WETENSCHAP EN KUNST K E RK NI EUWS. ONDERWIJS. Landbouw en Veefeelf. Journalistiek. Rectificatie. Correspondentie. GEMENGD NIEUWS. Marktberichten. Burgerlijke Stand. e hagelstee tien neervie- iloeg ook in de schuur er M. Rijk, doch veroor- 1; .alleen werden oetóge kl en werd een der ge en geslagen. Gisterenavond ontlastte gemeente een ontzettend ergezeld met een hevige uien. loeg de bliksem in den Kerk alhier, waardoor n nogal eenige schade Raad dezer gemeente eene openbare verga,de- leden, afwezig de hee- ■uggeman. 'kening over 1909 werd isteld op f 8313.145 in ont- 28.805 in uitgaaf, alzoo ed slot. Voor begrinding eene geldleeniing aan- 100. De begrooting voor erband daarmede gewij- racht wegens periodieke zetters werden geplaatst: 2. W. Westveer, 3. W. I. W. Noels. r kohier hondenbelasting 'opgemaakt ad f 6. rd aan Mej. H. L. Meijers eend tot wederopzegging wonen, jurg Vrijdagavond reden |den landbouwer A. Arend- ining van denl heer Wjl- benover de 'Kanaalstraat iboom van de wagen sloeg sen den onderdorpel vain waardoor deze brak en r veel schade werd aange- fce ongelukken hadden niet Tot. lid van den Raad is A. H. Donze, liberaal, met )e heer P. Moes Pz., anti- fr 459. Door dezen uitslag is ij bestaat thans uit 7 vrijs amti-rev. (Hdb.) irechter alhier is benoemd Ventholt, thans griffier bij ht te Hulst. ling van het door die ge- Provincie te dragein; aan- chting voor de nationale II, hebben Gedep. Staten de gemeenten Oostkapelle, Meliskerke; Biggekerke en ijpskerke en St. Laurens; it Souburg en Ritthem; en Veere; Duivendijke, illemeet; Burgh, Renesse, ^eroiaskerke (S.)Baarland Nisse en 's Heer Abts- ig,e en 's Gravenpolder iats; Eede en St. Kruis; wvliet; Cadzand en Retran- ondijke en Waterlandkerk- en Hengstdijk; Zuiddorpe (2-) Ter gelegenheid van het ,n van het muziekgezelschap Juli a s. een internationaal en worden. Er zullen aan ezelschappen van de volgende enburg, Oedelen (BSluis, brugge (B Middelburg (B.), je, St.-Marguerite (B.). Zuid- as, Maldeghem (BSt. O., Moerkerke, Sehoondijke, en V. (B.) en St.-Kruis. Er □st der muziekgezelschappen rmd worden. Na ontbinding ijn op het stadhuis gebruikt, kiosken geplaatst worden, j. 1. Zaterdag gehouden an de afd. Oostburg van den in het Bisd. Breda, in het hier, werd tot afgevaardigde ïeene Vergadering te houden benoemd dhr. Ij. de Kok, K. school alhier, i de „Break. Ct." van j 1. we, dat de meeting voor ht bezocht werd door een bliek. Wij meenen te mogen t dit niet bet geval was. Er bezoek van ruim 60 personen, atsen gemaakt waren voor personen in Zondag ontlastte zich een onze gemeente, gepaard een bevigen slagregen. In veel hagel bij, vooral in de in We8tcapello en Damme. vruchten in deze plaatsen den grond geslagen. Zondag jl. gaf het muziek- en concert op de Markt Uit- ien: 1. Fidelio, fant. brill, an L von Beethoven. 2. La nde Valse van H. Holytrager. nchantée Fant' sur '1 op' de M. Kessels. 4 'L Enclume ncert van Laube. 5. La Feé is, ouverture van A. Goovaert. e weer was er veel volk op ral no. 3 van het programma stelijk uitgevoerd. Alhier wordt de weg van de an het café „De Lente" met Daardoor wordt de weg n een op een onderstel van aand fornuis wordt de kool- khitte gestookt en door het een kraan vloeit ze er uit op aar ze verhard. Met een vat 0 liter kan men een opper- jken van 150 M.2 Hoofdplaat. Personen, die waarschijnlijk nog geen nieuwe aardappelen geproefd hadden en wisten, dat op den akker van dhr. V. uitmuntende stonden, haalden dezer dagen een aardige hoeveelheid