Uit de Staats-Couranf. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Landbouw en Veeteelt. ScMEMGD NIEUWS Laatste Berichten. 394e Staatsloterij. Marktberichten. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz. Burgerlijke Stand. 2. De gemeenterekening ovieï 1909 wordt vooi'loopig vastgesteld in ontvang op een som van 114917.16, en in uitgaaf op I' 13557.25. alzoo met een goed slot van f 1359.90. 3. Aangeboden wordt de gemeentehe;- grooting voor 1911 4. Wijl de heer N. Beijman verklaarde wegens gevorderden leeftijd eene berber noeming tot Zetter niet meer te zullen aannemen wordt ©ene nieuwe aanbeve ling opgemaakt waarop worden geplaatst no. 1, 'de lieer Fr. van Acker; no. 2, H. Govaert; no 3 C. 11. van Haelst; no. 4 Ed. van Himsohoot. Daarna, wordt de vergadering gesloten. Zuidzande. Bij defgehouden huisvlijt ten toonstelling te Vlissingen zijn alhier be kroond met eene eervolle vermeldingmevr, Dikkenberg voor een koralen beursje, breiwerk van een bladwijzer, macramé; mej. M. Bakker voor eenige handwerken. Hoofdplaat. Door de Synode der Ned. Herv. Kerk is uit de Generale Kas aan onze gemeente f 100 toegekend, ten be hoeve van het predikants trac.tement van Ds. Noest. Oostburg. Bij de dir. belastingen zijn met ingang van 1 Sept verplaatst dhrn. 0 J. v. d. Bergh, rijksblerk 2e klasse, van Maastricht naar Oostburg. M. de Roo rijksklerk 3e klasse van Oostburg naar Hilversum en met ingang van van 1 Nov. dhr. P. Stoutjesdijk, kommies 2e klasse van Schiedam naar Sluis Groede. Zondag jl. gaf het bekende muziek korps „Uit bet VolkVoor bet Volk" van Breskens een concert aan de Kruisdijk bij dhr. Roosak. Met het mooie weer was er veel volk op de been om naar de uitvoering te luisteren. Kwartjesvinders, Betreffende de Vrijdagavond in den trein tusschen Rozen- daal en Vlissingen afgespeelde kwartjes vindersgeschiedenis meldt men ons nader: In den trein, die te 9.39 van Rozendaal naar Vlissingen vertrekt had plaats genomen een Duitscher, „eberlehrer'' van beroep. Ook stapte een aan dien Duitscher onbe kend heer in deze coupe en toen do trein op vertrekken stond nog twee anderen, die blijkbaar niets met eerstbedoelde te maken hadden. Deze twee laatsten begonnen reeds voor Bergen-op-Zoom bereikt was, te kaarten en na het verlaten van dit station begon ook de derde onbekende mede te spelen. Met hun drieën wisten zij den Duitscher over te halen mede te doen, en ondanks de herhaalde waarschuwingen werd we derom een slachtoffer gemaakt door deze slimme oplichters. Niet minder dan "325 Mark wisten zij met hun behendigheid machtig te worden. Te Middelburg stapte het edele drietal uit, terwijl de Oberlehier naar Vlissingen doorreisde en daar de politie kennis gaf van zijn wedervaren. Ook de Middelburgsche politie werd met hot geval in kennis gesteld. Wegwjjzers. Een tiental jaren ge leden is meermalen beweerd, dat de Alge- meene Nederlandsche wielrijdersbond de provincie Zeeland stiefmoederlijk bedeelde, vooral waar het betrof het plaatsen van wegwijzers. Sinds echter de heer A. W. Berdenis van Berlekom te Middelburg als afdeelings- consul is opgetreden, is steeds verbetering in dien toestand gekomen en ook nu weer zijn kortgeleden een tweetal wegwijzers geplaatst. Een is geplaatst ten Z.