Ingezonden Mededeeling. UIT ZEELAND. Sociale Berichten. GEMENGD NIEUWS. HUIDUITSLAG is meestal een gevolg van Malaria (Bin- nenkoorts) en alleen een specifiek, on feilbaar geneesmiddel voor deze ziekte kan den huiduitslag dan ook slechts tegengaan en genezen. De Palm-Pillen zijin zulk een geneesmiddel en genezen alle mogelijke vormen van huiduitslag indien men ze vol gens de gebruiksaanwijzing inneemt. Pro beert ze tijdig vóór het te laat is, vóór dat de aandoening ongeneeslijk blijkt en de gevolgen meestal wanhopig zijn. De Palm-Pillen werken rec-htstreeksch op het bloed en reeds bij de eerste dosis zult ge, indien de aandoening tenminste niet te hardnekkig is, verlichting ondervinden en den huiduitslag minder zien worden totdat ze allengs gehéél verdwijnt. De Palm-Pillen kosten per doos slechts 60 cents en zijn verkrijgbaar hij1 de voor naamste Drogisten en Apothekers. Cen- traal-Depöt: 278 Heerengracht, Amster dam. (12) Goes In onze gemeente werd Dinsdag de verjaardag van H. M. de Koningin- moeder door het uitsteken der vlaggen en klokkespel herdacht. De muzikale wan deling, 's avonds door „Euphomia" onder namen, werd door uitstekend weder en een enorme belangstelling van het publiek begunstigd. De Maatsch. tot Expl. van Staats spoorwegen zal Woensdag 10 Augustus a. s. een pleiziertrein laten loopen van Vlissingen, Middelburg, Goes, Bergen-op- Zootm en tusschengelogen stations naar Brussel. Vertrok uit Goes 'smorgens om ongeveer half zeven. Vertrek dienzelf den avond nit. Brussel omstreeks 9 uur. Men raadplege de aanplakbiljetten of vrage inlichtingen bij den stationchef. Reeds van hedenaf zijn plaatskaarten te verkrijgen tot en met Dinsdag 9 Augus tus. Slechts een bepaald getal kaarten wordt verkrijgbaar gesteld. De prijsver mindering is zeer aanzienlijk. Voor reis- lustigen en tentoonstellingliefhebbers een buitenkansje I Dinsdagmiddag te twaalf uur voelde een bejaard marktbezoeker zich onwel worden en zakte op den hoek van het hótel „De Zoutkeet" ineen. Dooi- hulp vaardige lieden werd hij1 overeind geholpen en met een dronk frisch water bijge bracht. Na in den winkel van den heer Meijering wat te hebben uitgerust, kon hij spoedig daarop zijn weg voortzetten. Middelburg Het zal de bouwonderne mers en de onder hen staande werklie den in den eerstkomenden tijd niet slecht gaan. Er hangen verschillende bouwplan nen in de lucht. Verleden week werd het bouwen van een schoolgeboiiuw voor de Christelijke Kweekschool aanbesteed en binnenkort zullen villa's gebouwd wor den op het terrein aa.il het Noordholwerk tusschen den Branderijimolengang en de verleden jaar verrezen villa's tegenover den Buitentuin. Tevens wordt nog steeds .voortgegaan met het in den ouden toe stand brengen der Abdijgebouwen. Eeni- gen tijd geleden werd hij de Abdijpoort aan do zijde van het Koorkerkhof een fraai binnenplaatsje zoo veranderd, dat het inplaats van door een muur door een hek van de openbare straat gescheiden is, en thans den voorbijganger een aardig kijkje geeft op dat gedeelte der oude ge bouwen. Ook met het restaureeren der Gistpoort en de daarbij' gelegen gebouwen wordt steeds voorgegaan en reeds is voor ieder te zien dat deze gebouwen weer een fraai plekje meer aan Middelburg zullen geven. De misdienaars onzer Parochiekerk maakten Maandag j.l. een uitstapje per rijtuig over Koudekerk, Biggekerk en Dom burg naar