Ingezonden Mededeeling. Ziekte en gesukkel Landbouw en Veefeelf. KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Rechtszaken. Financieele Mededeelingen GEMEN&P mmvis. in het huisgezin kan veelal vermeden en in elk geval genezen worden door het bij de hand hebben en het tijdig gebruik der Palm-Pillen. In duizenden huisgezinnen trouwens zijn de Palm-Pillen steeds bij de hand om direct aan te wenden. En terecht! Verschijnselen als bleeke, slechte gelaas- kleur, uitputting, zenuwziekte, hoofdpijnen, stekende pijnen in borst, rug en lendenen en huiveringen zijn de meest voorkomende symptonen die de komst eener slepende, wellicht doodelijke ziekte aanduiden. Zoodra een of meer dezer verschijnselen zich voor doen neme men zijn toevlucht tot de Palm Pillen. De Palm-Pillen zullen het gevaar bijtijds keeren en ten slotte genezing en gezondheid brengen. De Palm-Pillen kosten per doos slechts 60 ets. en zijn verkrijgbaar bij de meeste Drogisten en Apothekers. Centraal-Depót: 278 Heerengracht, Amster dam. (17.) aan het geheel door de vroolijke stuk ken den noodigen luister bij. Een talrijke menigte, waaronder velen uit de omliggende gemeenten genoten tot in den laten avond. (M. C.) Terneuzen. Bij het binnenvaren van de haven alhier, is de Nederlandse!»; tjalk „Schouwens Luister", komende van St. Maartensdijk naar België, in aanvaring ge komen met den kanaalmuur, waardoor het schip zoodanig lek sloeg, dat het op het droge moest worden gezet. Zaamslag. Gedurende een drietal weken zijn hier een tweetal marechaussees gesta tioneerd geweest om toezicht te houden op eenige stroopers, die vooral in liet Noordelijk deel der gemeente hun bedrijf uitoefenden, en buitengewoon brutaal op traden tegenover een jager, ingezetene der gemeente. Boschkapelle. Op de vergadering van den Boerenbond alhier waren 49 van de 66 leden tegenwoordig. Na lezing en goedkeuring der notulen en na inning der contributie werd de On gevallen-Verzekering besproken; 7 leden gaven zich definitief opanderen zullen aansluiten na eindiging hunner verzeke ring bij eene maatschappij, zoadat nu ook hier die nuttige instelling zal gaan werken. Het Bestuur werd bij1 acclamatie herko zen. Bij de bespreking van „aanschaffing eener maaimachine" bleek, dat het groot ste deel der vergadering tegen was, zoa dat op den aankoop van zulk eene machine niet verder werd ingegaan. Het 9-jarig dochtertje van den her bergier P. v. C. kwam, onder het spelen, zoo onzacht op een arm te vallen, dat dit lichaamsdeel op ernstige wijze nabij den elleboog werd gebroken. St. Jansteen. Zekere P. Geers in do wijk Heikant alhier, wilde dezer dagen een nuchter kalf van den grond opnemen om dit in een hok te brengen. De man kwam echter hiermede te vallen en wel zoo ongelukkig, dat drie ribben werden ge broken. Zijn toestand is reeds vooruit gaande. Heden wei-den de noodige toebereid selen gemaakt voor het aanbrengen van de publieke spreekcel, welke in het post kantoor alhier zal worden geïnstalleerd, Klaagde men op vele plaatsen in den lande over den mislukten aardappeloogst, ook hier valt deze vrucht enorm tegen. Op sommige akkers is zelfs geen enkele eetaardappel te vinden. Reeds zijn door een paar landbouwers eenige, stukken om geploegd, wijl men zich de moeite wilde besparen de nog enkele goede aardappelen uit te steken. Koewacht. Deze week heeft hier langs het grenskantoar een zeer groote uitvoer van haver plaats gehad. Lange rijen vol geladen wagens kwamen telkens aan het grenskantoor om onderzocht te worden. Op de laatste dagen der week was de drukte buitengewoon groot. Toch bedraagt op het .oogenblik de uitvoer nog slechts de helft van verleden jaar omtrent dezen tijd. De uitvoer van groen vlas is voor dit jaar geëindigd. Deze is ook aanmerke lijk lager geweest dan vorige jaren. Men