BINNENLAND UIT ZEELAND. De regeeringsgezinde „Manama" zegt, dat de socialisten de negatieve uitwerking van den aanslag spoedig bij verkiezingen enz. zullen ondervinden, en wijst er tevens op dat men den tegenstanders der regee ring geen berer dienst had kunnen bewijzen dan een laft'en aanslag te plegen op het leven van hun leider. Troepen-concentratie in S p a d j e' De Spaansche regeering concentreert haar troepen op de grens om mogelijke incidenten bij den verjaardag der troebelen in Oatalonie te voorkomen. HMLIË Balkon ingestort. Gedurende de festiviteiten te Castellamonte heeft zich een ernstig ongeluk voorgedaan. De gemeente had een fiets-optocht ge organiseerd en toen de stoet langs 't café Cmberto passeerde, waar op het balkon zich een twintigtal personen bevondeD, om naar de deelnemers van den optocht te zien, viel deze in. Allen vielen naar heneden, op de straatsteeneu. Huip was aanstonds bij de hand, men nam 7 gewonden op, waarvan 3 zeer ernstige. Een van deze, Miohel-Ange Giordan, leerling aan het stadslyceum, heeft de wervelkolom gebroken. Hij ligt op sterven. De justitie is van plan tegen den eigenaar van 't café een actie in te stellen. OOSTENRIJK. De Italiaansche minister van oorlog van spion nage verdacht! Een eigenaarig geval gebeurde eergisteren in Trente, waar de Italiaansche minister van oorlog vertoeft. Hij maakte met den senator en schrijver Pogazzaro een rijtoer in 't Podal. Daar worden op 't oogenblik vestingwerken gebouwd. Toen het rijtuig van den minister daar aankwam, werd hij door carabinieri aangehouden en verhinderd verder te gaan. Men vermoedde, dat hij een spion was. Eerst mocht hij verder gaan toen de minister zich genoeg gelegimiteerd had. TURKIJE. SALONIKA. Moord. De directeur der belastingen te Oeskoeb is hier Vrijdag avond vermoord RUSLAND PETERSBURG. De graanhandel. De beraadslagingen op het ministerie van handel over de maatregelen tegen overma tige bijmenging bij den uitvoer van graan en tot bescherming van den Russis3hen graanhandel in het buitenland, zijn thans geëindigd. Daarbjj is de noodzakelijkheid erkend in de buitenlandsche zeehavens particuliere handelsagenten te hebbel/ ODESSA. De legerschandalea. Ten gevolge van het onderzoek van Senator Dediulin in zake de schandalen in de zuid westelijke militaire provincie, dat nu is geëindigd, zijn niet minder dan 287 officie ren, administratieve ambtenaren en leger contractanten gearresteerd. Zij zullen strafrechterlijk vervolgd worden. Onder de officieren zijn vijf generaals, zeven luitenant-kolonels, negentien kolonels en een. aantal kapiteins van den staf. De arrestaties op bevel van Senator Neidhart geschied in de militaire provincie van den Weichsel, zijn bijna even talrijk. Het onderzoek heelt corruptie en diefstal door ambtenaren op verbazende schaal aan het licht gebracht. AMERIKA. Revolutie. In Honduras is naar de „Pranf. Ztg." uit New-York verneemt, de verwachte revolutie uitgebroken. De regee ring heeft de krijgswet afgekondigd. Er wordt strenge censuur geoefend. AFRIKA. M ij n r a m p. Volgens een telegram uit Johannesburg is in de Simmer Oast Deep Mine een verschrikkelijk ongeluk gebeurd. Doordat een kist gelatine in brand raakte, vormde zich een groote hoeveelheid gas, waardoor 15 inboorlingen door verstikking den dood vonden. Bovendien was de toestand van 13 blan ken, en 76 inboorlingen zoo ernstig, dat zij naar het ziekenhuis moesten gebracht worden Oe verkiezing voor de Provinciale Staten in district Amsterdam. Uit het laatste bericht in ons vorig num mer heeft men kunnen zien, dat de anti revolutionairen besloten hebben de can- didatuur-Röell niet te steunen. Mr. De Vries, die in Amsterdam IV was gekozen, had zijn zetel beschikbaar gesteld, op dat Mr. Röell zou kunnen gekozen wor den en dan lid van Ged. Staten zou kun nen blijven. Op een in het oog vallende plaats nam „Do Tijd" Zaterdag een inge