de bekende uitspanningsplaats „de Oranjezon". Te Domburg werd halt gehouden en was ondanks het verbod van bezorgde ouders, een algemeen „pootje baden" aan de orde. Dat de jongelui zich vermaakten, behoeft niet gezegd. Hoogst voldaan over al het genotene en begiftigd met een aar dig souvenir, keerden de feestgangers 's avonds aan de pastorie en van daaruit in hunne familiekring terug. De R. K. leesbibliotheek zal na ©eni gen tijd gesloten te zijn geweest, binnen kort weder geopend worden. Door de goede zorgen van den onvermoeiden bibliotheca ris, den Weleerw. heer Spoorman, is zij met verschillende nieuwe boeken verrijkt, zoodat het aantal deelen niet ver meer van de twee duizend is. Moge door onze Katholieke stadgenooten een ijverig ge bruik worden gemaakt van deze Roomsobe boekerij, die een schat van goede, degelijke lectuur bevat. De passiespelen in de Kinematograaf op de kermis alhier werden Dinsdagavond door vele Katholieken bijgewoond. Allen roemden ten zeerste het geziene. Vlissingen Men schrijft onsEr is thans sinds enkele dagen een aanvang gemaakt met het dempen der voormalige zoute vest, gelegen bij de Badhuisstraat. Dit dempen geschiedt langs den zgn. natten weg. Het zand wordt bij' het Sloe opgebag gerd en in groote bakken naar hier ge sleept. Vervolgens wordt het. doior mid del van een zandzuiger door een zeer lang buizennet naar de p laats van be stemming gespoten en verkrijgt de ge meente hierdoor in het nieuwe stadsge deelte een zeer uitgebreid bouwterrein, waarvan reeds thans een gedeelte is ver kocht. Men schrijft ons: Het postkantoor te dezer stede is al zeer primitief ingericht en beantwoordt allerminst aan de eischen van het tegenwoordig verkeer. Reeds lang is daarom door ieder uitgezien naar een verandering in dezen toestand en hoewel reeds het vorig jaar door de gemeente een stuk grond in het centrum der stad aan het rijk was verk.ocht. hoorde men nog niets van de bouwplannen. Thans zal echter deze maand de bouw van een nieuw post- en telegraafkantoor worden aanbesteed en zal dus onze ge moente binnenkort 'in liet. bezit komen van een post- en telegraafkantoor, dat ten volle aan de eischen van den dienst zal voldoen. Maandagmiddag werd door iemand op een afgelegen plaatsje op 't strand een kindje slapende gevonden zonder eenig toezicht. De kleine werd opgenomen, waar na het oudere zusje de kleine kwam ha len. Ze niet vindende geraakte het meisje (iloor angst in zoo'n zenuwachtigen toe stand, dat zij haar eigen zusje niet hei- kende, in de meening verkeerende, dat het verdronken was. Zij werd ter verzor ging bij dokter De Koning binnengebracht, waarna de moeder Mej. 11. werd gewaar schuwd. (VI. Crt.) Onze vroegere stadgenoot de heer W. .1. van der Dussen, thans werkzaam bij het onderwijs in Nederlandse-h-Indië te Magelang, behaalde aldaar de arte voor land- en volkenkunde voor Nederlandscb- Indië. (VI. Crt.) De afdeeling Vlissingen van den C'hr. Nat. Werkmansbond heeft in een Maan dagavond gehouden vergadering besloten, ook gelden in te zamelen voor de uitge stotenen te Enschedé. (VI. Crt.) Zierikzee Vergadering van het PI. Com voor K. S. A. op Maandagavond in het Patroinaatsgebouw. Na opening door den voorzitter en ie- zingl der notulen door den secretaris, teel de de voorzitter medio, dat Ons Program tegen het win terslei zoen in druk zal ver schijnen. Naar aanleiding van