Ingezonden Mededeeling. Bloedarmoede. Bloedarmoede komt voornamelijk voor bij vrouwen en jonge meisjes en verschijn selen als een bleeke, slechte Gelaatskleur, Vermagering, Hoofdpijnen, Vermoeidheid, Prikkelbaarheid, Zenuwzwakte en doffe pijnen in borst, rug of lendenen duiden onherroepelijk aan, dat het lichaam lang zaam ondermijnd wordt en te gronde gaat. De Palm-Pillen, per doos 60 cents, zijn het eenige, specifieke, onfeilbare Geneesmiddel voor Bloedarmoede en door ze tijdig volgens de gebruiksaanwijzing in te nemen kan men het gevaar eener sleepende, wellicht doodelijke ziekte bijtijds keeren. De Palm- Pillen werken rechtstreeks op het bloed, hernieuwen en versterken het zooals geen ander Geneesmiddel kan doen omdat geen enkel Geneesmiddel die zeldzame, genees krachtige stoffen bevat, waaruit de Palm- Pillen bereid zijn. De Palm-Pillen zyn verkrijgbaar bij de voornaamste Drogisten en Apothekers. Centraal Depot278 Heeren gracht, Amsterdam. (19) Nadat de secretaris het procesverbaal van den wedstrijd had voorgelezen, wer den achtereenvolgens de prijzen overge reikt aan de gelukkige winners voor zoo ver aanwezig. Aan het einde daarvan sprak de voor zitter een woord van aanmoediging tot de schutters, die geen prijs behaalden. Ten slotte bracht een lid van de ver- eeniging „Prins Maurits" te Leur de dank zijner vereeniging o-ver voor de goede regeling en ondervonden (gastvrijheid. Onze stadgenoot, ide heer A. van Miert, behaalde in den vakwedstrijd voor leden van den Bond van Nederlandsche schilderpatroons te 's Gravenhage, tijdens de door dien bond aldaar georganiseerde Intern. Tentoonstelling een bronzen medal je voor glansgoud achter glas. Vlissingen Schieten. Door de schietvereeniging „Voor Vaderland en Ko ningin" alhier werd van 20 tot en met 24 Augustus een nationale schietwedstrijd gehouden ter herdenking van haar 10- jarig bestaan. De deelneming aan dezen wedstrijd was buitengewoon grool, daar niet min der dan 134 korpsen zijn uitgekomen, w. o. verschillende buiten Zeeland. De korpswadslrijden hadden den vol genden uitslag Korps 150 meter. Eere-prijs „Voor Va derland en Koningin" te Vlissingen, met 246 punten; le prijs „Breskens" te Bres kens met 243 punten; 2e prijs „Nim rod" te 's Heer Ahtskerke met 239 pun ten; 3e prijs „Utile Dulci" te Bergen-op- Zoom met 233 punten; 4e prijs „Pre sident Steijn" te Oostburg met '231 pun ten; 5e prijs „Voor Vaderland en Koning" te Ter Neuzen met 228 punten en 6e prijs „Groede" te Groede met '225 pun ten. Korps 100 Meter: Eere.prijs „Domburg" te Domburg met 289 punten; le prijs „Breskens" te Breskens met 286 punten; 2e prijs „Koningin Wilheelmina" te Wis- sekerke met 283 punten; 3e prijs „Utile Dulci" te Bergen-op-Zoom met 279 pun ten; 4e prijs „Voor Vaderland en Ko ning" te Ter Neuzen met 278 punten 5e prijs „Nimrod" te 's Heer Ahtskerke met 275 puntten en 6e prijs „Nooit Terug" te 's Heer Hendrikskinderen met 275 pun ten. Korps 20 Meter (Marga): Eere-prijs „Nimrod" te Wolfaartsdijk met '265 jiun- len; le prijs „Soranus" te Oostkapelle met 262 puntten; '2e prijs „Pro Patria" te Nisse met 260 punten; 3e prijs „Ko ningin Wilhelmina" te Vrouwepolder met 258 punten; 4e prijs „Breskens" te Bres kens met 258 punten en 5e prijs „Jan van Glijmes" te Bergen-op-Zoom mei 254 punten, Korps 12 Meter (cylinder)le prijs „Domburg" te Domburg met 272 pun ten; 2e prijs „Jan van Glijmes" te Ber- gen-op-Zoom met 271 punten; 3e prijs „Pro Patria" te Nisse met 269 punten; 4e prijs „Koningin Wilhelmina" te Kwa- dendamme met 269 punten en 5e prijs „President Steijn" te Oostburg met. 266 punten. Hr. Ms. pantserschip „Friesland" dat Woensdag op de rede alhier ankerde, is gistermorgen van daar vertrokken tot. het voortzetten van de schietoefeningen op de Noordzee. Men schrijft ons: Burg. en Weth. hebben een prae-advies uitgebracht op het in hun handen gestelde adres van de .afdeeling