Lami Een vorstel No 83 EERS Dit nnmer Het FE U verklaring zijin en. dat de Hoofdingenieur geen bezwaar daar tegen heeft. Volgens één lid met wiens opvatting anderen mede gaan is het laatste het voor naamste en moet dit den doorslag geven. Een ander lid had gemeend, dat (fed. Sta ten wel het voorstel tot vrijverklaring zouden hebben gedaan, zoo de groote meerderheid er voor was. Tegenover deze leden stonden anderen, die het volkomen met het. voorstel eens zijn. Door leden der Ged. Staten werd aangevoerd, dat de provincie geen finan cieel voordeel heeft hij de vrijverklaring en dat, wanneer een vrijverklaarde polder later calamitous wenscht te worden daar aan groote bezwaren verbonden zijn. Bij de stemming in deze heide afdee- lingen verklaarden zich 16 leden vóór en 6 tegen het voorstel, terwijl 4 zic.h hunne stem voorbehielden. De heer Fokker stelt voor om wel tot vrijverklaring over te gaan, doch onder voorwaarden als door den hoofdingenieur in zijin rapport zijn neergelegd. De heer Mulder verdedigt ook aan de hand van verschillende inlichtingen de vrijverklaring, hij acht die in het belang der provincie. De heer Erasmus verklaart zich voor het voorstel van (fed. Staten. De heer Lucasse wijst erop, dat er geen reden is te vinden om de vrijverklaring tegen te houden. Noch in wetten noch in vroegere besluiten. Wel zegt de hoofd ingenieur, dat er vermoedelijk in de eerste tien jaren een half millioen aan oever- verdediging zal moeten worden uitgege ven, maar dat zal de polder zelf toch wel kunnen betalen. Waarom heeft men tot nu jtoe zoo weinig aan die oever verdediging gedaan? De heer Ddeleman verklaart, dat het them verwonderd heef t, dat de heer Fokker het amendement beeft voorgesteld. Hij is toch goed bekend met de geschiedenis der Waterschappen, en moest daarom we ten, dat er hier bezwaren zijn voor vrij verklaring. Men moet deze zaak objec tief beschouwen. Het is bekend hoe moei lijk het is een polder over te halen tot het aanvragen van calamiteusverklaring. Men schuift gaarne de calamiteit van zich af. De heer Casembroot zegt, dat de heer Dieleman het Ged. Staten al heel makke lijk maakt hun voorstel te verdedigen. Het rapport van de hoofdingenieur geeft zijn inziens pile reden met tot vrijver klaring over te gaan. De heer Fokker licht zijn amendement nader toe. Wel zegt de hoofdingenieur, dat het den ingelanden nog wel eens zal tegenvallen, dat zij in de eerste jaren reeds zooveel kosten hebben, maar hij adviseert niet tot afwijzing van het verzoek. De heer Heyse verklaart zich tegen vrij verklaring, eveneens de heer Lauwerse. Het amendement Fokker wordt verwor pen met 32 tegen 10 stemmen. Het voorstel van Ged. Staten tot niet- vrijverklaring, wordt hierna zonder stem ming aangenomen. Aangenomen werd een voorstel om het besluit van 13 Juli 1906 tot toekenning van ©ene subsidie, voor een stoomtramweg van Brouwershaven haar Burgh, te wijzi gen en te bepalen dat deze tram voor 1 October 1912 moet rijden. Aan Th. Weemoes te Clinge werd weder om een jaarlijksche subsidie van 1' 70 voor den wagendienst Hulst en Nieuw-Namen (Clinge) toegestaan. Aan de gemeente 's Heer-Abtskerke werd een renteloos voorschot van f 3475 voor wegsverbeterlng verleend. Overeenkomstig het voorstel van God. Staten werd naar dit. college verwezen de adressen van de vereeniging van Neder- landsche Loodwit-fabrikanten en van het bestuur der vereeniging van democrati sche Ingenieurs en Architecten te Sche- veningen inzake het gebruik vau lood houdende verven. Ingewilligd wordt het verzoek van