UIT ZEELAND. Ingezonden Mededeeling. Malaria (Binnenkoorts) Rechtszaken. gaat meestal gepaard met verschijnselen als bleefee, slechte gelaatskleur, huiduitslag, uitputting, hoofdpijnen, doffe pijnen in borst, rug of lendenen, lusteloosheid, hui veringen en slapeloosheid. Een slepende, wellicht doodelijke ziekte kan weldra het gevolg van dezen toestand zijn. Een tijdig gebruik der Palm-Pillen echter zal het ge vaar bijtijds keeren en U weder gezond en sterk maken. Het bloed wordt als het ware hernieuwd en de gezonde blos keert terug. Duizenden menschen in de geheele wereld hebben dat ondervonden. Maar men wachte niet te lang. De Palm-Pillen kos ten per doos slechts 60 cents en zijn ver krijgbaar bij de voornaamste Drogistr.h en Apothekers. Cantraal-Dêpot278 Heeren gracht, Amsterdam. (14.) Uit de menigte werden eenige revolver schoten gelost. Tegen den drager der roode vlag is proces-verbaal opgemaakt, waarna de mee ting kalm verliep. Wilhelmus van Nassauwen. Naar de „N. R. Crt." verneemt, heeft de minister van oorlog bepaald, dat voortaan de melodie van het Wilhelmus zooals die tot nu bij plechtigheden van militairen aard door militaire muziekkorpsen ten ge- hoore werd gebracht in het vervolg zal worden vervangen door de melodie van Valerius van 1626. Een oud kanon. Reuter seint uit Kopenhagen Het pantserschip „Evertsen" onder com mando van den kapitein ter zee H. H. Schoonhoven wordt Maandag 15 Aug. te Kopenhagen verwacht, teneinde een oud Hollandsch kanon, in Oeresune opgevischt en door de Deensche regeering aan de Nederlandsche ten geschenke gegeven, aan boord te nemen. Dit stuk heeft eertijds behoord tot de bewapening van het Hollandsche oorlogs schip „Brederode", dat deel uitmaakte van de Hollandsche vloot, die zich onder Jacob van Wassenaar van Obdam op weg naar Kopenhagen 8 Nov. 1658 door deZweedsche vloot heensloeg, die bij Kronberg opgesteld lag, waarbij de „Brederode" zonk. Het is later gevonden tusschen Succensten en Ispergande iu vier vademen diep water. Het opgevischte kanon is een 18-ponder van het zoogenaamde Pinbanker-type. Zwemmen. Eduard Meyer zwemt over de Zuiderzee. Men seint ons uit Enk- huizen d.d. 9 Aug.: Eduard Mejjer, die hedenmorgen 8 uur 25 van Stavoren was afgezwommen arriveerde in den besten welstand 3 uur 30 te Enk huizen. Het enthousiasme was enorm. Men seint ons nog nader uit Enkhuizen De heer Eduard Meijer, die heden over de Zuiderzee zwom, verklaarde niet bijzon der vermoeid te zijn. Hij kleedde zich dan ook zeer opgewekt in het bijzijn en onder het hoerageroep van het van alle kanten toegestroomd publiek aan. Meijer voelde zich slechts wat stijf in de leden. Onmid delhjk nadat hij het water verlaten had begaf hij zich naar de Poort van Cleef alwaar natuurlijk het noodige genuttigd werd. In het geheel was onze kloeke zwemmer gedurende 6 uur 46 minuten in het water geweest. Na het eerst6 ontbijt liet Meijer zich kalmpjes scheren. Omtrent den tocht zelf seint men nog aan de „Enkhuizer Courant" Te 8.50 hedenmorgen werd de gasboei het Vrouwenzand bereikt. Meijer had hier precies 1 uur 25 min. over gedaan. Er was toen 5000 M., de afstand tusschen Stavoren en het Vrouwenzand, afgelegd. Toen men de „Holland", de veerboot vau de Holland—Frieslandljjn passeerde brak er op de boot een daverend gejuich los en onze kampioen beantwoordde deze huldebetuigingen met handgewuif, hetgeen opnieuw een hoerageroep deed losbreken. De geheele reis is 22 K.M. Te half vier arriveerde Meijer te Enkhuizen. Als bijzonderheid deelen wij nog mede dat de zwemmer 6 K.G. is afgenomen. N.B. Het eerste telegram werd gisteren op de gewone wijze aan ons bureau gebulletineerd. (Red.) Goes. Hel concert door ,,Euphonia." gisterenavond inde sociëteitstuin V. O. gegeven, werd door een belangstellend publiek met aandacht aangehoord. Som mige nummers van het