IngezondenMededeelingen. Zenuwzwakte. SEMEMGD fêlEUWS komt voornamelijk voor bij vrouwen en jonge meisjes. Verschijnselen als bleeke, slechte Gelaatskleur, doffe oogen, prikkel baarheid, vermoeid gevoel en lusteloosheid zijn de voorboden en vóórdat eene slepende, wellicht doodelijke ziekte het geheele gestel aantast, neme men zijn toevlucht tot de Palm-Pillen. De Palin-Pillen zijn een speci fiek, onfeilbaar Geneesmiddel voor deze Ongesteldheden en duizenden vrouwen en meisjes hebben dit tot hun heil mogen ondervinden. De Palm-Pillen kosten per doos 60 cents en zijn verkrijgbaar bij de meeste Apothekers en Drogisten. (5) zullen daarom Goes niet aandoten. Die enorme correspondentie inet Zeeuwsch- Vlaanderen voorziet Spr. ook niet. Het is niet te deuken dat de Neuzenaars zoo veel liefde voor Goes hebben, doch ge- "steld dit eens, mienigmalen zal hun plan om naar Goes te gaan verijdeld worden, .doordat de boot te liorsselen niet kan aanleggen. Zoo blijft de communicatie met Vlissingen bestendigd en laat men Goes links liggen. De beer Kakebeeke steunt ten zeerste 't betoog van dhr. Fransen v. d. Putte, en wijst op nog een andere zaak, de rentabiliteit. Wij staan op 't oogenblik voor 't verleenen der subsidie. Al geeft Goes die f 700 niet, zou misschien de tram efl nog wel kunnen komen, omdat de polders en de overige gemeenten over 't algemeen de sommen vrijwel eenpa rig toegestaan hebben. Maar een tram met een spoorwijdte van een meter heeft veel minder kans van rentabiliteit. De concessionaris heeft zijn denk beelden op dit punt moeten loslaten. De mogelijkheid van een electrische tram op den weg GoesWemeldinge en Wemiel- dinge—Hansweert is ook itog niet uitge sloten. Dit is bijl den heer Huijghebaert in overweging. Op den weg Borssele Baarland kan men een zoodanige tram niet met voordeel exploiteeren. De beer Temperman wijst zijnerzijds ook de beschuldiging van kortzichtigheid van zich af. Hij deelt het bezwaar van Hen heer Kakebeeke niet en wijst op de rentabiliteit van den tram HulstWal- zoorden, die jaarlijks 8 pCt. uitkeert ze ker een zeer bevredigend resultaat. De heer Dekker, wien voor de derde maal onder goedkeuring der vergadering let woord wordt verleend, antwoordt nog dat het hem treft wat dhr. Kakebeeke zegt omtrent de mogelijkheid van een electrische tram van Goes naar Wemel dinge. Als Huijghebaert nu eens niet meer overweegt maar bepaalde toezeggingen doet,; dan zal 't tijd zijn om eens ernstig met hem te gaan onderhandelen. Het voorstel van B. en W. tot afwijzing .van het voorstel om eene subsidie te geven jvordt met 9 tegen 2 stemmen aangeno men. Tegen stemden de heeien Fransen V. d. Pujte en Kakebeeke. Vastgesteld wordt het le suppletoir ko hier hoofdelijken omslag voor '1910. Bij de rondvraag wijst de lieer Tempe- man op de beperkende bepaling,- waaron der aan Euphonia. is toegestaan een sere nade te brengen; en vraagt wat daarvan de reden zijn, -en of plan bestaat deze beperking te handhaven. De voorzitter zegt, dat bijl als hoofd der politie zich in den Raad hieromtrent niet }>ehoeft te verantwoorden, maar wel alle inlichtingen geven wil in besloten zitting. Van een beperking is echter geen 'sprake; de voorzitter wist er althans niet van. De openbare vergadering wordt hierop door den voorzitter gesloten. Onze Vroede Vaderen. „Gjj hebt, heraut, U van uw last gekweten, Met lof en blaam uw reden geschakeerd".1) Zoo kon gisterenavond