Vlissingen van den Bond van Nederlandsche onderwij zers, houdende verzoeklo. om het maxi mum getal leerlingen per klasse lager te stellen; 2o>. hoofden van scholen te belasten met een klasse; 3o<. het gere geld houden van schoolvergaderingen ver plichtend te stellen. Burg. en Weth. hebben het wenschelijk geacht om aangaande deze belangrijke punten het oordeel in te winnen van het rijksschooltoezicht, de commissie van toe zicht op het lager onderwijs en de hoof den van scholen. Omtrent het eerste punt zijn de advie zen eenstemmig, nl. dat een vermindering van het maximum getal leerlingen op sommige scholen zeer wenschelijk is. Evenwel wijzen B. en W. er op, dat de kosten van het lager onderwijs reeds zoo zwaar op het gemeentelijk budget drukken, dat zij1 geen vrijheid kunnen vinden voorstellen te doen die de uit gaven hiervoor weder belangrijk zullen bezwaren. Wat het tweede punt betreft, het op dragen van het onderwijs aan de hoof den van scholen, zijn B. en W. van oor deel, dat in een gemeente als Vlissingen, waar het systeem van 12-klassige scho len bestaat, het verzoek niet voor inwil liging vatbaar is. Het derde punt betreft het houden van schoolvergaderingen. De hoofden der scho len en de commissie van toezicht zijn hiervoor niet gunstig gestemdde di strictsschoolopziener heeft daartegen in principe geen bezwaar, doch wel tegen tegen de regeling door adressanten over gelegd. Waar volgens B. en W. de behoefte aan schoolvergaderingen in Vlissingen niet wordt gevoeld, hetgeen oi. a. is al' te led- den uit het advies der hoofden, stellen B. en W. voor ook op dit verzoek afwij zend te beschikken. Tot loods hij' het Belgisch loodswe zen alhier zijn benoemd de hulploods J. Goetgheleur, A, Vandamme, J. de Heldt en P. Durand. Hedennacht is het. Engelsch stoom schip „Harmonie" in het Oostgat aan den grond gevaren. Zonder assistentie is het schip hedenmorgen met wassend wa ter vlot gekomen, waarna de reis werd voortgezet. De mailboot vertrok hedennacht eerst om 1 uur, do-ordat de Amsterdam- sche mailtrein tengevolge van een spoor wegongeval te Moordrecht l1/» uur ver traging had. In «le heden gehouden vergadering van den gemeenteraad alhier werden do notulen der vorige vergadering goedge keurd. Mededeeling werd gedaan: a. Van den uitslag der op 12 Augus tus gehouden aanbesteding van den houw van een nieuwe school C. b. Bericht van den heer J. Coster, dat hij zijne benoeming tot direoteur-Ieeraar dei] Handelsschool aanneemt. c. Idem van Mej. A. J. Kraft, dat zij de benoeming als leerares aan de Han delsschool aanneemt. van de heeren J. Brander, H. G. van Grol, G. Mannoury en H. H. Quist, dat zij Ide benoeming tot leeraren aan de Hoogere Burgerschool en Handelsschool aannemen. d. Idem van den heer K. Jasperse, definitief benoemd als leeraar aan de Burger Avonidschool. e. Idem van den heer W. P. Edel man, tijdelijk benoemd als leeraar aan de avondschool voor handwerkslieden. f. Idem van Mevrouw de Ruijter de Veij Mestdagh, benoemd tot regentes over het Burger Weeshuis. ,g. Mededeeling van de door B. en W. gedane opname der hoeken en kas van den gemeenteontvanger op 26 Juli j.l. In kas moest zijn f 13879.64, hetgeen juist overeen kwam met de voorhanden gel den. h. Mededeeling van de goedkeuring van verschillende raadsbesluiten door den mi nister van binnenlandsehe zaken en door Ged. Staten van Zeeland. Overgelegd werden 1. Het ontwerp .gemeentebegrooting 1911, in ontvang en uittgaaf aanwijzend een bedrag van i' 481.155.15, met een posl voor onvoorzien ad f 1530.37.-. Onder de ontvangsten wordt geraamd voor den hoof- delijken omslag f 10800, voor de straat- belasting f 22800 .en voor de belasting op gedistilleerd f'25000. 