Ingezonden Mededeelingen UIT DE PERS. Sociale Berichten. UIT ZEELAND. Een slecht humeur ontstaat meestal door een slechte gezondheid en verschijnselen als prikkelbaarheid, zenuwzwakte en lusteloosheid toonen dan ook maar al te zeker aan dat het lichaam ziek is. De Palm-Pillen hernieuwen en versterken het bloed en geven daardoor het lichaam nieuwe kracht en gezondheid. Dan worden ook de zenuwen sterker, het humeur heter en het herstel is volkomen. Duizenden menschen hebben dat onder vonden. De Palm-Pillen zullen U genezen zelfs indien alle andere middelen niets of slechts zeer weinig uitwerkten. Prijs per doos 60 cents, bij alle Apothekers en Drogisten. (2) Koninklijke bezoeken. Aan dit onderwerp wijdt Hagenaar in „Dev. Dagblad eenige regels „Het uitwisselen van visites tusschen de verschillende Hoven is zegt hij nog steeds een punt van overweging. Voorloopig komt het Belgische koningspaar hier in Sep tember en staat een tegenbezoek aan Brussel op het program, terwijl verder een bezoek van den heer Paillières waarschijnlijk is. Dan is een buitengewone missie opkomst, om H. M. mededeeling te doen van de troonsbestijging van Koning George, ter wijl niet uitgesloten is, dat de nieuwe En- gelsche Koning later zelf het Kanaal zal oversteken am met zijn Bieuwe collega's kennis te komen maken. Van verdere be zoeken van ons Hof aan buitenlandsche Hoven hoort men weinig of niets. Toch zou het mij niet verwonderen, als er lang zamerhand eens gedacht werd aan contra- bezoeken van onze Koningin bijv. te Berlijn vooral na het wantrouwen, door de Van Heeckeren-zaak bij onze oostelijke buren gewekt, zou zulk een reis zeker goede resultaten kunnen afwerpen. Maar voorloopig is dit nog toekomstmuziek en in ieder geval moet eerst de onaangename Van Heeckeren-aftaire goed en wel ver geven en vergeten zijn. De Borromeus-encycliek. De Haagsche correspondent meldde aan de „Prov. 's Hertog. Crt." Het in 't ochtendblad van Woensdag vermeldde Reuter telegram, in zake de pauselijke verklaring over de Borromeus- encycliek, brengt aan het licht, dat die verklaring, door dezen zaakgelastigde van het Vaticaan, namens den Heiligen Stoel aan onzen minister van Buitenlandsche Zaken gedaan, niet schriftelijk maar mondeling is afgelegd. De vraag kan nu rijzen, of zij een spontane mededeeling is van den PauB, dan wel een weerslag op een Koninklijke mededeeling van Nederlandsche zijde aan het Vaticaan. Wij kunnen echter op gezag van een invloedrijk staatsman mededeel™, dat er voor de onderstelling, als zou H. M. de Koninging zich omtrent de Borromeus- encycliek indirect tot den Paus hebben gericht, geen enkele grond bestaat. Veeleer moet worden aangenomen, dat de pause lijke verklaring door Katholieke Neder landsche staatslieden is uitgelokt. („Tel.") De Haagsche correspondent van de „Msb." meldt: Aan het departement an Buitenlandsche Zaken deelde men mij mede, dat de mede deeling omtrent de Borromeus-encykliek door Mgr. Gualtérie mondeling is geschied. In strijd met de bewering, in een der vrijzinnige bladen gedaan, dat de bewoor dingen in het bericht van de Staatscourant niet precies zouden zijn weergegeven, ver zekerde men mij, dat het beicht in de Staatscourant van Zaterdag j.l. de textueele wedergave was van de door Mgr. gedane mededeeling. Met verontwaardiging wees men mij er op, dat zoo dit bericht niet textueel juist zou geweest zijn, dit het bestaan van kwade trouw zou bewijzen bij het departement, dat het bericht in de Staatscourant plaatste. De zaak Van Heeckeren. De Tel deelt het volgende mede „Naar wij uit goede bron vernemen, zal baron Van Heeckeren van Kei, het gewezen Eerste Kamerlid voor Zuid-Holland, de be scheiden, welke in zijn bezit zijn, betreffende den dreigbrief van den Duitschen keizer, in Op dat oogenblik werd dc deur wijd ge opend, om nieuwe gasten, die juist uit een rijtuig waren gekomen, binnen te laten, en de arme kon de geuren der heerlijke ge rechten inademen. Hij wachtte niet eerst