BUITENLAND, BINNENLAND val ontbrak, een groot deel is afgestor ven vóór hét voldoende tot ontwikkeling kwam. Een reeks van jaren is dit reeds zoo geweest, zonder dat men juist weet welke ongunstige factoren er in het spel zijn. Een algemeen voorkomende klacht is, ook dat op vele pereeelen de groei te wenschen overlaat door het vele groen, dat op de pereeelen wast, een kwaad, dat van jaar tot jaar erger wordt en dat denkelijk alleen ©en strenge winter zal kunnen verhelpen. Waar honderden en nog eens honderden belanghebbenden bij' het mosselbedrijf zijn betrokken meer dan de helft der visschersvaartuigen in de, geheele provincie wordt in de mossel- cultuur als hoofdbedrijf gebezigd, daar valt het te bejammeren, dat de cultuur niet onder gunstig gesternte staat. (N. R. C.) BELGIË De brand op de tentoonstelling te Brussel. De bladen staan nog steeds vol met bijzonderheden over den brand der ten toonstelling. Ziehier wat de correspon dent der Nieuwe Courant aan zijin blad meldde De vlaggen van het gebouw der Ne- derlandsche afdeeling waaien symbolisch halfstok. Men was begonnen, ze in te halen toen de brand naderde, maar ge lukkig bleken de voorzorgsmaatregelen onnoodig. Het vuur is anders gevaarlijk dicht bij geweest. Was de wind gedraaid op het oogenblik dat het paviljoen der stad Parijs brandde, dan zouden de vlam men onvermijdelijk op de verkooptent van Oostersche snuisterijen naast het Alham- bra zijn overgeslagen en, eenmaal aan de overzijde van de Rue des Nations, zou het vuur hoogstwaarschijnlijk het Ne- derlandsche paviljoen hebben aangetast. Er is natuurlijk wel een bijzondere oor zaak, dat de brand zich in een paar uren zoo vervaarlijk snel uitbreidde. Hoort men zoo om zicli been (de gesprokken van hen die het meest met het terrein vertrouwd waren, d,an ontbrak blusoh- water nagenoeg geheel. He brandweer is hier dan ook niet een der bestverzorgd© takken van dienst. Het is nog niet zeker wat met Bruvel les kermesse zal gebeuren. Sommigen willen, nu een herbouw vóór het eind der tentoonstelling niet. uitvoerbaar zal zijn, er maar een echte kermis inlich ten, vermeerderd met ©enige bijzondere, attracties en er dan tevens de. verschil lende aangekondigde zangwedstrijden en. concerten houden. Den uitgaande» Brus selaar treft dal is zeker dit ver lies wel h-et meest. Trouwens, de ge heel© tentoonstelling is voorloop-ig 's avonds niet-open; na, zes uur wordt nie mand meer toegelaten. Niet toegankelijk is voorloapig ook het blok achter het afgebrande Frankrijk, waar zich de Hall de l'Industri© en de afdeelingen van de Vereenigde Staten, Zwitserland, Oosten rijk, Turkije, Denemarken, Perzië, Italië, Luxemburg, Dominikaa.nsche Republiek, Griekenland, Japan en de Internationale sectie bevinden. Bezoekers missen daar vooral een interessant gedeelte. Aan het bericht betreffende de schade die de Dnitsche maatschappijen lijden, kan nog worden toegevoegd, dat een En- gelsche maatschappij voor 75 millioen aan verzekeringen had loopen, welk be drag echter voor ©en groot deel herver zekerd is. De Belgische maatschappijen hebben naar schatting drie tot vier mil lioen schade, volgens de Vlaamsche Ga zet zou echter een der Belgische maat schappijen alleen voor een millioen bij den brand betrokken zijn. Indien ik mij niet vergis lijdt Enge land de gevoeligste schade. De milli- oenen aan Brusselsch© kant en voorwer pen van moderne Belgische en Fran- sch-e kunstnijverheid zijn te vervangen. Maar onherstelbaar is het verlies van het wonderbare antieke porselein en aar dewerk uit het South Kensington museum flat in de Engelsche afdeeling vefloren ging. Een troepje jonge Nederlanders, die aan het gymnasten-concours zouden deeln©- men en zich op Brussel-kermesse bevon den op het oogenblik dat ide brand uit brak, hebben een wonderlijke ervaring doorgemaakt. Zij voeren in de grot, een soort van nabootsing (heel in de verte) van de grot van Han, toen plotseling