den beheerder van den weg van Schoondijke naar Sasput, om de van ,het onderhoud van dien weg gestelde zekerheid te mo gen vervangen daor eene inschrijving op een der Grootboeken der nationale schuld. Naar aanleiding van het voorstel om een crediet te openen van ten hoogste f3550 per jaar voor 1911 en 1912 ter be vordering en aanmoediging van de ver betering der paardenfokkerij, werd door een lid de wensch uitgesproken welke ook in 1908 bij1 deze za.ak geuit is, dat de aanhoudingshijdragen over de verschillen de Keuringsdistricten zullen worden ver deeld en toegekend. Hij is van oordeel, dat te veel uit het oog verloren wordt, dat het aanhoudingshijdragen zijn tot. verbe tering van het paardenras en geen be kroningen voor de beste paarden. Gaarne zag spreker dat niet. bijna alle bijdragen .aan het 4e en 5e district wor den toegekend. Van de zijde der Gedep. Staten werd opgemerkt, dat het reglement door de Maatschappij van Landbouw wordt opge maakt. Daarentegen werd opgemerkt, dat de provincie het geld geeft, en de wensch uitgesproken het advies van den Prov. Veearts te vragen. Overigens had men in geen der 'aifdeelingen ©enige bedenking tegen het voorstel van Ged. Staten. De heer Hombach zegt, dat het geld niet in handen komt der regelingscom- "missie, doch in die der Landbouwmaat- schappij. Spreker zet de werking der keuring uiteen. Het is niet waai-, dat een gedeelte der provincie van prijzen verstoken blijft, uit alle deelen worden dieren bekroond. De heer Houterman zegt, dat het hem voorkomt, dat er aan het Zwaar Belgisch .de voorkeur gegeven wordt en dat er tocli onder de andere rassen veel goede paarden voorkomen. Hij stelt voor aan de voorwaarden toe te voegen, dat de aanhoudingshijdragen over de verschil lende keuringsdistricten moet worden ver deeld. De heer Hombach meent, dat als men naar verhouding der aangiften het. geld verdeelt, er in sommige streken nog min •der prijzen zullen vallen dan tot nu toe. De lieer van Oyen zegt ,dat juist door het invoeren van den Belgischen hengst in Zeeland het paardenras verbeterd is en nog steeds wordt. Spr. toont door cijfers aan, dat. het verschil tusschen de gevallen prijzen in de verschillende doe len der provincie niet zoo bijlzonder groot is. De heer Fruytier verdedigt, het voorstel van Gedeputeerde Staten en zet nog eens de wijze van werken van den keurings dienst uiteen. Het aannemen van het amendement van den heer Houterman zou terugvoeren naar het reglement van 1902. De heer Houterm'an zegt, dat hij, juist, door hetgeen wat door do hoeren Hombach en van Oyen gezegd is, nog meer tot de overtuiging komt, dat de Maatschappij van Landbouw het Belgisch paard ver kiest boven andere rassen. De heer y. Oyen wijst er op, dat een paard van echt Oldenburgsch ras be kroond is. De heer van (leveren zegt, dat hij niet zoo. zeker is, dat het Belgisch paard hot beste ras is. De heer Louwerse wijist er op, dat het niet aan een ieder gegeven is goede Belgi sche paarden in te voeren. Volgens spr. ■moet juist hot meest aangemoedigd wor den in de streken, waar het ras niet zoo best is. De heer Gerlach zegt, dat, er juist in Walcheren veel paarden voor het huiten- land worden opgekocht. Het amendement Houterman wordt ver worpen met 35 tegen 7 stemmen. Het voorstel van Ged. Staten wordt hierna zonder stemming aangenomen. Inzake het voorstel tot toekenning van eene subsidie ad f 200 aan de Vereeni ging ter bevordering der geitenfokkerij in Zeeland, zeide een lid dat het hem speet, dat Ged. Staten geen f.300 voorstelde. Bij; stemming