Sociale Berichten. UIT ZEELAND. door het gemeentebestuur, de kristallen beker waarmede de hoofddronk wordt uit gebracht, wordt aangeboden aan hem of haar wie de dronk geldt. Door bemiddeling van den heer Beernaert is de Antwerpsche beker, waarmede op Koningin Wilhelmina werd gedronken, aan Hare Majesteit aangeboden en daarop is eveneens door zijn bemiddeling Harer Ma- jesteit's dank overgebracht aan den burge meester van Antwerpen voor de beleefdheid aan H. M. betoond door de aanbieding, overeenkomstig het gebruik der stad, van den beker, die als een pronkstuk in het archief van het Huis van Oranje zal worden bewaard. De inbreker-uitbreker Broere gestorven. De bekende inbreker-uitbreker Broere, die 't vorige jaar uit de gevangenis te 's Bosch ontvluchtte en in Juni onder hevig verzet te Amsterdam weder werd gearres teerd en naar 's Bosch overgebracht, is in het huis van bewaring aldaar overleden. Broere weigerde alle voedsel, werd kunstmatig gevoed en heeft, naar gemeld wordt, na zijn vernieuwde opsluiting geen woord gesproken. Arie Broere is afkomstig uit Amsterdam en had verscheidene vonnissen achter den rug. Het grootste deel van zijn straffen bracht hjj door in de gevangenis te 's Bosch waar bij steeds weer werd gedetineerd, omdat de geneesheeren van oordeel waren, dat hij voor eenzame opsluiting ongeschikt was. Eenmaal wist hij te ontvluchten uit het krankzinnigengesticht te Medemblik, toen hij daar in observatie was. Internationaal Uitgeverscongres. Men meldt ons uit Amsterdam: Van 18 tot 22 Juli wordt in de Aula en in de andere zalen der Universiteit, Oude Manhuispoort, de zevende zitting van het Internationaal Uitgevers-Congres gehouden In het eere-comité van het Congres hebben zitting: Z.Exc. de Minister van Binnenlandsche Zaken, Z.Exc. de Minister van Buitenlandsche Zaken, Z.Exc. de Mi nister van Landbouw, Nijverheid en Handel, de Commissaris der Koningin in Noord- Holland en de burgemeesters van Amster dam en Botterdam. Nadat gisteravond de ontvangst van de Congresleden en hunne dames in den huize Couturier had plaats gehad, werden heden morgen zittingen van het Uitvoerend Comité en van de Internationale Commissie van het Permanent Uitgeversbureau gehouden. Te ongeveer 10 uur werd de algemeene vergadering en daarmede de zevende zit ting van het Congres geopend met eene in het Pransch uitgesproken rede van den heer W. P. van Stockum Jr., voorzitter der Regelingscemmissie. Afgevaardigden zijn tegenwoordig uit Frankrijk, Duitschland, Oostenrijk-Honga- rije, Rusland, Spanje, Zwitserland, Enge land, Zweden, Noorwegen, Denemarken, België, Italië en Amerika. Nadat hedenmiddag de congressisten de opening der retrospectieve afdeelingen der tentoonstelling hadden bijgewoond en de tentoonstelling van het boek hadden be zichtigd, had hedenmiddag om vijf uur de ontvangst van het bestuur en de gedele geerden van het congres door den burge meester van Amsterdam in het raadhuis plaats. Hedenavond concert ln den tuin van het concertgebouw, aangeboden door de ge meente Amsterdam aan de Congresleden. De Retrospectieve tentoonstelling van het boek. Ter gelegenheid van het Internationaal Uitgevers-congres, werd he denmiddag in de zalen van het Stedelijk Museum, naast die waarin dins Juni de Nationale tentoonstelling van het boek is ondergebracht, de retrospectieve afdeeling van deze tentoonstelling geopend. In de twee zalen dezer afdeeling zijn bijeen een aantal boeken in Noord-Nederland gedrukt, op alle gebieden