program kwamen zeer goed tot hun recht, zooals b.v. „Sourire d' avril". De heer Mannhardt dirigeerde de eerste 3 nummers, daarna nam de heer Horst dén dirigeerstok over. Hedenmorgen om half zeven was het een heele drukte aan hei station alhier. De oorzaak hiervan was, dat op dit uur de pleziertrein Van Vlissingen naar Brussel zou binnenstoomen. Eindelijk kwam de trein en stapten de plezier reizigers in. Reeds 4 wagons waren vol en hier vulde men ook den vijfden wa gen. Er was reeds een opgewekte stem ming, wellicht ook urn liet mooie zomer weer. Nader meldt mien, dat het aantal ver kochte plaatsbewijzen voor dezen trein in onze gemeente circa 100 bedraagt. De liefhebberij voor deze reis was hij de plattelandsbevolking grooter. Aan de klei ne stations waren zoowat alle beschikbare kaarten verkocht. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg. In de gisterenmiddag te half vier ge houden vergadering van bovengenoemde Kamer werd hel nieuw gekoz-en lid, de heer C. A. Schuit©, op de gebruikelijke wijze als zoodanig geïnstalleerd. Van den directeur-generaal der Staats spoorwegen was een schrijven ingekomen, waarin medegedeeld wordt, dat niet vol daan kan worden aan het verzoek der Kamer, om met de a.s. winterdienstre- geling sneltrein 80, die te 5.33 uit Vlis singen vertrekt te Middelburg en te Goes te doen stoppen. lil een schrijven van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, wordt de Kamer verzocht om overeenkomstig het verlangen der Servische regeering een certificaat van oorsprong af te geven voor naar dat land uit te voeren goederen. Dezelfde Minister doet namens H. M. de Koningin mededeeling van het over lijden van H. K. II. de Prinses vom Wied. Medegedeeld werd, dat hij rondschrijven besloten is gunstig te adviseeren op een door den ontvanger der directe belastingen enz. aan den directeur van dien dienst voorgestelde wijziging in het openstellen van het kantoor van den ontvanger. Door deze wijziging zal het kantoor in het vervolg geopend zijn voor de di recte belastingen van 91 en 21/24 en voor de invoerrechten en accijnzen] van 91 en 21/2 41/2 uur. Door de commissie voor de maand Juli is rapport uitgebracht inzake een verzoek van adhaesie van de Kamer van Koop handel te Tilburg voor een door die Ka mer aan de Tweede Kamer gezonden ad vies inzake de voorgestelde wijzigingen in de Arbeidswet. Dit rapport luidt als volgt: ,,Als gevolg vhn de Wet van 11 Juli 1908 Stbl. no. 225 moeten in de arbeids wet wijzigingen worden aangebracht. Deze wet, die een overeenkomst is tusschen een aantal landen, geeft voorschriften om-, trent arbeid van vrouwen, speciaal met het oog op de nachtrust. De regeering wenscht nu van deze ge legenheid gebruik te maken ook nog een aantal andere wijzigingen aan te brengen. Tegen deze wijzigingen, waarover de Nijverheid niet in de gelegenheid geweest is zich uit te fvpreken, worden van ver schillende zijden bezwaren gemaakt. De Kamer te Tilburg acht het daarr om 'van belang, dat voorhands alleen worden behandeld die onderwerpen, die een uitvloeisel zijn van bovengenoemde wel van 11 Juli 1908 en die voor 1 Januari moeien wonden Vastgesteld en dat voor het overige aan belanghebben den gelegenheid zal worden gegeven even tueel© bezwaren tegen het ontwerp in te brengen. In dien zin deed zij1 een verzoek aan de Tweede Kamer en verzoekt daarop adhaesie. Zonder dat de Commissie zicli nu reeds in de détails van de voorgestelde wij ziging heeft verdiept, kooit het haar, mede op grond van de vele adressen die leeds tegen het ontwerp werden ingediend, voor, dat er alleszins termen bestaan een ver zoek ais door de Kamer te Tilburg ge daan te steunen. Mocht do Tweede Kamer zich dan met het denkbeeld van aanhouding der bepa lingen, die niet bepaald voor 1 Januari 1911 moeten zijn vastgesteld kunnen ver eenigen, dan kan