-O. van Biezelinge op de splitsing der wegen Schore-Biezelinge en Schore-'s Gravenpolder, en de andere op het dorp Kapelle, waar de wegen van Goes, Ierseke en Biezelinge samenkomen. Ook Walcheren zal binnenkort een weg wijzer rijker zijn en wel op den grintweg Biggekerke-Zoutelande bjj den tol van laatstgenoemde plaats, waar de nieuwe klinkerweg naar Meliskerke van boven- genoemden grintweg aansluit. De politieke relletjes in Zeeland. Men. schrijft aan „de Tijd": De Statenverkiezingen in Zeeland, waar de politieke en sociale hervorming een toestand heeft geschapen, die wellicht een unicum is en blijVen zal in joins land, hebben de gemoederen zoozeer yan streek gebracht, da,t er vooreerst nog geen sus sen is te voorzien. Vooral de rechtbank krijgt daar haar portie van klachten der betrokken par tijen. Nadat notaris Van Dalsum reeds 'tweemaal veroordeeld is tot geldboeten door de Middelburgsche rechtbank wegens beleed igend geschrijf, welke geldboeten door do abonné's van zijn blad „De Volks wil" door vrijwillige bijdragen zijn gedekt, moest hij Dinsdag 16 Augustus andermaal terechtstaan, aangeklaagd door Iden Wel- Eerw. heer Schets, pastoor van St. Ja.n- steen, beschuldigd dezen geestelijke te heb ben beticht van het afleggen een er val- sche verklaring Onder eede, welke betich ting in een artikel in „De Volkswil" ge schiedde. De heer Van Dalsum, thans lid der P'rov. Staten van Zeeland, is op zijln beurt aan 't klagen gegaan. Eerst diende hij! een' klacht in tegen het Kamerlid Fruijtier, omdat hij zich beleedigd achtte door de uitgifte van een door den heer Fruijtaer ondorteekend strooibiljet. Daarna, richtte Van Dalsum een brief aan den Officier van Justitie met verzoek te willen onder zoeken de beëedigde getuigenverklaring Van pastoor Schets voor de rechtbank. In het jongste nummer Van zijn blad deelt de heer v. Dalsum mee, dat de of ficier de aanklacht tegen den heer Fruijtóer niet vervolgde en op zijn tweede verzoek, betreffende pastoor Schets geen oinder- z'oek instelde. Thans zijn door den lieer Van Dalsum en zekeren A. Meijtntj-es uit Graauw twee aanklachten ingediend bij' de. Justitie tegen' de redactie van de „Zeeuwsche Koerier" en een aanklacht 'tegen de redactie van „Zelandia,", in welke bladen heide aan klagers, door middel va.n ingezonden stuk ken, warden beticht, gelden, die ziji in ;,De Volkswil" door bijdragen van abonnés oif lezers hebben ingezameld in een ru briek, getiteld „Vaat" den Ooievahr" en die bestemd zijln voor een airmen, man, zekeren Van Immerzeel, oud-schipper te Paal, niet te hebben afgedragen aain dezen. De heer Van Dalsum' en de heer A. Meijntjes achten zich hierdoor beschul digd van een daad van verduistering van gelden en dus belasterd. De heer Van Dalsum publiceert de in gediende aanklachten 'in „De Volkswil" en Voegfi' er aan toe, ;dat het zijn gewoonte was, nu, en dan op een "Zondagmiddag, als tójl er gelegenheid toe had, naar Graauw te wandelen, dan met Meij'ntjes te gaan afrekenen wat hij had ontvan gen voor den „Ooievaar", terwijl Meijn tjes deze gelden aa;n den betrokken ar men man gaf, onder getuigen, en dat aldus afgerekend en afgedragen zijn Iele rubrieken „Voor don Ooievaar" tot. en met. nummer 37. van zijln blad. Ook heelt de heer vf. Dalsum. zich be klaagd over een geheim ambtsrapport, door den burgemeester van Hulst, dan heer F. van W-aieshlerghe, aan de recht bank overlegd, waarin de burgemees ter verklaarde, dat de heer Van Dal sum een zedelijk goed gedrag had, maar beschouwd moest worden als ©en volks opruier en beslist te kwader trouw. De heer Van Dalsum heeft zich te dezer zake ook nog gewend met een re quest tot II. M. de Roniugin, om bet geven van geheime ajnbtsrapporten -door burgemeesters in rechtszaken a,f te schaf fen en om kwijtschelding van de door de rechtbank hem opgelegde straffen, in geval waarvan hij' de bijeengebrachte vrij willige gelden tot dekking zijneer boe ten, besteden zal Voor liefdadige doel einden. Waar dat alles op uit moet draaien in Zeeuwsch-Vlaanderen En als de Statenverkiezingen al zooveel mee brengen, wat zal er dan geschieden met de volgende verkiezingen voor de Twee