Magazijn „Bitter" Lange Vorststraat C 237-238, Goes. Vertrouwd en voordeelig adres voor Rechtszaken. zal vermoedelijk ook de herfst regenach tig zijn, zooals in 1651 werd waargenomen, na de groote overstroomingen van 1649. Alle teekenen pleiten er voor, dat de hitte-golf in Amerika niet zal stand- honden. Ons blijft de hoop, dat de wind draait en dat idan de weerhanen hun ouden roep weer rechtvaardigen. Wanneer de weer haan eerst maar weer naar het Oosten wijst, wanneer oostelijke winden de uit Amerika stroomende vochtigheids-massa's tegemoet gaan, zal hij ons alles goed worden en fle zon zal over den regen zegepralen. Onder een wagen. Bij Dinxperlo is de arbeider T. K. door het kantelen van een wagen met hooi, bij welks vervoer hij meehielp', daaronder geraakt. Toen men hem na veel moeite onder den wagen vandaan haalde, was hij zoodanig ge kneusd, dat er weinig kans op zijn behoud bestaat. V r e e s e 1 ij k om geluk. Tusschen het Kon. paleis Soestdijk en den Oranjeboom heeft Maandagavond omstreeks 8 'uur een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Op een van twee aan elkander gekoppelde met hooi beladen wagens zat de 10-jarige zoon van v. d. II., wonende aan den Veenhui- zervveg te Soest. Deze nu liep tusschen de beide wagens uit juist toen de automobiel van den heer F. uit Baarn voorbijreed. De jongen kwam onder de automobiel en werd door den bestuurder der auto, die onmiddellijk halt hield voor dood op genomen en onmiddellijk naar dr. Schoo nenbeek te Soest vervoerd, die slechts helaas den dood kon constateeren. Yreemd en eig e n. Aan de brug over het Verversehingskanaal nabij hel tram station Laan van Meerdervoort, te 'sGra- venhage, is men bezig met reparaties Uit het bovendek der brug waren nu eenige liggers weggenomen, waardoor over de geheele breedte een dieper liggend ge deelte ontstond, waar men met de fiets wel over heen kon rijden, maar ten koste van een paar hevige stoeten, die niet bepaald profijtelijk zijn voor de handen en de velgen. Kwam er nu een fietser aan, dan kon men direct zien, of de fiets eigendom, was of niet. Zij, van wie men kon aannemen, dat zij hun eigen fiets bereden, stapten af. Zij die een andersmans fiets bereden (inzonderheid slagers- en kruideniersjon gens) reden zonder bedenken door, ten koste van den dubbelen stool. Eén slagersjongen, één enkele, stapte af. „Van wien is die fiets?" vroeg iemand. „Van m'n ège meiheer 1" (Vad.) Een huis op instorten. Aan den Oranjesingel te Nijmegen, op het voormalig exercitieterrein, in den volksmond de Renbaan geheeten, ver rijzen in den laatsten tijd vele prachtige heerenhuizen, die dezen sin gel tot een waarlijk grootsteédschon bou levard gaan maken. Onder deze nieuwgebouwde huizen is dat, door de firma gebr. Haspels voor rekening van den heer V. gebouwd aan den Oranjesingel no. 45, een der fraai ste, zoowel wat den gevel als wat de inrichting van het binnenhuis aangaat. De heer V. had met zijne familie het bedoelde huis eerst eenige weken betrok ken en was zelfs nog niet geheel ge ïnstalleerd, ofschoon voor het overgroote deel het geheele huis reeds in orde was gebracht. Woensdagmorgen bemerkten de beide dochters van den heer V. op hare ka mers, dat er schilfers vielen van het plafond, terwijl zij ook een verdacht kra ken vernamen. Beangst geworden, waar schuwden zij haren vader, die, toen het vallen van stukadoorwerk uit het plafond al erger werd, naar buiten liep en daar iets zag, dat wel in staat is iemand den schrik op het lijf te jagen. Werklieden die bezig waren naast zijn huis den grond te ontgraven tol het leg gen van fundamenten voor een ander nieuw te bouwen huis eveneens van de firma Gebrs. Haspels - namen haas tig met hunne schóppen bij zich de vlucht, en kort daarna, omstreeks 9 uur, stortte een groot stuk muur van den kelder der trotsche woning in. Hevig ontsteld snelde de heer V. naar