door de Kamer van Koophandel het ontwerp nader onder de oogen worde ngezien. De Commissie stelt derhalve voor aan de Tweede Kamer een adres te richten, waarbij zij wordt verzocht de voor schriften, wier vaststelling niet vóór 1 Januari 1911 behoeft gereed te zijin aan te houden, opdat de nijverheid in de ge legenheid zij', daarover haar oordeel uit te spreken. Naar aanleiding van de door B. en W. opgemaakte voorloopige lijst van kiezers voor de Kamer, stelt de commissie voor, om die lijst goed te keuren met uitzon dering van F. B. den Boer, die niet meer bestuurder of medebestuurder is van een tak van handel. De Kamer besloot overeenkomstig de rapporten der maandcommissie inzake de arbeidswet en de kiezerslijst. Nog was ingekomen een afschrift van een door de Handelsreizigers-vereieniging Noord-Brabant, te Tilburg, aan den minis ter van waterstaat gezonden adres inzake abonnementstarieven op de staatsspoor wegen. Het werd gesteld in handen der maand commissie. Hedenmorgen is met een slang dei- waterleiding en de noodige bezems en vegers de heele markt afgeschrobt om het vuil der kermis te verwijderen, nadat Maandag en gisteren successievelijk de tenteniers hun kramen hadden ingepakt. Jammer dat weer evenals vorige jaren de wafel en poffertjeskraam van Smits is blijven staan. Dit ontsiert ons fraai marki- plein zeer en het is jammer, dat men die kraam niet evenals die oliebollen en koekkramen, die een plaats vinden op Groenmarkt, Pottemnlarkt en Houtkade, een ander plaatsje, b.v. ook op de Groen markt aanwijst. Voor den heer Smits zou dit geen schade zijn, en het marktplein ware niet ontsierd. Vlissingen. Door de Schietvereeniging „Voor Vaderland en Koningin" alhier, aangesloten hij de Vereeniging Volksweer baarheid, zal ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan op den 20sten tot en met den 24sten Augustus e.k. op het schietterrein aldaar een groot schietfeest worden gehouden. Aan dezen wedstrijd, waarbij geschoten zal worden volgens het programma van den Zeeuwsehen Schietbond (het, oorlogs- schieten) en de oude schietniethode, kan iedere Schietvereeniging in Zeeland deel nemen. Er zal geschoten worden op af standen van 150, 100, 20, en 12 Meter. Op elk dier afstanden wordt een korps- wedstrijd gehouden, waarvoor 39 korps- prijzen beschikbaar zijn, die zullen wor den uitgereikt in medailles met geld en diploma's. Tevens zijn op 150 en 20 M. zooge naamde Eerebanen ingelegd, waarop eveneens medailles met geld en diploma's zijn te behalen. Behalve de aan dit concours verbonden vrije banen wordl een ieder, die daar aan deel neemt, gratis de gelegenheid aangeboden op kunstvoorwerpen te schie ten, waarvan de totale waarde f 100 be draagt. Van liet. Vorstelijk Huis onlving de ver eeniging 3 medailles, die als eereprijzen worden uitgeloofd, terwijl reeds door 25 autoriteiten, zoowel in als buiten onze provincie medailles werden beschikbaar gesteld. De prijsuitreiking zal feestelijk plaats hebben in de daartoe versierde zaal van het concertgebouw aldaar, waar alle schutters, die voor een prijs in aanmer king mochten komen een feest zal wor den bereid, terwijl overigens tegen intro ductie toegang zal worden verschraft. Het. .geheel belooft een schitterend feest van Volksweerbaarheid te worden, dat nog zelden iri Zeeland op dit gebied heeft plaats gehad en de moeite loonen zal aan een en ander deel te nemen. Hedenmiddag werd alhier de dooi de vereeniging „Vlissingen Vooruit" ge organiseerde huisvlij'ttentoonstelling geo pend. Bij deze opening werd het woord ge voerd door den lieer \V. L. Winketman, voorzitter van genoemde vereeniging, en Jhr. Mr. A. A. van Doorn van Koude- kerke, burgemeester van Vlissingen en lid van liet Eere-Comilé voor de tentoonstel ling. In de ruime zalen van het gebouw „de Oude Vriendschap" zijn de verschil lende inzendingen