van wetenschap, letteren en kunst Prototypen, belangrijk voor de kennis van de beginselen der boek drukkunst, eenige specimens van de aller oudste voortbrengselen van de Noord-Neder- landsche persen, dan die fraaie geographische en topografische werken, die den roem van ons land uitmakenuitgaven van onze dichters en historieschrijvers, meerendeels met voortreffelijke kopergravures voorzien, werken op het gebied van recht, theologie en philologie, waarbij wij de degelijke, hooggeroemde uitgaven der klassieken niet vergeten hebben, een keur van liederboeken, emblema's, ook technische werken en standaardwerken op natuurkundig en na- tuur-historisch gebied, velen nogthans om hun voortreffelijken inhoud hoog geschat. Speciaal dienen genoemd te worden de prachtuitgaven van de Elseviers, de Blaeu's, v. d. Aa's. De waarde van vele der tentoongestelde boekwerken is zelfs bij benadering niet te schatten. In de gesloten vitrines liggen de zeldzaamste liederboekjes, 18e-eeuwsche drukken met gekleurde platen, curiosa, enz. De Koninklijke Bibliotheek te 's Gravenhage onze Universiteitsbibliotheek die van Utrecht en Leiden, de Sterrenwacht aldaar, het Aardrijkskundig Genootschap, de Teyler- stichting en het gemeentebestuur van Haar lem en zoovele andere instellingen hebben op verziek der commissie baar zeldzaamste bezit tijdelijk afgestaan aan deze tentoon stelling. Zij is verdeeld in tien rnbrieken, die chronologisch naar de jaartallen der uitgaven zijn gerangschikt. Deze zijn I. Bibliographie, II. God geleerdheid, III. Wijsbegeerte en Onder wijs, IV. Rechten en Staatswetenschappen, V. Taal- en Letterkunde, VI Geschiedenis en Aardijkskunde, VII. Geneeskunde, VIII Schoone kunsten, IX. Wis en Natuur kundige Wetenschappen, X, Technische Wetenschappen. Een uitgebreide catalogus, niet alleen der ingezonden werken, maar een die be doelt een lijst te worden van in Noord- Nederland verschenen boeken van den vroegsten tijd tot op heden, is in voorbe reiding. De Vrouwenkiesrechtbeweging in Engeland. De Londensclio correspondent der „N. Roti. Crt." schrijft hierover onder dag- teekening van l'i Juli het volgende: Behalve, dat de meerderheid van stem men, voor de tweede lezing van Shackle- ton's wetsontwerp betreffende een pie- perkt vrouwenstemrecht; aan ongeveer een millioen alleenstaande en eenigszins be middelde vrouwen te bewilligen, grooter geweest is dan de voorstanders er van durfden hopen, is de loop van zaken met dot wetsontwerp zoo geweest als iedereen zich vrijwel voorstelde. De aanneming bij de tweede lezing is onmiddellijk gevolgd door do aanneming, met een meerderheid van 145 stemmen, van Lehmann's voorstel, om het wetsont werp verder in comité-generaal te behan delen, dus niet naar een groote commis sie te verzenden, gelijk de voorstanders begeerden, om de redenen, door mij reeds in mijn vorigen brief over deze kwestie vermeld. Het tweede besluit nu van het Lager huis heeft geen andere praetische beteeke- nis, dan dat het vraagstuk dit. jaar moet blijven rusten, want van een behandeling der wetsvoordracht in comité-generaal kan niets inkomende volksvertegenwoordi ging heeft tot het einde dezer maand de handen vol met allerlei zaken. Het is geen kwestie, waarin haastige besluiten kunnen genomen worden daartoe as het vrouwenkiesrecht te belangrijk, te diep ingrijpend, te revolutionair in haar tegen woordige en in haar eindstrekking. Over de geruchten aangaande een ge welddadig optreden der stemrechtvrouwen zegt hij: ln