Ingezonden Mededeelingen UIT ZEELAND. Uit de Staats-Courant. Besluiten en Benoemingen- S p O R T. Landbouw en Veeteelt Die bleeke, slechte Gelaatskleur, die doffe oogeti, die prikkelbaarheid en gedurige vermoeidheid is de meest voorko mende vorm van Malaria (Binnenkoorts). De Malaria-bacil is in het lichaam doorge drongen en de verwoesting der verschillende organen heeft een aanvang genomen. Geen wonder dus dat de lijder zich slap cn afgemat voelt, zijn krachten langzaam maar zeker voelt wegkwijnen en zijn weerstandsvermogen hoe langer hoe minder voelt worden. De Palm Pillen zijn een onovertroffen, specifiek Geneesmiddel voor deze ongesteldheden en door ze tijdig te nemen keert ge het gevaar eener slepende, wellicht doodelijke ziekte De Palm-Pillen kosten per doos slechts 60 cents en zijn verkrijgbaar bij de meeste Apothekers en Drogisten. (1.) Mr E. N. Rahusen (lib.), Mr. W. F van Leeuwen lib ZeelandW. Hovy (anti-rev.) UtrechtJhr. H. P. C. Bosch van Dra- kestein (kath OverijsselD W. Stork (lib.) Friesland: Jhr Mr. P J van Beyma (lib.) GroningenR C Dojes (lib.) Drenthe: Mr. E Pelinck (lib) Limburg: Jhr. Mr. L H. L. J. van der Maesen de Sembreff (kath.) In totaal treden dus dit jaar af 17 leden, n.l.7 liberalen, 7 katholieken, 2 anti- revolutionnairen en 1 christelijk-hist. De verhouding in de Eerste Kamer is thans: 31 rechts en 19 links. In Friesland kan de liberaal jhr. mr. van Beyn a alleen zijn zetel houden als de 10 socialisten die in de Staten zitting hebben op den liberalen jonker willen stemmen. In Overijssel zal Stork wel zijn congé krjjgen nu in de Staten 27 rechtsche tegen 20 linksche leden zitting hebben. De herverkiezing van baron van Heecke- ren loopt groot gevaar, want zooals de „Ned." meldt, vergaderden Zaterdag de anti-liberale Statengroepen om hun houding te bepalen bij de a. s. Eerste Kamer-ver- kiezing. Naar het blad met zekerheid vernam, zou eenparig besloten worden, het mandaat, van den heer van Heeckeren van Kei niet te hernieuwen. Nederlandsche Bond voor Gemeente ambtenaren. In de algemeene vergadering van dezen Bond, die, gelijk reeds is gemeld, op 15 September te Middelburg zal worden gehouden, komen o. m. aan de orde de volgende voorstellen van het bestuur: Het houden van een loterij ten behoeve van het hulpfonds. De onderafdeeling s Gravenhage heeft zich bereid verklaard de organisatie op zich te nemen. Oprichting van een bureau voor inlich tingen aan de leden, te verbinden aan het bondssecretariaat. De inlichtingen zullen o. a. betreffen salarisregeling, pensioneering, levensstandaard, diensturen, gelegenheid voor bijverdiensten, godsdienstige gezind heid van de meerderheid in de gemeente, gelegenheden voor onderwijs enz. Stichting van een rust- en vacantieoord voor diegenen onder de 3500 bondsleden, die alleen of met hun gezin in een gezonde streek op goedkoope en aangename wijze hun verloftijd willen doorbrengen of ten gevolge van drukke bezigheden in gezonde lucht hunne krachten moeten herwinnen. Een sanatorium wordt niet bedoeld. Sana toria zijn er in ons land zeer vele en het hulpfonds kan zoo noodig in de kosten van opneming bijdragen. Gedacht wordt aan aankoop van een huis of bouwterrein bij voorbeur in het midden des lands. Uitschrijven van een prijsvraag, in 1911, op het gebied der gemeente-administratie. Voorstel om aan regeering en volksver- tegenwoordmg nogmaals te verzoeken, zoo spoedig mogelijk tot stand te brengen een wettelijke regeling van den rechtstoestand der gemeente ambtenaren. „VI. Crt." Zaterdag was het een eeuw geleden dat Napoleon I te Rambouillet het decreet onderteekend e, waarbij ons land bij het Franscho keizerrijk werd ingelijfd. Navier jaren over ons land te hebben geregeerd kon koning Lodewijk het niet langer ver duren door zijn keizerlijken broeder aanhou dend in zijn plannen te worden gedwars boomd, waarom hij