af totdat de deur weer dichtviel, maar trad schuchter binnen en ging aan een onbezet tafeltje zetten. Maar nauwelijks had hij plaats genomen, of reeds ijlde de oberkeliner, een voornaam sinjeur, met boes gezicht naar hem toe: Hoezoo? vroeg de ongelukkige, terwijl hij op de andere gasten was, ik wil eten, evenals die andere menschen. Hu sprak zóó ernstig, dat men onmoge lijk op de gedachte kon komen, dat hij dronken was, en daarom hield de kellner hem voor nalfgek en zei op sarcastischen toon Ge vergist u, goede man, zoowel in het uur als ook in de deur; de gaarkeuken is hier om den hoek en de soep wordt 's morgens vroeg uitgedeeld. Tegelijk zwaaide hij met het servet naar den indringer, alsof bij een lastige vlieg wilde weren. Zulk een verschijning kon het geheeleeta- brochurevorm publiceeren. Daar de neer Van Heeckeren thans nog gezant in disponibiliteit is, zal hij, alvorens tot publicatie der stukken over te gaan, eerst zijn ontslag uit den dienst nemen. Onder de brieven van „Souvereinen en Vorsten",welke naar men zich herinneren zal, de heer Van Heeckeren in de Eerste Kamerzitting verklaarde te kunnen overleggen, moet zich ook een schrijven van den koning van Zweden bevinden, die, volgens het zeggen van den bezitter, hem met zijn tweede nota geluk zou gewenscht hebben. Dit laatste vermelden wij onder voorbehoud. Naar aanleiding van de „uitwerping" van den heer Van Heeckeren door de Provinciale Staten van Zuid-Holland, wordt ons nog gemeld, dat de anti-revolutionaire Statenclub tot dit besluit is gekomen, ondanks een door zee Eerste Kaïnerleden, vrienden van den heer Van Heeckeren, onderteekende verklaring o. m. getee- kend door de heeren v. Lüben Seis, 't Hooft en het TJtrechtsche Eerste Kamerlid, baron Van Hardenbroek om den heer Van Heeckeren wél te herkiezen. Deze aanbeveling, welke bij de anti- revolutionnaire Statenclub was ingekomen, heeft echter het tegendeel uitgewerkt van hetgeen de opstellers er mede beoogden. De Staten-leden waren zeer ontstemd over de pressie, wslke men aldus op hun keuze wilde uitoefenen. Wat de ontstemming tegen den heer Van Heeckeren ook niet weinig in de hand heeft gewerkt, is het onder de Staten-leden ruchtbaar geworden feit, dat de heer Van Heeckeren den brief van dr. Kuyper aan den heer v. Lüben Seis gericht, betreffende de herkiezing van den heer Van Heeckeren, moeten hebben laten fotografeeren. Dit is de druppel geweest, welke den emmer heeft doen overloopen. Den heer Van Löbcn Seis, die sterk voor de her kiezing van den heer Van Heeckeren heeft gewerkt en daartoe o. m. de hulp van dr. Kuyper inriep, neemt men het in anti revolutionaire kringen zeer kwalijk, dat hij daarbij niet grootere voorzichtigheid heeft betracht." Treurig partijgekonkel. Onder dezen titel schrijft de anli,-re volutionaire „Rotterdammer" Do verkiezing van Dr. Lely, don Haagschen wethouder en oud-Kamerlid voor Amsterdam II, door de Provinci ale Stalen van Friesland is wel de groot ste verrassing, die de verkiezingen van do leden der Eerste Kamer in de on derscheiden provinciën ons brengen kon. den. Wel was ieder staatkundig meelevend mensch, na al het gewrijf en geschrijf tusschen de liberale en sociaal-democra tische Statenleden van Friesland, nieuws gierig wat het resultaat van het partij gekonkel zou zijn, doch niemand had zich dit aldus kunnen denken. Immers de liberale leden van Fries- lands Staten hadden verleden week nog fier de vernederend© voorstellen der so ciaal-democraten van de hand gewezen. Ze wilden geen zetel in de Eerste Kamer aan de sociaal-democraten in ruil voor hun steun tot behoud van do bezette ze tels in do Gedeputeerde Staten afstaan aan de „rood©" neefjes in ruil voor den steun bij de verkiezing van jhr. Beyma als lid der Eerste Kamer. Daarover gebelgd hebben de socialis- len hen verleden week hij de verkiezing voor leden der Gedeputeerde Staten in den steek gelaten en werden de man nen der Christelijke partijen gekozen. Met. deze „kennis van