Ingezonden Mededeeling. Lusteloosheid. Sociale Berichten. UIT ZEELAND. Dat vermoeide, lustelooze gevoel, die steeds terugkeerende hoofdpijnen, die nei ging tot slapen in het midden van den dag zelfs, die doffe en bleeke oogen, slechte gelaatskleur, dè.t is Malaria. Daarvoor hel pen geen huismiddeltjes; alleen een speci fiek Geneesmiddel voor Malaria zal deze ziekte en het gevaar eener slepende, wel licht doodelijke kwaal bijtijds keeren. De Palm-Pillen veraterken het bloed, hernieu wen het als het ware; het bloed wordt dan weder zuiver en gezond en verdrijft den Malaria-bacil uit het lichaam. Dan volgt nieuwe kracht, gezondheid en levens lust en ook de gezonde blos keert terug. De Palm-Pillen kosten per doos slechts 60 cents en zjjn verkrijgbaar bij de voor naamste Drogisten en Apothekers. Centraal- Depöt: 278 Heerengracht, Amsterdam. (18.) bijdragen ten behoeve van het herstel der Hollandsche kerk te Colombo, en voor het repatrieeren der krijgsgevangenen van St. Helena, op 31 Ang. 1903 gedecoreerd werd, niet gebleken is van eenige reden om te twijfelen aan de verzekering van dr. Kuyper en hem zelf, dat hij voor het eerst in Mei 1904 geld voor de partijkas beeft gegeven en dat het verband tussohen het geven der ridderorden en geldelijke bijdragen aan de A.-R. partijkas, ook niet af te leiden is uit het aanwijzen van verdienstelijke natio nale daden aan den heer Lehmann ingevolge een verzoek van mej. Westmeyer. Werd deze omstandigheid in aanmerking genomen dan zou het verband in den zin van corruptie te ver gezocht zijn, terwijl ontwijfelbaar dr. Kuyper persoonlijk bij zonder belangstelde in het herstel der kerk en de repatrieering. De poging van dr. Kuyper daarentegen om den heer S. A. Lehmann voor een decoratie te doen voordragen geschiedde nadat dr. K. van hem gelden had aange nomen voor de partijkas en zonder dat hi.j zich door eenige speciale daad verdienstelijk had gemaakt voor het nationaal belang. Ook deze feiten geven naar het oordeel der commissie echter geen grond om cor ruptie aan te nemen. Van het innerlijk verband dier feiten is de commissie niet gebleken en de voorspraak van dr. K. bij een zijner ambtsgenooten is niet te beschouwen als een ambtsdaad. De „Residentiebode" schrijft Ziedaar het oordeel van drie politieke tegenstanders van dr. Kuyper. Tegenstan ders, maar die eerlijk en rondweg, na uitgebreid onderzoek, hun gevoelen zeggen, zonder politiek bijsmaakje. De decoratiekwestie kan daarmee tot het verleden behooren. Eer heeft dr. Kuyper er niet mee ingelegd, maar toch geen grooter oneer heeft hem getroffen dan voor zoover hij zelf schuld geleden heeft. Meer dan laakbare onvoorzichtigheid kan hem niet worden ten laste gelegd. Die fout heeft hjj beleden en behoort daardoor tot het verleden. Maar het groote feit, dat hem was aangewreven, de corrnptie, innerlijk verband tusschen gelden en decoratie, geen schijn of schaduw is er van gebleken bij het nauwkeurigst onder zoek. De „Nieuwe Tilb. Cour.", het orgaan van het Kamerlid Arts, schrijft over de uitspraak o.m. Na de ignobele wijze, waarop de vrij zinnige bladen en partijen dr. Kuyper, tegen alle rechtsregels in hebben veroor deeld en met insinuaties belasterd, kan dr. Kuyper hierover tevreden zijn. Het blad weet dan te vertellen, dat „de liberale regeeringen wel vriendjes gede coreerd hebben voor minder verdiensten", dan die van den heer R. Lehmann. Doch het blad