de voorzitter van onzen gemeenteraad met Godfried van Bouillon den heer Franssen van de Putte beantwoorden, die als een andere Aleet, met Oosterscbe vaardigheid trachtte den raad te winnen voor de subsidie aan Huy- gebaerts Stoomtram-onderneming. Na het Dageljjksch Bestuur lof te hebben toegezwaaid voor zjjn ernst en voorzichtig heid b(j het onderzoek naar de plannen en voornemens van den Belgischen tram exploitant, slingerde de heer Van der Putte met nu geen Oostersche maar Hol- landsche vrijmoedigheid onzen vroeden vaderen, die zijn morgenlandsche speech onbewogen hadden aangehoord, het ver- wjjt van kortzichtigheid voor de voeten. Dit was blijkbaar te veel. Uit verschil lende achtbare monden klonk een woord van protestzelfs de financieele commissie- genoot Temperman liet zich dit verwjjt niet aanleunen als onoverwonnen paladijn bleef bij zijn standpunt handhaven gaarne een tram en graag subsidie, zells een milde, maar dan ook een tram waar Goes wat aan heeft, niet een, die even aan het station verschijnt, om daarna door de Poel in het onbekende Zuiden te verdwijnen. De heer Kakebeeke trachtte als ge dienstige schildknaap den heer Van de Putte bij te springen, docb veel pijlen bleek hij niet op zijn boog te hebben. „Die zijn met de verkiezingen verschoten", fluisterde een ondeugende tribune-bezoeker zijn buurman in het oor. Trouwens, er was niets aan te doen. Zoowel de onverbiddelijke logica, waarmede de heer Dekker het ongerijmde van Huyge- baerts tramplaunen blootlegde, als de geestige wijze, waarop de wethouder De Witt Hamer in eene uitstekende causerie de f 700 subsidie aan die tram als gewoon weggesmeten schetste, hadden het lot over de subsidie beslist. Met algemeeDe stemmen, minus die van den ridder en den schild knaap werd den heer Huygebaert beteekend, dat hij, wil hij op een subsidie rekenen, eerst eens met andere plannen voor den dag moet komen en wel met zulke, waaruit het streven hlijkt, dat de exploitant niet alleen hart heeft voor de beetwortelen en de granen, maar ook voor de menschen, die met een tram moeten vervoerd worden. De kwestie over 3 of 5 aan te stellen zetters op onze botermarkt opende de sluizen der welsprekendheid en niet min der kwistig, dan de regen dien dag over onze goede stad, daalde de woordenvloed onzer „patresconseripti" neder naar aanlei ding van dit onderwerp. De heer Risch, gedachtig aan het „non multa sed multum" bakende zijn standpunt af in deze weinige maar veelzeggende woorden: „Zoo'n zetterscommissie kan niet klein genoeg zijn" en bleek de zaak juist te hebben ingezien. Do heer Donner zette eene gewichtige theorie op over het aan stellen van „secundi", alias helpers, plaats vervangers en had blijkbaar zoo'n schik in dat woord, dat hij tusschen de discussies vau voorzitter en wethouder v. d. Bout, die het met hem oneens waren, steeds zegevierend uitriep: „dus secundi". Ten laatste boezemde de woordenstroom der vroede vaderen den voorzitter bezorgdheid in en trachtte hij dien vloed te bezweren door te verklaren dat verdere modedee- lingen slechts in een geheime vergadering konden worden verstrekt. Maar als een bok op de haverkist sprong de heer Dekker op deze mededeeliug los met te zeggen dat hij gaarne deze kwestie in besloten comité verder zou bespreken. Met een zucht stak de voorzitter er nu voorloopig een stokje voor. De heeren Von Schmidt en Van der Leeuw hielden dezen avond het goud op prijs