zonden stuk op, dat zij plaatste „met het oog op hel gewicht, hetwelk de aan beveling ontleent aan den persoon van den inzender 1" Deze inzender is de heer E. Th. Westerwo-udt, oud-lid der Ged, Staten, die de Katholieke kiezers op hun plicht wijst om hun stem uit te brengen ver van hen afstaat, en in wie eerlijkheid, goede trouw, groote kunde en werkkracht en ook godsdienstzin zijn belichaamd. Inmiddels wordt gemeld, dat de anti revolutionairen toch nog besloten hebben den heer Roëll te steunen. Wijziging der Arbeidswet. Van betrouwbare zijde verneemt „Het Volk", dat de minister Talma het plan heeft in het aanhangig ontwerp tot wijzi ging der Arbeidswet den 10-urendag met den vrijen Zaterdagmiddag na 4 uur als geheel ta laten vallen, door bijl nota van wijzigingen óf den 101 ',-urigen arbeids dag op te nemen óf den vrijen Zaterdag middag weer terug te nemen. Woningverbetering. Naar men mededeelt, heeft bet Rijk nu reeds een bedrag van ruim 15 millioen gulden uitgegeven voor de verschillende vereenigingen tot verbetering va,n de volks huisvesting in ons land. op Mr. W. Baron Röell, die het minst 31 Augustus te Brussel. Men schrijft ons uit Brussel; Onder beschermheerschap van Ilr. Ms. gezant jhr. mr. O. IX van der Staal van Piershil en hot eere-voorzitterschap van de hoeren J. D. Ituij's, consul-generaal der Nederlanden, en jhr. mr. II. W. van Asch van Wijk, lid der Tweede Kamer der Staten-Generaal en N-ederlandsche regee- ringscommissaris bijl de internatonale ten toonstelling, heeft zich dezer dagen eene commissie gevormd, die zich ten doel stelt om op den a.s. verjaardag van 11. M. de Koningin te Brussel een feest in te richten voor kinderen der minvermo gende Nederlanders aldaar; de commissie bestaat verder uit leden der besturen van: „Ons Vaderland", „Nederlandsche Ver- eeniging", „Limburgia" en de Nederland- sche Kamer van Koophandel. De vereeniging „Land en Volk", die, hoewel nog maar kort bestaande, reeds een aanzienlijk aantal Nederlanders tot le den telt, i.% waarschijnlijk bij vergissing, nog niet uitgenoodigd om deel der com missie uit te maken. Een belangrijk geschenk. Weer kreeg de gemeente Rotterdam een aanzienlijk geschenk. Van iemand, die on bekend wenscht te blijven, was, zoo- deelde de burgemeester in de Vrijdag gehouden raadszitting mede, hij' hem bericht in gekomen dat. hij' bereid was honderddui zend gulden te geven a.ls bijdrage in de stichting van eene nieuwe gemeentelijke bibliotheek. Voorwaarden verbindt do schenker aan zijn vorstelijke gift niet. Al leen geeft hij' als wensoh te kennen dat de bouw op onbekrompen wijlze zal ge schieden en dat geen prijsvraag zal wor den uitgeschreven. Daar de détails door den Raad nog niet zijn vastgesteld, kon het geschenk for- meel nog niet worden aanvaard. Alleen werd den schenker onder daverend ap plaus hulde gebracht voor zijn liefde voior het algemeen belang en zijn oprechten burgerzin. Vliegen Naar men aan de „Arnh. Ut." meldt, wordt het vliegterrein op de. Doesburger- heide bij Ede thans spoedig in orde ge bracht. Er zullen 7 loodsen worden ge bouwd, waarvan de aanbesteding reeds heeft plaats gehad, Alles moot binnen 10 weken gereed worden opgeleverd. Vol gens geruchten zou deze spoed in verband slaan met een te Doesburg te houden vliegweek. Scheveningen. Men seint ons: Alhier is, nog levende, aangespoeld de 28-jarige Pachrach, Israëlitisch leeraar te Lochem, die aldaar gisteren zijne ouders heeft vermoord en daarna getracht heeft zich te verdrinken. De moordenaar heeft vermoedelijk gehandeld in een vlaag van waanzin en men schrijft zijne daad aan studie-overspannenheid toe. Op het oogen blik bevindt hij zich in het ziekenhuis te 's Gravenhage. De justitie te Zutfen is naar Lochem vertrokken. (Zie laatste Berichten.) Goes. Onderwijzers-Verga.de- ring. In de „Prins van Oranje" alhier werd Zaterdag de 73e Algemeen© Vergade ring gehouden van de Onderwijzers-Ver eeniging in bet arrondissement „Goes". Zij werd bezocht door den distr.