besloot de kroon neder te leggen. Den len Juli 1810 onderteekende hij dientengevolge een acte van afstand ten behoeve van zijn zesjarigen zoon den groothertog van Berg en Kleef onder regentschap der Koningin en vaardigde tegelijk uit een proclamatie aan zijn volk. Heimelijk verliet daarop de vorst, vergezeld van twee zijner adjudanten, zijn geneesheer en twee kamerdienaren, in den donkeren nacht van 2 op 3 Juli het Paviljoen te Haarlem, om zich naar Töplitz in Bohemen te begeven. Hij nam niets mee als zjjn decoratiën en 10,000 gulden in goud. Den 2en Juli trad de bovengenoemde raad van Regentschap in functie en den daarop volgenden dag vestigde maarschalk Oudinot, hertog van Reggio, dien Napoleon met een legerkorps naar ons land had afgezonden, zjjn hoofdkwartier te Amsterdam. Het nut, dat uit het Fransche régime voortvloeide, was voornamelijk dat het ons een beter administratief beheer schonk, bet welk in hoofdzaak na 1813 is behouden. Was de periode 1810'13 een uiterst pjjnljjke, erkend moet worden, dat de overheersching, juist doordat zij zoo zwaar drukte, indirect heeft geleid tot onze nationale herleving. Goes. Alhier werd Zaterdag door de afdeeling Zuid-Bevel and van den Bond van Staatspensioneering een slecht be zochte vergadering gehouden, «lie gepre sideerd werd door den lieer A. Nijsseu van Wenieldinge. In plaats van Jhr. De Muralt, die ver hinderd was, trad als spreker op de heer Van de Velde uit Rotterdam. (M. Ct.) Als het weer wil medewerken, zal de harmonie „Euphonia" morgen (Dins- (lag)avond het uitgestelde abonnements concert in den tuin van V. O. V. ge ven. Circus De Jonghe. Men was zoo vriendelijk ons in de gelegenheid te stellen heden het interieur van de cir custent op de Groote Markt alhier te bezichtigen, waar alles in gereedheid werd gebracht voor de voorstelling van hedenavond. Reeds doet de fraaie voor gevel, het werk van de firma A. De Vos te Gent vermoeden, dat men hier niet met een banaal houten tent te doen heeft. Zoodra men dan ook binnentreedt valt de practische inrichting en de nette af werking, ook in détails, in het oog. De plaatsen zijn ruim en geriefelijk, zelfs die welke op de goedkoopere rangen zijn aangebracht. Fraaie loges, nette klap- stoelen op den eersten rang en gemak kelijke bekleede banken op den twee den rang maken het verblijf tijdens de voorstellingen aangenaam. De goedkoo pere. rangen hebben een afzonderlijken opgang, om geen gedrang te veroorzaken en het decoratiewerk, «lal de stijlen en gebinten voor liet oog Verbergt, is smaak vol en frisch. Het gezelschap beschikt over uitne mende krachten en de directie stelt er prijs oj) hare voorstellingen zoo afwis selend mogelijk te maken, zonder dat schade wordt gedaan aan de eischen, die men aan dressuur en acrobatisme mag stellen. liet mag dan ook geen verwondering baren, dat op 'zijn vorige standplaats, te Eindhoven, iederen avond liet circus gebouw propvol was, ook op do duur dere rangen. Een goed circus blijkt nog altijd do voorliefde van het publiek te bezitten. Middelburg. Alweer „neutraal"Zon dag j.l. werd hier op eene vergadering der Vereeniging voor Vrouwenkiesrecht het hoofdbestuursvoorstel, bepalende dat de vereeniging in haar geheel of e e n i g e aldeeling afzonder lijk nooit als zoodanig behoort op te treden ter verdediging van eene of andere richting op politiek, maatschappelijk of godsdienstig gebied aangenomen met 350 stemmen tegen 37 en 3 blanco. Hiermede heeft die vereeniging het juiste middel getroffen om zich in dé oogen van duizenden weidenkenden in den lande voor goed onmogelijk te maken. Ill do Vrijdagavond gehouden ver gadering van de vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk" werd 't 45e jaar verslag der vereeniging vastgesteld. Tot bestuurslid werd herkozen de heer L. K. van der Harst J.Jz., die onder ap plaus der verga«lering deze herbenoeming