uit den grond. Van de daders natuurlijk geen spoor! Bij zijne herbenoeming tot voorzitter van het muziekgezelschap „Oefening baart Kunst", werd dhr. H. Cammaert een serenade gebracht, waarbij de werkende leden goed onthaald werden. Ons muziekgezelschap zal geen deel nemen aan het festival te Aardenburg, zooals we de vorige week meldden. De „Bresk. Crt." schreef, dat dit bericht voorbarig was. Het bleek echter, dat toen reeds een brief te Aardenburg ontvangen was van het niet-komen. De correspondent der „Bresk. Crt." was dus totaal verkeerd ingelicht. Koewacht. Zondagnamiddag gaf de véioclub „De Adelaar" alhier een wiel- rijdersfeest. Deor het ongunstig weder was het aantal deelnemers niet zoo groot als men verwachtte en was er geen enkele club. Het aantal deelnemers bedroeg 234. Bij het ringrijden bekwam den eersten prijs dhr. Oct. Verwilghen van Moerbeke, den tweeden dhr. E. Kint te Graauw en den derden dhr. C. L. Colieman te St. Jan steen. Bij het ringwerpen was de eerste prjjs voor dhr. C. Steenaert, de tweede voor den heer A. van den Berghe en de derde voor dhr. P. Cortvriendt. Bij het vogelpik wonnen de prijzen de heeren H. Schiffer te St. Jansteen, Fr. van Overloop en R. de Potter, beiden alhier. De premién werden niet uitgereikt. Bij loting bekwam het nieuwe rijwiel de heer A. de Blieck alhier met nummer 232. Stoppeldijk. Toen Zondagmiddag eene kar, waarop eenige personen gezeten waren, door de Dorpsstraat reed, waar het wegens de kermis zeer druk was, zag de voerman niet, dat een knaapje van een jaar of negen al spelende onder bet voertuig raakte en viel. Een der raderen ging den kleine over het been, dat gebroken werd en daarbij nog ernstig geblesseerd. Boschkapelle. Zondagnamiddag woedde boven deze en aangrenzenden gemeenten een kort maar hevig onweder. Het water stroomde naar beneden; toen dit minderde kregen we eene hagelbui eerst korrels van gewone grootte en ver volgens als hazelnoten. Gelukkig duurde deze bui maar enkele minuten, zoodat waarschijnlijk geene belangrijke schade is veroorzaakt. Bij den heer P. Mei, wethouder, werd een rund in de weide door den blikaem doodelijk getroffen. Axel. Door den minister van landbouw, nijverheid en handel is aan II. M. de Koningin in overweging gegeven voor de gemeenten Axel en Zaamslag een Kamer xvan Arb'eid op te richten. Op het eiland Tholen beginnen zich op sommige akkers reeds teekenen te v;er- toonen van de zoo gevreesde aardappel ziekte. Door het bestuur van het waterschap Poortvliet (eiland Tholen) is het zinken van 6 zinks tukken en liet leveren eln storten van 11479 scheepston startsteen gegund aan den heer J. de Bree te Ter Neuzen voor f 47390. De Romeinsche catacomben te Valkenburg. In de bladen circuleert het bericht dat Z. K. Hoogheid Prins Hendrik bij zijn komst in de mijnstreek van Zuid-Limburg ook een bezoek zal brengen aan de Ro meinsche Catacomben te Valkenburg. Deze catacomben, eene getrouwe naboot sing van de onderaardsche gewelven te Rome, waar de jeugdige Kerk van Christus tijdens de vervolgingen der Cezars eene schuilplaats vond en waar bet stoffelijk overschot van 's Heeren bloedgetuigen werd bijgezet, zjjn aangebracht in de zandsteen- groeven, welke aan de familie Diepen be- hooren. De heer Jan Diepen is eerst zelf in Rome geweest om alles nauwkeurig ter plaatse te bestudeeren en heeft zich met verschillende oudheidkundigen en catacom- benvorschers in verbinding gesteld, zooals Scaglia, Marucchi, Wilpert, die als het ware een commissie van advies vormden bij