394e Staatsloterij. Laatste Berichten. Besluiten en Benoemingen. KER KN IEU W S. O N D E R WIJS. Rechtstaken. Ingezonden Stukken. en Marktberichten. Burgerlijke Stand. Over een Kegrafenis in den komkommertijd! De 23-jarige Albert Fisher, van St. Louis (Amerika), deelde op zekeren dag zijn vrienden en bekenden met een droevig gericht mede, dat zijn beminde gade, mrs. Fisher, overleden was. Bovendien verklaarde hij, dal hij er dubbel ongelukkig aan toe was, omdat hij niet eens do begrafeniskosten voor zijln over leden vrouw kon. betalen. Hij vroeg daarom zijn vrienden on hekenden hem te helpen, opdat het stoffelijk overschot van zijn be minde wederhelft 'n fatsoenlijke begrafenis kon krijgen. De vrienden en bekenden waren geroerd, tastten] in den zak en gaven Fisher elk een aantal dollars. Nu had men wel nooit van mrs. Fisher gehoord maar de stad St. Louis is zoo groot, en Albert was nooit erg mededeelzaam wat zijn particuliere aangelegenheden betrof. Een der vrienden, de heer Edward Maurer, was v.ooral diep met het lot van zijn vriend begaan. Hij ging naar een begrafenisvereeniging en bestelde daar dragers en oen lijkkoets, die dien en diien dag, zoo en zoia laat aan Fisher's huis moesten zijn. Achteraf bleek echter, dat mrs. Fisher niet bestond en nooit bestaan had, en dat Albert goede sier gemaakt had van het begrafenisgeld voor zijn „vrouw". De va der, moeder en zuster van Albert verklaar den aan de politie, dat hun zoon en broer 's morgens het huis had verlaten en per tinent weigerde eenige verklaring te geven van het feit, dat talrijke bloemstukken werden gezonden, tallooze betuigingen van deelneming over de post waren gekomen en een lijkkoets met een dragers-escorte voor do deur wasverschenen. Aldus verhaalt de New-York Herald. KomtForrer terug? Een medewerker van het te Buenos- Ayres verschijnend blad „Prensa" had in een gevangenis aldasr een onderhoud met een Spanjaard, Manuel Pino genaamd, die den journalist mededeelde, dat hjj eigenlijk Ferrer was en door 'n zeer zonderlingen samenloop van omstandigheden hier, in de gevangenis was terecht gekomen. Manuel Pino, alias Ferrer, verhaalde dan Toen mij 12 October van het vorige jaar het door den koning goedgekeurde dood vonnis was doorgelezen, bleef ik alleen in mijn cel achter. Ik strekte m\j op mjjn bed uit om te trachten een weinig te slapen, toen ik eensklaps gerammel van sleutels hoorde. Tot mijn niet geringe ver bazing ging de deur van mijn cel open en verschenen een aantal mannen in uniform. Bij het licht van een lantaarn herkende ik den commandant der vesting, mijn ver dediger Oaiceran, den president van den krijgsraad en enkele andere officieien. De gouverneur der provincie Barcelona, die er ook bij was, trad naar voren, terwijl de anderen zich verwijderden, en nadat hjj mij eenige oogenblikken had aangekekeu, sprak hij: „Je bent het schavot ontloopen. De koning heeft bevolen, dat we een soort comedievortooning met je zullen houden. „Ge moet echter beloven, hiervan nooit iets te vertellen De koningin had mede lijden met je en heeft den koning verzocht het doodvonnis in te trekken. Dit is nu geschied, op voorwaarde echter, dat ge nu levenslang zult worden opgesloten in de gevangenis van een met Spanje bevriend land. In die gevangenis mag ook niemand je kennen en wij zenden je uit Europa weg omdat ge daar al te bekend zijt. Ik ging er mee accoord en drie dagen later werd ik in een gesloten rjjtnig weg gevoerd, daarna aan boord van een schip gebracht, dat naar Buenos-Aqres ging. Het is niet onwaarschijnlijk, dat er van dit heele verba 1 geen woord waar is. In Spanje wordt het echter door verschillende mecschen ernstig geloofd. Ie klasse. 