door in een diep stilzwijgen te vol harden. Zij zullen echter ongetwijfeld een volgende keer onzen achtbaren raad van hun „flux de bouohe" doen profiteeren Argus II Tasso „Jeruzalem Verlost" II. 81. Goes. De storm Ofschoon wij er bij andere landen vergeleken, nog al goei zijn afgekomen, heeft de zuid-westerstorm der laatste dagen ook in deze streken veel schade aangericht in de boomgaarden en tuinen. Vooral de appel- en pereboomen moesten het ontgelden. Bij bonderden zijn de vruchten afgeslagen of stuk gewaaid, terwijl in de Poel een boom de kroon werd afgerukt. Persoonlijke ongelukkon kwamen niet voor. Middelburg. Hier is ingebroken in een pakhuis van de naamlooze vennootschap „Zeeuwsche Veevoeder- en Kunstmest handel" aan het Oostkerkplein. Uit het pakhuis werd het een en ander ontvreemd. Tot nu toe heeft de politie deu dader of daders niet gevonden. De persoon, die door de poiitie hier werd aangehouden, daar men vermoedde, dat hij een ten vorige jaro in Amerika gesignaleerd misdadiger was, en die onder geleide van een inspecteur van politie naar Londen reisde, heeft zich in laatst genoemde plaats kunnen legitimeeren, waarna hij weder op vrije voeten werd gesteld. (Z.) Wij moeten ons bericht betref fende de kermis in zooverre herroepen, dat het onjuist is, dat over de Vleesehkal een eakewalkroad komt te staan. De eige naar dezer inrichting heeft het beter geoordeeld niet near Middelburg te komen. In de plaats hiervan staan nu in die rij een werpspel en een spel, waarin een beer zjjn kunsten vertoont. Nu we toch over de kermis schrijven, kunnen wij niet nalaten er op te wjjzeD, hoe slecht o.i. het Bioscope-theater van Alberts Frères op de Markt thuishoort. Dit had moeten staan op Groenmarkt, Balans of Dam. Thans steekt het boven alle andere kramen en inrichtingen uit, doet die in het Diet verzinken en beneemt den bewoners der Markt het gezicht op de kermis en geeft hen daarvoor in de plaats een groot minder schoon zeilendek te zien. Gisterenavond speelde zich op de Kalvermarkt een treurig tooneel af. De daarwonende koopman v. G. weigerde zijn vrouw en zijn kind in huis te laten. De man verkeerde onder den invloed van sterken drank en weinig lieveljjk waren de woorden die tusschen beide eehtgenoo- ten gewisseld werden. Zooals in dergelijke gevallen altijd ge schiedt bemoeiden de buren zich met het geval en spoedig was voor de woning een groote menigte verzameld. Een politieagent verscheen ook ter tooneele en deze wist de vrouw te overreden naar een familielid van haar elders in de stad te gaan. Hier mede was voor het oogenblik het relletje dat weer een van de zooveelste maal toonde tot welke ellendige toestanden het drank misbruik aanleiding kan zijn, geëindigd. Zeer zeker waren hier op hun plaats de woorden, die wij van de vrouw opvingen; „Het was beter, dat je mij een weekgeld gaf, dan dat je alles opdrinkt." Vlissingen. Dinsdagmorgen viel, bij' het inzetten van een k-etei in den op de hel ling der Koninklijke Maatschappij De Schelde in aanbouw zijnden torpedoboot- jager Wolf de werkman L. B., van het dek op de helling. In do verbandkamei; kon do inmiddels ontboden fabrieksdoktor geen ernstig in wendig letsel c.onstateeren. De linkerpols bleek gebroken te zijn. Ter verdere odservatie werd de man n,aar het gasthuis vervoerd. M. C. Maandagavond zijn op de wissel plaats in de Verlengde- Aagje Dekenstraat twee motorwagens van de electrische tram