UIT ZEELAND. dat syndicaat de gouden medaille niet daarbij behoorende oorkonde uitgereikt aan prof. dr. M. Treub, gewezen directeur van het departement van Landbouw. De uitreiking had plaats in het Palace- Hotel te Scheveningen, waar tegen het aangegeven uur vele belangstellenden bijeen waren. In een met zorg uitgewerkte rede, bracht de heer Ramaer, vertegenwoordiger van het Algemeen Syndicaat, prof. Treub hulde als geleerde en landbouwkundige. Hij releveerde hetgeen deze als practisch landbouwkundige had gedaan voor de vele Indische cultures in het algemeen en voor de suikercultuur in het bijzonder. Prof. Treub dankte in korte bewoordingen voor het blijk van waardeering hem gebracht, vvaarbjj hjj wees op het noodzakelijke van het bestaan van inrichtingen voor land bouwkundig onderzoek in de tropen en op de voortreffelijke wijze waarop de suiker- proelstations steeds is gewerkt. Maar niet uitsluitend de proefstations doen ditde wy'zo waarop de suikerindustrie in Indië gedreven wordt is niet alleen een roem voor Indië, maar ook voor geheel Nederland. Ten slotte werd de eerewijn rondgediend. Goes. De b ree de Watering Be westen Ierseke. Zaterdag, werd in de Prins van Oranje alhier een verga dering van ingelanden gehouden, onder voorzitterschap van den lieer J. Oele Hz. Aanwezig waren 50 personen, uitbren gende 98 stemmen. Alle ingekomen stukken alsmede het verslag omtrent den toestand van het wa terschap over het dienstjaar 19091910 werden voor kennisgeving aangenomen. Medegedeeld werd, dat tot waarnemend ontvanger-griffier was aangewezen de heer C. D. Vereeke, te Biezelinge, zulks in de plaats van den heer I. D. Fransen van de Putte, die als gezworene ontslag had aangevraagd. De rekening over het afgeloopen dienst jaar werd vastgesteld in ontvangst op f 195.274.435 en in uitgaaf op f 176.547.82, alzoo met een batig saldo van f 18.726.615, zulks met inbegrip van uitgelote, doch nog niet ingewisselde obligaties ten be drage van f 10.000. Uitgeloot werden 9 obligaties a f 1000, nummers 145, 45, 139, 220, 43, 202, 184, 230 en 127. en 2 obligaties a f5000, nummers 13 en 18. Door het bestuur werd het voorstel ge daan om het polderhuis, zonder koets huis, staande aan de Groote Markt, te verkoopen en dan achter het, huis een nieuw gebouw te stichten. Dit voorstel werd bestreden en daarna in stemming gebracht een voorstel van den heer A. Dekker om het polderhuis in gebruik te blijven houden, welk voor stel werd aangenomen met 85 stemmen voor, 9 tegen en 4 blanco. Een voorstel om de perceelen weiland onder Kapelle, thans in pacht bij! den heer J. A. Nijssen aldaar, opnieuw voor keven jaren publiek te verpachten, werd, na breedvoerige besprekingen, zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Door het bestuur werd een ontworpen pensioensregeling van weduwen en weezen van ambtenaren die voor zich in het be staande pensioenfonds deelnemen in be spreking gebracht. Onder ambtenaren worden verstaan: ontvanger-griffier, waterbouwkundig amb tenaar, opzichter en machinist van het stoomgemaal. Aan de weduwen dezer ambtenaren zou resp. f 600, f 500, f 350, en f 350 en aan hunne weezen elk een vierde deel van bovengenoemde, bedragen tot hun 18e jaar uitgekeerd worden. Door de ambtenaren moet 2 pCt. van hun jaarwedde voor deze pensioensrege ling bijgedragen worden. Deze pensioenregeling treedt met 1 Augustus 1910 in werking. Na eenige discussie werd deze pensi oensregeling