de Kamer, waarbij Van Dalsum zich candidaat stelt tegen het lid Fruijtier? De „St. Crt." no. 192 bevat een kon. besluit van den 211ten Julil910 tot ver nietiging van het besluit van Burg en Weth. van Kapelle van 11 September 1909, waarbij aan J. Coppens verlof is verleend voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank. Een bijvoegsel van de „St. Crt" bevat o.a. de statuten der vereenigiDg „Het Groene Kruis" te Oudelande. Heinkenszand. In onze parochiekerk werd Zondag jl. door den weleerw. heer M. Pover zjjn eerste heilige mis aan God op gedragen met assistentie van onzen Zeer Eerwaarden herder en den weleerw. heer Van 't Westeinde, missionaris van het H. Hart van de Congregatie van Tilburg. De H. Dienst werd verricht onder eerbiedige belangstelling van een breede schare geloo- vigen, waaronder zich treffende bijzon derheid de 93jarige grootmoeder van den neomist bevond. De kerk was fraai versierd. De neomist werd door een achttal bruidjes naar het kerkgebouw geleid" Na afloop der kerkelijke plechtigheden werd door den neomist en familieleden een huiselijk feest gevierd aan de pastorie, daarvoor gratieëuzelijk door den gastvrijen pastoor beschikbaar gesteld. In onze gemeente hadden tal van Katho lieke ingezetenen de driekleur aan hLnne wonigen ontplooid. Een Katholieke kerk voor doofstommen. De „Köln. Volksztg." verneemt uit New York, dat pater J. Mc. Carthy, die zijn geheele leven aan den dienst der doofstom men heeft gewijd, door eenige vermogende Amerikanen in staat gesteld is, een eigen kerk te doen bouwen voor de ongeveer twaalfhonderd Katholieke doofstommen, die in New-York wonen. De kerk zal nog dit jaar gereed zijn en gewijd worden. Te Arnhem slaagde Zaterdag voor de hoofdakte de heer C. L, Roseboom, onder wijzer te Serooskerke. Retrenchement. Voor acte Franseh L O. slaagde dezer dagen mej. C. S. Risseeuw. Aardenburg. Voor hoofd der O. L. school no. 1 vacature den Toom hebben zich vijf sollicitanten aangemeld. Hoofdplaat. Te 's Bosch slaagde dezen Zaterdag voor de hoofdacte de heer E Th. Verhoosel van hier. Voor de verplichte keuringen van dek hengsten in deze provincie, die gehouden worden van 610 Sept. e.b., zijn aange geven voor Oostburg 59, Hulst 60, Middelburg 14, Kattendijke 15, Bergen op Zoom (Tholen en St. Philipsland) 7 en voor Zierikzee eveneens 7 dekhengsten. Totaal 162. De diefstal te Scheveningen. Op last der Nederlandsche justitie zijn te Keulen gearresteerd de twee voort vluchtige bedienden uit Scheveningen. Zij kwamen daar Vrijdagavond aan, stapten in een der eerste hotels af, doch werden onmiddellijk gearresteerd. In hun bezit bevond zich nog een hedrag van f17,300 Zjj hebben bun misdrijf bekend en zullen worden uitgeleverd. Uit Den Haag seint men nog: De dieven van f 18000, ten nadeele der Exploitatie maatschappij te Scheveningen zijü Vrijdagavond te Keulen gearresteerd. Zij waren nog in het bezit van bijna de geheele som. Den vorigen nacht waren twee mannen en een vrouw per auto naar Rotterdam gereden, waar zij enkele reisbiljetten naar Keulen namen. Dit vastgesteld zijnde kon de Kenlscho politie worden gewaarschuwd. Lijk aangespoeld. Te Noordwijk aan Zee is het lijk aangespoeld van een 18 a 20-jarig onbekend jongmensch. Het ljjk verkeert in verren staat van ontbinding. Een muisje met een staartje. Men meldt ons De oppasser van een hoofdofficier uit Kleef maakte dezer dagen met eenige kame raden allen zonder verlof eene rijtoer met het rijtuig van zijnen chef, zonder dat deze daarvan af wist of er vergunning toe had gegeven. Aan de Nederlandsche grens bij Beek werden de soldaten door een marechaussee aangehouden en aan eenen intusschen door den militairen com mandant op onderzoek