het te stichten werk. De commissie voor Chris telijke archeologie verschafte den heer Diepen bij zijn voorbereidenden arbeid alle mogelijke faciliteiten. Ten slotte prees Z, H. paus Pms het plan van den onder nemer zeer en schonk hem zijn portret met den Apostolischen zegen. Na beraad met de Romeinsche geleerden werd besloten met het volgende in de Val kenburgsche groeven aan te leggen 1. Een gedeelte der belangrijke cata combe van Callistus en wel a. De gralkapel der Pausen, b. De grafkapel der H. Caeei- 1 i a c. Eenige sacramentskapellen: d. De crypten van Lucina; e. De grafkapel van den H. paus Cornelius; f. De kapel der vijf heiligen. 2. Een gedeelte van de catacombe va n P r i s c i 11 a en wel a. De capella graeca; b. De kapel der inkleeding; c. Het oudste Madonnafresco. 3. Een deel der catacombe van Pontianus, n.l. het baptisterium, de doopplaats. Al deze crypten worden met hare fresco's etc. zoo natuurgetrouw mogelijk nagebootst, alleen de kleur van de Valkenburgsche zandsteen is anders dan die van de Ro meinsche zandsteen, overigens is geen ver schil merkbaar. Onze beroemde architect Dr. P. J- K. Cuypers nam de leiding van het werk op zich. Ten slotte zjj vermeld dat de catacombe van Callistus voltooid is, het overige is nog in aanbouw, doch ook bet weinige wat af is, is eene bezichtiging overwaard. Bij de Roermondsche Stoomdrukkerij verscheen een „Gids der Romeinsche cata comben te Valkenburg", waar het geheele werk in beschreven wordt en dat met keurige afbeeldingen is geïllustreerd. Uit dat boekje putten wij bovenstaande bij zonderheden. Boschkapelle. Gedurende het Octaaf der H.H. Martelaren van Gorcum, die hier op bijzondere wijze wordt vereerd, zijn de godsdienstoefeningen zeer druk bezocht, zoowel door Parochianen, als door inwoners van omliggende plaatsen. Op één der twee Zondagen was tijdens het Lof de kerk te klein om alle aanwezi ge geloovigen te bevatten er stonden toen bjj ééne afspanning niet minder dan 28 rjjtuigen uit andere gemeenten. Nog is overgegaan tot de 2de klasse der R. H. Burgerschool te Goes A. J. van Luijk te Wolphaartsdijk. Geslaagd voor het toelatingsexamen voor Lagere Landbouwschool te Wageniugen de jongeheer H. Wilton v. Reede te Goes. Rijks Hoogere Burgerschool te Zierlkzee Overgangs-examen op 14 Juli 1910. Bevorderd van de le klasse naar de 2de: H. L, Kloppert, G. van der Vliet, T. A. de Vos, P. P. ten Haaf, C. van der Maas, P. Verhoeff, .1. Gelij'nse, H. K. G. Wie- bols, P. L. Krepel, G. valn der Hoeven, M;. C. Kik, C. Koopman, J. B. Ko.oyman, F. A. Kloppert, L. R. Krij'ger, S. Beije, Di. van den Berg, C. S. Jumelet, M. Trom petter, J. W. Wilténburg, J. Mo.olenburgh, A. J. Beekman, C. van Oeveren, A. J. L. Matthijsse, M. P. J. Geluk, M. van dei- Maas; niet bevorderd 3 en voor enkele vakken 1. Van de 2de klasse naar de 3id© J. M. Waale, J. van der Hoeven, N. van Westen, J. M. Verhage, II. J. Brandt, L. J. de Rijke, K. J. Rensen, J. J. Stols, G. A. II. Wiebols, J. C Kristalijn, J. Loe- wer, J. van der Vegt, IX van Staalen, J. M. Geluk, en voor enkele vakken C. M. Human, K. H. J. Verseput en M. Rib- bens; voorwaardelijk bevorderd 1 en niet bevorderd 5. Van de 3de naar de 4de klasse: C. J. de Vulder van Noorden, W. A. van den Bos, A. Rerman, A. II. Koama.n, D. H. de Jong, II. W. Poldermans, K. II. Gast, S. A. de Graaf, G. J. van dei- Linden, Wi. G. Kloppert, B. M. van den Elide, en voor enkele vakken W. K. Ver seput; voorwaardelijk bevorderd 1. Van de 4de naar de 5de klasse: iW. O. $le Graaf, J. J. de