verklaarden zich in eene afdeeling 8 leden vóór, 3 tegen het voor stel en 2 behielden zich hun stom voor. In de andere afdeelingen vereenigde men zich met liet voorstel. De heer Moerdijk zegt, dat het hem spijt, dat Ged. Staten geen f.300 hebben voorgesteld. Het js wel waar dat (fed. Staten rekening hebben gehouden met de ingediende begrooting, maar sedert het opmaken daarvan (October 1909) is het aantal toegetreden vereenigingen zéér toegenomen, waardoor de uitgaven zéér gestegen zijn, en het tekort ongeveer f 350 zal zijn. Spr. houdt een warm pleidooi voor toekenning van Ï300 subsidie en doet een voorstel in dien geest. De heer Blum zegt, dat. hij eerder hulde had verwacht dan ©en aanmerking aan het adres van Ge,d. Staten en wijst er op dal liet adres toch eerst van 29 Maart 1910 is. Het amendement van den heer Moer dijk wordt met 23 tegen 19 stemmen aangenomen, en dus ook het voorstel van Ged. Staten aangenomen. Besloten wordt tot toekenning van f 150 jaarlijksche subsidie aan het Militair Te huis te Middelburg. Goedgekeurd wordt de rekening en. ver antwoording der provinciale inkomsten en» uitgaven over 1908, en eveneens eene wij ziging in de begrooting voor 1910. Bij de behandeling der begroeting 1911 had in eene afdeeling geen der leden be denking tegen de vaststelling der overge legde begroeting, maar achtte één lid zich verplicht, aan het college van gedepu teerde staten ju zijn geheel en meer spe ciaal nog aan de commissie van toezicht op den stoombootdienst dank te zeggen voor de toegezegde overweging van eene betere verlichting der. haven te Breskans, waarover zoo dikwijls geklaagd was. In een andere afdeeling deelde een lid van Ged. Staten mede, dat artikel 9 der lste afdeeling van hoofdstuk. I der uit gaven (Jaarwedden veeartsen) met f 200 verhoogd zou worden voor den veeartsenij1- kundigen dieinst te Ellemeet. Een der leden gaf iin zeer sterke be woordingen zijn ongenoegen te kennen .over den toestand van. den weg tusschen Hulst en Walzoorden, waarover hij meer malen in de Statenvergadering ernstige klachten had doen hooren en waar-van blijkens het daarvoor uitgetrokken lage beding voorals nog weinig verbetering scheen te wachten te zijn. Hij verklaarde zich ongenegen, in de zen zijns inziens onhoudbaxen toestand te berusten en bleek met die klacht niet alleen te staan. In de nog niet genoemde afdeeling werd door een der leden hij art. 6 van hoofd stuk III der uitgaven (kosten dienst Vlis- singen, Breskens en Neuzen) inlichting ge vraagd omtrent eleetrisehe verlichting aan de haven te Breskens, waarop een lid van God. Staten mededeelde, dat die verlieh ting tot stand komt en daaromtrent ©en overeenkomst is gesloten met iemand te Breskens. Bij ditzelfde artikel vraagt een ander lid, welke personen vrijkaarten voor dezen dienst hebben en krachtens welk besluit dit voorrecht .wordt genoten, waarop een lid van Ged. Staten mededeelt, dat 'de leden van Ged. Staten, bestuurders van spoorweg- en tramwegondernemingen en ambtenaren hij de post en bijl de tele graphic die vrijkaarten bezitten, de laal- sfen krachtens overeenkomst met het Rijk. Het vragende lid verklaart zich niet bevredigend door het ontvangen antwoord en zal later daarop terugkomen, terwijl een ander lid verklaart, ook geen vrede te hebben met deze regeling. Eender leden klaagt nog over de slechte regeling der vertrekuren van den wagen- dienst GoesW'olphaarlsdijksche veer. In verband met deze klacht werd de wensch uitgesproken zich met zulke klachten rechtstreeks tot tied. Sla ten te wenden. Daar