hun. boot aan den grond geraakte. Het was alsof de onderaardsclie rivier leeg liep. Zonder dadelijk de ware oorzaak te bevroeden, n.l. de omstandigheid, dat er brand was uilgebroken en de brand weer slangen in den vijver had gelegd, begonnen onze landgenooten terstond met alle macht te hoornen om de schuit door de modder te krijgen, en het gelukte hen, haar naar buiten te brengen, juist toen ■de vlammen' reeds met groole felheid naar alle kanten om zich heen grepen. Genszins van hun stuk gebracht zochten nu de jongelieden door de bang opdringende me nigte een uitweg en zij waren het, met eenige anderen, die den dunnen muur doorbraken en aldus (daar de tourniquets aan de andere zijde met administrateurs halsstarrigheid niet meer dan een per soon tegelijk doorlieten) een veiligheids- klej> openden, waardoor een groot on heil voorkomen werd. In de Nederlandsehe afdeeling heeft men in het oogenblik van gevaar van zes sen klaar gestaan. Toen het vuur meer en meer naderde, begon men bet meest bedreigdje gedeelte van het gebouw nat te spuiten en ging daarmee zoolang voort tot de spuit voor de brand werd opge- eischt. De Gazette zegt, dat de Brusselsche agenten van Lloyd naar Londen geseind hebben, dat het. waarschijnlijk totaal der hij Ideu brand op de tentoonstelling ge leden verliezen 50.0U0.000 frs. bedraagt. Koning Albert is Woensdag om tien minuten over eenen te Brussel terugge keerd van zijn verblijf in Tirol en om kwart voor drieën verscheen hij op de tentoonstelling, waarvan hij de verbrande en beschadigd© gedeelten bezocht. Ruim anderhalf uur vertoefde de koning op het geteisterde terrein, en toen hij legen kwart voor vieren ging vertrekken zeide hij te gen baron Ja.nsen en andere hoeren van het tentoonstellingsbestuur ongeveer het volgende: Ik hen niet te Brussel terug gekeerd alleen 0111 u mijn deelneming te betuigen, maar ook om u .geluk te wen schen met de geestkracht, die u allen na de ramp bezield heeft. Ik was blijde te vernemen, !dat er slechts ïnaterieele ver liezen geleden zijn, die voor een deel hersteld kunnen worden en ik dalnk u dat u zich niet heeft laten ontmoedigen. Ik zie, dat. de arbeiders reeds aan den gang zijn gegaan en ik vertrouw, ook na hetgeen u me verteld hebt, dat er over tien dagen geen zichtbare sporen van "den brand over zullen zijn. De Engelsche en de Belgische afdeeling zullen gedeelte lijk weer opgezet worden en de beste dienst, dien u aan het land en aan Brus sel kunt bewijzen, is de wederopbouw der verwoeste gedeelten te bespoedigen. Zoodoende zult u aan de tentoonstelling een zeker welslagen verzekeren. Vingtième Siècle geeft een lijst van na tien brand vermiste, vermoedelijk ge stolen voorwerpen. Er komen op voor; drie kostbare broches, 100 paarlen hals snoeren, 60 dasspelden, '200 gouden rin gen, bijna even vele gouden horloges, een diadeem met. drie briljanten, een horloge ter waarde Van 20.000 frs. Verder is ver dwenen een buitengewone zeldzame ver zameling van munten, die alle soorten van Franseh geld, van den tijd der Gal liërs af tot op den teigenwoordigen tijd, omvatte. Er zijn weer drie dieven gepakl. DCITtfCHhAN D President M o n 11. f Over den plotselingen dood van den president der Zuid-Amerikaansche republiek Chili, nau welijks drie uren nadat hij in Bremen geland was, lezen wij neder in de „We- ser Zeitung" De president kreeg 30 Juni j.l. plot seling een aanval van hart-asthma, waar op zijn lijfarts hem aanried Chili te ver laten en in liet Dnitsche had Nauheim Frankfurt genezing te zoeken. Eelaige we ken later ging de '.hieer Montl op weg allereerst naar New-York, waar hij door president Taft nog feestelijk ontvangen werd, en aan een paar feestmaaltijden deelnam die echter zijn gezondheid niet schokten. Hij scheepte zich op de Kai ser Wilhelm der Grusze in tegelijk met den burgemeester van New York, Gaynor, op wien het bekende attentaat gepleegd werd, terwijl hij met'president Montt stond te praten. Ofschoon deze uiterlijk zéér kalm bleef, vermoeden de doctoren, flat zijn zenuwgestel toen reeds een zwaren schok heeft gekregen. Om half negen Dins dagavond kwam de president in Bremen aan, waar hij op het station door de burgemeesters Dr. Barkhausen en Dr. 