-school opziener, als genoodigde, en door 59 le den, waaronder 4 dames. In zijn openingswoord, sprak de voor zitter, dhr. Elenbaas, arrond.-sc.hoolop- ziener, zijn tevredenheid uit over de trou we opkomst. Vervolgens wees hij op den bekenden storm, (de neutraliteits-kwes- tie) die in het afgeloopen jaar in oms land heeft gewoed en achtte zich geluk kig, dat van dezen storm in het arrondis sement „Goes" niets is gemerkt. Alle on derwijzers en onderwijzeressen hebben hun taak met toewijding en ijver vervuld, niet alleen om de leerlingen verstande lijk op te voeden, maar aak te werken op hart en gemoed. Verder, wijdde hij een woord van waardeering aan de na gedachtenis van dhr. D. Mooijen, in le ven H. d. Sch. te Kloetinge en van hulde aan dhr, Sauër gewezen H. d. Sch. te W.e- meldinge, die tot op hoogen leeftijd met is werkzaam geweest, en wenschte hem nog vele jaren een welverdiende rust toe. Ten slotte wees hij er op, dat in zake de beroering, waarvan straks sprake was, het aankweeken van vaderlandsliefde, het inboezemen van gezag voor de overheid en eerbied voor het vorstelijk huis, inzon derheid voor de Koningin, behoort tot een der eerste christelijke en maatschappelijke deugden en hoopte, dat zoowel alle open bare als bijzondere ouderwijzers in deze richting zullen voortgaan. Tot lid van het Bestuur werd met bijna algemeen© stemmen herkozen dhr. J. F opma. Vervolgens werden de verslagen uitge bracht, over de verrichtingen van het be- bestuur en over de boekerij, die tot geen bijzondere opmerkingen aanleiding gaven. De rekening van den penningmeester, dhr. J. F opma, werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf op f 86.49s, terwijl op de spaar bank is geplaatst f 277.295. Alsna werd een voorlezing gehouden over „het zangonderwijs op de lagere school" düor dhr. C. Kloosterman, H. d. Sch. te Kloetinge. Alvorens daartoe over te gaan, wer den door ©enige leerlingen van school B, onder leiding van den heer W. Hengevelt eenige zangnummers uitgevoerd, begeleid door vioolspel. Een luid applaus was de belooning voor deze aardige verrassing. Hierna ving spr. zijn voordracht aan, met de beschouwing van muziek en zang bijl de verschillende volken ook in verhand met den godsdienst en wees verder ach tereenvolgens o.a. op den veredelden in vloed van den zang, op den roem, dien Nederlandsche musici en zangers ook in het buitenland ten allen tijde hebben ge noten, op de eischcn, waaraan goede zang moet voldoen, op de wenschelijkheid van onderwijs op viool of piano ook aan de leerlingen der Normaallessen en op den rijken voorraad van geschikte liederen voor de school. Eenige liederen werden daarna op ver dienstelijke wijze door dhr. K. feil gehoioro gebracht. Daarna besprak hij de methodes voor zangonderwijs. Met een aansporing tot vlij tige beoefening van den zang in de school sloot hij zijn aangename en leerzame voor dracht. Na de bespreking van het gehoorde door een paar der aanwezigen, ontving de spr. den dank van den voorzitter, evenals dhr. W. Hengevelt voor de leiding der kinder uitvoering. In de volgende vergadering zal als spre ker optreden dhr. H. de Priester van Borssele (plaatsvervanger dhr. K. van der Slikke van Wolfertsdijk.) Na de pauze werd door den heer IX II. U. Ittmann een bijdrage geleverd getiteld: „Mijn lezing to Boswijk." Na de bespreking van een paar huis houdelijke onderwerpen, sloot de voorzit ter onder dank aan de opgekomenen de vergadering. (G'sche Grt.) De openbare zangles onder directie van den heer O. Lies Zaterdagavond j.l. in het gebouw der Sociëteit V. O. V. had vele ouders, familieleden en belangstellen den naar de concertzaal gelokt. Een keurig programma van één en tweestemmige kin derliederen van Calh. v. Hennes, Kor Kui ler en Hendrika Tusschenbroek werd door de jeugdige