er geen bepaalde bedenkingen wer den ingebracht, bleek ook deze zafdee- ling eenparig tot vaststelling van de inge diende begroeting Ie besluiten. I)e begrooting gaf geen aanleiding tol ©enige discussie en werd zonder stem ming goedgekeurd. Ten slotte werden de te heffen opeen- centen op de hoofdsom der grondbelas ting voor ongebouwde eigendommen be paald op 39, voor gebouwde eigendom men 31 en voor de personeel© belasting op 25. Nadat aan God. /Staten de uitvoering der genomen hesluiten en de resumtie der notulen was opgedragen, werd de zo mervergadering der Staten van Zeeland door den voorzitter in naam der Ko ningin gleisloten. Misdaad van een moeder. Toen Vrijdagmorgen om half zes, de wagenmaker Nicollet aan het station te Bourg-eu-Bresse van den nachtdienst thuiskwam, vond hij zijn vrouw en twee dochtertjes dood in b.ed. Zij waren gestikt. De twee zoontjes van den man, die in een aangrenzende kamer sliepen, wisten niets van het drama, wat zich naast hen afspeelde. In een brief, dien de vrouw nog geschre ven had, schreef zij, dat zij zich zelf en haar dochtertjes het leven benomen had, om aan de armoede te ontsnappen en zeide zij, dat het loon, wat haar man verdiende, te weinig was om hen te onder houden. Haar zoons konden zich door het leven slaan, daar zij beter uitgerust waren voor den strijd en daarom had zij hen in het leven gelaten. De Franscbe generaal Moinier, cowman dant der troepen te Casablanca, is naar Frankrijk teruggeroepen wegens doorhem buiten het Swawia-gebied ondernomen operaties. In de Herald Square te New-York gaat men een hotêl van 22 verdiepingen bouwen, dat 25 millioen gulden zal kosten. Rusland heeft aan Japan zijn toestem ming gegeven voor eene eventueele an nexatie van Korea. In ruil daarvoor kreeg Rusland den formeelen waarborg van de onschendbaarheid zijner rechten en privile gies in Noord-Hantsjoerije In het Leipziger spionnageprocès is uitspraak gedaan Mej. Tarlengo uit Strass burg is veroordeeld tot 6 jaren dwangarbeid en verlies harer burgerrechten gedurende 10 jaar; koopman Albert Luce en zaak waarnemer Louis Weisiscot, beiden uit Strassburg, tot 4 jaardwangarbeid en verlies btiiiner burgerrechten gedurende G jaren Carl Luce, wegens medeplichtigheid tot 2 jaar dwangarbeid eE verlies zijn rechten gedurende 5 jaar. Josephine Moxet werd vrijgesproken. Het „H. v. A." vertelt een aardig gevolg van de methode om politieke vrienden in allerlei ambten te kiezen. Een kind uit het departement der Rhone deed zijn examen. Een der juryleden, een kantonnaal afgevaardigde, gekozen tot dat ambt om zijn politieke denkwijze, niet om zijne bekwaamheid, steldede volgende vraag: Noem mij eens mejuffrouw, de voornaam ste steden bespoeld door de Rhone. De kleine antwoordde heel juistdaarop de brave afgevaardigde met een air van gewicht Gij hebt eene tamelijke belangrijke stad vergeten, prefectuur hoofplaats van een na burig departement, de stad Macon Het kind antwoordde Neen, mijnheer, Mafon wordt bespoeld door de Saöne, niet door de Rhóne. Mijn kind, zeide ernstig de man, ik ben te Macon gepasseerd, en ik verzeker u dat Mafon gelegen is aan de Rhöne Maar mijnheer, hernam het kind, ik heb twee jaar te Macon gewoond en ik weet wel wat er van is. De brave man ging zich kwaad maken, toen een onderwijzer hem in het oor fluis terde, dat het het kind gelijk had en hij dus niet behoefde aan te driDgenJ Men heeft fel gelachen met dit avontuur. Wij zouden durven wedden, dat de man tegenstander is van 't bijzonder onderwijs, vanwege de achterlijkheid De v r ij m