de in Aug. te hou den vergadering van hel Diocesaan-Comité werd de opmerking gemaakt, dat de hooge reiskosten' het ons Comité onmogelijk ma ken zich I e doen vertegenwoordigen. Het Diocesaan-Comité zou op meer belang stelling kunnen roktenen, wanneer het regelen kon treffen, waardoor het re,is- kosten-bezwaar vervie 1 Alsnu, deed de WelEerw. heer JSchip horst, als rapporteur der Porteleuille-com- missi'O verslag van de voorbereidend© stappen, welke gedaan waren. Daaruit bleek, dat. ruim dertig geteekiende circu laires waren terug gekomen, zoodat een portefeuille beslist levensvatbaarheid heeft. Volgens het voorloopig plain, zou met 1 September de portefeuille zijn ad vies gaan beginnen. Het abonnements geld zal de luttele som van 60 cents per kwartaal bedragen. Om de veertien dagen krijgt elk deelnemer daarvoor een nieuw boekwerk benevens een of meer tijdschriften en geïllustreerde bladen. De eerw. rapporteur li-et een serie tijdschrif ten circuleereu, die voor rondzend in,g in aanmerking 'komen. De Zeereerw. Pastoor stelt daarop voor, de voorbereidingscommissie tot vaste, te benoemen, wal afstuit op hel bezwaar, dat niet alle leden abonné's zijn der por tefeuille. Gekozen worden alsnu de eerw. hoe ren Schiphorst en dhr. de Boer, terwijl een derde lid zal wouden toegevoegd. Tot een van beide heeren kunnen belangstel lenden zich richten om inlichtingen. Verschillende bepalingen werden vastge steld, waarvan o.a. belangrijk zijn de vol gende: Rij de keuze van boeken en Lijd- schritlen zal zooveel mogelijk rekening worden gehouden met de wienschen dei- leden. Tusschentijdsche toetreding is ge oorloofd, mits tegen betaling van bel volle kwartaalsbedrag. Men) verbindt zich voor oen geheel jaar. Uitteraard zijn aan de oprichting' vele kosten verbonden, die men gewoonlijk, vindt uit de hooge contributies ot' uit inleggelden. DÓ leden -evenwel zullen, door de zor gen van het Plaatselijk Comité, hiervan, geen lasten ondervinden. Eenige leden brachten in vierhand met de Portefeuille-kwestie het feil ter sprake, dat. er gevaar bestaat, dat sommigen nu zullen! bedanken voor hun Katholieke bla den. Allen waren bet -er over eens, dat wij als Katholieken VERPLICHT ZIJN, ONZE KATHOLIEKE PERS TE STEU NEN -en dat. iemand, die een met-katho liek blad leest, zeer zeker daarnaast ook minstens een Katholiek orgaan dient te leizen. Het Comité zal met alle moge- lijkei middelen trachten te voorkomen, dat -onze Hoomsche Pers nadeel ondervinde door het aanschaffen der Portefeuille. Na- ampele discussie over dit. punt, werd ■er door een der leden op aangedrongen, dat het Bestuur van het PI. Com. zich zal wenden tot de St. Vincentius-vereeni- ging met een verzoek om een subsidie, teneinde daardoor in de kosten van de Bibliotheek te voorzien. Aldus wordt be sloten. Nadat, een der I-eden nog gevraagd had, hoe het. stond met d-e Middenstands-or ganisatie, bracht de Voorzitter én in zijn hoedanigheid als voorzitter en als mede commissielid, warmen dank aan den w-el- leerw. h-eer iSehiphorst, voor de gewich tige diensten, door hem gepresteerd hij- de voorbereiding vn-n d-e Portefeuille en (beval deze verder in diens belangstel ling aan. Hierna sluiting' met Christe-lijken groet. Zierikzee's Katholieken zijn dus weder eentnuttige instelling rijker geworden! Ho- -p-en we, dal ze vruchten cli-age. Perscomité K. S. A. Met carillonbespelimg