met 69 stemmen voor en 26 stemmen tegen aangenomen. Een brief je was blanco. Bij de rondvraag werd het. verlangen te kennen gegeven de vergaderingen in het vervolg om één uur te doen aan vangen; het bestuur zeido deze zaak in overweging te zullen nemen. Door den voorzitter werd aan de ge zworenen Van den Broekert en I. D. Fran sen van de Putte nu zijl voor de laat ste maal als gezworenen aan de be stuurstafel waren gezeten, dank gezegd voor de bewezen diensten aan het wa terschap. M. C. Door de harmonie „Euphonia" is besloten bij gunstig weder eene muzikale- promonade door de stad te maken op morgen-, Dinsdagavond, bij gelegenheid van den jaardag van H. M. de Koningin- Moeder. Middelburg De rekening dezer ge meente over 1909 sluit in ontvang op f778.934.31 en in uitgaaf op f769.918,99 en wijst dus een voordeelig saldo aan van f9015.32. Men gchrijft ons: In den nacht van Zaterdag op Zon dag hebben eenige tot. nog toe onbekende persionen, die vermoedelijk den eersten Zaterdag van kermis vrioolijk hadden door gebracht, een aantal ruiten in verschil lende deelen der stad ingew,orpen. De po litie zoekt naar de daders. Het vierde Zandagavondconcert, dat gisteren in het Schuttershof gegeven werd, werd weder door een talrijk publiek be zocht, niettegenstaande op de Markt de kermis in vollen gang was en het daar ook ontzettend druk was. Het Middelburgsch Muziekkorps voerde ditmaal een zeer populair programma uit. Enkele der gespeelde nummers „Marche des Petits Tambours (Trommelmarsch), Ballsirenen, en fragmenten uit Walzer- haun" zijn voldoende om aan te toonen dat. de aanwezigen hebben genoten. Jammer dat de heer Morks, ondanks zéér langdurig applaus, niet was over te halen om het eerstgenoemde stuk te her halen. Onder een vroolijke marsch ver lieten de honderden bezoekers den tuin. Men schrijft ons: Een kippendief. Zondagmorgen werd dioor den landbouwer II.. wonende aan den Seisweg alhier aan de politie kennis gegeven, dat bijl hem een 20-tal kippen ontvreemd waren. Het mocht de politie gelukken nog denzelfden dag de kippen in beslag te nemen en den ver- nroedelijken dader, zekeren II., alhier woonachtig, te arresteeren. 'Door de rijkspolitie is alhier gear resteerd en voor den officier van justitie te Middelburg geleid de lompenkoopman B. F. M., wonende te Middelburg, ver dacht van heling van koper. Na, verhoor rloor den officier werd de verdachte we der op vrije voeten gesteld. Vlissingen Met ingang van 1 Augus tus is benoemd tot loodsschipper 2e klas se bijl het Ned. loodswezen alhier de ma troos C. Boom. Men seint ons: Bij onderhandsche aanbesteding door het Departement van Marine is aan de Kon. Maatschappij' „De Schelde" alhier de bouw1 opgedragen van 2 torpedojagers van hetzelfde type als Wolf en Fret die thans op stapel staan. De luit. ter zee le klasse A. .1. M. Nolet, commandant van lis. Ms, „Be ver" alhier zal, wegens lichaamsgebr-ken, met ingang van 1 November a.s. den dienst met pensioen verlaten. Zierikzee Kapelaan G. H. II e n g s. f Donderdag overleed in de Mariastichting te Haarlem na oen langdurige ziekte, slechts nu en dan afgebroken door korte tijdperken van herstel, onze oud-kapelaan de Weleerw. Heer G. II. Rengs. Geboren den 25 Januari 1874, werd de overledene tot priester gewijd 15 Augus tus 1899 en was echtereenvolgens werk zaam in Kwadendnmme, Amsterdam, (St. Willebrordus buiten de Vesten), Heemst er, Zierikzee en Warmond. Vroom priester als de