boven om zijne echtgenoole en beide dochters te waarschuwen, die op hare beurt niel minder geschrokken, zonder iets meer mede te nemen dan de kliee- dingstukken, die voor de hand lagen het huis uit vluchten en ganschelijk ontdaan bij bekenden onder dak werden gebracht. Weldra waren de bouwers van het huis, de adjunct-directeur van gemeentewerken, de wethouder de beer Quack en ver schillende raadsleden, eenige heeron ar chitecten en aannemers en een groote menigte belangstellenden, die door de po litie op een afstand werd gehouden ter plaatse aanwezig. Met man en macht werd begonnen aan het stutten van het ge- houw, dat intusschen steeds meer -„werkte". In den gevel hoven de loggia vertoon den zich vele steeds breedere scheu ren; een groot st.uk zandsteen o.a. was middendoor gescheurd. Aan den linker hoek begon (le gevel reeds met een huik té staan, terwijl binnenin aanzienlijke ver zakkingen en ontzettingen werden waar genomen. Waarschijnlijk zal men er nog wel in slagen een algebeele instorting van het huis - dat inmiddels mei spoed ont ruimd wordt to voorkomen, maar toch lijkt hel neerhalen van een groot deel van den nieuwen kostbaren bouw onvermijde lijk; voor de firma Gelirs Haspels doch niet minder voor ide familie V., die pas «enigszins op streek was in hare nieuwe woning een hoogst onaangenaam geval. De oorzaak van de instorting en <le daarop gevolgde ontzettingen is, zooals wij reeds zeiden, do ontgraving der fun damenten ten behoeve van den houw eener nieuwe woning naast de pas ge bouwde. Omstreeks acht uur was een der heeren Haspels nog op het terrein geweest, waar men aan '1 graven was, zonder iets ver dachts bemerkt. Ie hebben. (Geld.) Angst i n A 1 m e 1 o o. - Men meldt uit Almeloo: Door de vele inbraken dn den omtrok alhier beginnen de menschen zoo lang zamerhand tegen ieder vreemdeling ach terdocht te koesteren. Gedaehlig aan het spreekwoord„Men moet het ijzer sme den als het heet is", Vervoegde zich dezer dagen bij verschillende ingezetenen alhier een agent van een verzebering-maatschap- pij' tegen inbraak. Eu wat zeiden nu som migen: Dat kan wel juist iemand zijn van het inbrekersgilde, die zich op deze wijze eerst op de hoogte komt stellen met den plaatselijken toestand om binnenkort des te beter zijn slag te kunnen slaan. In revolvers en andere vuurwapenen is thans hier veel aftrek. Hij een winke lier in deze artikelen zijn reeds twee be stellingen totaal uitverkocht. Iemand, die 's nachts in de aangren zende kamer gerucht meende te hooren, zag zijn eigen jas, die aan een spijker tegen den muur hing, voor een inbreker aan en loste er eenige revolverschoten op, waardoor dit kleerliligstuk eenige ga ten kreeg. öntsna p te kir a n k z i n n i g e. De man, die te Caslricujm uit 't krankzinnigen gesticht ontsnapt was, is alweer gepakt. Het is een zekere 11. Hij had zich in de watertoren verscholen, waarschijnlijk met de bedoeling om een gunstig oogenhlik af te wachten voor verdere ontvluch ting. Ingebroken. In het kantoor der Delftsche groentenvoiliiig is ingebroken. Betrekkelijk waardelooze dingen zijn me degenomen; hoeken en pintere bescheiden overhoop gehaald, maar geld is niel buit gemaakt, omdat het gewoonlijk zeer aan zienlijk bedrag fter kas, des nachts niet in hot kantoor wordt gelaten. Ontaarde moeder. Een 24-jarige ongehuwde moeder uit V alken burg, logeerde dezer dagen met haar jongste kindje van twee jaren in de Stokstraat te Maastricht. Over dag giug de vrouw de stad in, en kwam niet meer terug om het kind te halen. Eenige dagen daarna bracht men het wichtje naar Valkenburg en stelde het de moeder weder ter hand. Zaterdag kwam dezelfde vrouw [met het bind in een herberg bjj het Bassin te Maastricht. Zij bestelde voor drie personen koffie en vroeg de herbergierster even naar haar kind te zien, dewijl zjj nog een boodschap moest doen buiten de Boschpoort. De