Marktberichten. Burgerlijke Stand. Het verdwenen meisje uit O o s t e r b e e k De gemeente-veldwachter L Rnstenhoven te Oosterbeek ontving uit Louisendoif bij Cassel een prentbnetkaart welke de onderteekening L B. Kraak droe^ Uit vergelijking met het het handschrift van het vermiste meisje is gebleken, dat zij deze prentbriefkaart niet schreef. Het handschrift wijst er op, dat iemand met weinig intellect de schrijver is. Hoewel het wel mogelijk is dat men hier met een misplaatste grap te doen heeft, kan toch ook worden aangenomen, dat Theodora de briefkaart namens haar liet afzenden en dat de schrijver er een verkeerde on derteekening onder plaatste. In ieder geval heeft de politie te Oos terbeek zich in verbinding gesteld met de Polizeibehorde te Cassel, met verzoek om nasporing te doen. Inbraak. Dinsdagavond is ingebroken in de kiosk, welke staat aan den straatweg Laren—Naarden, nabij den ingang van het kamp. Ontvreemd werden flesschen port en limonade en een hoeveelheid chocolade. Opening van de jacht. Deze brief, waarbij namen van geadresseerde en adressant kiescheidshalve worden wegge laten is toevallig in onze handen gekomen „Den Heer X, rentenier alhier. „Ingevolge de aanvrage van UWeledel- geborene ben ik zoo vrij u te berichten, dat ik bereid ben als u den sten voormiddag op jacht gaat tot 11 uur voor u de volgende stuks te reserveeren 1. Haas, no. 5, volwassen, schot zit in de flank, kogel kaliber van uw geweer, gemakkelijk uit te nemen. 2. Haas, no. 7, hondebeet aan de keel, geschoten in het bovengedeelte van den buik. 3. Ree, vrouwelijk, schoten i'.n den linker achterlooper en in de lever. Daarbij een uitvoerige beschrijving van de jacht op reeën, waarbij voorbeelden, hoe men reejachtverhalen moet vei tellen. 4. Hert, achtender, kan echter kunstig in twaalf- tot zestien ender worden veranderd is verder sterk gebeten, vang of genade schot door de hersenen. „Gezamenlijke waren worden kort voor den koop in daarvoor ingerichte ruimten verwarmd en zoo verpakt, dat het wild bij aankomst nog levend warm schijnt. „Uw geëerde opdi achten tege moet ziende enz. (Hand Verschrikkelijke moord. Uit Zabrze, in Opper-Silezië, wordt melding gemaakt van een verschrikkelijke misdaad van twee jongens. Daar bezochten twee broers, jongens van negen en elf jaar, wier vader op het oogenblik in de gevangenis zit, dezer dagen een van hun school kameraden, die op een weide, bij het dorp Piskupitz, geiten hoedde. Zij wilden, dat hij dadeljjk naar huis zou gaan om twee Mark of het horloge van zijn vader te gaan halen en het hun te geven. De kleine weigerde aan hun verlangen te voldoen, en toen alle bedreigingen vruch teloos bleven, wierpen de jongens hun kameraadje op den grond en terwijl de oudste z(jn slachtoffer met een steel van een hamer bewerkte ging de jongste zand halen en stopte dat den schreeuwenden jongen zoolang in den mond, dat hij bewusteloos bleef liggen. In dien toestand werd hij eenigen tijd later door voorbij gangers gevonden en naar zijn ouders gebracht. Ten gevolge van de vreeseljjke mishandeling is de arme jongen spoedig daarop overleden. Betere bewoning. Men schrijft aan de „N. R. Ct.": Het is bekend, dat de huren van de kleine woningen zoo hoog moeten zjjW wegens de vele reparatiekosten, uit ver schillende oorzaken, en vooral door het vele verhuizen, ontstaan. Daarom geeft de stad Neuenburg voor de bewoners, haretf huurhuisjes een bedrag op, dat zij naar de te betalen huurpenningen berekend heeft en als reserve bestemt voor herstel lingskosten. Voor dat bedrag worden de huurders gecrediteerd, terwijl alle betalin gen voor herstellingen in hun debet wor-' den gebracht Na verloop van drie jaren' wordt het aldus ontstane creditsaldo aan1 den huurders als een spaarbankboekje ver strekt. De met. dit streven opgedane onder vinding is in vele