zegt, dat vele landbouwers een groot ge deelte van hun vlas niet verkocht heb ben om dezen winter werk te versohaffen aan hunne arbeiders. Dit is een maat regel, die voorzeker door velen toege juicht zal worden. Clings. Woensdag 17 Aug. vierde mej. B. Cols en haar zilveren jubilé als onder wijzeres in de nuttige handwerken aan de Openbare scholen te Clinge en Kappelle- brug. Uitslag der loting voor de Natio nale Militie: 23 Henricus Apers, 7 Joseph de Bleipzer, 28, Joh. de Blijzer, 9 Petrus Boekeling (in dienst), 29 Cyrilles 11© Boy (gebreken), 25 Cyrilles Bogaert, 17 Camil- lus Bolseris, 2 Joseph v. Boven, 4 Johan nes v. d. Broeck, 1 Petrus de Bruijtae, 30 Cyrilles Buyze, 12 August. Cammaeri (broederdienst), 24 Alods van Cauteren Johz., 26 Alois van Cauteren Dz„ '20 V'i- talis de Cock, 10 René Hoefnagels, 15 P. v. Kersthaven, 21 Joseph La.nsu, 13 Leo- Lemout, 8 Antanius de Moor (broeder- dienst), 16 Joh. de Moor (broederdienst), 3 Leopold de Moor, 22 August. Praet, 11 Theophiel Praet, 5 Joh. Pu y laert (in dienst), 19 Joseph Ruyloft, 27 Lud. Schud- dings, 6 Eduard Stevens, 18, Albert Ver- cauteren, 14 Prosper Vermont. Hengstdijk Gister deden 41 leerlingen van do hoogste klassen onzer school een uitstapje naar Antwerpen onder geleide der onderwijzers, 's Morgens werd naar de tram te Tas- dijk gewandeld; bij de terugkomst des avonds hadden eenige landbouwers vol doende rijtuigen beschikbaar gesteld om de kinderen, die veel genoten hadden, naar huis te voeren. Te Antwerpen werden achtereenvolgens Vischmarkt, O. L. Vrouwenkerk, Winkel van Tietz en Dierentuin bezichtigd. Bij St. Anneke werd overgevaren ten het verder gedeelte van den dag in den open haren speeltuin aldaar doorgebracht. Wekelijks hadden de jeugdige deelne mers en deelneemsters eene kleinigheid gespaard, om de onkosten te bestrijden. Uitslag van de loting voor de Nationale Militie gehouden te Kloosterzaude op Don derdag 18 A ugustus 1910, voor de gemeen ten Ossenisse en Hengstdijk samengevoegd. O. beteekend Ossenisse, H. Hengstdijk. co - fc.' Namen dei Lotel i gen IS <11 S Reclame i 11 C5 CS 1 A Iierkaars. H. 2 Jos. Pieters. O. Gebreken. 3 A. de Nijs. O. 4 A. v. d. Bulk. H. 5 P. de Koit. O. Broederd 6 P. A. v. d. V'elpen. O. 7 Alfr. Oammaert. O. 8 Th. de Volder. H. 9 Jos v. d. Berge. H. 10 Th. A Roelanp. O. Broederd. 11 A. de Vijller. O. 12 Fl. Neve. O. Te klein 13 D. Burn-. O. 14 L. Kint. O. 15 H. Overbeke. O. 16 P. J. Hiel. O. In |den nacht van Maandag op Dins dag is bij een Thoolschen botvisscher van achter het net, dat hij op de slik ken nabij Bath .geplaatst had, eene groote hoeveelheid bot ontvreemd. Do visscherij- jiolitie doet onderzoek. Merkwaardige ste enen. Bij een bezoek vooral kort na een storm aan de plaats in de Ooster- Schelde, waar eenmaal lieijmerswale lag. is men niet zelden in de gelegenheid een en ander te vinden, dat herinnert hoe eenmaal op deze naakte slikken een bloeiende stad stond. Inktkruikjes, steen- nen potjes en dergelijke dingen worden hij menigeen gevonden, die eenmaal aan „de verdronken stad" een bezoek bracht. Als bijzondere vondst uit vroedere dagen vonden wij medegedeeld een tweetal steenen vormen, welke schijnen afkom stig te zijn geweest van het Dra,poniers- ambacht en gediend hebben voor de looiden zegels om lakens en andere af gewerkte stoffen te merken. De grootste vorm met het wapen va,n Zeeland, werd, na de vondst eigendom van mr. J. Chyselin le Sage, eenmaal burgemeester van Middelburg; de kleinste kwam in het bezit van de familie Van Visvliet. De fijne blauwe steen droeg aan de eene zijde het afdeeldsel van de maagd Maria met het kind, en aan den anderen kant de beeltenis van de apostelen Petrus en Paulus. Vermoedelijk heeft dit voorwerp gediend om stukken lijnwaad te merken, door de cellezusters