Rijke, A. C. Steendij'k, II. G. de Bruijne, J. A. Rensen, J. Romeij'n, M. W. de Bruijne, A. Stouten, N. Kloppert, en voor enkele vakken A. G. van den Ende, T. Lammers en G. J. Betlievoorwaardelijk belvloirdtend 1 ten niet bevorderd 2, en voor enkele vakken 1. Toelatings-examen op 15 Juli 1910: Toegelaten tot de 1ste klasse, zonder examen J. van den Berg, C. A. Leibbrandt, C. .1. van 'Schelven, A. Mol, J. DL Bolij'n, M. Pomes, G. A. Anker, A. J. van Staa len, H. Vijverberg, J. de Bruine en F. D. Muller; en na examen: A. G. Anker, J. M. vain Biortei, II. E. A. Wiebols, S. H. M. de Kiewit en M, M. van der Vliet. Tot de 2de klasse, na examen: D. J. P. ,N. Gaymans. (Z. Nsb.) Aan de Rijksnormaalschool voor teeken onderwijzer te Amsterdam is het eind diploma en de daaraan verbonden grati ficatie van f 100 toegekend in de afd. A aan Mej. L. S. van der Hoeven, geb. te Kattendijke en den heer K. J. Hondius, geb. te Middelburg. Het einddiploma van de Hoogere Bur gerschool met drie jarigen cursus te Vlis- singen is uitgereikt aan de leerlingen der derde klasse J. M. Hoekstra en J. G. Van Nifterik en mej. G. L, Zanimo. Dit Zevenbergen wordt d.d. 15 Juli ge schreven Bij de beden alhier plaats gehad heb bende tusschentijdsche stierenkeuring wer den goedgekeurd He zwart bonte stier van A. Wijnen en C. Huijsmans beiden in deze gemeente woonachtig. Eerlang kunnen bjj den keuringsdienst van voor uitvoer bestemd vleesch rijkskeur meesters 3de klasse worden geplaatst, op eene bezoldiging van f1400 'sjaars. Te Oostburg is een samenkomst gehou den van 32 oud-leerlingen van cursussen in paardenkennis. Op deze samenkomst is besloten, eerlang, uit naam van de aanwezigen, onder wie reeds verschillende bekende fokkers, een oproeping te doen aan alle paardenfokkers in Zeeuwsch Vlaanderen Westelijk deel om te geraken tot eene vereeniging van koud- bloedpaardenfokkers. Het doel, dat men met de oprichting van dezen bond zich voor oogen stelt, is om, samenwerkende met en naast de ver schillende vereenigingen, die reeds op dit gebied werkzaam zijn, de fokkerij tot grooteren bloei te brengen en hieraan meer bekendheid naar buiten te geven. Een oommissie van zeven personen is belast met de voorbereidende werkzaam heden. Deze commissie bestaat uit de heeren J. B. Beeu de Hullu te Groedo, A. J. Lako te Zuidza:de, A. H. de Milliano te Water landkerkje, Chr. Wijffelste St. Kruis, A. I. Leenhouts te Retranchement, C. van Dixhoorn te Waterlandkerkje en J. de Muijnek te Aardenburg. (M. O.) Mevrouw Roland Holst. Het Marxistische Weekblad van „Het Volk" zal voortaan alleen onder redactie staan van den heer F. M. Wibaut Deze deelt nl. aan het hoofd van „Het Weekblad" het volgende mede „Mevrouw Roland Holst heeft aan het Partijbestuur bericht, dat zij haar functie van redactrice van „Het Weekblad" neer- legt. Het is uit mijne verklaring bij de aan vaarding der redactie bekend, dat ik die taak niet zou hebben op mij genomen zonder mevr. Roland Holst als mederedac trice. Het blad is sedert onder onze geza menlijke verantwoordelijkheid, vooral door haar gedragen. Toch heb ik besloten mij voor de redactie beschikbaar te blijven stellen en ben ik met het Partijbestuur in overleg getreden over de aanwijzing van een mede-redacteur." In het stuk onder den titel Vrijverkla ring Calamiteusen Polder Borssele (zie ons vorig nummer) staat in den 4en regel d ij k g r a a fdit moet zijn DIJKRAAD. Correspondent Hoedekenskerke. Kunnen zonder nader preciseering uw bericht aardappelziekte niet