gevallen uitstekend. De woningen worden met meer zorg bc handeld; zij w|oiden droog gehouden doof voldoende luchten en bet wassohen op' de daarvoor bestaande plaatsen, zoadat behang en verf niet zoo gauw weg zijfn als anders bijl kleine woningen maar al te vaak het geval" i,s; kleine reparation worden door de huurders zelf gedaan of intijds van de opzichters gevraagd, alvo rens de herstellingen ingrijpend zuilen' worden, kortom de meeste huurders be sparen zoodoende een deel dier reparatie kosten; ja, er zij'n er zelfs onder, die voor het geheele bedrag dezer berekende kosten na drie jaar een spaarbankboekje ontvangen hebben. In den vacantietijH heeft President Taft zich onderscheiden door de redevoering, die hij te Bar Harbour gehouden heeft tol verheerlijking va:n vacantie nemen en -geven. Als volkomen onvoldoende in de zen tijd van hard werken en rusteloozd inspanning kenschetste hij1 de zomerva- cantie van twee weken), waarmede de voorvaders tevreden waren. „Neen", zeide' hij „zestig dagen vrijaf zijn waarlijk niet te veel om goed te maken, om te her steilen de slijtage van tien maanden zaken' doen, tien maanden werken en ijtveren. Men wordt kaal gesleten als men niet bij tijds repareert, herstellend en vernieuwend wat te herstellen is door rust en vermaak". De meeste ambtenaren juichen d'.t Voor stel toe! Maar het wordt bestreden door vele mannen van zaken, die verklaren dat over het algemeen een te lange vacantie niet versterkt maar verslapt en dat twee' of drie of meer korte vacanties veel doel treffender zij'n. Bovendien zou het ge heele raderwerk zoo. van groate als kleine ondernemingen geheel in de war komen, indien ieder, die arbeidde twee maanden per jaar den arbeid moest staken. Een flesch, bevattende de overblijfse len van wijln, die bijna twee duizend jaar oud is, is onlangs te Bordeaux ontdekt naast een geraamte van een Romeinsche saroopbaag van omstreeks de eerste eeuw onzer jaartelling. Daar men verklaard heeft, dat de flesch van Syrischen oor sprong is, is het waarschijnlijk, dat ze een van de Syrische wijnsoorten bevat, die naar Bordeaux uitgevoerd werd, tus- sehen welke steden een levendige handel bestond. De beroemde tenor Caruso woonde op zekeren dag te New-York in het New- Fields-Theater, met zijn vriend en col lega, den tenor Salezos, een voorstelling b'ij. In den loop van den avond kwam een bediende naar Caruso toe met een opdracht van den een of anderen mil- lionair der Vijfde Avenue, met liet ver zoek, of Caruso onmiddellijk bij zijn meester wilde komen, om voor hem te zingen. Caruso stond op, verliet het theater, en nauwelijks was een uur verloopen, of li'ij was 8000 gulden rijker. Een 'raadsel voor Europeesche dor-to ren was een advocaat, die onlangs in Rusland stierf. Dit vreemde schepsel had nauwelijks een oogenblik slaap genoten, sinds hij zes jaar geleden bij' een trein botsing zijn schedel brak. Gedurende ver scheidene weken was hij op den rand van het graf, maar zijn sterke constitutie behaalde de overhand en hij herstelde, zoodat hij als genezen uit het hospitaal werd ontslagen. Toen deed zich een vreemd verschijnsel voor. Hij ontdekte, dat hij niet kon slapen, maar dat hem niet hinderde, daar hij er geen behoefte laan had. De sterrenkundige Thomson sprak on langs over de energie, die voortdurend van de zon aan de aarde wordt toege voerd. Hoe groot deze krachtshoeveelheid wel is, wordt duidelijk, als we bedenken, dat do hoeveelheid warmte, die de aarde bij den hoogsteu stand en bij' heldere lucht van de zon ontvangt, volgens me tingen van Langley ongeveer equivalent is met 25000 paardekrachten per H.A. Ofschoon onze technici nog niet ontdekt hebben hoe men deze enorme hoeveelheid arbeidsvermogen practisch kan aanwen den, zal dit toch ongetwijfeld eens ge lukken. Als de steenkolenlagen uitgeput en de waterkracht onvoldoende is, zal dit de bron zijn, waaraan wij' den arbeid ontleenen, welken de maatschappij noo- dig heeft. Zoodra dit stadium intreedt, zullen de industrieele centra misschien verplaatst worden naar de heete woestij nen der Sahara en de waarde van het land zal bepaald worden dooi- zijn ge schiktheid, om er toestellen te plaatsen, die een zoO' groot mogelijke hoeveelheid zonnestralen opvangen en nuttig maken. i,Dait is waar ook". En hij1 gaf den koetsier f 1.70. (Prov. 