vrouw is evonwel niet meer terugge keerd, evenmin als de twee personen, die met haar de „koffie" zouden drinken. Vermoed wordt, dat zij de wijk naar België heeft genomen. Een gehuwde kinder- looze arbeidersvrouw nam het meisje mede. Reeds eerder heeft zij hetzelfde kindje een zestal maanden verpleegd. De diefstal van 2 4000 Mark. Hierover lezen we in de N. 11. C. In bet, hotel Steiu aan het Hofspui te 's Gravenhage had oen boer uit Duitsch- West-Afrika intrek genomen, na in Duitschland bij eene bankinstelling, waar hij zijn geld had staan, een bedrag van 24.000 mark te hebben opgenomen, ten einde daarvoor in Afrika grond le kun nen koopen. De hötelconducteur van genoemd hotel, die bemerkt had, dat de Duitscher een groot bedrag aan geld hij zich droeg, wist zich hij hem in te dringen en te zamen werd toen een flink glas gedronken. Toen de logeergast «enigszins onder den invloed van den gebruikten drank go- raakte, bracht de hötelconducteur hem in aanraking met eene Duitsche vrouw, woonachtig in de Krayenhoffstraa.t, met welke vrouw de conducteur samenwoonde. Het drietal ging daarop voort, met drin ken, met het gevolg, dat de Duitscher zwaar beschonken werd. De vrouw begaf zich met den beschon ken man naar een kamer in liet liöte.1. L)e hötelconducteur vroeg en verkreeg van den eigenaar toestemming, den nacht in het hotel door te brengen. Des ochtends ten 6 uur is hiji met (le Duitsche vrouw, naar hunne gemeenschap pelijke woning in de Krayenhoffstraat ge gaan en daarna is hij spoorloos verdwe nen. De Duitsche boer werd eerst des middags uit zijn roes wakker en bemerkte toen dat hij bestolen was. De binnenzak1 va,n zijn jas was open gescheurd en zijne portefeuille, waarin de 24.000 mark aan bankpapier waren gebor gen op eene wijze, dat zij niet gemakke lijk te vinden waren, aan de achterzijde opengesneden. Van het geld was niets meer te vinden. Toen de politie van de beroaving weel in kennis gesteld, spoorde zij de vrouw op, in wier bezit nog een biljet van 100 mark werd gevonden. Zij beweerde echter, dit van den be stolene te 'hebben gekregen, doch deze ontkent zulks ten stelligste. De vrouw is ter beschikking der jus titie gesteld en in hel huis van bewaring opgesloten. De hötelconducteur, die er waarschijn lijk met de 24.000 mark van door is, heeft men echter, trots de terstond met groenten ijver ingestelde jiasporingen, nog niet ge vonden. Dan maar liever 1 bagno, 0|> heeterdaad betrapt hij het stelen van een hond, werd een zwerveling' te Le Puy door de politie gegrepen. Op het bureau kroeg de inan een flauw te van uitputting. Na het, gebruik van eenig voedsel weer bijgekomen, verzocht hij den dienst,(toenden inspecteur, hem maar weer naar Guyana terug le zen den, „in het bagno sterf je tenminste niet van honger". Het bleek een ontvluchte galeiboef te zijn, die twintig jaar had gekregen, we gens verschillende misdrijven. In een klein roeibootje had hij weten te ontsnappen naar Venezuela, waar hij met handenar beid spoedig voldoende had verdiend om naar Frankrijk terug le koeren, echter blijkbaar niet voldoende om hem blijvend voor gebrek le behoeden. Een socialistisch blad, de Travailleur, had een ernstige beschuldiging geschre den tegen abbé Duriez, pastoor in de omge ving van Rijssel. liet comité tot verdedi ging van katholieke belangen klaagde het blad aan en nu is dit blad veroordeeld tot 200 frs. schadevergoeding en opneming van, 't vonnis in zijn kolommen. In hetzelf de artikel zinspeelde de Travailleur op hel geval van broeder Flamidianus, die zooals men zich zal herinneren, door de anti - clericale pers van de laagste feiten werd beschuldigd en wiens onschuld later «lag helder bleek. Ook voor dit feil werd hel socialistische blad veroordeeld tol 200 frs. boete. Droeve haat. Wij lezen in de „Limb. Koerier" Het godloochenaars-orgaan „l)e Dage raad", dat zich in zijnen titel