hoeverre dergelijke geruchten ernstig opgevat moeten worden, weet ik niet. Maar blijkbaar zijn ze de regeering ter oore gekomen, en heeft de eerste minister As- quith voldoende waarde er aan gehecht, om een krachtige en plechtige waarschu wing tegen dergelijke plannen van geweld te laten hooren, in de toespraak, waar mee hij de beraadslagingen in het Lager huis samenvatte en besloot. „Ik wensch te verklaren", zeide hij, „dat een zaak, wel ke niet. gewonnen worden kan bij het volk, door overreding, vreedzame argu menten, organisatie en propaganda, een zaak is, die van te voren haar eigen doemvonnis heeft uitgesproken". In de Westminster Gazette vind ik van avond nadruk leggen op deze waarschu wing van den eerste-minister, tevens op zijn herhaald betoog, dat volstrekt nog niet gebleken is, dat de meeste Engelsche vrouwen, of dat zelfs een belangrijke min derheid onder haar het parlementaire stemrecht begeeren. De stemrechtvrouwen, dus redeneert de W. G., beginnen aan het verkeerde eindzij moeten allereerst de Engelsche vrouwen tot haar inzichten he keeren. Dan pas zullen zij het recht krij gen, om zoo boud niet haar eischen als nu voor den dag te treden en ook meer ingang ervoor kunnen vinden. Thans zijn hare stemmen nog gelijk die der roepen den in de woestijn. En geen ernstig door denkend burger gelooft ook maar één oogenblik, dat middelen van geweld de zaak der stemrec-htvrouwen baten kun nen. Eerder andersomdeze middelen van geweld zouden wel eens velen, die voor het vrouwenstemrecht zijn of ertoe be wogen kunnen worden, in bedrijvige tegen standers kunnen verkeeren. Asquith insgelijks moest zich overigens tot herhalingen bepalen, ook tot deze, dat hij in deze enkel zijn eigen meeningen weergaf, niet sprak uit. naam der regeering of der liberale partij. Hij zeide o. a. nog, dat hij persoonlijk onbekeerd gebleven is ter zake van het vrouwenkiesrecht, waar mee gedeeltelijke en plaatselijke proefne mingen genomen zijn in Australië en Nieuw Zeeland, zonder daar nochtans tot hizonder glansrijke of overtuigende uit komsten te hebben gevoerd, doch waarin nog geen enkele groote mogendheid En geland voorgegaan is. Dan was een wetsontwerp gelijk dat van Sliackleton, waarbij aan een millioen bezittende vrouwen tiet parlementaire stemrecht zou worden verleend, met uit sluiting van alle andere, niet- of niet zoo veel hezittende.il, zoowat de allerlaatste en allerslechtste oplossing van het vraag stuk, die men bedenken kan. Daarom verklaarde de eerste-minister de oogen geenszins te kunnen sluiten voor hel feit, dat deze gebrekkige en onbillijke wetsvoordracht slechls als de inleiding moet beschouwd worden voor een sterke uitbreiding van het parlementaire stem recht, zoowel bij de vrouwen als liij1 de mannen. Spreker was nog niet bereid om tot zulk een omwenteling mede te werken. Goes. Van hier zijn Zaterdag weer eenige schoolkinderen op Zonneheuvel bij Oudenbosch gearriveerd (de bekende va- cantiekolonies van het Centraal genoot schap voor kinder-, herstelling- en va- cantie-kolonies). (Zeeuw.) Gisterenavond liep mej. de wed. G,. door de Langevorststraat alhier. Door on bekende oorzaak, waarschijnlijk door liet uitglijden over bessenschillen, kwam zij te vallen en wel zoo hard dat zijl aan hoofd en armen deerlijk verwond weiid. Door toesnellende buren werd zij bloedend opgenomen en huiswaarts gebracht. Middelburg. Nu hot drukke reisseizoen weder in vollen gang is, komt liet her haaldelijk voor, dat de treinen hier niet