken. Een der gevangenen moet als verrader hebben gespeeld, wat het gevolg had, dat zwaar gestraften inbrekers en moordenaars als: Willem Veltman, Muizelaar, Boiuma, zeer gebet-en werden op den verrader. Ze wilden hem in de werkzaal niet zien en kwam hij daar, dan moesten de bewaarders handelend optreden, opdat de goede orde niet we-rld verstoord. De ontevredenheid duurde evenwel voort, zoodat de orde-verstoorders meer malen in de boeien moesten worden get sloten. Werden, ze daar weer uit bevrijd, dan begon de herrie opnieuw, bij1 het luch ten, op de werkzalen of gedurende die nachtrust en wel in die mate, dat de hulp van de .marechaussee moest wor den ingeroepen. Verdronken. Zaterdagavond waren eenige kinderen te Venlo- 'in -een schuit aan 't spelen, toen de 8-jarige Sch. te water viel en verdronk. Baldadigheid. Door baldadigheid is Zondagavond d,e inhoud van de brieven bus aan het staatsspooq-statio® te En schede in brand gestoken. Het vuur w-end door een -emmer water gebluseht. Bij! optelling bleken v-el-e brieven beschadigd, zoodat zie niet konden verzonden worden. V ie c h t p a r t ij. Zondagnacht had ,te Ge leen bij Sittard een vechtpartij plaats. Enkele personen kregen, messteken. Zekere Willenk is levensgevaarlijk gewond. De longen zijn geraakt. De vermoedelijke da ders D. zijn uit hun bed gehaald en in arrest gesteld. Speelhuizen. Men schrijft aan de „Tel" uit Scheveningen Nu de „clubs" gesloten blijven, dag en nacht versterkte politie posten de ingangen streng bewaken, hebben eenige vreemdelin gen het plan opgevat en daaraan ook onmiddellijk uitvoering gegeven, bijeen te komen in hun pensions en tijdelijke wonin gen, waar zij thans ongestoord en ongedeerd hun speelzucht botvieren. Eenige losloopende croupiers zjjn zelfs door hen geëngageerd. Tot Iaat in den nacht wordt er in deze privé speelholen, waarvan eenige van verdacht allooi, gespeeld, zonder dat de politie bij machte is hiertegen op te treden. De vrouwen die Donderdag bij bet baden te Zandvoort zijn verdronken, waren de 32 jarige A. Stam—Bas, de echtgenoote van een caféhouder aan den Zeedijk te Amsterdam, en de 35 jarige werkster J. Bekker, ook van den Zeedijk te Amsterdam. Zij maakten met eenige kinderen een uitstapje naar Zandvoort Ongeveer twaalf uur namen zij bij sterke strooming aan 't Kurbaus een bad en werden door den badman Willem Paap gewaarschuwd en teruggeroepen, maar gaven daaraan geen gevolg. Op haar hulpgeroep ging Paap te waterbij de tweede poging gelukte het hem de drenkelingen aan land te brengen hij zelf was totaal uitgeput. Drie geneesheeren waren spoedig ter plaatse en wendden ongeveer anderhalf uur tevergeefs pogingen aan om de levens geesten op te wekken. De eerste der genoemde vrouwen was moeder van vijf kinderen, de andere was kinderloos. Een grafschrift. Op het kerkhof te Slo-terdijfc, bijt Amsterdam, vindt men het volgende rijmpje o-p een grafsteen ge beiteld „Hier liggen een .paar lijken, „Die niemand mag bekijken, „Al naar 't gemaakt verdrag, „Tot aan den jongste® dag. Uit de lichtstad. Weer een stukje moderne beschaving. Het wordt verteld door het „Journal des Débats". Een auto, waarin twee heereu en drie dames, is 's nachts in de rue de Ménilr montant door een bende apachen aange houden. Een paar hunner sprongen, toen de wagen op een zeker punt langzaam moest rijden, op d-e treeplank, bedreigden den chauffeur met