overledene was, was hij met voorbeeldigen ijver op velerlei gebied werkzaamvooral de liturgische zang had zijn liefde en belangstelling. Zelf begaafd met een schoon© stemi en degelijke muzikale kennis, streefde hij er naar, ook anderen te begeesteren voiar den kerkelijken zang. Aan hem ook had onze vereeniging St. Cecilia het vooral te danken, dat zij ter gelegenheid van het Piusfeest zoo schit terend debuteerde, niettegenstaande toen reeds zijn lichaamskrachten tegen zooveel Inspanning niet meer bestand waren. Een hardnekkige maagkwaal wierp hem op ,het ziekbed, dat zij'n doolsbei! is go- worden. Maandenlang leefde men lussc.hen hoop en vreesten slotte scheen zijn van na ture krachtig gestel de overhand te zul len houden. Naar Lourdes zou hij gaan, om van de Moeder Maagd volledig herstel af te smeeken. Doch God had hemi voor een heter leven bestemd Nauwelijks teruggekeerd in zijn nieuwe parochie Warmond, greep hem een onge neeslijke leverkwaal aan, die zijn opne ming in de Mariastichting te Haarlem noodig maakte, thans voor de laatste maal. God riep hem tot zich. Moge Hij zijn jeugdigen priester reeds opgenumon hebben in de heerlijkheid des Hemels, waartoe onze gebeden liet hunne bijdragen Hij' ruste in vrede. Heden, Maandag, heeft de uitvaart plaats in de kerk der H.H. Elisabeth en Barbara, te Haarlem, waarna de begra fenis op het St. Barbara-kerkhof onder Schoten. De korporaal-adelborst van liet Kon. Instituut voor Marine te Willemsoord, .1. J. van der Have is overgeplaatst van de 2de naar de 1ste afdeeling en bevorderd tot sergeant-adelborst. Dhr. II. Everwijn van hier slaagde in het eind-examen H. B. S. te Goes, Eergisteren werden een tweetal nieu we zaken geopend op de Mol, respect, toebehoorende aan den heer J. W. Gudde en Mej. C. Th. Gudde. Het voormalige ruime woonhuis van Mej. Verton is door verbouwing veranderd in twee moderne winkels, die dit stads gedeelte tot sieraad strekken, terwijl ©en gedeelte tot, woning bleef behouden. De deur, welke toegang geeft tot deze laat ste, trekt de aandacht door fraaie afwer king. Do winkelhuizen met. moderne voor pui bevinden zich ter weerszijden van deze. Do ontwerper, de heer Swartbol ver dient alle lof voor diens ontwerp, de hee- ren van Velthoven en Holm niet minder voor de uitvoering daarvan. Borsselen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben alhier eenige baldadig heden plaats gehad door hij1 een paar ingezetenen de brugplanken in de sloot to werpen en alle 'aanplikhiljetten van bet z.g. plakkebord te scheuren. Z. Wolphaartsdijk. De landbouwersknecht J. Vette geraakte Zaterdag onder de dorschmachine. Zijn been werd totaal vermorzeld. De arme man overleed aan de gevolgen, terwijl hij in een rijtuig naar Middelburg werd vervoerd. Ierseke. Onder de ingekomen stukken in de Vrijdagavond alhier gehouden raads vergadering kwam een mededeeling voor van het bestuur der Breed© Watering be westen Ierseke, dat met ingang van 1 Jan. 1911 de aan de gemeente verstrekte bijdrage voor het onderhoud van wegen wordt ingetrokken. Daarentegen wil het bestuur met Burg. en Weth. en den Raad in onderhandeling treden over de over name van het beheer en het onderhoud van de wegen in de gemeente. Dit bericht werd met genoegen ontvan gen. Een verzoek van de wed. H. Was om ontheffing van straatbelasting over dei ja ren 1909 en 1910, op grond van on macht om te betalen, kon niet ingewil ligd worden, omdat de verordening