zeken" konden de liberalen er dus op rekenen, dat zij ook bij de verkiezing van een lid dei- Eerste Kamer den steun van de socialisten zouden moeten missen, nu elke samen werking was afgebroken. Dit was hun blijkbaar te sterk en hun verleden getrouw (indertijd lielen deze liberalen ook van Houten los) brachten zij, al was het dan ook met loode. schoe nen, een offer op het altaar van de lin ker-bloc-politiek. Volgens de mededeeling toch, die reeds Woensdagavond in de „N. II. Cl." voor kwam, is er achter de schermen, hel vol gende afgespeeld. Na met het aftredend lid, den hoer Van Beyma, herhaalde malen le hebben gecorrespondeerd over diens publieke rich- blissement in discrediet brengen. Maar de ander scheen volstrekt niet geneigd, zijn plaats in te ruimen. Ik houd niet veel van soep, ant woordde hij bescheiden, en van de van ochtend uitgedeelde spijzen heb ik niets gehad. De oberkeliner spitste de ooren bjj het zuiver accent en de beschaafde wijze van spreken van den eigenaardigen gast. Dat is geen echte vagebond, dacht hij, zeker de een of andere gevallen groot heid, die zich niet spelen geruïneerd heeft En ik zie ook niet in, hervatte de arme man, waarom u mij niet een diner zult opdienen, als ik bereid ben daarvoor te betalen. Hier misschien twijfelt u aan mijne woorden hier is mijn geld. Hij knoopte zijn afgedragen jas open, haalde een fijnleeren portefeuille te voor schijn, die gevuld was met bankpapier, nam er eene uit en reikte die den kellner over. Ja, ja, zie het inaar goed na; u kunt u overtuigen, dat zij niet valseh zijn Het was een biljet van duizend frs., en ting, meenden de sociaal-democraten zijn herkiezing niet te mogen steunen. Aan de liberale Statenclub werd hier van kennis gegeven, onder bijvoeging dat, wanneer ilie fractie met een Unie-libe raal kwam, den sociaal-democraten gene gen waren diens verkiezing Ie bevorde ren. De liberalen hebben toen den heer Van Beyma losgelaten. Nu de sociaal-democraten, die altijd zoo den mond vol bobben over de in haligheid der „kerkelijken", wat de ,,pu bliek© baantjes" betreft, door de hou ding der liberalen zich de kluif van lid der Gedeputeerde Staten, voor welks be zit zij intusschen zonder eenige gewe tenswroeging op Jhr. van Beyma als lid der Eerste Kamer zouden hebben gestenul, zagen ontgaan, beproefden zij bun oude nimmer roestende liefde voor de „fami lie" nog eenigen „democratischen" glimp le geven, door aan de liberalen den eiseii to stellen mei een Unie-liberaal uit te komen. En de liberalen, uit vrees, dat ook nu do rechterzijde de winst zou opstrij ken, gaan onder het Caudijnsclie juk door, laten het p,[tredend lid, dat sinds jaren in jde hooge vergadering zitling heeft, reeds bij eerste stemming, mot hun zes tienen los en stemmen uit zucht tot be houd van den z.elel den Unie-liberaal dr. Lely. die aan de. sociaaldemocraten wel gevallig moet zijn. Intusschen la ten de sociaal-democraten ten hen nog eens goed hunne afhanke lijkheid gevoelen, door eerst na de twee de vrije stemming, bij de herstemming op dr. Lely over te gaan. Wie der liberalen nu nog durft beweren, dat zij niet door „de zweep van Troel stra" worden gedreven, moet wel erg brutaal zijn. Een verheven .indruk van hooge poli tieke moraliteit, geeft dit stemmengekon- kei tusschen de linkerparlijen onderling zeker niet. Sociale Week. Thans is verschenen het Programmaboek van de Sociale Week, welke, zooals wjj reeds meldden, van 14 tot 21 Augustus a.s. te Amsterdam zal gehouden worden. Het rijke program, dat wij reeds in 't kort hebben medegedeeld, wijst erop, dat deze sociale Week zeker niet in be langrijkheid voor de vorige Sociale Weken zal onderdoen. Het algemeene onderwerp is „Sociale Actie". De verschillende lessen behandelen nu alle onderdeelen van de sociale actie in al zijee verscheidenheid Zoo zijn verschillende les ren (hoofdzakelijk die van Maandag) gewijd aan de sociale actie op het gebied der volksontwikkeling; andere lessen (voornamelijk