's Hert. Crt.) De ivaohtende koetsier. Sir Wil liam Draggs is zelfs in het land van bet spleen als zeer excentriek bekend. In den vorigen herfst wilde hij op zijn nieuw jacht een kleine proefvaart maken, en nam een rijtuigje om naar de haven van Brighton te rijden, waar zijn jacht lag. „Wacht hier", zei hij tot den koetsier, en liet zich toen naar zijn schip bilengen. Hij had eigenlijk maar een uur willen uitblijven, maar het jacht liep zoo heer lijk, 't was zulk prachtig weer en sir Wil liam vond het zóó behaaglijk aan boord, dat hij besloot volstrekt niet meer aan land te gaan, maar dadelijk de wereld om to varen. En nn de koetsier aan het strand te Brighton. W'at deed die? llij wachtte! Den volgenden dag en de daaropvolgende dagen reed hij' voor niets heen en weer. Toen verzocht hij permissie een soort schuilplaats voor zich en zij'n paard te bouwen. Het jaar verliep. De koetsier wachtte; hij zat op den drempel zijner hut, rookte zijn pijp en hield de zweep in zijn hand. Ook het paard was voort durend aangespannen en werd van het staan van dag tot dag vetter. Daar op zekeren dag, werd het. jacht van sir William in de haven gesigna leerd. Het keerde van zijn reis om de wereld terug. Den eersten persoon, dien sir William in het zicht kreeg, toen hij' aan land ging, was zijn wachtenden koet sier. De sir gaf geen blijk van verbazing. „Allright!' 'sprak hij1. „Hoeveel is het?" De ander haalde zijn zorgvuldig bijge houden rekening voor den dag. Zij bedroeg ongeveer 25,000 gulden. Zonder een spier te vertrekken, trtok sir William een blaadje uit zijn chèque-boek, vulde het in en overhandigde het den koetsier. Toen Eet hij zich naar zijn hótel brengen en wilde daar binnengaan. Maar de koetsier hield hem terug, zeggende: „De vracht nog!" W o o n w a g e n s. Bij' het Hoogerhuis is een wet in behandeling betreffende de bewoners van woonwagens. Onder de voornaamste bepalingen van deze wet is er een, waarbij! de registra tie van al die wagens wordt voorgeschreven, terwij'l deze ook zullen moeten voldoen aan door den „local government board" vast te stellen sanitaire Voorwaarden. In bet over het wetsvoorstel uitgebracht verslag wordt opgemerkt, da.t de commis sie geen maatregelen voorstaat, welke er op zouden doelen de woonwagenbewoners' van de aarde te verdrijven. Zij' sluit zich veeleer aan bij1 het denkbeeld van rechter Bray, die wenseht dat overal, waar de woonwagens in grooten getale worden aan getroffen, bepaalde terreinen zullen wor den aangewezen, waarbuiten de wagens' niet mogen worden opgesteld. Uit een recht door de bewoners te be talen bij de registratie hunner wagens, die daarbij van een zichtbaar nummer moeten worden voorzien, zouden de kosten voor het reserveeren van bedoelde terreinen grootendeels kunnen worden gevonden. Katholieke liefdezusters. In Amerika, het zeer aanbevelenswaardig weekorgaaD, dat gelijk men weet door paters Jezuïeten wordt gedirigeerd en een uitnemend overzicht biedt van al wat er belangrijks in de wereld gebeurt, vinden we een merkwaardig getuigenis afgedrukt omtrent de waarde der katholieke zieken verpleging. Het is afkomstig van een Joodschen arts, dr. Emil G. Hirsch, die een artikel schreef in het „Quarterly Bul letin of the Illinois Board of Charities" en daarin klaagt over de moeilijkheden, die er bestaan om geschikte verplegers en