leerlingen van don heer Lies zeer tot genot der aanwezigen uitgevoerd. Mevr. F. v. B. droog welwillend ©enige liederen voor en kweel, zich op uitmun tende wijze van die taak. Het geheel was een succes voor den lieer Lies en een aansporing voor velen om hunne kinde ren van deze zanglessen te doen profi teered - De raad der Gemeente Goes zal morgen (Dinsdag) avond om 8 uur in openbare vergadering bijeenkomen. Onder meer is aan de orde de bespre king van het .tramadres van den heer E. Huijghebaert. Drommen van mensehen waren Zon dagmiddag naar het station opgegaan om getuige te zijn van de aankomst van Mgr. Gallier, bisschop van Haarlem, die hier kwam vormen. Te ruim half twaalf arriveerde Z. D. Hoogwaardigheid, vergezeld van een zij ner secretarissen en werd door den Hoog Eerw. Heer Deken op het. perron begroet. Onmiddellijk daarna reed de hooge be zoeker in een gesloten rijtuig naar de pas torie. Van de woningen der meeste katlio lieke ingezetenen wapperde de vlag. Omstreeks half een hedenmiddag reed de postkar van Wolfaartsdijk met vlugge vaart over de markt langs apothe ker La Porto naar s-tal, toen een werk man, metselaar van beroep, op zijn fiets van den Opril kwam aangereden. Op den hoek gekomen en de kar ziende nade ren, wilde de fietsrijder uitwijken naar dc zijde van het perceel van den heer Metering, doch had het ongeluk om juist, om den hoek doior de kar te worden aan gereden, zoodat Lij met zijn fiets kwam te vallen en tusschen wagon en hard steenen stoep bekneld raakte. Door de liefderijke zorgen der familie Meijering werd de ongelukkige binnengedragen en door den juist voorbijrijdenden Dr. Van der Harst onderzocht, bij wien zich kort. daarop Dr. Lasonder voegde. De geneesheeren constateerden noch breuk, noch kneuzing, doch bevonden het eene been van den aangereden© hevig ontzet, zoodat zij het noodig achtten een noodverband aan te leggen. Spoedig daar op werd opperman B. op 't karretje van den lompenkoopman de 11. naar zijn wo ning in de armenbuurt vervoerd onder een .hevige regenbui. Tot zoover het relaas van liet gebeur de, dat hedenmiddag bij de omwonenden van het tooneel van den ramp heel wat beroering verwekte. Die beroering be stond echter niet alleen uit schrik over cn medelijden met hetgeen den armen fietsrijder overkwam, maar ook uit ver ontwaardiging uit het op zijn zachtst ge zegd vreemde optreden onzer politie. Voor eerst was op het oogenblik van het over rijden op het kruispunt Markt Opril Rijfelaarstraat noch in de omgeving een agent to bespeuren. Toen de politie werd gewaarschuwd, kwam inderdaad een agent aanwandelen, doch, ofschoon voor den winkel der firma Meijering een ware volksoploop was ontstaan tot grooten last van den winkelier en zijn gezin bekommerde de agent zich hierom niet; hiji zag het kalm aan enliep door. Het verzoek tot de politie gericht om de ongewenschte nieuwsgierigen, die zich voor den winkel van dhr. Meijering hadden opgehoopt, aan te manen om door te loo- pen, werd beantwoord met 't bescheid „dat men daar niets aan doen kon", ten slotte leverde het vervoer van den overredene op een voddenkar stoif tol algemeene ver ontwaardiging der toeschouwers. Waar toch een brancard voorhanden is, om hij bij1 do eerste gelegenheid de beste tot het vervoer van gekwetsten te dienen, geeft dit vervoer per voddewagen veel te den ken. En dat in de hoofdplaats van Zuid- Beveland Ten slotte maakte Git ongeval hij de omwonenden de velerlei grieven wakker over de zorgeloosheid der politie, die in stede van op dit drukke kruispunt te sta- tionneeren en voor de veiligheid van het verkeer te zorgen, gewoonlijk schittert door afwezigheid, zoadat de belastingbe talende neringdoenden aldaar maar zelf moeten zien, hoe zij' den boel klaar spe len en 's avonds do k ri ng et j esspu wend e en tabakpruimende stoep-stamgasten van hun deur verwijderd krijgen. „Als het kalf verdronken