'Mar cus verwelkomd werd. Beide heeren begeleidden den president naar zijn hotel, waar rond negen uur het souper genoten werd, waaraan twaalf personen deelnamen. D© president was niet heel wel, zoodat hij spijzen en drank nau welijks aanroerde, maar na het souper verklaarde hij weer beter te zijn en vroeg Dr. Marcus zelfs hem te willen begeleiden op een korte wandeling door Bremen. In 't. hotel teruggekeerd nam de presi dent om half 12 afscheid van de hee ren en van zijn gevolg en begaf zich naar z'n slaapkamer. Zijn echtgenoote en kamerdienaar volgden hem eenige mi nuten later. De president wilde zijn rok uittrekken, toen bij zonder een kik te geven achterover viel en dood bleef lig gen De lijfarts Dr. Miinnich en de tot het gevolg behoorende kapelaan werden onmiddellijk geroepen, maar konden slechts den dood constateeren ofschoon do kapelaan den president nog sub-con- ditione de H. Absolutie gaf. Het lijk is door professor Borrmann gebalsemd en zal in de Katholieke St. Johanneskerk tentoongesteld worden. 'Men verwachtte ieder oogenblik de aankomst van den Chileenscben gezant uit Ber lijn, die de verdere schikkingen maken zal. Men vermoedt, dat. het lijk van den president door een ('hiloenscb oorlogs schip zal afgehaald worden om in Chili begraven te worden. De Senaat der stad Bremen zond een deputatie om de weduwe van den pre sident te condoleeren en ook van den Duitschen keizer kwam reeds een tele gram van deelneming aan. President Montt bereikte den leeftijd van 61 jaar. Pedro Montt, die den 18en September 1906 tot. president gekozen was, was een ijverig patriot, die vol zorg voor de belan gen van zijn land, in de vier jaren rlat hij aan het hoofd ervan stond er naar streefde om de oeconomische welvaart van Chili te bevorderen. Ijverig streefde hij eer naar om Chili zijn plaats als ©en der eerste republieken in Zuid-Amerika te doen handhaven. Gedurende zijn presidentschap heeft Pe dro Montt tot vele belangrijke werken! den eersten stoot gegeven o.m. tot den aanleg van den longitudinaal-spoorweg, die Chili van Noord tot Zuid doorsnijdt, zoomede tot den aanleg van den spoor weg van Arica tot La Paz. SPANJE. De godsdienststrijd Er is veel gesproken over Canalejas' tweeslachtige ho-uding in zake de beton ging der Katholieken te San Sebastian (Sint Sebastiaan). Ziehier wat daarover door een Span jaard aan de Prov. 'sHert. Courant werd medegedeeld. De provincie Biscay© wenschte in Bil bao alle Katholieken der provincie bij een te doen komen, doch vóór dit ge schiedde zond bel Katholieke Comité aan Canalejas een telegram, dat hem mede deelde; Honderd duizend Katholieken der provincie Biscaye protesteeren mpt alle kracht tegen uwe anti-godsdienstige en andere politiek en verzoeken vergun ning om den 31en Juli deze 100.000 Ka tholieken te Bilbao te doen bijeenkomen." Canalejas antwoordde echter, dat hij het verzoek niet inwilligde, om een conflict met '<lct reeds vele dagen in staking zijnde arbeiders der ijzermijnen te vermijden. Vóór en na het antwoord van Canalejas werden echter nieuwe Katholieke comité's (junta's) in de andere provinciën (Gipus- ooa, Alavat en Navarra gevormd om even eens te protesteeren en de reeds voor Bilbao gevormde commissie te verster ken. Zoodoende bestonden er vier Katho lieke comité's, een in elke provincie. Toen de weigering van Canalejas be kend werd, verzocht bet comité aan den heer Canalejas verlof om alle Katholie ken der vier provincies in de stad San Sebastian te mogen idovn bijeenkomen (en dus niet die van ééne provincie, zoo als eerst was verlangd.) Canalejas zond, sluw en geslepen, om het te doen voor komen aan de zomergasten