van houtsnijwerk, schilderijen, teekeningen, fotografieën, schepen, handwerken, machines, enz. keu rig gera ngschikl. Al deze inzendingen ge- veil blijk wat in den zoogenaanwlen „le ge ntijd" kan worden gewrocht. Verder hebben verschillende firma's ter opluis tering hunne waren geëtaleerd. Er zijn heel wat meer inzendingen dan up de. vijf jaar geleden door dezelfde vereeniging georganiseerd© huisvlijtten- toonstelling. Gedurende den duur der expositie, die tot. 22 dezer geopend blijft, zullen ver schillende concerten plaats hebben, terwijl ook liet optreden van specialiteiten en van Cocadorus op het programma staan. Men is nog steeds bezig met. po gingen om de lading v,an de onlangs aan gevaren en bij Breskens op een plaat gezelle Russische schoener Capella te her- gen. Tot heden waren deze pogingen ech ter te vergeefseh. Het is nog niet. ge lukt het. zijdek te doen springen. Wel is een, gedeelte van het want naar Vlis singen gebracht, maar van liet greenhart- hout, waarmede het schip geladen is, heeft men nog niets kunnen bergen. Tot schatter voor de personeel© be lasting in plaats van wijlen den heer A. .1. H. van Schaik, is benoemd de heer S. M. Polak. De heer W. L. Winkelman herdacht de vorige week den dag waarop hij vóór 25 jaar tot lid van den gemeenteraad werd gekozen. Zierikzee. Maandagavond werden de Teizigers uit de tram, die omstreeks half tien uit de richting Steenbergen te Anna Jacoba aankomt, tusschen de halten La- gonweg en Gehucht aan den Noorweg verschrikt, doordat vermoedelijk met buks of revolver een schot werd gelost. Een ruit werd beschadigd, doch de ko gel is niet binnen gedrongen. lersske. Maandag is alhier de tweede benzinemotor-boot, voor de oestervissclie- rij bestemd, aangekomen. Er volgen er nog meer, o.a. een, die ook voor He Noord- zeerisscherij dienen kan. Do proef, alhier genomen met het nieu we motorschip van den heer P. Pols, hoeft uitstekend voldaan. Zeer waarschijnlijk zal deze eersteling door andere, gevolgd worden. Kattendijke. De uitslag der Maandag alhier gehouden stemmingen voor twee leden van den raad is als volgt: In de vacature J. L. Veltman werden uitgebracht to Wilhelminadorp op de hoe ren P. Dingemanse 32 en P. J. do Wilde 33 stemmen, van onwaarde 5 biljetten; te Kattendijke respectievelijk 13 en 70; van onwaarde 3 biljetten, zoodat geko zen is de heer P. .1. de Wilde. Voor de vacature A. van Putte stem den te Wilhelminadorp op den heer J. Dagevos 34 en te Kattendijke 68 kie zers, op den heer P. Korstanje onderschei denlijk 31 en 15, van onwaarde 5 ten 3 biljetten. Gekozen is alzoo de heer Dagevos. Heinkenszand. De Weleerw. Heer M. Pover, zoon van Mejuff. Wed. A. Pover, zal den 14en dezer te Leuven priester worden gewijd en den '21 en daaraan vol gende in onze parochiekerk zijne eerste H. Mis opdragen. 's Heerenhoek. De heer A. R. de Jong, thans hulpprediker te Tilburg heeft het beroep naar hier als predikant aange nomen. Hansweert Dinsdagmiddag werd dooi den Rijksveldwachter K. alhier een per soon uit Kieldrecht aangehouden, ver dacht van diefstal van een rijwiel, het welk hij later bekende te Be-veren (Bel gië) te hebben weggenomen. Hij werd m het arrestantenloikaal alhier opgesloten in afwachting van nadere jnslitiëele orders. Kapalle. De smid Van Ilee, had gis teren het ongeluk, bij het verrichten van werkzaamheden aan een niaaimaohine, zich zoodanig te verwonden a,an een der mossen, dat terstond geneeskundige hulp ingeroepen moest worden. In de gisteravond gehouden verga,- 'dering der Handboogsociëteit do Pauw" is besloten een concours te geven op den lossen en vasten vogel op Zaterdag 17 September a.s. Ellewoutsdijk. In de vergadering van de Handboogsociëteit „Zorgvliet" alhier, gehouden den 6en dezer, zijn tut leden van het Bestuur herkozen de heeren Joh. van Liere en M. P. van Liere, terwijl