e t s e 1 a r ij. De „Patriote" geeft het volgende citaat uit de „Adriatico", eert blad uit Venetië, dat bekend staat om zijn relaties met de Vrijmetselarij „Gij begrijpt, schrijft een br.:. der 33ste graad aan de „Adriatico", dat de vrijmetse larij de vrijmetselarij niet meer zou zijn, doch slechts de eerste de beste vereeniging, indien wij ons doen en laten publiek zouden maken. Onze werkzaamheid is zoo belangrijk, dat zij geen effect hebben kan als ze niet voorzichtig is en, binnen zekere grenzen, geheim. De geheimhouding wordt ons voorts aan bevolen door de zeer belangrijke diensten van broeders, die als zoodanig geheel onbe kend zijn. Van hoevele broeders wordt de maconieke werkzaamheid eerst bekend als ons vaandel zich buigt aan hun graf? En toch hebben deze broeders met ons gewerkt, hebben zij hooge graden verworven in de vrijmetselarij en hun leven geëindigd... door den leugen af te stooton. Zonder de geheimhouding, zou het werk der Vrijmetselarij onmogelijk zijn geweest in Frankrijk, waar de geestelijke orden zijn verjaagd; in Turkije waar, het despo tische stelsel zonder bloedvergieten werd overwonnenin Spanje, waar men zich gereed maakt voor groote veroveringen in België, waar het clericalisme dagelijks vreeselijke slagen ontvangt." Het citaat behoeft, o, i. commentaar, zegt het „D. v. N. B Spionnagezaken. De politie te Petersburg heeft eene huiszoeking verricht bij den vertegenwoordiger van Reuter's bureau aldaar, den heer Beringer. Daarbjj werden brieven en papieren in beslag ge nomen. De correspondent werd op vrije voeten gelaten. De huiszoeking staat in verband met de arrestatie van Baroia (Jngern Sternberg, die bij een verhoer moet hebben gezegd, dat bij de gedrukte be richten over de geheime zitting der Rijks- doema van Beringer gekregen heeft. De rechter van instructie voor bijzonder gewich tige aangelegegenheden, Alexanroff, heeft verhooren met een reeks van personen, die in het geval Sternberg gewikkeld zjjn, begonnen, waar uit bleek, dat Sternberg in zijn notitieboek gemakkelijk te ontcijferen aanteekeningen in cijferschrift heeft ge maakt, waaruit het bewijs is te putten van zijne betrekkingen met Weensche vertegen woordigers en nieuwsagentschappen. We vinden in de bladen nog van eenige andere spionnagezaken melding gemaakt. De Italia maritima heeft een artikel ge schreven met streng geheim gehouden bijzonderheden omtrent den Engelschen kruiser Lion. De kruiser werd dag en nacht door geheime politiemannen bewaakt, zoo dat alleen door spionnage de beschrijving in het Italiaansche blad mogelijk is. Men verwacht in het Engelsche parlement eene interpellatie. Heden begint voor de vereeDigde 2e en 3e Kamers van het Reichsgericht te Ber lijn het proces tegen de gebroeders Luck uit Mulhausen, den zaakwaarnemer Weiss- kakoff en zekeren Zerlenca uit Straatsburg en een dienstbode uit Willigen (Baden) Josephine Mahn, die allen beschuldigd worden aan eene vreemde mogendheid belangrijke geheime over de nationale defensie te hebben medegedeeld. Te Metz is zekere Henri Fiacre uit Nancy gearresteerd, terwijl hij ansichten verkocht. Men verdenkt hem van spionnage ten gunste van Frankrijk. Ten slotte is te Weeneu het proces be gonnen tegen den Italiaan Coldie, die in Trente een diefstal van 100,000 kronen pleegde en aan het hoofd stond van een bende van 11 personen, onder wie zijn moeder, die voor Italië spionneerden. Middag missies te Par ij s. Zoo als de Msb. verhaalt, hebben tegenwoor dig te Parijs missies plaats voor de zoo genaamde „midnettes", de jeugdige