2. Een adres van de agenten van po litie alhier, waarin deze er op wijzen, dat de regeling der thans voor hun gel dende jaarwedden is als volgt: Een hoofd agent-rechercheur f 725een agent van politie lo klasse f 690vijf agenten van politie 2e klasse f 640en dertien agen ten 3e klasse f 590, terwijl de jaarwedde van die agenten van politie, welke in helj bezil zijn van het 'politie-diploma ver hoogd wordt met f25; dat, voornamelijk in de laalste jaren tengevolge der stijging van de prijzen der levensbehoeften, huishuur ©n andere le vensvoorwaarden het voor adressanten moeilijk is bij vorenstaand inkomen het voor den politieman zoo zeer noodige prestige tegenover het meerenldeel van het publiek te bewaren en dat dan ook op Ide meeste plaatsen jin ons land is ingezien geworden en aldaar in de laat ste jaren eene verhooging der jaarwed den heeft plaats gehad met name te Mid delburg dat voornamelijk Vlissingen bekend staat als eene plaats, waar de levens voorwaarden hoog te noemen zijn, zelfs Veel hooger dan te Middelburg, terwijl het meerendeel van den gewonen werk man alhier een inkomen heelt, grooter dan dat van adressanten; redenen waarom adressanten zich tot kien raad wenden met verzoek hunne jaarwedde aan eene herziening te wil len onderw-erpen en door verhooging daar van eene gunstige verandering in hunne maatschappelijke positie te willen bren- Door den waamemenden commissaris van politie, de heer van Meerendonck is in deze een [advies uitgebracht, waar aan het volgende is ontleend De waarn. commissaris kan ten volle instemmen met. het door de adressanten in hun request aangevoerde. Immers de steeds toenemende vermeerdering der be volking en uitbreiding der gemeente, doet zich de behoefte gevoelen aan een corps flinke, goed onderlegde politiebeambten, (die op eene waardige, tactvolle wijze, in het publiek moeten kunnen optredlen. Daar nu bij, eene bezoldiging als de thans geldende, de beambten noodwendig moe ten verkeeren in eene omgeving van men- schen, over wie zij in voorkomende ge vallen hun zedelijk overwicht moeten kun nen doen gelden, is het naar de meening van den waarn. commissaris zeer wen schelijk, dat die salaris-regeling aan eene herziening worde onderworpen, opdat zij in staat gesteld worden onafhankelijk hun ne positie te kunnen bewaren. Na te hebben nagegaan hoe de trakte menten thans zijn, stelt de waarn. com missaris voor met ingang van 1 Januari 1911 iu te voeren de navolgende traote- mentsregelingVoor den agent-reoherc- cheur met personeelen titel van hoofd agent van f 760 tot f 810 (twee 3-jaar- lijksche verhoogingen van f 25 voor den agent van politie ie klasse rechercheur van f740 tot f790; voor de agenten van politie der le klasse van f725 tot f775; voor de agenten van politie der 2e klasse f 650 tot f 700 voor de agenten 3e klasse van f600 tot f650. (al deze met twee 3-jaarlijksche ver hoogingen van f 25.) een en ander met bepaling dat de pe riodieke verhooging alleen zal gelden hij gebleken geschiktheid en vanaf den da tum der aanstelling in den rang, welken de beambte op 1 Januari 1911 zal be- kleeden en dat zal worden bestendigd de bepaling dal bij het verkrijgen van het politie-diploma f 25 verhooging van sa laris wordt toegekend. Daar Ide mutatiën in de verschillende klassen zeer gering zijn en om eene he tere verhouding le krijgen in de ver schillende klassen zou de Commissaris het wenschelijk achten indien van de dertien, agenten van politie der derde klas se hij, gebleken geschiktheid, drie wer den bevorderd tol agent van politie dei- tweede klasse. Ook zou hij wenschelijk achten voor den inspecteur en adjunct- inspecteurs van politie eene wijziging der salarissen voor te slellen. Deze titularissen genieten thans als jaarwedde: één inspecteur f 1200, één ad junct-inspecteur 1ste klasse f 800; één adjunct-inspecteur f 775. Met het oog op de steeds toenemende werkzaamheden en verder om gelijke redenen als hier van door de agenten van politiet aangewend, zou het den adviseur zeer aangenaam zijn indien de raad kon goed vinden, aan den raad «lezer gemeente voor te stellen