geen afwijking van den regel toelaat. De gemeenterekening werd aangeboden en daarbij vermeld, flat. f 1790.01 meer is ontvangen dan geraamd on f 3620.045 minder is uitgegeven dan geraamd. Goed slot dus f 5510.05A Mejuffr. Lammerse, onderwijzeres aan school 2, kreeg met ingang van 1 Sept. eervol ontslag wegens haar benoeming te "Vlaardingen. In haar plaats werd met 7 van de 10 stemmen benoemd Mejuff. M. C. de Korte te Oudewater; Mejuffr. Hekkert te Tho- len kreeg 3 stemmen. Mej. de Koster, no. 3 der voordracht, had vóór de stemming, bij! monde van den voorzitter, verzocht liever niet in aanmerking te komen. Tot benoeming van twee leden van 't. college van zetters werden de volgende voordrachten opgemaakt: W. Goeman (al- tred.) en J. M. van Oeveren; Hartoog, (aftr.) en W. Wagner. Als lid der schoolverzuim commissie werd herbenoemd de heer M. van der Jagt. Hoedekenskerke. Vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijldag 29 Juli 1910 des namiddags 5 ure in het. go- meentehuis. Tegenwoordig alle leden. Do voorzitter opent de vergadering. De na voorzitter opent de vergadering. De no tulen van het verhandelde in de voor gaande vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. Mededeeling wordt ge daan, dat bij! K. li. d.d. 4 Juli 1910 nu. 38 wederom is goedgekeurd do verorde ning tot heffing van haven-, los-, laacl- en liggeld, zooals zij' door den raad d.d. 18 April 1910 werd vastgesteld en wel tot 1 Januari 1915. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Aan do orde is punt 1 fier agenda. Voor- loopige vaststelling gemeente-rekening dienst 1909. Dhrn. A. den Dekker en A. Walraven verklaren tie rekening met be scheiden te hebben onderzocht en accoord te hebben bevonden en adviseeren mits dien deze voorloopig vast te stellen in ontvang tot een bedrag van f 25240.01, in uitgaaf tot een bedrag van f2-1896.57, mitsdien mot een goed slot van I' 343.44. Dienovereenkomstig wordt met algemeen© stemmen besloten. De beide wethouders 'onthoude nzich van stemming. Vervolgens wordt den raad aangeboden do gemeente-begrooting dienst 1911. In ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 11212.25. Deze zal op de gebruikelijke wijze ter visie worden gelegd. De vow zitter zegt dienaangaande nog, dat de hoof delijke omslag evenals verleden jaar op f2400 is uitgetrokken. Overgegaan wordt, tot opmaking van een voordracht voor college van zetters directe belastingen, noodig wegens prric dieko aftreding van dhrn. J. F. Depondt en J. D. Elenbaas op 31 December 1910. Na. gehouden stemming blijkt, dat deze zal bestaan uit dhrn. J. F. Depondt, .1. 1). Elenbaas, L. Peeters en A. C. v. d. Linde. Do plaatsing op de voiardrachl als no. 1 van dhr. J. F. Depondt geschiedt met algemeene stemmen, voor de vaca ture Elenbaas waren 4 stemmen uitge bracht op het aftredend lid tegen 3 op dhr. A. v. fl. Linde. Na dezen uitslag zegt het raadslid A. den Dekker, dat hel hem een groot genoegen doet, dat de stemming zoo is uitgeloopen. Volgens spre ker heeft de gemeente-geneesheer getracht raadsleden over te halen om Elenbaas te wippen, wat nu niet is gelukt. Hij keurt deze handelwijze teil zeerste al' en zegt dat het den geneesheer alleen er om te doen was, om! hem er uit te krij1- gen, omdat hij' een persoonlijke wrok te gen dhr. Elenbaas heeft. Dhr. A. den Dek ker zegt nog dat hij! niets tegen dhr. A. C. v. d. Linde heeft, het is zelfs een vriend van hem en spreker betwijfelt