aannam, in de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding van den heer mr. C. L. Gratama werd gekozen de lieer C. W. Dhuij. Medegedeeld werd, dat voor het a.s. Floral ia-feest reeds planten ter opluistering toegezegd zijn. Op 31 Augus tus zal niet zooals het plan eerst was eene historische optocht gehouden wor den, omdat veel te weinig financieel© steun is toegezegd. Wel zal «Ie reclame optocht kunnen plaats hebben. Door den vice-voorzitter, den lieer W. H. Hassel- bach werd een warm pleidooi gehouden voor meerdere aansluiting bij de vereeni ging waardoor deze in staat zal zijn de feesten uit eigen fondsen te betalen en niet steeds behoeft te bedelen. Wij wek ken onze lezers gaarne op zich als lid begunstiger aan te melden bij den se cretaris, den heer J. W. Schuurman. (Z.) Het der<le Zondagavond-concert in dit seizoen werd gisterenavond in het Schuttershof gegeven. De tuin was weer overvol en het Middeiburgsch Muziek korps, onder de bekwame leiding van den heer Jan Morks bezorgde den bezoe kers weer eenige aangename uren. Een nummer „Picaron", polonaise de concert, solo voor piccolo, viel zoo'n overweldi gend applaus ten deel, dat het gedeeltelijk gebisseerd werd. Ook de andere nummers mochten de welverdiende toejuichingen, ontvangen, vooral 't laatste stuk, de po pulaire „Dollarprinses" viel weder bij zonder in den smaak. Met een marsch als toegift werd dit mooie concert besloten. Vlissingen. Zondagmorgen is aan «1e Joost de Moorstraat een lek ontstaan in een buis van de waterleiding, waardoor het water over straat stroomde. De hoofdkraan op het eiland werd afgesloten, zoodat de bewoners van dat staadsge- deelte tijdelijk van water verstoken wa ren. Men seint ons Hedenmiddag werd ten raadhuize alhier eene vergadering gehouden der commis sie ter verkrijging van een rijweg tus- schen Zeeland en Noord-Brabant. Mede- deeling werd gedaan van gevoerde corres pondentie, waaruit blijkt, «lat tie com missie van verschillende zijden medewer king voor haar plannen ondervindt. Ge- dep. Staten van Zeeland en Noord-Bra bant hebben zich eveneens tot medewer king bereid verklaard. Volgens de plan nen van den hoofd ingenieur van den pro vincialen waterstaat van Zeeland kun nen de kosten voor leen rijweg tol f 60.000 worden teruggebracht. De kermis te dezer stede zal o.a. bezocht worden door het circus de Jonghe. Het programma bevat 16 nummers, ter wijl ook wordt opgevoerd „Buffalo Bill", een groote Indische pantomime, waaraan 50 personen en 15 paarden medewerken. Thans staat het te Goes. VI. Ct. In de week van 2 tot en met 8 Juli werden hier 330 zeebaden genomen en wel 167 door dames en 163 door heeren. De dames hebben zich «lus minder door' het gure weer laten afschrikken dan «Ie heeren, want het komt slechts zelden voor dat er meer dames- dan heeren- baden worden gebruikt. Do temperatuur van hel water varieerde van 60 lot 61 graden. Het weer was de gebeele week zeer ongunstig en dus slecht voor «le bad plaats. VI. Ct. Zierikzee. Do uitslag der stemming voor den Gemeenteraad stemt niet tot blijdschap, niet alleen, Hat de heer Tim merman niet werd gekozen, ook de stem- mencijfers in de heide districten behaald zijn teleurstellend. In Januari werden uitgebracht 759 stem men, thans 649, «lus 110 minder, een gevolg van het zich onthouden der vrij- zinnig-democra ten. 11e heer T. behaalde toen 299 stem men, nu 244, dus 55 minder. De libe rale candidaat werd in Januari gekozen met 446 stemmen, nu met 405 stem men. Bij die 446 stemmen waren echter stemmen van vrijzinnig-democraten, wier kiesvereeniging zich toen tniet had uit gesproken. Aan wie de schuld dezer ernstige ne derlaag Vooreerst aan de Katholieken, die als leden van „Gemeentebelang" hun stem schonken aan een 'liberaal. Vervolgens aan «1e vele thuisblijvers van rechts. Wij weten niet, hoeveel anti-revolutio nairen hun stemplicht verzuimden, maai de Katholieken stemden slecht. DE HELFT ruim is thuis gebleven. Treurig! Zal dan niets in staat zijn, «lezen tot het besef te brengen, dat zij als leden der Katholieke Staatspartij er verantwoor delijk voor zijn, hoe zij hun stembiljet gebruiken? Do liberalen kunnen tevreden zijn. Het g'eheelo land wete thans, dat van ide 13 Gemeenteraadsleden er geen enkele tot de a.