deze salarisregeling met in gang van 1 Januari 1911 te doen zijn al.s volgt Voor den inspecteur van politie van 1'120011500 (drie 3-jaarlijksche verhoo gingen van 1' 100), Voor den adjunct-inspecteur van po litie le klas van f 850f 1000 (met drie driejaarlijksche verhoogingen van £50). Voor den adjunct-inspecteur van poli tie 2e klasse van f 825f 925 (drie 3- jaarlijksehe verhoogingen van f 50) Een en ander met bepaling dat de periodieke verhooging zal gelden van af de datum [der aanstelling in den rang wel ken de titularis op 1 Januari 1911 zal hekleeden. Aan hel advies is toegevoegd een schrijn ven van den Commissaris van politie te Middelburg, inhoudende de salaris regeling der politic-beambten aldaar be nevens twee nieuwsbladen waarin be richten voorkomen omtrent de salaris regeling in de gemeenten Groningen en Utrecht, 3. Dat het. hoofd van den herhalings cursus voor jongens, de heer .1. E. van der Slikke, heeft voorstellen gedaan ten einde het onderwijs aan dien cursus eenige uitbreiding te doen ondergaan en wel lo. dow het vormen van een drie jarigen cursus iu plaats van de voor bereidende en de twee gewone klassen waaruit de cursus thans bestaat; 2o. door lessen te doen geven in En gelsch en Geschiedenis; in eerstgenoemd vak wegens de drukke communicatie, die deze gemeente heeft met Engeland; in laatstgenoemd vak vooral met het oog op het geven van inzicht in de tegen woordige staatsregeling 3o. eene vermeerdering van het getal lesuren van elke klasse met twee per week, hetgeen in de le klasse de over gang van het lager onderwijs naar de Burgeravondschool ten goede zal komen en in de 2e en 3e klasse noodzakelijk wordt door de vermeerdering der leer vakken. Daar door de invoering van deze aan vullingen het herlialingsonderwijs voor jongens ongetwijfeld in belangrijkheid zal toenemen en voor velen van nog meer practisch nul zal worden, kunnen B. en en W. zich wel met een en ander ver eenigen en leggen zij in afwachting van de adviezen van den districts-schoolop- zioner, de commissie van toezichl op hel lager onderwijs en van de hoofden der lagere scholen aan den raad over eene ontwerp-wijziging der verordening tol regeling van het bedoelde onderwijs. Van! den districts-schoolopziener en van don heer Zandsman, hoofd van school A, zijn reeds gunstige adviezen inge komen. 4. Een verzoek van E. van Bel, amb tenaar bij de comptabiliteit, om verhoo ging zijner jaarwedde. Adressant wijs! er op, dat zijn werk zaamheden ten kantore van den contro leur en van den gemeente-ontvanger steeds toenemen, zoodanig dat zij in den regel niet om 5 uur geëindigd zijn en dat hij geenerlei bijverdiensten heeft en dus uitsluitend van zijn traktement, thans f 650 moet leven. De controleur ondersteunt dit verzoek. Eervol ontslag werd verleend aan Mej. A. .1. Krafl't. als onderwijzeres aan school E, en Mej. J. van den Heuvel, als on derwijzeres aan school C. Tot vast leeraar in de natuurweten schappen aan de handelsschool wordt be noemd de heer J. C. Heine en tot tij delijk leeraar in de geschiedenis en staats inrichting aan die school do heer dr. H. E. Becht, beiden alhier. Besloten wordt tot den verkoop van de volgende perceelen gemeentegrond a. 126 M2 bouwgrond en 4079 M2. tuin grond aan de Boulevard de Ruijter voor f 1593.58 aan A. E. I-, Carton. h. 9125 M2. houw- en 29 M2. tuingrond voor f 767 50 aan de Kerkhoflaan aan J. II. van Es. c. 12416 M2. bouwgrond voor f 896.12 aan J. J. Hendrikse. d. 294.50 M2. bouwgrond aan den Bou levard Bankert voor f2945 aan .1, Loois f. 126.30 M2. bouwgrond aan de Kas teelstraat voor f 1010.40 aan W. Ko- rime. f. 184 M2. bouwgrond aan de Badhuis- straal voor f840 aan J. Loois Az. Zierikzee. Eergisteren had een jong- mensch, J. T. genaamd, het ongeluk, bij het schoonmaken van een rijwiel zoo danig met de hand beklemd Ie raken, dat het voorste lid van den wijsvinger daardoor ernstig gekwetst