hun revolvers -en sne den met 'hun messen de leeren kap stuk. Op het hulpgero-ep- der inzittenden kwa men de gast-en, van -een nabijgelegen nacht café naar buiten, waarop een geregeld straatgevecht ontstond, waarin -een vieij- tal mannen door messtek-en en rev-olvei}- schoten werden verwond. Bij het verschijnen der politie vlucht ten de apachen, voortdurend' op hun ver volgers vurend. Slechts één van de bende werd gegrepen, de overigen wisten te ontkomen. D ie uitzet van z iji n kleindoch ter. Op werkelijk zeer zeldzame mannier- heeft -een inwoner van de stad Alexandria (Virginia) voor den uitzet van zijn klein dochter gezorgd. De dochter van een aan lager wal geraakte familie verloofde met een ©ven armen boerenzoon. Men zat zeer met den uitzet verlegen. De grootmoeder van het bruidje, ge dachtig aan haar éigen verlovingstijd, haalde de brieven van haar overleden man weer eens te voorschijn. Op vier daarvan zaten zeldzame postzegels. De ze bestonden uit een rood stukje pa pier met het woord „betaald", .waar onder met de pen het getal „5" ge schreven stond. „Postkantoor Alexan dria" was -er o-m heen gestempeld. Er is hier sprake van een van d-e zeldzaam ste postzegels van de wereld, namelijk d-e zoo-genaamde „voiorloopige zegels", di-e die in 1.847 door het postkantoor Alexan dria zelf vervaardigd en uitgegeven wer den. D-e verloofde begaf zich naar een post- z-egelhandelaar en vernam, dat de koop man hem f28000 voor het viertal bo-od. Nu was aan alle nood een einde en de bruiloft is dezer dagen schitterend gevierd. Zoo zorgde de doo-d-e grootvader on bewust voor de bruidschat van zijn kleindochter. Een Zwitsersohe oplichter. D-e Zwitser, di-e in Middelburg en an dere plaatsen van Nederland oplichte rij pleegde, heeft ook te Neuzen daartoe pogingen aangewend. Hij: trachtte, voor gevende van Engelsch-e nationaliteit te zijii, toegang te krijgen tot de woning van een ingezetene, die d-e zaak niet vertrouwde en hem aan d-e deur af scheepte. Later kreeg d-e g-emeente-poii- t'i-e daarvan de lucht en trof den persoon in -een logement aan. Hij werd meegeno men naar het politic-bureau, en bleek in het bezit t-e ziijin van adressen van personen dn verschillende plaatsen in het binnen- -en buitenland. Uit papieren die hij bij zich bad, viel af te leiden, dat hiji Bo-hren heette en afkomstig was van Grinderwald (Inter laken). Daar hem ni-ets kon worden ten laste gelegd, w-erd hij vrijgelaten en kon hij weer naar zijn logement teruggaan. (M. C.) Een p a n i e k. Nauwelijks was na de pauze de Coriolamouverture en de voor dracht van Albert Vogel in het Kurhaus te Scheveningen begonnen of het gero-ep: brandbracht in de volle .zaal ©en en orme ontsteltenis teweeg. Men vloog n,aar de uitgangen, wierp -elkander bij-na on derstboven, duwde, stompte; -en in dat helsche rumoer bleef dr. Kunwald kalm pjes door dirigeeren en bet orkest sp-eedidièl ,zoo- correct, zoo- rustig, jalsof alle l-ed-en -er niet het minst© bezwaar inzagen le vend te verbranden. Toen kwam de bef zinning weer terug. Wanneer bet orkest zoo rustig door blijft spelen, dan zal het met den brand Joch o-o-k wel niét zoo ■erg zijn, begreep men ten slotte; en nog bovendien, riep een bezoeker op de galerij gezeten m-et t-enstorst-em, dat er volstrekt geen brand was, .waar-op langzaam aan allen terugkeerden en ban plaatsen heip n,amen, v-el-en .voora.1 bejaarde dames