die van Dins dag) behandelen de sociale actie op het gebied der arbeiders-vakbewegingweer andere (die van Woensdag) de sociale actie van landbouwers, middenstanders en vrou wen. De sociale actie op het gebied der volksgezondheid, op het gebied der volks huisvesting, der drankbestrijding, coöpehate, enz., enz. vindt eveneens hare behandeling. Doch voor nadere bijzonderheden verwij zen wij naar het Programmaboek zelf, waarin de korte inhoud der lessen is op genomen, en dat voor 25 cents bij het Centraal Bureau van de K. S. A. te Leiden verkrijgbaar is. Verder wijzen wij erop, dat de avond lessen eene reeks vormen van zeer belang rijke onderwerpen, die voor het groote publiek bestemd zjjn. Houders van avond- kaarten, die door omstandigheden niet de gcheele Sociale Week kunnen volgen, zijn daardoor toch in de gelegenheid eene reeks intei essante voordrachten te hooren Zooals reeds gemeld werd, zijn er 3 soorten toegangskaarten: Weekkaarten, recht gevende op besproken plaats gedu rende de geheele Sociale Week, a f2,50; doorloopende avondkaarten (ook geldig voor de sluitingsvergadering), d f 1,en ver- gaderingkaarten a 20 cents per stuk. Per postwissel te bestellen aan het Cen traal Bureau van de K. S. A. te Leiden. Goes. Op Maandag as. des avonds 81/i ure hoopt „Hosanna" een uitvoering te te oordeelen naar den omvangwaren er nog minstens vijftig andere er in. De kellner monsterde de banknoten met twijfelenden blik en somber wenkbrauwfronsen. Daarna hief hij eensklaps 't hoofd op, als iemand die een vast besluit heeft genomen en gaf het geld den eigenaar terug. Deze laatste maakte nu een beweging als wilde hij opstaan en zeide: Nu, als u weigert om mij te bedienen, dan ga ik maar naar een ander restaurant. Neen, neen, blijf maar. Wat is er van uw dienst? Hij wendde zich tot een der kelluers, wees op den vreemdeling en fluisterde hem zachtjes toe: Bedien dien man daar, maar houd hem goed in het sog, dat hjj niet wegloopt. En hij zelf spoedde zieh heen Vijf minuten later keerde hij met een politiebeambte terug. De gasten van het voorname restaurant hadden allen verbaasd opgekeken, toen de vagebond zich in hun midden neerzette, en tameljjk duidelijk gaven de blikken, die voortdurend op hem gericht waren, geven in de tent op de Markt. (Gunstig weêr voorbehouden). Het concert van „H os an na.". Het zachte zomerweder had gisteren (Don derdag) avond velen naar den vriend el ij ken tuin van de sociëteit V. 0. V. gelokt, waar „Hosanna" oen welgekozen program ten gehoore zou brengen. Nu, wie ons wakker muziekgezelschap kent en weet wat het onder leiding van zijn kranigen directeur vermag te prestoeren, Begrijpt dat ook deze concertavond een genotvolle was. De verschillende nummers werden over het algemeen „con amore" uitge voerd; vooral het „Andante religieux" van Schubert en „Eu avail! 1' p'tit tambour" van Kesscls, klonk onberispelijk en de lieer Anderson voldeed zeker aan aller wensch, toen hij1 laatstgenoemd nummer als nastukje gal'. Jammer dat hef publiek de goeden niet te na gesproken zoo weinig aan dacht verleende aan het spel der muzikan ten. Luidop praten en lachen te midden der mooiste passages was schering en inslag en zij, die gekomen waren om een uurtje van kunstgenot le smaken, zullen wel gewenscht hebben, dat er maar heel weinig bezoekers naar hel concert moch ten zijn gekomen. Ook de aanwezigheid van het jonge volkje werkte de slilte en aandacht niet in de hand. Wel zegt eene wijze bepaling van liet reglement, dal kin deren beneden 15 jaar zonder geleide niet worden toegelaten op de concerten, maar liet schijnt, dat vele leden der „spes pa triae" beneden dien leeftijd onder behoor lijk geleide den luiii binnentreden en (dal dan liet geleide verdwijnt, om der lieve jeugd iiet terrein verder vrij: te laten. Doch dit alles doet natuurlijk niets af aan liet. feit, dat liet concert van „Ho sanna" op 14 Juli in alle opzichten wel geslaagd mag heeten. Middelburg. Hedenmorgen kwam per