besluit „Dat dr. Kuyper den heer E. A. Leh mann ook voor een decoratie trachtte te doen voordragen, nadat hij geld voor de partijkas had aangenomen, moge geen ambtsdaad zijn geweest, verstandig was het niet en te verdedigen evenmin." „Daarom echter is het nog geen corruptie". Mr. J. A. Loeff. Wij lezen in de „E. v. h. Z." Onze afgevaardigde, de oud-minister J. A. Loeff, vertrekt dezer dagen met een der stoombooten der maatschappij „Neder land" ter aanvaarding eener reis van ver scheidene maanden naar Oost-Indië. Moge deze prachtige zeereis der gezond heid van onzen eminenten afgevaardigde ten goede komen, en de eigen aanschouwing onzer heerlijke koloniën, de uitgebreide kennis van Mr. Loeff, ook op dit gebied nog verrijken! Minister Talma naar de tentoonstelling te Waalwijk. Naar wij tot ons groot genoegen kunnen mededeelen, deed Z.Excellentie de minister van landbouw, Talma, op eeneaudiëntie 1.1. Woensdag, den voorzitter van het comité de toezegging, dat Z Exc op een nader te bepalen dag de Landbouwtentoonstelling te Waalwijk een bezoek zal brengen. (E. v. h. Z.) Thans kan worden medegedeeld, dat de datums waarop de Koning en de Koningin der Belgen met gevolg, ter gelegenheid van het bezoek aan H. M. de Koningin, hier te lande aanwezig zullen zijn, vastgesteld zijn Donderdag 15, Vrijdag 16 en Zater dag 17 September e.k. Het „Hdbl." verneemt, dat bij het bezoek van den koning en de kouinging van Belgio aan Amsterdam de pantserschepen Jacob van Heemskerck, Piet Hein, Evertsen en Friesland aldaar zullen komem. Geldverspilling. Er zijn nog altijd ettelijke dingen, waar in men ten onzent ijselijk conservatief blijft. En in Indië zoo mogelijk nog meer. Een van die dingen is de geldverspilling bij examens. Indië levert daarvan weer een fraai staal Er moest- examen worden afgenomen voor toelating tot de Cadettenschool in Nederland. Dertien aspiranten doden zich op En de legercommandant benoemde een examencommissie van vijftien leden. Men zou hier een punt kunnen zetten. Want de evenredigheid springt een ieder in het oog. Het is toch wat barvijftien examin - toren voor dertien candidaten. Één ding bevreemdt, ons. De commissie brengt een, overigens een summier verslag uit. In dit verslag komt ook het hoofdje „Opmerkingen" voor. En onder dat hoofdje leest men „Geene". Had de commissie nu niet zooveel begrip van hetgeen betaamt dienen te bezitten, om de opmerking te maken, dat het werk waarvoor zij met vijftenen zit, best door een man of vijf kon worden verricht. Maar men blijft liever onvermoei in het plukken van de staatsruif. En de overheid werkt het maar al te veel in de hand. (Hgz.) Naar „De Tijd" meldt, heeft H. de Groof te Eindhoven, milicien-soldaat met groot verlof der lichting 1904, iDgedeeld bij de 3e comp., 4e bataljon, 6e regiment infan terie te Breda, die van 3 tot en met 13 dezer voor de 3e herhalingsoefening onder de wapenen geweest is, tot den Minister van oorlog een adres gericht, waarin hij zich beklaagt over den 2en luit. Nolthenius, van genoemde compag nie, die al wat Roomsch-Katholieken in zake hun godsdienst en geloofsovertuiging, heilig en dierbaar is, op de meest erger lijke wijze zou hebben gehoond en gesmaad, de Roomsch-Katholieke kerk en hare bedienaren op de schandelijkste wijze zou hebben belasterd en verguisd. Een goede Rekenkamer-vangst! De Haagsche corresponden van de „Leeuw. Crt" schrijft: Naar ik hoor, werden