het dan ook zeer, of dhr. v. d. Linde, als hij1 de handelwijze wist, om hem geko zen te krijgen, wel een dergelijke benoe ming onder die omstandigheden zou heb ben aanvaard. Wethouder Verbeek zegt, flat zoo dhr. A. den Dekker in deze waar heid spreekt, dit een critieke handelwijze ten opzichte van het college va.il B. en W. en van het college van zetters is; met dei-gelijke zaken moeten zich parti culieren niet inlaten en allerminst een gemeente-geneesheer. De heer J. v. d. Linde zegt van de zaak niets af te weten. Hem is mede gedeeld, dat dhr. Elenbaas de helft der vergaderingen- niet bijwoont. Hij kan aan dergelijke personen zijn stem liiet geven. Ook Wethouder Groenewege zegt, dat dhr. Elenbaas de vergaderingen slecht be zoekt. Hij vond het daarom nuttig, dat deze plaats door een ander werd bezet. Dhr. A. den Dekker, blijft hij1 zijne mee ning, dat het eene persoonlijke kwestie is, en vindt het niet flink, da.t ook een wethouder zich daar voor leent'. De voorzitter sluit hierover de discus sies. Aan de orde is behandeling reclames H. O. 1910. De voorzitter keurt het ntno dig de deuren te sluiten. De vergadering weder openbaar gewor den zijnde, deelt hij mede, dat van het kohier is geschrapt Ph. v. Bremen en de Jonge van de 23e kl. naar de 18e kl. is teruggebracht J. v. 't Westeinde en van de 9e naar de 7e. klasse Wed. J. Walraven. Daarna sluiting. Kloetinge. Vrijdag j.l. maakten de leer lingen der hoogste klassen van de open bare lagere school alhier een pleizier- reisje naar Middelburg en Vlissingen. Men vertrok met den trein fles morgens te half negen en kwam des avonds te half negen wel voldaan weder thuis. 's Heerenhoek Gemeenteraadsvergade ring gehouden 30 Juli j.l.. Alle leden te genwoordig. Do notulen der vorige ver gadering worden gelezen en goedgekeurd. De ingekomen stukken werden gelezen en voor kennisgeving aangenomen. De be- grooting van liet Burg. Armbestuur werd voorgelegd in ontvangst en uitgaaf op 1660 mot een subsidie der gemeente van een gelijke som. Door B. en W. werd de begroeting voor 1911 den raad aan geboden, op een som In ontvangst en uitgaaf oji f 8885.665. Een suppl. kohier hoofdgeld is opgemaakt op f 17.90. Ter benoeming van 2 leden van het College van Zetters zijn voorgedragen de aftre denden de 'neereu Thomaes en Serranens en J. B. Werri en .1. A. Remijln. Tot lid van do C'. 1. w. v. Sell, is benoemd do aftredende II. v. 't Westeinde. Heinkenszand. Na des morgens beves tigd te zijn door Lis. Brinkma uit Beilen, hield Zondagnamiddag de nieuwe predi kant der Ned. Herv. Gemeente alhier, de eerw. heer F. W. II. Bramer zijne intree rede. 's Heer Abtskerke De Baad hield Za terdag eene openbare vergadering. Afwe zig de leden Harinck, Dekker en van Li ere. De rekening der gemeente over 1909 werd vastgesteld in ontvang met, f5028.92 en, in uitgaaf met f4877.095 alzoo met een goed slot van f151.825.- De reken.n- gen der armbesturen over 1909 weixlen goedgekeurd, die van 's Heer Abtskerke in ontvang op f3220.135 en in uitgaaf op f 2306.565, alzoo met een goed slot van f 913.57, die van Sinoutskerke in ont vang op f 16571.785 en in uitgaaf op 1' I5503.23r| alzoo met een goed slot van f 1008.55 en die van Rnarsdorp in ont vang op 1' 2218.485 en in uitgaaf op f 1008.325 alzoo mol een goed slot van f 1210.16. De begrooting dier middelen voor 1911 werden goedgekeurd, van 's lieer Abts kerke op l'3406.88 in ontvang en uitgaaf; van Sinoutskerke