groote vertraging aankomen. Van dit. feit zelf willen wiji het spoorwegpersoneel geen verwijt maken, en wel liet. allerminst het stationspersoneel alhier. Wel echter ver dient o.i. afkeuring, dat men hier aan het station het niet nooiclig acht het pu bliek met de vertraging der treinen in kennis te stellen. In beide wachtka mers hangt liet bekende bordje: Trein iNozal vermoedelijk enz." Het schijnt niet noodig te zijn dat in te vul len. Deze week waren wij tot tweemaal toe van deze nalatigheid getuige, o.a. Za terdagavond, toen trein No. 345, die te 9.17 moet vertrekken eerst te 9.53 liet station binnenreed. Voor hen die vertrek ken willen, of die bloedverwanten of ken nissen afhalen, is het zeker oen onlus tig zenuwachtig wachten. Waarom wordt deze voor het publiek geruststellende aan kondiging achterwege gelaten? Iedere poging, die aangewend wordt om liet vreejndelingenbezoek aan onze provincie uiDHe breiden verdient zeker alleszins toejuiching. Zoo ook de poging der firma F. 11. den Boer alhier, die ilfët dal doel heeft uitgegeven een groot formaat op kunst drukpapier gedrukt boekwerk, getiteld: „Negen dagreizen in Zeeland". Achtereen volgens wordt in dit boek in het Neder- landsch, Engelsch en Fransch, een korte beschrijving gegeven van de volgens de samenstellers beste wijze, waarop men in negen dagen lijd een groot deel van onze provincie kan bezoeken. Aangenomen wordt, dat men te Middelburg logeert en daar iedere» avond terugkeert. Den eersten dag wordt een bezoek be schreven aan Middelburg en zijn beziens waardigheden en voor do volgende da gen bezoeken aan Vlissingen, Domburg, Veere, een tocht rond hot eiland Walche ren, bezoek aan Zuid Heveland, Boottocht naar Schouwen of Tholen, Bezoek aan Sluis en de Belgische badplaatsen, en een aan het land van Neuzen, Axel en Hulst. Dit boekwerk, dat op den omslag een of ander kijkje geeft op een merkwaardig plekje of op een groepje bewoners van Zeeland, wordt gratis door genoemde firma gezonden aan de voornaamste ho tels in Nederland, België, London en ook in andere streken van liet. buitenland. Rest ons nog te melden, dat het werk een groot, aantal advertenties bevat van firma's, die hun waren aan de vreemde lingen aanbevelen. Directe belastingen. Wij ver nemen, dat de heer J. D. Holleweg, direc teur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Middelburg, binnenkort in gelijke betrekking naar Arnhem wordt overgeplaatst. Deze verplaatsing houdt mogelijk ver band met het bericht van het „Dagbl. van Noordbr." dal de directie Ie Mid delburg den ten September wordt over geplaatst naar Breda. Do stoombootdienst tusschen Mid delburg, Vlissingen en Veere, zal Zondag 24 dezer worden geopend. Door de vereeniging „Handelsbelang" alhier werd een adres gezonden aan den Minister van Waterstaat, adhesie betui gende met liet door onze Kamer van Koop handel en Fabrieken aan hem verzonden adres, verzoekende om oen der vroegtrei- nen uit Vlissingen te Middelburg en te Goes te doen stoppen tot het opnemen van reizigers. M. C. Het was gisteren weer een drukke dag voor de electrischo tram. Hon derden brachten een bezoek aan Vlissin gen. I)e directie had ditmaal op een groot vervoer gerekend en tot elf uur 's avonds werd de kwartierdienst, die anders reeds reeds te 8 uur gestaakt wordt, gehand haafd. Door dezen maatregel was het vervoer geregelder en ofschoon de wa gens nog wel vol zaten, was er toch minder gedrang dnn den vorigen zomer- schen .Zondag. Thans is ook de