tegen elkaar gereden. De eene wagen kwam van het Bad huis en mpest, als buiten dienst, naar de remise gebracht worden, terwijl de andere wagen naar het Badhuis reed. De wagenbestuurder van laatstgenoemde tram meende dat de eerste naar Middelburg moest en zooi ontstond de botsing juist op do wisselplaats. De passagiers van den in dienst zijn- den motorwagen werden natuurlijk door 'elkaar geschud, doch kwamen met den schrik vrij; Daar de andere wagon hui ten dienst was, bevonden zich daarin geen passagiers. Deze laatste wagen was echter tenge volge van de botsing deerlijk gehavend. De onderofficiersvereeniging alhier „Vriendschap en Genoegen", heeft bet voornemen opgevat 14 Augustus a.s. an dermaal een boottocht naar Antwerpen te organiseeren, ditmaal Middelburg als plaats van afvaart nemende. VI. Cl. Do sergeant Keijzer van liet regi ment genietroepen, alhier gedetacheerd Iw het Algemeen Depót van Discipline, is met ingang van 16' Augustus a.s. be noemd tot leeraar in de gymnastiek te Leiden. VI. Ct. Alhier zijn verschillende schepen naar Antwerpen gepasseerd, die gedu rende da 'reis door den storm averij en schade hebben opgeloopen. Zierikzee. De storm der laatsle da gen heeft zich geducht doen gelden. Be halve dat veel koren is j)lat geslagen, hebben vele hoornen te lijdén gehad. Hier en daar zijn dikke takken afgerukt, o.a. van de populieren aan den Grac-htweg. Krabbandijke. In de Maandagmiddag gehouden raadsvergadering, welke door fillo leden werd bijgewoond, werd over gelegd oen, uittreksel uit het Kon. be sluit, waarbij f 1650 buitengewone sub sidie werd toegekend. Verder werd aange boden do rekening over 't dienstjaar 1909, in ontvang op f 28.132.74, in uitgaaf op f 28.324.65"', sluitende, alzoo met een na- deelig saldo van f 191.915. Op voorstel van Burg. en Weth. werden de volgende oninbare posten vastgesteld: op den hoofd, omslag f 85.23r>op de hon denbelasting f 6.50; huur van grond f 2.75. Op eene voordracht van 4 personen, ter benoeming van twee leden van het. college van zetters op 's rijks directe be lastingen, ingevolge periodieke aftreding der heeren A. de Kox en C. P. Vogelaar, van wie de eerste niet meer in aanmer king wenschte te komen werden geplaatst do heeren C. I". Vogelaar, Jae. Wellnman, C. C. Wabeke en J. P. Krijger. Een voorstel van Burg. en Weth. om volgens overgelegde teefcening en bestek aan te besteden liet stichten van eene bergplaats voor een lijkwagen werd aan genomen en tevens aan het dag. bestuur machtiging verleend tot het aanschaffen, van zoodanige lijkkoets. In eene vergadering met gesloten deu ren werden behandeld de reclames tegen den hoofdelijken omslag. M. C. Wemeldinge. Vrijdag maakten de leer lingen der vijfde en zesde klasse van school A alhier een tweedaagsch reisje naar Amsterdam' en Zaandam, waar de voornaamste bezienswaardigheden wer den bezocht. De heenreis ging over Den Bosch en Utrecht, terwijl de terugreis werd gemaakt over Gouda en Rotterdam. M. C. 