geweven, in mei- klooster weefgetouwen aanwezig waren. Niet ieder, die de eenzame plaats bezoekt, vindt zulke merkwaardige steenen, maar zonder een kleine herinnering keert maar zelden iemand terug. H. In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zijn de biggen gedurende de laatste twee, drie weken heel wat goedkooper geworden. Werd geruimen tijd voor de zoogenaam de 6-wekers van f 13 tot. f 15 betaald, tegenwoordig gelden ze f9 tot f 11, toch nog een zeer behoorlijken prijs. Vette varkens blijven zeer duur, omdat, ze buitengewoon sohaarsch zijn; men lie steedt van 55 tot 57 ct. per levend K.G. naar kwaliteit. Van verzending is dan ook geen sprake, integendeel, do slagers der streek hebben groote moeite geregeld hunne benoodigde krulstaarten te vinden. Stroo naar de Fabriek. De industrie weet ajlengskens meer en meer van onze landbouwprodukten te be nutten, en wat in de. fabriek wordt ver werkt, vermeerdert als ruwmateriaal in waarde. Terwijl in vroegere jaren het stroo alleen werd gebruikt voor het dekken van huizen en schuren en als strooisel in de stallen, worden tegenwoordig scheepsla dingen vol geleverd aan de cartonfabrieken en voor de fabricatie van stroohulzen. Vooral het roggestroo- oinzer zandstreken is een gewild artikel voor de hulzenfa- brieken, en hiervoor wordt thans een prijs betaald, zooals de zandboeren van vroe ger jaren nooit hebben gekend. Terwijl het stroo eertijds werd beschouwd als een afvalprodukt, dat haast uitsluitend geschikt was voor de mestmakerijl, vindf de landman nu in datzelfde stroo een contant handelsartikel, dat hem heel wat geld in den buidel voert. Voor den akker evenwel wordt de zaak eenigszins anders. Onze voorzaten onttrokken, zelfs bij bun geregelden graanbouw, slechts een klein gedeelte van het bodemkapitaal aan den grond, en waren in staat het weggevoerde in hun stalmest grootendeels, ,ja geheel, terug te geven. Al het stroo tochl, dat op de akkers was gegroeid, keerde daarop terug, nog vermeerderd met de Vaste en vloeibare uitwerpselen der dieren en jeen goede dosis plantenresten der plaggen. jWij kunnen ons voorstellen, dat de boeren uit dien tijd, bij geregelde bemesting, hun landerijen eerder verbeterden dan uitput ten. Maar we zijn thans Sliet meer tevre den met de opbrengsten van Weleer, wij eischen steeds meer en beter Van onzen bodem, en nu niet alleen het graan maar ook het stroo daarvan wordt weggevoerd, nu wordt de grond jaarlijks veel verarmd. Op die wijze gaan we het heele bodem- kapitaal in korten lijd opteren, als we niet op andere wijze in de geregelde behoeften onzer planten trachten te voorzien. Nu zal de een of ander zich misschien gaan inbeelden, dat wij er op tegen zijn, als onze landbouwers hun str.o|ai verkoótpen. Verre van daar. De oeconomische toestand verandert nog al eens, en look de land man moet in alles becijferen, |wat voor hem het voordeeligst uitkomt. En wan neer hem dan blijkt, dat zijn stroo meer marktwaarde heeft voor de industrie dan voor de mestmakerij, dan vinden wij het niet meer dan rationeel, dat hij verkoopt. Maar wij keuren liet ten sterkste af, dat een boer zijn land blijvend zou verarwen ter wille van een tijdelijk grooter voor deel. De boer mag nooit vergeten, dat een goede graanoogst heel wat kali, en stikstof aan den bodem dïitt rekt en hij moet er rekening mede houden, dat deze hoeveelheid voor goed van het land yerdwijnt bij verkoop van al de produk- ten. We willen gaarne aannemen, (lat het hu musgehalte van een goeden akker enkele jaren voldoende blijft, vooral wanneer de stoppelresten geregeld op het veld blijven en er van tijd tot tijd een weinig stalmest of een oogst groenmest wordt aangebracht. Maar het eigenlijke planten-v oed se 1, dat mag .uoo-ii of te nimmer warden vergeten. ,Wil men dan zijn. stroo