onlange de leden vin verschillende examen-commiesies, van wege het Departement van fiinnenlandsche Zaken bij tientallen uitgenoodigd, om in 's Rijks schatkist terug te storten, wat zij te veel hadden ontvangen aan reiskosten. Oppervlakkig, zou meu kunnen zeggen, dat deze uitnoodiging voor de betrokkenen weinig verrassend moet zijn geweest en evenmin bijzonder aangenaam. Ik heb reden om aan te nemen, dat de een voor den ander deze aanschrijving niet in zijn zak heeft gehouden als een zoet geheim maar als 't bitter stemmend bewijs van ontdek king aangaande iets, wat we fatsoenlijkheids halve als incorrect zullen qualificeeren- Want evenals die Rijksambtenaren, die per reis declareerden, terwijl zij van een abonnement gebruik maakten, waren er onder deze examen-commissieleden, die van de Electrische Spoor gebruik hadden gemaakt en Ie klas gelegenheid declareerden. En dat alles nota bene met de door hen onderteekende verklaring dat „niet meer in rekening was gebracht dan door hen was uitgegeven." Wel wat kras nietwaar? En gij wilt nu weten hoe ze d'er achter zijn gekomen Een van de slachtoffers van eigen oneerlijkheid heeft 't gehoord. Bij de Reken- kamer had de betrokken ambtenaar de op eenige reisdeclaraties aangegeven treinuren eens nagekeken en gezien dat op dien tijd onmogelijk anders dan per Electr. Spoor, waarbij geen le klas reisgelegenheid bestaat, kon zijn gereisd. De vogels waren gevangen Van Binnenlandsche Zaken zijn toen maat regelen genomen om ook die anderen tot meer daadwerkelijk eerlijkheidsbesef te te dwingeD. De schatkist heeft de duiten alweer terug Intusschen waren bier toch door beëedigde Rijksambtenaren valsche verklaringen afgegeven. 6e Katholieke Sociale Week. De Sluitingsrede. Zondagmiddag te twee uur had de slot vergadering der 5e Katholieke Sociale Week plaats. Des morgens was te half elf een H. Mis opgedragen door prof. Aengenent, geassisteerd door de Eerw. pater Ilaefonsns en Maximus en waaronder Rector Clarijs een toespraak hield. Nadat de voorzitter Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck de vergadering geopend had, werd voorlezing gedaan van een telegram van dank, hetwelk H. M. de Koningin als antwoord op het den vorigen Zondag gezonden telegram aan de vergadering had doen toekomen. Vervolgens hield de heer G. Bruna een rede over het onderwerp: „Hoe moet de K. S. A. practisch werken?" Wie er in de K. S. A. moet werken, voor wien, met welke middelen en op welk terrein, daar is de heele week over gespro ken. Spr. zal 't hebben over den „modus quo", waarop de K. S. A. moet werken. De vergaderingen worden zeer slecht bezocht, de „Futara uitgaven" veel gekocht maar dikwijls niet eens opengesnedenbij 't vragen om steun blijkt zoo weinig animo Van waar komt het, dat er bij zoovelen, zoo bitter weinig belangstelling voor de K. S. A. is? Op het gebied der drank bestrijding is een soort verslapping te bemerken. Wat is de oorzaak van dit alles, vraagt spreker? Spr. wijt dit op de eerste plaats aan onkunde, 't Is zoo moeilijk het groote publiek iets aan het verstaad te brengen. Als middel hiertegen spoort spr. aan voort te werken, opdat de onkundigen ten slotte bereikt zullen worden. Voor zijn publiek moet spreker echter andere oorzaken opsommen. Dan geeft spr. als oorzaak aan, dat de verwachtingen vaak te hoog gespannen zijn. Er wordt dikwijls te veel van de menschen geëischter zij n