op f 3501.14 en van Baarsdorp' op t 2542.45. De geloofsbrieven van de gekozen raads leden M. Vermue, .1. Nieuwenhuize en I'. A. de Graag werden onderzocht en tot hunne toelating besloten. Wegens periodieke aftreding met 1 Ja 'nuari a.s. van de zetters A. van, der Men- len en van Lieie werd de volgende voordracht opgemaakt: 1. A. van der Meu- len, 2. W. van Liere, 3. J. Nieuwenhuize, 4. W. Vermue. Ten slotte had nog eene af- en over schrijving plaats in de begrooting voor 1910. Kamperland In een vergadering door vrije kiezers belegd is randidaat gesteld voor den Gemeenteraad dhr. J. Rottier landh. in den Onrustpolder Kamperland. Bovengenoemde lieer is een zwager van den door de a. r. kiesvereeniging gestel- den candidaat dhr. G. II. Leendertse Sr., mede landh. en wonende in dezelfden polder. Scherpenisse Vrijdagnamiddag is al hier het eerste zinkstok met goed gevolg gezonken. Drie aken en twee hoogaart- sen met steen geladen lagen rondomi het stuk terwijl .ook aanwezig was de sleep boot „Zuid-Beveland"; 91) werklieden wa ren hierbij' werkzaam. (Z.) Sluis. In de Vrijdagnamiddag alhier ge houden raadsvergadering werd de gemeen terekening aangebodenwaar de ontvang sten f 23.490.98 en de uitgaven f21.962.375 bedroegen, is het goed slot dus f 1528.605. De rekening van liet Algemeen Arm bestuur van Heille, in ontvangst met f 2096.545 en uitgaaf f 1688.715 werd goed gekeurd. De begrooting van (lat Bestuur over 1911 werd mjet' 6 tegen 1 stem goed gekeurd, omdat één der leden meende, dat. de bezoldiging voor den bode met f 12 per jaar niet. in dezen lijd paste, vooral bij' zoo'n rijk fonds. 0)) het verzoek om de muziektent naai de zuidzijde van de markt te verplaatsen wordt met 6 st. tegen 1 st. afwijzend beschikt, en het voorstel van Burg. en Weth. om die tent voortaan met gas te verlichten met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren De Bruijne en Metz, ver worpen. De geldleening, groot f 4500, werd te gen den koers van 98 pCt. gegund aan een bankier te Groningen. In verband met artikel 178 der ge meenteraad werden, op voorstel van Burg. en Weth., de heeren Bakker en dr. Brand als commissieleden benoemd, om <le ver ordeningen na te zien en zoo noodig ver beteringen voor te stellen. Hulst Door den heer H. A. van Dal- sum alhier is een verzoekschrift aan de Koningin ingediend, strekkende: 1. om kwijt te schelden de f75 boe ten waartoe hij in de zaken Schets-Cle- mence is veroordeeld, ter voldoening aan het geschokte rechtgevoel; 2. om administratief te straffen den burgemeester van Hulst voor zijn valsch ambtsrapport; 3. om af' te schaffen de. praktijk van geheime ambtsrapporten van burgemees ters over beklaagden. En een verzoekschrift aan de Tweede Kamer, strekkende: 1. om de Strafwet zoodanig aan te vul len, dat het aan de pers geoorloofd wordt waarheid en recht te dienen indien dit geschiedt in het algemeen belang of tot noodzakelijke zelfverdediging 2. oin, óf de geheime ambtsrapporten van burgemeesters over beklaagden af te schaffen, óf ze aan de beklaagden mode te .deelen. Oastburg In de Vrijdag alhier geliou den raadsvergadering word overgelegd de gemeenterekening dienst 1909 in ontvang op f22.329.125, in uitgaaf op f22,005.205 en alzoo met een vermoedelijk batig slol van f 323.92. Vastgesteld werd de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1909 met een ontvangst van f274.78 en een uitgaaf van f247.16. De begrooting dier instelling voor 