2e lijst trekking 26 Juli. f 5000: 14266 f 1500: 5508 17157 f 1000: 4218 16504 f 400: 23 18874 f 100: 8400 10176 13180 f 20: 345 553 597 2162 2181 2651 2706 2727 2739 4413 5934 5978 5995 6595 6660 6666 11970 11991 14252 ,1e klasse 3e lij'st trekking 27 Juli. f 200: 4161 16366 20642 f 100: 536 9867 12031 13118 14195 15021 f 20: 355 366 2150 2606 2629 2645 2702 2709 2722 5901 5916 6656 6678 11975 11977 14218 16100 Bovenstaande trekking heeft voor zooverre het de prijzen heneden 100 be treft alleen betrekking op de nummers, die in Zeeland zijn geplaatst. Koloniën. Celebes. Blijkens een bij het Ministerie van Ko loniën uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram, werden bij de overvalling van een patrouille in Laranggoinaote (land schap Parigi, afdeeling Midden-Celebes, re sidentie Menado) gewond één Europeesch militair beneden den rang van officier en zes inlandsche militairen beneden jiien rang van welke één is overleden. De aan voerden der aanvallers werd gedood. Het gebeurde is niet van politieke be- teekenis. Utrecht. Op de vergadering van de broederschap van Notarissen in Nederland (zie onder binnenland, 2e blad) is bij de verkiezing van leden van het hoofdbestuur o. a. benoemd dhr. J. C. Pilaar te Goes. Zierikzee. Te half twaalf arriveerde met de Spoorboot Z. D. II. Mgr. Callier ten einde het II. Vormsel toe te dienen in onze parochiekerk. Onder het aanhef fen van den antiphoon Sacerdos et Pon tifex schreed Z. D. H. door liet kerkge bouw,; gevolgd door diens secretaris den jHoogeerw. heer Deken, onze parochiegees: telijken en een drietal eerw. lieeren gees telijken uit het dekenaat, i In zijn prediking herinnerde de Bisschop aan den heilige van dezen dag, den H. iMarcellinus,- wekte op tot vermeerdering (van geloofskennis, tot het brengen va;n (overeenstemming tusschen geloof en da- |den, -om! vervolgens de kracht des II. iGeestes af te smeekten oVer de vorme lingen. Na de toediening van het H. Vormsel laan de ongeveer 90 vormelingen, hief het zangkoor het Salve Regina aan. De Bis schop gaf na het Tamtuni ergo-, den ze ggen met het Allerheiligste. Na zich ontdaan te hebben van do bis schoppelijke paramenten verliet Z, D. II. de kerk op dezelfde wijze, als hij ge komen was. Het vertrek geschiedde «liet de Spoorboot Van hedenmiddag. Breda. De rechtbank te dezer stede veroordeelde den beklaagde B. v. Meeren- donck die den heer Th. Heemskerk, minister van Binnenlandsche Zaken een dreigbrief schreef, tot 5 maanden gevang, met aftrek van preventief. De eiseh was 5 maanden. Santpoort. Hier is overleden de beer T. J. Hoedemaker, emeritus-predikant der Ned. Herv. Gemridder in de orde van den Nederlandsohen Leeuw. Lochem. Onder ontzaggelijke belang stelling had gisterennamiddag alhier te 5 uur de begrafenis plaats van de slacht offers van den oudermoord. De heer Vroomen uit Zutfen sprak aan het graf, den over ledene schetsende als een vroom man. Hij wenschte de familie troost en berusting toe. De broeder van den moordenaar kon van droefheid de teraardebestelling niet bijwonen. Ook de burgemeester was aan wezig. Zutphen. Hedenmorgen is de dader van den oudermoord oqder begeleiding van 4 veldwachters naar Zutfen overgebracht om ter beschikking der Justitie te worden Antwerpen. Hedenmiddag te 5 uur zijn hier in de haven drie onderzeesehe booten van deHollandscheMarine, de „Pangrango" de „Ophir" en de „G. 11" aangekomen. Zjj blijven hier tot 1 Augustus e.k. Ostende. Alhier heeft de politie een inval gedaan in de Literaire Sociëteit, waar een talrijk, gezelschap baccarat speelde. De politie nam den inzet in beslag, te zamen een f170,000. New-york. Een telegram meldt, dat de burgemeester van Ridgeway in Virginië vermoord is door een