Ingezonden Mededeelingen. Malaria (Binnenkoorts). UIT ZEELAND. Sociale Berichten. Besluiten en Benoemin jen. KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. Indien ge lijdt aan voortdurend terug- keerende hoofdpijnen, onrustig slaapt en dikwijls vermoeid en lusteloos zijt, hebt ge er dan wel eens over gedacht dat dit een veel voorkomende vorm van Malaria is? De Palm-Pillen zijn een onovertroffen, specifiek Geneesmiddel voor deze ongesteld heden en kosten per doos 60 cents. Probeert ze eens. Reeds na de eerste doos zult ge U beter voelen. Bij alle Apothekers en Drogisten. (3) W. Hovy. De „Nederlander" van Maandagavond schrjjft: Een beminnelijke figuur uit onze christe- lijken kring bereikte gisteren den leeftijds grens der sterken de heer Hovy herdacht zijn 70sten verjaardag. Wie den heer Hsvy kent, of ook maar hem ter eeniger tijd in een of ander functie ontmoette, heeft van dezen grijsaard den indruk ontvangen van eenen zachtmoedigen geest, niettemin krachtig genoeg om aan allerlei christe- lijken arbeid steun te verleenen, zonder zich daarbij te beperken tot het terrein dat hem het allernaast lag. Niet alleen in de politiek heeft hjj zich bewogen thans nog is hij lid der Eerste Kamer maar allerlei christelijke philantropische arbeid zoo in als buiten de hoofdstad des lands heeft zijn hart. En wie eenmaal de belangstelling van den heer Hovy voor zulk een arbeid weet te winnen, kan altijd op hem rekenen. Reeds zeer spoedig na het opkomen der Christelijke arbeiders-beweging, was het de heer Hovy, die haar steun bood, en de arbeid der Christelijke Jongelings-vereeni- ging heeft in hem eveneens een trouwen vriend. Zijn ruimte van blik, zijn vriendelijk gemoed, de bescheidenheid van heel zijn optreden, hebben hem in zeer bieeden kring vrienden doen verwerven, die hem ook op zijn 70sten verjaardag niet hebben vergeten. Bij de gelukwenschen, hem op dezen dag gebracht, sluiten we ons gaarne aan. De Tariefplannen. Omtrent het aanstaande ontwerp-Tarief- wet weet de „Tel." nog het volgende mede te deelen „Deze week zal aan het departement, onder toezicht van den heer Slotemaker, de laatste hand aan het ontwerp worden gelegd. Daarna zal het zoo spoedig moge lijk den Raad van State worden aange boden. Aan het ministerie van Financiën hoopt men, dat Maart uiterlijk April 1911, de openbare behandeling van het nieuwe tarief zal kunnen plaats hebben. De grond slag van het nieuwe tarief is gebaseerd op bescherming van den nationalen arbeid. De mogelijkheid wordt er door geschapen, de Nederlandsche uitvoerproducten niet zonder eenige kans op represaillemaatre gelen onzerzijds, door het buitenland abnormaal hoog te doen belasten. Waar onze regeering tot heden op dit terrein tegenover het buitenland geheel weerloos stond, zal zij, komt de in het ontwerp voorkomende bepaling ongewijzigd tot stand, eventueele belasting van onze uit voerartikelen in het buitenland met ver hooging van de betrokken natie kunnen beantwoorden. Geraamd wordt, dat het nieuwe tarief, tot stand gekomen overeen komstig dit ontwerp, 10 k 11 millioen méér dan het tegenwoordig vigeerende zal opbrengen. In het ontwerp wordt ook de eindbe slissing over het al of niet belastbare van dubieuze artikelen aan den minister ont trokken es in handen gesteld van een tarief-commissie, saamgesteld uit deskun digen op handels- en industriegebied". Het in September te verwachten bezoek van H H. M.M den Koning en de Koningin der Belgen zal gebracht worden in de dagen na de opening van de nieuwe zitting der Staten-Generaal door H.M. de Koningin. Onweer. Zondagmiddag omstreeks twee uur begon het te Gennep plotseling hevig te regenen gepaard met één enkelen donderslag waarbij de bliksem insloeg in het voor enkele jaren nieuw gebouwde huis van den heer F. nabij de spoorwegwerkplaats. Een