en hel uitste ken van de driekleur is de geboortedag onz-er Koningin Emma gevierd. Bijzondere feestelijkheden hadden niet plaats. Kunst e-ii Eer gal hedenavond con cert, in het Slïn-gerbosch, dat, dank zij hel schoon© weder en de goede muziek vele toehoorders trok. Wolphaartsdijk Maandagavond bracht het muziekgezelschap „Wolferts Fanfare" hij den nieuw benoemden gemeente secretaris, den heer J. Goeth-eer, een sere nade. Nadat de benoemde geluk gewenscht was door den voorzitter van het. Hoofd bestuur., werden nog eenige liederen ten gehoore gebracht. Hel, gezelschap werd flink onthaald en met fakkellicht trok liet terug naar het vergaderingslokaal. Een en ander bracht veel volk 'op de been. (M. C.) Biezelinge Maandag was hel. 25 jaar geleden dat de heer .1. Fopma,, hoofd der openbare lagere school alhier, als -zoo danig in functie was getreden. Die dag is niet onopgemerkt voorbijge gaan. Door het uitsteken der vlaggen had het dorp een feestelijk aanzien verkregen. 's Morgens werden door den jubilaris d-e sc h o-o I k inde ren onthaald. 's Middags ontving de heer Fopma van vele zijden gelukwenschen. Zoowel van zijn leerlingen als oud-leerlingen en dorpsingezetenen ontving de jubilaris cadeau x. 's Avonds bracht het fanfare „Ons Ge noegen" van Kapelle het schoolhoofd een serenade. (M. C.) Bij den landbouwer P. Vermue, al hier, is tusschen Zaterdag en Zondagnacht een zwartbont heest in de weide door het hemelvuur gedood. (Z.) Kloetinge Maandagavond bra-ht het muziekgezelschap „Excelsior" een sere nade bij- dhr. Wagtho-, burgemeester al hier; daarna ging men naar de gemeente herberg tot. ongeveer elf uur. Door het gunstige weer was er veel volk op d-e been. Heinkenszand Om voor reclame en kunstwerk naar de tentoonstelling te Brus sel op te zenden, is door den klompen maker dhr. L. Janssen alhier, een prach tige klomp van 73 c.M. lengte en 26 c.M. breedte vervaardigd. De klomp is mooi afgewerkt, kunstig besneden en netjes ge schilderd. In het bericht der intreerede van ds. Bramer (zie ons vorig nummer) werd door onzen correspondent abusievelijk' ge sproken van (le Ned. Herv. Gemeente. Dit moet zijn de Gereformeerde Kerk. Krabbendjjke De aardappelverzending was hier in vollen gang. Men besteedde f 2 per mud vo-o-r de z.g. Eigenheimers, een mooie prijls op dezen tijd van het jaar. Doch plotseling is de verzending op gehouden, wijl de afnemers klaagden over de vele zieke knollen, die zich tusschen de aardappelen bevonden, niettegenstaan de de verzenders zich bewust waren slechts gave aardappelen te hebben ver zonden. Dit nu is een tegenslag voor do vele ver bouwers van aardappelen in deze streek. Aan het postkantoor alhier -en de' daaronder res o-r toerend© hulppostka.ntoren werd gedurende (le maand Juli 1910 in gelegd f 4303,48, terugbetaald f 3523,43. Voorts bedroeg liet aantal verzonden telegrammen 111, ontvangen 114, totaal 255. Ontvangen uitgaande telefoongesprek ken 117, inkomende telefoongesprekken 85, totaal 202. lerseke. Uitgereikt de zilveren me daille voor 20-jarigen politiedienst a in den heer A. P. van Hertum, alhier. Bevorderd tot de lste klasse de knecht aan (le visscherij-politie P. A. van Duin, aan boord „Gier",, alhier, thans '2de klasse. Arnemuiden Bij- kon. besluit is benoemd tot burgemeester van deze gemeente Mr. H. F. Mantsheer. Oud-Vossemeer. Op verzoek is met in gang van 