Zierikzeesche stoomboot alhier aan do Koninklijke Harmonie uit Tilburg, die gisterenavond te Zierikzee een concert had gegeven. In een vijftal rijtuigen werd naar Domburg gereden, waar geluncht werd. Na terugkomst alhier vertrok het gezel schap te vier uur van do Loskade en maakte een muzikale wandeling door een gedeelte der staid. Te half zes werld het diner gebruikt in het Grand Hotel, waarna do Tilburgers te 8 uur weder naar hun woonplaats afreizen. Gisteren werd hier een 77-jarige Ver pleegde uit het Oude mannen- on vrouwen huis, de weduwe A., uit dit gesticht, om dat men meende haar daar niet langer te kunnen verplegen, verwijderd en naar een harer in de stad wonende kinderen ge bracht. Deze weigerde haar in zijn woning op to nemen. Ook de andere hier wonende kinderen volgden dit o>. i. zéér slechte voorbeeld. De vrouw begaf zich hierop naar liet politiebureau, waar men echter ook niet wist, wat men met de zwerve- linge moest aanvangen. Te ongeveer negen uur werd de vrouw nog zwervend door een agent aangetroffen en bij een bewoner der Noordpoortstraat binnengebracht, om dat zich een volksoploop om de onge lukkige had verzameld. Door de ijverige bemoeiingen der politie autoriteiten geluk te het ten slotle (1e vrouw weder in het iloor haar 's middags verlaten gesticht te doen opnemen. Vlissingen. Aan den heer H. F. Stijgers, sedert 35 jaar onderwijzer aan de B. Kath. jongensschool alhier, is, ap verzoek, tegen tegen 1 October eervol ontslag als zoo danig verleend. lil zijn plaats is benoemd do heer J. ('nstenmiller te Gilze. Donderdag bezochten de kinderen van de drie hoogste klassen van drie openbare lagere scholen te Ter Neuzen onze gemeente en Middelburg. Te half acht van Ter Neuzen vertrokken met de daartoe afgehuurde prov. boot „Zeeuwsch-VIaanderen" kwam het gezelschap, bestaande uit plm. 280 kinderen, 30 geleiders en een groot aantal ouders der leerlingen te ongeveer halftien te Mid delburg. Daar werden de bezienswaardig heden bekekeD en in de groote zaal van Schuttershof broodjes met melk of limonade gebruikt. Tegen een uur vertrok de boot naar hier, waar zij aanlegde tegenover het postkantoor. Het langst werd hier vertoefd aan het strand, waar de kleinen zich natuurlijk zéér vermaakten. In het paviljoen van den heer misnoegen te kennen. Niemand betwijfelde dan ook een oogenblik of hij was het, dien de politie zocht, en allen waren in spanning, hoe de zaak zou afloopen. De politie-beambte ging onmiddellijk naar den armen man toe, die met blijk baar welbehagen zat te smullen en niets scheen te bemerken van het opzien, dat hij wekte. Als uit den droom ontwakende, sprong hij op, toen de politiebeambte zjjn schouder aanraakte. Wat is er gebeurd? Hij scheen den toestand niet te begrijpen. Men maakte het hem duidelijk. Bank noten van duizend francs worden in den regel niet in zulke zakken gevonden en zoo ja, dan zijn ze doorgaans gestolen. Hij verdedigde zich zeer vastberaden maar geheel vruchteloos Ik ben vast overtuigd, dat u ons niet de minste legimitatie van uw persoon kunt toonen, zei de agent. Dat is zoo, ik kan het niet. Maar vermoedelijk zal niemand van de aanwe zigen u op dit oogenblik zoodanig document kunnen toonen. Daalhuizen werd den kinderen wederom een versnapering aangeboden. Te zeven uur vertrok het gezelschap weer van de buitenhaven naar Ter Neuzen. („VI. Crt.") Zierikzee. 14 Juli. In den tuin der socië teit „Concordia" had heden de feestvie ring plaats, waarbij' de Nieuwe Koninklijke Harmonie van Tilburg, onder directie van den lieer A. A. Groot, modewerking ver leende. Genoemd gezelschap, 35 man sterk, was met een extra-boot omstreeks één inn' aan de Nieuwe Haven aange komen, waarna liet een wandeling dooi de stad maakte onder het spelen van vroulijke marschen en voorafgegaan door het Bestuur dor Sociëteit. Langs Oude Haven, Mol en Dam begaf men zich naai de woning van den heer Iionig, wien een aubade werd gebracht. De directeur mocht een krans in