bepaling, dat men op Markt alhier niet in mocht stappen voor het wisselen klaar was, opgeheven, zeer ten gerieve van het publiek, vooral in geval van slecht weer. Indien er op de Markt een wachthuisje was, beleekende het wachten niets, nu is het echter in vele gevallen zéér onaangenaam. Vlissingen. Men schrijft ons Betreffende liet droevig ongeval dat Za terdag np de werf der Kon. Maatsch. „De Schelde" alhier plaats had, kan nader worden gemeld dat de werkman R. een drijfriem op een der grootste assen wilde leggen, terwijl deze as in beweging was. De man werd gegrepen en enkele malen in het rond geslingerd. Toen de machine stop gezet wenl, wat zoo spoedig moge lijk geschiedde was R. reeds overleden en bleek dat de ongelukkige afgrijselijk ver minkt was. R. was een man van 27 jaar, die een weduwe met drie kinderen achterlaat. Heden begint hier de kermis, die dit jaar bijzonder rijk is aan allerlei attrac ties. Er is een schouwburgtent, een cir cus, een kinematograaf, een stoamcarous- sel, benevens vele kleinere vermakelijk heden en dan natuurlijk de inoodige ge legenheden, meer of minder luxueus in gericht om ververschingen on versnape ringen te gebruiken, waaronder het eta blissement Porton de kroon spant. Wan neer het weer wat wil medewerken, gaat Vlissingen pleizierige kermisdagen tege moet. De stoomboot „Zeeland" van den provincialen sloombootdiensl, die Zater dag te 12.15 van hier naar Breskens ver trok, kreeg even buiten de haven een defect aan 'de machine. Na met behulp van een sleepboot oji de haven teruggebracht te zijn, zetten de tie passagiers de reis per sloepboot „Se- cunda" voort. Met ingang van; '25 Juli wordt de officier van gezondheid 2e klasse, P. II. E. Verberne alhier, overgeplaatst) naai' Breda. Met ingang van 1 October is aan den sluisknecht A. Groenenberg alhier eervol ontslag uit den, dienst verleend. Zierikzee. Inde Vrijdag gehouden raads zitting werd o.a. de gemeenterekening over 1909 in handen gesteld eener commissie, bestaande uit de heeren Polvliel, De Vrie- ze en Ribbens. De geloofsbrieven van hel pas gekozen raadslid, den heer H. J. van Nouhuijs werden onderzocht en in orde bevonden, waarom :t|ot diens toelating is besloten. Restitutie van betaald vergunningsrecht werd verleend aan den lieer Van dan Ende. De concept-verordeningen betrekkelijk handel en verkoop van melk en tot we ring en beteugeling van besmettelijke ziek ten hij schoolkinderen werden aangehou den in verband met de afwezigheid van den heer Polvliet. Tot collecteur-keurmeester van de viseli- markt werd benoemd D. J. Ochtman en tot afslager-keurmeester hij den afslag van visch N. L. Brouwer. Behalve den heer Polvliet, waren de heeren De ('rane en De Muralt afwezig. Aanwezig waren acht leden. Naar wij vernemen, is de deelname ■aan de „klepperinarsch" voldoende, zoo- dat deze week niet, hel instudeeren zal worden begonnen. Gelijk de laatste jaren meermalen het geval is, gaf de Mannen Zangvereeni- ging „Luetor et Emergo", aik thans we der een uitvoering te Schuddebeurs met medewerking van eenige leden van het Harmonie-gezelschap „Kunst en Eer". Men deelt ons mede, «lat de uitvoering geslaagd mag heeten. Velen hadden zich opgemaakt, begunstigd door liet schoone zomerweer, om behalve de mooie natuur van Schuddebeurs tevens te genieten valn het muzikaal genot, hun door de zang- vereeniging bereid. lerseke Mej. G. S. Bakker, sollicitante aan school I heeft hare sollicitatie inge trokken. Van gemeentewege wordt hier een