-r. partij mag be-hooren, hoe wel toch de j-echtsche kiezers over min stons 350 van do 970 stemmen beschik ken. Zij dragen mede de verantwoorde lijkheid, dat onze goede stad met een zwarte kool zal blijven aangeteekend. Zou bij do a.s. Gemeenteraadsverkiezing misschien een gunstiger uitslag zijn te verwachten We willen hopen 1 Do Katholieken hebben thans de gele genheid zich af jle vragen, of een ka tholiek lid mag z ij n eener „n e u- t r a 1 e" politieke vereeniging. Wij vernemen, dat «le heer Klim merboom, lid «Ier Commissie voor Ko ninginnedag, pogingen in liet werk stelt, om op 31 Aug. «1e bekende Klepper- marsch te doen uitvoeren. Jongelui, die reeds de schoolbanken verlaten hebben, zijn ook welkom. Zij gelieven zich «le zer dagen maar aan te melden bij het Hoofd van do school, Welke zij het laatst bezocht hebben. Voor zoover wij weten, is de klepper- marsch hier nog niet uitgevoerd. Do vergadering, Donderdagavond in liet Huis Van Nassau gehouden, met het doel om te komen lot de oprichting van een afdeeling Van den Alg. Ned. Poli tiebond, heeft, naar wij vernemen, geleid tot het oprichten eener afdeeling Schou wen en Duiveland, nadat door den Voor zitter van den Bond, de heer Perrels, in een rede het nut daarvan was aan getoond. De Alg. Bond heeft thans, naar wij meenen, in geheel Zeeland vertakkingen. 's Heer Abtskerke. Bij de stemming voor 3 leden van den Gemeenteraad op 9 Juli 1910 zijn uitgebracht 56 geldige stemmen. Hiervan verkregen: M. Vermue 51, J. Nieuwenhuize 31, P. A. de Graag 28, H. Harinck 27. Alzoo herkozen de hee ren M. Vermue en J. Nieuwenhuize. Herstemming tusschen P. A. de Graag en H. Harinck op 23 Juli a.s. Wolphaartsdijk Van geachte zijde ver nemen wij dat het ongeval aan de vrouw van den heer A. v. L. overkomen (zie het desbetreffend bericht in ons vorig nummer) lang zoo erg niet is, als ge- «lienstige berichtgevers hebben willen doen gelooven. Mejuffr. v. L. verloor een der pedalen van haar fiets, kwam hier door te vallen 'doch was aanstonds weer overeind. Een onbeduidende ontvelling aan den elleboog en wat slijk aan de klee deren, ziedaar alles wat er het gtevolg van was. Van een huis binnendragen en een verband aanleggen was geen sprake, alleen ging men even hij een kennis bin nen om juffr. v. L. gelegenheid te ge ven, handen en kleederen te reinigen. Krabbendijke. Zaterdag had de 20-jarige B. alhier werkzaam aan den dijk van den Karelpolder het ongeluk om in los geraakt kabeldraad verward te geraken waardoor hij tegen de pannen aan den dijk werd geslagen en zich nogal ern stig verwondde. Nadat hij per 'rijtuig naar de ouderlijke woning was vervoerd 'werd geneeskun dige hulp ingeroepen en verleend door Dr. Geill alhier. lie 'toestand is thans bevredigend. lerseke. In den nacht van Zaterdag op Zondag is van het bleekveld van den heer P. Pols het wasebgoed ontvreemd en van den heer A. Glerum een konijn en eenige duiven. De langvingers worden «loor de poli tie gezocht. Hoedekenskerke. Bij kon. besl. van 27 Juni 1910, no. 83, is aan P. A. Vleugel, loteling der lichting 1909 voor «leze ge meente, op grond van de «lerde zinsnede, in verhand met de vierde zinsnede van art. 113 Militiewet 1901, ontheffing van den werkelijken dienst verleend tot 29 Mei 1911. Op 11 dezer wordt het hu lp tele graafkantoor alhier heropend. (Zeeuw.) Ter Neuzen. Met ingang van 15 dezer is aan den heer Mr. M. P. Sipkes eer vol ontslag verleend door den Commis saris der Koningin nis lid