verpleegsters te vinden, over de „onkunde en de daaruit volgende onbeschaamdheid van hen aan wie de zorg voor ongelukkigen is toevertrouwd Daarbij nu vindt hij gelegenheid een vergelijking te maken tusschen de toe standen in wereldlijke instellingen en die door katholieke religieuzen worden geleid, een vergelijking, die vooral gelezen moet worden door hen, die zich laten wijsmaken dat de laatste toch eigenlijk minderwaardig zijn. Dr. Hirsch dan schrijft; „Katholieke hospitalen hebben nimmer moeilijkheid met de aanvulling van de rijen mannen en vrouwen die geroepen zijn om de zieken te dienen of zwakzinnigen te bewaken. Godsdienstige wijding, de zelf voldoening (gratification) die voorkomt uit het zoete besef dat men „des Meesters werk" doet, geeft, om den last op te nemen van deze taak, een kracht, als geldelijke vergoeding nooit kan verwekken. Het be wustzijn dat zij geroepeD zijn, dat hun roeping een heilige is, dat de doornen kroon, die than3 hun deel is, zal worden vervaDgen door een diadeem van glorie hier namaals, vergezelt de Zusters van Liefde bij hun werk van barmhartigheid. Het staalt haar om pest en verschrikking zonder vrees te geraoet te treden. „Het verheft haar boven de kleine moei lijkheden der dagelijksche routine. Het doet haar vergeten de gevaren en de een tonigheid der omgeving. Het brengt een glimlach op haar lippen, zelfs wanneer krankzinnigen rondom haar razen en haar lichaam folteren en haar zenuwen tergen tot bezwijkens toe. Zij zullen haar post niet verlaten, hoe onaangenaam en weer zinwekkend haar taak ook is. Elke Zuster heeft zichzelven aan dit leven gewijd en zoolang zij leeft volgt zij haar roepiBg." De Joodsche dokter gaat zelfs verder en meent dat de groote ervaring aldus ver kregen, opweegt tegen eenig gemis aan theoretische kennis, want „ervaring is niet enkel de toetsteen, maar ook de moeder der theorie. Men ziet; het woord van denjoodschea geneesheer is'ook nog wel voor sommigen onder ons de overdenking waard. Een schaakwedstrijd op zee. Eenige passagiers van het stoomschip „Rembrand van do stoomvaartmaatschappij „Nederland" te Amsteidam, hebben per draadlooze telegrafie met de achteraan komende Engelsche boot „Morea" van de „Peninsular and Orient Steam-Navigation op een afstand van ongeveer 160 K.M. in den Indischen Oceaan een schaakwedstrijd gehouden. Na 'li gevecht van circa 21 dag is ten slotte na 70 zetten de partij door den Engelschman gewonnen, zeer ten spijt van de Hollanders, die goed spel te zien gaven. „Vad." Een bomaanslag. Uit Namen wordt een bomaanslag gemeld in het na burige Falsen, in de woning van den heer Boel, den broeder van den afgevaardigde. Vermoed wordt, dat het gemunt was tegen den laatste, en dat ook in den anoniemen brief, welken Boel eenige dagen geleden ontvangen heeft en waarin hij met den dood bedreigd werd, de afgevaardigde be doeld werd. Do helsche machine is door een onbekend gebleven persoon 's nachts door het geopende raam in het slaapvertrek geslingerd, doch ontplofte niet, waarschijnlijk teDgevolge van den regen. Een paar uur later had een geweldige ontploffing plaats in de nabijheid der villi gelegen autogarage. Ook hier bleek een bom te zijn geworpeu en wel met meer succes. De auto was geheel verbrijzeld, de muur gedeeltelijk weggeslagen, terwijl in den grond gaten werden gevonden van ruim een hal ven ineter diepte. De politie denkt aan een persoonlijke wraakoefening en hoopt inet behulp van den anoniemen brief den dader op te sporen De frans-Jozeffeesten fe Ischl. De geheele bevolking van Ischl heeft gisteren met haar beminden keizer koning feest gevierd. De brandweer moest de hoofd straat naar het keizerlijk slot afzetten en touwen spannen om voor de equipages en automobielen die achtereenvolgens in de stad aankwamen, vrjje baan te maken Om 4 uur kwamen aartshertogin