verkoopen, dan moet men flinke hoeveelheden kunstmest strooien. Om een goeden oogst korrels en stroo te krijgen achten wij acht baaltjes kaïniet en 8 haaltjes slakkenmeel niet te veel en als men tevens voor oen sloppelgewas wil meemeslon, is het nog beter van elk dezer meststoffen 10 of 12 baaltjes uit te zaaien. Als in 'I voorjaar de rogge dan den groei hei-vat, geve men nog een of anderhalf baaltje Chilisalpeter, alles per H.A. bere kend. Om de twee of drie jaren achten wij een halve stalmestbemesting met de helft van den .opgegeven kunstmest wel gewenscht, vooral op onze hooge, droge zandgronden, terwijl ook een groengewas, b.v. serradella, in den herfst goed kan dienen voor de voorziening aan humus. Zoo kan de boer zelfs stroo verkoopen en geen vee houden. De Katholieke betooging te Rousselaere. De indrukwekkende Katholieke week, te Rousselaere bij Brugge gehouden, is Zon dag met een Eucharistische processie beslo ten, waarvan de „Gazet" van Antwerpen de volgende bechrijving geeft Uit alle gouwen van West Vlaanderen zjjn nog voortdurend katholieken toege stroomd. Treinen, rijtuigen, velo's brengen ze aan langs alle wegen, 't Regent Vlamin gen dfe in de stad van Rodenbach getuigenis willen afleggen van hun geloof. Kwart na twee begeven zich de groepen op weg, in de meeste orde en allen wie de groote katholieke betooging op het Congres van Meehelen bijgewoond hebben, zullen zich een gedachte kunnen maken van rijen en rijen menschen, onverdroten aanschui vende tot een kilometerslangen stoet. Eerst kwart na vier ure kan de geeste lijkheid zich aan de St. Michielskerk bij de processie aansluiten, terwijl klokkengelui feestelijk over de stad weergalmt. De Scola Cantorum van Brugge gaat vooraan, dan een lange rij priesters waar onder ordes geestelijken en zendelingen, gevolgd door de gemijterde monseigneurs Janssens, Merten, Merschaert en eindelijk onder baldakijn, het Allerheiligste dragend, Mgr. Waffelaert. Volgen de burgerlijke overheden van het arrondissement en van de stad Rousselaere. Het gewapend pom pierskorps, onder bevel van kapitein Veys, vormt de eerewacht. De processie met haar honderden vaan dels, vlaggen en standaards levend en schitterend onder Gods heerlijkste zonne met haar minstens 25,000 deelnemers waar van velen met brandende kaarsen en lantaarns, doortrekt verschillende straten om uit te monden op de Groote Markt. Langs den gansehen weg staan zooveel duizenden, dat die straten ééne inenschenzee leken, doch eene kalme, rustige zee Die menschen beseffen blijkbaar de grootscbheid en de diepe beteekenis van deze Eucharistische Processie en leggen eene ingetogenheid aan den dag, welke waarlijk aangrijpend is In al de huizen, waar de processie voorbij moet, brandt licht en bij den doortocht van het H. Sacrament worden alle hoofden ontbloot en knielt de menigte, zoo knielen mogelijk is. Kwart na vijf ure verschijnen de gen darmen te paard, welke den stoet openen, op de Groote Markt en allengs met de meeste orde loopt het plein vol terwijl de vlaggen en standaards zich op de groote verhooging rondom het Hoofdaltaar links en rechts komen scharen, waar zij met hun verschillende kleurschakeeringen een bijzon der heerlijk effect maken. De stedelijke harmonie van Rouseelaere heft het lied aan „Wij willen God", door duizenden en duizenden betoogers meege zongen. Eindelijk verschijnt de priesterschaar op de verhoogiDg, waar Mgr. Waffelaert het Allerheiligste ter aanbidding uitstelt. Het klinkt ongelooflijk, doch onder die ontzag'lijbe menigte, wordt stilte verkregen, en de E. P. Van der Straeteu kan zich doen verstaan om in enkele woorden de diepe beteekenis der betooging uiteen te zetten. De Seola Cantorum zet het „Te Deum" aan, daarna het Tantum Ergo Thebaan- sche trompetten schallen op de pui van het