1 October de lieer Timmer eervol ontslagen als brievengaarder.alhier. IJzendijke. D-e gemeenteraad besloot Maandag aan den heer F. J. M. B-evin, secretaris der gemeente, op diens v-erzoek, wegens hooge-n leeftijd, eervol ontslag te verteenen tegen 1 October, met toeken ning van een pensioen h f800. Aan, dan heer F. J. A van de Wall, hoofd van school A, werd, wegens diens benoeming te Schiedam, legen 1 Septem ber eervol ontslag verleend. .Voor -oen nieuw te benoemen hoofd werd wiskunde als verplicht vak ge schrapt. en alleen Fransch g-eëischt. Akte landbouw zal tot aanbeveling strekken en -met f50 beloond worden. De minimum- jaarwedde wordt van f 1.100 op f'1000 teruggebracht. Aangehouden werd hel opmaken ©ener voordracht voor zetters der belastingen; De heeren Bekaai' en Galon bedankten als zoo-danig. (M. C.) Eede. Dinsdagmorgen zijn hier ©en ze vental Italiaansche zwervers 3 broeders, met dxie zoons en -eenie dochter en tw-ee reiswagens over de grens gekomen, doch dooi; de -politie weder naar België terug gezonden. /ij waren in 'I bezit van een paspoort voor alle staten van Europa, geldig voor een tijdvak van 3 jaar. Aardenburg De feestelijkheden ter ge legenheid van hel 40-jarig bestaan van o-ns muziekkorps werden Maandag be sloten door vermakelijke volksspelen, als „strooplikken", „zakloopen", „env-elop- ttrekken", enz. Er was dan ook nog heel wat volk op de been. Het muziekkorps verleende! ook dezen dag welwillende me dewerking. In vete café'» was gelegenheid om te dansen, waarvan een druk.ge bruik werd gemaakt Ter aanvulling van hel verslag in het vorige nummer van ons blad, diene nog het volgende. Er was voor I 102,50 prij zen uitgeloofd. Nut en vermaak van Mal- d-eghem, kreeg f 20, Moerkierke 120, Sinto- Kruis ein Moerkerk© 117.50, Sehoondijke f 12.50, Sleenbrugge en Rreskiens 110, Margu-eriete en Waterlandklerkje f7.50. Door het muziekkorps van Hf. Mar- guérite werd Zondag nog een serenade gébracht aan dhr. lid. Bonte, oud-voor zitter van genoemd korps. Clinge Vrijd agnachl zijn bij den land- houwer P. A. Bek in den Groote Kiel- drechtpolder onder deze gemeente uit diens ongesloten schuur 2 zakken lijin- zaadmeel en t za.k rogge en tarwemeel ontvreemd. Van de dieven ge-en spoor; alleen was waar to nemen, dat 2 perso nen blootvoets waren geweest. Z. Koer. Graauw Zondag vierden de echtelieden Th. CrombeenVlasveld het feest hun ner 50-jarige echtvereeniglng. Door d-e buurt was voor de woning van de jubila rissen een schoone versiering van groen en bloemen aangebracht, waarvoor den bewoners der huurt alle eer toekomt. Ten 6 ure des morgens werd door ka nongebulder het feest aangekondigd en stelden zich voor de woning op: de feest- kroningsco-mmissie, wier voorzitter, de heer J. A. Verhaegen, de krasse oudjes in hartelijke woorden gelukwenschte, hel muziekgezelschap „Nooit Gedacht" en eenige maagdekens, di-e d-e jubilarissen met hunne familie kerkwaarts geleidden om de plechtige H. Mis tot dankzegging bij te wonen. Bij den ingang der kelk werd het gouden jubelpaar een bouquet aangeboden, terwijl het door den Zeer Eerw. heer Pastoor werd gecomplimen teerd. Na de H. Mis begeleidden de Co-m- missiën en Fanfare hen weder huiswaarts. Z. Koer. Philippine. In de week van 2431 Juli werden hier aan de haven gebracht. 