Marie There- sia en haar dochter de abdis Maria An- nuacitia in een eleganten auto als eerste gasten op het kasteel aan. Aartshertog Fer dinand Karei verscheen enkele oogenblik- ken later te paard. Toen de bofequipages in een afzienbare rij van het station in de stad reden, werd het gedrang op straat onbeschrijfelijk. Vooral toen de aartshertog Frans Ferdinand, de troonopvolger, met zijn gemalin hertogin Hohenberg in Ischl verscheen bracht de menigte in enthousiast hoerageroep uit. Spoedig daarna verscheen aartshertog Leopold Salvator met zijn ge malin aartshertogin Blanca. Om 6 uur kwam de stokoude, aartshertog Rainer die nog 3 jaren ouder is dan keizer Frans Jozef met zijn gemalin aartshertogin Maria op het kasteel. De aartshertog die met zijn langen sneeuwwitten baard een echt patriarchale verschijning is, werd op de trappen van het slot door den keizer opgewacht en omhelsd, wat het sein werd tot nieuwe enthousiaste toejuichingen en „Hochrufe" van het volk. De groote hotels en de villa's van den burgemeester, van graaf Wenkhoim en vorst Starhemberg waren buitengewoon mooi en kostbaar versierd. Daar de keizer den wensch had te kennen gegeven om geen feestmaaltijd te moeten bijwonen, wijl de inspanning van den dag toch al groot genoeg was voor den grjjzen jubilaris, had aartshertog Fians Ferdinand het geheele hotel Elisabeth afgehuurd, waarheen zich alle aartshertogen en aartshertoginnen om 8 uur begaven om het souper te gebrui ken De keizer en aartshertog Rainer ble ven alleen op het slot achter en genoten een uurtje welverdiende rust. Tegenover het hotel was een groote transparant aangebracht, waarop in, van zeer ver nog duidelijk leesbare letters, de woorden „Gott erhalte unseren Kaiser" zichtbaar waren. Om 9 uur werd een schitterend vuurwerk afgestoken hetwelk de keizer vanaf het kasteel bezichtigde. Daarna begaf de vorst zich met de geheele keizerlijke familie en eenige hooge hofdigni- tarissen te voet naar het tuinpaviljoen al waar hij een verrukkelijk gezicht had op het in het dal liggende en in een zee van licht badende Ischl. met als achtergrond de beroemde ruïne Wildenstein. De keizer sprak meermalen zijn innigen dank uit voor de schitterende hulde der Ischler bevolking. In het Kurtheater werd als feestvoor- stelling gegeven „Das Verwunschene Schlosz" onder persoonlijke leiding van den bekenden componist Leo Fall. Na de pauze verschenen alle leden van het keizerlijk huis, behalve de keizer, aartshertog Rainer en aartshertog Maria Annunciata in de hofloge, wat opnieuw een spontane uitbars ting van de zijde van het publiek ten gevolge had. Het theater was tot de nok gevuld. De kathedraal van Narbonne verbrand. Uit Narbonne wordt gemeld d.d. 18 Aug. Gisteravond tegen 9 uur werd de kathe draal alhier, door een zwaren brand vernield. De brand was achter het hoofdaltaar ontstaan. De marmeren standbeelden van de vroegere aartsbisschoppen zijn vernield benevens de heerlijke glasramen van het koor, ware meesterstukken uit de veertiende en vijftiende eeuw. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Vliegen. Te Bergen-ap-Zaom woeden ernstige pogingen aangewend om ©en vlieg- week te organiseeren. Een waarborgfonds zal worden ge vormd, waarvan reeds een deel ge plaatst is. Men wil trachten met eenige bekende' figuren uit de vliegwereld, o. a. Olieslagers, een accoard aan te gaan. Scheveningen. Hedennacht is in het Palace Hótel alhier ingebroken. De brand kast werd geforceerd, waaruit f 18000 werd medegenomen. Do diefstal is gepleegd na 12 uur, ver moedelijk door twee kantoorbedienden gedeeltelijk internen van het hotel (lie hedenmorgen piet. op hun post ver schenen. Maarssen. Ill de Nederi. Herv. Kerk is ingebroken. Een bedrag va.n f 100 werd uit de offerbussen ontvreemd. Soestdijk. Het Belgische Koningspaar zal bij zijn bezoek aan ons