ontvangst nemen, waaraan linten waren gehecht in de kleuren van Zierikzee. De. matinee zoowel als de soiree werden door talrijke belangstellenden bezocht, wat niet behoeft te verwonderen, daar het pro gramma met zorg was gekozen en de goede naam dezer Harmonie een schitte rende uitvoering dor programnummers waarborgde. Do Tilburgers hebben die ver wachting niet beschaamd; integendeel. De uitvoering van allo nummers was good, terwijl o. i. bijzondere vermelding verdie nen do Ouverture van Phèdre en do Hon- gaarsche Rhapsodic. De tuin der sociëteit was schitterend verlicht door Bengaalsc-h vuur. Dat het niet ongunstige weder veel publiek dood stroomen naar do omgeving der sociëteit, behoeft wel geen bétoog. De Koninklijke Harmonie heeft menigeen uren van kunstgenot geschonken. Vergadering van den Gemeenteraad van Zierikzee op Vrijdag 15 Juli 1910, des mid dags to 2 uur. Voorzitter de lieer mr. 1>. van der Vliet, burgemeester. Afwezig de heer H. Polvliet. De notulen der vorige vergadering wor den goedgekeurd. Van Gedeputeerde Staten waren drie brieven ingekomen, houdende o. a. goed keuring van verkoop van gemeentegrond bij den Scheepstimmerdijk aan L. L. de Vos; af- en overschrijving van posten der begrooting dienst 1909 en wijziging der zelfde begroeting. Van den heer van der Vliet was mede deeling ingekomen, dat hij ontslag neemt als lid van den Raad. De heer P'. A. Perrels had bericht zijn benoeming als onderwijzer aan school B aan te nemen. De heeren Klok en Steyns hadden be richt de benoeming aan te nemen tot lid der Distriets-commissie van het Fonds tot aanmoediging van den Gewapenden dienst. De rekening van het pensioenfonds dei- gemeenteambtenaren en de Gasfabriek, ge steld in handen eener commissie, bestaan de uit de heeren de Muralt, de Vriez-e en van Os, wordt goedgekeurd. (Wordt vervolgd.) lerseke. Gisteravond raakten 2 kinderen van J. Griep al spelende in de Schelde. De werkman Johs. Oranje mocht het ge noegen smaken er één levend uit te halen. De andere was overleden. Het mocht den geneesheer Dr. Klinkenberg niet gelukken de levensgeesten op te wekken. De heer E. Stobbelaar alhier, ver wondde zich Woensdagavond met een naald zoodanig het lichaam ter plaatse van het hart, dat onmiddelljjk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De naald scbjjnt het hart te hebben getroffen. („Zeeuw".) Volgens latere berichten ging de naald rakelings langs het hart. Thans is den patient absolute bewegingloosheid voorge schreven. Kapelle-Biezelinge. In de gisteravond ge houden vergidering der Handbeog-Soeiëteit de Pauw werden tot bestuursleden gekozen dhrn. W. K. C. Sehrier Voorzitter (hoofd man), E. Vervaat Secretaris en A J. van Hee, Penningmeester. Kruiningen. Woensdagmorgen 8 uur reed de hittenvereeniging alhier in 8 gerijtjes naar Ellewoutsdjjk, waar het burgemeesters- feest was. In opgewekte stemming kwam het ge zelschap 's avonds om 9Va uur zonder onge vallen te Kruiningen terug. Colijnsplaat. Tot opzichter bij de nieuw aan te leggen stoomtramlijn 's Gravenhage- Goed dan, geen legitimatie; maar een naam zult u toch wel hebben; wie zijtu? Ik ben prins Edmond de Carninval. Waarom niet de Koning van Enge land? spotte de politieman. Engeland wordt door eene Koningin geregeerd, zei de ander kalm. Genoeg, genoeg alWij behoeven verder niets te weten. Volg mjj En tegelijk pakte de agent den „mis dadiger" met zjjn breede hand bjj den kraag, dwong hem zoodoende op te staan en nam hem mee. De weddenschap was gewonnenwant van een der verst staande tafels stonden thans de dikke hertog De Moivella, de levendige Castambide en andere heeren op, riepen den agent terug en helderden hem de zaak op. Hij was zoo overweldigd van verbazing, zoo vol ijver om zich te verontschuldigen en zoo verlegen, dat hij temidden vbd zijne onderdanige buigingen een ruit kapot drukte, terwijl hij mompelde: Prins!... Prins Edmond de Oarninval(„P. 's H. C,")

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2