er ook besloten is, om met Neuzensche kermis eene buurtscJiieting te houden. Nisse. In den avond van 9 Augustus overleed alhier dhr. Jacobus Nieuwen- huijse na een lang lijden in den ouder dom van bijna, 73 jaren. Een reeks van jaren is hij werkzaam geweest in gemeentezaken. In 1871 word hij benoemd als raadslid en werd kor ten tijd daarna gekozen tot wethouder, welke functie hij heeft bekleed tot 1883 en werd toen benoemd tot gemeente-ont vanger, welke betrekking hij bleef be houden, hoewel in den laatsten tijd ge steund door zijn zoon die tot waarne mend ontvanger was aangesteld. Ook was de overledene ontvanger van 't burgerlijk armbestuur. Tholen. De toestand van don burge meester blijft gunstig; de toestand was echter zóó dat de geneesheeren verboden iemand toe te laten, zoodat volkomen rust hoop geeft, dat weldra algeheel herstel zal intreden. Natuurlijk deden allerlei verhalen in verband mei den moordaanslag de ronde. Wij hebben ge ïnformeerd naar den wegens dronken schap ontslagen gemeenteveldwachter Kaan. Een agent, die te Zierikzee ge lijktijdig circa 15 jaren geleden met hem in dienst aldaar was, deelde ons mede, dat hij in dien tijd een degelijk en op passend persoon was, die in geen geval misbruik maakte van sterken drank. Ge plaatst te Tholen schijnt langzamerhand gebruik over te zijn gegaan tot misbruik, terwijl huiselijke omstandigheden daarop misschien mede geïnfluenceerd hebben, daar algemeen bekend is, dat huiselijke twisten, die soms zeer lioog liepen, niet zelden voorkwamen. Toen iiij een veer- tien dagen vóór zijn ontslag hij gelegen- - beid van een muziekuitvoering op de markt, weder dronken was en een jon gen een afstraffing gaf, schijnt de maat volgeloopen te zijn. Bij een bezoek op den avond van den aanslag op den bur gemeester, verweet hij hem, dat het zijn schuld was, dat hij uit zijn betrekking was untslagen, waarop nog door den burgemeester geantwoord schijnt, dat hem genoeg waarschuwingen waren ge geven, dat lang genoeg verdraagzaam heid was getoond, en daarop blijkt de aanval te zijn geschied; een snede van 18 c.M. lang hij een diepte van ruim 3 cenimeter; de burgemeester, die vrij zwaar is, schijnt het leven te danken te hebben aan die lichaamsgesteldheid. Op straat heeft Kaan aan twee personen te kennen gegeven een moord gepleegd te hebben en hel mes, waarschijnlijk een scheermes, zou in de haven geworpen zijn, maar werd nog niet teruggevonden ondanks de vele moeite, die men (laar voor reeds heeft gedaan. Naar ons wordt gemeld zou bij het getuigenverhoor te Zierikzee de dader te kennen hebben gegeven, dat hij nergens van wist. In den vooravond bevond hij zich vermoedelijk in dronken toestand en heeft een scheermes vertoond, waarbij tevens bedreigingen zouden geuit zijn tegen personen, die hem broodelaos zou den gemaakt hebben. Kort voor den aan slag bracht hij een bezoek aan den ouden wethouder Hollestelle, die een vermoe den kreeg, dat Kaan plannen maakte om zichzelf van het leven te berooven, ter wijl een financieele steun geweigerd werd. Ontroerd dat bleek hij de dagen vooraf toch in sterke mate heeft hij daar afscheid genomen en is na nog een herbergbezoek, naar zijn slachtoffer ge gaan. Of ook nog een opzichter mede gevaar heeft geloopen is een vraag, die ook druk besproken wordt. („Hand.") Groede. Bij kon. beslui I is een pen sioen verleend van f 354 aan N. Been, eervol ontslagen lichtwachter aan boord van 's rijks lichtschip „Haaks", en een van f 176 aan den eervol ontslagen licht wachter bij de verlichting op de Wester- schelde alhier A. Burgers; het laatste pen sioen te genieten hoven het hem toege kende pensioen van f360 'sjaars als ge wezen korporaalstoker bij de zeemacht. Z. Hulst. Door de goede zorgen van den heer R. Borm, Voorzitter van de Afdee- ling Hulst van den Boerenbond, zal oji 15 Aug. a.s. tegen