werd. De kwetsuur was van dien aard, Idat di1 gedeelte van den vinger moest worden geamputeerd. - Toen werklieden aan de Nieuwe Hhveri bezig warenden piano va,n den heer v. M. in het aldaar liggend vaartuig te laden, bleken de touwen niet sterk ge- noem ooi het zware gewield te kunnen dragen, zoodal «le piano in de haven te recht kwam. Of het instrument van «lil. frissche had aangename herinneringen zal behouden, mag niet reden .betwijfeld worden. Hedenavond gaf „Kunst en Eer" we der een druk bezocht volksconcert in de leut op het .Havenplein. Voor het. eerst hoorden wij door ,ons muziekcorps een der 'nieuwe nummers voor Koninginne dag uitvoeren. Een goede gedachte van den directeur! Thans bleek tevens, dat door de veran dering in de plaats der lampen, de ver lichting heel wat heter effect heeft. De verdeeling van het licht is aanmerkelijk' verbeterd, Met ingang van 19 September e. k. is aan de .Koninklijke Militaire Academie geplaatst om opgeleid te worden voor de infanterie hier te lande B. Geleijnse, geb. te Nieuwerkerk, die onlangs slaagde voor het eindexamen H. 11. S. Woensdag werd in de raadszaal van ons stadhuis een vergadering gehouden van het feest-eomité, dat door den heer mr. D. van ,der Vliet werd gevormd, ten einde den «lertigsten verjaardag van H. M. de Koningin zo,o luisterrijk mogelijk te herdenken. Daartoe werd een inzameling gehouden aan de huizen ,der ingezetenen, idie op enkele uitzonderingen, door hun bijdragen blijk gaven van onverdeelde instemming met dit denkbeeld. Een voorioopig programma werd vast gesteld, dat met eenige wijzigingen in een definitief is omgezet. Om 8 uur 's morgens zal liet carillon bespeeld worden, afgewisseld floor ko- raalmuziek. Om 10.30 uur zullen de kinderen van 'de beide hoogste klassen der bijzondere en openbare scholen een viertal liederen uil- voeren bij de muziektent op het Haven plein, met. begeleiding van ons muziek- cbrps. Tevens wordt de Kleppermarseh van J. Morks ten gehoore gebracht. De algemeene repetitie van .een en ander is bij gunstig weder bepaald op Zaterdag a. s. op de Wielerbaan. 's Namiddags hebben op het Havenplein de gymnastische spelen plaats door de zelfde kinderen onder leiding van den heer St-eyns, afgewisseld door muziek van „Kunst en Eer" en „Polyhymnia". 's Avonds zal de lichtstoet do,or de stad trekken, terwijl een vuurwerk 'den feest dag zal sluiten. Mo,ge schoon weder den Sisten inder daad tot een feestdag maken. Met ingang van 1 Oct. wordt alhier een lokaal rijkstelefoonnet gevestigd De St. ('rt. no.. 198 bevat de tarieven. Heinkenszand. In de raadsvergadering van Woensdag j.l. werd tot genoegen van voorzitter en leden wederom opgemerkt dei heer .1. .Braamse, wethouder, die we gens ongesteldheid eenige .vergaderingen niet had kunnen bijwonen. Afwezig (met kennisgeving) was de heer H. v. Iwaarden. De notulen der .vorige vergadering wer den onveranderd goedgekeurd. Ingekomen diverse stukken werden voor kennisgeving aangenomen. De gemeenterekening over 1909 werd op advies der commissie, belast met het na zien, voorioopig vastgesteld, in ontvang op f14721.815, in uitgaaf op f 14157.61", goed slot van f564.20. De gemeentebegrooting over ,1911 werd aangeboden in ontvang en uitgaaf op f 14568.14, met een post voor onverziene uitgaven van f 185.67. Een wijziging van de bogrooiting over .1910, door B. en W. vastgesteld, wordt goedgekeurd. Een reclame tegen aanslag in den Iloof- delijken Omslag wordt gewezen van de hand. Besloten werd om met ingang van 1 Juli j.l. de jaarwedde van den Gemeente- keurmeester, den heer Risseeuw, met vijf tig .gulden te verhoogen. Niets iineer te behandelen zijnde sluit do voorzitter de vergadering. 