win keljuffrouwen en arbeidsters, die alleen in het middaguur vrij hebben. Zooals begrijpelijk is, zijn deze meis jes, wat hun godsdienstig en zedelijk le ven beli-eft aan de grootste gevaren bloot gesteld' Eenige arbeidsters kwamen eenige ja ren geleden, hij het zien vau den treu- rigen toestand van velen, op 't idee van de middagmissies. „Het was een geniaal idee, zeide een Parijsch' priester, maar wel wat ondoor dacht, want op het eerste gezicht scheen het nog al vermetel en onwaarschijnlijk, te verwachten, dat de luchthartige, le venslustige en van pretjes houdende mi- dinette haar middagwandeling langs de boulevards zou afkorten, om naar een preek te komen luisteren." Evenwel, zij die 't goede en nuttige, werk uitgedacht hadden, pakten het vol moed aan. Zij lieten biljetten drukken, waarop de uren der missie aangegeven waren, deelden ze zonder schroom uit iu fabrieken en winkels, in café's, restau rants en op straat en wachtten ver-vol gens in angstige spanning den uitslag van haar edelmoedige 'pogingen. Aanvankelijk was liet gehoor niet zeer talrijk, maar allengs groeide het aan en van een klein honderdtal nam het zqo gestadig toe, dat bij dé laatstelijk ge- hoeden missie ruim twaalfhonderd midi nettes rondom den preekstoel vereenigd waren. De geestelijke oefening wordt natuur lijk vlug verricht, want de tijd der meisjes is tamelijk beperkt. Ow 12.30 wordt een lofzang gezongenom 12.35 begint do geestelijke zijn preek, die duurt tot 12.50 zoodat slechts 20 minuten in de kerk doorgebracht behoeven te worden. De missie duurt gewoonlijk 14 dagen, en eindigt met eene H. Mis des morgens om 7 uur en ee.n algemeene II. Com munie. Het gehoor varieert, natuurlijk volgens de parochiën, waar <1© missie gegeven wordt; hier zijn hel meerendeels meis jes, die werken in confectiemagazijnen; elders zijn het winkeljuffrouwen of hut- fetmeisjes, of modistensommigen zijn heiligen en heldinnen; anderen zien er meer wereldsch, dan engelachtig uit; nog anderen hebben nooit een preek gehoord of een kerk bezocht; nochtans luisteren allen met groote aandacht. Bij' iedere missie worden troostvolle resultaten bereikt, alhoewel het uiterst moeilijk is over deze uitsluitend inwen dige en geestelijke zaken nauwkeurige sta tistieken op te stellen. Zeker is in ieder geval, dat in de laatste drie jaren zeven a achtduizend meisjes weder in nauwere aanraking zijn gebracht met de Kerk, en dat de godsdienst in vele werkplaatsen, fabrieken en winkels niet langer als eene „quantilé négligeablé" wordt beschouwd. Het spreekt vanzelf, dat het bijwonen dezer middag-missies heel wat zelf-op. offering van de midinettes eischt. Zij moeten zich haasten met haar maaltijd, en er haar dagelijksche wandeling of ont spanning in de open lucht voor opoffr- ren. Sommigen hebben zelfs harde vervol gingen te lijden. Zoo werd een der mi dinettes door haar vader aan de deur gezet, omdat ze bekende de missie te volgen. Voor anderen is het niet zelden on mogelijk, des morgens de H. Communie te ontvangen; twaalf meisjes, die hier toe verhinderd waren, bleven nuchter tot aan de middagpredicatie, om op dat tijdstip tot de H. Tafel te kunnen na deren. In weerwil van zulke groote moei lijkheden. bloeit en vordert dit missie werk en breidt zich gestadig uit. Behalve de missies zelf, hebben de ze- latricen van dit heilzame werk nog an dere nuttige instellingen in het leven geroepen; o.a. een geregeld onderricht in den catechismus voor die midinettes, welke haar eerste communie nog niet hebben gedaan; en een hongeren cur sus voor