verlaagden prijs een extra-trein rijden naar Brussel. Aan de reis met dien trein kunnen deel nemen alle leden van de verschillende afdeelingen van den Boerenbond met hunne familieleden. Kadzand. Alhier overleed dhr. .1. Cup- pon, tot voor korten tijd dijkgraaf van het cal. waterschap Tienhonderd, presi dent van het college van kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk en directeur van (le Ond. Brandvv. Mij. te Groede. Philippine. In de week van 31 Juli 7 Augustus werden aan de haven gelost 5312 balen mosselen. Hiervan gingen naar de vaste afnemers in België eri Frankrijk 4221 balen en tiaar de Hollandsche en Belgische venters 1635 Biervliet. Dhr. J. Sturm is bij kon. besluit benoemd tot gezworene van den Angelinapolder. De Onderlinge Verzekerings-maatschap- pij tegen hagelschade in Zeeland, uitge zonderd het voormalig IVe district zal over dit jaar ongeveer I' 10.000 aan hare deelnemers hebben uit te betalen we gens geleden hagelschade. Door Ged. Staten van Zeeland is aan den heer N. F van Dijke, ontvanger tier gemeente Kruiningen vergunning verleend tot het gelijktijdig waarnemen der betrek king van tijdelijk secretaris aldaar, terwijl aan den heer A. Stevonso, gemeente-ont vanger te Schore eenzelfde vergunning weid verleend. Op do tentoonstelling te Brussel is met een gouden medaille bekroond het bac teriologisch station te Bergen-op-Zoom van hot bestuur der visscherijen op de Schelde en Zeeuwsehe stroomen. dat on der leiding staat van den heer Heijmiann. Dit station is uitsluitend bestemd voor het onderzoek van liet Sc-heldewater en van oesters en mosselen, 0111 op gronil vau de resultaten certificaten van on besmetheid dezer schelpdieren te kun nen afgeven, ter geruststelling en zeker heid van de gebruikers daarvan. M. C over den geestestoestand van tiara zijne ouders le Lochein doodde. SpORT. Luchtvaart. Drie militaire aëroplaans, die uil Mour- melon vertrekken waren, kwamen Maan dag te Nancy aan, na gepasseerd te zijn over Tuul en Verdun. De tocht wardt uit. militair oogpunt als buitengewoon belang rijk beschouwd. In tegenwoordigheid van een groot© menigte en hij prachtig weer vertrokken Zuni lag uit Issy-Ies-Monllneaux (bij Pa rijs) negen aviateurs voor den tocht Pa rijsTroyes (135 K.M.) van den lucht toer over liet Oosten van Frankrijk. Aubrun vertrok het eerst te 5.3, daarna Le Blanc, Mamet en Lindpainter. Om verschillende redenen daalden Bielevu- cie, Busson en Bregi na even gevlogen te hebben^, weder neer. B;ij prachtig weer daalden Aubrun en Le Blanc, na een mooie reis zonder in cidenten te 6.53 te Troyes .neder. Lind painter daalde te 7.30 's morgens neder, Mamet te 10.30, Legagneux te 11,50, Weymann te 2.29. Busson daalde plotseling te 7.54 neer. De aviateur bleef ongedeerd, zijn toe stel werd ernstig beschadigd. Een ontrouw ambtenaar. Zooals men zich zal herinneren werd op 13 Mei j.l. te Middelburg gearres teerd de commies ter secretarie, tevens ambtenaar van den Burgerlijken Stand, G. ter M., welke arrestatie aldaar groot op zien baarde. Nadat tot tweemaal toe door de recht bank het bevel tot gevangenhouding met 30 dagen was verlengd, is thans deze ontrouwe ambtenaar naar de openbare terechtzitting verwezen, beklaagd van verduistering in zijn hoedanigheid- van ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Wegens afdreiging bij middel van ge schreven brief werd Dinsdag door (le Mid- delburgsche rechtbank tot een maand ge vangenisstraf veroordeeld een 21-jarige vrouw uit Boschkapelle. De heeren C. Bijl, arts, eersle genees heer, Dr. N. .1. A. Francken, tweede ge neesheer aan het krankzinnigengesticht te Zuttfen, zijn met den heer A. .T. M. le Nobel, arts, eerste geneesheer aan hef Groot G raffel, door do rechtbank be noemd tot het uitbrengen van een rapporl

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2