is, dempt, men den put", zegt een spreekwoord. Laat onze magistraat daaraan eens denken ©n uit dit geval een aanleiding putten tot het brengen van een radicale verbete ring. Eu zoo hel haar niet kan sche len, dat. de in lmn bedrijf en nering ge troffen burgers hun zure belastingpennin gen moeten offeren, laat zij! dan beden ken, dat haar reputatie er mee gemoeid is en trachten door eene doelmatige her ziening der politieverordening bovenstaan de euvelen voor goed weg te nemen. Middelburg. Op Zondag 14 Augustus zal alhier een provinciale meeting voor algemeen kiesrecht worden gehouden. Als spreker zal o.a. optreden de heer W. H. Vliegen, lid van do Tweede Kamer. Z. D. Hoogwaardigheid Mgr. A. Gal lier, bisschop van Haarlem, zal Dinsdag morgen le 9 uur alhier arriveeren om het II. Vormsel toe te dienen. Het was hedenmorgen een treurig gezicht toen de eerste kerraisklauten be gonnen met hunne kramen op de Markt alhier, voor een veertiendaags verblijf op to slaan. Het goot water en veel minder dan andere jaren was de jeugd aanwezig om getuigo te zijn van de groote bedrij vigheid. Veel belooft dit jaarfeest ook al nieten bet zal van zijn voorgangers dan ook maar alleen vei schillen door de wijze waarop de tenten op de Markt geplaatst worden. Het grootste verschil is zeker wel, dat de stoocaroussel, die tientallen jaren altijd in de middeurij stond, thans met het front staat naar de winkels van de heeren E. H. Bousson, Entink en van Os. Ook de bioscope krjjgt een nieuwe plaatst en wel naast de v'erverschingstent van de iirma Porton, tegenover den winkel des firma's den Boer. Voor het eerst zal ook een cakewalkroai worden opgeslagen en wel tegenover de Vloeschhal. „Waarom blijf je dan ook op bet balcon staan, ik dank je wel, dan ga ik niet meer vandaag. Dat is nu al de derde wagen die zonder ons wegrijdt". Aldus hoorden wij gisteren eer, moedertje, met haar spruit op den arm, baar echtge noot toespreken, toen zij met de beele familie uit de electriscke tram werd ver wijderd, waarin zij voor den derden maal tevergeefs een plaatsje gezocht had. Wel een bewijs, dat weer velen van hier gisteren de Scheldestad opzochten, om daar, voor zoover het weer het toeliet, van strand en duin te genieten Maar niet alleen, dat de tram heel wat personen vervoerde, ook het nieuwe ver keersmiddel, het bargebootje„Vooiwaarts" had het reeds overdruk. Ook maakteD reeds enkelen met dat bootje de tocht naar Veere mede Vooral voor do bewoners van laatstgenoemde plaats is het wel makkelijk, dat er meer gelegenheid is om op aange name wijze naar en van Middelburg te komen. Het weder, dat zich over dag nog tamelijk goed hield, maar tegen den avond steeds verergerde, was oorzaak, dat het concert, dat gisterenavond in den Buiten tuin moest plaats hebben, ter elfder ure werd uitgesteld tot Woensdagavond Er worden vandaag alhier heel wat angstige blikken naar de lucht en naar den barometer geslagen. Het is nrnl. morgen voor een groot deel der kinderen der lagere scholen een feestdag. Dan heeft het jaar- lijksche schoolreisje naar het Liesbosch plaats. Te 8 50 vertrekken de kinderen per extra trein naar de heerlijke dennebosschen, om de avonds te half tien terug keeren. Dat mooi weer de voornaamste factor is van het welslagen van dit feest spreekt vanzelf en zoo zal menig kind en menig geleider of geleidster heden met angst vervuld zijn. Moge deze angst ongegrond blijken. Viissingen. In de week van 1(1 tot en met 22 Juli werden hier 534 zeebaden genomen, n.l. 299 door hoeren en 235 door dames. D© temperatuur van het wa ter varieerde van 62 tot 64 graden. De eerste helft dezer week was het weer over het algemeen goed; de ave rige dagen was het. ruw, stormachtig weer, vergezeld van regenvlagen. Men is begonnen met. hot opstellen van de transformators voor de electrische verlichting. Deze transformators zullen worden opgesteld op het Betje