proeve genomen met het teren van we gen. Schore In de op 16 Juli j.l. gehouden raadsvergadering werd op zijn verzoek aan den lieer II. K. Persant Snoep te Ka- pelle eervol ontslag verleend als genees heer in "deze gemeente, ingang 15 Juli, en in zijn plaats benoemd dhr. Kolff van Dosterwijk, arts te Kruiningen, ingang 18 Juli. De voordracht ter benoeming van Zetters der Directe Belastingen (periodieke aftreding M. Karelse en P. Sterk.) werd opgemaakt en samengesteld uit. de hee ren M. Karelse, P. Sterk,, A. Bruinshoof'' en W. in 't Anker. Verder werd de begrooting van liet Al gemeen Armbestuur voor 1909 gewijzigd en de vergadering daa.rojp 'gesloten. Kapelle. Het muziekcorps „Ons Genoe gen", behaalde op liet j.l. Vrijdag te Dom burg gehouden festival den 2en prijs zijnde f 15. Rllland-Bath. Sedert de groote auto tocht over den Scheldedam' heeft plaats gehad, leven vele automobilisten, in de meening, dat ook thans die dam nog open- gnsteld is voor hel algemeen verkeer. Doch deerlijk vergissen zij zich daarin, daar de aan beide uiteinden van den dam geplaat- stne rij palissaden wederom als trouwe schildwachten hun oude plaats hebben ingenomen en alzoo het groote verkeer, dat voorzeker tusschen Noord-Brabant en Zeeland zou plaats hebben, belemmeren. Ondanks die belemmeringen, is het Don derdag j.l. toch een automobilist gelukt, alhoewel met veel moeite, over den dam onze provincie te bereiken. Bij de rij met palen gekomen, bezat de chauffeur den moed daarom heen te rijden, met het reeds te verwachten noodlottig gevolg evenwel, dat de auto in 't slib bleef stoken en het onmogelijk was den tocht voort te zetten. Spoedig kwam er hulp opdagen en door het aanbrengen van planken enz. mocht men er na. veel moeite in slagen de auto op vasten bodem te krijgen, zoo dat nu zonder verder belangrijke stoornis de reis naar Zeeland voortgezet kon wor den. (2.) Helnkenszand. Zondagnamiddag brak over deze gemeente een zwaar onweder los. Een slagregen volgde, terwijl in som mige wijken groote hagelsteenen neervie len. De bliksem sloeg ook in de schuur van den landbouwer M. Rijk, doch veroor zaakte geen brand; alleen werden ©enige dakpannen vernield en werd een der ge binten aan stukken geslagen. 's Heerenhoek Gisterenavond ontlastte zich hoven deze gemeente een ontzettend zwaar onweer, vergezeld met een hevige regen- en hagelbuien. Terzelfdertijd sloeg de bliksem in den toren der N. II. Kerk alhier, waardoor zonder te branden nogal eenige schade is veroorzaakt. 1 Driewegen. De Raad dezer gemeente hield Zaterdag eene openbare vergade ring. I're sent 5 leden, afwezig de hee ren Noels en Bruggeman. De gemeenterekiening over 1909 werd vourlaopig vastgesteld op f8313.145 in ont vang en op f8128.805 in uitgaaf, alzoo met f 184.34 goed slot. Voor begrinding van wegen werd eene geldleeinipg aan gegaan van f 2800. De begrooting voor 1910 werd in verband 'daarmede gewij zigd. O]) de voordracht wegens periodieke aftreding van 2 zetters werden geplaatst'. 1. J. L, Mol, 2. W. Westveer, 3. W. Nieuwenhuize, 4. W. Noels. Een suppletoir kohier hondenbelasting voor 1910 werd opgemaakt ad f 6. Ten slotte werd aan Mej. H. L. Meijers vergunning verleend tot wederopzegging te Ovezand te wonen. 0 - en W- Souburg Vrijdagavond reden de paarden van den landbouwer A. Arend- se tegen de woning van den heer Wjl- lemse, die tegenover de Kanaalstraat woont. De draaiboom van de wagen sloeg met kracht tegen den onderdorpel van het raamkozijn, waardoor deze brak en in de huiskamer veel schade werd aange richt. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Terneuzen. Tot lid van den Raad is gekozen de heer A. H. Don ze, liberaal, met 650 stemmen. De heer P1. Moes Pz„ anti- rev„ verkreeg er 459. Door dezen uitslag is de Raad omhiji hestaai thans uit 7 vrij zinnigen en 6 ainti-rev. (Hdb.) - Tot kantonrechter alhier is benoemd illr. (I. W. F. Wentholt, thans griffier hij het kantongerecht te Hulst. - Ter bepaling van het door de ge meenten onzer Provincie te dragen aan deel in de lichting voor de nationale militie voor 1911, hebben Gedep. Staten samengevoegd de gemeenten Oostkapelle, Aagtekerko en Meliskerke; Biggefcerke en Zoutelande; Grijpskerke en St. Laurens; Oost- en West Souburg en Ritthem; Vrouwenpolder en Veere; Duivendijbe, Eikerzee en FJlemeet; Burgli, Renesse, Noordwelle en Seroioskerke (S.)Baarland en Oudelande; Nisse en 's Heer Abts- kerke; Kloetinge en 's Gravenpolder; Kortgene en Kats; Eede en St. Kruis; Groede en Nieuwvliet; Cadzand en Retran- chement; Sch'oondijke en Waterlandkerk je; Ossenisse en Hengstdijk; Zuiddorpe en Overslag. (Z.) Aardenburg. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van het muziekgezelschap zal hier op 31 Juli as. een internationaal festival gegeven worden. Er zullen aan deelnemen de gezelschappen van de volgende plaatsenAardenburg, Oedelen (BSluis, Biervliet, Steenbrugge (B Middelburg (B.), Waterlandkerkje, St.-Marguerite (B.). Zuid- zande, Breskens, Maldeghem (BSt. C„ Eede, Groede, Moerkerke, Schoondijke, Maldeghem N. en V. (B.) en St.-Kruis. Er zal na aankomst der muziekgezelschappen een stoet gevormd worden. Na ontbinding wordt de eerewijn op het stadhuis gebruikt. Er zullen drie kiosken geplaatst worden. In de j'. 1. Zaterdag gehouden vergadering van de afd. Oostburg van den R. K. O. B. in het Bisd. Breda, in het Bondslokaal alhier, werd tot afgevaardigde voor de Algemeene Vergadering te houden op 31 Juli a.s. benoemd dhr. L. de Kok, hosfd der R. K. school alhier. Oostburg. In de „Bresk. Ct." van j 1. 16 Juli lazen we, dat de meeting voor vrouwenkiesrecht bezocht werd door een vrij talrijk publiek. Wij meenen temogen opmerken, dat dit niet het geval was. Er was slechts een bezoek van ruim 60 personen, terwijl zitplaatsen gemaakt waren voor ongeveer 350 personen Sluis. Dezen Zondag ontlastte zich een onweer boven onze gemeente, gepaard gaande met een bevigen slagregen. In België was er veel hagel bij, vooral in de omstreken van Westcapelle en Damme. De meeste vruchten in deze plaatsen werden tegen den grond geslagen. IJzendijke. Zondag jl. gaf het muziek gezelschap een concert op de Markt Uit gevoerd werden: 1. Fidelio, fant. brill, sur '1 opéra van L von Beethoven. 2. La Coquette Grande Valse van H. Holytriiger. 3. La Flüte enchantée Fant' sur '1 op' de Mozart arr. M. Kessels. 4. 'L Enclume polka de concert van Laube. 5. La Feé aux yeux Bleus, ouverture van A. Goovaert. Met het mooie weer was er veel volk op de been. Vooral no. 3 van het programma werd verdienstelijk uitgevoerd. Breskens. Alhier wordt de weg van de Haven tot aan het café „De Lente" niet teer bestreken. Daardoor wordt de weg zeer liard In een op een onderstel van een wagen slaand fornuis wordt de kool- teer op kookhitte gestookt en door hel openen van een kraan vloeit ze er uit op den weg, waar ze verhard. Met een vat teer van 200 liter kan men een opper vlakte bestrijken van 150 M.2

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2