personen, die slaaf worden van de Katholieke actie. Men kan maar één zaak tegelijk doen. Hoe komt het vervolgens, dat de menschen op het laatst niet meer naar de propaganda luisteren? Er wordt te veel lawaaiige propaganda gemaakt, hier en daar; en daardoor worden de menschen propaganda- doof. De planten moeten geplaatst worden op plaatsen waar ze groeien kunnen. Spreker zou het liefst in het geheel geen reclame. In Nederland maakt men geen reclame voor geneesmiddelen of we denken dadelijk aan kwakzalverij. Vervolgens neemt spr. bij vele volgelingen der K. S. A een te groot streven naar nieuwigheden waar. Men wil te gauw afbrekenhet historisch gewordene, de plaatselijke toestanden niet behouden maar dadelijk wat anders hebben. Spr. wilde, dat de vergaderingen en plaatsen van bijeen komst, de lectuur, wat gezelliger en pret tiger gemaakt zouden worden. Dit alles wilde spr. echter beschouwd hebben als bijzaken De hoofdzaak is kalm doorgaan, dat was volgens spr. het groote middel om het doel te bereiken. Spr. wijst biervoor, als voorbeeld, op het werk der K. S. A. in Amsterdam. Die afdeeling werkt langzaam maar zeker; parochiale vergaderingen zijn nog bezig en dat noemt spr. de goede manier van werken. Vervolgens las de voorzitter een telegram voor van den zaakgelastigde van den H. Stoel, die op last van den Kardinaal-Staats secretaris den Apostolischen zegen en betui gingen van dank van Z. H. den Paus overgebracht. Hierna sprak de Weleerw. heerH.A. P. O. v. d. Waarden over „de grondgedachte der K. S. A." De grondgedachte zocht spreker in het woord „Katholiek". Evenals het Vincentius- werk geen enkel werk van liefdadigheid uitsluit zoo moet ook de K. S. A. geen enkel sociaal werk uitsluiten. Maar dat is genoeg. Het Katholicisme moet in alle daden van de K. S. A. uit komen en er ten grondblag aan liggen. De K. S. A. moet aansturen op hervor ming der maatschappij in Katholieken geest. Verspreiding van goede lectuur, bevorde ring der Katholieke pers, propaganda voor de dagelijksche H. Communie, voor de gesloten retrates; al dat werk kan ook buiten de Kerk geschieden. Dat kan de taak der K. S. A. zijn om met den Paus mee te werken de maatschappij weer te maken zooals ze was in de eerste tijden van het Christendom Verder een apostolisch werkgeloofs- verdedigingstrijd tegen het onrecht, dat de Kerk wordt aangedaan, dat kan alles, volgens spr. het werk der K. S. A. zijn. Spr. wil daarom de K. S. A. noemenhet werk der Kerk, buiten het Kerkgebouw voor allen en door allen. Men meent wel eens, aldus spr. dat met K. S. A. het arbeidersvraagstuk wordt bedoeld. De K. S. A. wil juist de verschil lende geledingen der maatschappij bereikten. Samenwerking der verschillende vereeni- gingen, zoekt de K. S. A. door middel der plaatselijke comité's. Volgens spr. maakt men allerlei aanmerkingen op de K. S. A. men kan haar echter, aldus sprniet ver wijten, dat ze niet ten volle Katholiek is. Spr. beschrijft verder in den breede het werken van de K. S. A. in Nederland, geeft een overzicht van den treurigen toestand der huidige maatschappij, die langzaam naar het heidendom verzinkt en spoort daarom aan tot steun van de sociale actie, die niet alleen christelijk maar Katholiek moet zijn. Hierna las de voorzitter een telegram voor van Z. D. H. Mgr. Callier als antwoord op het verleden Zondag door de vergadering afgezonden telegram. Ten slotte sprak de voorzitter