gedeelte van het dag werd weggerukt 6n de pla fonds en muren beschadigd. Terwijl de familie aan tafel zat, werd het vaatwerk daarvan weggeslingerd, waarbij wonder boven wonder niemand werd gekwetst. Zonder brand te veroorzaken is de bliksem door de pomp in den put verdwenen, althans de deksel der pomp is weg en nergens te vinden. Men deelt mede, dat bij het onweder van Zondagnacht de bliksem den in res tauratie zijnden kerktoren te Zaltbommel heeft getroffen. Een der hoektorentjes zou er zijn afgeslagen. Tijdens een langdurend doch niet zwaar onweder, ontstond Zondagnacht brand aan het Lijnsheike te Tilburg, waardoor drie woningen werden in de asch gelegd. Een hevig onweer brak Maandagmorgen om half 6 te Amsterdam uit en duurde tot 8 uur voort. Het ging gepaard met hevigen slagregen, zoodat verschillende straatge deelten geheel onder water stonden. In het Willems-park-kwartier en Buurt Y Y stond alles blank. De kelders zijn ondergeloopen. De interlocals telefoon was zoo goed als geheel verstoord, de intercommunale lijnen ondervonden veel vertraging, sommige waren geheel uitgesloten, reden waarom o a. het nieuwsbureau ons Maandag geen berichten kon overseinen. De bliksem is o.a. geslagen in een kabelhuisje van Electra op de Wetering schans, in een perseel op den Haarlemmer dijk, in de Ruijterstraatin de ziekenver pleging in de Ter Haarstraat sloeg de bliksem in den schoorsteen. Deze viel naar beneden. Bij Sloterdijk sloeg de bliksem in de geleiding der Haarlemsche tram, waardoor het verkeer geheel stilstond. De personen moesten per trein of per rijtuig naar Amsterdam gaan. Een rijtuig viel even buiten de gemeente om. Om 10 uur was het verkeer weer normaal. De bliksem sloeg in de Lemmerboot, ook zonder persoonlijke ongelukken. In enkele tramwagens ontstond kort sluiting. Men herinnert zich niet in jaren zoo'n onweer en regen te hebben bijge woond. Ook in den Haag woedde dien zelfden morgen een hevig onweder. De sousterraius van het gebouw waarin „De Haagsche Courant" is gevestigd, de kelders van het Ministerie van Oorlog en van het Koninklijk paleis liepen vol water. Goes. Dinsdagavond vergodende de Bouwvereeniging „Help l' Zelven" hij dhr. iMaartense, waar door het bestuur de reke ning en verantwoording werd uitgebracht en deze werd g'oedgekeund. Verder was aan de orde het verkiezen van een nieuw bestuurslid wegens ontslagname door dhr. jN. Hendrikse en werd gekozen dhr. M. F. van den Berge, thans commissaris, die zich daartoe bereid verklaarde, ingaande 4 Aug. e.k. I)en aftredenden werd dank gebracht voor zijne bijna tienjarige diensten de vereeniging bewezen. Hedenmorgen om half acht trok liet muziekgezelschap „Hosanna" lustig spe lende naar het station. Dit gezelschap ver leent heden zijn medewerking aan het Zui- der Zendingsfeest, dat gehouden wordt in het Liesbosch bij Breda. Met. een extra- trein, die al tamelijk bezel was met feest gangers uit Walcheren en het Westelijk deel van Zuid-Beveland werd de tocht ondernomen. Middelburg. Bij het 2e Bataljon te Mid delburg zijn de jongelingen \V. Anker en L. M. Contant, na zich Ie voren te hebben verbonden als vrijwilliger bij het reserve kader, ingedeeld als adspirant-vaandrig re spectievelijk bij d e 2e en l e C ompagnie van het Bataljon. (Zeeuw). Gisterenavond werd in het Schutters hof alhier eene vergadering gehouden van hen die inlichtingen wensehten te ont vangen over de door de vereeniging „Uit liet Volk -Voor het Volk" op Koninginne- te organiseeren reclame-optocht. Door het bestuur van genoemde ver eeniging werd medegedeeld, dat het plan bestaat van deze optocht prijzen uit te loven van resp. 50, 40, 30, 20, 15 en 10 gulden. De bedoeling is deze optocht 's middags te doen plaats hebben. Mochten echter de deelnemers den wensch daar toe te kennen geven, dan