in San Sebas tian, dat de Katholieken aanleiding gaven tol, groote ongerustheid, uit Madrid en andere steden bijna 2000 soldaten, ca valerie, infanterie en artillerie enz. Toen de voornaamste vereenigingen van San Sebastian deze komst van militairen za gen, sloeg hun de schrik om het hart. en, een zéér ernstig conflict vroezende, seinden deze vereenigingen en clubs aan Canalejas, dat liij ontkennend op bet ver zoek moest antwoorden en Canale jas antwoordde ontkennend, want, zoo verklaarde hij, aangezien, volgens de me- dedeelingen der vereenigingen, hel zo merseizoen voor San Sebastian zéér voor- deelig is, kon hij de demonstratie niet toestaan, omdat zij nadeelig kon zijn voor de altijd zoo vreedzame stad San Sebas tian. De vier Katholieke eomité's protesteer den, bij bel vernemen van dit antwoord, met bracht tegen de inconsequente hou ding, van Canalejas en zij verklaarden, dat zij tóch naar San Sebastian zouden gaan. Canalejas gal' daarop aan alle spoorwegmaatschappijen bevel, geen spe ciale treinen beschikbaar te stellen voor de Katholieken, die naar San Sebastian wenschten te gaan. Voorts gal' bij dezelfde orders aan de renders. Zoodoende wa ren de Katholieke comité's genoopt "de demonstratie uit te stellen. De heer Canalejas is in vele. geval len, en ook wederom in dit, zeer incon sequent. Ziehier het bewijs, met lette eens goed opHel zomerseizoen begint in San Sebastian den len Juli en eindigt den 30eu September. Den derden Juli (dus in het zomerseizoen) staat Canalejas een groote betooging der radikalcn te, San Sebastian toe, en den zevenden Augus tus (dus eveneens gedurende hot zomer seizoen) weigert bij ze aan ;de Katho lieken! Begrijpt u dat? Ik niet en nie mand. De radicale organe.ii El Radical (Barcelona) en Heraldo de Madrid ver klaarden zelf, dat de Katholieken wet telijk het. volste recht hadden, om de betooging te houden. Nu organiseeren de katholieken betoo gingen voor den 8en September in de stad Pamplona en den 4en in Vitoria. Deze zullen niet zóó grootseh zijn, als die van, San Sebastian zou zijn geweest, maar toch zullen aan elke 'betooging nog ongeveer 30.000 personen deelnemen. Reusachtiger echter zal de demonstratie zijn, die men to San Sebastian voorbe reidt voor de maand October (na den zomer, omdat dan het motief van Cana lejas' weigering is vervallen), waaraan vermoedelijk 160.000 Katholieken zullen deelnemen. "Naar mijne meening zou, indien Cana lejas liet verzoek dor Katholieken om in Bilbao eene betooging te houden, bad ingewilligd, het getal deelnemers niet zoo groot zijn geweest; later, omdat Ca nalejas het eerste verzoek bad afgewe zen, organiseerde men er een grootere voor San Sebastian en, nu ook deze is geweigerd, bereidt men er drie voor: te Pamplona, Vitoria en een reusachtige te San Sebastian, om Canalejas te toonen, dat de Katholieken niet met zich laten spotten, want de Katholieke comité's heb ben gezegdals Canalejas onze eerste en onze tweede betooging weigert toe te staan, zullen we er drie houden, zoo grootseh mogelijk, grootscher nog dan de eerste ITALIË. D e arb i tra.g e-u itspraak tus- schen Peru en Brazilië. De „Os- servalore Romano" bespreekt in haar jongste nummer de arbitrage-uitspraak dezer dagen gedaan in het geschil tus schen Peru en Brazilië over de grens regeling tusschen beide landen en de scha devergoeding -eventueel aan elk der lan den uit te keeren. Dit geschil was zooa-ls men weet aan het oordeel van den H. Stoel onderwor pen, die daartoe een speciale commissie had aangewezen, onder voorzitterschap van mgr. Bavona, apostolisch nuntius bij Brazilië. Beide reg-eering-en hebben zich nu bij die uitspraak neergelegd en hebben den nuntius bedankt voor de manier, waarop hij het onderzoek in do zaak heeft geleid en de uitspraak gedaan. Tevens hebben beide regeeringen een telegram gezonden aan !den Paus. „Deze taak, zoo merkt de „Osserva- tore" naai' aanleiding hiervan .terecht