der gezond heidscommissie zetel Neuzen. (Z.) Walsoorden. De onlangs plaats gehad hebbende oeverafschuiving aan den Molen polder is gelukkig van niet zoo'n ernstigen aard gebleken, als men eerst vreesde. Op advies van den Hoofdingenieur van den Waterstaat te Middelburg, die ter plaatse een onderzoek instelde, zal er een reiswerk worden gemaakt, zoogenaamd „baardwerk", waarvan de kosten z(jn geraamd op f850. Meerdere werken ter verdere oeververde diging worden er vooreerst niet noodig geacht. Een groot verschil met de kosten van een zinkwerk aldaar, die ruim f12000 zouden hebben bedragen. Boschkapelle. Zondag was het 60 jaar geleden, dat de boogschutterij „de Een dracht" werd opgericht en sinds dien onafgebroken heeft bestaan. Ter viering hiervan werd een luisterrijke schieting gehouden om prachtige prijzen, waaraan talrjjke liefhebbers, ook uit andere gemeenten deelnamen, terwijl na afloop de leden zich aan een flink souper vereenigden. Twee leden zijn meer dan 50 jaren bij het gezelschap geweest. Biervliet. Door den gemeenteraad alhier werd dhr. J. Maarleveld, ambtenaar ter secretarie, benoemd tot plaatsvervangend gemeente-secretaris. Breskens. Dezen Zaterdag is hier de kermis afgeloopen. Aan kramen, spellen en dansgelegenheden was geen gebrek, zoodat elk zich op een gepaste manier kon vermaken. De kermis werd niet zoo druk bezocht als andere jaren, een gevolg van het slechte weer en het afschaften, van de Zondagskermis. Zooals men weet, werd deze in 1909 afgeschaft. Schoondijke. Ons muziekgezelschap gaf dezen Zondag jl. een concert op de Markt, voor het hotel van dhr. Roosevelt. Na het concert werd een kleine omwandeling gedaan door de gemeente. Een en ander bracht heel wat volk op de been. Koewacht. Door de ingelanden van het waterschap „De Piet" is besloten de weg door het waterschap voor diens rekening geheel te laten herstellen. Vroeger waren de ingelanden verplicht dit onder elkander te doen. Doch daarvan kwam weinig terecht. Het gevolg was, dat de weg gedurende een groot gedeelte van het jaar in zeer slechten toestand verkeerde en in den winter vaak onbegaanbaar was. Thans zijn door het bestuur de noodige maatregelen gonomen en zal de Tragel zoodanig hersteld worden, dat hij het geheele jaar door voetgangers en werklieden kan gebruikt worden. Hoofdplaat. In de ZoDdag gehouden vergadering van het muziekgezelschap werd het bestuurslid den beer H. Cammaert benoemd tot voorzitter en in diens plaats, als bestuurslid den heer P. Z. de Meijer met algemeene stemmen werd den Edel Achtbare heer Burgemeester (Oud-voorzitter) benoemd als eere voorzitter van de ver eeniging. De haven te Ter Neuzen. Naar aanleiding van liet uit Antwerpen aan „de zeepost" gezonden bericht dat er onderhandelingen worden gevoerd ter overneming door de Belgische Staats spoorwegen, van de lijnen Mec-helen - Ter Neuzen en Gent—Ter Neuzen, schrijft het „Ter Neuzensch Volksblad" het vol gende: Het is opmerkelijk de hardnekkigheid, waarmede in den laatsten tijd met tus- sohenpoozen, in de verschillende mari tieme bladen dergelijke berichten wor den gelanceerd. Hoogstwaarschijnlijk ko men die, naar bet ons voorkomt, uit één en dezelfde bron. W ij (hebben echter goede redenen om niet al te veel waarde aan die berichten te hechten. Wij herinneren ons nog de (woorden, eenige jaren gele den, door den toenmaligen minister van waterstaat, toegevoegd aan de commis sie uit «le buigerij, die toen voor de zelfde kwestie bij Z.Exe. op audiëntie kwam. Do minister gaf toen aan die com missie le kennen, «lat er werkelijk on derhandelingen bestonden die uitgegaan waren van de (Nederlandsche regeering, naar aanleiding van de klachten over de minder goede verhouding tusschen de be trokken spoorwegmaatschappijen, waar van het publiek «le dupe was en die toestanden alleen, naar de nieening van «le Belgische regeering, waren op