doodelij'k ontsteld en fl.anwtes na,bijL Eere dr. Kunwald -en de orkestmusici, die door hun koelbloedigheid beslist een groo.t ongeluk |h ebben; weten te voorkomen. Men moet de ontsteltenis gezien hebben om te kunnen begrijpen, wat er gebeurd zou zijn, indien dirigent en orkestleden hun kalmte verloren hadden. Met langduf rig gejuich is de kranige dirigent ,voo-r zijn flink gedrag beloond hij, Kunwald, en d-e musiki hadden er schik in en d-e vluchtelingen, di-e zich nu, allicht wat schaamden over hun woestheid, lachten maar mee, hoewiel ietwat zuurzoet. Waarom of er brand gero-epen js? Er was zoo- deelde -een suppoost m-ede in de keuken v-et op het fornuis g-ef v&Ren en dat gat even een lichte brand lucht in de zaal, waarop een of andere zenuwachtige mijnheer maar dadelijk is gaan schreeuwen. Boerinnenpensionaat. TeLie- rop zal in 't a.s. najaar een Boerinenpen sionaat geopend worden, 't Wordt geleid door Zusters der Goddelijke Voorzienigheid en 't wordt geheel ingericht naar het voorbeeld der boerinnenpensionaten te Heverlée, Over- rijsche, Berlaar Bouchout, Serve in België en Geldern en Horneburg in Dnitschland Het leerplan bevat o.a. godsdienstleer, zedenleer, huishonden, koken, wasschen, bleeken, strijken, poetsen, verzorgen van vee (koeien, varkens, pluimgedierte, bijen), nuttige handwerken, voedingsleer voor men- schen en dieren, kennis der meststoffen, melkverzorging en leer der zuivelproducten. Verder wordt onderricht gegeven in lande lijke ziekenverpleging benevens in land- bouwboekhouden. De lessen in den land bouw zullen vooreerst door landbouwleer aren en de andere lessen door zusters ge geven worden. Met de theorie zal de praktjjk nauw ver band houden. Zoo zal iedere leerlinge een tuintje krjjgen en wordt eeDe keuken in gericht, waar de meisjes een boerenpot leeren koken, terwijl eene modelboerderij lichte graanbouw, of een andere lichte veldarbeid praktisch zal geleerd worden. De meisjes moeten met één jaar bekwaam wezen en 't plan is boerendochters van 14 18 jaar op te nemen. Wanneer dit in de toekomst wensohelijk mocht blijken, zal een tweede leerjaar worden besteed aan voortgezet huishoudonderricht, omgang met kinderen enz. De „Voorhoede" ver zekert dat de regeering en 't provinciaal bestuur met belangstelling kennis genomen hebben van bovengenoemde plannen en dat de krachtige steun van rijk en provincie verzekerd is. Tweemaal begraven. Brj de mis lukking van den aardappeloogst in Ierland in 1847, toen duizenden van gebrek om kwamen, begroef men ook zekeren Thomas Guerin te Skibberen, in een gemeenschap pelijk graf met honderden anderen. Maar de man bleek nog levend, werd weer uit zijn graf gehaald en is nog 70 jaar geworden. Thans is hij begraven vlak bij de plaats waar men hem 63 jaar geleden onder den grond wilde stoppeD. Een moderne Robinson Cru soe Kapitein J R Davis, een der met gezellen van sir Ernest Shackleton, vertelt in „Pearson's Magazine" de geschiedenis van een modernen Robinson Kapitein Davis vond op Macquaiie Island, het Zuidelijkste eiland van de Nieuw-Zceland groep, een kluizenaar, William Mackibbon geheeten, die in een klein houten huis, als eenig bewoner van het eiland leefde Hij was geboortig van Carrick-on-Skannon, had veertig jaar laDg op oorlogs- en koop vaardijschepen gediend en bevond zich sedert drie maandeD op Macquarie Island, waar hij ook dacht te blijvsD. Hij heeft