Jhr. Mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck de sluitingsrede uit. Spr. vroeg: is de Sociale week gedaagd? Over bezoek en belangstelling was spr. zeer tevreden, toch zou spr. de Sociale Week niet als geslaagd achten, wanneer de bezoe kers het hierbij lieten. Want het maatschap pelijk vraagstuk is zoo verbazend groot en iedei voor zich moest, een practisch punt uitkiezen om nader uit te werken. In het bijzonder wees spr. op deze week door Mr. van Wijnbergen genoemde ver- eenigingen voor ontslagen gevangenen. Spr. wees er voorts op, dat om de Sociale Week geslaagd te noemen het noodzakelijk was, dat de leden over de kleine verschil punten heen stapten, en niet ieder voor zijn werk het eerstgeboorterecht opeischte. Dat er studenten aanwezig waren geweest, noemde spr. ook geen bewijs, dat de Sociale Week geslaagd was, wanneer de studenten niet onder 't volk gingen en hun huipaan Gezellenvereeniging en Volksbond aanboden. Spr. besloot met een dankwoord aan God en het uitspreken van den wensch dat de vruchten van de 5de Sociale Week tot heil van het Katholieke volk mochten strekken. „M'sbode". N.B. De verschillende redevoeringen op de slotvergadering werden afgewisseld met zang. Gezongen werd het Wilhelmus, „God van Arbeid", Voor God en Kerk, Vorstin en land en „Aan U o Koning der eeuwen". Goes. Hedenmiddag is op de algemeene begraafplaats alhier bijgezet het stoffelijk overschot van wijlen den heer J. M.Kake- beeke, oud-lid der Provinciale Staten, oud dijkgraaf van de Breede Watering en verschillende andere polders, officier in de orde van Oranje Nassau. De overledene bereikte den leeftijd van 71 jaar. Het muziekgezelschap „Hosanna" alhier, heeft een uitnoodiging ontvangen om op den verjaardag der Koningin een matinee te geven voor de verpleegden op de Stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom. Deze uitnoodiging is door het gezel schap aangenomen, zoodat het zich op gemelden dag met den middagtrein daarheen zal begeven. Wij vestigen de aandacht op de kranige wijze waarop de Goesche beoefe naars der schietkunst zich hebben geweerd op den wedstrijd uitgeschreven door de schietvereeniging „Medioburgum". (Men zie onder Middelburg in het nummer van heden.) Middelburg. Maandagavond omstreeks zeven uur, toen de zoogenaamde werkmans tram, die bestaat uit een motorwagen en twee derde klassewagens der oude stoomtram, de Markt alhier opreed, geraakte de eerste aanhangwagen bij den wissel uit de rails en werd over de stesnen medegesleept totdat hij tegen een paal der electrische geleiding reed. Het zich onder aan den paal bevindend ornament werd geheel verbrijzeld en zoowel de paal als een der armen werden scheef getrokken. De wagenbestuurder viel door den schok tegen de voorruit, die daardoor brak, de man werd gelukkig niet gewond en kwam evenals de talrijke passagiers, voor het grootste deel werk lieden der maatschappij „de Schelde" te Vlissingen met den schrikvrij. Gelukkig, dat de draden het hielden, anders ware zeker grooter onheil aangericht, want men is hier nog niet vertrouwd met de elec- triciteit en zou het gevaar voor het in raking met de draden door oningewijden groot zijn geweest. „Z." Hoe onwellevend dikwijls het publiek kan zijn, bleek gisterenavond op de Markt alhier. De auto van het Tweede Kamerlid, den heer J. H. Blum, waarin gezeten waren diens echtgenoote en nog een dame, stond stil tegenover den