stadhuis, gendarmen en pompiers pre senteeren de geweren en met breed gebaar zegent Mgr. Waffelaert de ingetogen menschenzee(Msb.) De leeftijd der eerste H Communie. Volgens een telegram aan de Fransclie bladen bevat het jongste nummer der „Acta Apostolicae Sedis", welk nummer nog niet in ons bezit is, een decreet van do Congregatie der Sacramenten d.d. 8 Augustus, goedgekeurd door den Paus, over den leeftijd der eerste II. Commu nie. Het decreet verplicht ten strengste tot de Paaseh-oommunie alle kinderen, die tot do jaren van verstand gekomen zijn. Die leeftijd is voor biecht en communie niet verschillend en valt omstreeks het zevende jaar. Een volmaakte kennis van den gods dienst is geen vK-reischte. l)e verplich ting der kinderen Valt terug op degenen, die over hen gesteld zijn, als de ouders, de biechtvaders, de onderwijzers, de pas toors. De Paus schrijft aan alle bisschoppen Voor, dit decreet ter kennis te brengen van de geloovigen en de vertaling ervan in de moederkerk telken jar© in den Paaschlijd te doen voorlezen. Het decreet treedt voorts in een geschiedkundige be schouwing van de kwestie en toont aan, dat de tegenovergestelde gewoonte tegen de Roomsche leer indruischt en voort gesproten is uit de dwaling der Jansenis ten, die de Eucharistie beschouwen als een belooning en niet als een geneesmid del en een steun voor de menschelijkc zwakheid. Het decreet scherpt voorts nogmaals in het groote nat der dagelijksche com munie, zoowel voor de kinderen als voor de volwassenen. (Msb.) Kwadendamme. Dhr. Jan Walraven .Tz. vroeger alhier woonachtig, slaagde gis teren voor do hoofdakte. Nieuw-Namen. Naar wij uit de beste bron vernemen is het bericht als zou de heer A. Schuerman, onderwijzer alhier, no. 1 staan op de voordracht voor de benoeming van hoofd der school te Os senisse, onjuist, wijl officieel nog geene voordracht is opgemaakt. Uitslag examens hoofdakte. Arnhem 18 Aug. Zijn geslaagdW. Kodde le Groede en K. Schout te Middelburg. 's Hertogenbosch 18 Aug. Is geslaagd: B. J De Mei), Serooskorke. Geslaagd voor de akte Fransch lager onderwijs de heer N. \V. de Vin van Haamstede, thans onderwijzer te Rotter dam. Poging tot doodslag. Bij beschikking van de Rechtbank te Middelburg is rechtsingang verleend in de zaak tegen A. M„ 22 jaar, arbeider, gebo ren en wonende 'te Eede, thans gedetineerd te Middelburg, verdacht van poging tol doodslag doo-r middel van een revolver schol. Geld leening Clinge. De inschrijving op een 4 pet geldlee- ning van f 15.000 ten behoeve dezer ge meente is opengesteld lot 13 September in. s. tegen een koers van tenminste a pari. De leening is verdeeld in 150 oblig. van f 100. De storting moet geschieden in 4 termijnen. Geld leening Ter Neuzen. God. Staten van Zeeland hebben goed keuring verleend aan het besluit van den Gemeenteraad te Terneuzen, tot het aan gaan van een geldleening van f 7500. Een goede les. Elk staatsburger wordt geacht de wetten des lands te ken nen. Dat is z,oo in theorie, doch dat de practijk anders uitwijst, heeft een win kelier in een onzer provincie-plaatsen er varen. Een poos geleden wist een reiziger in papier hem te bepraten, eene flinke hoe veelheid inwikkelpapier te koopen. Toen de partij werd geleverd, bleek er ruim 20 pCt. te weinig te zijn en de partij boven dien van zoo slechte hoedanigheid te we zen, dat onze winkelier ter plaatse van inwoning voor lager prijs stellig beter papier zou hebben ontvangen. Hij weigerde dan ook te ontvangen en ten langen lest© volgde ten zijnen gunste een vonnis, waarbij bij in het gelijk werd 'gesteld en de koop nietig werd verklaard. Onze winkelier meende nu van het „koopje" af t© zijin. Doch hij had gerekend buiten de rechts kennis van den leverancier. Immers zes weken la,ter stond deze met een deurwaarder en diens getuigen