zal hij 's avonds herhaald worden. Reeds meldden zich eenige deelnemers aan, terwijl de gelegenheid om zich op te geven tot 29 Juli a.s. geopend blijft bij den voorzitter der vereeniging, den lieer L. K. van der Harst J.Jz. In het jaarverslag over 1909, dat door de plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs alhier aan den gemeen teraad is uitgebracht, ontleenen wij het volgende Nagegaan hebbende dal in andere ge meenten door het aanstellen van een schoolarts op hygiënisch gebied zéér gun stige resultaten zijn verkregen, deelt de commissie mede dat eene commissie uit haar midden zich onledig houdt eene der gelijke aanstelling hier voor te bereiden en hoopt zij in den loop van het tegen woordige jaar een gemotiveerd voorstel in dien zin bij den raad in te dienen. Vlissingen. Ter benoeming tot directeur der handelschool wordt, door B. en W. aanbevolen de heer J. Coster, directeur der II. B. School. Verder worden aanbevolen ter benoe ming van leeraren aan de II. B. School en de handelsschool; tot leeraar in boek houden en handelswetenschappen,W. Meerwalt Jr. te Amsterdam, G. Sierse- ma. te Harlingen en G. Mannoury, leeraar aan de H. B. School te Helmond; leeraar in Fransche taal en handels correspondentie: J. Besan^or te Amster dam, C. Nieuwkoop tc. 's Gravenhage en mej. A. J. Krafft te Vlissingen leeraar in de aardrijkskunde: E. II. Amelung te Amsterdam; leeraar in Duitsche taal en handels correspondentie: W. P'. Weber t.e Haar lem, W. M. Quist te Hilversum en A. van I.iere te Bonn; leeraar in Nederlandsche taal en han delscorrespondentie: H. G. van Grol te Apeldoorn en B. M. Noaeh te 's Graven hage. (Zeeuw). Het Engelsche stoomschip „Nyrn- phaea" is binnengekomen van Creta niet een lading melasse. Dit schip is gedu rende de reis nog in aanvaring geweest met een hulk, genaamd „Haytian", welk vaartuig daardoor is gezonken. B. en W. van Vlissingen stellen den raad voor over te gaan tot den bouw van eene nieuwe openbare lagere school. Men is thans begonnen met het ma ken van een wachthuisje voor de elec- trisohe tram in de Verlengde Aagje Deken straat, tegenover het vroegere huisje, dat thans hij' het kantoor der trammaatschap pij' is getrokken. De plaats van het nieuwe huisje is doelmatiger omdat aan die zijde de reizigers voor Middelburg moeten in stappen. De mailboot „Prins Hendrik" is naar de buitenhaven gebracht om voor den dagdienst gereed gemaakt, te worden. Door Burg. en YVeth. wordt aan den raad voorgesteld eenige wijzigingen te brengen in de verordeningen op de heffing en invordering van den hoofdelijken om slag. In de eerste wensehen Bnrg. en Weth. in art. 1, voor liet maximum-bedrag dat mag worden geheven, in plaats van van f 100.000 te lozen f 125.000. De art. 6 en 7 worden verduidelijkt, en bevatten eene aanvulling omtrent tijdelijke werkzaamheden, terwijl onder den aftrek mede wordt toegelaten het verschuldigde wegens straatbelasting. In a)rt. 15 hebben Burg. en Weth. eene wijziging gebracht betreffende het. verlee nen van ontheffing in geval van overlijden e|n tevens daarin opgenomen liet. voorstel van den heer Van der Meer. Zij wensehen van dat art. de 2e alinea te lezen: Bij overlijden van oen belastingschul dige wordt aan diens erfgenamen of recht verkrijgenden ontheffing van een evenredig deel der belasting door restitutie of af schrijving gegeven over de maanden van dienstjaar die na de maand waarin het overlijden heeft plaats gehad nog moeten Verloopen, mits het, verlangen daartoe (wordt te kennen gegeven door een schrifte lijk verzoek aan den Gemeenteraad. Voorts na de 3e alnea in te lasschen teoiie zinsnede, luidende; „Voor belasting schuldigen wier inkomen in den loop ven het belastingjaar met meer dan een vierde is verminderd, kan door den Gemeenteraad geheele of gedeeltelijke ontheffing