'sGravenpolder. Een niet alledaagseh geval doet zich hiér voor. De Geref. Kerk aldaar heeft een or gel ten geschenke gekregen van een gever die onbekend wenscht te blijven. Deze week zal het reeds geplaatst wor den. Schore. Maandag 7ierde onze waarde burgemeester, de Edelachtbare heer J. G. van Nieuwenhuize, zijn 45en geboortedag, Deze dag ging voor hem en zijn gezin niet ongemerkt voorbij, getuige 't vele bezoek en gelukwenschen door de burgers van Sehore hem aangeboden. Des avonds bracht de zangvereeniging „Al wat liefelijk is en Welluiit", directeur de heer P. Molhoek te zijnen huize een serenade waarbij bij monde van den heer A Bruinsheoft, het hoofd der gemeente, namens de vereeniging in welgekozen woorden geluk werd ge- wenscht. Na ruim onthaald te zijn keerden ze onder fakkellicht opgewekt onder veel toeloop der burgerij vroolijk huiswaarts. Heinkenszand. De statuten der Zangver eeniging „Excelsior" alhier zijn bij Kon. besluit van 12 Juli j.l. (Staatsblad no. 112) goedgekeurd. 's Heerenhoek. Maandagmiddag omstreeks 1 uur arriveerde alhier Z. D. H. Mgr. A. Cal lier, bisschop van Haarlem. Geassisteerd door den Z. E. deken uit Goes, de pastoors van Kwadendamine, Ovezande, Heinkens zand en de pastoor en kapelaan onzer parochie, alsmede zijn secretaris, deelde Hij aan de Vormelingen het H. Vormsel toe. Voor den ingang der kerk waren eenige versieringen aangebracht en nagenoeg van alle huizen wapperde de vlaggen. Vele geloovigen waren bij aankomst en vertrek aanwezig om den zegen van den beminden kerkvoogd te ontvangen. 's Heer Arendskerke In de heden (Woens dag) gehouden raadsvergadering die door 8 leden en de secretaris werd bijgewoond en waarin de heeren v. d. Poel, B. Remijn Pz en N. Rein ij n afwezig waren werd na vaststelling der notulen en mededeeling van eenige sedert de vorige vergadering inge komen stukken, overgegaan tot de opma king van de voordracht van zetters voor 's Rijks directe belastingen. Na gehouden stemming werden daarop geplaatst de heeren J. J Cornelisse en J. J. de Jager (aftr. leden) eu de heeren O. Minderhoud en W. Baljé. De staat van restanten en oninbare posten van den hoofdelijken om slag dienst 1909 werd vastgesteld op f99,42 en die van de belasting op de honden op ee.n bedrag van f3. Vervolgens wordt aan geboden de rekening der gemeente over het dienstjaar 1909 opgemaakt in ontvang op f31696 326 en in uitgaaf op f 31*253,34, alzoo met een batig slot van f442 986 Tot leden van de Commissie van onderzoek dier rekening worden benoemd de heeren K. Jaise, N. Remijn Az. en P. de Putter. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur van 's Heer Arendskerke dienst 909 op gemaakt in ontvang op f 11890,34 en in uitgaaf op f 9509 426, mitsdien met een goed slot van l2jS0,916 en die vau het Groot Armbestuur van 's Heer Hendriks kinderen, dienst 1909, opgemaakt ill ont vang op f 2927,41 en in uitg taf op f 1662 18, alzoo met een goed slot van f 1265,23, wor den ten fine van onderzoek gesteld in handen van eene commissie van onderzoek bestaande uit de heeren J Minniar, B. de Jager en J. Nijsse. Nadat nog eene wijziging in de gemeente begrooting voor het jaar 1910 was aange bracht. wordt de vergadering gesloten. lerseke. Op de oesterpannen is het eerste broed ontdekt. De proef, alhier genomen met het teren van wegen, is volkomen mislukt. Koudekerks. Aau het strand alhier is aan gespoeld het lijk van een onbekenden man Aardenburg. Naar we nog vernemen zullen de feestelijkheden van Zondag 3L Juli as alhier voortgezet worden Ze zullen dan bestaan in het houden van een optocht met muziek en gekroonde rijwielen. Na deu optocht zullen volksspelen plaats hebben en bol wedstrijden. Kadzand. Naar we vernemen zal hier eene afdeeling van „Volksweerbaarheid" opgericht worden. Binnen enkele weken zal een spreker uitgenoodigd worden om het doel uiteen te zetten dezer vereeniging. Reeds is een voorloopig bestuur ijverig werkzaam. Philippine. In de j.l. week werden aan de haven alhier aangevoerd 4832 balen mosselen van 90 KG. Van deze gingen 3684 balen naar de vaste afnemers in Frankrijk en België en 1148 ton naar de Hollandsche en Belgische venters. De aan voer en handel was dus iets minder levendig dan in de kermisweek. Sluis Door dhr. Malotaux te Brussel is bekend gemaakt, dat met ingang van October alhier een bijkantoor voor Z.