dynamietbom, die van straat af geworpen, barstte onder de hangmat, waarin de burgemeester lag. Voogdijraad. Bij Kon. besl. is benoemd tot voorzitter van den voogdijraad te Zierikzee, mr. D. van der Vliet, lid van dien raad, wonende aldaar. Op zijn verzoek is met ingang van 1 September a. s. eervol ontslagen P. Dregmans als notaris te Axel. Men meldt ons uit Middelburg Dinsdagmorgen te 9 uur kwam de bis schop van Haarlem, Monseigneur A. J. Callier, in onze stad aan. Ondanks het slechte weder wapperde toch van vele wenin gen der katholieke ingezetenen de vader- landsche driekleur. Te half tien schreed de kerkvorst zege nend het kerkgebouw binnen. Aanwezig waren behalve onze pastoor en kapelaans de HoogEerw. heer J. M. J. Baede, deken van Middelburg en pastoor te Goes, de ZeerEerw. heer J J. M. Teule, pastoor te Heinkenszand, de ZeerEerw. heer J. M. Hellegers, pastoor te 's Heerenhoek en de WelEerw. heeren H. Pieterse en J. J, M. Boele, kapelaans te Vlissingen. Na zich bezijden het altaar met de litur gische gewaden te hebben bekleed droeg monseigneur eene pontificale hoogmis op, waarbij de ZeerEerw. heeren Baede en Brugemann als diaken en sub-diaken assis teerden. Na de hoogmis hield de bisschop voor de aanwezige vormelingen, 80 jongens en 85 meisjes eene predikatie, waarin Z. D. H. uiteenzette welk een schat wij be zitten in ons heilig geloof en de gevaren schetste die dat geloof bedreigen, met name de slechte lectuur. Daarna werd het H. Vormsel toegediend. Als peter eu meter der vormelingen traden op de heer en mevrouw J. L. Vroome. Na afloop dezer heilige handeling ontdeed de bisschop zich van zijne plechtgewaden en verliet zegenend de kerk, die op passende wijze met groen en bloemen was versierd. Te half één verliet monseigneur per rij tuig onze stad om te Vlissingen het H. Vormsel toe te dienen. In het klooster te Wijchen overleed Zaterdagavond in den gezegenden ouder dom van 82 jaren de eerw. pater Gabriël, in de wereld de heer Johan Hettema uit Bolsward. Ais een groote bijzonderheid kan worden meegedeeld, dat pater Hettema gehuwd is geweest, uit welk huwelijk een zoon weid geboren, en dat hij na 't overlijden van vrouw en kind in de orde der Franciscanen is getreden en priester geworden. „Msbode". Een schitterend congres, ter eere van Onze Lieve Vrouwe wordt te Salzburg gehouden. We krijgen daarvan een indruk door de feestuitgaven der „Katholische Kirchen- zeiting", rijk geïllustreerd, die ons vandaar door een welwillend vriend worden toege zonden. Er is aan verbonden een Marianische tentoonstelling, die niet veel omvang heeft, maar toch herinnerd aan den bloei die juist daar in de Middeleeuwen de christelijke kunst beleefde en die door Z.Em. den kar dinaal vorst bisschop dr. Johannes Katsch- thaler bij do opening een juweel werd genoemd. De stad zelf is prachtig versierd met groen en rozen en electrisch licht en het is een rijke reeks van onderwerpen, die aan den geest ter verrijking worden voortgezet We vinden daaronder een referaat van onzen pater Kronenburg, dat een kort overzicht ever de Maria vereering in Neder land geeft en een ever „Petrus Cansius en Maria", terwjjl pater Beyer S, J. uit Valkenburg een inleiding geeft over „O. L. Vr. van Goeüen Raad". Onder de referaten op den Sodalendag trekt onze aandacht het themade beoefening der vreugde in de Maria Congregaties" In het praesidium vinden we opgenomen pastoor Eppink van Groningen, wiens naam hardnekkig als Eppnik wordt gespeld, ook wanneer wordt vermeld, dat hij in Neder- landsche en Duitsche taal de sympathieën zijner landgenooten vertolkte. De voorzitter schijnt ook Nederlandscb te kennen althans er staat vermeld dat hij alle sprekers met eenige woorden in