plaatsen. Redactie. W., Middelburg Dank voor uw schrijven. Zullen daaromtrent een en ander Woensdag a.s. berichten. De Redactie. Vrijdagnacht is de brigade-commandant der marechaussee Heinijk, nabij Oss op surveillance, door de duisternis misleid met zijn rijwiel te water gereden en ver dronken. Monsterachtige misdaad. Een troep landloopers bevond zich Vrijdag nacht in een balzaal, in de rue des Cou- ronnes te Parijs. Daar zij niets vonden, om zich te vermaken, vatten zij' het denk beeld op O'in de dansers te verschrikken en schoten verschillende malen met huln revolvers. De schoten veroorzaakten niet alleen groote ontroering bij de dansers, maar de geheele buurt was in opschudding. Een grijsaard van 80 jaren, die in die buurt woonde, keek uit zijn raam om te zien waar dat geschiet vandaan klwam. Een der kerels, die hem bemerkte, schoot Onder 't roepen van: Je bent oud genoeg om dood te ga.au, drie schoten op hem af, zóó dat de man in zijn borst geraakt terugviel in zijn kamer en met een kreet ineen zakte. Zijn vrouw, die reeds te bed wa.s, kwam toelo'open en wilde haar man op helpen, maar hij' was reeds stervende. Men bracht den man naar het hospitaal Tenon, waar na onderzoek bleek, dat zijln toestand zeer ernstig was. Karei Rasmussen is uit Kopenhagen vertrokken op een expeditie naar Groenland. Het hoofddoel van zijn tocht zou zijn studie van de Eskimo's. Moordaanslag. Het raadslid Mar tin van Jumièges, 'n daar bekende dronk aard, lag steeds met zijn medeleden over hoop en menig procés was er bet gevolg van. Nu was de burgemeester van Jumiè ges, de heer Peschard, een algemeen ge zien man een proces begonnen tegen Mar tin, die voortdurend verklaarde, dat hij wel wraak zou nemen. Niemand hechtte er waarde aan en beschouwde het als dronkenmanspraat. Vrijdag heeft Martin echter zijn bedreiging uitgevoerd. Toen de burgemeester van eene inspectie dei- brandweer terugkeerde, heeft Martin hem een kogel vlak boven het hart geschó ten, waardoor de burgemeester stervende ineen zakte. Op het laatste oogenblik. Dat uitstel van executie niet altijd welkom is toonde onlangs een tor dood veroordeelde boef in de Vereenigde Staten. Arthur Rose zat reeds op den stoel de gevangenbewaarders in een halven kring om hem heende geestelijke bad het laatste gebed, in de naburige kamer wachtte de man, die het kraantje van den electrischen stroom had om te draaien daar stormde plotseling op het critieke oogenblik een bode binnen en diende een advocaat aan met een besluit van de recht bank in de zaak Rose. Nog een paar seconden en in de „zaak-Rose" had geen rechtbank ter wereld meer een besluit kunnen nemen, maar het was nu nog tijd en de directeur van de gevangenis kreeg bevel de voltrekking van het vonnis voor lopig nit te stellen. Wanneer echter de verdediger van den moordenaar dankbaar heid verwachtte, vergiste hij zieh. Rose was bijna onbeschoft en weende. „Nu kan ik de geschiedenis weer opnieuw meemaken I" Hij scheen niet veel vertrouwen te hebben te worden vrijgesproken. Hij had dan ook op ergerlijke wijze zijn vrouw vermoord. Eea geheele stad verbrand. Maandagavond is do stad Cambelltown in Nieuw-Brunswijk, de oostelijkste provincie van Canada, geheel door brand vernield. De stad telt ongeveer 5000 inwoners en is een der grootste stapelplaatsen van koren, meel en andere handelsartikelen van de geheele kust. Het vuur brak uit in de nabijheid van het stedelijk theater en de vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet te denken viel. De burgemeester