worden verleend voor nog niet vervallen termij 'nen". Wat do verordening op de invordering betreft, bepalen zich de wijzigingen tot artikel 3. Zij hebben voornamelijk de strek king om de invordring van de aanslagen op de suppletodre kohieren gemakkelijker te makten door aanvulling van de desbe- treffende bepalingen. Burg. en Weth. stellen voor de in wer- kingtreding der wijzigingen na daarop verkregen Koninklijke goedkeuring te be palen op 1 Januari 1911. Kruiningen. Onder toezicht van de com missie van advies voor Zuid-Beveland der Phytopathologischen dienst zijn alle kruis- bessenstruiken, ook de niet door meel dauw aangetaste, op Donderdag 7 Juli ver brand, zoodat de plantage van dhr. Swart thans geheel gezuiverd is. Wemeldinge. Ook in deze gemeente is Amerikaansche kruisbessen meeldauw ge constateerd. (Zeeuw). Kapelle. Door dhr. E. zijn vier palingen gevangen, die samen het gewield had den van 4 pond en 3 onsen. Biezelinge Een dame welke hier bij familie op bezoek was is plotseling onwel geworden etr spoedig daarna overleden, liet lijk is heden naar haar woonplaats (Ossendrecht) vervoerd. Hansweert. Het schip „Neptunus", schipper \V. Pikaart, geladen mol zaad en bet schip „Nunquam perfectum", schip per J. Pikaart, geladen met steen hebben met het onweder op de Westerschelde beide hun zeil zien wegsc-heuren en nog veel schade aan hun tuig bekomen. Beide schepen zijn hier slepende binnengebracht en hebben op order der assuradeuren de reis sleepewïe voortgezet. Ter Neuzen De Commissaris der Ko ningin bezoekt Maandag 25 Juli a.s. deze gemeente. Cadzand. Een bejaard inwoner alhier die een spaarpotje had en dit geborgen had in een koffer op zijn zolder, kwam, loen hij zijn schat vermeerderen wilde, tot de ontdekking dat het bedrag, samen ongeveer f 45, was gestolen. Er heeft geen braak plaats gehad, do deuren en de koffer waren met, valsche sleutels ge opend. M. C. Groede. Tot wethouder dezer gemeente is door den raad gekozen de lieer A. Salomé. De verkiezing voor een lid van den Baad in de vacature J. A. Risseeuw is bepaald op 28 Juli a.s. De stemming en herstemming op 4 -en 11 Aug. Op Dinsdag j.l. vergaderde onze Raad, waarbij1 6 leden tegenwoordig wa ren. Dooi' het nieuwgekozen lid dhr. De Vlieger werd de gebruikelijke eed afge legd. Ingekomen was het jaarverslag der vereeniging Zeeland. Tot wethouder werd benoemd dhr. A. Salomé met 5 stemmen. Op dhr. Bisch werd 1 stem uitgebracht. Met ingang van 1 Sept. werd aan Mej. ,C. Willemsen ontslag verleend uit hare betrekking van onderwijzeres. Tot leden van liet stembureau op 4 Aug. vverden benoemd dhrn. Salomé en Lombaard. Goedgekeurd werd eene af- en overschrij ving op de begrooting van 1910 van f 0,90 uit „onvoorziene" op „besmetteJijke-ziekte- post" wegens ontsmetting bij dhr. C. Man neke. Hierna ging de Raad uiteen. Hulst. Dinsdag herdachten de echtgenoo- ten Joziassen de dag waarop zij voor 50 jaren voor liet altaar des Heeren als man en vrouw werden verbonden. Het ontbrak hun dien dag ook niet aan ge lukwenschen welke hun van verschillende zijden werden aangeboden. 's Avonds brachten de „Harmonie", de „fanfaren" en de za.ngvereeniging „Apol lo" do jubilarissen een serenade. Clinge. Maandag werd door de socië teit „Eendracht en Broedermin" een gaai- schieting gegeven, waaraan door 32 schut ters werd deelgenomen. De hoogvogel werd geschoten door A. v. Vlierberghe te Kemseke, de zijvogels door J. Buijsrogge Ie Kieldrerht en Oh. Vlaminck te Kemseke. Nieuw-Namen. Op de openbare verkno ping van oogst in den Groot-IÜeldrecht- polder van S. de Rrjcke was veel kooplust. Haver en erwten werden verkocht tegen 110 en 140 gld. per geniet. De gerst bracht slechts 50 a 60 gld. per geniet op. St Jansteen In den Absdalepolder heeft liet onweder van Maandag verscheidene hoornen in