's Heer Arendskerke. in deze gemeente doet zich thans een geval voor van diph- theritis hij een meisje van zestien jaar Hoedekenskerke. In de heden (Vrijdag) gehouden raad «lezer gemeente werd be sloten tot het aangaan van een. geldlee- ning van f4500 op 1 Juli 1911, met jaar- lijksche aflossingen van minstens f 150, voor gedeeltelijke bestrating met scoriae bricks van de onder-afdeeling Kwaden- darome Kattendijke. Donderdagmorgen had op het betonwerk a,an den zeedijk liet onge veer 6-jarig zoontje van P. het ongeluk met het rechterbeen bekneld te geraken tussehen een der lorries. Het ventje was aan dit lichaamsdeel zoo, gekneusd, dat geneeskundige hulp moest worden ver leend. Rilland Bath. Als eene bijzonderheid zij vermeld, dat iïit het gezin van de wed. A. Goeroe alhier de vier zoons allen zijn vrijgeloot. De laatste, die nu geloot heeft, had zelfs nog het geluk het hoogste num mer te trekken. Eenzelfde feit deed zich ook te Hein kenszand voor hij den landbouwer J. v. d. Does. (M. Ct.) Birssdai Door den .burgemeester is aan zijne collega's van de aan de Schelde gelegen gemeenten medewerking gevraagd inzake het opsporen van do nabij die gemeente vermoedelijk verdronken .schip persknecht J. Piek en M. J. Wabeke. lerseke. Er groeit hier in een tuin een kool, die het midden houdt tussehen een roode en eeen bloemkool, en waarschijn lijk is opgegroeid uit een zaadje, dat hij kruisbestuiving is ontstaan. De bla deren hebben den vorm en de grootte van die eener bloemkool, maar de kleur zweemt sterk naar Idie eener roode kool en is volstrekt niet .groen. Het hart is lichtbruin met paarse randen en be haard. (N. -R. C.) Als een bijzonderheid kan worden meegedeeld, dat hedenmorgen een groot gezin, bestaande uil dertien personen, naar Amerika verhuisd js, waarvan de oudste zoon circa een half jaar geleden vertrok- en zooveel opspaarde, dat een zuster en een broer konden overkomen, waarop nu het geheele gezin gevolgd is. -Tot machinist hij de Nederl. Marine is bevortlerd de heer L. Bannet, geboren alhier. 's Gravenpolder. De overbrenging van de telefoon van hel oude naar het nieuwe kantoor is thans zoover gevorderd, dat de nieuwbenoemde telefonist dhr. J. Min naar gisteren in functie kon treden. Het kantoor ziet er flink uit en is zeer ge riefelijk ingericht. De openbare spreekcel voor intere. verkeer zal binnen enkele dagen voor het publiek worden openge steld. Koewacht. Dinsdag had hier eene open bare vergadering van den gemeenteraad plaats, waarop alle leden tegenwoordig waren, behalve de heer C. Dieriok wegens ongesteldheid. De secretaris gaf voorlezing van de volgende ingekomen stukken. le. Adres van de vereeniging „Zee land" te Middelburg, tot verzorging van verwaarloosde kinderen eni een jaarlijk- sche bijdrage. Dit verzoek zal in de volgende ver gadering behandeld worden. 2e. Brief van Ged. Staten van Zee land, bevattende goedkeuring van de tij delijke sluiting der openbare scholen we gens mazelen. 3e. Brief van p.ls voren met goedge keurde begrooting der inkomstten en uit gaven over 1910. 2 en 3 worden voor kennisgeving aan genomen. 4e. Adres van Jeröme Boddaert, alhier, waarin hiji tegen 1 October a s. ontslag vraagt als telegrambesteller. Besloten wordlt het gevraagde ontslag 1e verleenen en een oproeping te doen. 5e. Adres van het Bestuur der fan faren-maatschappij „De Eendracht" al hier om eene jaarlijksehe bijdrage van wege de gemeente. Verdaagd tot de i'olgende vergadering. Wegens periodieke aftreding van «Ie heeren J L. Kipis en Jac. Pieters als leden van het College van Zetters wordt een voordracht gemaakt. Op de voor dracht worden geplaatst de volgende heeren: J. L. Kips, Jac. Pieters, A. Baert en .1. 11. de Blieck. Door B. en W. wordt aan den Raad aangeboden de Begrooting der inkomsten en uitgaven over 1911. Alsnu komt in behandeling de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1909. Deze rekening wordt na onderzoek goedgekeurd. De uitgaven bedragen f604.175, de inkomsten 1600, dus na- deelig slot van f 4.175. Wordt besloten aan genoemd Armbe-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2