-Vl. zal gesticht worden, aan hetwelk tot directeur benoemd is dhr. A. Aernaudts. Terneuzen Maandag bracht Z.Exc, de Commissaris der Koningin, de heer Mr. H. J. Dijckmeester, een bezoek aan deze gemeente. In de raadzaal maakten eukele autori teiten gebruik van de gelegenheid tot audiëntie. Vergezeld van deu burgemeesterenden secretaris werd een bezoek gebracht aan het terrein aau den Baandijk waar 2 havens zijn ontworpen, voor uitbreidiug van de los- en laadplaatsen alhier. Des namiddags, met de boot van 2,15 ure, is de Commissaris der Koningin ver trokken. Ter gelegenheid van dit bezoek wapperde van verschillende gebouwen de driekleur (Luctor.) De Zweedsche matroos die met zijn linkerbeen tusschen een tros beklemd heeft gezeten, is in het ziekenhuis alhier aan de gevolgen overleden. (M O.) Sas van Gent Zondag werd de door de Belgische jachtklub uitgeschreven wedstrijd Ter NeuzenAntwerpen gehouden. Van deze gelegenheid maakten vele jachten gebruik het kanaal op te varen. In groot aantal waren do slanke vaar tuigjes hier aanwezig, wat nog al de aan dacht trok. (Z. Koer.) Hoek De vorige week werden in een der kreeken onder deze gemeente door een lief hebber-visscher van hier met één hengel gevangen 186 baarzen, 1 karper en 2 palingen Woensdagnacht is ten nadeele van den visscher J. 't Gilde uit den Valput alhier een partij paling ontvreemd. IJzendijke. Van een landbouwer alhier werden twee prachtige paarden uit de weide gestolen. De dieren zijn, dank zij het strenge onderzoek der politie, spoedig gevonden. Zij waren naar Brugge gebracht, alwaar het juist paardenmarkt was. De paarden waren verkocht aan een Duitsehen koopman. De daders zijn nog niet ge vonden. fZ.) Axel. In een alhier gehouden, verga dering van de Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan- derensche concours-liippique-voreeniging werd vau gedachten, gewisseld om te ge raken tot de oprichting van een groote vereeniging van Zeeuwsche fokkers van liet Belgische paard. Men zal voor de verwezenlijking van dit plan verwezen lijking van dit plan samenwerking zoeken 'met andere vereenigingen, o.a. miet „Hip pos" te Ter Neuzen. Breskens Zaterdagavond omstreeks zes uur is hier binnengekomen de tweemastbark „Theodora Catbarina", schipper Bandewei. Op het eind van de reede had het schip zijn grootea mast overboord gezeild bij een zwaren rukwind. De lading bestond uit grint, welke be stemd was voor den Kruispolder, gemeente Hoofdplaat. (M. C Ca pel la. Nu van den onder den wal to Breskens zittenden Russischen schoener „Capella" alles zooveel moge lijk is verwijderd, zooals masten, zeilen, tuig, ra's, enz., zullen duikers trachten een ketting onder het schip te brengen en dan te lichten. Als deze pogingen met succes bekroond worden, dan kan hel: wrak uit het vaarwater gesleept worden om dan te trachten do lading greenhaert Ie lossen. Ook op Schouwen begint zich de ge vreesde aardappelziekte te vertoonen. Het eerste Ontwerp-Winterdieust