Wolffs- plein, Kleine Markt, Dokkade, Bellamy- park en op den Boulevard, de laatste wordt een dubbele. In deze transformators wordt een hoog spanning, met ©en kabel uit de centrale, van 3000 volts overgebracht en van daar uit getransformeerd in een spanning van 120 volts over het verdeelnet. langs de palen en zoo- de stroom overgebracht voor de verlichting naar de aangesloten per- ceelen. VI. Ct. - Vrijdagmorgen is door den minister van binnenlandsche zaken en landbouw te Brussel, in tegenwoordigheid van II. 11. M. M. de Koningin en den Koning van België en verdere autoriteiten op plechtige wijze aan den zeeloods E. Blonrié het. burgerkruis 2e klas en den hulploods .1. Luijens de burgermedaille le klas over handigd, lmn toegekend voor de gevaar volle redding van de bemanning van de Belgische vischsloep „P. no. 59" op 28 Januari j.l. De loodsleerling E. Lafère, wien even eens voor bovengemelde redding de bur germedaille le klas was toegekend, was verhinderd deze plechtigheid bij' te wo nen. VI. Ct. - Z. D. Hoogwaardigheid, Mgr. A. Col lier, bisschop1 van Haarlem, zal morgen (Dinsdag) namiddag omstreeks 3 uur hier in zijne geboorteplaats arriveeren, teil einde het H. Vormsel toe te dienen. Zaterdagmiddag is alhier aan den ketting gelegd de Belgische sleepboot „Di rector Gerling", toebehoorenrte aan de zelfde maatschappijl als de John Buil, welke boot verleden week de Capella aan voer. De John Bull was naar Antwer pen vertrokken en daarom had de recht bank bevolen beslag te leggen op do ..Di rector Gerling". Zierikzee. Gisterenmiddag gaf ons mu ziekkorps „Kunst en Eer" een uitvoering in den tuin van de sociëteit „Ons Ge noogen". Wij vernemen, dat hetzelfde gezel schap waarschijnlijk - bij1 gunstig weer een uitvoering zal geven in" Parklust op Donderdag a.s. Op 31 Augustus zullen, zooals be kend is, door de kinderen der hoogste klassen van de verschillende scholen, ver schillende liederen worden ten gehoore gebracht onder begeleiding van „Kunst en Eer". Daartoe behoort o.a. een feestlied, waar van de muziek is die van den Welkomst groet", welke gecomponeerd is door den heer S. Klimmerboom en uitgevoerd is ter gelegenheid van het bezoek onzer Ko ningin in September 1907. Schore. Gisteren overleed alhier onze oudste inwoner de heer Adriaan Roozen- daal, geboren te Schore, 5 November 1814, dus bijna 90 jaar. Ellewoutsdijk. In de Vrijdag gehouden raadszitting bracht de burgemeester een woord van warmen dank aan den gemeen teraad en aan de leden hoofdelijk voor de bewijzen van achting en toegenegen heid, welke hij van die zijde mocht ont vangen, cn voor de hulde hem gebracht biji gelegenheid van zijn zilveren ambts jubileum op 13 Juli. Spreker uitte den wensoh dat hij kracht mocht blijven be zitten nog vele jaren aan het hoofd der gemeente te kunnen staan en dat in de vergaderingen, die voorbeeldig goede har monie mocht blijven die de zittingen steeds hebben gekenmerkt en waarvan dc ze genrijke gevolgen voor de gemeente niet uitblijven. De wethouder J. v. Liere, die dit jaar zijn 40-j.arig jubileum als zoodanig viert, vertolkte de gevoelens van den raad door den burgemeester warme toegenegenheid en ware hoogachting te verzekeren en de beste wenschen voor hem en de zijnen te uiten. De gemeenterekening over 1909 werd voorloopig vastgesteld in ontvang met f 12180.345 en uitgaaf f 11697.955 alzoo met een goed slot van f 482.39. Een voordracht voor aftredende zetters werd opgemaakt. Op het verzoek van den heer Huijgebaiert te Brugge om een subsidie van f 60 per jaar gedurende 20 jaren in de kosten van aanleg en exploitatie van een tramlijn Baarland Oudelande Ovezand - Driewegen Borssele Goes werd met algemeene stemmen besloten, het gevraag de bedrag te verleenen indien de tramlijn zoodanig wordt, tot stand gebracht, dat deze de haven der gemeente ten goede komt.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2