benevens de volle hoeveelheid besteld pa pier voor zijn deur. Of hij 'tmaar wilde accepteeren; er ontbrak geen velletje aan; er was zelfs nog iets hoven het gewicht, „voor het indrogen ziel. u,". Onze winkelier naar een advocaat, die zich heel het geval deed uitleggen en hem ten slotte ried, zich maar niet meer te verzetten, omdat anders weer een pro cedure zou volgen met. ail© daaraan ver bonden kosten. Wait was er gebeurd? be .winkelier had verzuimd - eu hij heeft niet. geweten dat hij dit moest doen, omdat noch kantonrechter noch wie ook hem gewezen heeft, op die verplichting bijl exploot aan den papierleverancier binnen zes weken het vonnis te doen beteekenen. Een goede les voor andere kooplieden, die niet zoo juist de wetten des lands kennen. Onsmakelijk ontbijt. In de keu ken van de Waalkazerne te Nijmegen is hij de bereiding van liet ontbijt voor de manschappen oen broodje opengesneden waarin meneen volwassen muis vond! II a e g s c hIemand, ongehuwd, be middeld, veelal buiten Den Haag ver blijf houdend voor 't behartigen van eigen zakelijke belangen, huurde onlangs op een der meest deftige punten onzer stad te gen Hinken prijs gemeubileerde kamers, 'tWas er goed, netjes, 't Eenig euvel was, dat ze hem drie dagen later weer werden opgezegd, dus nadat hij nauwe lijks zijn koffers had uitgepakt, zijn klee ding opgeborgen. Waarom of Ja, ziet u, een reden die zijn persoon gold was er volstrekt niet, in 't geheel niet. Maar, ziet u, ze konden de kamers verhuren aan den secretaris van die en die legatie, juist even nadat meneer ze gehuurd had. En, ziet u, zoo iemand dat 's niet de eerste de beste, dat kan men zich toch niet laten ontgaan, nietwaar? Deftigheid, mooie stand, legatie-secretaris enneenfin, da t zou meneer zelf ook wel begrijpen. Maar meneer snapt er niets van. Dat komt omdat ie geen Haegenaar van ge- boprte is, denk 'k. (Nieuwe Crt.) Toetoedeloe. Hoopjes Engelschen in de ruime Haagsche stationshal wanhopig delibereerend over 't verschrikkelijke nieuws uit Brussel, wat ze zoo erg niet zouden vinden, als ze maar niet juist plan gehad hadden er heen te gaan „And the man of the hotel, why didn't he tell us so?" En ze loopen dooreen en schreeuwen hun leelijk taaltje en zijn toch niet ongedistingeerd, dat zijn Engelschen nooit. Waarheen? Zwitserland? „But we have our tickets!'' Een van de dames houdt vol„Al was héél Brussel afgebrand, ik heb nu eenmaal mijn kaartje en mijn kamers". „But dear!" „Oh, never mind". Maar de gids beduidt, dat alles nu wel erg in de war zal zijn ginds, dat 't reisbureau die tickets wel terug zal nemen. Een paar anderen loopen rond, roepen dan tegen de hoofdgroep: „We might go to Spa!" Maar dat wil niemand. Dan één, die al de platen, photo's litho's en wat dies meer zij, die onze stationshal versieren, nauwkeurig bekeken heeft, zegt: „We might go to the Loo" (toe the Loe). Eén is er maar, die met hem mee wil, de anderen kennen het, raden den tocht af. Maar onze Engeischman houdt vel en met (achter hem) den stationskuier, die, geduldig lastdier, trouw achter zijn tijdelijken baas aandraaft, gaat het naar het loketje. NiemandKloppen nog eens kloppen en eindelijk werkelijk een heer die vraagt„Yes De Engeischman met zijn liefste neus geluid vl-aagt„Two to the Loo", (toe toe de loe!) De ambtenaar, goed gehumeurd, antwoordt„tratralala" en dicht valt het deurtje voor den neus van onzen verbaasden Brit. Weer tikken weer dezelfde heer „Yes Sir „Two to the Loo!" Maar een herhaalde grap is geen grap meer en de ambtenaar, een beetje kregel, zegt„I have no time for nonsense, Sir." „Two to the Loo 1" herhaalt de Engeisch man woest en dan tot verduidelijking schrjjft hij „Loo." „Oh!" echiot de heer in 't loketje „oh two the Loo?" (Vad.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2