op, loont duidelijk den gunstigen en weldoen- den invloed aan, die de arbitrage heeft; zij is een machtig en werkdadig middel tot bevestiging van den vrede tusschen de vo-lken. Tevens toont (leze zaak de overwegende rol aan, die de 11. Stoel bij dergelijke internationale arbitrage kwesties speelt, omdat zij een werk zijn vooral van rechtvaardigheid en uiterste v red el ieven dheid OOSTENKIJK-HONGAR1JE I)e 80ste verjaardag van d-en keizer. Woensdag reeds kwamen te Jschl alle leden van liet keizerlijk huis bijeen tot viering va.n den 80sten ver jaardag van keizer Frans Jozep-h. In de villa van den keizer had de op voering plaats van het door aartshertogin Maria, Valeria geschreven feestspel „hul diging der Alpenbloemen". De kinderen der aartshertogin weiikten er aan 'mede. De feestelijk versierde stad was Woens dagavond schitterend verlicht; op de top pen der bergen rondom waren vreugde vuren ontstoken. Een ontelbare menigte bewoog zich door de straten -en bracht de keizerlijke familie, die de illuminatie bezichtigde, een geestdriftige ovatie. De Weener „Abendpüst" verscheen Woensdagavond met een gouden rand en bevatte evenals alle andere bladen een warm feestartikel op den jubilaris. De keizer heeft 20 misdadigers bege nadigd. Bij den brand van het hotel aan de Karersee in Tirol zijn vele kostelijke bon- teil, dure vrouwekleeren, kant, geld en juweelen verloren gegaan, die de in al lerijl vluchtende gasten op hunne kamers hadden moeten achterlaten. Al del gasten zijn met behulp van auto's, rijtuigen en wagens waarop stoelen ge zet waren, naar elders, meest naar Bo zen, gebracht. Op den brand is veel gespuis uit den omtrek afgekomen, meerendeels Itali aanse!) sprekende. Tirolers. De troepen, die den nog steeds brandenden bouwval bewaken, hebben wel twintig dieven, die op heeterdaad betrapt werden, in 'hech tenis genomen. Op liet oogenblik, dat de brand uit brak, logeerden en 500 gasten. Wat er van hen terecht was gekomen, indien het hotel, dat als een spanen doos heeft ge brand, 's nachts in brand was gevlogen, kan men licht bevroeden. Het nieuwe hotel zal sekuurder ge bouwd worden en een bijzondere blusch- inrichting krijgen. NOORWEGEN. De Oost- en Wittezee co-njfe- r ent ie. De Oost- en Wittezeeoo-nferentie is Woensdag met een algemeene vergade ring, bijgewoond door 100 personen, be gonnen. Vertegenwoordigd zijnDuitschland, De nemarken, Noorwegen, Zweden, Finland, Engeland, België, Nederland en Frankrijk. Terugkeer van het Hof op Het Loo. Precies te 5.13 keerde Woensdag bet Hof per extratrein op Het Loo terug. Reeds een uur voor de aankomst had zich een talrijk publiek aan h-et paleis- perron verzameld, dat, toen de trein ar riveerde, tot een dichte schare was aan gegroeid. Terstond nadat 11. Al. en prin ses Juliana, op den arm der kinderjuf frouw waren uitgestegen, ging, een luid hoerageroep uit de toeschouwers op-, dat zich al sterker langs de rijen voortplantte, naarmate de vorstelijke personen eu het klein gevolg, dat uit baronesse Rengers, freule Van de Poll, baron De Vos van Steenwijk en baron Tuyll van Seroosker- ken bestond, naar het paleis voortschre den. In afwijking van de gewoonte stond de burgemeester, met wien H. AI. zich na aankomst even had onderhouden, het publiek toe, nadat H. M. het cour was opgegaan, tot voor hel hek te naderen. Op het bordes gekomen, nam H. M. de Prinses aan de hand, wandelde met Haar eenige schreden op en neer en liet Haar dan, tot. niet geringe vreugde van het publiek, drie diepe buiginkjes ma ken. Daverende en langdurige hoeras ste gen op, als ©en spontane hulde, aan het Vorstelijk Huis en een hartelijk gemeende dankbetuiging voor een lieve attentie van onze Vorstin. De Engelsche Missie. De extra-trein, waarmee het buitenge wone Engelsche gezantschap a.s. Zater dag naar het Loo reist, vertrekt ten 3.05 n.m. van de residentie en komt ten 5.28 ii.ni. op het Loo aan. Het gezantschap reist met dien trein