vlakweg belijdt als een „weekblad ter bestrijding van den godsdienst Sn al zijn vormen", bevat in zijn jongste no. een artikel van eenen inzender, in hetwelk we lezen „Ik geloof dat we den haat onrecht vaardig beoordeelen. Ik geloof dat het leven zoo laf en vlak bij de meesten! onzfef .is geworden, dat wij niet meer kunnen haten „We willen niet meer halen? We kun nen niet meer baten. We kunnen niel meer krachtig leven, niet meer krachtig liefhebben, niet meer krachtig haten. „Laten we den haat weer in eere her stellen. Lalen we 'met walging ons af wenden van laffe, zwakke verzoeningen tusschen dingen, «lie niet meer hij elkaar passen. Laten we alle kleinzieligheid van ons afwenden en weer «le groote haat prijzen. Wie hartstochtelijk lief heeft, haat ook hartstochtelijk. Kan het tenminste. We hebben hel Jeven lief, deze wereld, dezen mensch. Welaan haten we met grim migen haat alle onvruchtbaarheden (goids- dienst enz.) «lie het leven dezer wereld, «lezen mensch dp kroon van het hoofd nemen". Laten we met grimmigen haat allen godsdienst vervolgen I" Het program laat aan duidel üjkheid niets te wenschen. De godsdienst predikt het Evangelie der liefde. De godloochening zaait de leuze van den haat. Reeds uit zuiver .mensrhelijk oogpunt veroordeel! deze haatdragendheid zich zelve. Een 15- ja r i g e k n a a p a a n g e, houden. Te Marseille is aangehouden de 15-jarige G. Wigmore, een loopjongen in dienst van de firma E. Davidson, handelaar in geëmailleerde artikelen aan den Oppert Ie Rotterdam. Hij was er ongeveer 14 dagen geleden vandoor ge gaan, na een bedrag van f225 aan kwi- tantiën te hebben ontvangen. Hij zal met een der Javabooten worden teruggezon den. Quitte of d u li li e I in dp Recht zaal. Twee beklaagden werden eergiste ren, wegens inbraak in de woning van den boekhouder aan het krankzinnigen gesticht „Duin en Bosch" te Castricum door «le rechtbank te Alkmaar veroor deeld resp. lol 11 jaar en tol 4 jaar ge vangenisstraf. Nadat het vonnis voorge lezen was, stelde «legeen, die lot 3 jaar was veroordeeld, den president voor „er om te loten, wie 7 jaar en wie niets zou krijgen". Begrijpelijkerwijs werd op «lil voorstel geen acht geslagen, vertelt de „Alkm. CL" Verplaatsingvan een kerkto ren. Het „Handelsblad van Antwerpen" schrijftTe Bochelt, bij Halverweg, tusschen Bree en Hamput, is men volop bezig met de voorbereidende werken voor de verplaat sing van den kerktoren. De kerk moet vergroot worden en daar is geen ander middel toe dan ze langs den kant van den toren te verlengen. Daar deze een monu ment uit de 15e eeuw is heelt men om hem te bewaren, verkozen hem te verplaatsen gelijk men gedaan heeft met de Damstatie van Antwerpen, liever dan hem af te breken en een nieuwen te houwen, 't Is een kolossaal werk. Trouwens naar de bereke ning van deskundigen moet de toren een gewicht hebben van ongeveer 3000 ton of 3,000,000 kilogram Om hem van zijn fon damenten los te scheuren is eene kracht noodig van 5000 ton. De toren zal 9 meter 60 achteruitgeschoven worden. Zonder den cementkiezelmortel mede te rekenen, waaruit de nieuwe fun deering samengesteld wordt, zijn er 16 waggons materiaal van allen aard aange bracht. Van nu af komen vreemdelingen in groot getal de werken bezichtigen. Wat zal het zijn als, na 2 of 3 weken, het gevaarte eens aan het schuiven gaat In de kerk van Bochelt vindt men ook twee kunstwerken van onschatbare waarde, een vier meter hoog bronzen tabernakel en het overprachtige retabel, beide uit de 15e eeuw. Een conducteur gek geworden. Op het oogenhlik, dat de trein naar Brive (Frankrijk) den tunnel van Mont-plaiser doorging, die op een kilometer afstand daarvan gelegen is, kreeg de conducteur Brugel een aanval van waanzinnigheid en wierp zich op zjjn chef, die zeer zeker alleen zijn leven daaraan te danken heeft, dat de trein spoedig stopte. Toen de trein stilhield, sprong