te hef fen door die spoorlijnen over te nemen door den Staat. De minister voegde er bij, dat. de Bel gische regeering (lit ongaarne zou doen en alleen daartoe zou overgaan om do Nederlandsche regeering ter wille te zijn. Verder verzekerde de (minister aan de commissie dat de Nederlandsche regee ring wel nimmer op een overname zou aandringen. Die commissie kwam des tijds dus met een goede boodschap thuis. Sedert dien kan er evenwel veel ver anderd zijn en kunnen er zich wel eens invloeden IcLoen gelden, waarop niet ge rekend wordt en waarvan het doel is de scheepvaart op Ter Neuzen geheel te nekken. Het is daarom aan te raden, dat belang hebbenden zich op «le hoogte van deze zaak stellen en, mocht er werkelijk ge vaar wezen, zoo spoedig mogelijk de re geering er op te wijzen dat met de over name dezer spoorwegen, de ondergang van de scheepvaart van Ter Neuzen ge paard gaat. In een binnenkort te houden algemeene vergadering van de tuinbouwvereeniging Tholen en omstreken zal behandeld wor den een voorstel van het bestuur om in September een tentoonstelling te hou den van vruchten, groenten en bloemen. Stct. 155 bevat een Aon. Besl. van 22 Juni 1910, tot wijziging van een Kon. Besl. van 25 Juli, 1908, waarbij aan de ver eeniging tot christelijke verzorging van krankzinnigen, gevestigd te Middelburg, vergunning wordt verleend tot stichting van een gesticht voor krankzinnigen op een terrein in de gemeente Bergen op-Zoom en Halsteren. Bij Kon besl. van 30 Juni is benoemd tot vertegenwoordiger van de regeering op het van 15 September e k. te Brussel te houden congres voor pharmacie, M. L Q. van Ledden Hulsebosch, inspecteur van de volksgezondheid voor Zuidholland en Zee land te 's Gravenhage. Bij Kon. besl. van 7 dezer is benoemd, met ingang van 1 Augustus, tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Voor schoten, G. Baert, thans in gelijke betrek king te Tholen. Sport en Zondagsheiliging. Een inzender vestigt in de „Nieuwe Conrant" de aandacht op het, blijkens een verslag in genoemd blad, inderdaad erger lijk gedrag van de Hollanders, die de Henley roeiwedstrijden in Engeland mee maken. Deze schreven zelf de volgende onbeschaamdheid neer Het wekte wel eenige verwondering, dat de Hollandsche roeiers, niettegenstaande het Zondag was, toch op het water gingen, maar daar stoorden wij ons niet aan, De heer Oldeman, die hiertegen volkomen terecht protesteert, voegt er het volgende aan toe Engeland werd (in een vroegere gedach- tenwisseling) genoemd het land van de Zondagsheiliging en van de sport. Het bleek dus, dat beide zeer goed kunnen samengaan De Nederlansche toestanden, aldus de conclusie van de tegenstanders, maakten het niet mogelijk de sport op den Zondag-o c h t e n d zelfs na te laten of te verbieden. Het zij zoo, ofschoon ik het betwijfel. Maar wat nu te denken van de bravoure van de Hollandsche roei-rs in Engeland, die zich niet stoorden aan de verwondering der Engelschen, dat men op zuik een wijze het voor hen heilige met voeten trad. Daar voor bestaat geen enkel excuus. Dat men op het punt van de Zondags heiliging een natie in zijn eigen land niet eerbiedigt, gaat te ver. Ik kan dan ook niet nalaten krachtig te protesteeren tegen zulk, op zijn minst, onbehoorlijk optreden van eenige Hollanders in Engeland, die in het openbaar onze kleuren zullen verdedi gen. Bij dit protest sluit zich de „Ned." aan. ,,'t, Eenvoudigste begrip van internationale courtoisie had van deze ergerlijke daad moeten afhouden", zegt het blad. En het heeft gelijk. Met, schrijft uit Zeeuwsch-Vlaandereti aan de N. R. Ct. In de afgeloopen week werd hier graan op het land aan Belgische handelaars verkocht; gerst tegen f124 a f130 per Gentsch gemet, erwten tegen f 115 a f 130 en klaverhooi f 86 a f 90 per gemet (44.56 are.) i

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1910 | | pagina 2