twee hondeD voor gezelschap, is gelukkig en voelt zich in het geheel niet eenzaam, ofschoon hij wel de meest eenzaamwonende meiosch op de wereld zijn zal. Baronesse Vaughan is naar het Parijsche „Journal" verneemt Donderdagochtend te Arronville getrouwd met haren huismeester Durrieux. Even over zessen reed er een rijtuig voor het stadhuis voor en gingen de twee getuigen van de bruid haastig het gebouw binnen. Enkele minuten later kwam de barones in een auto met neergelaten gordijntjes aan rijden. Durrieux wachtte zijn bruid op aan de stoep van het stadhuis en geleidde haar onmiddellijk naar den burgemeester. De huwelijksvoltrekking was in enkele minuten geschied en daarna begaf het paar zich naar de kerk vlak bij. In vijf en twintig minuten was de geheele plechtigheid afgeloopen. Diefstal van oude munt en? De politie van Toulon houdt zich bezig met eene eigenaardige zaak. Een inspecteur der veiligheid vernam dat een reiziger poogde goudstukken van het jaar 500 en van het jaar 800 te verkoopen. Een snel onderzoek liet toe vast te stellen dat die stukken verkocht waren aan eenen juwelier door Italiaansehe daglooners. Indien de stukken echt zijn is het een ware schat. Zij waren gevonden door daglooners te Hyères, nabij de puinen van het oude Pomponiana, en voor 700 fr. verkocht aan den juwelier. Vijf-en zestig dier stukken zjjn nog bij den juwelier gevonden Een oudheidkooper van Toulon kwam verkla ren dat hij 253 stukken bezat van het Byzantijnsch tijdvak, in alles gelijk aan de aangeslagen stukken. Een muntenver- zamelaar van Toulon heeft in den avond verklaard aan de magistraten, dat hij 75 van die stukken had gekocht. De daglooners, die ze verkocht hebben, zijn niet teruggevonden. Zierikzee. Geslaagd voor de acte Fransch 1. o. de heer M. G. v. d. Panne van Eikerzee. lerseke. De h-eer S. Bannet alhier staat no. 2 op de voordracht voor onderwijzer aan de openbare school te Bo-urtange (Gr.) 3e klasse, 4e lijst. Trekking 25 Aug. f 100: 8235 f 45: 363 14222 16075 Bovenstaande trekking "heeft voor zoover het d-e prijlzen beneden f 100 be treft alleen betrekking o-p de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. De trekkingen der 4© klasse zullen plaats hebben op 5, 6, 7 -en 8 Septem ber a. s. Oosterbeek. D-e toestand van den ge troffen© (zie oud-er gemengd Nieuws i-n het 2-e blad) is bevredigend. De dader zeid-e nog meerdere personen te hebben willen treffen, o. a. -een 19-jarig meisje, dat juist uitsledig was en een bestuurslid van de Christelijke .school. Erzeroem. In deze stad is een geval van cholera, m-et do-ad-elijken afloop voor gekomen. Constantinopel. Uit het .Villajet (di strict) Diarhekr ko-mt bericht, dat daar tengevolge van d-e aardbeving in den nacht van 21 Augustus j.l. 1500 huizen zijn ingestort. Heden werden te Go-es ,op het „Slot Oostende", ten overstaan .van not. Pilaar, publiek verkocht, voor afbraak, de vol gende gebouwen, staande op de buiten plaats „Schoonoord", in .d-e gemeente Kloetinge, aan den Ouden Siing-el, nabij Goeslo-. Het Hoerenhuis, koetshuis en stal, aan dhr. ,E. C. A. Hoornick te Goes, voor f 2535; 2o. de koepel, aan denzelfden, voor f20; 3o-, een schuurtje en kippen hok, aan denzelfden, vo-or £76; 4o. een prieeltje, aan dhr. A. Kesselaar te 's Gra venpolder, voor f5. Samen f2636. Aan het centraal bureau der Staats spoorwegen te Utrecht is aanbesteed: het uitbreiden en