tot Apeldoorn. Ten 9.57 n.m. vertrekt het gezantschap weer per extra-trein van het Loo, om ten 12.15 's nachts in de residentie we der aan te komen. Zooals men weet komt, dit gezantschap officieel mecledeeling doen van de troons bestijging van den Engelschen Koning. Een geschenk. H. M. de Koningin-Moeder, die eere chef is van het 2e Westfaalsche infan- terie-regiment no. 15 „Prins Friedrich der Niederlande", heeft aan het officieren korps van het regiment een schilderij ten geschenke gegeven voor liet nieuwe Ca sino. Het stelt een t.ooneel voor uit den slag bij Belle Alliance (het straatgevecht van het Bel bataljon in Planchenoit). Het doek werd geschilderd door Hoynck van Pa ppin! ree hl. Zondagsdienst spoorwagen Alen bericht aan de „N. H. Ct.", dat er bij de aanstaande winterdienstregeling een groote bejierking van den Zondags dienst op de sjioorvvegen te wachten is. Zeer vele, op sommige trajecten alle goe- gerentreinen zullen op Zondag vervallen, Een nieuw conflict te Enschede? Omdat de wevers der firma, N. I. Men- ko, fabriek Hoornweg, niet tevreden wa ren met de verdeeling der grondstoffen, hebben allen Woensdagmiddag om 5 uur het werk weder neergelegd en de fabriek verlaten. Volgens een nader bericht is de kwestie bijgelegd en hebben de arbeiders hef werk hervat. Donderdag, op den 80sten verjaardag van keizer Frans Jozeph van Oostenrijk, koning van Hongarije, waren de vlaggen van as ten rijk-ll onga rij© ontplooid aan 8e woning van den Oostenrijksch-Hopgaar- schen gezant aan de Prinsesegraohf te Den Haag. Dos ochtends te 9 uur werd in de hoofdkerk van den H. Jacobus in de Park straat ter eere van het verjaarfeest van den keizer een stille II. Mis opgedragen door mgr. Dominions Guattieri, zaakgelastigde a. i. van den Heiligen Stoel bij het Ne- derl. Hof, daartoe dragende de groot, or- naat-kleeding aan zijn priesterlijke waar digheid verbonden. llij deze gelegenheid was Tiet altaar ten volle geopend ten wegens het feestelijke karakter der plechtigheid aan weerszijden met groepen palmen versierd, terwijl tegen de zij-altaren bloemstukken van rozen wa ren geplaatst. De II. dienst weid bijlgewaond door ba ron Gerdenus, gezantschapsraad, tijdelijk zaakgelastigde bij afwezigheid van den gezant graaf de Wydenbruck; door den Oostenrijkschen hoogleeraar Lamasch, pre sident van het scheidsgerecht inzake de Amerikaansch-Engelsche vissehersquaes- tie, zoomede door eenige leden (ter Oos- tenrijksche kolonie alhier of alhier tij delijk vertoevende Oostenrijksehe onder danen, die allen plaats hadden genomen in de koorruimte. Onder de belangstellenden in het .kerk gebouw werd opgemerkt mr. Kolkman, minister van financiën. „Een wonderlijke geschiedenis". In de liberale pers doet een bericht de ronde onder den titel „een wonder lijke geschiedenis". Nu daar heeft men gelijk in, de ge schiedenis is al heel wonderlijk. Ze is in td-eze zomersche dagen uitgebroeid in het brein van den Amsterdajnsohen brief schrijver der liberale „Prov. Gron. Crt." De geschiedenis luidt als volgt: „Zooals men zich herinneren zal, kreeg eenigen tijd geleden de heer Slotemaker, inspecteur der belastingen te Amster dam, v;a,n den Minister van Financiën de opdracht een nieuw wetsontwerp op de heffing van invoerrechten samen te stel len. De heer Slotemaker kreeg don ti tel van waarnemend directeur met een extra-toelage en toen hij zijn taak had voleindigd, toonde minister Kolkman zich daarover zoo dankbaar, dat hij hem lot directeur der directe belastingen benoem de op ile juist opengevallen plaats te Middelburg. Do heer Slotemaker had ech ter niet veel lust in Middelburg en ver zocht. 'dé directie te verplaatsen naar Bre da, waar hij zich blijkbaar beter (huis dacht te gevoelen. De heer Kolkman stemde toe en de directie werd verplaatst naar Breda, niet den heer Slotemaker als chef. Wanneer men nu weef, dat eerst en-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 6