Brugel er uit en vluchtte op een afdak, zich aan de ijzeren peilers vasthoudende. In eenige oogenblikken was hij boven, zonder dat 't mogelijk was hem tot staan te krijgen. De krachten begaven hem, en hij viel ale een zak op het perron neer, van een hoogte van zeven meter. Aanstonds werd hij opgenomen en naar een gebouw gedragen, waar hij direct ver zorgd werd. De ongelukkige, die dertig jaar is, heeft een oog verloren, z'n arm gebroken en heeft zeer ernstige kneuzingen opgeloopen, zoodat zijn leven in gevaar is. Uit het land van „Vrjjheid gelijkheid en broederschap,, Een jonge glasblazer werd vermoord te Eu, waar hij zijn militairen dienstplicht vervnlde. Men maakte toebereidselen om den ongelukkige een keikelijke begrafenis te geven, toen opeens een telegram kwam, onderteekend door de weduwe, waarbij tot groote verwondering der kennissen van den vermoorde verboden werd, den man gods dienstig te begraven en de afzending gemeld werd van het lijkkleed der „Libre Pensee" van Blaïigy sur-Bresle (het dorp van den vermoorde) om er de doodkist mee te bedekken en ze zoo naar het kerkhof te brengen. Het telegram was valschelijk ondertee kend. Het was afgezonden door de vrjj- denkersvereeniging van Blagny, waarvaude man in een oogenhlik van onbedachtzaam heid lid was geworden, en die de naam der beproefdo weduwe gebruikte om het ongelukkig slagoffer van moordzucht ook nog zonder kruis of gebed in den grond gestopt te krijgen. De vrouw, die al half haar verstand kwijt was door haar groot ongeluk, raakte heelemaal van streek, toen ze hoorde, dat haar mau als verwoed god loochenaar begraven was, en is op het oogen hlik volslagen krankzinnig. Te Gent heeft, naar het Handelsblad van Antwerpen meldt, pater Rutten op 't St. Baafsplein tot duizenden Vlamingen, aldaar te zamen gestroomd om den ver jaardag van den Sporenslag te vieren, gezegd PhilippiDa van Vlaanderon, die kwijnt in den Franschen kerker, is hot zinnebeeld der dochters onzer bemiddelde standen, die men nog altijd opgesloten houdt in den engen kerker eener verfranschte opvoe ding! Zij leven in VlaandereD, maar niet met Vlaanderen. Jonkheden, zult gij langer dulden dat men van uwe zusters, van uwe verloofden, van de moeders van ons nageslacht, naiip- sters make van den vreemde, waar geen eigenaardigheid meer in steekt, die hun moedertaal ontleerden voor wat kreupel Fransch, waar onze Zuiderburen te recht meê lachen en die zelfs de edelheid en de fierheid onzer Vlaamsohe beweging niet meer kunnen beseffen. Zult gij hun niet leeren, door woord, door pen en voorbeeld, eigen schoon hooger schatten dan vreemden blaai en trotsch zijn op eigenwaarde? Z. c n u w e ii. De vreugde heeft vele vij anden. Wij 'waren in Ide gelegenheid, naar aanleiding vooral van een werk „Mehr Freude" van Mgr. v. Keppler, eenige van deze te signateeren, schrijft N. B. in «1e Nieuwe Venl. Crt. Sprekend over nerveusiteit en neuras- tenie heeft iemand gezegd, dat deze, g«'- kwoekt. onder tien hoog-druk der moderne kuituur, eene gemoeds- en vreugdemoor denares is, eerste rang. De toename der neurastenie, zegt dr. Guste, geloof ik, wordt daar het meest zichtbaar, en ster ker, waar-en in de mate als onze heden- da agsche over-of wankultuur «le opvoe ding oppervlakkig maakt, lloe meer het leven bliksemsnel „heentult", hoe meer het algemeen streven den metaalsmaak ontwikkelt, hoe meer zinnelijkheid onze kunst en onze reden uitademen, des te „iiber-mensc hel ijker" ontaard! onze kui tuur en des te meer ho;udt de neuras tenie ons volk gevangen. De nerveusiteit is eene ellende, die on heilspellend steeds sneller en vlugger zich uitbreidt over menig gebied en menige meuschenklas, die men tegen haren in vloed veilig waande. Zij is als een berg stroom, die, alles verwoestend, onweer staanbaar hare wateren heensluwl, steeds verder en sleeds dieper over de heng- helling. Terwijl