winkel van de firma E. H. Boasson Co., wachtende op nog twee andere personen. Het publiek drong zoo onbescheiden op om het voertuig te bezichtigen, dat de chauffeur verplicht was rond de markt te gaan rijden om alzoo de dames verder te behoeden van deze onaan gename wijze van optreden van het publiek Bij den vanwege de schietvereeniging „Medioburgum" alhier gehouden nationalen schietwedstrijd werden door de Zeeuwen de navolgende prijzen behaald Korpsbaan A, geweer M. 95, afstand 200 M.verguld zilveren medaille van den majoorgarnizoenscommandant door „Zie rikzee" te Zierikzee met 188 p.verguld zilveren medaille van den heer M. van der Beke Callenfels, voorzitter van den Zeeuwsehen scherpschuttersbond „Pro Patria", door „Willen is Kunnen" te West- kapelle met 176 p.; zilveren medaille van den heer H. P. den Bouwmeester, door „Nut en Genoegen" te Biggekerke met 168 p. De zilveren medaille van het bestuur van „Medioburgum", voor dea hoogsten korpsschutter op deze baan, behaalde Dommisse van Biggekerke met 45 p. Korpsbaan B, geweer M. 95, afstand 150 M.medaille van den heer J. H Blum, lid der Tweede Kamer, door „Nut en Genoegen", Biggekerke, met 375 p.; zilveren medaille van den burgemeester van Middelburg door „Onder Ons" te Vlissingen met 364 p.zilveren medaille door „Zierikzee" te Zierikzee met 359 p. De verguld zilveren medaille voor den hoogsten korpsschutter, te Middelburg wonende geschonken door „Uit het Volk Voor het Volk" viel ten deel aan W. K. Hering met 39 p. De zilveren medaille voor den hoogsten korpsschutter, van den heer Dhuy, bekwam J. Bruggeman te Baarland met 91 p. Baan C buks, afstand 12 M. verguld zilveren medaille van jhr. P. J Boogaert door „G. O. E. S." te Goes met 437 p.; zilveren medaille van den heer P. Dumon Tak door „Domburg" te Dom burg met 436 p.; zilveren medaille van „Medioburgum" door „Prins Hendrik" te Veere met 419 p. De zilveren medaille van „Medioburgum" voor den hoogsten korpsschutter werd ge wonnen door L. J. Dekker te Kloetinge met 96 p. Banen „ProPatria" prijzen wissel bekers: geweer M. 95, afstand 200 Mkon. scherpschuttersvereeniging „Vlissingen" te VlissiDgen met 164 p.geweer M. 95, afstand 150 M., door „Zierikzee" te Zierikzee met 371 p. buks, afstand 12 M door „G. O. E. S." te Goes met 381 p. Personeele baan, geweer M. 95, afstand 150 M prijzen kunstvoorwerpen. Vijfde prijswinner was W. K. Hering met 86 p. en zesde L. Bootsgezel te Breskens met 86 p. Juileumbaan, geweer M. 95, afstand 150 M., prjjzen, zilveren medailles of f3,75. Hiervan waren winners: W. K. Hering met 265 p. (hoogste), I. J. Hoogvliet, Baarland met 248 p. Baan „Zeeland", geweer M. 95, afstand 150 M., geldprijzen; hierop was eerste prijswinner W. K. Hering met 117 p. Baan „Walcheren", buks, afstand 12 M geldprijzen. Eerste prijswinner was J. Verschiere, Middelburg, met 197 p. Baan „Middelburg", cylinder, afstand 12 M geldprijzen. De eerste prijs gewonnen door J. J. van Dalsum te Vlissingen met 116 p. De prijsuitdeeling heeft plaats Donder dagavond te 8 uren in de Bociëteit'„St. Joris" Balans. (Zeeuw). Gemeenteraad van Middelburg. In de heden (WoeDsdag)middag gehouden vergadering van den Raad werden de notulen der vorige vergadering goedge keurd. Mededeeling werd gedaan van de vol gende ingekomen stukken Een verzoek van mevr. Wed. A. Littooij- Eggense, bewoonster van pand K 65 aan den Noord weg, om den boom voor haar woDing