1911 met f453 voor ontvang en uitgaaf werd onder toekenning van een subsidie ad f 285 goedgekeurd. Aan liet muziekgezelschap Harmonie werd opnieuw voor 1911 een toelage vei leend van f 75. Vastgesteld werd ecu wijziging der ver ordening op de Brandweer, zoodanig dat als leeftijdsgrens voor het bestuur, tol nu toe 60 jaar, bepaald werd de ouder dom van 50; daarbij werd de jaarwedde voor den Brandmeester afgeschaft en die voor den onderbrandmeester, de brand spuitmeesters en onderbrandspuitmeesters bepaald op resp. f7.50, f7.50 en 15.— onder verplichting van het schoonhouden der spuiten, waarvan de Brandmeester tevens is ontheven, de wijziging treedt met September a.s. in werking. Op de voordracht voor zetters dor llijks directe belastingen, werden geplaatst de altredende leden J. Kools en M. Bonne, tot 2e candidaten de heeren C. 1. Kense en M. Risseeuw. Hierop volgde eene uitvoerige bespre king van den toestand van de school, welke indertijd aanleiding gaf aan den hoofdinspecteur der volksgezondheid tol het maken van eenige opmerkingen en bedenkingen en het in overweging geven van afdoende verbeteringen. liet meest afdoende zou zijne eene nieu we school, immers ook de plaats der te genwoordige is zoo ongeschikt mogelijk, waar 3 der 5 lokalen grenzen aan de drukste straat der gemeente. M. Oostburg. Zondagmorgen heeft zich boven Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen een wolk breuk ontlast. De regen viel gedurende een uur in zulk een ontzettende hoeveel heid neer, dat vele bewoners van laag gelegen huizen groote moeite hadden het overtollige water te verwijderen. Ook voor de veldgewassen kwam deze massa water zeer ongelegen. Sluis. Onder Sluis zijn, doordien een knaapje van 5 jaar een vuurtje had aan gemaakt drie schuurtjes, toebeheorende aan de wed. Dierings, P. Beur en Serlé, afge brand. De schade wordt slechts gedeeltelijk door assurantie gedekt. Hoofdplaat. Loor het bestuur van den Cal. Hoofdplaalpolder is met algemeene stemmen besloten, om te volharden in de weigering om dhr. J. Staelens, die reeds meer dan 25 jaren zijnen arbeid aan den polder heeft gestaakt, en in den Philippine- polder arbeider is, een pensioen van f150 te verleenen. Zooals bekend is dringen Ged. Staten er op aan, om het te verleenen. Thans zal eene beslissing uitgelokt worden door den Raad van State, door hierbij in beroep te gaan. Breskens. Dezen Vrijdag j 1. vergaderde onzen raad. Alle leden waren tegenwoordig. MededeeliDg werd gedaan, dat: le. Door Ged. Staten goedgekeurd is het raadsbesluit tot conversie van de 4 '/2 leening en eene van 4 0/0"; 2e. dat aaD de gemeente eene subsidie is toegekend van f 50 wegens het heerschen der cholera 3e. dat nr. F. J. N. van Dam, kanton rechter te Oostburg, herbenoemd is tot voorzitter der gezondheidscommissie. Op de voordracht van zetters werden geplaatst de heeren J. Resema, N. Valk, J. de Hulster eu J. de Hullu Aan den heer J. Zeeven werd een gratiticatie van f25 uit gekeerd over het 2e kwartaal 1910. De uitgaven van de bewaarschool in 1909 bedroegen f 85DOG1/,. Hierna ontspon zich een discussieover het leveren der gordijnen, waarna de vergadering gesloten werd. Groede. Voor lid van den raad werden candidaat gesteld de heeren J. Becu de Hullu Jr. en S. van de Plassche, in de vacature J. Risseeuw. Breskens. Dhr. W. de Vletter, ontvanger der directe belastingen en accijnzen te

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2