liet eenige sneltreinen die verwacht werden, op een kilometerafstand van bet station stop pen, waardoor de door panisohen schrik aangegrepen bevolking, voor het grootste gedeelte in veiligheid kon gebracht worden. De inwoners worden zooveel mogelijk naar Dalihouse vervoerd door de treinen, terwijl eenige honderden ontsnapten door de rivier over te steken. Het theater, eenige kerken, het hospitaal en alle banken en regeeringsge bouwen zijn volkomen door het vuur vernield. Door het flink optreden van den burge meester bleef men van verdere onheilen bevrijd. In Bulgarjje, Vlaamschschrijft de Nieuwe Gazat boven het volgende Ge zoudt nooit kunnen raden, zei ons gisteren de besr schepen Strauss, wie mij naar een nummer van de „Nieuwe Gazet" gevraagd heeft. Een hooge oom, die voor eenige dagen onze stad heeft bezocht. We geven het op. Zijne Majesteit de Tsaar der Bulgaren! Nee Heuseh. Het nummer van uw blad waarin het relaas over zijn bezoek in voorkwam. Ha, ja: een aardigheidje; hij zal dat relaas hier doen vertalen hebben. Neen, waarachtig niet! De Tsaar der Bulgaren spreekt, schrijft en leest het Nederlandsoh in de volmaaktheid. Hij heeft een nummer van uw blad en van het Handelsblad gevraagd, en in beide nummers met genoegen het verslag gelezen. Als er soms nog menschen zijn, die denken dat het Vlaamsch alieon in de keuken en koestal huishoudt. Rotterdam, 18 Juli 1910. Tarwe tamelijk ruim aangeboden, onver anderd f8,— a f9,50. Uitgezochte partijtjes daarboven. In de overige artikelen ging niets om Vlas geen noteering. Zeeuwsche Eieren f 4,a f 4,20. Overmaasche Eieren f 4,40 a f 4,60. Varkens 276 a 285 ct. Licht soort export 25 a 26. Mais. Am. Mixed f af stoo mend f Witte Servische Mixed f132, st jomend fa fGele Servische Mixed f a fGele La Plata f af—, stoomend f a fGrove Donau f 128 af stoomend f 127,50 af f Aardappels. Westlandsche zand f2.a f2.50, Westlandsche poters f 0.90 a f 1.20, Westlandsche klei f 1,50 a f 1,80, Geldersche Kralen f 2,40 a f 2,60 per kinnemand. Weinig aanvoer, weinig vraag. Kwadendamme. Zaterdag ha!d ten ver zoeke der wed. P. de Jonge en Erven,, de Verkooping plaats van een woonhuis, schuur en bouwland: Pleroeel! 1 W 2 zijnde woonhuis, schuur ten 1 H. 82 A. 70 c.A. bouwland, aan F. de Jonge c.s. te Ovezand voor f7000 ■en f 150 voor losse goederen. Perceel 3, 90 A. 80 c.A. bouwland, aan .1. Hoekman, Hoedekenskerke, voor f 2441 den hoop plus 872 P'Ct. onkosten. Voorts werden verkocht haver voor f81, beestepeeën f82, suikerpeeën f106, bonte aardappelen f 126 a f 132, bruine boonen f 91. Eigenheimers f 180 eb blauwe aardappelen f 132 alles per gemet. Ossenisse. In het gemeentehuis alhier werd voor Alphons Warrens te Ter Neu zen Zaterdagmiddag te half vijf aanbe steed een hier te bouwen herberg en slachterijl met bijlevering van alle daar toe benoodigde materialen. Ingekomen wa ren 14 biljetten. Inschrijvers waren: A. Dubois, Ossenisse (metselwerk) f1193; P. F. de Waal, Kuitaart (timmer werk) f861, (massa) f1984; Jac. Bubois Ossenisse (metselwerk) f 1039.99; Jos. Kint, Ossenisse, (timmerwerk) f858; Aar- deloos, Boschkapelle (metselwerk) f1250; De Kever, te Hontenisse (timmerwerk) f999.99; P. Everaart, Boschkapelle (mas sa) f2325, (metselwerk) f1245; P. Du bois, Ossenisse, (metselwerk), f 1035P. F. Jansen, Stoppeldijk, (timmerwerk) f 945W. II. v. d. Hooft, Zaamslag, (met selwerk) f 1203H. H. Wisse en J. Kei zer, beiden te Zaamslag (massa) f2298; C. F. Buise, Hulst, (timmerwerk) f 1060, (massa) f2310; P. F. Voet, Ivloosterzande (massa) f2286, (timmerwerk) f1138. Eén biljet was van onwaarde. Daar stond niets op als: ter voorkoming van opzet. Aan P. Dubois en Jos. Kint, beiden te Ossenisse woonachtig, is het werk ge gund. IJzendijke. Alhier werd aanbesteed |de keibestrating op een tweetal gedeelten van den grooten Jonkvrouw-polder Be noorden. Laagste inschrijvers Gebr. Aar- nouts .alhier voor f 5716. Hoofdplaat. Vrijdag j.l. werd hier door notaris De Smidt van Sehoondijke ver kocht een woonhuis met erf, staande recht over het postkantoor behoorende aan dhr. A. de RuisscherVan der Hooft. In geleverd 2 biljetten. Hoogste inschrijver dhr. Kotvis voor f 1520. Herveiling 22 Juli in het „Wapen van Zeeland". GOES. 1ste Huw.afk.17, Dirk Knijper, 26 j. jm. Goes en Wiihelmina Johanna Frederika de Vos, 24 j. jd. Borssele. Geboren 16, Marinus Johannes z. v. Hendrik Mijnsbergen en Maria van den Berge18, Ina d.v. Willem Laurens Kalkman en Leentje Goedknegt. Overleden 16, Anna Elisabeth 7 weken, d.v. Jan Pieter Fait en Maria Houdenaarde. Van '16—18 Juli. MIDDELBURG. Bevallen: H. T. Caljouw, geb. Schouten, d.G. de Witte geb. de Jonge, d.Ml E. Agelinkj van Rentergem geb. Brauman z. OverledenJ. F. Kleinepier, 54 j. vr. van A. Wisse; P. van Simmeren, 89 j. wed. J. II. Merk. Van 12—16 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd: F. C. Per- wez, j.m. 25 j. met Bi. A. van Hoorn, j.d. 22 j.; P. Ci. de Jong, j.m. 24 j. met A. L. Goethart, j.d. 22 j.; J. Moerman, j.m. 33 j. met P. C. Barge, j.d. 27 j.; C'. J. van der Eijk, j.m. 27 j. met C. H. Dommisse, j.d. 23 j.; A. C. von Stae- del„ j.m. 34 j. rhet J. van Boven, j.d. 33 j.; .1. Koeijers, j.m. 22 j. met A. Dek ker, j.d. 24 j. Getrouwd: J. Jongepier, j.m. 19 j. met L. Strooi, j.d. 20 j.; H. V. B. Burgerhout, j.m. 22 j. met Ml A. A. Martin, j.d. 22 j.A. A. J. Kraak] j.m. 28 j. met A. E. Kemeling, j.d. 24 j.A. Jonckjman, j.m.. 25 j. met W. Frederiksen, j.d. 22 j. Bevallen: M. Noom, geb. Groenenberg, z,L. A. J. Vanhove, geb. Tausendfreund, z.C. J. Jorritsma, geb. Accooij, (tweel.) z.P. :C. de Voogd, geb. Labrujère, z. B E. .1, Kerremans, geb. Vansfceenkiste, d Overleden: C. ZeaVeld, z. 4 j.; J. Roel- Se, Zi. 3 m. ZIERIKZEE Gehuwd: 13, W. Vogelaar, 38 j., wednr. en A. A. Hasselaar, 41 j. j.d. Geboren: 8, Een zoon van N. Viergever en D. Klompe; 8, Een z. v. J. Pot en G. J. Rink; 9, Een z. v. M. Berrevoets en H. Tuinman11, Een z. v. A. O. Kiviet en J. van Wiezei; 13, Een z. v. J. Hage- s'teij'n en A. Berrevoets; 14, Een z. v. W. P. van Dienst en A. W. de Jager. Van 7—14 Juli. WEMELDINGE. Ondertrouwd: Willem Ja cobus Johannes Bronkhout, j.m. 35 j. en Maria Mooiji, j.d. 31 j. Van 814 Juli. KRUININGEN Ondertrouwd Johan! Mar tens, 31 j. wednr. en Forra Krombeen, 21 j. j.d.; Lauras Witte, 23 j. j.m. én Maria Verburg, 19 j. j.d. Geboren: Maatje, d. v. Ariie Reij'nhout en Tannetje Beenakker. OverledenJVfeerten, 3 mjicL z. v. Willem, Rijkel van der Klei en Berendje Koenem,. Van 815 Juli,. HULST. Gehuwd: Alphonsus J. Esse- ling, 22 j. j.m. en Maria S. Thijls, 19 j. j.d. (van Hontenisse); Josef Th. Messagie, 23 j. j.m. en Rosalia Maria Everaert, 22 ,j. j.d.; Emanuël J. de Cauwer, 21 j. j.m. en Maria C:Verbruggen, 20 j. j.d. BevallenCarolina M. Schuerman, hiiis- vr. van Edumond C. L. de Wilde; z.; Ma thilda PL Volleman, huisvr. van Dtesiré Baart, z.; Maria Schauwaert, huisvr. van Chiistiaan de Bruij'n, z. Overleden: Joseph A. de Vetter, 1 m.; Margaretha Ph. ïkelman, 4 jaren.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 3