gezonden onder officier overgeleverd, die het gezelschap naar Kletf teruggeleidde. Het zeer waardevolle paard bleek geheel afgejakkerd en aan de beenen gewond te zijD. Ook het rijtuig was erg beschadigd. Vermoedelijk zal den heeren dat uitstapje nog lang heugen, althans zij werden direct in arrest gesteld. De aanvaring in het Kanaal. De aanvaring Vrijdagochtend tusschen het Nederlandsche stoomschip Hollandia en de Sparta van de Hamburg-Amerikalijn had plaats bij mistig, somber weder. De Sparta stoomde behoedzaam vooruit. Het schip had slechts twee passagiers aan boord, maar een groote lading goederen. Ongeveer te half zes werd een groot stoomschip zichtbaar in den mist, dat lijn recht op de Sparta afkwam. Er was geen tijd meer om een aanvaring te vermijden en het schip, dat de Hollandia is gebleken te zijn bonste met woeste kracht tegen de Sparta, die een groot lek kreeg beneden de waterlijn. Ofschoon het water snel de Sparta binnenstroomde slaagde de kapitein erin, op te stoomen tot dicht bij Portland. Toeu was zij bijna volgeloopen en bevond zij zich in zinkenden toestand. Twee sleep- booton werden afgezonden ter adsistentie en met haar hulp kon het schip eindelijk de veilige ankerplaats van Portland Roads bereiken. Volgens bij de reederij ontvangen be richt, zullen met de reparatie van het stoomschip Hollandia 10 dagen gemoeid zijn. De aan boord zijnde passagiers vertrek- per Frisia 31 Augustus of per andere hun hun door de Maatschappij aangeboden gelegenheid. De mails zijn via Londen Post Office doorgezonden. Betreffende de lading worden nog nadere beschikkingen getroffen. Het schip komt na volbrachte reparatie naar Amsterdam om op 12 October zijn geregelde beurt in te meinen. Anecdoten uit het leva van Frans Jozef. De anecdoten omtrent den Keizer FraDS Jozef zijn zoo talrijk, dat Althuber onlangs een heelen bundel er van kon samenstellen. Wij vertellen eenige over. Toen het OosteDrijksche Keizerpaar in 1885 te Gastein Keizer Wilhelm I ont moette, wilde deze de hooge personen een eind vergezellen. Frans Jozef vroeg echter zijn grijzen vriend dit niet te doen. Toen Keizer Wilhelm toch bij zijn voornemen bleef, riep Frans Jozef lachend „Dan beveel ik u te blijven". De Duitsche Keizer droeg de uniform van een Oostenrijksch kolonel. Hij ging dadelijk in positie staan, groette militair eu antwoordde „Dan moet ik wel gehoorzamen." De Keizer mocht bjj de groote manoeu vres graag de troepen 's morgene heel vroeg in de bivakken opzoeken. Bij zulk een half-nachtelijk bezoek vond hij een poetser, enkel in hemd en in wijde Hongaarsche broek gekleed. De Keizer sprak den poetser aan in zijn moedertaal„Gij zijt een Hongaar, ik zie het aan je broek. Zeg eens, waarom draag je niet de nauwe, ararische broek? „Majesteit", antwoordde de soldaat, „ik draag de wijde broek liever dan de nauwe en bovendien zijn de ararische niet sterk". „Laat je ransel eens zien." De man deed zijn ransel open, en de Keizer zag daar werkelijk twee ararische broeken, netjes opgevouwen, en een Virginia sigaar. „Dat is mooi van je, zeide de Keizer lachend, dat je voor den Staat spaart, zulke soldaten kan de Staat gebruiken." Denzelfden dag ontving de soldaat op bevel des Keizers een kistje Virginia sigaren. Van de slagvaardigheid des Keizers wist de Egyptioloog Heinrich Brugsch, die Z. M op de reis in het Nijlland vergezelde, menig 3taaltje te vertellen. Op de heenreis stormde het geducht en de kanselier, die zich op het tweede oorlogsschip bevond, gaf op de vraag van den Keizer naar zijn gezondheidstoestand door signalen het ant woord: „Ave Caesar morituri tesalutant". volgens een andere lezing zou het geweest zijn „vomituri" (Wees gegroet, Keizer, zij, die