splinters gereten en is dooi den hagel veel schade aan de oogstvrueh- ten berokkend. (Zelandia"). Oostburg. Dinsdag j.l. werden de bliksemafleiders van het stadhuis en de Herv, Kerk nagezien door dhr. Zoethout van Middelburg. Met de gebruikelijke toe stellen stelde hij zieli op de hoogte van den toestand der afleüders. Waterlandkerkje In St. Ct. 165 lazen wij de statuten met kon. goedkeuring van ons fanfarecorps „Nut. en Genoegen". Het Prov. blad no. 72 bevat de mede- deeling van Ged. Staten dat een afschrift van het verslag van Ged. Sta,ten van Brabant en Zeeland omtrent eene aan vraag om vergunning tot indijking van gronden aan de noordwestzijide van den spoorwegdam door de Oosterschelde en langs den Caterspolder in de gemeenten Woensdrecht en Rilland-Bath gedurende veertien dagen ter inzage van een ieder ligt op de secretarie der gemeente Ril land-Bath en op de Provinciale griffie. Voorts de bepaling dei' datums waarop de loting zal plaats hebben voor de militie in de verschillende gemeenten. O.a, Mid delburg 8 Aug. 9 u|ur voor lotelingen uit Middelbrug. Goes 12 Aug. 10.15 voor die uit Goes; en 20 Aug. voor die uit Kloe- tinge, 's Gravenpolder, Kattendijke en Wolphaartsdijk. Vlissingen 3 September. Voorts Serooskerke en Oostkapelle 13 Aug., Wissenkerke 15, Heinkenszand 22, Souburg en Koundekerke 23, Krabbendijke '24, Kapelle 27, Nieuwland, Arnemuiden en Veere '29, Domburg 30 Aug., Ierseke en Kruiningen) 1 Sept., Eilewoudsdijk '2 Sopt. Naar gemeld wordt .is bij de stoomtram- maatschappij Breskens-Maldegem teen lan in overweging tot het aanleggen van een tram van uit Oostburg over het grond gebied van de gemeente St. Kruis naar St. Marguerite, St. Laureijns en verder naar Watervliet in verbinding met den tram op Eecloo. Heden en morgen (Donderdag) wordt te Arnhem in „Musis Sacrum" de 7e Alge meene vergadering en het 7e Bondscon- gres gehouden van den Ncderl. Bond va.n Vereenigingen van den Handeldrijivenden en den Industrieelen Middenstand. Woensdagavond j.l. had de ontvangst ten stadhuize plaats van het Hoofdbe stuur met de afgevaardigden. De burge meester sprak eene welkomstrede uit, die door den heer J. S. Meuwsen, voorzitter van den Middenstandsbond werd beant- Woord. Daarna werd de eerewijn rond gediend. Na afloop werd in den tuin van „Mu sis" een concert aangeboden. Benoemd tot burgemeester van Ossenis- se A J. Rosseel. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 October aan J. Spruyt eervol ontslag verleend als hulpsluismeester bij het kanaal van Zuid-Beveland te Wemeldinge. Het Zilveren Priesterfeest van den HoogEerwaarden Deken van Aardenburg. Ijzend ijke. De nationale driekleur, van de gevels der meeste huizen ontplooid, wapperde feestelijk in het zoele windje van een zonnigen zomermorgen, talrjjke geloovigen ter Kerke lokkend door gal mend klokgelui uitgenoodigd. De beminde Deken van Aardenburg en pastoor dezer parochie, de Hoogeerw. Heer G. J. N. v. Heyst vierde gisteren n.l. zijn zilveren Priesterfeest. Omstreeks kwart voor negen werd de Hoogeerw. Jubilaris door een lange rij van bruidjes aan de pastorie afgehaald, en onder blijde orgeltonen het rijk en smaak vol versierde kerkgebouw binnengeleid. Onmiddellijk daarna begon de Solemneel® H. Mis, door Z. H. E. opgedragen, daarbij geassisteerd door den Zeereerw. Heer J. Thielen, als presb. assistens, den Zeereerw. Heer J. v. Spaandonk, en de Weleerw. Heeren Aug. Haverbeke en L. v Raams- doab, respectievelijk als Diaken, Subdiaken en Ceremoniarius. Het Zangkoor voerde zeer verdienstelijk uit een driestemmige Mis van Perosi Na afloop der plechtigheid werd omstreeks elf uur Z.H.E. bij de Eerw. Zusters ver welkomd, waar in de feestelijk versierde R. K. bijzondere School, door de kinderen der parochie, na welgeslaagde toepasselijke toespraken en gezangen, de