godsdienstonderwijs voor haar, die dieper wenschen door te dringen in de kennis van den godsdienst, voorts eenige leesbibliotheken, waar uitslui tend goede katholieke boeken uitgeleend worden, en ontspanningszalen, alleen voor haar toegankelijk, waar de midinettes ont trokken zijn aan de verderfelijke invloe den van de Parijsche straat. Te Alicante is een bom geworpen in do woning van een een rijkeD bankier, terwjjl deze een diner aan zijn vrienden aanbood. Twee der gasten zjjn dood, Twintig per sonen zijn gewond, onder wie de bankier zelf. Bij Mospim aan de zee van Azof, is een goederentrein door het weigeren der ren - men van een hoogte van verscheidene meters gevalleD. De trein werd geheel vernield. Ér zijn verscheidene dooden en gewonden. Een Belgisch blad houdt Minister Ren- kin voor het lapje, omdat hij een Kongo- leesch officier decoreerdedie al een paar jaar dood bljjkt! De „Berl. Ztg. am Mittag" meldt, dat het ministerie van koloniën is verwittigd, dat diamanten ter waade van twee millioen mark nit Zuid-West Afrika zijn gesmok keld waardoor de liscus veor 700.000 mark is opgelicht. Men gelooft, dat de diamanten waren toevertrouwd aan vouwen, die ze onder hare kleederen verborgen. MeD zou de schuldigen op het spoor zijn. Kapitein Bernier is met de Canadeesebe Noordpool-expeditie uit Quebec vertrokken om de Engelsche vlag te hijschen op alle eilanden, die in hot Poolgebied gelegen zijn. De Canadeesche regeering wil daar door een einde maken aan de bewering der Vereen. Staten, dat CaDada niet de soevereiniteit over deze eilanden heeft. De ex sultan vau Marokko Abdoel Aziz is, aan boord van de stoomboot „Schleemg der Norddeutsche Lloyd, op weg naar Jeruzalem. In het Scbwarzwald sneeuwt het geducht, zoo wordt uit Karlsruhe geseind. De uitgevers tirma Scribner te New-Iork meldt, dat zij met een drukker gecontrac teerd heeft voor een millioen exemplaren van Roosevelt's boek over Afrikaanscne jachtherinneringen dat geïllustreerd is met foto's dour Kermit Roosevelt en andere. Dit is een wereldrecord Abonnement! Afzonderlijke AdvertentiënJ half drie Bewoners omstreken ki| nemen van de „Nieuwe vervoegen bijl BEN BEB( WAARDE, die| verdere inlicll Toen de groo| Leo XIII zijn rum" de wereld het Katholieke do vele en grov| fen, die zich baren, ontstond reld een heilige oprichten van bol zedelijke en sfl volks te 'h'elpenj ten samengeq het door Leo mogelijk ten uitl prinsen der KeJ neden zich de leniging van de Manning en DoJ opzicht welspre] Die edele flauwd. Pius Xl van zijn doorhT nog hoogere wl cialen werkers! de leuze: „Allo tot richtsnoer lij Sinds .dien hc den en vereert landbouwers, ganiseeren ziclij ganisatie onder I diging der Kerkl dadig mede te houw der maat grondslag. Wie, die als als kind van zijr niet van harte tastendheid dooi aan den dag gel de oplossing dil onzer geeft het T hij mag ervarel weleer, de Katlj vlucht is voorï moeder der wa| en (d© zekere nood, ondanks 1 God en godsdiei Toch zijn er,| voor het heeriij^ kers en, hij al hun pogingen Een aap, dien men geleerd bad, lucifc" aan te strijken, heeft te Tilbury (Engclan een kinematograaf in brand gestoken, zo°' dat het heele gebouw is verbrand. Tegen het eiil rjjk was een i| aanzieulijke ved vard des ItalieJ de Carninval. een phlegma, verstoord, amul middel van zijn!) de onzinnigste soms zoo eigens Parijs verbaasd Op een avod in zjjn eigen j wijnen stroomde Eden van lekke Mijne hea ling uit. n hel aan den anderef beweerd. Wela, gij, dat ik, zq

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 6