ieders moedertaal verwelkomde. Maar 't kan ook zijn dat alleen de op het congres in eigen secties vertegenwoor digde nationaliteiten zijn bedoeld en daar onder behooren Franschen en Italianen, Polen, Spanjaarden en Hongaren, maar ods kleine vaderland ontbreekt. Z.Em. do kardinaal-prins aartsbisschop viDg zijn rede aan in d e internationale taal der katholieken, het Latijn.Op treffende wijze herinnerde hij aan Maria's voorzegging, dat alle geslachten Haar zalig zouden prijzen, een profetie, welke op dit congres ook weder in blijde vervulling gaat. („Centrum"') Examen Meisjesschool te Goes. Het einddiploma werd uitgereikt aan Betje Smit, Adriana Jacobs, Adriana van de Linde. Truida de Hullu Bevorderd naar de 5e klasse Krina den Hollander, Truus Oranje, Adriana van den Ende, Jo Lucasse en Suze Krijger. Voorwaardelijk Dirkje Ossewaarde. Bevorderd naar de 4e klasse Nelly Verhage, Jo Duvekot. Bevorderd naar de 3e klasseAnnij Blok, Koosie Meijers, Corrij van der Veen, Machalina Nieuwenhujjse, Marie Duvekot. Voorwaar delijk Corrjj Arentz. Bevorderd naar de '2e klasse: Jeanne Talsma, Suzanna den Herder, Marie Wessel, Jet Dekker, Koosje Sinke, Mario de Kruijter, Marie den Hollan der, Jo Koens, Thoontje Kooijman, Marie Drijfhout, Hieltje van der Heil. Voorwaar delijk Kaatje Krijger. Nieuwe leerlingen le klasseCorry Baljé, Stannij de Cosquino de Bnssij, Diena Duvekot, Marie den Herder, Suze Kloosterman, Nelly van der Linde, Truida Mannhardt, Helena van Nieuwenhujjzen, Truus Peman Kakebeeke, Corrij Reijerse, Hannij Slegt, Thea v. d. Wart en Melane Wessel. (G. Crt.) Uitslag eind-examen R. H. B. S. Derde groep. Geslaagd dhr. A. P. Steketee, de dames A. E. Janssen en J. C. J. Zandee van GoeBdhrn. H. S Boogaart en A. J. Bouma, de dames G. J. M. Dikkenberg, A. A. van der Harst en W. A. Kosten van Middelburgdhrn. C. Boot en C. J van Vessem van Zierikzee. Nisse. Heden slaagde voor de hoofdacte mej. J. S. Meijers van Westendorp geboren te Nisse. Schoondijke. Dhr. J. Prins, onderwijzer aan de School met den Bijbel alhier is benoemn tot ond. te Watergraafsmeer. Er worden onderwijzeressen gevraagd voor Ned.-Indië. Ze ontvangen f 5000 voor uitrusting en vrijen overtocht naar Batavia, le kl. bij 't bezit der hoofdakte, 2e kl. wanneer ze de hoofdakte nog niet bezitten Verder een voorloopig traktement van f 100 's maands, ingaande op den dag van aankomst te Batavia. Bizonderheden in „Stcrt" no. 167. Voor de rechtbank te Middelburg had zich gisteren (Dinsdag) een 38 jarig gepen sioneerd onderofficier van het Nederlandscb Indische leger te verantwoorden, die be klaagd was van wederspa nnigheid tegen een inspecteur van politie aldaar. Deze inspecteur kwam verklaren, dat de man dronken was geweest, doch niet minder dan 5 getuigen a décharge en natuurlijk beklaagde zelf verzekerden dat dit niet het geval was. De politieman hield vol, dat de man een waggelenden gang had en naar sterken drank rook. Nadat het O. M. 45 dagen gevangenis straf geëischt had wegens wederepannigheid, waaraan de beklaagde zich in ieder geval heeft schuldig gemaakt, al beweerde hij thans ook, dat hij niet gezien had, dat het een politieman was die hem aanpakte, verkreeg de verdediger de heer Mr. J. Adriaanse het woord. Deze advocaat meende, dat niet uitge maakt is, dat de beklaagde in kennelijken staat van dronkenschap was. De inspecteur heeft van dat hij den man aanpakte, hoogstens een waggelenden gang, die er volgens de andere getuigen echter niet was, kunnen waarnemen, doch een dranklucht of een heiemmerden spraak eerst, nadat hij den man had toegesproken, hetgeen hij echter niet deed. Pleiter wilde niet zeggen, dat de inspec teur met opzet de feiten verkeerd voorstelt, doch hij kan zich vergissen. De rechtbank vereenigde zich met het idee van den verdediger en sprak den beklaagde vrij. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur! Verzoeke beleefd een klein plaatsje in uw veelgelezen blad voor onderstaande naar aanleiding het bericht het ongeval den opperman B. alhier aan den Opril der Groote markt overkomen. Dat het gebeurde te bejammeren is wordt ook door mij ten volle beaamd, maar dat op dit punt niet meer dergelijke ongevallen plaats hebben zal ieder die de bedoelde plaats meermaal passeert, moeten verwon deren; het ware te wenschen dat de fiets rijders over het algemeen genomen de noodige voorzorg namen of liever wet en verordening gedachtig waren. Dat de politie hier in dezen vreemd is opgetreden of in 't geheel niet is opgetreden kan ik als niet bij 't geval tegenwoordig geweest zijnde niet beoordeelen en ben haast genegen te gelooven, de berichtgever over drijft, te meer daar hij schrijft geen politie in de omgeving te zien was, daar het blijkt dat de agent van politie W. die daar en in de omgeving dienst had, kort na het oDgeval ter plaatse was en dat de daarna gewaarschuwden agent H. zich nergens om bekommerde en doorliep, is ten eenen male ODjuist en is het antwoord gegeven door dezen aan het meermaal bij dit en dergelijke gevallen zenuwachtig en opvliegend heer schap erg bezadigd geweest. Dat het vervoer op een voddenkar plaats had en de verontwaardiging der toeschouwers wekte, niemand die zulks zal bevreemden, maar de mededeeling, dat er een brancard voorhanden is om Lij de eerste gelegenheid de beste te dienen is onwaarwel is zulk eeu middel voor vervoer in de gemeente aanwezig, maar voor zoover ik weet particu lier eigendom en maar niet voor iedereen opvorderbaar en zeker niet door een minder beambte hetwelk al eenige malen gebleken iswenschelijk ware, dat de gemeente een raderbrancard bezat om bij voorkomende gelegenheden zich niet met allerlei ondoel matige vervoermiddelen te moeten behelpen. Ten slotte zij nog opgemerkt dat de berichtgever moedwillig en in strijd met de waarheid de politie zorgeloosheid ten laste legt omtrent surveillance op dit ver keerpunt; hij weet maar al te goed als bewoner dier buurt dat nergens in de geheele gemeente meer politietoezicht is dan juist daar en zij (de politie) daar nu reeds bevelen geeft aan de tabaks-kringetjes spuwende-openbarenweg-stamgasten, die noch op wet noch óp verordening steunen (doch als politiemaatregel zeer te prijzen is) ten gerieve der omwonenden en het passeerend publiek, en kom ik tot de overtuiging dat deze gelegenheid wordt aangegrepen om de politie in het openbaar den mantel eens uit te borstelen en tevens haar tot meerdere handelingen aan te zetten waartoe zij niet gerechtigd is en de gevolgen door haar moeten worden gedragen. Na dank voor de plaatsing. Uw dw. M. Zierikzee. Heden werd alhier voor ver schillende eigenaren, ten overstaan van deurwaarder De Regt, publiek verkocht tarwe voor f 118, f 136 en f 148; chevalier- gerst voor f 102, en haver voor f 101, f 104, f107, f109 en f115. Alles per gemet en onverminderd 10 pCt. onkosten. „Zier. Nwsb Hansweert. Door Architect Sterk werd aanbesteed de bouw van 5 nieuwo woon huizen. Inschrijvers: A. Goedemondt Hans- weert, f8250; J. J. Le Clerq, Kruiningen, f 8045; J. Eckhardt Hoedekenskerke, f7880; Th. v. Doorn, Krabbendijke, f7803; A. Kuyper, Heinkenszand, f7700; A. Paasse, Kruiningen, f7525; L. Minderhout, Hoede kenskerke, f7498; J. H. Jacobs, Goes, f 7200 A. Janse, Nisse, f 7199A. Allewijn, Waarde, f7195; J. Goedbloed, Kloetinge, f7063. („G'sehe Crt.'") St.