te doen rooien, daar zij veel last van dien boom heeft. Een adres van de vereeniging van Neder- landsche Loodwitfabrikanten, waarbij in vervolg op het request van 28 Februari worden toegezonden een exemplaar van eene brochure over het loodwitvraagstuk door prof. dr. H. Wessers Bettink, oud- boogleeraar te Utrecht en een afdruk van een artikel over het loodwitverbod in Duitschland, voorkomende in de „Lack und Farben Industrie" van 9 Juli j 1. De ver eeniging verzoekt dat, aangezien het lood- witvraagstuk voor de leden hunner ver eeniging van het grootste belang is, de raad aan een en ander wel zijn aandacht wil wijden en bij eventueele aanbestedingen van verfwerk de in bedoelde stukken uit gedrukte meeningen wel in overweging te willen nemen. Ten slotte een adres van de afdeeling Middelburg van den Bond van Nederland- sche Onderwijzers, waarin deze afdeeling er op wijst dat naar hare meening de salarieering dei- onderwijzers en onderwijzeressen aan de openbare scholen in deze gemeente werkzaam, geheel onvoldoende is geregeld, ook al is in deze regeling tengevolge dei- wetswijziging van 28 December 1907 een geringe verbetering aangebracht dat het een maximum salaris van f 900 voor onderwijzers niet in het bezit der hoofdacte, geenszins geacht kan worden te voldoen aan wat een onderwijzer met zijn gezin noodzakelijk behoeft, zooals blijkt uit de bij dit adres gevende bjjlage; dat een eindsalaris van f 1100 voor hen die de hoofdacte wel bezitten, aan deze zeer billijke eisehen evenmin kan voldoen dat periodieke verhoogingen, willen ze eenigszins gelijken tred houden met ver meerderde dienstprestatie en grooter wor dende behoeften, moeten worden toegekend niet alleen tot hoogere bedragen, maar vooral voor kortere dienstperioden. De afdeeling verzoekt ten slotte om de saLrisverordening zoo te wijzigen, flat aan genoemde bezwaren tegemoet wordt ge komen. In een aan het adres toegevoegde memorie van toelichting worden vergelijkingen ge maakt tusschen de salarissen hier en die in andere plaatsen, terwijl o.m. ook ge wezen wordt op de onlangs aangebrachte verbeteringen in de salarieregeling van andere categoriën van gemeente-ambtenaren. Nog zijn aan het adres toegevoegd twee bijlagen. De eene bevat een berekening van hetgeen in een onderwijzersgezin, be staande uit man, vrouw en 2 kinderen, voor noodzakelijke uitgaven noodig is. Het eindcijfer van dit staatje bedraagt f 1201,90. De andere bijlage is een opgaaf van de salarissen van verschillende gemeente ambtenaren voor de aangebrachte verbete ringen. Benoemd wordt tot leeraar aan de avond school voor handwerkslieden de heer J. de Meij alhier en tot leeraar in het Fransch aan het gymnasium de heer B. J. H. M. Timmermans te Forest bij Brussel. Op de voordracht voor zetters voor de rijksbelastingen, zooals die zal worden ingediend, werden geplaatst de heeren J. A. Vertregt, A. J. Augustijn, M. G. Boasson, J. C. A. van der Harst, A. Hertogs en A. F. Noest Goedgekeurd werd de rekening der Godshuizen over 1909, in ontvangsten aan wijzende f70556,41 en in uitgaven f71812,25, dus met een kwaad slot van f 1255.84. Eveneens werd de begrooting voor ge noemde gestichten voor het jaar 1911 goedgekeurd. Deze begrooting wijst in ontvang en uitgaaf een bedrag aan van f 64398,03 met een post van onvoorzien ad f 1888,41. Hierna werd beschikt op een

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2