sterven zullen, groeten u, of naar de andere lezing: „Zij, die braken zullen") Z. M. signaleerde onmiddellijk terug„Re- quiescant in pace" (Rust in vrede) gjEen paniek. In de bekende bede vaartplaats Mariazell (Oostenrijk) ontstond Dinsdag door een onbeteekenende ooi zaak een paniek onder de 3000 personeD, die in de kerk de hoogmis bijwoonden. Een der kaarsen bij het hoogaltaar was omgevallen en het was begon op den luchter te branden. Met gemak werd het brandeke gebluscht maar middelerwijl waren de kerkgangers als razeDden naar de deuren gerend. Men wierp elkaar op den grond, stompte en schopte elkander. Vijf personen, allen vrovwen, werden zwaar gekwetst. Noodlottige brand. Te Konings berg is op de trap van een huis in den Möhlengrund brand uitgebroken. Drie oude vrouwen, die daar een dakkamertje be- woonden, zijn door den rook gestikt. Vijf- tien andere bewoners zijn door de pompiers gered of sprongen door de vensters in den hof. Hierbij kreeg eene vrouw eige verwondingen. Amsterdam. H. M. de Koningin zal den 15en September op den middag de Belgische Soevereinen ten paleize alhier ontvangen. Hoek Van Holland. Den len Januari a s. zal Hoek van Holland een deel uit maken van de gemeente Rotterdam Een desbetreffend wetsontwerp wordt in gereed heid gebracht. Alkmaar. Bij den Zondag gehouden zeilwedstrijd, uitgeschreven door de Zaan- landsche ZeilvereenigiDg op het Alkmaarder meer zijn verschillende ongevallen gebeurd. Bjj het omslaan van een zeilboot viel een oud-schipper uit Hillegom, die niet kon zwemmen, tej water. Een heer wilde hem grijpen maar viel ook in de diepte. De heer werd gered, de schipper verdronk. Antwerpen. Zondag heeft hier een waterbalspel tusschen Belgen en Hollan ders plaats gehad. De Belgen wonnen met 8-1. Londen. De admiraliteit verneemt dat in de straat van Korea de Engelsche kruiser Bredford is gestrand. Er is weinig hoop het schip te behouden. Reeds zijn 18 personen der equipage verdronken. Washington. De regeering ontvangt uit Manugua, hoofdstad der Zuid Amerikaan- sche republiek Nicaragua, bericht dat het leger van deu president gedemoraliseerd is. De broeder van den leider der opstan delingen heeft als nieuwe president eene proclamatie uitgevaardigd. De aanhangers van den ouden president vluchten. Het leger der opstandelingen is 10000 man sterk. De wanorde is groot. De Amerikanen (d. w. z. Noord-Amerikanen) ondervinden veel overlast. Het volk loopt door de straten, roepende: „Weg met de Yankees!'' Het Amerikaanscbe consulaat en gezantsehaps gebouw worden bewaakt. Berlijn. Men verneemt uit Tokio dat de annexatie van Korea door Japan heeft plaats gehad. 3e klasse. Ie lijst. Trekking 22 Aug. f 1500 310 20334 f 1000; 9501 16527 17367 20300 f 400: 12573 18180 f 100: 9258 13706 14046 15381 19450 f 45339 359 375 586 589 2173 2607 2641 2728 4561 5879 5896 6619 6675 14251 16084 16099 N.B. Bovenvermelde trekking betreft al leen de nummers, die iu Zeeland zjjn uit geloot. SpORT- Een val van duizend meter hoogte Zaterdagmorgen vloog de Italiaansche artillerieofficier Vival di Pasqua met een biplane (systeem Farman) van Rome naar Civita Vecchia, bewonderend nagestaard door een juichende menigte. Op zijn terugtocht viel opeens de vlieg machine van een hoogte van 1000 M. naar beneden, terwijl juist een spoortrein voorbij reed. Deze stopte. De reizigers stegen uit en snelden naar de plek des onheils" De biplane was verbrijzeld, de lichtschipper dood; het lichaam was op vele plaatsen gebroken en gekneusd. Vreeselijke val van den Fran- schen vlieger De Baeder. Zaterdagavond tegen halfzeven deed de Fransche luchtvlieger De Baeder te Kamergk proeftochten. Bij een dier proeven werd het vliegtuig door