4982 balen mosselen. Hiervan gingen naar (le vaste afnemers in België en Frankrijk 3842 balen a 60 K.G. en 1575 ton a 60 K.G. naar de Hollandsche en Belgische venters. Gronde Dhr. A. du Bois, adjunct-com mies ter secretarie to Sloten, slaagde voo-r het diploma van gemeente-secretaris. Oostburg Dhr. J. Horringa, kommies bij de belastingen, is onze gemeente tot standplaats aangewezen. Een betwiste zege. Men schrijft aan de Tel. Onlangs werd t-o-t lid der vroegsc-hap to St. Maartensdijk (eiland Thofen) de heet J. W„ Rosk-es - - vrijzinnig - - met 171 stemmen gekozen. Zijn tegtencandi- daat, de heer P. Galteer, anti-rev., bleef met één stem in de minderheid. Groote vreugde in het vrijzinnige kamp, waar inent dien uitslag stellig w-el had gehoopt, maar niet verwacht. Edoch, men heeft te vroeg victorie geroepenHet stembu reau toch had 3 biljetten van onwaarde verklaard, welke ongeldigheid ze-er be twist wordt. De meerderheid van den ge meenteraad geschouwt de ongeld igvcrkla ring van 2 dier biljetten als -een© daad van groote partijdigheid tegen den a.-r candidaaizij beweert, dat deze wel de gelijk voor den heer Ga keer waren be doeld, en heeft besloten, den heer Rus hes niet toe t-e laten als zevende lid van hun college. Hel laatste woord is a.lzoo gegeven aan 11.11 Gedep. Staten van Zeeland. 0e Braakman. De Belgische minister van openbare wer ken, de heer Delbeke, heeft een bezoek gebracht aan de gemeente Bouchoute, dicht bij de Nederlandsche gemeente Philippine, waar moeilijkheden gerezen zijn omtrent het lossen van mosselen en de afwatering van de polders. De Belgische grensbewoners klageD, dat door de indijking van een gedeelte van den Braakman de afvoer van water uit de Belgische polders in den Braakman is bemoeilijkt. Zij vragen vrije lossing van mosselen aan de haven van Bouchoute, verbetering van do Isabella-sluis en het graven van een vaart van die sluis tot aan den Blaakman („Zei.") De Uitsluiting te Enschede. Aan het Nederlandsche Volk! L. S. Het is u niet onbekend, dat de stad Enschede in deze dagen gedrukt gaat onde.i de gevolgen eener werkstakingen uitsluiting. Het is reeds de 4e week, dat 9U00 arbeiders en arbeidsters in de texiel-industrie slechts een paar dagen per week tot hun arbeid worden toegelaten en daardoor voer een zeer groot gedeelte het noodzakelijkste levens onderhoud derven. Van die 9C00 toch zijn slechts 3U00 bij verschillende vakvereeui- gingen aangesloten. De overige zijn van alle uitkeering verstoken. Het is dus niet te verwonderen, dat in vele gezinnen gebrek, werkelijk broodge brek heerscht, of met den dag voor de deur staat. Ondergeteekenden, ingezetenen van En schede, hebben zicb, op uitnoodiging van deze noodlijdenden, vereenigd tot een comité, om een beroep te doen op de bekende milddadigheid onzer landgenooten, ten einde door uwe giften in staat te worden gesteld, eenigszins den nood te JeDigen. Het comité stelt zich geen partij in den strijd, die tot dezen droeven toestand aan leiding gaf. Immers, het is onmogelijk te verwachten een zóó ruimen toevloed van steun-gelden, dat daardoor eenigermate zou kunnen vergoed worden het arbeidsloon, wat dien duizenden in normale omstandig heden tot levensonderhoud strekt. Maar wij hebben diep medelijden met die gezinnen, waarin honger wordt geleden, medelijden vooral met de toch in ieder geval onschuldige kinderen. Voor deze noodlijdenden doen wij een dringend beroep op uwe milddad gheid, opdat het scherpe