wijzigen van bet remming- werk der spoorbrug over 'tkanaal door Zuid-Beveland te Vlake. B-egroo-ting f9200. Ingekomen 4 biljetten. Laagste insehrij1- ver was d-e h-eer .T. B. Koch te Hans- weert voor f 7987 (Z.) Op de ten overstaan van de deurwaar ders Ho-llmann en Verhoek te Go-es, ten verzoeke van den heer A. Eckhardt, t-e 's Gravenpolder gehouden verkooping, werden verkocht op j.l. Woensdag 24 Aug. koeien vo-o-r f 180, f 198, 220, f 232, f 242, f250, £262, f277 en £280; vaarzen en ossen vo-o-r f69, f82, f 100, £102, f120, f 128, f 132, f 136 ,en f 138kalvers voor £22, f 23, f24, f25, f26, f29, f30 en f34; en paarden voor f210, f270, f310, f355, f375, £425, f440, f505, f535, f560, £605, £610 en f625. Er w-end o.a.. nog -een 3-jarig menie- paard vei'ko-eht voor f855. Gisteren werden te flo-es, in het Café „Boudeling",. ten overstaan yan notaris Pilaar, publiek verkocht de appels en pe ren, w assende in verschillende boomgaar den in de gemeenten Kap-elle, Klo-etinge, 'sHeer Arendskerke, Go-es, Niss-e en Wol- phaartsdij-k, voor £3777. GOES Geboren 26 Leuntje d. v Willem Traas en Maria Pieternella Schipper. 25 Adriana d. v. Johannes Jacobus Stokmans en Sara den Boer. Gehuwd 25 Leendert Seheffers 29 j. jm. en Helena Pieternella Sinke 28 j. jd. O verleden 22 te Amsterdam Pieter Geus 49 j. gehuwd met Maria Johanna Walrave. Van 2426 Aug. MIDDELBURG.Ondertrouwd: .1. Go deschalk, 24 j. j.m. en M. E. Koolwijk, 30 j. j.d.A. .1. A. de Graaf, 29 j. j.m. en A. A'driaanse, 19 j. j.d.M. Louwerse, 19 j. j.m. -en J. Janse, 22 j. j.d. Getrouwd: A.'A. Vermazen, 21 j. j.m. en M. van Heijl, 24 j. j.d. Bevallen: M. van Knijk, gel). Keijzer, d.; A. M. Waage, geb. de Rijke, -d. Overleden: A Remeijn, wednr. van T. Anklriesse, 86 j. Van 1926 Aug. IERSEKE. Geboren18, Pieter Jan, z. v. Paulus Siinonse -en N-eeltj-e va;n Harn. Overleden: 19, Maria Jo-hanna. Schijf, 57 jaar, wed. van Jan de Jonge. T hol en, 23 Aug. 1910. Jarige Zeeuwsche tarwe f 7,a f 9, Nieuwe tarwe f 8,50 a 10,haver f 3,50 a f 4,50rogge f 5,60 a f 6.wintergerst f4,50 a f5,aardappelen blauwe f2, a f2,10; witte f 1,80 a f2,peren f 5, a f6,appelen f5,a f6,per HL.; hooi f 25,a f 30,per 1000 K.G stroo f7.a f 11, per 100 bossen; zomergerst £4,a f4,50 per H.L. Middelburg, 25 Aug. 1910. Ter graanmarkt van heden was er een tamelijke aanvoer. Tarwe onveranderd, kroonerwten 50 ct. lager. De prijzen waren als volgt Jarige tarwe f 6.a f 7. Nieuwe dito - 7.a - 7 75 Rogge- 5.a - 6. Zomergerst- 4.50 a - 5. Kroonerwten - 14.50 a - 15.50 Koolzaad- 7.a - 11. per mud. Karweizaad - 13 25 a - 13.50 per 50 kilo. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f0.63 f0.73, voor particulieren f 0.73 per 1/2 kilo. Eieren f 3.80, voor particulieren f 4.20 per 100 stuks. Noteering v. d. marktzetter van de landbouwvereeniging. Boter f 63 4 f 0.73, voor particulieren f0.73 per 1/2 kilo. Eieren f 3 80, voor particulieren f 4.20 per 100 stuks. Amsterdam, 26 Augustus 1910. Aardappels. Zeeuwsche blauwe f2.60 a f2,70, Zeeuwsche bonte f2 30 a f2,40. Eigenheimers f2 20 a f 0. Heden overleed te Amsterdam zacht en kalm na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Stervenden de heer PIETER GEUS, in den ouderdom van ruim 49 jaar. M. J. GEUSWalkavkn, Goes. P. C. GEUS, Bergen op Zoom. M. J. WALRAVEN, Goes, en verdere familie. Goes, 22 Aug. 1910.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3