den inmiddels sterker geworden wind opgenomen en tegen den grond gesmakt De ongelukkige De Baeder werd opgenomen met gebroken schedel. Zijn toestand is hoogst zorgelijk. Vliegkunst. Zal het vliegen algemeen worden? Voor eerst nog niet, zeide Moisant, die verleden week van Parijs naar Londen vloog. De tegenwoordige vliegtuigen waren nog te duur, zeide hij. Dat kwam, omdat er nog maar zoo weinig menschen aan deden. Hijzelf had al tusschen de 70.000 en 100.000 gulden aan zijn toestellen verdaan. De herstelling van de Blériot zou hem op 1440 gulden komen te staan en elke vlucht kostte hem f240. Er waren maar weinig menschen, die zich zulke uitgaven konden getroosten, en dat zou de ontwikkeling van de luchtvaart tegenhouden. Vliegen. Gemeld wordt, dat 't de directie van het weekblad „De Prins" gelukt is, den be kenden aviateur Olieslagers te verbinden tot het houden van eenige vliegproeven met zijn Blériot-maehine te Amsterdam. IJ z e n d ij k e, 20 Aug. 1910. Ter graanmarkt van heden was de aan voer niet ruim, en bestond bijna alleen uit erwten, die tot f 15 van de hand gingen. Een partij nieuwe gerst werd A f 7.50 verkocht. Karwei bleef onverkocht. Rotterdam, 22 Augustus 1910. Jarige tarwe geen noteering meer. Nieuwe tarwe prijshoudend f850 a 110.—. Uitgezochte partijtjes daarboven. Rogge niet ter markt. De overige artikelen waren niet vol doende aangevoerd. Koolzaad f 11.A f 11,50. Kanariezaad f 8,75 A f 9,50. Karwijzaad f 13,75. Vlas geen aanvoer. De nieuwe oogst wordt spoedig verwacht. Zeeuwsche Eieren f 4,30 a f 4,50. Overmaasehe Eieren f 4,60 a f 4,80. Mais. Am. Mixed f 142 a f stoo- mend f Af Witte Servische Mixed f 123, stoomend f af Gele Servische Mixed f afstoomend fa f Gele La Plata f af stoomend f 123 a fGrove-Donau f129 afstoomend f af Odessa f Aardappels. Westlandsche zand f0.a f 0.—Westlandsche poters f0. afO.Westlandsche klei f0, a f0, per kinnemand, Geldersohe Kralen f0, a f0,Brielsche Kralen f2,50 a f3, Friesche Eigenheimers f 0,a f 0, Zeeuwsche Eigenheimers f 2,10 a f 2,30, Zeeuwsche Blauwe f2,10 a f2,20. Amsterdam, 22 Augustus 1910. Aardappels. Zeeuwsche blauwe f 1,80 a f2,30, Zeeuwsche bonte f 1,80 a f 2,20. Eigenheimers f 1.40 a f 2.20. Vlissingen. Door iegenten van bet „St. Joris" gasthuis te Delft is aanbesteed de levering en monteering der geleidingen en ornamenten voor eleetrisehe verlichting der binnenafdeeling van het geneeskundig gesticht voor krankzinnigen. Raming f 4000. Minste inschrijvers dc firma gebr. Polak te Vlissingen voor f 3200. Wemeldinge. Vrijdag werd door not. Liebert voor diverse eigenaren publiek verkocht appelen en peren wassende in boomgaarden onder Wemeldinge, opbrengst f1503, ongeveer f 5 per H.L. aan den boom. '8 Heer-Abtskerke. Bij de aanbesteding door Burg. en Wethrs. dezer gemeente op 20 dezer van het in profiel brengen met bijbehoorende werken van den Baarsdorp- schen weg waren 3 inschrijvers, en wel: A. de Jonge 's Heer-Abtskerke f324, W. L. Harthoorn 's Heer Abtskerke f 325, D. Loekefair Goes f 340,10; Gegund aan de Jonge. GOES. Ie Huw afk.21 Marinus Jacobus Huijsse 27 j. jm. te Middelburg en onlangs te Goes en Elisabeth Schuit 25 j. jd. te Middelburg Geboren 20, Tannetje Adriana d.v. Jacob de Puijt en Maria Steenhart21, Johanna Pieternella d.v. Jan Paulus de Regt en Neeltje Kuijper. Overleden21, Jacob Marinus Kakebeeke, 71 j. weduwnaar van Cornelia Jacoba Christiana van den Bosch 15, te Rotterdam Johannes Anthonius de Koning, 26j. ongeh' Van 2022 Augustus. MIDDELBURG. Ondertrouwd: M. van Weele, 22 j. jta. en S. Huiszoon, 21 j. jd. BevallenC. Kots, geb. Geertse, d. OverledenP. Murk, 63 i. vrouw van A. Willems.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3