op de spoorwegen geeft, wat de Zeeuwsche spoor- weglijn en naaste aansluitingen betreft, de navolgende wijzigingen in den treinenloop Richting BredaVlissingen trein 101 vertrekt van Breda 1 minuut later, dus te 10 02 v.m., aankomst te Roosendaal evenals thans 10 25 v.m. Verder ongewijzigd. Richting VlissingenBredatrein 338 vertrekt van Vlissingen 3 minuten later, dus 6 25 v m., Middelburg 6.35, Arnemuiden 6.41, Noord-Kraaiert 6 49, 's Heer Arends kerke 6.56, Goes 7.03, verder ongewijzigd tot Roosendaal, waar die trein 1 minuut vroeger vertrekt, n.l. te 8 31, aankomst Breda dezelfde tijd als thans 8.53. Andere verandering komt niet voor. Maandagavond schoot een zeeman op de Oostenburgergracht te Amsterdam met een scherp geladen revolver af op zijn vrouw en twee te hulp snellende familie leden. De vrouw en een zwager werden gewond naar het gasthuis overgebracht, waar de kogels verwijderd werden. De woestaard is gearresteerd. Hevige storm. Een geweldige, orkaanachtige storm heeft boven Duitsch land gewoed, uren lang in onverminderde kracht. Hij begon Zaterdagnacht om 2 uur en eerst in de morgenuren luwde de storm tot wind. In Berlijn hebben heel wat menschen dien nacht niet geslapen. De ruiten waaiden in, de boomen knapten af, pannen vlogen van de daken en zelfs waaide een steiger om. In Chemnitz werd de oogst vernield Te Einfiedel waaide de spits van den kerktoren. In Burkhardtsdorf werden twee personen door den bliksem gedood. In Keulen waar het noodweer al Zaterdagavond begon, stond het water in sommige deelen der stad voeten hoog. Op - het centraal station heerschte groote ver warring. De aankomende vreemdelingen konden de perrons niet verlaten, terwijl de naar de treinen snellende personen door hoog water moesten waden. De brand weer werd te hulp geroepen I De oogst is door den hagelslag vernield. In de laag gelegen straten vluchtten de bewoners uit hun huizen en brachten hunne slapende kinderen in veiligheid. In de restauraties stonden de gasten op tafels en stoelen, om zich tegen de binnenstroomende water massa's te beschermen In verscheidene woningen stortten de plafonds in Derge lijke overstroomingsberichten komen ook uit Bensberg, Brukl,Trorisdorf, enSiegburg. In de straten vonden we honderden doode vogels Aan boord van de passagiersstoom boot „Kaiserin Friedrich" werden alle tafels en stoelen door den storm in den Rijn gewor pen. Verscheidene schepen moesten voor anker gaan of schuilhavens opzoeken. Te Bonn werden vele huizen van hun dak beroofd Graanvelden en boomgaarden zijn grootendeels vernietigd, evenzoo te Trier. Te Nürnberg bieden de stadsparken een droevigen aanblik. Tientallen zware boomen liggen tegen den grond De bloemperken zijn vernield. In de stad waaiden vele daken van de huizen af De stad is bijna geheel geïsoleerd door het breken der telefoon- en telegraafdraden. In Frankisch Zwitserland zouden, naar verluidt, heele dorpen verwoest zijn. In het Reichswall zijn heele stukken bosch geveld Op den Kaiserburg sloeg de blik sem in de zoogenaamde Keizerstalling. De oostvleugel van de burcht dreigt in te storten. Hij moest door balken ondersteund worden Personen, die op straat liepen, werden tegen de muren of tegen den grond geworpen. Te Ileiligenstadt stak de bliksem de Thiiringer wattenfabriek Worbis in brand. De fabriek en het naburig laboratorium werden vernietigd.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2