land ook een bezoek brengen <aan H. M. de Koningin moeder op het lustslot. Soestdijk. Apeldoorn. De Prins werd dezer dagen opgemerkt, wandelende zonder draagband in het Koninklijk park. ALLERLEI. Een oude juffrouw uit 'n klein dorp kwam voor 't eerst van haar leven te Am sterdam, om haar getrouwde dochter te be zoeken. Haar schoonzoon haalde haar van 't station. Ze kwamen door een tamelijk stille straat en 't eerste wat de oude vrouw zag was een magere kat die daar slenterde. „Hemeltje, wat een armoedig dier!" zei ze tot haar schoonzoon, van wie is die kat, Willem? Hooge lui. Conducteur. Welke klasse Parvenu. Vraag je dat nog 1 Hoogste erkentelijkheid. Student Beersma(afscheidnemend van een oud-studievriend bij wie hij gedu rende de vacantie, echt studenticose gast vrijheid genoten heeft.) 't Zou me kolosaal pleizier doen, je ook eens te Amsterbam op mijn kast te zienik verzeker je, je zult als 'n post wissel ontvangen worden. Dame. „Mijnheer S. zoudt u zoo goed willen zijn om als ik piano speel, de bla den om te slaan Heer. „Heel graag, juffrouw, maar ik ken geen noot, zoo groot als een schilder huis" Dame. „Maar ik fieb toch zoo juist gezien, dat u voor uw zuster de bladen hebt omgeslagen. Heer. „Ja, maar dat is een groot ver schil. Mijn zuster trapt mij altijd op den voet ais ik moet omslaan". T h o 1 e n, 16 Aug. 1910. Jarige Zeeuwsche tarwe f 7,a f 9, Nieuwe tarwe f 0,a 0,haver f3,40 a f4,50; rogge f5,50 a f6.wintergerst f4,50 a f5,aardappelen blauwe f2, a f2,10; witte f 1,80 a f2,peren f 5, a f6,appelen f5,a f6,per HL.; hooi f 25,a f 30,per 1000 K.G stroo f7.a f 11,per 100 bossenzomergerst f 4,a f 4,50 per H.L. Middelburg, 18 Aug. 1910. Ter graanmarkt van heden was wegens drukken veldarbeid de aanvoer niet groot. Jarige tarwe in een flauwe stemming. Ia nieuwe tarwe en kroonerwten kwamen enkele zaken tot stand. De prijzen waren als volgt: Jarige tarwe f 6.a f 7. Nieuwe dito - 7.a - 7.50 Kroonerwten - 15.a - 16. Koolzaad 7.a - 11. per mnd. Karweizaai - 13.a - 13.25 per 50 kilo. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f0.70 f0.76, voor particulieren f 0.78 per 1/2 kilo. Eieren f 3 90, voor particulieren f 4.80 per 100 stuks. Noteering v. d. marktzetter van de 1 andb0uwvereenig i n g Boter fö.70 a f0.76, voor particulieren f0.78 per 1/2 kilo. Eieren f 3.90, voor particulieren f4.30 per 100 stuks. Amsterdam, 19 Augustus 1910. Aardappels. Zeeuwsche blauwe f2,a f2,30, Zeeuwsche bonte f2,a f 2,40. Eigenheimers f 2.30 a f 2.40. GOES. Gehuwd 18 Jan de Visser 30 j. Weduwnaar van Johanna Wilhelmina Mees tens te Middelburg en Cornelia den Hol lander 25 j. jd. te Goes. Overleden14 Augs, te Doorwerth, Maria de Windt 45 j. weduwe van Willem Frederik van Riet. Van 18 ©n 19 Aug. MIDDELBURG. OndertrouwdM. J. Huijs- se, j.m. 27 j. en E. Schuit, j.d. 25 j.; G. J. Burghardt, j.m. 32 j. en F. T. de Ruij'ter j.d. 29 j.; G. H. Ofeigssen, j.m>. 34 j. en A. van Raaij, wed. 32 j. Bevallen: A. C. Verwer, geb. Hartvelt, d.J. A. Murk, geb. Roth, d.; P. Roth, geb. Hendriks®, z. Overleden: P. I. Turk, 64 j. o,ngeh. Van 1319 Aug. IERSEKE. Ondertrouwd: Evert Sinke, j.m. 33 j. en Adriana. Saantj© Bergers, 29 j. wed.; Piconius Steketee 29 j. j.m. en Janna; van Klooster j.d. .25 j. te Rot terdam. GehuwdJan via.n den Boomgaard, j.m. 23 j. ,en Paulina van Hoorn, j.d, 20 'j.; Jacobus Franqois van Kerkvoorde, j.m. 26 j. te Temeuzen en Mariai Griep, j.d. 23 jaar. Gebaren: 15, Jacoba, Laurina, d. v. Cor nells Pekaar en Janna van Boven; 13, Izak Levinus, z. v. Marinus Joos Daane en Janna Ferra Pa,au we; 16, Adrian a Wil helmina KaJharina, |d. v. Cornelis de Rooij en Camelia Geertruida Hosten; 16, Wil helmina. d. v. Esdra, Minnaard en Jannetje de Koeijer; 18, Hendrik Adriaan, z. v'. Jan Ossewaarde en Anna Aurelie Was.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3