zwaard van den honger niet diepere wonden toebrenge d..n naastenliefde en mensche- lijkheid dulden mogen. Uwe giften, hetzij klein of groot, zullen dankbaar door ons worden aanvaard en overeenkomstig het aangegeven doel worden besteed, leder der onder getee- kende stelt zich beschikbaar tot in ontvangstneming van giften Geeft, en geelt spoedig, want de ncod dringt. Ook zoude het ons zeer aangenaam zijn en onze taak zeer vergemakkelijken, wanneer in plaatsen, waar dit eenigszins mogelijk is, een steun comité werd opgericht Wie der lezers stelt zich hiervoor Leschikbaat? Het burger-comité tot steun van de on georganiseerde uitgestotenen te Enschede H. Th. de Bouter, Kapelaan en Adv, R. K. Arb Ver.; G. Elhorst, Lid dei- Tweede Kamer, Prov. Staten en Ge meenteraad G. B. Holst en A. Lange- jan, leden der Prov. StatenDr. A. v. d. Horst, E Loouran, J. Brinkhuis, J. F. Tijhof, H. Voogsgeerd en J. Winkels, leden van den Raad en Justus Weijl, W. F. Harmelink en G. J. Koster. l) Volgens de laatste berichten in het huidig nummer dezer courant is de uit sluiting voorgoed ingevoerd tot aan het einde van het geschil, zoodat geen enkelen dag meer gewerkt wordt. De Conferentie. Door den secretaris van het comité uit de Fabrikantenvereen, werd Maandagmoigen ter kennis gebracht, dat het bestuur Dins dagmiddag te half drie de commissie uit de stakende arbeiders der firma Menco verwachtte aan het kantoor der fabriek Roomweg, om alsdan de bestaande grieven te vernemen. Dit onderhoud heeft tot circa 6 uur geduurd. Van patroonszijde waren de volgende heeren aanwezig: J. Modco, M. Menco, Ter Kuile, Scbolten, Jannink, J. van Heek en W. Spiele, secretaris. Zes leden uit het bestuur der arbeiders namen aan de conferente deel. N.B. Dit bericht werd reeds in het kort door ons in ons vorig nummer onder de Laatste Berichten opgenomen. Red. Geen kinderspeelgoed. Te Utrecht had een 18 jarig jongmensch op de Varkens- markt de verregaande onvoorzichtigheid met een flobei t-pistool te schieten. Gevolg was, dat hi) een 10 jarigen jongen trof. Een bloedende wonde ontstond aan diens lip. De dader koos het hazenpad en wierp het pistool in het water. De politie wist heul evenwel in den kraag te vatten en in te rekenen. De gewoLde is in de Rijks kliniek opgenomen. Afpersing. Vrijdagmiddag vervoeg de zich ten kantore van den notaris Bode te Ginneken een gepensioaneerd zeeofficier uit LeideD, die onder bedreiging geld eischte. Plotseling haade hij een revolver te voor schijn, doch de notaris pakte hem beet een worsteling oatstoud en het schieten werd verhinderd, waarop de bezoeker de vlucht nam. Hij werd door de marechaus see achterhaald. De in beslag genomen revolver was met scherp geladen. Een dame te Chicago droeg in 1885 aan 't bureau eener krant op, alle berichten ever misdrijven, door dGn alcohol teweeg gebracht iD de eerste vier maandeD van het jaar, voor haar uit te knippen. Toen zij ze op een stuk papier onder elkaar had gelakt, had zij een lijst van 70 meter lengte Het zondenregister sprak o. a. van 122 moordenaars, 134 gedoode personen 16 vrouwen en 4 kinderen, die door dronken vaders verwoud waren, 120 geschandvlekte gezinnen, 95 vechtpartijen, 42 zelfmoorden, 6 echtscheiding. Toch had het bureau slechts het derde der in den Staat verschij nende kranten voer dit doel gebruikt.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2