hel getal geboorten lederen «lag vermindert, breiden de gestichten zich uil, die eene plaats geven aan krankzin nigen, idioten en drankzuchtigen. De volkskracht is gebroken. Zenuwachtige gejaagdheid kan deze niet vervangen. Frischheid en natuur ontbreken, „liet. mo derne Ueher-monschlhum' en He tot eene landplaag geworden sport, kunnen niet de oude volkskracht teruggeven, evenmin als de gehlazeerdheid onzer jeugd den gezonden humor onzer voorvaderen. Dat oordeel is hard voor hen, die in (le materieel*' beschaving onzer dagen hun grootste glorie vinden. (Iet zou dwaas, held zijn op die beschaving zelve te wil len afgeven om haar zelf. Het zijn alleen de excessen, die we bestrijden willen en de gansch verkeerde opvatting, alsof hel leven van een mensch geen hoogere as piraties had, dan die bereikbaar zijn door stoffelijken vooruitgang. Men kan .niet ongestraft het bovennatuurlijke in den mensch, dat zijn menscfi-hestaan eigen- aanlig stempelt, uil zijn leven wegnemen. Men kan dat Iniet, zonder «teil mensch tot een caricatuur te doen verworden. Het is .eene aanranding van hel schoonste en edelste in hem. Een menschenleven, dat opgaat in .sport enz., is een mislukt leven, dat nauwelijks waard is geleefd te worden. Indien men He vonk van hooger leven uitdooft in tien mensch, wordt zijn bestaan verduisterd en al het licht der twintigste eeuw is niet in staal die duis ternis le verdrijven. Ook den lichtglans der vreugde zoekt men daar (e vergeefs. Laten wij de goede gaven door de moderne beschaving, onder velerlei op zicht gebracht, dankbaar genieten; maar laten we nooit ons teven daaraan dienst baar maken, op gevaar af een slaaf te worden van datgene, wat tot onzen dienst ons gegeven is. Veeren en Kapokbedden, Kapok Zeegras en Stroomatrassen, Ledikanten, Wollen-, Sitsen en Molton dekens, Kinderdekens vanaf 25 cent. Karpetten, Gemaakte en Gebreide Goederen, enorm groote keuze in Sporthemden. Kapok, Veeren en Zeegras bij het ge wicht aan de laagst mogelijke prijzen. Uitsluitend soliede kwaliteiten. Voortdurend in alle artikelen groote voorraad en keuze. Dreigbrief aan Minister Heemskerk. Voor «le Biedasche rechtbank heelt Woensdag terechtgestaan .1. H. v. <1. M„ beschuldigd van afdreiging, door het schrij ven van een dreigbrief aan den toenma- ligen minister van justitie ad interim, mr. Th. Heemskerk. In dezen brief werd onder bedreiging mei een aanslag een som van f 1(100 geëiselil. Blijkens hel verslag hl de „Bred. Crt.", waaraan hel volgende ontleend is, was als eenig geinige gedag vaard mr. Th. Heemskerk. Beklaagde werd verdedigd door mr. v. lteyst te Berg en-op Zoom. lie verdediger stelde den minister, die als getuige aanwezig was, «le vraag of de minister hij de ontvangst van den brief werkelijk vreesde, dat «le bedreiging zou worden uitgevoerd of dat hij: «1e aangifte alleen had gedaan uit wrevel. De minister antwoordde, dat hij hij ont vangst van den brief, totaal niet geweten had, of de bedreiging ernstig gemeend was, dus kon hij geen meening hebben over den ernst van den brief. Na liet afleggen van zijn getuigenis werd den minister veroorloofd te ver trekken. De beklaagde, ondervraagd, verklaarde, dat hij totaal niet het voornemen had «te bedreiging uil te voeren. Hij1 was pas uit Veenhuizen gekomen en niemand wilde hem helpen. Daarom deed hiji een daad, die hem in «le gevangenis moest brengen. Als ontslagen gevangene toch heeft men geen kans geholpen te worden aan een betrekking. De officier eisehte. wegens schriftelijke bedreiging, onder bepaalde voorwaarden geschied, veroordeeling van bekla,ag«le tot 5 maanden gevangenisstraf. lie verdediger betoogde, dat alleen straf baarheid kan bestaan, wanneer bijl de ge uite bedreiging redelijke grond is voor angst. Verdediger bepleitte vrijspraak, subsi diair clementie. Uitspraak 28 dezer.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 6