aanbieding van eenige fraaie kerkgeschenken plaats had. De tallooze bewijzen van belangstelling, die de geliefde Herder, nog slechts een jaar in IJzendgke werkzaam, niet het minst van zijn parochianen ontvangen mocht, toonden eens te meer duidelijk de diepe hoogachting en vereering. die de vrome, eenvoudige en wijze priester, zoo met recht geniet. Dat Z.H.E. nog tal van jaren zijn zegen- rijken arbeid in IJzendijke moge voortzetten, is zeker de wensch van zijn vele vrienden, maar tevens van zijn dierbare parochianen. Maandagmorgen zijn de nieuwe retraite gebouwen van de Clemens-Hoffbauerstich- ting te Noordwijkerhout door den bisschop van Haarlem ingezegend. Mgr. N. W. L. Baekers. De vorige week is, tegelijk met de rid derorde van den H. Gregorius den Grooten aan den bekenden Bosschen voorman der Katholieke Sociale Actie, den heer L. van der Steen, een andere hooge kerkelijke onderscheiding aan een Noordbrabanter toe gekend. Z. H. de Paus vereerde namelijk met het romeinsehe purper den hoogeerw. heer Mgr N. W. L. Baekers, pastoor van Schjjndel, waar de parochie zich op het zil veren pastoorsfeest van den gedecoreede juist voorbereidt. Het liefdewerk der gesloten Retraiten in het bisdom Haarlem. Z. D. H. Mgr. Callior heeft benoemd tot algemeen Directeur van het Liefdewerk der gesloten Retraiten in het Bisdom Haar lem den HoogEerw. heer Th. J. A. Bosman, kanunnik en rector te Haarlem, en tot bestuursleden jhr. mr. L. von Fisenne, te 's Gravenhage, mr. L. Smit, te Amsterdam, mevr. Kok-Kalvelaars, te Haarlem, mej. Caroline van der Vijver, te Rotterdam, den HoogEerw. beer J. M, J. Baede. deken en pastoor te Goes en den HoogEerw. lieer Th. Ebbitkhuizen, deken en pastoor te Alkmaar. De lieer \V;. F. .T. Wagtho te Kloetinge is herbenoemd lot schoolopziener in het arrondissement Tholen. Aan de Amsterdamsche Huishoudschool slaagde voor liet diploma als huishoudster o.a. mej. Ch. Spruit, van Kapelle. Aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Bergen op Zoom werden bevorderd alle leerlingen uit Rilland-Bath en wel van: de eerste naai' de tweede klasse: C. Griep, J. P. J. Griep, en J. Nagelkerka*; de tweede, naar de derde klasse: Apo- lonia Blok, F. Boot*, Maria va,n Boven en J. van Gorsel; en de vierde naar de vijfde klasse: A. Bu- tijn*. Voorwaardelijk. Het einddiploma van de Rijks normaal school voor teekenonderwijs te Amsterdam werd o.a. behaald door mejuffrouw L. S. van der Hoeven, geboren te Kattendijke en de heeren R. .1. Hondius, geboren te Middelburg en II N. Polderman, geboren te Nieuwland. M. C. Aardenburg. Voor de betrekking van Hooft der School M. H. L. O hebben zich slechts 2 sollicitanten aangemeld, Aan dhr. G, den Toom is tegen 1 Oct. a. s. eervol ontslag verleend uit zijne be trekking van hooft der O L. School alhier. Uitslag eind-examen R. H. B. S. in Zeeland 1910. Eerste groep. Geslaagd: W. J. Mazzola, H. J. J. M. Peek, H. J. Chi. van der Reest, L. G. Salomé, H. van der Zanden van Middelburg B. Geleijnse, Chr. A. M. Wolters van Zierikzee; .1. N. F. van Dijke, A. J. J. van der Hoek, J. C. van der Meer Molir van Goes. Rectificatie van het bericht vergadering R. K. O. B. te Aardenburg. Tot afgevaardigde voor de algemeene vergadering te houden op 31 Juli te Breda is met algemeene stemmen benoemd dhr. J. A. Borrenbergs, hoofd der R. K. Par. school te Oostburg en tot plaatsvervanger dhr. R. Steijaert onderwijzer aan de 0. L. School te Eede. Met algemeene stemmen werd dhr. L. de Kok, hoofd der R. K. Jongensschool te Aardenburg candidaat gesteld voor de verkiezing van een lid van het Hoofdbestuur. 's Heerenhoek. Benoemd tot hoofd der met 1 Nov. e. k. te openen Chr. school te Klaaswaal, de heer E. K. Pols, lste onder wijzer aan de Weesinrichting te Neerbosob.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2