-Filipsland. Bij den publieken verkoop van van veldgewassen alhier werden de volgende prijzen besteederwten f 13 tarwe f65, f75, f89; gerst f81, f89; haver f62, f66, f80, f86; bruine boonen f56, £87, f90, f 100paardenboonen f 26, f56; aardappelen f120, f121; voerpeeën f81, f86. Alles per gemet. „Zier. Nwsb." Twee arbeiderswoningen, met 60 aren grond, staande aan den Hoogendijk, brach ten bij publieken verkoop f680 op. Kooper M. Guiljam alhier. „Zier. Nwsb." Hoofdplaat. Door de notaris De Smidt van Schoondijke werd hier geveild een woonhuis met erf van dhr. A. de Ruischer- van der Hooft in het hotel van dhr. A. G. Maas. Hoogste inschrijver dhr. Kotvis voor f 1520. De herveiling ging niet door. ALLERLEI. Met den neus op zoek Zie je daar dien man, die daar zoo met zijn hoofd in de lucht loopt, en druk snuivende Ja, ik ken hem. Die schijnt zuivere zuurstof te willeu happen, hé? Neen. Hij ziet uit naar eeu automo bielengarage Hulst, 25 Juli 1910. Per 100 KG. Tarwe f 7,50 a f 9,Rogge f7,a f0,Wintergerst f 6,50 a f7, Haver f 6,50 a f 7,Erwten f 0,a f0,Paardenboonen f8,50 a f9,Aard appels f0,a f 0, Paarden 0 stuks, verkocht 0. Rundvee 14, verkocht 8. Varkens 26, verkocht 21. Schapen 0, verkocht 0. Boter per kilo f 1,25 tot f 0. Eieren per 26 stuks f 1. Op de veiling van de V. P. N. waren aangevoerd circa 3500 eieren. Prijs f4.35 per 104 stuks. Goes, 26 Jali 1910. Hoegenaamd geen aanvoer. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Nieuwe Tarwe f 8.k f 10. Karwijzaad - 13 75 a - 14.15 Win ter-Koolzaad - 7.60 k - 8.75 Versche boter per KG. fl.20 a f 1.36 middenpr jjs f 0 66aan particulieren ver kocht a f0.70, per pond. Versche eieren per 100 stuks f 4.— a f 4.40middenprijs f 1 05 per 25 stuks aan particulieren verkocht a f0. Aanvoer gering. Noteering van den markt zetter der landb. afd. Goes en Kruiningen: Boter f 1 20 a f 1.36 per KG. rekenprija fl.82 Aan particulieren a f 1.40. Eieren f 4.a f 4.40 per 100 stuks, rekenprijs f 4.20 Aan particulieren a f0. Eierenverkoop „Onderafdee- 1 i n g Z u i d B e v e 1 a n d V. P. N." Aangevoerde eieren 9700 stuks. Prijs f 4 40 per 100 stuks. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 26 Juli 1910. Kleine Veiling. Roode bessen 15 et., Kruisbessen 12 ct., per KGPerziken 3 tot 8 ct. per stuk, Peren f 1.80 tot f 5.per kin, Appels f 2.20 tot f 4.Aardappels 66 tot 82 ct per kin, Tuinboontjes 86 ct., Kroozen f 2 65 per bushel. Vlissingen, 26 Juli 1910. Boter per 1/2 kilo f 0.70 a f 0.75. Eieren per 100 stuks f 4 40 a f 4.60. Rotterdam, 26 Juli 1910. Ter veemarkt van heden waren aange voerd 2036 runderen, 676 vette, 168 nuchtere kalveren, 1362 schapen, 609 varkens en 106 biggen. Runderen hoogste prijs 79, laagste 65 centkalveren hoogste 105, laagste 80 cent; schapen hoogste 54, laagste 44 cent; varkens hoogste 57, laagste 53 cent, alles per kilogram. Oostburg, 27 Juli 1910. Aanvoer luttel, omzet weinig. Tarwe 25 cent hooger, overigens onveranderd. Nieuwe Tarwe p. 100 Kg. f 9.50 k f 10.50 Rogge p. HL. - 5 80 4 6. Paardeboonen - 7.- 7.50 Koolzaad p. 50 KG. - 11.k - 0. Karwei- 15.k - 0. GOES. Geboren 25, Guiljam, z.v. Pieter Bruel en Cornelia Pieternella van den Berg. Van 26—27 Juli. MIDDELBURG. Bevallen: J. I. de Witte, geb. Wolf d.E. Klercq, geb. Simonse, d. Overleden: C. Zachariasse, 96 j. wed. Van P. A. Zegers. Van 23-26 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd: K. Roelse, j.m. 19 j. met L. F. Bakker, j.d. '20 j. T. Visser, j.m. 25 j. met J. van Beem, j.d. 26 j.; A. Wanjon, j.m. 21 j. met J. Jacobse, j.d. 23 j.; E. P. Smagge, j.m. 23 j. met J. H. Renier, j.d. 20 j.; M. C. van Hekken, j.m. 26 j. met P. M. van de Putte, j.d. 22 j. Getrouwd: F. Bak, j.m. 25 j. met P. J, van Oorschot, j.d, 23 j.; J, L. Weber,

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3